AGENDA Dat was hun leven Fa. Boekkooi MET EEN ENKEL WOORD Ontploffing en brand in Rotterdam EEL reden tot optimisme A J over de internationale toe- i V stand is er niet voor de mi nisters van Buitenlandse Zaken en Defensie van de vijftien NAVO- landen, die gisteren in Athene voor hun voorjaarszitting bijeen zijn gekomen. De spanning om Berlijn is wat afgenomen, constateerde secretaris-generaal Stikker in zijn overzicht, maar verdwenen is zij niet. Trouwens, zo vervolgde hij, de rode druk op de vrije landen beperkt zich niet tot Berlijn of Duitsland alleen. „De communisten tasten de gren zen van de vrije gebieden in de gehele wereld af om te zien of zij ergens een zwakke plek kunnen vinden. De toestand waarin sta ten als Kongo, Laos en Cuba zich bevinden, geeft hun elke gelegen heid om in troebel water te vis sen". De Turkse minister van Bui tenlandse Zaken, Orkin, drukte zich nog scherper uit door vast te stellen, dat „het vraagstuk-Ber- lijn aanleiding blijft geven tot zeer grote bezorgdheid". Tegen deze achtergrond, zo kan men er aan toevoegen, ligt het min of meer voor de hand, dat vooral Bonn ondanks het vertrouwen in de band met Amerika zich zorgen maakt over verrassingen uit het Oosten. Vandaar dat ook nu weer het probleem aan de orde komt van de zeggenschap over het gebruik van de Amerikaanse kernwapens. Op dit punt schijnt Washington de Europese bondge noten enigszins tegemoet te wil len komen en wel door het ver strekken van inlichtingen over de voorraden atoomwapens in Euro pa en door aan commandanten van legergroepen „onder speciale omstandigheden" de bevoegdheid te verlenen enige uren van tevo ren om gebruik van kernwapens te verzoeken. Nü kan dat pas „op het ogenblik zelf". Vooral in Scan dinavische kringen zou men niet erg enthousiast zijn over dit plan. Want het zou te grote zeggen schap aan de Westduitsers geven bij het bepalen van de omstan digheden, waaronder dit soort wapens in Europa gebruikt zou dienen te worden. Dit bezwaar lijkt ons nogal gezocht. De Duit sers hebben in de tweede wereld oorlog aan den lijve ondervonden welke verwoestingen alleen reeds conventionele wapens kunnen aanrichten. En bovendien, als het erop aankomt berust het laatste woord niet bij een Westduitse of een andere Westeuropese gene raal, zelfs niet bij een Ameri kaanse militair, maar bij presi dent Kennedy. LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 5 MEI 1962 Nipkowschijven '62 Het „Gezelschap van televisie- critici" heeft de Nipkowschijven 1962 toegekend aan dr. L. de Jong, direc teur van het Rijksinstituut voor Oor- i logsdocumentatie, en de heer W. 1 Meuldijk. schrijver van de scenario's voor het t.v.-jeugdprogramma Pipo de Clown. De onderscheidingen zul len dinsdagmiddag in „Het Wapen van Amsterdam" te 's-Graveland worden uitgreikt. (Men zie ook „Uw I Wereld") E Amerikaanse minister van D Buitenlandse Zaken, Dean Rusk, heeft het dezer dagen bijzonder druk. Eerst bezocht hij in Londen de bijeenkomst van de CENVO, de Centrale Verdragsor ganisatie in het Midden-Oosten (Turkije, Perzië, Pakistan, Enge land èn Amerika), thans bevindt hij zich in Athene voor de zit ting van de NAVO en daarna be geeft hij zich naar de Australi sche hoofdstad Canberra voor een vergadering van de ANZUS, het bondgenootschap tussen Austra lië, Nieuw-Zeeland en de Ver enigde Staten. Alsof dit alles nog niet genoeg is, heeft hij zich bo vendien voortdurend rekenschap te geven van een gevaarlijke si tuatie op het terrein van de ZOAVO (Zuidoostaziatische ver dragsorganisatie). Bij de opening van het NAVO-congres in Athene merkte de Griekse premier Kara- manlis zeer terecht op, dat hoe belangrijk de militaire defensie maatregelen op het buitenlandse front zijn de toestand aan de binnenlandse fronten even ge vaarlijk is, zo niet ernstiger. ,Want het communisme richt zijn aanvallen bij voorkeur op dit front". Misschien dacht hij bij die woorden aan Laos, waar de Chi nese communisten voortdurend in het offensief zijn. Donderdag werd Moeong Sing, zeven kilome ter op het gebied van (noord-) Laos gelegen, veroverd door twee bataljons