ALGEMENE STELT ZICH VEILIG Roomburg 1 triomfeerde met forse cijfers (7-1) over Hilversum II OVERWINNINGEN VAN ZOET EN GERBEN KARSTENS Leidse 2e klassers wonnen Ab Geldermans wint 10de rit Sterke tijdrit van NIJD AM LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 7 MEI 1962 Rondom de korf Nederlagen vielen er gisteren te noteren voor Vic. Oriëntis, Fluks en De Danaïden; daartegen kwamen De Algemene, KNS en Crescendo tot winst. De Algemene bracht zich hierdoor in veilig heid en KNS verstevigde zijn leidende positie aanmerkelijk, mede doordat enkele concurrenten steken lieten vallen. Bij HKVVic. Oriëntis was er in het veld niet veel krachtsverschil. In de verdediging gaven onze stadge noten de tegenpartij te veel bewe gingsvrijheid en dat is tegen deze HKV-ploeg vrijwel steeds funest. Zo kon HKV door doelpunten van Troost <2x) mej. B. de Weerd. van Krieken en Bos <2x) tot 6-0 komen, voordat Vic. Oriëntis er ook wat aan kon doen. Jan de la Rie en Thea Selier brachten de ruststand op 6-2. Het werd nog 6-3 door Kees Somrae- ling, doch hierna liep de thuisclub weer uit. Bongers. Bos, de Jong, van Krieken en Troost voerden de score tot 11-3 op. Mej. A. Devilee schoot daarna nog eenmaal voor de wit- zwarten (11-4). Kostbare zege In een gelijkopgaande strijd is De Algemene er in geslaagd in de laat ste fase van deze ontmoeting de over winning te behalen en zich zodoende In veiligheid te stellen. De Haagse ploeg viel wel enigszins tegen. Ge durende het eerste half uur bleef de stand dubbelblank. Lambooij opende de score voor onze stadgenoten, waarna Brasser gelijkmaakte (1-1). Filemon gaf de witblauwen weer een voorsprong (1-2), doch door Heet- man kwam de thuisclub weer naast onze stadgenoten (2-2)Nadat ze aan beide zijden een strafworp hadden gemist, strafte Filippo 5 minuten een fout in de Haagse gelederen goed af en dat was voldoende voor de volle winst (2-3). Fluks verloor Het is maar goed, dat Fluks in de eerste helft de nodige punten heeft verzameld, want de laatste maanden presteren de roodwitten bit ter weinig meer. Met invallers voor P. de Haan en J. Selier begon Fluks niet onverdienstelijk. Een goede voorzet van mej. W. Kallenberg stel de mevr. J. Niesing in staat de rood witten de leiding te geven (0-1 doch spoedig was de stand gelijk (1-1). Betcke miste vervolgens een paar opgelegde kansen en in plaats van 3-1 voor Fluks werd het toen 3-1 voor Quick, welke score voor rust nog tot 5-1 werd opgevoerd. J. van Nierop bracht na de thee de stand nog op 5-2. doch daarmee hadden onze stad genoten hun kruit verschoten en hep de thuisclub tot 9-2 uit. Verdiende nederlaag Op een zeer slecht terrein heeft Danaïden in 's Heer Hendrikskinde ren tegen Tjoba een verdiende ne derlaag geleden. Onze stadgenoten speelden ver beneden hun normale vorm. Vooral de dames kwamen moeilijk los. De Zeeuwse club speel de veel geestdriftiger en feller, hoe wel er voor haar weinig meer op het spel stond. Het eerste succes was voor de thuisclub, die na een kwar tier spelen de leiding nam. Wel zorg de A. van Nierop direct daarop voor gelijke stand, doch de Zeeuwen wa ren onbetwist sterker en liepen tot 4-1 uit, voordat Danaïden door G. Nap weer tot scoren kwam (4-2). De rust kwam met 5-2. Uit een straf worp van A. van Nierop werd het nog 5-3. Het tweede Leidse aanvalsvak faalde ook in tweede instantie, waar door doelpunten aan de andere zijde kwamen. Het werd 7-3 voor de thuis club, voordat onze stadgenoten door G. Nap nogmaals tot scoren kwa men. Bovendien miste Tjoba nog 2 strafworpen. Einde 7-4, waardoor de Leidse kampioenskansen een geduch te knak kregen. Advertentie DOBBELMANN. LEKKER MAN! dubbel rookgenot M Succesvol KNS Huis 3~4- Zuid-Holland Niet alleen door eigen succes, doch ook door het geheel of gedeeltelijk falen van enkele