Nereus en Triton zijn favoriet voor Varsity s Chief Whip VAN DER MERWE IN ORANJE-DOEL Nieuwe schanddaden van OAS in Algerije Davis Cup Nieuwe stemmingen in Italië: geen resultaat Kijdam behoudt derde plaats Etmans in de voorr oude om nationale titel Visgraat op Ieders lip! Ramp „Stientje Mensinga" zal altijd onverklaarbaar blijven Algerijnse politiemannen in de terreur burger contra SEGNI allenninst verheugd over steun van de fascisten fgppgericht 1 maart 1860 Zaterdag 5 mei 1962 Vierde blad no. 30645 U bj P'b"o lbaar if! ïplcet SpORt ptaa,l lA Ook Njord een kanshebber Ook de derde etappe van de wieler wedstrijd Berlijn-Praag-Warschau le- Lerde een Russische overwinning op. Alexej Petrov zegevierde in de 192 km lange rit van Leipzig naar Erfurt, por zijn landgenoot Tscherepovitsch, 9die de beide voorgaande etappes op 4ün naam heeft gebracht. Onze land- feenoot Henk Nijdam bezette ditmaal fie derde plaats. Ml De uitslag was: 1. Petrov (Rusl.) Ktf.17.36 «met 5.16.36); 2. Tscherepo vitsch (Rusl.) z.t. (met bon. 5.17.06); )RS3, Nijdam (Ned.); 4. Ruiner (Oost.); R. Kapitanov (Rusl.). l~ De plaatsing van de Nederlanders de derde etappe waren verder: 14. Van Espen 5.17.36: 25.De Waard z.t.; IP131. Wesseling z.t.; 79. De Vries 5.18.45; Ir 93 Schroeders 5.28.30. FB 1 Het algemeen klassement na de derde etappe luidt: 1. Tscherepovitsch (Rusland) 13.11.46; 2. Ampler (O- Dld.) 13.14.16; 3. Nijdam (Ned.) tl3.14 50; 4. Hellemans (Belg.) 13.15.01; Hg. Melichow (Rusland) 13.15.20. De plaatsingen van de Nederlan- itstfders in de algemene rangschikking zijn: 23 De Waard 13.16.35; 40. De Vries 13.23.08; 49. Schroeders 13.27.43; m j64 Van Espen 13.34.98; 92. Wesseling 114.11.08. I Het algemeen ploegenklassement Iluidt: 1. Rusland 39.46.11; 2. Oost- (üuitsland z.t.; 3. Polen 39.47.26; 4. [Roemenië z.t.; 5. België z.t.; 6. Ne- jderland 39.48.30. N! Advertentie 10^ Zondag a.s. 2.30 uur de belangrijke wedstrijd it ROODENBURG - HEPTUNUS RL Ronde van Spanje -oei 'eet Etappe-zege voor Fransman Annaert De achtste etappe van de Ronde van Spanje, een rit over 220 km van Almerië naar Malaga, werd gisteren u gewonnen door de Fransman Annaert. 1 De uitslag was: 1. AnnaerL (Frank rijk) 6.13.02 (met bon. 6.17.02); 2. Marigil (Spanje) 6.18.03 (met bon. 6.17.33)3. Altig (Did.) 6.19.20; 4. Graczyk (Frankrijk) z.t.; 5. Segu (Spanje) z.t. ■J De plaatsingen van de Nederlanders in het etappe-klassement waren: 14. Westdorp 6.19.20; 15. Van der Steen z.t.; 22. Stolker z.t.; 36. Knops z.t.; 44. Van der Horst z.t. 55. Coehorst iel z.t.; 73. Geldermans z.t.; 76. Stevens 23j 6.36.36. Het algemeen klassement luidt: 1. Altig (Did.) 32.43.31; 2. Annaert (Fr.) 32.43.32; 3. Elliott (Ierl.) 32.44.30; 4. I Stolker (Ned'.) 32.45.41; 5. Stablinsky (Frankrijk) 32.47.33; 6. Anquetil (Fr.) 32.48.22; 7. Iturat (Sp.) 32.48.42; 8. Perez Frances (Sp.) 32.49.12; 9. Ga- bica (Sp.) 32.49.20; 10. Pacheco (Sp.) z.t. De plaatsingen van de Nederlan ders in het algemeen klassement zijn: 28. Knops 33.01.05; 29. Geldermans 33.02.58; 51. Van der Steen 33.04.43; 55. Westdorp 33.05.19; 56. Coehorst a z.t.; 65. Van der Horst 33.12.03; 79. 