Chinezen en één batal jon van de communistische Pa- thet Lao. Enige dagen tevoren had de regering in Vientiane reeds de aanwezigheid van Chinese he likopters gesignaleerd. Dat was voor het eerst. Chinese grond strijdkrachten waren al eerder waargenomen. Bovendien zijn er tienduizend Noordvietnamese sol daten op Laotiaanse bodem, die voortdurend door Russische vlieg tuigen worden bevoorraad. En die bevoorrading omvat niet alleen voedsel, maar ook zware wapens zoals tanks van het type T-34. Volgens bevoegde waarnemers trachten de Russen enerzijds de invloed van Chinezen en Noord- vietnamezen in Laos te beperken, maar ondersteunen zij anderzijds Peking en Hanoi (hoofdstad van Noord-Vietnam) in de strijd tegen Zuid-Vietnam. En bij deze agres sie rust een zware taak op de Amerikanen, die bijv. in Zuid- Vietnam zesduizend man hebben staan. Minister Rusk heeft wèl zorgen. Melkpropaganda In Amerika tracht men de bevol king op allerlei wijzen te overtui gen van het nut van regelmatig drinken van melk. Dit deed een Amerikaanse boer de volgende sug gestie uit de pen vloeien: zou me vrouw Kennedy in deze niet het voorbeeld kunnen geven? Wat betreft de kleding speelt zij nu reeds een toonaangevende rol bij de Amerikaanse vrouw. Waarom zou zü ook niet richtingaangevend kun nen zijn bij de samenstelling van het menu? Wanneer de melkindustrie een „Jackie milk shake" en een „Caroli ne cream" zouden creëren, zouden de koeien zeker alles in het werk moeten stellen om aan de vraag naar melk te voldoen. (Van onze t.v.-medewerker) Er was beweging, maar tegelijk heerste er rust op de Waalsdorper- vlakte. de rust van de dood. De beel den waren sober, gedempt door het zich terugtrekkend licht. Een sobere tekst ook, niet slechts doorvoeld, maar doorleefd, werd gesproken door een stadgenoot, die eens een groot en moedig man in het verzet was en in zijn houding volhardt, zo moet er tot zijn eer aan worden toegevoegd. Miljoenen Nederlanders hebben de beelden gezien. Zij zullen veelal aan niemand gedacht hebben, maar aan allen. De geestelijke spankracht werd wel zwaar op de proef gesteld. Het was aangrijpend. Het stuk, van Amerikaanse hand, door Willy van Hemert omgebouwd tot t.v. spel op een wijze, die boven onze lof verheven is, was van een Nederland treedt weer toe lot de Walviscoiiventie De Nederlandse regering heeft be sloten weer toe te treden tot de In ternationale Walvisconventie, die ons land op 30 juni 1959 had verlaten. Zij heeft dit voornemen langs diplo matieke weg bü de landen van de conventie laten weten, zo vernemen wij van de zijde van het ministerie van Landbouw en Visserij. Bij meer dan een gelegenheid had Nederland principiële bereidheid tot wedertoet-reding tot de walvisconven tie reeds laten blijken, ook toen het vorige jaar overeenstemming tot stand kwam tussen de regeringen van Japan. Noorwegen, het Verenigd Koninkrijk' en Nederland over de verdeling van de totale walvisvangst per seizoen. Overeenstemming over de vangst quota was de belangrijkste Neder landse voorwaarde voor wedertoetre- ding tot de walvisconventie. De over eenstemming was echter mede af hankelijk van de houding van Rus land, dat niet bij de quotabesprekin gen was betrokken, maar wel had verklaard in te stemmen met een toewijzing van een reeds voordien overeengekomen Russisch vangst aandeel van 20 Rusland heeft thans officieel be vestigd, dat het op deze basis met de regeling instemt en de quoterings overeenkomst zal ondertekenen. De ondertekening door de betrokken landen van cle overeenkomst te Lon den, waar de internationale walvis commissie is gevestigd, kan binnen kort worden verwacht. Geheel nieuw type warenhuisVedette Onder de naam „vedette" zal het warenhuis-concern Vroom en Drees- mann een geheel nieuw type waren huis introduceren. Het eerste in het land zal in Voorburg worden geopend. In Den Haag komt aan de Steede het tweede engeveer tegelijkertijd ge reed, medio 1963. Ook in andere ste den wordt de vestiging van vedettes voorbereid. Het vedette-warenhuis vedette als Frans „verkleinwoord" voor V. Een scène uit ..Het dagboek van Anne