BASTOS revecht in rijkste land jr wereld om WATER Maatregelen lui de jeugd m ten gunste en gepensioneerden Nederlandse deskundige bestrijdt in San Salvador de ontbossing 4 basta! Socialistisch en liberaal verzet tegen Bijstanclskorps Nw-Gninea I 'vhandelijk geknoei met tal »ifH levensmiddelen sal door bindster worden aangepakt f' Herbebossing gaat en erosie werkloosheid tegen iridisch duel tussen Arizona f California duurt al 10 jaar PERSOONLIJKE LENINGEN GEMEENTELIJKE KREDIETWEZEN Omstreden wetsontwerp in Tweede Kamer Vandaag sten lining Archiefwet "ïericht 1 maart 1860 Donderdag 10 mei 1962 Zesde blad no. 30649 Jj (Van onze Romeinse correspondent) t heeft enige tijd geduurd voor Fanfani's nieuwe kabinet iet werk kon gaan, maar daarna is ook geen tijd meer ver- A Bij de eerste samenkomst van de ministerraad werden |c besluiten genomen, die. zoals Fanfani later zei, „degenen ;gen de „opening naar links" ageren alsof wij de ondergang talië op het oog hebben, binnenkort het schaamrood naar de jen zal doen stijgen, als zij moeten bekennen, dat zij ertegen n". In de eerste plaats werd vastgesteld, dat voortaan op de jtfje scholen (de openbare wel te verstaan), waar het onderwijs i I860 steeds gratis is geweest, ook de leermiddelen gratis i worden verstrekt. Voor veel arme gezinnen was het kopen boeken en schriften voor de kinderen een te zware last en al te vaak moesten vier of vijf kinderen het samen met één oek stellen. I Scorza daarin heeft bestaan, dat hij in 1925 'n groot aandeel heeft gehad in de overval waarbij de liberale oud-minister Amendola werd doodge knuppeld!!! Maar na lang aarzelen heeft men Scorza zijn pensioen toe gestaan en zoals gezegd kwam de aanzienlijke verhoging van alle pen sioenen die wonde helen. Natuurlijk zijn de werkgevers wat minder geest driftig over die pensioenverhoging De kosten drukken namelijk uitslui tend op hen. fitten voor zeep (len olijfolie jral ratis maaltijd, die de school «rt jaren aan de leerlingen ver- [tezamen met het volledig weg- van alle onkosten zal nu Vlhijnlijk het aantal kinderen, ooit naar school gaat, doen af- L Als er tenminste ook nieuwe nebouwen komen ijk met die maatregel voor de ïge Italianen een andere voor, ie wet het uitdrukt, „hen die fitste krachten trouw hebben ge- al voor het economisch welzijn ttie". De pensioenen zijn met percent verhoogd. maatregel viel natuurlijk in oede aarde en nam de onpret- Jdruk weg van een besluit, dat enlange discussies juist op die dag werd afgekondigd, het be tamelijk inzake het pensioen e laatste secretaris der fascis- part ij Scorza (hij bekleedde de slechts enkele maanden tij de fascistische republiek van deze man krijgt per maand i lire. (bijna 1200 gulden) en miljoen als vergoeding voor de Faarin hij het zonder pensioen tellen. democratische Italië stond •er op zijn achterste benen, ?onder als men weet, dat blljk- je belangrijkste verdienste van De sociale lasten in Italië zijn niet gering. Wij spraken daar dezer da gen eens over met de eigenaar van een klein drukkersbedrijf in Rome. Deze man heeft zeven personen in zijn dienst, allen ongehuwde jonge lui zodat hij geen kinderbijslagen behoeft te betalen. Zij verdienen elk 25.000 lire (f145 guldem per week met twee weken dubbele betaling in augustus gedurende hun vakan tie en twee weken extra aan de vooravond van het kerstfeest. Over het nettoloon, dus niet over de vier extra weken, betaalt de werkgever 43 procent aan het Nationale In stituut voor verzekeringen, hetgeen zyn personeel recht geeft op gratis behandeling bij ziekte voor zichzelf en gezin, uitkering bij invaliditeit en later ouderdoms- en weduwen- pensioen. De verhoging van de pen sioenen brengt echter geen grote verhoging der sociale lasten mee. daar gebleken is. dat bij de tot nu toe geldende uitkeringen het natio naal verzekeringsbedrijf aanzienlij ke