Minister Visser maakte twee kardinale fonten KLAVERBLAD KOFFIE TIEKV „Ifc zie nog maar één consequentie Onderofficieren van vroeger zien elkaar in Leiden terug Mr. Van Riel in Eerste Kanier: Krachtige geur Verkwikkende smaak Reclasseren: een mooie, doch moeilijke taak Hoe benaderen wij de onder toezicht gestelden RO MAN Ongericht 1 maart 1860 Woensdag 16 mei 1962 Tweede blad no. 30654 5? Het ging de heer Van Riel, zoals gezegd, alleen om het ontslag van de hoofdambtenaar Van der Putten en wat daaraan direct voorafging. Hij baseerde zich hierbij op de stukken van het Ambtenarengerecht en de nota van de minister over deze affaire. Er zijn door de minister enkele kardinale fouten gemaakt. De eerste was, dat er bij het onderhoud dat twee ambtenaren destijds met de heer Van der Putten in het departement hebben gehad geen aantekeningen zijn gemaakt, en er geen secretaressen waren om dat te doen. De tweede fout is. dat de ambtenaren hun verslag naderhand hebben aangevuld. Drie dagen na zo n moeilijk gesprek weet niemand meer precies wat er is gezegd en in welk stadium van het gesprek het is gezegd. ,,Het nemen van een beslissing wordt dan wel moeilijk", aldus de heer Van Riel. „Zulke dingen kunnen niet gebeuren", zei hij. Dit was volgens hem het kernpunt. Het zenden van troepen werd ech ter volkomen gebillijkt door de he ren Algra ARP» Van Hulst en de reeds eerder genoemde heer Van Riel In de maatregel van minister Vis ser om het socialistische weekblad „Vrij Nederland" niet meer op de leestafels van de kazernes te doen verschijnen zag de heer Van der Stoel (PvdA) een poging tot geestelijke bevoogding van de zijde der overheid. „Een aantasting van de individuele vrijheidsrechten, die op geen enkele wijze gerechtvaardigd is", aldus deze afgevaardigde. „Onhandig en ondeskundig" „Een goed personeelsbeleid vraagt, dat tegen iemand aan wie iets is op gedragen wordt gezegd: „Als je dat niet doet, ga je eruit", dat is hier niet gebeurd. Op II november van het vorige jaar heeft de minister een perscon ferentie belegd over de door hem aan de heer Van der Putten verleen de opdracht om binnen 14 dagen met namen en feiten over zijn beschuldi gingen voor de dag te komen. De mi nister heeft deze persconferentie „een wonderlijke stunt" genoemd, en daar mee volgens de heer Van Riel, zfjn eigen doodvonnis getekend. In deze uitspraak van de minister zag hij het bewijs van een ontoelaat baar personeelsbeleid. „Voordat men iemand als de technisch lioofdambte- naar-A. van der Putten ontslaat moet men toch wel, bewijsbaar, weten wat er aan de hand is, en het bewijs ook leveren. Het beleid van de heer Vis ser in deze zaak is onhandig en on deskundig geweest. Dit is een heel treurige zaak voor alle betrokkenen. Ik kan alles begrijpen, maar zie eigenlijk maar één consequentie", zo besloot de heer Van Riel. Dit standpunt, dat erop neerkomt dat de minister moet heengaan op grond van de zaak-Van der Putten, werd eigenlijk alleen maar gedeeld door de communistische afgevaardig de, de heer H. Haken. De heren De Gou (KVP) en Algra (ARP) gaven nu de zaak nog door de Centrale Raad van beroep in ambtenarenza ken moet worden bezien, geen com mentaar op het ontslag dat minis ter Visser aan de heer Van der Put ten heeft gegeven. „Gefaald" „Op grond van het falende beleid van de bewindsman", was de socia listische afgevaardigde mr. M. van der Stoel, tot de overigens reeds in het voorlopig verslag van de Eerste Kamer neergelegde, conclusie geko men. dat de minister onvoldoende op gewassen zou zijn tegen zijn zware taak. Dat falende beleid wilde hij nu wel even illustreren: een tekortschie ten by het nemen van politieke be slissingen. (alweer) de zaak-Van der Putten, troepen-zendingen per schip en chartervliegtuig naar. Nieuw-Gui- nea. en het vlagvertoon met de „Ka- rel Doorman". Advertentie Zoekt U een GOUDEN ARMBAND voor 1 70.