concurrenten, werd het voor KNS gisteren een beste dag. Overigens stond in deze uitwed strijd het spelpeil niet op hoog peil. Vooral het middenvakspel was slecht verzorgd bij onze stadgenoten. Dank zy verre afstandschoten van J. Koo ien, A. Regeer en A. Riezenkamp had KNS bij rust toch een 3-0 voor sprong. Vervolgens benutte P. v. d. Linden een kleine kans en na een Haags tegenpunt schoot Westbroek vervolgens raak, waardoor de oranje- witten deze matige partij toch nog met 5-1 konden winnen. Zuid-Holland 2A: 't Zuiden 2Die Haghe 2 3-2, Merwede—OSCR 1-3, Zuid-Holland 2B: Deetos 2Ons Weinig moeite Met het erg verzwakte Pams had Crescendo niet veel moeite. Zonder tot grootse prestaties te komen, konden onze stadgenoten deze wed strijd met 8-1 winnen. Korfbaluitsiagen Hoofdklasse B: ZKC—Deetos 6-7, Deto-Spangen 7-5, Rigtersbleek— Regenboog 2-0, 't Zuiden-Die Haghe gheDKC 12-0. 5-3, HKVVic. Oriëntis 11-4. - 3A: ALO-Gymna- siasten 3-5, TjobaDanaïden 7-4; Zuid-Holland 3B: Achilles—Raven 3-3, Crescendo—Pams 8-1, Morgen stondKNS 1-5, TOVTrekvogels 5-3, USV—Unicum 2-6. Reserve le kl.: Zwervers 2Ready 2 5-2, Rozenburg 2Achilles 2 1-5, (Achilles 2 kampioen). Regenboog 2 Algemene 2 7-0, Fluks 2't Zui den 3 3-6. Res. 3A: ODO 2—Rozenburg 3 4-3, Regenboog 3-Vic. Oriëntis 3 1-8, Phoenix 2Deetos 5 3-2, Ons Eiber nest 5Spangen 3 6-2, Res. 3B: Deetos 4Achilles 3 7-7, Quick 3—'t Zuiden 4 6-0, Sperwers 4 Trekvogels 2 4-3. Leidse Korfbalbond le klas promotieafd.: Fluks 3Al gemene 3 9-1, Vic. Oriëntis 5—Vic. Oriëntis 4 9-3. 2e kl.: Vic. Oriëntis 6KNS 4 4-8, Vitesse 3Fluks 5 2-13 (Fluks 5 kampioen), Jun. A: ReadyFluks 4-2, De Al gemeneDe Danaïden 3-9. Die Ha- Zuid-Holland I: ZwerversRozen burg 4-4, Quick—Fluks 9-2, Ons Ei bernest 2De Algemene 2-3, ODO- HKV 2 2-3. Jun. B: Danaïden B—Crescendo A 1-5, Fluks B—KNS A 3-10. Adsp. 2e kl.: Danaïden b—Mors- kwartier a 5-3. 3e kl.: KNS cVitesse c 0-3. Regen spelbreker in tenniscompetitie Het is voor de tennissers toch wel een verdrietige zaak. Op de eerste competitiezondag regen, op de tweede competitiezondag nog meer onwelkome attenties van Pluvius! De meeste teams had den tegen 1—2 uur nog geen partij kunnen afwerken. Gelukkig bleef de regen niet vallen. Er behoefden derhalve geen wedstrij den te worden afgebroken. In de overgangsklasse B kwamen gisteren alleen Roomburg I en Noordwijk I op het gravel. Room burg I boekte weer een 71 winst op de reserves van de Hilversumse LTC. Noordwijk I moest het zonder de steun van mevrouw en mej. Moolenbroek doen. Een niet geringe verzivakkingHet werd dan ook een 26 nederlaag. RoomburgHLTC 2 Alleen P. Tiele moest de eer aan zijn tegenstander laten. Die tegen- Van liet wielerfront Competitie CKB In de hoofdkl.-west is aan de top de beslissing gevallen. Het Haagse VES heeft via een duidelijke 105 zege op R'dam Zuid het kampioenschap be haald en zal dus weer trachten de CKB-titel te veroveren. Ook dit jaar zal vermoedelijk het Hilversumse DKOD (hoofdklasse centrum) de te genstander zijn. Pernix I had door omstandigheden vier reserves nodig en putte die uit Pernix III terwille van het tweede team. Dat was een te grote verzwakking tegen Excelsior in Delft. Bij rust was de stand nog 66, daarna 99, maar Excelsior won met 129. Aan de staart bracht PKC t.g.v. zichzelf SNEL op de rand van degra datie en wel met 100. GKV kwam op de voorlaatste plaats terecht, want op eigen veld werd met maar liefst 413 van Vr'schaar verloren. Het gaat erop lyken dat GKV (met SNEL) gaat degraderen. I.v.m. bevrijdingsdag had VEO geen terrein en bleef Kinderdijk thuis. VES 16—30 Kinderdijk 13—12 Pernix 14—19 PKC 15—11 Excelsior 14—16 Vr'schaar 14—10 R'dam Zd. 11—14 GKV 11— 8 VEO 13—13 SNEL 13— 1 Voor FIKS en Pernix 2 was het in 1A een goede dag. Voor Pernix 2 (bijna volledig) was dat min of meer