winsten boekte, wat niet de be doeling is. Tegen warenvervalsing De nieuwe minister van Volksge zondheid zit ook niet stil. Een grote actie is begonnen tegen de waren- vervalsing. die ongehoorde vormen had aangenomen. Dat uit Marokko en Zuid-Amerika enorme hoeveelhe den vetten werden ingevoerd zoge naamd voor de zeepfabrieken, die in werkelijkheid werden omgezet in olijfolie (en de vervalsing schijnt Chemisch bijna niet aantoonbaar) was reeds bekend. Ook de honderd duizenden ezels, die uit Argentinië naar Italië komen, dienen voor het maken van olijfolie, althans dat dacht men. Nu is gebleken, dat ezels en in minder ernstige gevallen koei en worden geslacht en dan met een uit Frankrijk geïmporteerd poeder, tje worden „verjongd" om als heel duur kalfsvlees aan de man of juis ter aan de vrouw te worden ge bracht. Tientallen slagerswinkels in Milaan, Turijn, Rome en andere ste den zijn tijdelijk gesloten wegens dit bedrog. En nu zijn er nog heel wat an dere dingen aan het licht gekomen. Streken waarvan bekend is, dat ze niet meer dan hoogstens vijftigdui zend liter van een vermaarde soort wyn produceren, leveren alleen voor de export het tienvoudige van die hoeveelheid en vaak is het wijn, waar niet of nauwelijks druiven aan te pas zijn gekomen. Jam heet van kersen, aardbeien, frambozen, enz. te zijn vervaardigd, heeft daar ook de smaak en de geur van, maar geur en smaak zijn chemisch toe gevoegd aan het vrijwel waardeloze vruchtvlees van de verachte kalebas, die men als veevoer gebruikt. Geknoei met vlees In de abattoirs worden evenveel, zelfs iets meer koeien geslacht dan ossen en toch is het vlees van koei en nergens te koop. Levend kost een koe veel en veel minder dan een slachtos. Het vlees wordt als os- sevlees of ook wel, „verjongd" als kalfsvlees verkoent. Hygiënisten hebben erop gewezen, dat fruit en groenten tengevolge van het overma tig gebruik van gifstoffen, die de insekten moeten doden, vrijwel steeds schadelijk zijn voor de gezondheid. „Het beste is nog" schreef een voor aanstaand deskundige, „uitsluitend wormstekig fruit te kopen, de be schadigde delen kan men dan weg snijden en de rest is gegarandeerd onschadelijk". Hoe mooier het fruit er uit ziet. des te gevaarlijker is het doorgaans Ossen, schapen, maar vooral kip pen worden met chemische pro- Chinese vluchtelingen probleem voor Hongkong Door honger gedreven zoeken hon derden Chinese vluchtelingen dage lijks hun toevlucht in de Britse kroonkolonie Hongkong. Volgens de beschikbare cijfers wordt de bevolking van Hongkong dagelijks met enkele honderden Chi nese vluchtelingen vermeerderd, on danks de pogingen van de politie hen uit de overbevolkte stad te we ren. De exodus uit communistisch-Chi- na heeft dergelijke vormen aange nomen. dat de stedelijke autoritei ten een tijdelijk toevluchtscentrum hebben moeten inrichten voor dege nen die tijdens hun illegale grens overschrijding zijn gepakt en die niet direct gedeporteerd kunnen worden. dukten Ingespoten waardoor zij bin nen zeer korte tjjd een zwaar ge wicht bereiken, maar het vlees is op den duur schadelijk voor de gezond heid. Zelfs de bloemen zyn niet zon der gevaar. De vermaarde kwekers van anjelieren aan de Rivièra voe gen aan hun grond een in Ameri ka streng verboden chemisch pro- dukt toe, waardoor grotere en vooral meer welriekende bloemen worden verkregen. Het langdurig en veelvul dig opsnuiven van deze kunstmatig verkregen geur kan kanker verwek ken!! Jonge vrouwen verheugd We gaven hier slechts enkele voor beelden, de lijst is veel en veel lan ger. De warenvervalsing is in vele gevallen niet zonder gevaar voor de volksgezondheid op grote schaal. De nieuwe regering heeft er de strijd tegen aangebonden en zal zich daar mee wellicht evenveel vijanden als vrienden maken Met dat al zijn ook de voorstan ders van de nieuwe koers niet he lemaal