5 Stevens 33.41.37. Twee wedstrijden in de 2e-k!asse uitgesteld Voor zondag a.s. zijn de volgende wedstrijden in de 2e-klasse A uitge steld: RVCPapendrecht en VUC Blauw Zwart. Zulks in verband met het feit, dat HVV nog een wedstrijd achter is. De HVV-ers spelen zondag tegen HBS. Neureus en Triton zijn de fa vorieten voor de 79ste Varsity, die zondag a.s. op het Amster dam Rijnkanaal bij Jutfaas wordt gehouden. Op dit mo ment althans Want het tot favoriet bom barderen heeft een gevaarlijk aspect. De herinnering aan vo rig jaar ligt nog vers in het ge heugen. Toen plaatsten vrijwel alle roei-insiders de in het Olympische strijdgewoel ge staalde Njord-Vier aan het hoofd van hun prognoses. Die zware last van hetmoeten win nen" is de elite van.de Zwanen- club toen over het hoofd ge groeid. Wamsteker c.s. bleken op het Jutfase water kansloos. De Njord-Vier, die zondag de Leidse eer in ihet 'hoofdnummer van de Var sity gaat verdedigen, behoort stel lig tot de kanshebbers. Bergsma (boeg), Rombouts, Koch, Kleipol (slag) en De Zeeuw (stuurman) heb ben internationale ervaring. Vorig jaar in Luzern kwam deze. toen nog B-vier. tot voortreffelijke resultaten. Toch zijn de verwachtingen niet al te hoog- gespannen. Men acht de in Ita liaanse opstelling roeiende Vier kwa litatief minder dan de ploeg van vo rig jaar. Als pluspunt staat daar tegenover. dat de door R. Gaymans gecoachte formatie met haar korte, krachtige slag zeer snel kan gaan. Bovendien is de wedstrijdmentaliteit uitstekend en de vechtlust groot. Sportagenda Kikkerpolder (2.30 uur) UVS Zwolse Boys. Leidse Hout (2.30 uur) Rooden. burgNeptunus. Kikkerpolder (2.30 uur) DOCOS Warmunda. Haarlemmerweg (2.30 uur) Lug- dunumOranje Groen. De Kempenaerstraat (2.30 uur) ASCVVSB. Montgomerystraat (2 u.) Korf balwedstrijd CrescendoPams. Scheveningen (Metsbaan) Davis Cupwedstrijd NederlandRusland. Jutphaas (Amsterdam-Rijnkanaal) Varsity. Kagerplassen (10 uur) Voor- Kaag (zeilen). Sportpark Roomburg (11 uur) Handbalwedstrijd HVC—Snelwiek (heren). Duindigt, Wassenaar (1.30 uur) Draverijen en rennen. Hoe komt mijn club uit? Van de secretarissen van de vol gende verenigingen ontvingen wij een elf talopga ve ASC: Spoor, Landesbergen, Zwa nenberg, W. Spiering, Key, Bekke ring, Vreeken, G. Spiering, De Weyer Lasander, Raaphorst. Lugdunum: Kerkvliet, Van As, Van Meygaarden, De Roo, Bavelaar, Ro bijn, Vermond, Krijgsman, Pet, Le- get, De Cler. Docos Dubbeldeman, Brasker, Vink, Stuifzand, Ouwerling, Jansen, J. v. Marwijk, A. Mank, J. M. v. Mar wijk, V. d. Broek, Van Rossenberg. Roodenburg: Keereweer, Van Ginkel, Hillebrand, Van Weerlee, Hensen, Van Rooyen, Zitman, De Klerk, Den Os, Jongman, De Jonge. Oranje Groen De Hoed, W. Koet, v. d. Ber°\ W. A. v. Belkum. J. Koet, v. d. Blom Dubbeldeman. Kluivers, J. v. Belkum, De Wit. Verkuilen. Hockey-programma Kampioenschap van Nederland Heren: ArnhemEMHC (zat.); AmsterdamLeeuwarden (zat.)Am sterdamArnhem. Dames: GroningenBDHC; De venterBreda. Prom, promotieklasse (heren)SV '35Leiden 2. Prom. le-klasse (dames)TOGO HBS. Verwacht wordt, dat de nog altijd zeer vast roelende slag Kleipol (vijfde jaars!) zijn ploeg in de tweede helft, van de race een rol van betekenis zal laten