EEN F ETS ETS! Kennedy bekritiseert Westdnitse publikatie van Amerikaans plan HOORN AGENDA HAAGSE AGENDA Von Eckardt: Uitlating van Adenauer verkeerd begrepen Vissers werken samen in E.E.G.-verband IVO ROLook Rokers blanke wille tanden MET EEN ENKEL WOORD "ikuntuzuN! NA TUUR SCHOON? LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 10 MEI 1062 (Van onze correspondent in Washington) Wat president Kennedy gisteren op zijn persconferentie zei over de kritiek, die Adenauer de laatste dagen had geuit over de Amerikaans-Russische besprekingen inzake Berlijn, was kennelijk zorgvuldig voorbereid. De president zei de indruk te hebben, dat Adenauer niet gekant is tegen voortzetting van dat overleg, maar dat hij alleen niet optimistisch is over een eventueel resultaat. Maar dat zijn de Amerikanen evenmin. Op dit punt bestaat dus geen onenigheid. Kennedy toonde zich echter beslist geïrriteerd over het feit, dat de Duitsers de Amerikaanse suggesties over de samenstelling van een internationaal orgaan, dat de toegang tot Berlijn moet regelen, aan de grote klok hebben gehangen. „Bondskanselier herhaalde wat Rusk had gezegd" De Amerikaanse president betoog de, dat deelneming van Oost-Dults- land aan genoemd internationaal or gaan geen stap was in de richting van erkenning van Oost-Duitsland. Amerika stelt zich ten doel de me ningen der bondgenoten te coördine ren. De president wenste daarom dat Bonn eigen ideeën naar voren zou brengen, doch h(j was kritisch ge stemd over het feit dat de Ameri kaanse suggesties door Bonn publiek zijn gemaakt. Kennedy wees erop, dat Adenauer, naar aanleiding van de NAVO-ver- gadering ln Athene vol waardering heeft gesproken over de eenheid van het Westen. H(j zei erop te vertrou wen, dat deze opinie de overhand zou behouden. Amerika, aldus de president, wenst door overleg met de Russen alleen maar meer veiligheid voor de bevol king van West-Berlijn te bereiken. Voor de verdediging van West-Ber lijn heeft Amerika grote verplich tingen aanvaard. Daarom heeft Amerika, volgens Kennedy, ook het recht een onderzoek in te stellen naar een oplossing van het Berlijnse vraagstuk. Tot zover onze correspondent in Washington. Poging tot kalmering Onze correspondent ln Bonn tele foneerde hedenochtend: Zoals gewoonlijk, wanneer de woor den van Bondskanselier Adenauer echerpe reacties oproepen, poogde gisteren perschef Felix von Eckardt in Bonn de pers wjjs te maken, dat de uitlatingen van de kanselier in Berlijn „verkeerd waren begrepen". Adenauer zei, en daarmee herhaalde hij alleen wat minister Dean Rusk al vaak heeft gezegd, dat de Ame rikaans-Russische besprekingen tot nu toe niets hebben opgeleverd, wat een basis zou kunnen zijn voor echte onderhandelingen, aldus Von Ec kardt. In wezen heeft de kanselier zich uitgesproken vóór voortzetting van de contacten met de Russen. Zijn antipathie tegen de voorstellen tot oprichting van een contraleorgaan voor de toegangswezen naar West- Berlijn, richtte zich alleen tegen de door de V.S. voorgestelde 13 leden van een dergelijk orgaan (vier Wes telijke landen, vier communistische staten, drie neutrale landen en Oost en West-Duitsland). Deze voorstellen zou men echter in Athene hebben laten vallen en men zou nu denken aan een orgaan der Grote Vier, waarin Oost-en Westduitsers alleen een technische rol te vervullen zou den hebben. Ongerechtvaardigd noemde Von Eckardt de Amerikaan se wens, dat de Duitsers eens over de brug moeten komen met voorstel len voor een oplossing der Berltfnse kwestie. Van Bonn uit is wat dit betreft al heel veel gedaan, zo zei hij. Von Eckardt gaf nog als zjjn per soonlijke mening, dat er geen sprake Is van een meningsverschil tussen Adenauer en minister van Buiten landse Zaken Schroder. „Ik heb juist een lang gesprek tussen hen bijge woond en lk kan u zeggen dat zij de situatie hetzelfde beoordelen", zo zei hij. Nu, er was niemand in de perszaal die dat geloofde. In het openbaar heeft Adenauer immers ge zegd geen heil te zien in voortzetting van het overleg met de Russen, ter wijl Schroder nog eergisteren ver klaarde, dat hij hoopte op enig re sultaat. Mysterieuze zaak Een mysterieuze kwestie is nog steeds het terugroepen van ambas sadeur Grewe uit Washington. Zeker is dat Adenauer, met zijn gebruike lijke minachting voor personen (de bijnaam „mensenverachter" kreeg hij niet voor niets), Grewe's aftocht bekendmaakte voordat iemand inge licht was. Naar een reden voor de terugroeping is iedereen nog ijverig op zoek. Wel is bekend, dat de Ame rikanen de ambassadeur te juridisch vonden en te weinig praktisch politicus, maar dat hing tenslotte sa men met het feit, dat Grewe Adenau ers bezwaren tegen de Amerikaanse voorstellen naar voren bracht. Er is geen sprake van dat de am bassadeur niet meer de Bonner lijn koerste, zoals dat met ambassadeur Kroll in Moskou het geval was. Gre we is juist de trouwe Adenauerman, die de Amerikanen er steeds voor tracht terug te houden af te gljjden naar een geleidelijke erkenning van Oost-Duitsland en die meer dan eens wees op de door de V.S. aangegane verplichting in het NAVO-verdrag om naar de Duitse hereniging te blij ven streven. Dat Grewe deze denkbeelden soms in t.v.