tevreden. Fanfani is nu een maal een man die neigt tot het paternalisme en de christendemo cratische partij is een log lichaam, dat zo enigszins mogelijk bevrien de partijen tot machteloosheid doemt. Algemene tevredenheid is er dus allerminst, maar één groep is met één slag gewonnen voor de nieuwe politiek: die der werkende jonge vrouwen. Tot nu toe was het regel bij par ticuliere ondernemingen (voor on derwijzeressen geldt die regel niet), dat een vrouw als zij trouwde haar betrekking verloor. De werkgever vreesde de kosten, verbonden aan de zwangerschap van zijn vrouwelijk personeel. Een nieuwe wet maakt het ontslaan van een vrouwelijke werkkracht, omdat zij in het hu welijk treedt, strafbaar. Gevolg: een hoogconjunctuur van huwelijken onder de meisjes, die in warenhui zen of andere winkels achter de toonbank staan en onder de talloze atelier- en fabrieksmeisjes. In die kringen kan Fanfani geen kwaad meer doen! 25 CIGARETTES F 1.» IMPORT LÉGÉflES of HAVANE (Van onze correspondent in Washington) ie schatrijk wil worden, behoeft niet anders te doen dan. een pde te vinden om zeewater tegen redelijke prijs te veranderen et water. Maar die methode heeft men nog steeds niet gevon- iijn daarom moeten gebieden zoals Arizona en Zuid-Californië 'ran nature woestijnstreken zijn, alle heil verwachten van [water. De ellende is, dat de toch heus vrij indrukwekkende rado-rivier geen water genoeg heeft om te voldoen aan de ildig gestegen behoeften van beide bovengenoemde gebieden, tika's Opperste Gerechtshof moet binnen afzienbare tijd uit- !n hoeveel elk van de deelstaten aan de Colorado mag ont- ten. Die beslissing kan ernstige gevolgen hebben voor de 'aart en de groei van deze staten. een normale huishouding ge- I men in Amerika tegenwoor- #000 liter water per maand, (aten water zijn er nodig om at ruwe olie te raffineren en touwer welk een verspilling I land met dorstigen heeft b tonnetjes water riodig om pnnetje bier te maken. Deze I zijn ontleend aan de „Wall I Journal", die een bijzonder [Kante beschouwing heeft ge werd over <je strijd om het die ter in zuidwest-Amerika gevoerd. rivier de Colorado is 2300 km ZÜ ontsprint in de Rocky lains, ten noorden van Den- troomt door de staten Colora- i Utah, bruist met donderend door de Grand Canyon in tó. vormt daarna de grens tus- frizone en Nevada en vervolgens H Arizona en Californië. Het Ogebied van deze rivier is gro- Jan Frankrijk. In dat gehele I wenst men van het water bfiteren, maar vooral Califor- Arizona snakken ernaar. I Zuid-Californië, dat zonder matige watertoevoer een woes- ptig gebied zou zijn, is de be- sedert 1930 toegenomen van Ijoen tot 8 miljoen. Zuid-Ca- gebruikt op het ogenblik water van de Colorado-rivier wordt er met een aquaduct jebracht) dan de zes andere 1 die in de gelegenheid zijn dit [af te tappen. We laatste jaren is echter ook jzona de bevolking geweldig toe- in de periode van 1950 Phoenix verviervoudigd (nu onge veer 450.000) en het aantal Inwoners van Tucson is zelfs vijfmaal zo groot geworden (nu ongeveer 220.000». In deze streek, waar veel elektronische industrie is verrezen, wonen bij el kaar thans 1.125.000 mensen en over tien of vijftien jaar zal dat aantal verdubbeld zijn. Arizona wenst daarom evenals Californië een agua- duct te construeren naar deze regi onen. Men denkt tien jaar nodig te hebben om dat aquaduct plus een dam in de Colorado te bouwen en in vijftig jaar zal het project zijn af betaald uit de opbrengsten van het water. Arizona wenst dat extra wa ter alleen te gebruiken om de steeds groter tekorten op te vangen in de steden en in het bestaande landbouw gebied. Meer land te ontginnen ligt niet in de bedoeling. Geweldig aquaduct Het is waarschijnlijk ook buiten Amerika wel bekend geworden, dat men in Californië bezig is een ge weldig aquaduct van noord naar zuid te bouwen. Dat