Frank dat gister* avond door de N.T.S. op het beeldscherm werd gebracht: we zien hier Martine Crefcoeuv (Anne) en Rob de Vries als de heer Frank. verrassende schoonheid door de een voud, door het toegewijd gevoel van allen, die meespeelden. Daarbij was er nauwkeurig zorg voor gedragen, dat nergens het gevoel de grens, die het scheidt van sentimentaliteit, werd overschreden. Na een uur boeiend spel, komt plots de angst droom van het meisje het naderend onheil voorzeggen. De angst bant de betrekkelijke rust uit en de mense lijke vrede, die zo vaak het onheil begeleidt, verdwijnt. Het spel is met fijn begrip geconcipieerd, zeker dank zij vooral de fijnzinnige tekst van het begaafde en gekooide kind, wiens geest op vleugelen van dagdroom wegwiekte boven zichzelf uit. Het was een machtige en beklem mende ervaring, die het kijken naar, het ondergaan van de fantastisch, rijke en gerijpte acteursprestaties dank zij vrijwillige afstand van een monopolie op de Nederlandse scher men verschenen tot een grootse ervaring maakten, zoals wij zelden hebben beleefd, zoals de televisie ons haast nimmer schenken kan en die wij daarom aanvaard hebben in die pe dankbaarheid. Het was een een voudig ereteken. De eenvoud bleek bij herhaling het kenmerk van het ware. Oudstrijders bijeen in Dordrecht Op donderdag a.s. zullen in Dor drecht de oudstrijders van het voor malige 28ste Regiment Infanterie her inneringen ophalen aan de meidagen van 1940. Het is de oudstrijders een behoefte geworden jaarlijks bijeen te komen om de gevallen strijdmakkers te herdenken. Om kwart over 10 die dag zullen ze bijeenkomen in de Ben- tienkazerne te Dordrecht, waar om elf uur na de koffie een korte alge mene vergadering wordt gehouden. Omstreeks het middaguur zal de voorzitter, majoor C. W. E. van Hoek een herdenkingsrede uitspreken. Om half een volgt de herdenkingsplech tigheid bij het monument in Dubbel dam en een défilé langs de graven van de gevallenen. Hierna kan men deelnemen aan een rondrit langs de bekende punten van Dordrecht. De dag wordt besloten om half zes met een gemeenschappelijke maaltijd in de Bentienkazerne. Advertentie VOOR CHEMISCH REINIGEN VERVEN en D. zal geheel op de zelfbedie ning zijn gericht. Voorlopig zal de verkoop in hoofdzaak zijn gericht op levensmiddelen en textiel, uitgezon derd de zg. grote confectie. De pro blemen, d*i rijzen bij de geheel nieu we verkoopmethode van textiel, is het concern commercieel bijna ge heel te boven. ZATERDAG Schouwburg: Kon. Ver. „Litterls Sa crum" speelt „Kleine kinderen wor den groot". 8 uur n.m. SteenstraatOpenluchtsamenkomst Leger des Hells. 8 uur n.m. Zeemanlaan: Vijf-mei-herdenklng bij bevrijdingsboom. 6.30 uur n.m. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. J. Zeilstra. 10 uur v.m. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Film Chinees poppenspel. 2.30 uur n.m. Steenschuur 6: Geünieerde Loge van Theosophen. 11 uur v.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. MAANDAG Den Burcht (grote zaal)Fllmvoor- lichtingsavond Algemeen Ziekenfonds „Leids Onderling Ziekenfonds". 7.30 uur n.m. Gulden Vlies: Jaarverg, Ver. voor Facultatieve Crematie. 8 uur n.m. Logegebouw (Steenschuur): Splri- tlsch Genootschap. Psychometrische séance door mevr. Timmerman. 8 uur n.m. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur n.m. Steenschuur 6: Spiritlsch Genoot schap. 8 uur n.m. DINSDAG Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. J. v. d. Berg, van Wassenaar. 8 uur n.m. Rapenburg 8: Ver. Int. Rechtsorde. Spr. dhr. J. Kortenhorst over „Groei naar een Atlantische gemeenschap". 8 uur n.m. School Langebrug 62: Officiële ope ning Gem. Pedologisch Instituut. 3 uur n.m. Steenschuur 6: Jaarverg. Alg. Ned. Bond van Gepensioneerden. 2.30 uur WOENSDAG Acad Ziekenhuis (kerkzaal): Half uur van Bezinning. 1-1.25 uur n.m. Den Burcht (grote zaal): Filmvoor - llchtingsavond Lelds Onderling Zieken fonds. 7.30 uur n.m. De Doelen: Ledenverg. 3 October - Vereenlglng. 8 uur n.m. Prediker: Spreker ds. J. A. ,Smlnk, van Den Haag. 8 uur n.m. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. Rehoboth: Ver. voor Experimenteel Radio-onderzoek. 8 uur n.m. Oegstgeest (Beukenhof): Thee middag Ned. Ver. van Hulsvrouwen. 2.30 uur n.m. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag 10-4 uur. zondag 1-4 uur Lakenhal: Tentoonstelling schilderij en en aquarellen van Johan Bunlng. (tot 8 mei). Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van maandag, dag vbd 10-4 uur (zondag 1-4 uur) Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie. v d Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen 2-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-5 uur, zondag 1-5 uur Advertentie CHEMISCHE WASSERIJ BINNENLAND De gemeente Noorbeek in Lim burg heeft sinds 1946 geen gemeente raadsverkiezingen meer gekend Men was het er zo roerend eens. dat steeds slechts één l(]st met enkelvoudige kan didaatstelling werd ingediend. Thans zijn vier lijsten ingediend: twee lijsten door boerengroeperlngen, een lijst door een arbeidersgroepering en een lijst door de werknemende middenstand. Na 16 jaar gaat men dus weer voor het eerst een raad kiezen. Een 32 Jaar oude handelaar ln tweedehands auto's uit Groningen heeft ln de nacht van donderdag op vrijdag ln beschonken toestand een dolle rit door Bremen gemaakt. Hij heeft daarbij een verkeersbord omver gereden en riiet gereageerd op een som matie van een politieman om te stop pen. Deze politieagent moest zich met een sprong ln veiligheid brengen. De Groninger Is gisteren voorgeleid aan een rechter van instructie, die hem op een borgsom van 3000 mark voorlopig ln vrijheid heeft gesteld. De identiteit van deze man wilde de politie niet meedelen. De Groninger heeft zich na het Incident zelf bij de politie gemeld. Hij wordt beschuldigd van poging tot doodslag. De drie organisaties van het mid den en kleinbedrijf ln de bakkerij heb ben de leden der Tweede Kamer in een adres gevraagd, het wetsontwerp tot wijziging van de arbeidswet 1919 on verkort te aanvaarden. Wel heeft het deze bonden bijzonder teleurgesteld, dat ln het ontwerp wordt voorgesteld een eventuele verbetering van de werk tijden in het bakkersbedrijf te doen geschieden door het wederom invoeren van volledige nachtarbeid, zij het dan door middel van het ploegenstelsel. (Voor midden en kleine bakkerijen niet mogelijk). Anderzijds echter waarderen zij het dat in het wetsontwerp onver kort ls vastgehouden aan het huidige verkoopuur van vers brood, n.l. tien uur. De vierjarige Ferrie Dammers uit Amsterdam-noord is gistermiddag op het Hoeksewaardplein in het noordelijk stadsdeel door een vrachtauto over reden en aan zijn verwondingen be zweken. Het jongetje raakte onder het rechter achterwiel van de vrachtauto toen die achteruit reed. De internationale PEN-club heeft gisteren te Brussel de Nederlandse auteur dr. Victor van Vriesland tot voorzitter gekozen. Hij ls als zodanig de opvolger van de Italiaan Alberto Moravia. BUITENLAND Waarnemend secretaris-generaal van de V.N.. Oe Thant, heeft mede gedeeld „zeer optimistisch" te zijn over het resultaat van het overleg tussen de Kongolese premier Adoela en de Katangaanse president Tsjombe. „Indien deze besprekingen een goed eindresultaat opleveren, kunnen wij aannemen dat het de V.N. op korte termijn mogelijk zal zijn zich uit Kongo terug te trekken. Zouden ze mislukken, dan zullen er maatregelen worden uitgevoerd, die lk met het oog hierop heb voorbereid". De vroegere Joegoslavische vice- president Mllovan Djilas, die vorige maand na vijftien maanden vrijheid weer ln hechtenis werd genomen, zal op 14 mei voor de rechter worden ge leid. In Hongkong zijn gisteren veer tig vluchtelingen uit communistlsch- Chlna aangekomen. ZIJ waren op zee opgepikt nadat hun twee boten b(J ruw weer waren gezonken. Nadat de Amerikaanse filmster Jayne Mansfield donderdag te Santa Monica in Californië een els tot echt scheiding had Ingediend tegen haar echtgenoot. Mickey Hargitay, deelde zij gisteren op een persconferentie mee, dat zij van gedachte veranderd was en de eis tot echtscheiding tegen haar echtgenoot zal Intrekken. „Wij hebben onze moeilijkheden opgelost", verklaar