-interviews op ontactische mo menten ten beste gaf, veroorzaakte in Washington zeker enige ergernis, evenals het feit dkt Grewe de tekst van de nieuwe Amerikaanse voorstel len van twee maanden geleden naar Bonn seinde, waar zij toen uitlekte. Maar waarom Grewe nu op zulk een onhebbelijke manier naar Bonn wordt teruggecommandeerd blijft duister. Gezien de tactloze uitlatin gen van Adenauer zelf in Berlijn, die meteen een internationale rel hebben ontketend, kan het moeilijk zijn omdat Bonn zijn relaties tot Washington wil verbeteren, waar voor dan het. koppige hoofd van Gre we als zoenoffer zou moeten dienen! (Speciale berichtgeving) De verschillende nationale visserij organisaties van de EEG hebben in Brussel een organisatie opgericht, die Europèche wordt genoemd. De doel stellingen zijn de volgende: tussen de verschillende leden-organisaties wil men een gemeenschappelijk stand punt bereiken met betrekking tot de visserij-problematiek, die wordt ge steld door het in werking treden of zich verder ontwikkelen van de Europese Economische Gemeenschap. Men wil deze gemeenschappelijke standpunten laten kennen aan de organen van de EEG, hetzij op hun aanvraag of niet. Tot voorzitter van de Europèche is gekozen de heer Kiewiet de Jonge, de voorzitter van de Stichting der Nederlandse Visserij. Onder-voorzit- ter is geworden de heer F. C. Busse van de Verenigde Duitse Diepzee visserij. Als secretaris is aangesteld de heer R. Menu (België). Tijdens de vergaderingen waarin tot oprichting van de Európèche is besloten, heeft men al een bezoek gebracht bij de vice-president van de EEG-commissle. dr. S. Mansholt. Het gesprek ging daar ver uit boven de grenzen van een beleefdheidsbe zoek. want, tal van belangrijke Euro pese vraagstukken zjjn daar al aan de orde gekomen. Advertentie Advertentie Vretle bedreigd in Stille Oceaan De raad van de Anzus (een ver drag tussen Australië, Nleuw-Zee- land en de Verenigde Staten» heeft gisteren in een slotcommuniqué na twee dagen besprekingen gezegd, dat de vrede in het gebied van de Stille Oceaan bedreigd wordt door dreiging met geweld. De raad van ministers verklaart volledige steun te verlenen aan maatregelen om de pro-Weste lijke regering van Zuid-Vietnam te helpen bij het weerstand bieden aan de bedreiging door communistische guerrilla-strijdkrachten. De ministers van Buitenlandse Za ken Dean Rusk van de Verenigde Staten, Sir Garfield Barwick van Australië en Keith Holyoake, premier van Nieuw-Zeeland, bevestigden op nieuw het verlangen van hun lan den de veiligheid, stabiliteit en ver betering van het leven voor de lan den in dit gebied te bevorderen. De landen zijn vastbesloten hun onaf hankelijkheid te bewaren en zullen hun economische hulp aan landen in opkomst voortzetten. Gevers Deynootmedaille voor S. de Jong (Van onze Haagse correspondent) De Gevers Deynoot-medaille de hoogste onderscheiding van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, welke organi satie gisteren haar 187ste alge mene vergadering hield in hotel Kurhaus te Scheveningen, is overhandigd aan de heer S. de Jong Szn. voor zijn belangrijke arbeid voor de veehouderij in Zuid-Holland, in het bijzonder voor de fokkerij en de voeding. De voorzitter de heer J. A. van Nieuwenhuyzen, zei dat het land- en tuinbouwonderwijs zorgen baart om dat hier en daar te weinig nieuwe leerlingen te vinden zijn. Bij een be spreking van de landbouwpolitiek wees de voorzitter op de schrielheid van de overheid bij het vaststellen van de garantieregeling. Ook de da ling van de gemiddelde melkprijs, die ongerustheid verwekt, was een punt van bespreking. De invoering van de vijf-daagse werkweek betekent, dat het verzorgen en melken van het vee op zaterdag en zondag in toene mende mate op de boer en zijn ge zin neerkomt. Dit is de reden, dat vele jongeren zich afkeren van het boerenbedrijf. Over de hoge aardappelprijzen zei de voorzitter, dat de consument ten onrechte jammert, omdat deze veel minder zijn gestegen vergeleken met vóór de oorlog, dan de inkomens. Tevreden was spreker over de prij zen, die de opgeslagen wintergroen ten hebben opgebracht. Dr. J. van Lierde, afdelingshoofd van het directoraat-generaal voor de landbouw voor de E.E.G. te Brussel en als Belg deel uitmakend van de staf van dr. S. L. Mansholt, sprak over het agrarisch perspectief in E.E.G.