spelen. Geroutineerd In de Vier van het Amsterdamse Nereus vorig jaar tweede is geen verandering gekomen. Deze technisch voortreffelijke ploeg met de interna tionaal geroutineerde roeiers Blaisse en Veenemans zij veroverden vorig jaar bij de Europese roeikampioen- sohappen een bronzen medaille in de ongestuurde twee is uitgesproken favoriet. De gevaarlijkste concurrent van de Amsterdamse studenten is de Vier van Triton, die meeroeiend in de Acht in de Head of the River een uitstekende indruk vestigde. De Utrechtse slag Goslinga is een atleet van formaat en beschikt over een prachtig gevoel voor ritme. Argo, de winnaar van vorig jaar, zal. naar aangenomen wordt, dit keer geen hoge ogen,gooien. Op Olieman na brengen de Wageningse studenten een nieuwe formatie op het water, die. zo vreest men, nog niet over vol doende ervaring de beschikking heeft. Met, Argo behoren ook Aegir (Gro ningen) en Laga (Delft) tot de out siders. maar kunnen men weet dit in een Varsity met zijn vele onzekere factoren nimmer voor verrassingen zorgdragen Een beeld van de grote brand welke gisteravond de opslag ruimte van het warenhuis Ter- i meulen in Rotterdam in as heeft gelegd. Voor de interland voetbal wedstrijd NederlandNoord- Ierland, die op 9 mei a.s. in het Feijenoord Stadion te Rotter dam wordt gespeeld, heeft bondscoach Elek Schwartz, het Nederlandse team als volgt sa mengesteld: doel: Peter van der Merwe (NAC), achter: Roel Wiersma (PSV) en Jan Renders (PSV), midden: Fons van Wissen (PSV), Tonny Pronk (Ajax) en Bennie Muller (Ajax) voor: Sjaak Swart (Ajax), Henk Groot (Ajax), Tonny van der Linden (DOS), Ko Prins (Ajax) en Piet van der Kuil (PSV). Reserves: doelman Nico van Zoghei (DOS), Ferry Petter- son (Blauw Wit), Gerrie Alt hof f (Blauw Wit) en Piet Kei zer (Ajax). NAC-doelman Peter van der Merwe neemt de plaats onder de lat in, om dat Piet Lagarde in verband met een nog niet geheel genezen beenwond door bondscoach Elek Schwartz niet fit bevonden werd. Kees Kuys, die na een langdurige blessure tegen België weer in het veld kwam, moest in het huidige team zijn plaats afstaan aan de PSV-er Jan Renders, die hiermee zijn tweede „cap" in het Nederlands elftal ver diende. Aan de eerste wedstrijd heeft hij ongetwijfeld goede herinneringen, want in 1959 in Rotterdam zegevierde het oranjeteam met 71 over Noor wegen. Piet van der Kuile die reeds eerder tegen Mexico op de linksbuitenplaats speelde, vervangt Petersen. Voor het overige is de voorhoede zoals die tegen België uitkwam, gehandhaafd. De wedstrijd in Rotterdam is de eerste ontmoeting tussen Nederland en Noord-Ierland. VOETBAL Piet Kantebeen terug naar UVS Piet Kantebeen zal volgend seizoen opnieuw UVS gaan trainen. Vorig jaar verruilde hij de blauwwitte ver eniging voor de Leidse tweedeklasser Roodenburg. De besturen van UVS en Rooden burg zün over deze terugkeer van Kantebeen naar zijn „oude liefde" tot volledige overeenstemming geko men. Advertentie 5-daagse mmwtmm candinavië - cruises een nieuwe stijl van vakantie Geniet 5 dagen lang van zee, zon en gezelligheid aan boord en onderga het onvergetelijke natuurschoon van Scandinavië. Per s.s. ROTTERDAM van 30 juli tot 4 