de zij. Een Deense visser uit Esjberg heeft een kabeljauw gevangen, die een bril bleek op tè hebben. De bril moet het eigendom z(jn geweest van een kikvorsman of een motorrijder. De bril zat op de goede plaats en de kabel jauw moet hem, blijkens een litteken, dat het elastiek ervan had veroor zaakt. waarschijnlijk meer dan een Jaar hebben opgehad. Vele tonnen schade Een ontploffing in een ijzersmelt oven heeft gistermiddag b(j de NV. Rademakers Metaalwarenbedrijf aan de Schaardijk te Rotterdam acht gewonden en een grote ravage ver oorzaakt. Nog geen drie uur later, kort na half zes, brak brand uit in een van de drie grote magazijnen, die het warenhuis Termeulen buiten zijn pand aan de Binnenweg nog heeft. Deze opslagplaats brandde op en kele bijgebouwtjes na geheel uit. De schade in beide bedrijven loopt in de honderdduizenden guldens. Van het warenhuis gingen grote voorra den goederen verlóren. 8 gewonden der metaalwarenfabriek werden naar ziekenhuizen gebracht, waar bleek dat de aard van de kwetsuren over het algemeen nog wel meeviel. De oorzaak van de ontploffing moet waarschijnlijk worden gezocht in het feit dat de bodem van de oven was weggezakt. Daardoor zou gloeiend ijzer in de bak met condenswater, die onder een elektrische oven stond, zijn gekomen met als gevolg dat er zich binnen korte tijd een grote hoe veelheid knalgas heeft gevormd. In de grote hal werkte ongeveer 50 man personeel. dat in allerijl vluchtte. Ruiten werden door de luchtdruk uit hun sponningen gedrukt, vrijwel de gehele dakbedekking werd opgeno men door de ijzeren constructie en in de gieterij geworpen, waardoor een grote chaos ontstond. Doordat de brand in het spitsuur uitbrak, was er slechts weinig poli tiepersoneel voor afzetting beschik baar. Op de rijksweg Rotterdam- Den Haag waren vele automobilisten gestopt om naar de huizenhoge vlam men te kijken. Aanrijdingen, veelal alleen met materiële gevolgen, zijn niet uitgebleven. Het vuur in de op slagplaats is met 22 stralen, waarbij een waterkanon, bestreden. Het na blussen duurde de gehele nacht. Over de oorzaak wordt een onderzoek in gesteld. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur zondag 1-5 uur Rijksmuseum vuur de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur Zondag 1-4 uur BIOSCOPEN Luxor: „Diamanten bij het ontbijt". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Pssst!M'n dochter weet er méér vanl" 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „De zwarte monocle". 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Het meedogenloze oog". 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 7 en 9 15 uur; zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Van 7 mei af Iedere morgen van 10.30-11.30 het zilveren huwelijksfeest. Trianon: „De held van Iwo Jima". 14 Jr. Dag. 2 30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Luitenant Brownvogelvrij 1" 18 Jr. Dag. 2.30, 7.15 en 9 15 uur; zond. 2.30. 4.45. 7.15 en 9 15 uur. Donderdagcyclus „Een huls vol heksen". Astra-theater - Wassenaar: Zater dag en zondag 7 en 9 15 uur „De wraak van Hercules". 14 jr. Ma. en wo. 8 uur „De Kampioen Melk boer". 14 jr. Donderdag 8 uur „The Robe" (De Mantel). 14 jr. Zondag middag en woensdagmiddag 2.30 uur „De Zeepkistenrace". A.l. Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende geval len: Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp ls geopend. De Oegstgeester Apotheek Wllhel- minapark 8. tel. 26274 ls 's zondags ge opend van 12-13 uur. Voor spoedgevallen neemt waar tandarts E. Krul, tel. 21390. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Voor spoedgevallen zijn van zater dagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de dok toren Van Wingerden, tel. 30791. Roo- denburg Vermaat, tel. 26655. Pleiter, tel. 31337, Wijdicks, tel. 30177 en Van Gent. tel. 22588. Te Oegstgeest de doktoren Van Wal- chren, tel. 22030 en Van der Vlietde Vries. tel. 22331. 