PLAN BUNKER SLIMMIGHEID N.-GUINEA OVER TE DRAGEN Tekort aan woningen en scholen deed Tories een slag verliezen Sensatie in MünchenSylvia herroept haar beschuldiging Papoea - commissie verklaart Regering is voldaanover vernietigend Papoea-oordeel DE ZOMERDIENSTREGELING PAST ZICH AAN TIJD AAN Liberalen hopen gematigden onder hun vlag te verenigen Ouders met waardebesef gaan voor de kleding van hun jongens regelrecht naar VERHULST. Oproep E.C.K. doet onrecht aan Nederlandse beginselen Haar moeder, Vera Brühne, nu in een gunstiger positie Vier betrouwbare middelen in 1 tablet! Chefarine.4 ggg - LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 15 MEI 1962 (Van onze Amsterdamse correspondent) „Onze afwijzing om bij Indonesië te worden gevoegd, wordt niet minder, maar wordt integendeel dagelijks sterker, vaster en duidelijker". In onomwonden taal heeft de commissie uit de Nieuw-Guinea- raad, die sinds 17 april j.l. in ons land vertoeft, in een gisteravond via de radio verspreide verklaring gesteld, dat het plan-Bunker voor de Papoea's volstrekt onaanvaardbaar is. De verklaring, die gisteren op zij het standpunt van de Nieuw- Schiphol, vlak voor het vertrek van de commissieleden, werd uitgespro ken en in gestencilde vorm aan de pers werd verstrekt, zegt dat „het plan-Bunker een gevaar betekent voor de zekerstelling van het lot van ons Papoea-land en -volk en voor de vrede in de democratische wereld". En verder: onze com missie en ons volk beschouwen het plan-Bunker als een slimmigheid, die langs een omweg het beheers- recht, dat Nederland heeft over het land en het volk van West-Papoea, wil verzwakken en aan de Indone sische regering de mogelijkheid wil geven, om ons land, West-Papoea, binnen te komen". Van de vijf Papoea-leden van de Nieuw-Guinearaad, die naar Neder land waren gekomen, ls de heer N. Jouwe naar New York doorgereisd, om het door de Nederlandse V.N.- delegatie jaarlijks uit te brengen rapport over Nieuw-Guinea toe te lichten. Van Schiphol vertrokken gisteren de heren M. Kaisiepo, N. Tanggah- ma, P. Torey en H. Womsiwor naar Parijs, om van daar via Afrika naar Nieuw-Guinea terug te keren. Zij zullen een aantal Afrikaanse landen bezoeken, om indrukken op te doen over zaken die voor de ontwikke lingsarbeid van Nieuw-Guinea van nut kunnen zijn. Geen contacten met voorstanders Nadat de heer Torey in het Ne derlands de verklaring voor de mi crofoon had voorgelezen, deden de Papoea's, ondanks de taalmoeilijk heden, hun uiterste best om naar aanleiding hiervan gerezen vragen te beantwoorden. De heer Kaisiepo zei desgevraagd, dat hij noch zijn commissieleden op de hoogte waren gesteld van het plan-Bunker. Hij voegde er echter aan toe: „De regering heeft ons vol doende inlichtingen gegeven". Over de nogal felle bewoordingen van de verklaring, waarin de com missie het plan-Bunker afwijst, zei de heer Kaisiepo: „De regering was zeer voldaan met ons standpunt. Trouwens, ook het publiek, voor zo ver wR hiermee contact hebben ge had, gaf van zijn tevredenheid blijk". Heeft de commissie ook contact gehad met de Nederlandse groepe ringen, die de wenselijkheid van een gesprek met Indonesië inzien, zoals de PvdA en een deel van de AR- Partij? Antwoord: „Wij hebben geen en kel contact gehad met de PvdA of met andere groepen, die zo'n gesprek voorstaan. Wij hebben die contacten ook niet gezocht". De militante Womsiwor voegde hieraan toe: „Laten de anti-revolu tionairen Soekarno maar eens aan pakken. Men is toch anti-revolutie? Jawel, de naam zegt het, maar de praktijk lijkt er niet op Deze mensen zouden er beter aan doen de politieke arena te verlaten. Zij kunnen zich beter gaan bezig houden met de teelt van pinda's En de heer Torey vroeg zich af, waarom de PvdA toch zo'n slappe politiek voert. Bereid tot concessies De heer Kaisiepo liet zich ontval len, dat de Papoea's wel tot bepaal de concessies bereid zijn. Welke con cessies? „Door