augustus 1962 naar de Scandinavische metropolen Oslo en Kopen hagen. Prijzen van f395,— tot f1300,—. Per s.s. STATENDAM van 6 tot 11 augustus 1962 naar de schilderachtige Fjordensteden Gothenburg en Bergen. Prijzen van f282,50 tot f980,—. In alle aanloophavens worden interessante uit stapjes georganiseerd. Vraag nadere inlichtingen bij Uw passage- of reis bureau Advertentie Ook aan te vragen bij ons hoofdkantoor. Pletterijkade 50, Den Haag BOEKINGSAGENT: INTRANED v/h Hesla, Crans Co, Leiden - Nieuwe Rijn 7 - Telefoon 30270 Onze stadgenoot M. D. Etmans (Philidor) zal de Leidse Schaakbond vertegenwoordigen in de voorwed strijden van het Nederlands kam pioenschap 1963. Etmans eindigde verleden jaar in het kampioenschap van de LSB op de gedeelde derde plaats achter R. I). Westra en mr, A. De Groot. Daar beide heren van deel name aan de nationale titelstrijd af zagen, kon de inschrijving van Et mans als derde rechthebbende dus worden geaccepteerd. Het toernooi om het persoonlijk kampioenschap van Nederland wordt in tegenstelling tot vorige jaren thans gespeeld in een voortoernooi met drie lokale afdelingen van elk 8 a 12 spelers. Het is overigens wel bijzonder jam mer dat de belangstelling van onze topspelers, met name de groot) - meesters, va-ij wel geheel is verdwenen. Bij het laatste titöltoernooi waren van de topspelers afwezig: Eu we. Bouwmeester. Prins. Cortlever. Van Scheltinga. Kramer, Mühring en Ba- rendregt Ook in de voorgroep te Arnhem, waarin Etmans zal uitkomen is eigenlij it de top van ons land niet aanwezig, als is de bezetting nog al tijd zeer de aandacht waard. Etmans' tegenstanders zijn: H. Aalders (Zut- phen), mr. W. Aarts (Amersfoort), G. J. Boon Bredai. J. Bunt (Gro ningen). ir. H. J. v. Donk. B. Kie- boom, H. Medeier (Heerlerheide). A. B, Sarink (Zwolle) drs. N. Spéyer (Nijmegen) De nummers 1 en 2 van de drie voorwedstrijden zullen in de finale uitkomen Hierin spelen ook de hcogstgeëindigden van de vorige keer t.w. kampioen H. Tan, J. H. Donner, drs. C. B. v. d. Berg LSG F. Roes- sel. K. Langeweg en ir. J. H. v. d. Pol. De voorwedstrijden hebben plaats in de weekeinden van 13. 20. 27 mei en 3 juni. o y De overwinning van Benfica f ■y1 op Real Madrid in de finale van a de strijd om de Europese beker heeft de Portugees Manuel Guer- ra Paula meer dan welke andere ft voetballiefhebber reden tot i 6 vreugde gegeven. T Al sinds enkele dagen had hy een visgraat in zijn keel zitten 9 en wat de doktoren in Lissabon ook probeerden, de graat liet zich niet verwijderen. 9 Maar waar de wetenschap faalde, bracht de televisie uit- ft komst. Evenals vele tienduizen- 5 den Portugezen zat Manuel 'i*j Guerra Paula woensdagavond 'fr1 o voor zijn televisietoestel en toen a x' hij bij een van de Benfica doel- jij ji punten enthousiast van zijn S V stoel sprong, raakte de lastige V cij visgraat los. ft 20 Stuks f 1.