— en f 100.—. Of f 300 en f 400.—. v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207, heeft het. Grote keuze In alle prijzen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Johannes Christianus Wilhelmus Franciscus, zn van J. W. de Greef en M. J. van der Raadt; Jacqueline Maria, dr van J. L. Staudemaljer en M. A. van Berge Henegouwen; Theodorus Anto- nius. zn van C. M. Koomen en J. A. Grimbergen; Herman Joannes Antho- nlus Maria, zn van J. W. Velthuizen en C. M. Oiyslager; Victor Hugo Antolne. zn van J van den Hoed en A. C. H. L. van Delden: Jan Harm, zn van G. Eikelboom en T. Wiertsema. GETROUWD O. J. G. Puls en A. van Nood. OVERLEDEN H. Noor, 76 Jr. man; B. Brinkers, 93 Jr, vrouw; G. van Leeuwen, 7 dagen, zoon: A. J. van den Berg. 62 Jr, man; J. Brokkaar, 72 Jr. man; I. van Beelen, 3 maanden, dochter. Mr. H. van Riel van de V.V.D. in de Eerste Kamer in gesprek met zijn partijgenote, mevrouw Schouwenaar. tijdens de debat ten van gisteren, waarin hij aan drong op het aftreden van mi nister Visser. De bekende socialistische slogan .Onthoudt u van troepenzendingen" klonk ook hier, en werd gemotiveerd met het verkleinen van de kansen op onderhandelingen. Lusfruminst'uif Leger des Heils Het. is dezer dagen 5 jaar geleden dat het Leger des Heils in Leiden startte met het jongens-clubhuis werk. Aangevangen dcor de heer A. Hanno thans officier van het Leger des Heils te Winterswijk werd dit werk al spoedig overgenomen door de heer De Water die thans aan ruim 70 jongens enige avonden per week naast spel ook scheppende arbeid on derricht. Dit lustrum, dat vanavond in de Korpszaal aan de Hooigracht wordt, herdacht zal worden opgeluisterd door de stringband van korps Haar lem Noord. De leiding van de avcnd is in handen van de Divisie-Jeugd- Secretaris kapitein Nieuwland uit Amsterdam. Vier weken na ongeval overleden in AZ In het Academisch Ziekenhuis is gisteren onze stadgenoot, de 58-jarige heer N. P. C. Waasdorp overleden. De man was op 17 april het. slachtoffer geworden van een aanrijding op de Kanaalweg. Bij deze aanrijding liep de man ernstige kwetsuren op. Hij is daarvan niet meer hersteld.. IN DE MORIAAN Wordt gerestaureerd Het jeugdgebouw „In de Moriaan" aan de Hooglandse Kerkgracht, dat nu al weer enkele jaren middelpunt is van tal van activiteiten van het Leidse Hervormde jeugdwerk, zal in grijpend worden gerestaureerd. De grote zaal zal o.a. belangrijk worden uitgebreid en gemoderni seerd. terwijl ook de ingang aan de zijde van de Moriaansteeg een meer passende entree zal ontvangen. De werkzaamheden, welke zijn op gedragen aan de firma D. Stigter en Zoon, zullen deze zomer worden uit gevoerd, zodat de jeugdpredikant, ds. A. J. Lamping, bij de ingang van het nieuwe seizoen weer over de Moriaan kan beschikken. Gouden medaille voor adj. C. M. Frcdriksz Tijdens een korte plechtigheid in de Doelenkazerne is adjudant C. M. Fredriksz onderscheiden met de gou den medaille voor 36 jaar trouwe dienst. De commandant van de Koks- school. kolonel Th. H. Wessels. reikte de onderscheiding uit na een toe spraak. waarin hij de adjudant had geprezen als een man, die capabel is. serieus, hulpvaardig en vóór alles: eerlijk en trouw. Adjudant Fredriksz. die uit het oude K.N.I.L. stamt, is via de berg-artillerie cavalerie en paardendepot thans werkzaam bij de korpsadministratie op de Morspoort- kazerne. Drie compagnieën van dc Koks- school, voorafgegaan door de drum band van de Intendance hebben voor de onderscheiden adjudant gedefi leerd. Op verzoek van kolonel Wes sels deed. om de binding tussen het oude K.N.I.L. en dit evenement te symboliseren, ook de detachement van het regiment Van Heutz aan dit défilé mee. 