kan in 1970 klaar zijn en zal niet minder dan 1.750 miljoen dollar kosten. Men zal misschien denken, dat de bewoners van Californië heus wel wat water af kunnen staan aan hun buren, wanneer zij de nieuwe watertoevoer zullen hebben. Maar in Californië betoogt men, dat dit aquaduct al leen bedoeld is om de groeiende te korten, die men thans reeds heeft, op te vangen. Men maakt zich ernstig bezorgd over het feit, dat Arizona haar wens wel eens vervuld zou kunnen krijgen Dan zou Californië niets anders is de bevolking van de stad overblijven dan een tweede aqua duct te gaan bouwen en dat zou nog veel kostbaarder worden dan het eerste. Men heeft al plannen voor die tweede watertoevoer. Dit plan zou tweemaal zoveel kosten (men moet het water nog verder weg ha len» en men had gehoopt dit twee de aquaduct pas na 1990 nodig te hebben. Moet men het een twintig jaar eerder bouwen, dan dreigen de staatsfinanciën hopeloos in de war te raken. De juridische stryd over het af tappen van water dateert al van 1952. Het Opperste Gerechtshof is de rechtbank, die in zulk een conflict tussen staten moet beslissen. Het hof heeft deze zaak, zoals gebruikelijk, in onderzoek gegeven aan een be kend jurist, in dit geval rechter Rifkind (zelf geen lid van het op perste hof). Pas in 1958 was deze klaar met zijn verhoren over de kwestie en het woordelijke verslag bedroeg 23.000 pagina's. Rifkind maakte op grond daarvan een rap port van 433 bladzijden, dat in 1961 gereed was. Dit rapport is zeer gun stig uitgevallen voor Arizona. Het hof behoeft zich niet aan de opinie van Rifkind te houden, maar men kan het zich begrijpen, dat de be woners van Californië met angst en beven de uitspraak van het Opper ste Gerechtshof tegemoet zien. Deze uitspraak wordt dit voorjaar ver wacht. De Middenamerikaanse republiek San Salvador heeft te kam pen met twee grote problemen: bodembescherming en werkloos heid. Sinds enkele jaren houdt de voedsel- en landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) zich met dit probleem bezig en heeft de Nederlandse bosbouwdeskundige, Thomas Burgers, ver zocht de regering van San Salvador bij te staan dit vraagstuk op te lossen. De heer Burgers, die onlangs het hoofdkwartier van de FAO in Rome heeft bezocht alvorens terug te ke ren naar San Salvador, waar hij de afgelopen drie jaren heeft vertoefd, verklaarde over het plan van de FAO, dat de herbebossing van grote stukken land in San Salvador, zowel de kwestie van bodembescherming als van werkloosheid op zou lossen. „Het is mijn voornaamste taak ge. weest om de bestaande bossen te in ventariseren", aldus Burgers. „Daar- zijn we kort geleden mee klaar ge komen. We hebben ontdekt dat er nog ongeveer 28.000 heet. dennenbos in San Salvador is, terwijl ongeveer 50.000 hectaren bos vrijwel geheel is vernield door ondeskundig hakken, het weiden van vee en het veelvuldig gebruik van vuur om stukken bos te ruimen.'' In het kader van de herbebossing heeft Burgers reeds twee kwekerijen voor jonge bomen helpen stichten cn advies uitgebracht over de instelling van een nationaal fonds voor de her bebossing. Hij wees er op. dat een 40 000 hec taren grond opnieuw van bossen voor zien diende te worden, die tezamen met de 28.000 hectaren bestaande bos- produktie van looizuur uit het schors. Er is een grote behoefte aan al deze produkten, vooral aan looizuur voor de plaatselijke leerindustrie. Dit artikel wordt nu uit Nederland ingevoerd, dat het op zijn beurt uit Tanganjika betrekt. Aan hout is grote behoefte voor de woningbouw, daar op het platteland de meeste mensen in strohutten wonen." De mangrove-bossen kunnen via kanalen en vanaf de kust gemakke lijk bereikt worden en volgens Bur gers zou er geen gevaar bestaan voor een ontbossing van de mangrove moerassen, als het project goed werd uitgewerkt. Advertentie Maurice Roy volgt