- De oorzaak van de scheepsramp met de Groningse kustvaarder „Stientje Mensinga", waarbij negen zeelieden het leven verloren, zal wel nooit duidelijk worden. „Degenen, die op wacht stonden, zijn om het le ven gekomen en ook alle scheeps papieren zijn verloren gegaan", zo constateerde gisteren de inspecteur voor de Scheepvaart tijdens de be handeling van dit drama voor de Raad voor de Scheepvaart. Zoals destijds uitvoerig gemeld liep de kustvaarder op de 3de december van het vorig jaar in een vliegende storm op de rotsen van de westkust van Ierland ter hoogte van Eagle Is land. De volgende dag werd de be manning van boord gehaald met he- Amateurteain naar SAARLAND Het Nederlands amateurteam is vandaag naar Saarland vertrokken waar drie wedstrijden zullen worden gespeeld. Op 6 mei vindt in Homburg de ontmoeting plaats tegen het offi ciële amateurteam van Saarland en verder staan op 9 (Thely) en 11 mei (Dudweiler) wedstrijden op het'pro gramma tegen districtsteams. De zeventien spelers, die de reis meemaken, zijn: André (VSV), Cuy- pers (Spel. Emma), Van Duivenbode (Spartaan), Van Egmond (RCH), Van Gerven (De Valk), Van der Heide (Xerxes), Hommerson (SVW), De Jonge (Excelsior), Kouters (Spar taan '20), Kriesch (Xerxes), Marree (Feijenoord), Molenaar (KFC), San- nes (Velocitas), Weekers (Wilhelmi- na '08), Wolffers (Xerxes), en Van Zanten (ZAC). SCHAKEN Fischer incasseert twee nullen De Amerikaanse grootmeester Bob by Fischer heeft zijn hangpartijen uit de eerste en tweede ronde tegen Benkoe en Gelier zonder verder spe len opgegeven. De stand in het kandidatentoer nooi luidt nu: 1/2/3. Keres (Rusland) Filip (Tsj.-Slow.) en Gelier (Rus- iiiiiiiiiiiieiiiEiii RIJ VERKEER: Geet vrije doorgang aan voetgan gers op zebrapaden. Sla niet met grote snelheid een hook om Direct om die hoek kan een zebrapad liggen In een groot aantal steden is gis termiddag een begin gemaakt met de wedstrijden voor de eerste ronde (Eu ropese zone) van het toernooi om de Davis Cup. De voorlopige standen (na eerste enkelspelen) luiden: BelgiëChili 20, HongarijeLuxemburg 20, Li banonFinland 11, Ierse Vrijstaat- Oostenrijk 02, Zwitserland-Z.-Afri ka (gestaakt in eerste enkelspel we gens regen), Tsj.-SlowakijeEgypte 20, RoemeniëIsraël 20, Noor wegenPolen 02, Denemarken Nieuw-Zeeland 20, SpanjeWest- Duitsland 01. land) allen pnt.; 4/5. Kortsnoj (Rusland) en Benkoe (VS) beiden 1 pnt.; 6. Petrosjan (Rusland) y» pt en 1 afg. partij; 7. Tal (Rusland) C pnt. en 1 afg. partij; 8. Fischer (VS) 0 pnt. Mislukte aanslag met tankwagen op moslim-wijk In Algerjje hebben gewelddaden gisteren 37 mensenlevens gekost, o.w. 32 mohammedanen. Het aantal ge wonden bedraagt 59, van wie 52 mos lims. In Algiers zyn militairen, die o.m. over pantserwagens beschikten, begonnen met de huizen in het door hen afgezette district van Champs de Manoeuvres huis aan huis te doorzoeken. Vierhonderd personen werden meegenomen voor een onder vraging. Alle verkeer werd verboden en de winkels moesten sluiten. In dit district zyn in de laatste tijd her haaldelijk aanslagen gepleegd. Als onderdeel van de polilieversterking zullen binnen enkele dagen moham medaanse politiemannen in burger in het centrum van Algiers in dienst komen ter bestrijding van het ter rorisme. Het Franse Kabinet heeft gisteren besloten tot zeer strenge maatregelen om de activiteit van het geheime leger te bestrijden. In Algiers ls gisteren een poging gedaan een mom hammed aanse wijk met een tankwagen