8(1 geen gehoor van Uw halsarts ot specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. Advertentie OUDE VEST 189 - TEL. 24214 IIAARL.STR. 42A - TEL. 21797 Residentie-Orkest speelt in Brussel (Van onze Brusselse correspondent) Het Residentie-Orkest zal onder lei ding van Willem van Otterloo op 14 mei een concert geven in de grote zaal van het Paleis voor Schone Kunsten in Brussel. Solisten zullen zijn de pianisten Frederic Gevers en Eugene Raey. Het programma omvat een symfonie van Haydn, het con certo voor twee piano's van Pou- lenc. de sinfonietta van Janacek en de symphonietta van Van Otterloo zelf. Tijdens een bijzonder geanimeerde persconferentie, bijgewoond door vrijwel alle Brusselse en Antwerp se muziek-criticl, hebben de heren Brederode en Citroen van het Resi- VOOK HEDENAVOND Hilversum 402 m. VARA: 18.00 Nieuws. 18.15 Lichte or kestmuziek. 18.45 Oranje ln het zilver: reportage van het Koninklijk bezoek aan Arnhem. 19.00 Die vijfde dag in mei: Kerkelijke herdenkingsbijeen komst. 20.00 Nieuws. 20.05 Dit ls ons leven!: feestelijk gevarieerd program ma. 21.30 Promenade orkest en zang- solisten. 22.00 Ik en de horde, hoorspel. 23.00 Nieuws. 23.10 Lichte grammofoon muziek. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II, 298 m. KRO: 18 00 Nieuws. 18.15 Licht en semble. 18.45 Oranje in het zilver: re portage van het koninklijk bezoek aan Arnhem. 19.00 Die vijfde dag ln mei: Kerkelijke herdenkingsbijeenkomst. 20.00 Nieuws. 20.05 Radlophilharmo- nisch orkest, groot koor en solisten: Klassieke muziek. 21.20 Oranje ln het zilver: reportage van het koninklijk be zoek aan Utrecht. 21.30 Instrumentaal kwartet: Klassieke muziek. 22.00 Ik en de horde, hoorspel. 23.00 Nieuws. 23.10 Kamerorkest: Moderne muziek. 23.50 Dagsluiting. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: Eurovisie: 14.45 Reportage van de wedstrijd om de Engelse voetbalbe ker te Londen. KRO: 16.45 Verkeer, verkeerd. 17.00-17.30 Voor de kinderen. 19.30 TV-film. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Nationaal program ma: De Pilotenlijn. gefilmde docümen- taire. KRO: 21.00 Zaterdagavond-ak koorden. gevarieerd programma. 21.50 Sport. 22.10 TV-film. 22.40-22.50 Epi loog. VOOR ZONDAG 6 MEI. Hilversum I, 402 m. VARA: 8.00 Nws., postduivenberich- ten en socialistisch strijdlied. 8 18 Ko perenensemble. 8.25 Weer of geen weer, gevarieerd programma. 9.45 Geestelijk leven, toespraak. VPRO: 10.00 Voor de kinderen IKOR: 10.30 Nederlands hervormde kerkdienst. 11.30 Vraag en antwoord. VPRO: 11 45 Flitsen, nieuws van eigen erf. AVRO: 12.00 Muziek is troef. 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13 17 Mededelin gen of grammofoonmuziek. 13.20 Op de plaat rust!, strijdkrachtenpro gramma. 14.30 Boekbespreking. 14.40 Licht orkest en zangsoliste. 15.10 Film- praatje. 15 20 Omroeporkest en solist: klassieke en moderne muziek. 15.55 Po pulaire klanken. 16.30 Sportrevue. VPRO 17.00 Het oude Egypte en zijn betekenis voor het heden, lezing. (VII) 17.15 Stad en land, praatje. VARA: 17.30 Voor de Jeugd. VARA: 17.50 Nieuws, sportuitslagen en sportjournaal. 18.25 Bij nader In zien. journalistenforum. 19.00 Salonor kest en zangsollst. 19.30 Zonder blind doek. veertiendaagse openbare zitting. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Theateror kest en zangsollst. 20.45 Het ls half acht dames en heren, hoorspel. 21.25 Instrumentaal trio: lichte muz. 21.45 Ernst en humor, praatje. 22.00 Muzi kale coryfeeën (gr.). 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Mededelingen en sportuitsl. 2e klas voetbal. 23.00 Met de Franse slag: nieuwtjes en grammo foonplaten uit Frankrijk. 23.25 Klas sieke muziek (gr.) 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 8.00 Nieuws en weeroverzicht. 8.15 Gewijde muziek (gr.) IKOR: 8.30 Goedemorgen. 9.00 Lutherse vroeg dienst. KRO: 9.30 Nieuws. 9.45 Oude muziek (gr.). 9 55 Inleiding hoogmis. 10.00 Plechtige hoogmis. 11.30 Klassie ke muz. (gr.). 11.35 Pianorecital: klas sieke muziek. 12 15 Buitenlands com mentaar. 12.25 Lichte grammofoonmu- ziek. 12.35 Instrumentaal kwartet en zangsolisten: lichte muziek. 12.55 De kerk zijt Gij. lezing. 13.00 Nieuws. 13.05 De Oelewappers, gevarieerd program ma. 13.30 Voor de jeugd. 