prof. v. d. Hulst op De internationale commissie voor ruimteonderzoek heeft de Fransman Maurice Roy tot haar voorzitter ge kozen. in de plaats van de aftredende prof. dr. H. C. van de Hulst, hoog leraar in de theoretische sterren kunde te Leiden. Prof. Van de Hulst blijft lid van het bestuur der com missie. sen, vast werk zouden geven aan 10.000 personen en zodoende zouden bijdragen tot een verlichting van de economische moeilijkheden in het land. „Wij hebben de bossen nodig voor bodembescherming en voor de pro- duktie van hout. Het land heeft ern. stig te lijden van overstromingen. Door erosie wordt de vruchtbare bo venlaag weggespoeld, zodat niet al leen de vruchtbaarheid van de grond achteruit gaat, maar ook het slib in het rivierwater in de hydro-elek- trische dammen terechtkomt. Door bebossing zou dit probleem van erosie grotendeels kunnen worden opgelost, j geme6ntewege verstrekt, omdat het regenwater geabsorbeerd kan worden en overstromingen kun nen worden tegengegaan." Voor de produktie van hout is Bur gers geen voorstander van houtzage. rijen, maar van handzagen. „Dit is een van de verschillen tussen ont wikkelde en onderontwikkelde, maar overbevolkte landen, die vaak niet voldoende onderkend worden. In dc ontwikkelde landen wil men hand arbeid vervangen door mechanisatie, terwül in de onderontwikkelde lan den zoveel mogelijk mensen werk moeten hebben". Danncn zijn uitge werkt om langs de grenzen met Gua temala en Honduras de benodigde 40.000 hectaren hos aan te planten. Alleen de financiële middelen hier toe ontbreken nog. Bedragen van 100 2.000, af te lossen in maximaal twee jaar; per week, maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede ren, worden desgewenst van Aanvragen telefonisch, mondeling, of schriftelijk. Vertrouwelijke be handeling. DIENST VOOR KASBEHEER EN STAOHUIS - LEIOEN - POSTBUS 160 -UI. 20270 Volgens Burgers zou men dit her bebossingsplan kunnen financieren door de exploitatie van de mangrove- bossen aan de kust van San Salvador. Van de 35 000 hectaren die zich langs de kust uitstrekken zijn 18000 hec taren niet produktief. .Mangrove-moerassen kunnen er dan wel weinig aanlokkelijk uitzien", aldus Burgers, „maar zij bevatten verborgen schatten Deze bomen kunnen voor eersteklas brandhout worden gebruikt, timmerhout en de Stakingen in Argentinië De ernstige economische moeilijk heden van de Argentijnse regering hebben geleid tot een stakingsbewe ging onder de ambtenaren. Het personeel van het ministerie van Sociale Zaken en van Volksge zondheid is een staking begonnen voor onbepaalde tijd. Deze staking is bedoeld als protest tegen het feit dat in de maanden februari, mart en april geen salaris is uitbetaald! De personeelsleden van de stede lijke spoorwegen en de tram voeren een modelactie waardoor ernstige stagnaties in het vervoer voorkomen. Advertentie ATTENTIE! U mag de lente niet missen in de 's werelds grootste bloemenpracht in Lisse Tot tweemaal toe heeft de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken. mr. Th. H. Bot. gisteren de Tweede-Kamerleden verzekerd, dat de ambtenaren in Nederlands Nieuw-Guinea door de in stelling van het Bijstandskorps volledig en onverkort de status van Nederlandse rijksambtenaar krijgen. Het gewijzigde wetsontwerp, dat de instelling van dit Bij standskorps van burgerlijke rijksambtenaren beoogt, wil slechts een raamwet zijn en een rechtsband scheppen tussen gezag en functio narissen. Volgens mr. Bot krijgen de ambtenaren op Nieuw-Guinea nu de zo lang verbeide rechtszekerheid. werp gisteren vooral van de socia listische afgevaardigde W, Wierde en mevrouw mr. G. M. Stoffels-van Haaf ten (VVD). Beiden achtten de garantieverklaring, die dc staatsse cretaris in april 1960 heeft afgelegd beter dan dit wetsvoorstel. Dit laat ste hinkt volgens de liberale afge vaardigde op twee gedachten: het