verwacht. Met 6—3 (rust 2—1) werd van Warmond gewonnen en daarmee is het gevaor wel geweken. Dat is ook het geval voor FIKS, maar via een grote verrassing. Leider VES 2 vond in Oegstgeest zijn Waterloo, want verloor met 54. Uiteindelijk zullen de Haagse reserves wel kampioen worden, maar voor FIKS was het een gloriedag. De kansen op de tweede plaats bleven voor Ons Eiland en DES vrijwel gelijk. Aan de Montgo- merystraat werden 10 doelpunten ge meld. De Delftenaren behielden dan ook nog de leiding in deze klasse, maar hebben reeds 16 wedstrijden gespeeld. Tonego kan Ijsvogels niet van de vierde plaats verdringen. Met 2—3 won Ijsvogels deze bijna plaatselijke strijd. DES 16—24 Tonego 12—10 VES 2 13—22 Pernix 2 13—10 O. Eiland* 14—20 FIKS 13—10 Ijsvogels 1212 Excelsior 2 114 KVS 11—10 Warmond 13— 4 twee punten in mindering. In 2 A werd het leider Velocitas, die vrij was, nog gemakkelijker ge maakt. Ons Eiland 2 faalde in Noord wijk volkomen en verloor met niet minder dan 15—2 van Fluks. Veloci tas heeft nog 3 wedstrijden in petto en één punt is voldoende voor titel en promotie. FIKS 3 kwam van de nul af door een 5—5 resultaat tegen TOP, dat blijft teleurstellen. Velocitas 11—22 FIKS 2 Fluks 11—16 TOP OnsEil.2 10—13 Succes Pernix 3 87 FIKS 3 (Van een onzer verslaggevers) Na afloop van de Ronde van Het Capitool in Den Haag spraken we nog even met de winnaar, onze stad genoot Gerben Karstens. Het was zijn eerste zege in dit seizoen dat voor Gerben eigenlijk nog maar pas begonnen is. Vlak na zyn terugkeer uit Noorwegen trok Karstens nl. Konings wapenrok aan en is momen teel gelegerd in Brabant. Tijd om te trainen is er de eerste twee maan den praktisch niet geweest. Nu, in afwachting van een grotere be wegingsvrijheid het Swiftlid Bert Zoet, die reeds langer onder de wa penen is, geniet momenteel reeds een grote mate van vrijheid en is in de gelegenheid gesteld om volop te trai nen! heeft Gerben voorlopig één middag in de week vry om te oefe nen. Verder rijdt hij 's avonds na zijn dienst elke dag het traject Den BoschEindhoven vv bijwijze van training. Karstens hoopt echter bin nenkort eveneens de beschikking te krijgen en er wordt hard aan ge werkt! over méér vrye tijd. „Dit is noodzakelijk", aldus Gerben „om wat meer kilometers in de benen te kragen teneinde in de grote klassie kers erbij te kunnen zijn". Met voorsprong De bloemen waren dus zaterdag avond in Den Haag voor Karstens. Vorig jaar, werd hij achter Cor Schuuring (A'dam) tweede. Aanvan kelijk was de koers in handen van twee weglopers t.w. v. d. Voort en Veldhoven. Het jagende peloton slaagde er niet in de 500 meter ach terstand te overbruggen. Totdat Ger ben Karstens en Marinus Paul aan het lopen gingen. Het tweetal voorop werd ingelopen, maar toen de overige renners ook naderbij kwa men, ging onze stadgenoot er alleen tussen uit. Met succes want Karstens bleef weg en zegevierde met flinke voorsprong. De Hillegommer Wijers werd voor het peloton uit goede twee de, terwijl Van Leeuwen (Wassenaar) als derde finishte. De strijd ging over 80 km en er vertrokken 67 renners. De prestatieprijs was voor Veldho ven uit Poeldijk. lukte echter niet. De Rijnsburger Schijff probeerde in de slotfase uit de kopgroep weg te lopen, maar Piet Kooijman, Zoet en Veldhoven waren op hun hoede. Het moest beslist wor den in de eindsprint. De Westlander Veldhoven trok de spurt aan in de laatste bocht op de Boulevard. Kooyman. Zoet en C. Sohijff gingen echter goed mee en op de laatste meters sprong Bert Zoet over Kooy man en Veldhoven heen en zegevier de met kleine voorsprong. De uitslag was verder: 2. Kooijman Rijnsburgi, 3. Veldhoven, 4. Schijff, 5. Van En gelen (Alphen). 6. J. de Jong. 7. v. d. Hulst (Zoeterwoude), 8. Stormvogel, 9. Van Kleef. 10. Heinen. 