in brand te ste ken. Hierbij viel een dode en werden dertig mensen gewond. Onder wie twee Europeanen. De tankwagen was door een kneedbom in brand gesto ken op een hoog gedeelte van Al giers. Volgens mohammedaanse oog getuigen werd de tankwagen door een Europese chauffeur bestuurd. De wagen werd gevolgd door 'n autobus. De chauffeur stapte uit, waarna een passagier van de bus een bom onder de tankwagen wierp. De bus vertrok hierna onmiddellijk, de chauffeur van de tankwagen meenemend. Het stuur van de tankwagen bleek met een ketting vastgezet te zijn. Uit een eerste onderzoek heeft men op gemaakt dat de terroristen de be doeling hadden de brandende vracht wagen van de hoogte waarop deze stond af te laten rijden, waardoor deze midden in de kleine, laag ge legen mohammedaanse wijk terecht zou zijn gekomen. Dit mislukte ech ter omdat de wielen tegen de stoep rand vastliepen. Onmiddellijk na de ontploffing ontstond paniek onder de bewoners van de Europese wijk. Verscheidene mensen werden ernstig gewond door brandende benzine. Een 20 meter hoge vlam schoot de lucht in. Bran dende benzine werd op de daken van de omliggende huizen geworpen. De brandweer was de in het begin zeer hevige brand spoedig meester. Gruwelijke vondst Het Algerijnse persbureau in Tunis heeft meegedeeld dat bij de aanslag op de havenarbeiders in Algiers, woensdag gepleegd, i50 arbeiders zijn omgekomen. I Het persbureau meldde voorts, dat schaapherders in een massagraf ten J zuidwesten van de Oost-Algerijnse plaats Constantine de stoffelijke res ten van 500 mannen en vrouwen hebben gevonden, met prikkeldraad aan elkaar gebonden. Volgens het persbureau zijn in het gebied dat tot nu toe door het Franse leger werd bezet en voor burgers gesloten was, verscheidene massagraven gevonden. De minister van Voorlichting van de Voorlopige Algerijnse regering, likopters. Vier man bleven aan boord onder wie kapitein J. Mink uit Pur- merend en matroos B. M. van Rijn uit Katwijk aan Zee. Men hoopte het inmiddels weer vrij gekomen, maar stuurloze en zwaar slagzij ma kende schip nog aan de grond te kunnen zetten, maar het lukte niet. Het Duitse schip „Maria Schulte" zette een sloep met vijf man uit om de kapitein en zijn drie bemannings leden van de „Stientje Mensinga" te halen. De vijf Duitsers slaagden daar in, maar op de terugweg naar de „Maria Schulte" brak de lijnverbin ding met de sloep, die in de storm omsloeg. Alle negen opvarenden ver dronken. De vragen, die dit ongeluk oproe pen, zullen dus wel onbeantwoord blRven. Maar de voorzitter van de Raad zei tenslotte, dat er wel aan deze zaak nog een kant Is, die de aandacht verdient. Namelijk de vraag of het wel juist is, dat kustvaarders, die vroeger in het slechtste jaarge tijde binnen bleven „Nu de beroerd ste kust aan de rand van de Atlanti sche Oceaan moeten aandoen". Mohammed Jazid, heeft gisteren in Tunis Frankrijk „rechtstreeks ver antwoordelijk gesteld" voor de door de .OA.S. gedode Algerijnen. Op een persconferentie zei hij, dat wanneer de toestand in Algerije slechter blijft worden, die onberekenbare ge volgen zal hebben. Hy deed een be roep op de Europeanen in Algerije nu tot vruchtbare