-verband. Met en zonder lijn (Van onze t.v.-medewerker) Het heeft gisteravond nog al lang geduurd, voordat we enige lijn in het VPRO-programma te voorschijn zagen treden. We zullen straks ge legenheid hebben aan te wijzen, Wanneer zulks plaats greep. Geopend werd met iets nieuws: „Binnenkort in dit theater". Nu zijn die lekkermakertjes die men trailers noemt soms zeer leep in elkaar ge zet, maar het komt tamelijk vaak voor, dat ze maar een bijzonder wazig beeld geven van hetgeen wer kelijk te wachten staat. Niettemin wordt dit programma daaraan opge hangen. Een zwakke stee om te be ginnen, dunkt ons. We werden er dan ook weinig wijzer van temeer omdat de voorbeelden nog uitblonken door rommeligheid. De gesprekjes over de film waren weinig zeggend tot wel aardig. We zaten er niet op te wachten en houden ons maar aan de recensies in dit dagblad. Bij het richten op het kompas van een vak man, waarvan men leren gaat wat men eraan heeft, vaart men veilig. Jammer voor dr. Visscher en de heer Tjepkema, maar het is onze eerlijke opinie, dat deze rubriek althans bij eerste aanschouwing van haar nut noch noodzaak kon overtuigen. De hartslag van Frankrijk was ook een rommelige aangelegenheid, maar daarin zat karakter. Er had aan het commentaar meer zorg besteed moeten worden. Een mededeling, dat iemand 30 maal zoveel verdient als voor de oorlóg en er méér (hoeveel en wat?) voor kan kopen, is een complete slag in de lucht. Maar er waren ook hele stukken van boeien de toelichting voorzien. Wij vonden de film zelf een knap werkstukje, een pakkend beeld van een land en een volk in ongeveer 3 kwartier. Van Frankrijk naar huis, naar onze eigen folklore, gemarkeerd door een pauze, waarin misplaatste jazz ten gehore werd gebracht. Was er geen betere overgang mogelijk om de geest het overschakelen makkelijk te maken? De start van de soldatenliederen in het riddergoed kon men van ons ook al gestolen krijgen. Het was een opgeschroefde geschiedenis, een ge forceerde aanstellerij, maar gelukkig kwamen er in de tweede helft een paar genietbare nummers. Of daar mee de zaak gered werd, hangt af van "persoonlijke smaak en instel ling. Na al deze teleurstellende ervarin gen kon dan gelukkig dr. Van Swol heel erg veel goedmaken. Hij greep zijn kans met beide handen of liever met hoofd en hart. Het was een voortreffelijk slot. We noteerden met genoegen, dat de hoofdinspectie voor de volksgezondheid een beroep op zijn voorlichting deed, waaruit bleek, dat men van officiële medische zijde het, optreden van medici voor de t.v. waardeert. Vervolgens voorlichting voor jon gelui. die zich willen voorbereiden op jeugdleiderschap, in het bijzonder ten bate van jonge patiënten, steun ook aan ouders van spastische kin deren. En tenslotte de zwanger schapcursus, die nu zover gevorderd is, dat de betekenis steeds duidelij ker wordt en daarmee ook de waar de. Dr. Van Swol weet met alle losheid een strakke lijn in zijn uit zendingen te brengen. Hij heeft wat te zeggen en zegt dat goed en be vattelijk en op een gezonde manier en gevoelig. Het slot was voor de journaal- dienst, die de laatste dag van de zilveren elfstedentocht versloeg, een grootse hartelijke hulde, die zich vooral in de voormalige residentie baan brak. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. Rehoboth: Ver. voor Experimenteel Radio-onderzoek. 8 uur n.m. VRIJDAG St.-Antonlusclubhuls: Contactavond Nat. Organisatie Beroepsgoederenver- voer langs de weg. 8 uur nm. Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. Gerecht 10: Soefi-beweging. Spr. mevr. mr. J. M. Kunst over „Het ver langen naar geluk". 8 uur n.m. Zomerzorg: Kringavond Sectie Hol land van de Oostenrijkse Alpenvereni ging. 8 uur n.m. ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 10- 11 uur v.m. bijbelstudie: 11-12 uur ds. A. C. Schmutzler, van Huis ter HeJae. De Lakenhal. Opening tentoonstel ling „Bal en zijn groep". 3 uur nm. Ned. Chr. Reisver. Excursie naar Bloemcorso en 't Kopje te Bloemen- daal Vertrek 1.00 n.m. Stationsplein. Schouwburg: Speeltuinver. Ooster kwartier. Operette „Het geheim van de hofmaarschalk". 8 uur n.m. Stationsplein (bus 43)Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar Zuid- wijk. 1 54 uur" n.m. Waalse kerk: Youth for Chrlst- samenkomst. 