Indonesië is gesteld, dat er eerst een overdracht moet plaats hebben en dat eerst daarna de betrekkingen zullen worden ge normaliseerd. Als men dit laatste wil bereiken, waarom dan niet met die normalisatie beginnen? De aard van onze concessies zullen wR wel eens bekjjken, als zich te zjjner tjjd zo'n mogelijkheid voordoet". De heer Kaisiepo, die vice-voorzit- ter van de Nieuw-Guinearaad, on derstreepte nogmaals dat de Pa poea's zich niet zonder meer bij het plan-Bunker zullen neerleggen. „De Nederlandse- regering moet zelf maar weten welke weg het wil zoeken, om ons probleem op te los sen. Wij hebben reeds aangedrongen op het sturen van wapens en in structies, om ons eigen huis te ver dedigen. Er is nog geen beslissing over, maar wij hopen dat de rege ring ons verzoek niet zal vergeten. Of wij een middel zien in het uit roepen van een onafhankelijke re publiek? Dat hangt van de toekomst af". Dat de Nederlandse regering wel iswaar nog geen „neen", maar ook geen „ja" op het plan-Bunker heeft laten horen, geeft de Papoea's nog moed, Wie stelt, dat er toch Iets zal moeten gebeuren en op welke wijze zjj zelf dan de oplossing van het Nleuw-Guineaprobleem zien, loopt dood op het antwoord: „Dat moet u niet aan ons, maar aan Soekarno vragen. Wjj hebben het probleem toch niet geschapen?" In strijd met het recht De uitgegeven verklaring is, zoals de commissieleden zeiden, ontstaan „op eigen initiatief" en geeft weer „wat er op ons hart ligt". Zij gaven toe, dat het mede-com missielid Jouwe niet op de hoogte is van de tekst, net zo min als de leden van de Nieuw-Guinearaad. Glimlachend zei de heer Kaisiepo: „Als deze verklaring goed is, geeft Guinearaad weer" In de verklaring worden de eisen en dreigementen van Indonesië in strijd genoemd met de rechten van de mens en in dit geval ook in strijd met „het recht van ons, Papoea's, om ons lot zelf te bepalen". De redenen, die door Indonesië worden aangevoerd voor de over dracht van Nieuw-Guinea, zijn „uit de duim gezogen en leugenachtig", aldus de verklaring. „Indonesië eist reeds meer dan 12 jaar steeds, dat Nederland met spoed ons land, West-Papoea, aan haar zal overdragen. Nu wijzigt In donesië plotseling haar standpunt en zegt slechts de overdracht van het bestuur te vragen en daarna, na 5 jaar Indonesisch bestuur, zullen wij Papoea's de gelegenheid krijgen om onze eigen wil kenbaar te maken, betreffende zelfbeschikkingsrecht. En volgens deze Indonesische ge dachte stelde de heer Bunker voor, om Indonesië in de gelegenheid t§ stellen twee jaren het bestuur over ons land te voeren. Maar wij Pa poea's kennen tot en met het leu genachtige gedrag en karakter van Indonesië en wij wensen beslist niet dat de Indonesiërs en het Indone sische bestuur in ons land komen, met wiens toestemming dan ook". Tenslotte wordt met nadruk ver klaard, dat de Papoea's zich bewust zijn van hun recht en eigenwaarde in de wetenschap dat dit recht hun door God is gegeven. „Daarom zullen wij ons recht handhaven en handhaven wij ook, dat de Nederlandse regering het be stuur over ons blijft voeren, in wel ke omstandigheden ook". Uw dagelijkse beker gezondheid uit Zwitserland Massale vlucht naar HONKONG lil de eerste elf dagen van deze maand mei zjjn bijna tienduizend Chinezen, die illegaal Hongkong trachtten binnen te komen, aange houden en op de trein terug naar China gezet, aldus heeft de regering van Hongkong meegedeeld. De vluchtbeweging is sedert april voort durend toegenomen. Het gaat me rendeels om boeren en hun gezinnen uit de provincie Kwangtoeng. Vol gens mededelingen van de vluchte lingen zelf zouden de Chinese grens wachten de grote groepen vluchtelin gen niet proberen te hinderen. Twee gevangenen te Veenhuizen ontvlucht Naar eerst thans bekend is gewor den, zijn vrijdag uit de strafgestich- ten te Veenhuizen twee gevangenen ontvlucht. Het zijn de tegelzetter R. W. Lamark en de schilder J. C. M. I van der