wil de status van Nederlandse rijksamb tenaar bieden én het karakter van landsdienaar veilig stellen. Dit is vol gens haar praktisch. Vanaag zou over het ontwerp hoofdelijk worden gestemd. In de bijzondere commissie, die het wetsontwerp heeft voorbneid, waren volgens de voorzitter ervan, mr. Th. M. J. de Graaf (KVP-, vijf stemmen tegen en twee voor. Tegenkanting ontmoette het ont- het ditmaal in grote lijnen met mr. Burger eens was. De staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Y. Scholten, was zeer spoedig nadat het oorspronkelijke ontwerp door de Eer ste Kamer was verworpen, met een nieuw wetsvoorstel gekomen, waar in de twee artikelen, die in de Se naat bezwaren hadden ontmoet, niet voorkwamen. Er is volgens mr. Bur ger toen een staatsrechtelijke impas se ontstaan. Er zou veel voor te zeg gen zijn, indien als regel zou kun nen gelden, dat de Eerste Kamer een voor de tweede maal door de Twee- 'VPi Kamer aangenomen wetsvoorstel Kieft laat Passeren- £r is. zo zei hij. geen evenwichtstoestand tussen de Tweede en de Eerste Kamer. Een dergelijke toestand zou echter moeten worden bevorderd op grondslag van grond wettelijke gebruiken. Wanneer, zo vulde prof. Oud aan. men in het onderhavige geval kan spreken van een conflict tussen bei de Kamers, „dan ben ik het met de heer Burger eens. dat de Tweede De sprekers van de confessionele partijen, die haar waren voorafge gaan. de heren De Graaf (KVP van de Wetering (CHU) en Kie (ARP», hadden zich in positieve zin over het voorstel uitgelaten. Het wetsontwerp tot nieuwe rege ling van het archiefwezen (archief wet 1962), dat in de plaats is geko- men van het op 21 juni 1960 door Kamer de doorslag zal moeten ge- de Eerste Kamer verworpen ontwerp, ven- 's cen essentiëel verei e is gistermiddag nog door d-^ Tweede van de grondslagen van ons i.;mo- Kamer in behandeling genomen. De I verwerping in de Eerste Kamer van het oorspronkelijke voorstel vormde voor de fractieleider van de PvdA, mr. Burger aanleiding om enkele op merkingen van staatsrechtelijke aard te maken. Het merkwaardige feit deed zich voor dat prof. Oud, de voorzitter van de liberale fractie, die ook wel het moer gevoelsmatig dan j woord wil voeren als het over een staatsrechtelijke aangelegenheid gaat. cratisch bestel". Wanneer, zoals gebeurd is, de staatssecretaris door zijn snelle wij ziging van het oorspronkelijke ont werp naar de wensen van de Senaat aan dat College eigenlijk het recht van amendement toekent, dan heeft de staatssecretaris zich volgens prof. Oud in een staatsrechtelijke wespen nest gestoken. Bij een belangrijk conflict, over een wetsontwerp tussen ONDERZOEK BLEEF ZONDER RESULTAAT „Een nader onderzoek in Parys bij het ministère des anciens combattant en bij de ambassade naar de zoekge raakte 45 pakjes met sieraden en persoonlijke bezittingen van Neder landers die in Duitse concentratie kampen verbleven, heeft niet het ge wenste resultaat gehad". Dit zegt mi nister Veldkamp in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede- Kamerlid de heer J. C. Corver (VVD) „Ook een diepgaand onderzoek in de archieven van de voormalige af deling repatriëring en opsporing van het ministerie heeft", aldus de mi nister, „geen opheldering kunnen verschaffen omtrent de vermiste per soonlijke eigendommen of inzake de vraag, waar deze vermissing zou heb ben plaatsgehad. Wel mag worden aangenomen, dat het bedoelde pakje nimmer in Nederland is aangeko men". Met de gedupeerde belanghebben de is intussen door bemiddeling van zyn juridisch adviseur een voor bei de partijen bevredigende regeling ge troffen. de Eerste en de Tweede Kamer zou naar de mening van prof. Oud dc Tweede Kamer ontbonden moeten kunnen worden, waarna deze laatste zich opnieuw over het omstreden wetsontwerp zou moeten uitspreken.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 17