11. C. Kloosterman (Leiden"), 13. Wessel- man Roelof arendsveen), 15. Sikking (Warmond). Bij adspiranten was de uitslag: 1. v. d. Ent, 2. Oosterman, 3. Battist, 6. Bakvis (Leiden). Clubrit De vijfde clubrit over 56 km in de Haarlemmermeer had bij de ama teurs als uitslag: 1. W. v. d. Berg (Leiden), 2. Hilgersom (Stompwyk). Nieuwelingen: 1. Prins (Rijnsburg), 2. v. Diemen (Oegstgeest), 3. v. Beek (Hazerswoude), 4. v. 't Wout (Al phen). 5. Blakenburg, (Alphen). Adspiranten (24 km): 1. Berk (Zoe terwoude), 2. C. van Amsterdam (Leiden), 3. v. d. Hulst (Zoeterwou de). De zomeravondcompetitie gaat 15 mei a.s. van start. stander was de bekende Cesar. Cadeau heeft de Hilversummer de zege niet gekregen. Tiele, die meer last had van de wind met zijn half hoge topspindrives dan de hard- slaande Cesar, vocht verwoed en had zeker een betere score verdiend dan de 46, 3—6 die hij nu moest incas seren. J. Monod de Froideville speelde bijzonder sterk tegen H. Toet. Zijn forse spel heeft aan con trole gewonnen. Het werd een zege voor Roomburgs no. 2, die geen nader commentaar behoeft, 60, 6—0. De Roomburg-dames wonnen eveneens met duidelijke marge. Mej. Overdij- kink had steeds het initiatief tegen mevrouw v. Zij 11, 62, 64 en mej. Pino gaf mevrouw Van Welzenis met 61, 62 evenmin enige kans. Strijd was er verder alleen in het tweede GD. Het. was Cesar die de Room burg-combinatie mej. PinoMonod de Froideville het vuur na aan de schenen legde, 57, 75, 60. Noordwijk I kon alleen de heren enkelspelen op zijn naam brengen. W. Karstens Sr. bracht B. Wisman met zyn slices, de wind ten spijt, tot wanhoop, 6—0, 62. Zoon Rav deed er tegen J. Sterk wat langer over om de zege binnen te halen, maar hij was toch geen moment in gevaar, 6—3, 6—4. De overige partijen gingen voor de Noordwijkse ploeg verloren, zij het dat de jeugdige M. Gabriskin in het tweede DE dicht bij een zege kwam, 6—3. 5—7. 6—3. De LLTC I had een vrije zondag i.v.b. met de Davis-Cup ontmoeting Nederland—Rusland op de METS. Tweede klasse In de tweedeklasse overwinningen van de Leidse Hout I, Roomburg II en Unicum I. Katwijk I moest met een puntenverdeling genoegen ne. men. Het werd 44 tegen OTC IV. De Leidse Hout I heeft een zeer zwaar bevochten zege binnengehaald. Van der Kloot wint Ronde van de Haarlemmermeer De Brabander Jacques van der Kloot heeft zaterdagmiddag de Ron de van de Haarlemmermeer gewon nen door in de laatste kilometers van deze 180 km lange wedstrijd in zijn Olympia's Tour Aan het jaarlijkse grote evene ment Olympia's Tour door Nederland dat van 2531 mei a.s. zal worden gehouden zal mits de militaire autoriteiten hun medewerking verle nen ditmaal ook worden deelge nomen door Bert Zoet en Gerben Karstens. Samen met o.a. P. v. d. Lans (Sassenheim) en de Hagenaars De Jager en Mesters zullen zij uit komen in een fabrieksteam. Refer de Jongh De adspirant De Jongh uit Roelof- arendsveen reed zaterdag twee koer sen. Hij startte in de middaguren in de Ronde van Zwanenburg (bij Halfwegwaar als intermezzo van de doorkomst van de Ronde van de Haarlemmermeer een ronde voor adspiranten werd georganiseerd. Pe ter lag goed in de strijd doch koos in de eindsprint het verkeerde wiel en werd met gering verschil derde achter v. d. Ruit (A'dam) en Bronk- horst (A'dam). Enkele uren later ging Peter van start in Den Haag in de adspirantenronde van het Ca pitool. Ook hier zat de rappe knaap in de kopgroep van plm 25 renners, die op de finish afstoof. De Hage naar Piet Kettenis won de spurt, het Swiftlid werd negende. Ronde van Katwijk Ook Bert Zoet was succesvol. De Sassenheimer zegevierde n.l. zaterdag in de Ronde van Katwijk. De strijd ging over 72 kilometer en was in fei te een clubmatch tussen Swift en YVestland Wil Vooruit. Halverwege de koers viel het veld van 35 renners in twee stukken. Voorop reden