8 uur n.m. Katwijk aan den Rijn (V/a- tertoren): Excursie K. en O. naar Leidse Duinwatermij. 9.30 uur v.m. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen. 4.30 en 6.30 uur n.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. MAANDAG De Doelen: Ledenverg. Leidse Ama teur Fotografenver. 8 uur n.m. BevrijdingskerkKunstvezelavond Damescontact St.-Antonlusparochle. 8.15 uur n.m. DINSDAG Rest. Van der Heijden. Kath. Re- classeringsver. Spr. dhr. C. A. Arnoldus over „Onder toezicht gestelden en hun benadering". 8.15 uur n.m. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Half uur van Bezinning. 1-1.25 uur n.m. BINNENLAND De Koninklijke Nederlandse Mid denstandsbond is gisteren de viering van het zestigjarig bestaan begonnen met een druk bezocht jubileumcon gres ln de rykelijk met bloemen ver sierde aula van het Koninklijk Insti tuut voor de Tropen te Amsterdam. Naast vele bestuurders uit het gehele land. waren daarbij om. aanwezig de staatssecretaris van Economische Za ken drs. F. J. W. Gij zeis en de voor zitter van de S.E.R.. prof. dr. G. M. Verrijn Stuart. Het congres werd ge opend door Amsterdams burgemeester, mr. G. van Hall. De provinciale raad voor de volks- Jezondheid in Zuid-Holland houdt dit aar zijn provinciale gezondheidsdag op 24 mei ln het dakpaviljoen van het Groothandelsgebouw te Rotterdam. De bijeenkomst zal het karakter dra gen van een werkcongres met als doel. de kennis omtrent straling en haar gevolgen te vergroten van hen, van wie men verwacht, dat zij uit hoofde van hun functie bij de gezondheids zorg op dit gebied enige voorlichting kunnen geven. Als onderwerp van de bijeenkomst ls gekozen .Biologische ge«olgen van straling en radlo-actlvi- telt". Te Heeswljk ln Noord-Brabant ls Gistermorgen de boerderij van de land- ouwer W. van Doorn geheel afge brand De brand ls waarschijnlijk ont staan door een lek in de schoorsteen. Het vuur greep snel om zich heen. De zeer oude, met strodak bedekte boer derij bleek niet meer te redden. Drie varkens en een kalf kwamen in de vlammen om. ook de Inboedel ging voor het grootste gedeelte verloren. De schade bedraagt ongeveer f 50.000. De eigenaar was verzekerd. Naar aanleiding van de granaat- ontploffing in Rotterdam-zuid. waar bij twee kinderen werden gedood, ls een vader bij de politie gekomen met twee handgranaten. Zijn 20-Jarlge zoon, die dienstplichtig militair ls, heeft de granaten uit de kazerne waar hij ls gelegerd, mee naar huls geno men. De politie heeft onmiddellijk de Kon. Marechausee in kennis gesteld, die een diepgaand onderzoek Instelt. De jaarlijkse algemene vergade ring van de Nederlandse Vereniging tot bescherming van dieren wordt vrijdag 1 en zaterdag 2 Juni ln „Blije Werelt" ln Lunteren gehouden, onder voorzitterschap van prof. dr. S. Hof- stra. In het ziekenhuis te Apeldoorn is de 14-jarige Frances Móhlmann overleden, die maandagmorgen op het kruispunt Hoenderparkweg/Eendracht- straat met haar rijwiel in botsing kwam met een stilstaande vrachtauto. Het meisje kwam met grote snelheid door de bocht en zag de stilstaande auto niet. BUITENLAND President Luis Somza van Nica ragua heeft woensdag tijdens een pers conferentie medegedeeld, dat zestien personen zijii gearresteerd, die beschul digd worden van een communistisch komplot om de regering omver te wer pen. In een buitenhuls van een der aangehoudenen, de aangenomen zoon van de ambassadeur van Nicaragua ln Buenos Aires, zijn documenten en wapens in beslag genomen, terwijl ge bleken is, dat dit buitenhuls werd ge bruikt als opleidingsschool voor guer rillastrijd en communistische Indoc trinatie. Een Hongaarse onder-luitenant van de contra-splonage ls gisteren in uniform naar Oostenrijk gevlucht. Hl] loste waarschuwingsschoten, waardoor twee Hongaarse wachten dekking zochten, en vluchtte bij Nlckelsdorf over de grens. De wachten schoten nog op hem maar de onder-luitenant liep geen verwondingen op. Hij vroeg om politieke redenen asiel. Het besluit van Noorwegen zijn lidmaatschap van de Internationale Conventie voor de walvisvangst op te zeggen als Nederland niet opnieuw lid van de conventie zou worden, is In getrokken. zo wordt uit gezaghebbende bron te Oslo vernomen De intrekking is het gevolg van enige tijd geleden door de Nederlandse regering genomen besluit weer tot de conventie toe te treden. De openbare aanklager van het Westduitse Hooggerechtshof in Karls ruhe heeft tegen de Amerikaanse koop man Harold Noah Borger uit New York drie Jaar tuchthuisstraf geëist. De 42- Jarige Borger staat terecht wegens zijn betrekkingen met de spionagedienst van een oostelijk