's Middags werd adjudant Fredriksz tijdens een druk bezochte receptie op de Morschpoortkazerne nog eens ex tra gehuldigd door collega's en vrien den. Vele geschenken onderstreepten aller waardering. Lezers sell rij ven Apotheek gevraagd! Nu de bebouwing in Leiden Zuid west zich in een snel tempo uit breidt en het aantal bewoners voort durend stijgt, doet zich dagelijks méér de behoefte gevoelen aan een apotheek. Zulks temeer waar in deze wyk vele bejaarden wonen, voor wie de grote afstand naar de dichtst bij- zijnde apotheek een ernstig ongerief betekent. Wordt het overigens ook geen tijd de routes van de Eltax-bussen te verlengen? Met dank voor de plaatsing, A. C. PONSTEIN. Beethovenlaan 3. Advertentie KOFFIEBRANDERIJ HET KLAVERBLAD SINDS* lift 4» LEIDEN Hoe kan men het best beantwoorden aan de opdracht, welke op het ogenblik in Nederland aan de reclassering wordt voorgehouden: hulp en steun verlenen tot nakoming van de bijzondere voorwaarden, door de rech terlijke macht opgelegd? Op deze vraag is uitvoerig ingegaan door de heer C. A. Arnoldus, oud-hoofddirecteur van de strafgeslichten in Den Haag. tijdens het openbare gedeelte van de jaarvergadering van de Kath. Recias- seringsvereniging afdeling Leiden, gisteravond in restaurant Van der Heijden gehouden. iL Advertentie Zoek het niet te ver, u vindt het In Valkenburg-Houthem In mei en juni wordt de romantiek van het Geuldal met door hoogseizoendrukte aan uw oog ont trokken. Kom dan! Gratis inlichtingen worden gaarne verschaft. V.V.V. Valkenburg (L), Tel. 04406-2048 VAANDELS OVERGEDRAGEN Ze stonden vanochtend om kwart over tien in de hal van het Station. De oud-onderofficie ren van het voormalige vierde Regiment Infanterie. Uit alle windstreken waren ze naar Leiden gekomen op uitnodiging van de heer J. de Geus om een reünie bij te wonen, die haar hoogtepunt in het Legermuseum, toen daar aan directeur W. Paardenkooper de vaandels van de vroegere toneelvereniging Door Vriend schap Vereenigd, van de schietvereniging De laatste toneeluitvoering voor de eerste wereldoorlog werd gege ven in 1914. Het zou eerst 1922 worden, voordat DW de reeks voorstellingen kon voortzetten. In 1940 werd het DVV-vaandel bij het uitbreken van de oorlog vanuit de Morschpoortkazerne naar het Leger museum overgebracht, waar het na de oorlog in nog verrassend goede staat tussen allerlei rommel terug gevonden werd. Bewogen historie Ook het vaandel van „Generaal Snijders" heeft een niet onbewogen historie achter de rug. De vereni ging werd opgericht op 2 april 1925. Een paar jaar later kregen de on derofficieren van de Morschpoort kazerne officiële toestemming van het ministerie van Defensie een schietkamer in te richten, die op 2'j september van het jaar 1929 ge opend werd door niemand anders dan generaal Z. Snijders zelf. Het vaandel van de muziekvereni ging van het zesde regiment Veld- Artillerie werd vanochtend overge dragen door de J. Lambermont. „Generaal Snijders" en van de muziekvereni ging van het voormalige zesde RVA werden overgedragen. Op 6 februari 1861 werd de muziekvereni ging DVV opgericht door een aantal onder officieren van het vierde R.I. Bij het vijftigjarig bestaan van de vereniging bood de Leidse burgerij het bestuur van DVV het vaandel aan, dat nu een definitieve plaats in het Leger museum heeft gekregen. Lunch Vervolgens begaf het gezelschap zich naar de zaal in het museum, waar de vaandels reeds opgesteld stonden. Hier geschiedde de over dracht van de drie kleurige vaandels. Hierna maakte men in kleine groepjes een rondgang door het museum. Om half één vertrok het gezel schap naar de Doelenkazerne, waai de oud-onderofficieren een lunch werd aangeboden. Hier gaf de heer Aan de ene kant verwacht het de partement, dat de reclassering, zich houdend aanbepaalde voorschriften, de reclassent opvoedt tot een goed burger, een bruikbaar bestanddeel van de maatschappij, maar de re classering acht zichzelf verder rei