Schijff. v. d. Hulst, Zoet, Kooijman, v. Engelen, Veld hoven, Van Kleef en Stormvogel. In het tweede peloton werd er o.a. door Ronde van Spanje Ab Geldermans heeft gisteren de Wereldtitelstrijd in 1963 in België De wereldkampioenschappen wiel rennen 1963 die aan België zijn toe gewezen, zullen voor wat de baan- tiende etappe »an de Ronde van "^stHjden betreft worden eehou dfn IC Rrw-nnr traar nnb in 1Q-. Spanje op zyn naam gebracht. Met Jacques van der Kloot eentje te demarreren en met 'n paar meter voorsprong op een groot pelo ton als eerste door de finish te gaan. In tegenstelling tot vorige jaren werd het een afvalrace vooral omdat er weinig wind stond, anders de meeste gevreesde tegenstander op deze pol derwegen. Daardoor kon een grote groep se lecte renners zich aan de kop neste len. die in een hoog tempo rond de polder reden. Toch waren er nog en kele ontsnappingspogingen. Eerst van 9—7 11—6 7—4. 9—1 lom by de kopgroep te komen. Dit 1 lisse werd ingelopen, waarna het ten Breure (Rotterdam). C. Kloosterman, Wesselman en Va- de Roosendaler Haast, die geruime renkamp telkens weer geprobeerd j tijd weg was, toen door Henk Corne een voorsprong van dertig seconden op zijn achtervolgers van wie de Belg Messelis de tweede plaats bezette, arriveerde de Beverwijker in het sta dion „Santago Barnabeu" van Real Madrid. De etappe van zaterdag van Malage naar Cordova (193 km) le verde een zege op voor de Spanjaard Gomez del Moral. De uitslag van de tiende etappe, ValdepenasMadrid (210 km) was: 1. Ab Geldermans (Ned.) 5.11.28 (met bonificatie 5.10.28); 2. Andre Messe. lis (Belg.) 5.11.57 (met bon. 5.11.27); 3. Marcel Janssens (Belg) 5.11.57; 4 Giuseppe Sartore (Italië); 5. Jean Stablinsky (Fr.); 6. Rey (Sp.); 7. Hernandez (Sp.)8. Colmenarejo (Sp.); 9. Frits Knoops (Ned), allen in dezelfde tijd als Messelis. Het peloton had een achterstand van 1 minuut en 29 seconden op de winnaar. Het algemeen klassement luidt na de tiende rit als volgt: 1. Elliott fieri.) 43.39.36: 2. Altig (Duitsl.) 43.39.58; 3. Stolker (Ned.i 43.41.38: 4. Stablinsky (Fr.) 43.42.30; 5. Anquetil (Fr.) 43.44.19; 6. Colmenarejo (Sp.) 43.44.26; 7. Perez Frances (Sp.) 4345.08; 8. Gabica (Sp.) 43 45.16: 9. Pacheco (Sp.) z.t.: 10. Berrendero (Sp.) z.t.: 20. Geldermans (Ned.) 43.56.26; 35. Knoops (Ned.) 44.09.00. Luik - Bastenaken Luik voor Jos Planckaert De Belg Jos Planckaert heeft zon dag de wegwedstrijd LuikBastena ken—Luik gewonnen. De tweede en derde plaats waren respectievelijk voor de Duitser Rolf Wolfshohl en de Fransman Claude Colette. De officiële uitslag was: 1. Jos Planckaert (België) 6.55.56 (254 km); 2. Rolf Wolfshohl (Duits land) z.t.; 3. Claude Colette (Frank rijk) 6.56.16; 14. Jos Wouters (België) 6.56.52; 5. Andre Darrigade (Frank rijk) z.t.; 6. Noel Foré (België) z.t.; 7. Willy van den Berghen (België) voor de Duitser Rolf Wofshohl en de z.t.; 8. Rik van Looy (België) z.t.; 9. Frans Schoubben (België) z.t.; 10. Norbert Karckhove (België) z.t.; 14. Piet Rentmeester z.t.; 17. Huub Zil verberg z.t.; 29. Wim van Est 7.00.06; 41. Dick Enthoven 7,13.20. tweetal echter voor de overmacht van de achtervolgers moest zwichten. Ook de Hagenaar Marinus Paul pro beerde ettelijke keren weg te komen, maar zijn pogingen faalden even eens. De uitslag van deze wedstrijd was: 1. Jacques van der Kloot (Zundert) 4.22.13 op enkele meters: 2. Coen Vis ser (Santpoort), 3. Bert Boom (Den Enter), 4. Kees Duijkers (Bever wijk), 5. Jos Linders (Roosendaal) 6. Piet Steenvoorden (Heemstede), 7. Werner Swaneveld (Dordrecht) 8. Wim de Jager (Den Haag), 9. Henk Cornelisse (Amsterdam), 10. Maar den te Rocour, waar ook in 1957 om de wereldtitels is gestreden. De ploegentijdrit zal zyn op een circuit ter lengte van 26 km te Hal le (20 km ten zuiden van Brussel terwijl de overige wegwedstrijden