land. HIJ ls de eerste Amerikaanse staatsburger die wegens spionage voor Oost-Duitsland in de Bondsrepubliek wordt berecht. De militaire rechter van instruc tie te Beiroet heeft voor 38 militairen en 275 burgers de doodstraf geëist naar aanleiding van de mislukte staatsgreep ln Libanon op 31 december. Verwacht wordt dat de zaak begin juni zal worden behandeld. In een woensdag uitgegeven bekendmaking wordt gezegd dat de ontbonden Liba nese nationaal-soclallstlsche Volks partij, die van het organiseren van de opstand wordt beschuldigd, uit Jor danië 20.000 dinar heeft ontvangen. De staking ln de Oostenrijkse metaalindustrie ls geëindigd. Gister avond werd tussen de vakbondsverte genwoordigers en die der werkgevers overeenstemming bereikt over de voor naamste punten die tot staking had den geleld. Onder meer wordt een ge middelde loonsverhoging van tien pro cent toegekend, terwijl de toonver schillen tussen mannelijke en vrouwe lijke arbeiders zijn opgeheven. De voorzitter van de beweging voor een verenigd Europa, graaf Cou- denhove-Kalergl. heeft, naar thans be kend is geworden, aan de regeringen van Frankrijk. Italië en West-Dults- land memoranda gezonden waarin h(j er op aandrong niet langer op de Be- nelux-staten te wachten en onder el kaar een verdrag over een politieke unie te sluiten. De drie republieken zouden volgens het denkbeeld van de graaf de naam „Verenigde Staten van Europa" moeten voeren. De Bondsregering zal Frankrijk verzoeken de Duitse staatsburgers in het Vreemdelingenlegioen die terug naar huis wUlen, reeds voor het af lopen van hun verbintenis te laten gaan. Staatssecretaris Lahr verklaarde in het parlement dat naar schatting tien- tot twaalfduizend legionairs Duits staatsburger zijn. Het ls de Duit se regering niet bekend of het Vreem delingenlegioen zal worden opgeheven. ELKE DAG-3 MAANDEN LANG (van zaterdag 31 maart t/m 30 juni'62) heeft iedereen die dan een nieuwe fiets koopt, de kans die fiets (plus bijbehorend extra toebehoren) cadeau te krijgen DIT ZIJN DE WINNAARS VAN DE VIERDE WEEK ZATERDAG II APRIL Mej. W. v. Reyswoud Pr. Fred. Hendrikstrm17, Rotterdirr» DINSDAG 24 APRIL Mevr. J. v. Oorschot Beonekelscraat 56, Eindhoven WOENSDAG 25 APRIL de heer F. Becrlage Nocenboomlaan 36. Roermond DONDERDAG 26 APRIL mevr. J. J. de Bes-Veen Pr. Beatrixstraat 11Slikkerveer VRIJDAG 27 APRIL de hoer Overing 2wolscweg 381, Deventer STAAT U HIER DE VOLGENDE WEEK BIJ? (vraag uw fietsenhandelaarinlichtingen) Satelliet „Anna" Het Amerikaanse departement van defensie is van plan vandaag 'n geo detische satelliet te laten lancheren, door middel waarvan men met gro tere nauwkeurigheid afstanden op aarde wil meten. De satelliet heeft de naam „Anna". Hij zal op telecom- mando lichtseinen geven. - Gistermorgen ls de 84-Jarige T. Doolaar uit Spijkenlsse op de Voor straat door een achteruitrijdende be stelauto aangereden, Enkele uren daar na overleed hij aan de bekomen ver wondingen. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Tulpenrally. 18 20 Koorzang. 18.30 De gesproken brief. 18.35 Lichte muz. 18.55 Lichte muz. 18 55 Ronde van Nederland. 19.00 V. d. kinderen. 19.05 Sssstttpla ten en praten. 19.30 V. d. Jeugd. 20.00 Nws. 20 05 Kamerork. en solist. 21.15 In gesprek met Slmon Vestdijk (11). 21.40 Middeleeuwse speelmansliederen en dansen. 22 00 Licht orkest. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 Tul penrally. 23.10 Dlscotarla: nieuwe gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.15 Sportrubriek. Vocaal ens. 18.50 Sociaal perspectief. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Geestelijke liederen. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Sa menzang. 22.30 Nws. en S.O.S.-ber. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boek- bespr. 23.00 Klass. pianomuziek. 23.20 Amsterdam ln poëzie, incantatie van een stad. 23,55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. VARA: 20.20 Ach- het nieuws. 20.35 Raakt de wereld overbevolkt?, filmdocumentaire over het probleem van de overbevolking. 21.00 Onweer, toneelstuk. VOOR VRIJDAG 11 MEI Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Uitgeslapen: muziek, actualiteiten en commentaren. (Om ca. 7.40 Ver- keerswenken)8.00 Nieuws en socialis tisch strijdlied. 8.18 Muzikale ochtend post (gr.). (Om 8.35 Van de voorpagi na. praatje). 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Balletmuz. (gr 9.35 Wa terstanden. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Inzicht en uitzicht, lezlne. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Alt en piano: Moderne liederen. 