Hoorn. Beide gevangenen waren geplaatst in de zogenaamde j „Rijksgebouwenploeg", 'n ploeg waar van de ervan deel uitmakenden niet onder voortdurende bewaking staan. Beiden hebben dus misbruik gemaakt van het vertrouwen dat in hen werd gesteld. Het einde van hun straftijd lag voor beide ontvluchten overigens in het verschiet. Hun opsporing is verzocht. Verbeteringen, doch ook beperkingen De op 27 mei a.s. aanvangende zomerdienst van de Ned. Spoor wegen vertoont twee belangrijke aspecten. Enerzijds herleeft een aantal verbeteringen van de zomerdienst 1961, anderzijds worden enkele beperkingen en wijzigingen in de structuur van 1961 aangebracht. Gebrek aan arbeidskrachten en stijgende produktie- kosten maken het noodzakelijk het niveau van het dienstbetoon aan te passen aan hetgeen onder de gegeven omstandigheden mogelijk is, aldus de Spoorwegen. Veranderde reisgewoonten maken het mogelijk het rijden van toege voegde treinen op zaterdag te vermin deren, doch dwingen daarentegen tot extra maatregelen op vrijdagavond. In de morgen- en avondspitsuren van maandag t/m vrijdag is het be staande aantal treinen echter zoveel mogelijk gehandhaafd. De voornaamste reisversnelüngen ten opzichte van de thans geldende winterdienstregeling zijn: Gronin- gen-Den Haag 15, Groningen-Rotter- dam 10, Leeuwarden-Den Haag 16, LeeuwardenRotterdam 11 en En- schede-Den Haag 13 minuten. De treinen van deze uurdienst gaan alle weer in Hilversum stoppen. (Van onze Londense correspondent) De eindbalans van de gedurende de vorige week in Engeland en Wales gehouden raadsverkiezingen, zowel in de kleine als in de grote gemeenten, is als volgt: de conservatieven leden een netto-verlies van 817 zetels, de liberalen boekten een netto-winst van 527 zetels en de socialisten boekten een netto-winst van 350 zetels. Het resultaat van de verkiezingen moet vooral gezien worden als een verdere reactie op het negatieve beleid van de regering en eveneens als een weer spiegeling van de woningnood en de moeilijkheden voor Engeland op onder wijsgebied. de volgende algemene verkiezingen in gevaar brengen, van het lijf te houden. Voor Labour zijn de liberalen, die voornamelijk conservatieve zetels af handig hebben gemaakt, welkome handlangers, maar de socialisten ver heugen zich allerminst op het voor uitzicht, dat een eventuele Labourre- gering in het parlement van de libe- dalen afhankelijk zou worden. Ook in 1924 en 1929 bleken socialistische minderheidsregeringen niet veel waard te zijn. En, zoals men weet, voelt men in Engeland in vredestijd niets voor coalitie. Kiesstelsel van grote invloed Wegens het schromelijk tekort aan goede openbare scholen worden de ouders al jaren, zonder dat er verbe tering komt, gedwongen kapitalen te besteden aan particulier onderwijs. Ook de stagnatie op economisch gebied vormt een belangrijke factor in de conservatieve achteruitgang. De Tories proberen thans wanhopig zich de liberalen, die hun positie bij Amsterdam heeft er dit sei zoen weer een nieuwe attractie voor vreemdelingen en stede lingen) bij gekregen, namelijk de molen „Blom" aan de Haarlem merweg. Deze is geheel bedrijfs- vaardig gemaakt waardoor be langstellenden het gehele maal- proces zullen kunnen volgen. De kiezers, die op het ogenblik ge noeg hebben van de conservatieven, vertrouwen nog altijd Labour niet, omdat de machtige linker vleugel, die haar verlengstuk vindt in een deel van de vakbeweging, ondanks Gaitskells krachtig leiderschap, nog veel te roerig is. Vandaar dat zij we gens hun huidige politieke tactloos heid bij de liberalen een onderkomen hebben gevonden. De Engelse liberalen beschouwen zichzelf als een uitgesproken links- radicale centrumpartij, die dogmati sche houdingen, zowel bij de conser vatieven als bij Labour, ten scherp ste veroordeelt. Vandaar dat de liberale partijlei ding hoopt de gematigde vleugels van Labour en conservatieven te beïn vloeden en eventueel