zullen plaats hebben op een cir cuit van 16,4 km lengte nabij Re- naik, niet ver van Wareghem, waar in 1957 de wegwedstrijden om de we reldtitels zijn gehouden. De afstanden, die de deelnemers aan de wegwedstrijden zullen moe ten afleggen, zijn voor wat de pro fessionals aangaat 278,8 km (17 ron- denj, voor de amateurs 196,8 km (12 ronden) en voor de dames 65, km (4 ronden). Rondom Dortmund voor Nederland In een complete Nederlandse vic torie eindigde zondag de wegwed strijd voor professionals „rondom Dortmund". Piet Damen zegevierde in de spurt over Jaap Kersten en Coen Niesten, waarna op de vier de plaats met een achterstand van ruim een minuut Hans Jun- kermann (Duitsland) als eerste niet- Nederiander door de finish ging. De jarige Junkermann was in de ze wedstrijd ongetwijfeld de grootste pechvogel. Na een mislukte, bijna 100 km lange vlucht in gezelschap van zijn landgenoten Donike en Gie- seler. alsmede de Belg Englebert, had hij nog voldoende reserves om ook in de beslissende ontsnapping van de partij te zijn. Acht man lieten het peloton achter zich maar vijf van hen, onder wie Junker mann en de actieve Peter Post, zou den door een val kort voor het ein de uitgeschakeld worden voor de ze ge. Damen, Kersten en Niesten pro fiteerden namelijk van de verwar ring door een veilige voorsprong te nemen. De uitslag was: 1. Piet Damen (Nederland 205 km in 4.44.38 (gemiddelde snelheid 43.329 km/uur), 2. Jaap Kersten (Neder land) z.t., 3. Coen Niesten (Neder land) z.t., 4. Hans Junkermann (Duitsland) op 1.08, 5. Sigi Renz (Duitsland) op 1.28, 6. Leon v. Daele (Be gië) z.t.. 7. Peter Post (Neder land) op 2.49, 8. Van de Caveye België) op 2.52, 9. Jacques van der Klundert (Nederland) op 7.56, 17. Lex van Kreuningen (Nederland) op 10.06. Ronde van Best De Brabander Vleuten is winnaar geworden van de Ronde van Best, een race voor amateurs over 60 km. waaraan 72 renners deelnamen. Het Swiftlid Kok v. d. Hulst eindigde op de tweede plaats, de Alphenaar J. Goedhart werd zesde. Na de enkelspelen was de stand 31 voor de Leidse Hout. Maar in de dubbelspelen kwam Park Marlot IV pas los. Met 2 nederlagen werd de situatie voor aanvoerder H. van Don gen en de zynen bepaald penibel, 3—3. De damesdubbel van mevr. Van Berge-Henegouwen en mevr. Wester, veld triomfeerde echter op verrassen de wijze (43). De combinatie Den Holder—Van Dongen bracht het HD op zyn naam in een „uitgebrach. te" derde set, 6—1, 68. 62. Voor Roomburg II was het ook geen walk over. Het DD en het HD moesten de zege brengen. Het DD was snel bekeken. Mevr. Tielemevr. Kasten speelden zich in twee droge sets, 63. 61, tegen de DIO I-combina tie naar een onaantastbare winst. De HD vergde meer inspanning voor het Roomburg-duo K. Koole J. Kluivers. Met 75, 3—6, 63 haal de Roomburg II een kostbare 5-3- winst binnen. Unicum I had weer de steun van J. Noordman in de dubbelspelen. Dat betekende al twee winstpunten. Wel moest T. Grimbergen in drie sets, de laatste met 57, de vlag strijken voor Favier, maar Meijer herstelde dat verlies snel, 60, 6—0 tegen Van Beggelen. Van de overige par tijen moest Unicum I alleen het eer. ste GD prijsgeven. Het werd dus een 6—2-zege. Katwijk I kwam tegen OTC V door het verlies van de DE-spelen, de DD en het tweede GD niet verder dan 44. De heren van Katwijk waren goed op slag. Verhees gaf V. d. Lee met 6—4, 64 weinig kans. J. Blan. ken speelde na 61, 2—6 en 02 een te hoog tempo voor Klekamp. Het werd 62 voor de Katwijk-speler. Klaver jastoernooi Het klaverjastoernooi van de Fe deratie van Klaverjasverenigingen ten bate van Dennenheuvel gaat woensdag a.s. in verband met de in terlandwedstrijd (voetbal) Nederland Noord Ierland niet door. Gespeeld wordt nog op 11. 