11.35 Or gelspel. AVRO: 12.00 Dlxlelandmuzlek. 12 20 Regeringsuitzending: Uitzending voor de landbouw. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12 33 Sport en prognose. 12.50 Draai orgel (gr.). 13.00 Nieuws. 13.15 Medede lingen en grammofoonmuziek. 13.26 Beursberichten. 13.30 Licht ensemble met zangsolist. 14.00 Mannenkoor. 14 Litterair programma. 14.45 Amuse- mentsmuz. 15.00 Hou Je aan Je woord, een litterair spel met woorden. VARA: 16.00 Amateurprogramma. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de Jeugd. 17.50 Actualiteiten. VARA: 18.00 Nieuws. 18.15 Ringste ken. nieuws uit Vlaanderen. 18 20 Ita liaans ensemble met zangsollst. 18.50 De puntjes op de I praatje. 19.00 Voor de kleuters. 19.10 Instrumentaal trio met zangsollste: Jazzmuz. VPRO: Zoek het niet te ver, u vindt het In Valkenburg-Houthem In mei en juni is Zuid-Limburg op z'n mooist. Ontdek het in rust. Laat u gratis inlichten over natuurschoontochten. V.V.V. Valkenburg (l), Tel. 04406-2048 DONDERDAG 10 MEI Kon. Schouwburg. Haagsche Come- dle m,et „Pas op de verf" (besl. vrst.). 20.15 uur. Gebouw voor K. en W. Nederlandse Opera met Mozarts „Don Giovanni". 20 uur. Diligentla De Zwitserse pianiste Ruth Huggenberg speelt werken van Brahms en Beehoven. 20 uur. VRIJDAG 11 MEI Kon. Schouwburg. Haagsche Come- (besl. vr6t.). Diligentla. Tweede concert ln de Bachcyclus van het Nederlands Kamer orkest. 20 uur. ZATERDAG 12 MEI Gebouw voor K en W. Derde con cert door het Residentie-Orkest. 20.15 uur. ZONDAG 13 MEI Kon. Schouwburg. Haagsche Come- die met „Bittere honing". 14 uur. „Pas op de verf". 20.15 uur. MAANDAG 14 MEI Kon. Schouwburg. Theater met Gol- donl's „De leugenaar". 20.15 uur. Rijksherbarium (Nonnensteeg 1): Le denvergadering Kon. Ned. Natuurhist. Ver. 8 uur nm. Zoeterwoude Stadhouderslaan Excursie Kon. MIJ voor Tuinbouw en Plantkunde naar kwekerij fa. Bruines. 7.15 uur n.m. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag 10-4 uur. zondag 1-4 uur Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van maandag, dag van 10-4 uur (zondag 1-4 uur) Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie, v d Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen 2-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-5 uur. zondag 1-5 uur Rijksmuseum van Oudheden: Dage- Hjks 10-5 uur zondag 1-6 uur Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dageiyks 10-4 uur Zondag 1-4 uur. BIOSCOPEN Luxor: „Diamanten bij het ontbyt". 18 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Pssst!M'n dochter weet er méér van!" 14 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „De zwarte monocle". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Het meedogenloze oog". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Van 7 mei af Iedere morgen van 10.30-11.30 het zilveren huwelijksfeest. Trianon: „De held van Iwo Jlma". 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rev: „Luitenant Brownvogelvry!" 18 Jr. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Een huls vol heksen". Astra-theater - Wassenaar: Zater dag en zondag 7 en 9.15 uur „De wraak van Hercules". 14 Jr. Ma. en wo. 8 uur „De Kampioen Melk boer". 14 Jr. Donderdag 8 uur „The Robe" (De Mantel). 14 Jr. Zondag middag en woensdagmiddag 2.30 uur „De Zeepkistenrace". A.l. \vond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende geval len: Apotheek Reijst, Steenstraat 36. tel. 20136. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp ls geopend. BIJ geen gehoor van Uw huisarts ol specialist (of diens waarnemers), Del op dokterstelefoon 82222. Diligentla Haags Instrumentaal Jeugdensemble. 20 uur. DINSDAG 15 MEI Kon. Schouwburg. Rotterdams To neel met „Boeing-Boeing" 20.15 uur. Diligentla. Museum Kamerorkest met werken van Benda en Sarti. 20 uur. WOENSDAG 16 MEI Kon. Schouwburg. Ned. Comedle met „Ga toch naar Törpe". 20.15 uur. DONDERDAG 17 MEI Kon. Schouwburg. Haagsche Come- die met „Paa op de verf" (besl. vrst.). 20.15 uur. CIRCUS Circus Boltini tot en met 13 mei op het Malieveld; van 14 tot en met 17 mei op het Heeswijkpleln. Dag. 20.15 uur. Matinees op woensdag, zaterdag en zondag om 14.30 uur. BIOSCOPEN Apollo. Rimboe-vechters van Birma. 14 Jr. Dag. 12.15, 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Asta. El Cld. 14 Jr. Dag. 2 en 8 uur. Bijou. La belle Américaine. A.l. Dag. 2, 7.15 en 9.30 uur; zat. en zond. 2, 4.15, 7.15 en 9,30 uur. Cineac. Journaals etc. Dag. 9-24 uur; zond. 11.30-24 uur. City. Prooi van de nacht. 18 Jr. Dag. 2.30. 6.45 en 9.15 uur; zat. en zond. 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Corso. Diamanten bij het ontbijt. 