onder liberale vlag samen te. brengen. Of de neo-liberalen de nieuwe par tij worden, waarnaar Engeland snakt hangt echter mede in belang rijke mate af van het al of niet voortbestaan van het kiesstelsel, dat gebaseerd is op slechts twee grote partijen. Het was Labour, dat in de eerste decennia van deze eeuw de li beralen verdrong en afloste. Waarschijnlijk zal slechts evenre dige vertegenwoordiging de werkelij ke politieke constellatie in Engeland recht doen wedervaren. Het zijn vanzelfsprekend alleen de liberalen, met zeven man in een parlement van 630 leden, die geestdrift tonen voor een wijziging van het Engelse kiessysteem Buitenlandse verbindingen Voor wat de buitenlandse treinen betreft delen de Spoorwegen mede dat de Rheingold niet meer over Venlo doch over Arnhem-Emmerich met beginpunt Amsterdam rijdt. Een treindeel van Hoek van Holland wordt in Utrecht bijgeplaatst resp. afgesplitst. De trein zal bestaan uit nieuw air-conditioned materieel en blijft alleen 1ste klasse voeren met rijtuigen van Amsterdam naar Basel en Milaan en van Hoek van Holland naar München (in de zomer ook naar Chur.) Tussen Duisburg en Basel rijdt in deze trein een speciaal panorama-rijtuig met hoog gelegen zitplaatsen van waaruit men een uniek uitzicht heeft over het Rijn landschap. De Joegoslavië-Express naar Beo- grad en Athene wordt verangen door een trein, met rijtuigen Den Haag München, die alleen in de zomer dienst rjjdt. In Duisburg wordt ge combineerd met een treindeel, ko mende van Dortmund, met rijtuigen voor Beograd en Merano. Men kan dus onderweg in de trein overstap pen voor deze richtingen, alsmede in München in rijtuigen voor Istanboel, Rijeka, Serajevo en Triest. De Austria Express wordt verlegd naar Joego-Slavië en Griekenland, terwijl er voort een rijtuig Hoek van Holland-Athene v.v. komt. Het rij tuig Hoek van Holland-Ancona wordt vervangen door een rijtuig Amsterdam-Ancona v.v. De Hoek-Basel Express rijdt alleen van 6 juni t/m 1 september. Voor en na deze periode rijdt een rijtuig Hoek Basel via Utrecht. De elektrificatie van het Franse traject Paris-Nord-Aulnoye heeft tot gevolg dat de D-treinen Amsterdam- Parijs v.v. een versnelling boeken varierende van 12 tot 49 minuten. Advertentie GEZOND GLANZEND HAAR Hazewind regenjasje Kwiek regenjasje met-capuchon in uitstekend poplin. Door zeer praktische sluiting zowel voor jongens als meisjes geschikt. Geheel gevoerd. Leeftijd 4 jaar: 25.25 KLst. p. maat. Vraag naar de kaart- die-spaart: een volle kaart geeft f 20.- con tant op Uw hand! LEIDEN - BREESTRAAT T/O STADHUIS.; Gouverneur Platteel: Nederland streeft naar vreedzame oplossing van het geschil De gouverneur van Nederlands Nieuw-Guinea, dr. P. J. Platteel, heeft in een brief aan de Evangelisch-Christelijke Kerk in Nieuw-Guinea gereageerd op een oproep, die het breed moderamen van de algemene synode van deze kerk kort geleden tot de Nederlandse en Indonesische regering heeft gericht voor een vreedzame oplossing van het geschil over Westelijk Nieuw-Guinea. In deze oproep werd o.m. gezegd, dat het ten zeerste betreurd zou worden wanneer de verhoudingen nog meer ver* troebeld zouden worden door het gebruik van wapengeweld. Voorts werd de overtuiging uitge sproken, dat een vreedzame op lossing mogelijk is, wanneer beide partijen de mensenrechten van de bewoners van Nieuw-Guinea zouden willen eerbiedigen. Gouverneur Plat teel zegt nu in zijn brief aan de ECK, dat deze oproep „duidelijk onrecht" doet aan de Nederlandse beginselen en doelstellingen inzake Nieuw-Guinea. Gouverneur Platteel schrijft on der meer: „De Nederlandse regering streeft er met alle middelen naar om langs de weg van onderhande lingen met Indonesië onder interna tionaal toezicht een vreedzame op lossing te bereiken voor het geschil om Nederlands Nieuw-Guinea. Haar beleid in deze verschilt derhalve niet van hetgeen door uw modera men wordt bepleit. Uitgangspunt van