16 en 18 mei. Men kan zich nog aanmelden bij de heer C. Kluts, Formosastraat 36, tel. 32112 of op de speelavond in de zaal, Zoe- terwoudseweg 1. De voorlopige leiders zijn: le af deling MDS 27170 punten. Sportief 23747 punten, 2e afdeling Groenoord 2 24786 en UVS 23842 punten. 3e afdeling Omg. Nieuwe Rijn 24052 punten. IBB 23644 punten. Het Leidsch Dagblad heeft voor dit toernooi een ereprijs beschikbaar gesteld. In de vierde etappe van de weg wedstrijd Berlijn-Praag-Warschau heeft onze landgenoot Henk Nijdam een bijzonder sterk staaltje tijdrij den weggeven. In de 47 km lange rit van Erfurt naar Jena stonden de klokken na 1 uur 12 min en 2 sec voor hem stil. De tweede aankomen de, de Belg Bracke deed er twee minuten en twaalf seconden langer over. De eerste Rus kwam op de zesde plaats. 3Iet deze overtuigende zege nam Nijdam ook de leiding in het algemeen klassement. De vierde etappe bestond uit twee gedeelten. Na de tijdrit kwam er nog een rit van Jena naar Karl Marx- stadt. Deze werd gewonnen door de Pool Rajmund Zielinski. In de to taaluitslag van de vierde etappe be zette Nijdam de eerste plaats. Gerard Wesseling was vierde. Van Espen veertiende en De Waard achttiende. De totaaluitslag van de vierde rit was: 1. Henk Nijdam (Nederland) 5.16.16 (met bonificatie 5.15.06), 2. F. Bracke (Belg.) 5.18.18 (met bonificatie) (5.17.48) 3. Trussel (Den.) 5.18.39, 4. Gerard Wesseling (Nederland) 5.18.50, 5. De Breuker (Belg) 5.19.16, 6. Saidchushin (Rusl.) 5.19.20, 7. Klaus Ampler (Oost-Dld) 5.19.24, 8. Petrow (Rusland) 5.19.26. Het algemeen klassement luidt nu: 1. Nijdam (Ned) 1.29.56, 2. Tchere- povitch (Rusland) 18.32.40, 3. Am pler (O.-Dld) 18.33.40, 4. De Breuker (België) 18.34.36, 5. Petrow (Rusland) 18.34.59, 6. Hellemans (België) 1.35.08. Het ploegenklassement van de vierde etappe was: 1. Nederland 15.55.08, 2. België 15.57.41, 3. Rusland 15.58.57. In het algemeen ploegenklasse ment heeft Nederland eveneens de leiding met een voorsprong van 1 minuut en 27 seconden op Rusland. Janssen kaïnpioen van Ziirich Onze landgenoot Jan Janssen heeft zondag een fraaie prestatie ge leverd door de wedstrijd om het „kampioenschap van Zürich" te win. nen. Janssen, die met Marcel On- genae een voor sprong had geno men op de rest van het veld, ver sloeg zijn Belgische concurrent in de sprint. Hy kreeg over de 209 km een tijd toegewezen van 5 uur 40 minu ten en 57 seconden, hetgeen neer komt op een gemiddelde snelheid van 36.443 km/uur. Een andere Nederlander, Raf Gy- sel, finishte 1 minuut en 9 seconden na de winnaar als derde, gevolgd door de Zwitser Rolf Graf. Jan Hugens, de winnaar van de ronde van de 4 de winnaar van de Ronde van de 4 de vijfde plaats voor Attilio Maresi (Zwitserland). Cees Koch slingeil discus 54.26 m. Het Is nog steeds geen atletiek weer in Nederland. Een keiharf recht in het verlengde van de telbaan vegende wind, heeft zond{ op de Nenyto in Rotterdam eni atleten voordelig in de rug geblaza maar anderen, die tot een go< prestatie wilden komen, nadelig 1 invloed. De Rotterdamse discusmatadfti Cees Koch, kwam ondanks hLi slechte weer met de 2 kg zwaln schijf tot 54,26 meter. Zyn enige of geldige worp, die net buiten de se»c tor terecht kwam en een diepte p,l veroorzaakte in de sintelbaan, vl 56,52 meter, twintig centimeter v«< der dan zijn Nederlands record. Ofi de door Koch verwachtte 17 metjri worp met de kogel bleef uit, man zijn serie om en nabij de 16 metje met een verste worp van 16.42 ni ter was van bijzonder goed gehal^ De 17-jarige Hubert Lieshout kwaf met de herenkogel tot 14.26 meta De sprinters en sprintsters den een goede dag, want zowel i junioren van Trekvogels, Fraj Luitjes en Piet Taminga, die den 10.5 sec noteerden, de 200 ter van Ellen Ort in 24.7 sec Lenie Boele op de tweede plaats i 25.8 en de 21.7 sec op de 200 metft van Jaap Noordenbos, waren ovj het algemeen geflatteerd. ie