18 Jr. Dag. 2.15 en 8.15 uur; zat. 2.15, 6.45 en 9.15 uur; zond. 2, 4.30. 6.45 en 9.15 uur. Du Midi. De kanonnen van Navarone. 14 Jr. Dag. 2.30 en 8.15 uur (zat. en woensd. geen matinee). Flora. The Kid from Texas. 14 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2. 4.30, 7 en 9.15 uur. Capitol. De dief van Bagdad. 14 Jr. Dond. en vrijd. 2 en 8 uur; zat. 2. 6.30 en 9.15 uur; zond 4. 6.30 en 9.15 uur; maand, en dlnsd. 2 en 8 uur. Hollywood De dief van Bagdad. 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15; zat. en zond. 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur. Kriterlon. The young one. 18 Jr. Dag. 2.15, 7 en 9.15 uur; zat. en zond. 1.45, 4, 7 en 9.15 uur. Metropole-Tuschinsky. The Alamo. 14 Jr. Dag. 2 en 8 uur. Muslca. The nun's story. 14 Jr. Dond. t/m zondag. Dag. 2.15 en 8 uur; zat, 8 uur; zond. 3, 7 en 9.30 uur. Aan val op het goudtransport. 14 Jr. Maand, t/m woensd. Dag. 2 15 én 8 uur; zat. 8 uur; zond. 3, 7 en 9.30 uur. Odeon. Een pyjama voor twee. 14 Jr. Dag. 2.30 en 8 uur; zat. 2.30, 6.45 en 9.15; zond. 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Olympla. Alleen de zon was getuige. 18 Jr. Dag. 2 en 8 uur; zond. 2, 5 en 8 uur. Passage. De 1001 avonturen van Alad din. 14 jr. Dag. 2.30, 6.45 en 9.15 uur; zond. 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Rembrandt. Exodus. 14 Jr. Elke avond 8 uur; zond. 4 en 8 uur. De hond van de Baskervilles. 14 Jr. Dag. beh. zond. elke middag 2 uur. Rex. Carrousel van het nachtleven. 18 Jr. Dag. 9.30. 11.30, 1.30, 3.30, 5.30. 7.30 en 9.30 uur; zond. vanaf 1.30 uur. Roxy. Stormloop der Tartaren. 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15; zat. en zond. 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur. Seinpost. De man met het slangevel. 18 jr. Dag. 2.15 en 8.16 uur; zond. 2.15, 5 en 8.15 uur. Studio. Slavinnen voor de Oriënt. 18 Jr. Dag. 2. 4. 7 en 9.15 uur. Thalla. De hel van Birma. 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 3, 5, 7 en 9.15 uur. De Ultkyk. Huis-cloB. 18 Jr. Dond. en dinsd. alleen 2 uur; dag. 2. 7 en 9.15 uur; zond. 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. West-end. Blue Hawaii. A.l, Dag. 2.15 en 8.15 uur; zat. 2.15, 6.45 en 9.15 uur; zond. 1.30, 3.45, 6.45 en 9.15 uur. Camera. Porte des lilas. 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. 19.30 Uit de kunst, veertiendaags nu gazlne. 20 00 Nieuws. 20.05 In de bi aer geschiedenis, lezing. 20.20 Kerko; gelconcert. 20.50 Wereld in beweglt een Europees gesprek. VARA: Theaterkoor en -orkest met zani ten. 21.30 Grote en kleine problenit van deze tijd, gesprek. 22.00 Vocaa instrumentaal ensemble: lichte muzlt 22.15 Buitenlands weekoverzicht. 22 Nieuws. VPRO: Avondwijding. VAR 23.00 Socialistisch nieuws ln Espera: to. 23.10 Vergelijkenderwijs, muzlka gesprek 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Klassie) muziek (gr.). 7.30 Voor de Jeugd. 7. Morgengebed en overweging. 8.00 N* 8.15 Tulpenrally. 8.20 Pluk de dag (gr 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolr, dlo. 10.05 Operamuz (gr.). 11.00 V» de zieken. 11.40 Lichte grammofoonit ziek. 11.50 Als de ziele luistert, lezin 12.00 Middagklok-noodklok. 12.04 Sin. pie music. 12.30 Mededelingen ten b< hoeve van land- en tuinbouw. 12.3 Licht ensemble met zangsollsten. 12.5 Actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Ph tennieuws. 13 20 Dansorkest en zangst liste. 13.45 Vrouwenvraagbaak. 14.0 Sopraan en plano. 14.25 Moderne ka mermuziek (gr.). 15.00 Schoolradl; 15.30 Voor de zieken. 16.30 Vierhandi pianospel. 17.00 Beursberichten. KRO: 17.45 Amateursprogramm 19.20 Brabants halfuur 19.50 Rege ringsuitzending: Actueel onderwerj 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.2 Jeugd en boeken, boekbespreking. 19.3 Politieke lezing: V.V.D. 19.40 Rond van Nederland. 19.45 Vliegende schl ven: verzoekprogramma voor de mil tairen. 20.30 Voor de Jonge menset 20.50 Rlen... tien... twintig... dertig, veertig: oude gram. 21.30 Beentje van ae vloer, gevarieerd programma 22.20 22.30 Nieuws. 22.40 Zo n u niet bekeert en als kinderen wor< lezing. 22.40 Godsdienstige lezing. 22.. Amateursprogramma. 