de oproep van uw moderamen vormt echter de premisse, dat zowel Nederland als Indonesië zich toerust tot een oplossing van het geschil om westelijk Nieuw-Guinea door middel van wapengeweld. Deze ver onderstelling nu is ten enenmale onjuist en derhalve is het uitgangs punt van de oproep onaanvaard baar. Gemeend werd, dat aangeno men mocht worden dat ook de Evangelisch-Christelijke Kerk toch voldoende met het bovenomschreven beleid der Nederlandse regering be kend zou zijn. Het zijn de voortdurende en nog steeds toenemende, voor een leder waarneembare bedreigingen en agressieve daden van Indonesië, wel ke de Nederlandse regering uit hoof de van de op iedere overheid rus tende normale plicht om de veilig heid van persoon en eigendommen van alle inwoners te waarborgen, Beklaagden hebben geen alibi Van onze correspondent in Bonn) In het proces te München tegen de 52-jarige Vera Brühne en de 49-jarige Johann Ferbach die ervan beschuldigd worden in samenwerking de arts Otto Praun en diens huishoudster, Elfriede Kloo, te hebben ver moord, was het gisteren een sensationele dag. Sylvia Cosiol- kofsky, dochter van beklaagde Vera Brühne en tot nu toe de kroongetuige van de officier van Jusitie, herriep haar ver klaring van het vooronderzoek, volgens welke haar moeder haar Bijna 44.CD0 studenten Uit een telling van het aantal stu denten op 1 april 1962, welke het Cen traal Bureau voor de Statistiek heeft gepubliceerd, blijkt dat het totaal aantal studenten aan de Nederlandse Universiteiten en Hogescholen is ge stegen van 40.600 op 1 april 1961 tot 43.700 op 1 april 1962. een stijging van 8 procent. Het aantal eerstejaarsstu denten steeg in het genoemde tijdvak van 7.480 tot 8.120 (9 procent). De belangstelling nam in de meeste stu dierichtingen toe. Een uitzondering hierop vormde vooral Godgeleerd heid. klassieke talen. Engels, Duits j speler en psychologie, waarin het aantal eerstejaars daalde de moord op Praun had bekend. Zij zei indertijd tegen de haar verhorende politieman: ,,Mijn moeder heeft mij bekend, samen met oom Ferbach, de moord te hebben gepleegd". Nu zei zij dat allemaal verzonnen te heb ben. „Ik was destijds zó in de war door allerlei kranteberichten, dat ik niet meer wist wat ik zei," aldus de 20-jarige Sylvia, die vertelde dat een journalist haar nog extra bang had gemaakt, door te zeggen, dat zij, indien zij weigerde voor haar moeder belastende verklaringen af te leg gen, veroordeeld zou kunnen worden wegens begunstiging van een mis drijf. Met het getuigenis van Sylvia be reikte het moordproces, dat nu al twee weken aan de gang is, een hoogtepunt. De belangstelling van het Mün- chense publiek was overweldigend. De rechtszaal was ei-vol. Beklaagde Vera. Brühne werd voor de getuig- verklaringen van haar dochter uit de zaal geleid, omdat de rechter meende, dat een dochter in aanwe zigheid van haar moeder wellicht niet waarheidsgetrouw durft te ge tuigen, indien dit getuigenis belas tend voor de moeder is. Met Sylvia's herroeping heeft het proces een wending genomen, die weer alle mogelijkheden open laat. Tot nu toe kwam alleen vast te staan, dat Ferbach noch Vera Brühne een alibi hebben voor het tijdstip van de moord: witte don derdag 1960. Daarnaast is uit talloze getuigen verhoren gebleken, dat Vera Brühne ex-eohtgenote van resp. de toneel- Hans Cosiolkofsky en de componist Lothar Brühne, een le ven leidde dat erop gericht was letterlijk munt te slaan uit hi aantrekkelijke uiterlijk. Ook haar relatie met de arts Praun was op geld gebasseerd. Open blijft echter nog de vraag, of de officier van Justitie zal kunnen be wijzen dat Vera Brühne Praun liet vermoorden of vermoordde, om zo in het bezit te komen van een villa aan de Spaanse Costa Brava (waar de enige honderdduizenden marken) die haar bij testament was vermaakt Vijfde devisie naar La Courtine Voor herhalingsoefeningen In het Franse oefencentrum La Courtine zullen deze