14.00 Klein koor. 15.15 Brabants kamerorkest en solist: Klassieke en moderne muziek. 15.20 Vaderlandse geschiedenis der 16e eeuw. boekbespreking. 15.30 Bariton en plano. 16.00 Sport. 16.30 Vespers. CON VENT VAN KERKEN: 17.00 Gerefor meerde kerkdienst. NCRV: 18.30 Dubbelkwartet. 19.00 Nieuws uit de kerken. 19.05 Klassieke grammofoonmuziek. 19.30 Door een ge opende deur ln de hemel, lezing. KRO: 19.45 Nieuws. 20.00 Het meisje en de kroon, hoorspel (2). 20.40 Licht orkest, kinderkoren en zangsol. 21.10 Vakan- tiesprelding. dit Jaar weer mislukt, klankbeeld. 21.25 Strijkkwartet: mo derne muziek. 22.00 In de vergulde Baars, licht programma. 22.20??? 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 In het land van de dichter, litteraire le zing. 23.00 Avondgebed. 23.15 Orgelcon cert: klassieke muziek. 23.35 Klassieke grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nws. Railio Bloeinendaal 9.30 uur ds. G. Toornvliet; 11 uur ds. G. Toorn vliet (uitzending dienst voor belang stellenden); 12.15 uur ds. B van Oeve- ren te Drachten Jeugdappèldlenst Amsterdam); 2.45 uur Kinderdlenst; 3.30 uur ds. P. N. Kruyswljk. TELEVISIEPROGRAMMA. CONVENT VAN KERKEN: 17.00- 18 00 Gereformeerde kerkdienst. NTS: 19.30 Weekjournaal. 20.00 Sport ln beeld. AVRO: 20.30 De toestand in de wereld, lezing. 20.45 Rendez-vous met gasten met binnen- en buitenland. 22.00-22.30 Tussen stoel en stad, pro gramma over architectuur. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.10 Kritieken. 12.55 Weerbericht. 13.00 Nieuws. 13.10 Klankbeeld. 13.40 Praatje. 14.30 Symfonieconcert. I. d. pauze 15.25-15.45 Schilderij van de maand, lezing. 16.15 Filmkroniek. 16.45 Grammofoonmuziek. 17.00 Hoorspel. 17.30 Voordracht. 17.50 Praatje. 17.55 Weerbericht. 18.00 Nieuws en journaal. 18.45 Lichte orkestmuziek. 19.30 Brief Uit Amerika. 19.45 Godsdienstige uit zending. 20.25 Llefdadlgheldsoproep. 20.30 Hoorspel. 21.00 Zangrecital. 22.00 Nws. 22.10 Interview. 22.50 Epiloog. 23.00 Nieuws. 23.02-23.35 Orgelconcert. Engeland. BBC Light Programme, 1500 en '47 m. 12.00 Verzoekprogramma. 13.30 Ge varieerd programma. 14.00 Gevarieer de muz. 14.30 Populaire liedjes. 15.00 Filmkroniek. 16.00 Populaire muziek e nieuwe grammofoonplaten. 17.00 In terviews en grammofoonmuziek. 18.00 Liedjes. 18.30 Gevarieerd programma. 19.30 Nws. 19.35 Lichte muz. 20.30 Godsdienstige samenzang. 21.00 Ver zoekprogramma. 22.00 Lichte muziek. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muziek. 23.30 Gevarieerde muziek. 23.50 Meditatie. 23.55-24.00 Nieuws. Nordwestdeutseher Rundfunk 309 m. 12.00 Amusementsmuziek. 13.00 Nieuws. 13.10 Amusementsmuziek (verv.) 14.30 Volksmuziek. 15.00 Amu sements- en dansmuziek. 16.45 Idem. 18.15 Symfonieconcert. 18.40 Italiaan se liederen. 19.00 Nieuws. 20.00 Geva rieerd programma. 21.45 Nieuws. 22.50 Dansmuziek. 24.00 Nieuws. 0.05 Jazz- Frnnkrhk 3, 280 en 235 ni. 12.02 Nieuws. 12.10 Symfonieconcert en solist. 15.50 Operaconcert. 17.40 Klassiek concert. 19.30 Lichte mu ziek. 20.00 Hedendaagse Franse muziek. 22.45 Gevarieerde grammofoonmuziek. 23.53-24.00 Nieuws. Brussel 324 en 484 111. 324 in.: 12.00 Nieuws. 12.03 Vlaamse romantische muz. 12.30 Weerbericht. 12.35 Amusementsorkest en solisten. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de soldaten. 14.00 Opera- en Belcantoconcert. 15.30 19.30 Lichte grammofoonmuziek. 204 Oost West, thuis Best. amusementspj gramma. 21.30 Cabaretprogr. Nieuws. 22.15 Lichte grammofoonn ziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Dansmuzij 23.55-24.00 Nieuws. 484 ill.: 11.55 Grammof oonmuzii 13.00 Nieuws. 13.15 Verzoekprogrami 17.00 Nieuws. 17 45 Lichte gramn foonmuziek. 19.30 Nieuws. 22.00 V reldnieuws. 22.55 Nws. 23.00 Jazzn; ziek. 23.55 Nieuws. VOOR MAANDAG 7 MEI. Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 OchteJ/ gymnastiek. 7.20 Ochtendvaria <g| 8.00 Nieuws. 8.15 Programma-overzi( en klankjuwelen (gr.). 9.00 Gymnl tiek voor oudere luisteraars. 9.10 groenteman. 9.15 Klassieke gramn foonmuziek. 9.35 Waterstanden, a Morgenwijding. 10.00 Arbeldsvitamii (gr.) 11.00 Kamerorkest: klassieke moderne muz. 11.45 Voordracht. IJ Licht ensemble. 