23.20 De laatst! ronde (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMi DRAADOMROEP (Over de 4e lyn van 18-20 uur) I. Richard Wagner uit ..Parsifal' 1. Voorspel. Symphonle Orkest van d( Beierse Omroep o.l.v. Eugen Jochum 2. Von dorther kam das Stöhnen. Mict dünkt, lch kenne dlesen Klageruf. Heil dlr, meln Gast. Oh, heillgster Tag, an dem lch heut erwachen sollt! Josel Greldl, bas. Württembergs Staatsor kest Stuttgart o.l.v. Ferdinand Leitner, II. Hans Pflzner uit „Palestrlna",1 Voorspel tot het le. 2e en 3e bedrijf.1 Phllharmonisch Orkest van Beriyn' o.l.v. Ferdinand Leitner. III. Richard Strauss. „Der Rosen- kavalier" (2e bedrijf). Opera in 3 be-| dryven op tekst van Hugo von Hof-, mannsthal. Dietrich Fischer Dleskau, Uona Stelngruber, Jürgen Krasmann, Rita Strelch, Irmgard Seefrled. Kurt Böhme, Johannes Kemter, Gerhard Unger, Sleglinde Wagner. Koor van de Staatsopera Dresden o.l.v. Ernst Hintze, Sach6lsche Staatskapelle Dresden. Di rigent Karl Böhm. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. KRO: 20 20 Brandpunt, maandelijk» TV-magazlne. 21.00 The Jack Benny- Show. 21.25 Film over leven en werk van Jan Pletersz. Sweellnck. 21.45 Kin derzangwedstrijd. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Lezing. 12.15 Vragenbeantwoor- dlng. 12.45 Meded. 12.55 Weerbe richt. 13.00 Nieuws. 13 10 Hoogtepun ten uit de programma's van de afgelo- j pen week. 14.00 Schoolradio. 15.00 Amu- sementsmuziek. 15.30 Klankbeeld. 16.00 Orkestconc. 17.00 Voor de Jeugd. 17.55 Weerbericht. 18.00 Nieuws. 18.15 In the South-East. regionaal programma. 19.00 Planorecital. 19.30 Interviews. 19 45 Bach Festivalorkest, koor en soliste n. 21.00 Voordracht. 22.00 Nieuws. 22.30 cello en plano. 22.45 Parlementsoverz. 23.00 Nieuws. 23.02 Voordracht. 23.15- 23.35 Pianorecital. Engeland. BBC Light Programme, 1300 en 247 m. 12.31 Gevarieerd programma. 13.30 Nieuws. 13.35 Crlcketultslagen. 13.45 Voor de kleuters. 14.00 Voor de vrouw 15.00 Lichte ork.muziek. 16.31 Muziek bij het werk. 16.15 The Dales, dagboek. 16.31 Uitslagen races. 16.34 Grammo foonmuziek voor de Jeugd. 17.00 Geva rieerd programma. 17.31 Gevarieerde muziek en berichten. 18.33 Sportoverz. 18.45 Hoorspel. 19.00 Nieuws en Jour naal. 19.25 Sportuitslagen. 19.31 Hoor spel. 20.00 Lichte muziek. 20.31 Discus sie. 21.15 Gevarieerde muziek. 22.30 Nw sport en actualiteiten. 22.41 Ouderwet se dansmuziek. 23.31 Orgelspel. 23.55- 24.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Gevarieerde muziek. 16.00 Volks dansen. 17.00 Nieuws. 17.40 Gevarieer de grammofoonmuziek. 19.00 Nieuws. 19.15 Opera. 21.55 Nieuws. 23.40 Mo derne kamermuziek. 24.00 Nieuws .0.10 Gevarieerde grammofoonmuziek. 1.00 Weerbericht en gevarieerde muziek. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.02 Nieuws. 12.10 Orkestconcert. 14.10 Kamermuziek. 15.00 Orkest, koor en solist. 18.30 Nwe grammofoonmu ziek. 19.20 Hedendaagse muziek. 20.00 Operaconcert. (In de pauze: Interview 23.53-24.00 Nieuws. Brussel, 324 en 484 m. 324 in.: 12.00 Nieuws. 12.03 Filmmu ziek 12.30 Weerbericht. 12.35 Voor de landbouwers. 12.45 Orkestmuziek. 12.50 Beurskronlek. 13.00 Nieuws. 13.15 Lich te muz, 14.00 Schoolradio. 15.46 Vro lijke muz. 16.00 Beursberichten. 16.06 Operettemuziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Lichte muziek. 17.45 Duitse les. 18.00 Amusementsmuziek. 18.20 Voor de sol daten. 18.50 Sportprogramma. 19 00 Nws. 19 40 Gevarieerde muziek. 20.00 Omroepsymfonleorkest en 6olist. (In de pauze: de zeven kunsten). 21.35 Liede ren. 22.00 Nieuws. 22.15 Jazzmuziek. 22.55-23.00 Nieuws. 484 m.: 11.55 Grammofoonmuziek. 12.03 Chansons. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte grammofoonmuziek. 14.03 Belgi sche muziek. 16.03 Lichte muziek van Belgische componisten. 16.08 Operamu ziek, 17.00 Nieuws. 17.15 Folklore. 18.38 Omroeporkest. 19.30 Nieuws. 20.00 Ka merork. en soliste. 22.00 Wereldnws. 22.16 Lichte grammofoonmuziek. 22.55 Nieuws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nor). I** l ii Amsterdam Zwaar bew wzw 8 18 0.1 Den Helder zwaar bew wzw 7 16 0 Ypenburg zwaar bew. zw 6 18 0 Vlissingen half bew. zw 8 15 0.4 Eelde zwaar be wzw 6 19 6 De Bilt geh. bew. wzw 3 17 10 Twente geh bew. wzw 5 19 7 Eindhoven zwaar bew zw 4 19 5 Z.-Limburg geh bew. wzw 4 18 12 Helsinki flcht bew. o 4 16 0 Stockholm geh. bew. o 2 9 0.4 Oslo zwaar bew o 3 12 0 Kopenhagerregen ono 10 13 8 Aberdeen regen nw 2 16 0.4 Londen zwaar bew zw 6 17 0 Brussel geh. bew. zw 2 19 5 Luxemburg zwaar bew w 8 16 8 Parus onbewolkt wzw 6 19 1 Bordeaux zwaar bew zw 2 17 2 Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno W ene n Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew nw 3 19 half bew. n 2 19 zwaar bew. w 8 21 half bew. wzw 6 18 zwaar bew wzw 4 23 zwaar bew wzw 4 19 zwaar bew n 2 19 onbewolkt w.stll 21 licht bew. w 10 24 regenbui ozo 2 28 zwaar bew wnw 3 30 onbewolkt z 1 23 onbewolkt w.stll 23 onbewolkt ono 2 25 onbewolkt nnw 2 25 licht bew. nno 6 25 onbewolkt n 5 20

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2