VOETBAL. fj Gelukkige zege vani Bodegraven op Sj( In een aantrekkelijke en snelL wedstrijd is het S.J.C. niet gelukt o<fc koploper Bodegraven te laten struk kelen. De ranglijstaanvoerders na. men de Noordwijkse stelling enig! zins bij verrassing, want van vei krachtsverschil was geen sprake. \Y speelde Bodegraven technisch bete doch S. J. C. had gedurende een groiE dee van de wedstrijd een licht ovei: wicht. De eerste klap was een daalde: waard. En die klap (in sportieve ziic deelden de bezoekers uit. Van de af i trap af kwam de bal bij de rapj linksbinnen Boelen, die van foute in de Noordwijkse defensie dankbaa: gebruik maakte (0-1). SJC verkreeg een licht overwich: forceerde talrijke hoekschoppen, di echter geen zoden aan de dijk va i de Lageweg zetten. De defensies vai beide ploegen overheersten. Vooral b Bodegraven viel het prachtige sp< van doelman J. Beens en stoppe Hoogenboom op. Beiden konden ech ter na een half uur niet verhinde ren, dat midvoor Weijers zich na eei snelle combinatie vrij speelde en me een hard schot in de linkerhoek di partijen op gelijke voet bracht. (1-1) Na rust nam S.J.C. opnieuw he initiatief, doch de Bodegravense ves te was te hecht. Toen iedereen ziel reeds had verzoend met een gelij spel, beoordeelde S.J.C. linksachte een bal verkeerd. Doelman de Lang kon de bal niet onder controle kry gen en de attente midvoor Stouthar kon 1-2 laten aantekenen. Wat S.J.C ook probeerde, niets lukte. De voor hoede was machteloos tegen de hech te Bodegraven-defensie. Enkele mi nuten voor tijd kwam spil Hoogen boom naar voren om een vrije tra te nemen. Als een raket vloog he bruine monster in de uiterste boven hoek (1-3) Een verdiende, doel enigszins geflatteerde Bodegraven-Y zege. CRICKET Ajax (L.) verloor van Kieviten Ajax(L) speelde 5 mei j.l. haar tra ditionele vriendschappelijke openings wedstrijd tegen Kieviten uit Was senaar, ditmaal met als inzet „de ba op standaard", door Ajax aan Kievi ten geschonken ter gelegenheid va: haar 35-jarig bestaan. Kieviten woi deze spannende en volledig aan haa doel beantwoordende wedstrijd me 1 wicket. Naast J. van der Pool me 40 runs, was het de Ajaxied F. Tatt tersall, die Ajax de das omdeed. Dl Leidenaar speelde met Kieviten mee om het team te completeren, en deed dit met zulk een overgave, dat hij met Van der Pool de grondslag legdi voor de Wassenaarse zege. 35 run! not out was zijn persoonlijke score. Daarvóór had Ajax 120 run! gescoord. De openingsbatsmen D( Jongh—Von Oven gingen beider run out, C. Smits liet zien dat hi; runs kan maken (31), P. van Ameror dito, doch veel langzamer (28), waar onder een 6, P. Hagenaar 13, A. de Goederen 13, tenvyl F. Dolstra zijn serieuze indoorwitertraining in Lei derdorp beloond zag met 19 run' dikwijls goed gescoord. F. Tattersall bowlde by Kieviten 2 voor 17. Aanvankelijk zag het er helemaal niet naar uit, dat Kieviten zou gaai zegevieren. Op 49 runs waren reed: G wickets down, doch Van der Pooi en Tattersall voerden de score op tol 91, alvorens eerstgenoemde werd ge bowld. De jeugdige B. Lambers sloes tenslotte de winning hit als laatst* man op de mat, waardoor de Leids* nederlaag een feit werd. A.s. zondag mogelijkheid tot revanche in de eerst* competitiewedstrijd Kieviten—Ajas (L.) I. C. Bouman was de beste Leids* bowler, 3 voor 17, J. J. de Jongh 3 voor 33, P. van Amerom 2 voor 22 en P. Hagenaar 1 voor ?5. Cricketcompetitie Voor de competitie van de Kon, Ned. Cricketbond is zondag slechts één wedstrijd doorgegaan nl. in de tweedeklasse c tussen Hermes DV£ en CCG. Hermes DVS scoorde 96 runs, CCG was voor 33 all out. Her mes DVS zegevierde dus met 63 runs. De Hilversumse Rugby Club is in Rotterdam door een 9-0 over winning op Te Werve RC kampioen van Nederland geworden.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 14