kend dan alleen deze opdracht te vervullen. Een christelijke reclasse- ring werkt voor de vorming van de zedelijke individu, helpt de reclas-1 sent in zijn nood tegenover God. „Het is uw taak als toezichthouder, j uzelf overbodig te maken door de aan uw zorgen toevertrouwde te j voeren tot zelfrespect en zelfwerk zaamheid. Het is goed voor ieder een, die dit werk steunt, te beseffen, hoe moeilijk deze arbeid is", aldus de heer Arnoldus. De term „toezicht" over een vol- Volksontwikkeling en Natuurvriendenwerk De jaarvergadering van de afde ling Leiden van het Ned. Instituut voor Volksontwikkeling en Natuur vriendenwerk werd gisteravond on der leiding van de heer H. Zunder- man in „Ons Centrum" gehouden. Na een inleidend woord van de voorzitter kwam het jaarverslag van de secretaresse, mevr. C. Kramer- Spruit, aan de orde. Behalve de ver richtingen van de afdeling, werden in dit verslag tevens de activiteiten van de fotoclub, de natuurhistorische groep en van de natuurvriendencom missie vermeld. Het ledental van de afdeling nam in het afgelopen jaar toe. Het verslag werd, evenals dat van de penningmeester, deneer D. J. Weeber, goedgekeurd. Het programma voor het zomer seizoen werd besproken, waarbij een aantal voorgenomen excursies van bestuurszijde werd toegelicht. De periodieke aftredende bestuurs leden werden herbenoemd, evenals die van de kascontrolecommissie, welke laatste werd aangevuld met de heer J. Delsman. Na de pauze hield het bestuurslid de heer J. v. d. Blom, een lezing met dia's, getiteld „Wandeling door de vier seizoenen", waarin deze op boei ende wijze vertelde van de schoon heid van het strand-, duinen- en plassengebied en waarbij de prach tige opnamen zijn woorden op een interessante wijze ondersteunden. Advertentie De Geus de leiding over aan de heer D. H. Slottkamp, de eigenlijke gangmaker van deze plezierige reünie. Herdenki tuig De hele groep onderofficieren, van wie velen hun echtgenote hadden meegenomen, wandelde vanochtend omstreeks half elf vanaf het Sta tionsplein naar het Legermuseum, waar zy welkom werden geheten door de heer De Geus. HU zei verheugd te zfjn, dat zo- velen aan de uitnodiging gehoor hadden gegeven, hoewel ook velen bericht van verhindering hadden gestuurd. Spreker betreurde het de aanwe zigen te moeten meedelen, dat de heer J. H. KrietemeUer, die zo zeer bU de voorbereiding van de reünie betrokken is geweest op 13 april plotseling overleed. Ter nagedachte nis van hem en de onderofficieren, die in de loop der jaren het 4de R.I. ontvielen werd een minuut stil te in acht genomen. wassene is nooit een gelukkige ge weest. Reeds in de jaren 19141915, toen het wetsontwerp op de voor waardelijke veroordeling en invry- heidstelling erdoor kwam, werd te gen deze uitdrukking bezwaar ge maakt, aldus spreker. Het woord verdween wettelyk, maar door een achterdeurtje is het weer terugge komen. De term is nauw verbonden aan de byzondere voorwaarden, aan de invrijheidstelling verbonden, waarbij toegezien moet worden, dat aan de voorwaarden wordt voldaan. Er is echter, zo zei de heer Arnol dus. geen vast patroon te geven voor de verhouding tussen toezicht houder en reclassent; de relatie tussen beiden zal steeds weer van geval tot geval anders liggen. Spreker ging uitvoerig in op de toestand van halve vryheid bij de reclassent. Het element van onvrij willigheid maakt, dat de reclassent zijn lot niet aanvaardt, maar zich eraan onderwerpt, omdat hij be seft. dat zyn persoonlyke vryheid wordt aangetast. Elke gedwongen relatie roept weerstand op; het is een juk, dat men zou willen afwer pen. De reclassent ziet deze verhou ding als een noodzakelijk kwaad om aan een groter kwaad te ontkomen. Uiteindelijk zal men tot het doel moeten geraken, dat de reclassent het toezicht vrywillig kan aanvaar den. Hiertoe zal men de onder