samenwerking met de mohammedanen over te gaan. De Algerijnse voorlopige regering twijfelt niet aan de goede bedoeling van de Franse regering bij het uit voeren van de overeenkomsten van Evian. Jazid klaagde erover dat de Europeanen in Algerije de „fascisten van de OA..S. steunen". „Nu volgen zij de weg die naar het graf leidt waarin hun eigen toekomst in Alge rije zal worden begraven", zo zei hij. Vandaag zevende stemming in hel parlement Gisteren heeft men in Rome we derom tweemaal gestemd voor de be noeming van de nieuwe president van Italië en weer zonder resultaat. De vijfde stemming 's middags om vier uur leverde Segni 396 stemmen op (terwijl er 428 vereist zijn), dat is 42 stemmen meer dan bij de vierde stemming. Van die 42 zjjn er 38 af komstig van fascisten en men kan venvachten dat dit Segni geen goed zal doen. De par tij-secretaris haastte zich dan ook een communiqué uit te geven, waarin werd bekendgemaakt, dat Segni de officiële kandidaat blijft van de partij en dat de christende mocratische party een democratische party is met een anti-communistisch en een anti-fascistisch karakter. Kennelyk was het de bedoeling daar mee de fascistische stemmen als on gewenst aan te duiden, maar dat neemt niet weg dat ze toch blyven meetellen. By de zesde stemming steeg Segni tot 399 stemmen. De sa menstelling daarvan is naar onze be rekening als volgt: 38 fascistische stemmen, 28 liberale, 5 van de Süd- Tiroler Volksparty en 328 christen- I democratische, zodat nog steeds 71 christendemocraten anders stemmen dan de leider van de Kamerfractie van zyn partygenoten verlangt. Het bevreemdende is dat er ook nog 'steeds stemmen worden gegeven, zy het dan ook telkens minder, aan Piccioni, de voorzitter van de chris tendemocratische party, die zich daar niet tegen verzet en dus in zekere zin de eerste is om zich niet te storen aan het besluit, waarby Segni als de officiële kandi daat werd afgekondigd! Saragat, die by de vyfde stemming wederom 321 stemmen kreeg, precies als by de vierde, begint thans achteruit te gaan en daalde tot 314 stemmen. De tegenwoordige president Gronchi kreeg zowel by de vyfde als by de zesde stemming, 43 stemmen. Het aantal blanco stemmen was by de laatste, zesde stemming 46, dat is hoger dan by de vierde en by de vyfde stemming. Kennelyk weten verscheidene stemgerechtigden niet meer wat zy moeten doen. De toe stand is inderdaad uiterst onverkwik kelijk en het ware gewenst dat de kopstukken der verschillence partij en het eens werden over één enkele kandidaat, die boven deze stryd staat, omdat zy anders een president krygen, die met een minieme meer derheid werd gekozen en daardoor moeiiyk als geheel boven de partyen staanc kan worden beschouwd. Het ergste wat kan gebeuren ls, dat Segni nu nog de 30 stemmen krygt, die hem ontbreken om precies aan het vereiste getal toe te komen. Hy zou dan president worden dank zy de stemmen, die hem op het laat ste ogenb] werden geschonken door de fascisten. Een hoogst ongewenste toestand voor een republiek, die haar ontstaan heeft te danken aan de verzetsbeweging! Vanmiddag zou er opnieuw gestemd worden.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7