zomer niet, zoals gebruikelijk, dienstplichti gen van de parate troepen gaan oefenen, maar voor herhalings oefeningen opgeroepen oud gedienden van de vijfde divisie. Sedert 1957 is deze divisie niet meer onder de wapenen ge west. Zij vormt een onderdeel van de ondersteuningsstrijd krachten, die tot doel hebben onze NAVO-bijdrage van para te troepen te versterken met mo bilisabele eenheden. De oefeningen en dus ook de op roepen voor herhaling zijn gespreid van eind mei tot begin november. Enkele dagen nadat de groot-ver lofgangers zullen zijn opgekomen, worden zij gepakt en gezakt getrans porteerd naar La Courtine. Daar zullen zij twee weken oefenen in klei ne onderdelen tot maximaal ter grootte va neen bataljon. In verband met de beperkt beschikbare tijd zul len dit jaar geen oefeningen op divi sie- of gevechtsniveau worden ge houden. Enkele dagen na terugkeer in Nederland zullen de militairen worden gedemobiliseerd. hebben genoopt geëigende maatre gelen te nemen van een zuiver de fensief karakter. De oproep houdt tevens een aan maning in aan partijen om de men senrechten voor de bewoners van het omstreden gebied te willen eer biedigen. Voor zover deze aanma ning mede aan het adres van de Nederlandse regering gericht is, ont breekt daarvoor elke aanleiding en: is zij bepaaldelijk misplaatst", zo zegt gouverneur Platteel voorts ln zijn brief. „Het moet de Evangelisch-Chris telijke Kerk immers zeer wel bekend zfjn, dat de Nederlandse regerings- politiek Juist gebaseerd is op de er kenning van de menselijke waardig heid en de rechten der bevolking overeenkomstig artikel 73 van het handvest der Verenigde Naties. De oproep doet derhalve duidelijk onrecht aan de Nederlandse begin selen en doelstellingen ten aanzien van dit gebiedsdeel. Daarmee bena deelt zU tevens de belangen der eigen bevolking en heeft zij het ef fect, de pogingen der Nederlandse regering om te geraken tot een vreedzame oplossing van het geschil, te frustreren. Het kan slechts be treurd worden dat zodoende juist het tegendeel werd bereikt van hetgeen het doel van de oproep was", aldus gouverneur PlatteeL Advertentie Krachtige bestrijding van pijn en grien zonder de maag van streek te maken I De vier geneesmiddelen van Che- farine „4" hebben hun betrouw baarheid duidelijk bewezen, en millioenen mensen in de gehele wereld baat gebracht, vaak ook wanneer andere middelen faalden. Bovendien zorgt één der bestand delen dat een gevoelige maag niet van streek raakt. Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handigs stripverpakking 40 tabletten f 1.60 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.60 SS-ers opgepakt in Oostenrijk In Oostenrijk zijn de gebroeders Hans en Wilhelm Mauer, 48 en 44 jaar oud, voormalige onderofficieren van de S.S., aangehouden op beschul diging van deelneming aan massa moorden op Joden in 1942 ln Stanis- law in Polen. Hans Mauer was sedert meer dan tien jaar directeur van de Evangelische organisatie van Salzburg en als zodanig raadsman van het hoge commissariaat van de V.N. voor de vluchtelingen in Oostenrijk. Zijn broer Wilhelm leidde het Evangelisch kindertehuis in Salzburg. Tot nog toe waren zij tengevolge van een fout in de spelling van hun naam op de lijst van oorlogsmisdadigers niet gearres teerd. Deze fout kwam pas onlangs aan het licht. ITALIANEN BLIJVEN ONTKENNEN De twee Italianen, die door de Am sterdamse politie zijn gearresteerd wegens de steekpartij in de nacht van 20 op 21 april in de Leidsestraat in Amsterdam, waarbij de 27-jarige Am sterdammer R. de Cocq van Delwij nen om het leven kwam, zijn gisteren de gehele dag door de politie gehoord. Dit verhoor heeft nog altijd geen re sultaat opgeleverd. De beide mannen blijven de schuld van de dodelijke steek op elkaar schuiven. De politie heeft het voornemen het tweetal mor gen voor de officier van Justitie te leiden.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7