toezicht gestelde moeten leren kennen. „Men moet zich dan niet vastbijten in de omstandigheden van de begane misdaad. De misdaad is niet meer dan de eindstreep van een hellend vlak, dat een complex is van psychi sche botsingen en pogingen tot aan passing. Wij zien vaak alleen de mislukking, maar niet de worsteling om eraan te ontkomen. Door het doel van benadering wordt onze re latie bepaald", aldus spreker. KARAKTER MAATSCHAPPELIJK WERK STERK VERANDERD De vergadering werd geleid door de voorzitter van de afdeling, de heer J. Lijten, die in zijn openings toespraak een tekening gaf van het in de laatste decennia sterk veran derde karakter van het maatschap pelijk werk. „Het is niet meer in hoofdzaak het geven van een aal moes, waarbij het er minder op aan kwam of de aalmoes wel terecht werd gegeven. Het is thans vooral een mentale benadering van de me demens. Het moderne maatschappe lijk werk vraagt vakkundigheid en met de beroepskracht heeft de vak kundige zijn intrede gedaan en de vrijwillige kracht in het uitvoerend werk zal moeten terugtreden, naar mate voor bepaalde werkzaamheden vakbekwaamheid wordt geëist, welke hij niet kan bieden", aldus de heer Lijten. Het arbeidsterrein, dat er voor de vrUwilliger is en blyft, zo ging de voorzitter verder, is zeer groot. Ook de vrijwilliger zal moeten weten, dat goede wil en idealisme alleen niet meer voldoende zijn. maar dat ook van hem kennis en begrip wordt ge vraagd om werk te kunnen verrich ten. dat met ere charitatief en maatschappelyk genoemd kan wor den. Trots wijst de heer J. de Geus naar het vaandel van DVVde toneelvereniging van het voor malige vierde R.I. Namens het Legermuseum werden de drie vaandels in ontvangst genomen door de directeur de heer W. Paardenkooper (derde van links). Op de foto v.l.n.r.: de vaandels van DVV, van de mu ziekvereniging van het voorma lig zesde RVA en van de schiet vereniging „Generaal Snijders". (Foto L.D./Holvast) Academische examens Aan de Leidse Universiteit zyn ge slaagd voor het doet. ex. geologie de heren J. G. Binnenkamp en P. A. W. Mey. beiden te Leiden; voor het doet. ex. scheikunde mej. M. J. M. Schul pen te Leiden; voor het doet. ex. biologie de heer J M. C. Hoog te A wis- en natuurkunde dhr B. Vis j en natuurkunde de heer E. A. v. d. 1 Velde te Leiden; voor het kand. ex. A wis- en atuurkunde de heer B. Vis te Oegstgeest; voor het kand. ex. E wis- en natuurkunde de heer J. H. v. d. Lichte te Leiden; voor het kand. ex. F. wis- en natuurkunde mej. P. J. Oerlemans en de heren G. Wolters P. W. N. N. van Leeuwen en V. N. v. d. Panne, allen te Leiden; voor het kand. ex. I wis- en natuurkunde de heren B. H. G. Sleumer en W. S. Koldyk, beiden te Leiden; voor het kand. ex. H wis- en natuurkunde mej. E. H. Dedert te Leiden en de heren E. B. A. Bisdom en E. Gonzalez beide te Leiden. Tapkast vernield: 3 maanden gevangenisstraf Een 30-Jarige Leidse monteur ver keerde zwaar onder invloed van drank toen hU het café waarin hU zich bevond kennelijk als een vro lijke kaukeoi beschouwde en een ware vernieling op de tapkast toe paste. Terzake hiervan eiste de officier van Justitie bij verstek vier maanden gevangenisstraf. De Haagse politie rechter veroordeelde tot 3 maanden gevangenisstraf. Kerkelijk Leveu NED. HERV. KERK Beroepen te Veenendaal L. Kievit te Putten te Putten J. Jongerden te Bruchem en Kerkwijk te Schoonre- woerd (toez.) C. van Bart te Ter Aar (U.). Aangenomen naar Gouda (vac. dr. G. Hols) G. J. van de Bogerd te Hulzum (Fr.) naar Zwljndrecht (wijkgem. Noord) (toez.) C. D. Kouse maker te Westmaas naar Hasker- horne-Oudehorne (toez.) J. P. van Santen te Oostwold (Old naar Gouda (vac. P. P. J. Monster) C. Vos te Bennekom Bedankt voor Hoogeveen (wljkgemeente C-Noord) P. J. Bos te 6prang voor Vierhuizen-Zoutkamp mr. Q. Rovers te Warns (Fr.) GEREF. KERKEN Beroepen te Lewedorp C. Warner, kand. te Amsterdam te Hoogeveen (5de pred.pl.) L. J. Wolthuis te Oos- terend (Henn.) te Hoogeveen (vac. D. H. Borgers) G. Veeneman te Amers foort te Scharendljke C. Warner, kand. te Amsterdam. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Woerden C. den Hertog te 's-Gravenhage-West te Vineland (Ontario. Canada) (Old Chr Ref. Church) F. Bakker te Driebergen, die bedankte voor Doornspijk. Bedankt voor De Krlm (O.) D Henstra te Delft. Ds. G. Elzenqa vijftig jaar predikant Zaterdag is het vijftig jaar geleden, dat ds. G. Elzenga uit Roosendaal in Noord-Brabant werd bevestigd als predikant in de Ned. Herv. Kerk. Ds. Elzenga werd op 13 juli 1887 te Ferwerd in Friesland geboren. Hy bezocht eerst het stedelyk gymna sium in de Friese hoofdstad en stu deerde daarna nog theologie aan de Leidse Universiteit. Nadat de heer Elzenga in september 1911 door het provinciaal kerkbestuur van Gronin gen was toegelaten tot de evangelie bediening in de Ned.. Herv. Kerk en hij van 1 november 1911 tot 1 april 1912 eerst vijf maanden te Uithuizen werkzaam was geweest als hulppre diker werd hy op 19 mei 1912 door ds. KI. Straatsma uit Ferwerd beves tigd als predikant van de hervormde gemeente van Bourtange in de classis Winschoten. Daarna diende de jubi laris verder nog de hervormde ge meente van Drogeham in de classis Dokkum 1916 tot 1919; Nyega en Elahuizen in de classis Sneek 1919 tot 1922; Nieuwkoop in de classis Leiden 1922 tot 1925: Rinsumageest en Sybrandahuis in de classis Dok kum 1925 tot 1927: 's-Gravenzande 1927 tot 1930 en tenslotte nog ruim tweeëntwintig jaar die van Gouda, waar hem met ingang van 1 oktober 1952 na ruim veertig volbrachte dienstjaren op ruim vyfenzestig ja rige leeftyd emeritaat werd verleend. Advertentie Ontslag in Zuid-Afrika Prof. van Selms solidair niet prof. Geyser De in Nederland geboren prof. dr. A. van Selms heeft dinsdag zyn ont- slag ingediend als hoogleraar aan de theologische faculteit van de Universiteit van Pretoria uit protest tegen de uitspraak van de Neder- duitsch Hervormde Kerk volgens welke prof. dr. Geyser zich aan ket terij heeft schuldig gemaakt. Prof. van Selms die al achttien jaar met prof. Geyser bevriend is, schreef in zijn ontslagbrief „het ge weten verbiedt mU toe te laten dat een mens mU voorschryft wat Gods woord betekent". Beide professoren hebben kritiek op rassendiscriminatie in de kerk. Prof. van Selms sprak als zyn oor deel uit dat de betrekkingen tussen de Nederlandse moederkerk en de Nederduitsch Hervormde Kerk in Zuid-Afrika, die reeds zijn gespan nen, thans zullen worden afgebro ken als gevolg van de uitspraak te gen prof. Geyser. Verder zei hy dat men misschien een poging zal doen hem als predi kant af te zetten, „maar dan moet men bewijzen dat er tekortkomin gen in myn zedelyk gedrag zyn". Hij dacht niet dat men hem er van zal beschuldigen de rassenschei ding te hebben aangevallen. Hij her innerde eraan dat in de uitspraak over prof. Geyser geen melding is gemaakt van de rassenscheiding om de indruk te wekken dat het om een louter theologisch geschil gaat. „En zij kunnen mU niet op kettery van gen, alleen al niet omdat een van myn boeken over dogmatiek al tien jaar lang een verplicht boek is aan de theologische faculteit", aldus prof. van Selms. Prof. Van Selms, die ook hoogle raar in Semitische talen is. zei ver der in een vraaggesprek met jour nalisten. dat het een groot gevaar voor het geloof in Zuid-Afrika is, dat vele leden der kerk nationalisme en geloof met elkander vereenzelvi gen. De 56-jarige professor, die aan de Ryksuniversiteit in Utrecht in de godgeleerdheid promoveerde, bezit een Nederlandse Koninklyke onder scheiding en geniet internationale reputatie als deskundige op het ge« bied der Semitische talen.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3