12.30 Mededelini ten behoeve van land- en tulnboi 12.33 Voor ons platteland. 12.43 Zi en piano. 13.00 Nieuws. 13.15 Ora in het zilver, rep. van het konii lijk bezoek aan Leeuwarden. 13 Beursberichten. 13.30 Licht ensem en solisten. 14.00 Planorecital: Klast ke en moderne muziek. 14.30 Vo dracht. 15.00 Klassieke muziek 16.30 Licht orkest. 17.00 Voor de p vinders. 17.15 Grammofoonmuziek v deAVRÖ ke lezing: PSP. 18.25 Zing zonder z gen. 19.00 Oranje in het zilver: rep "age van het koninklijk bezoek Groningen. 19.15 Eine Nacht in Vei dig, operette (gr.). 20.00 Nieuws. 20 De radioscoop. 22.30 Nieuws en mee delingen. 22.40 Actualiteiten, m Oranje ln het zilver: reportage van 1 Koninklijk bezoek aan Assen. 23 Jazz Sociëteit. 23.35 Instrument kwintet: lichte muziek. 23.55-24 Nieuws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gramn foonmuziek. 7.13 Lichte grammofoc muziek. 7.20 Sportuitslagen van zat dag. 7.30 Gewijde muziek (gr.). 7 Het brood des levens, meditatie. 8 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Llcl grammofoonmuziek. 9.00 Voor de z ken. 9.35 Lichte grammofoonmuzl 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Grammofo muziek. 10.20 Rondom het Woo Theologische etherleergang. 11.05 Sa: foon-kwartet. 11.30 Muz. bij het w (gr.). 12.00 Koorzang (gr.): liedjes v de zee. 12.25 Voor boer en tuinder. 12; Mededelingen ten behoeve van land- tuinbouw. 12.33 Meisjeskoor en lnstr mentaal kwint. 12.53 Grammofoonm ziek, eventueel actualiteiten. 13. Nieuws. 13.15 Licht ensemble. 13| Lichte grammofoonmuziek. 14 Schoolradio. 14.35 Herhaling van deelten uit het gevarieerde pro Donderdagavondmozaïek, v. 26 april 15.35 Musette-ensemble en zangsolistc 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Stri| kwartet: klassieke en moderne muzn 17.00 Voor de kleuters 17.15 Voor f jeugd. 17.30 Jazzmuziek (gr.). 17, Beursberichten. 17.45 Regerlngsuitze ding: Op reis door Nederlands Nieu Guinea - V, door W. A. L. van Doij maaien. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 M band en plaat voor u paraat. 18, Openbaar Kunstbezit. 19.00 Nieuws I weerberichten 19.10 Op de man praatje. 19.15 Moderne muziek (gr Radiokrant. 19.50 Instrumentaal se tet: lichte muziek. 20.10 Kamerorkei Klassieke en moderne muziek. 20.45 i slede-patrouille hoorspel. (1). 21.40 caal ensemble: Engelse volkslieden 22.00 Parlementair commentaar. 22] Lichte Nederlandse muziek. 22! Nieuws, en S.O.S.-berichten. 22, Avondoverdenking. 22.55 Boekbespi king. 23.05 Muzikale vraagbaak. 23 Het Evangelie in Esperanto. 23.55-24 Nieuws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAM3 DRAADOMROEP (Over de 4e l(jn van 18-20 uur) I. Peter Tsjaikowsky. 1. Fanta Ouverture Romeo en Julia. Philhi monisch Orkest van Berlijn o.l.v. Loi Maazel. 2. Symphonie nr. 5 in e kl. op. 64. Andant. Allegro con anin Andante cantabile, con alcuna licen Valse. Allegro moderato. Andante ma* toso. Allegro vivace. Philharmonis Orkest van Leningrad o.l.v. Yewge Mwrawinsky. II. Nicolai Rimsky Korsakov. Schei razade op. 35. Largo e maestoso. Al gro non troppo. Lento. Andanti quasi allegretto. Allegro molto. Sy: phonle Orkest van de Berlijnse Rai ol.v. Ferenc Fricsay. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journaal en weerovi zicht. VARA: 20 20 Achter het niem 20.35 Amerikaanse TV-film. 21.25 K< en dans!, wedstrijd tussen Engelse Nederlandse dansparen: Ballroom-ds sen en Latijns-Amerikaanse dansi 22 10 Spiegel der Kunsten. NTS: 22.' 22 50 Reportage van het koninklijk 1 zoek aan Zeeland, Noord-Brabant Limburg. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service 330 12.00 BBC Schots orkest. 12.55 We bericht. 13.00 Nieuws. 13.10 Gevarie de grammofoonmuziek. 13.40 School dio. 15.00 Hoorspel. 16.30 Voor de out re luisteraars. 17.00 V. d. jeugd. 17 Weerbericht. 18.00 Nieuws. 18.15 In t South-East, regionaal programma. 19 Samenzang. 19.30 Gevarieerd progra ma. 20.30 Hoorspel. 21.45 Zangrecii 22.00 Nieuws. 22.30 Pianorecital. 22 Parlementsoverzicht. 22.59 Weerberic 23.00 Nieuws. 23.02 Voordracht. 23.: 23.35 Kamermuziek. Engeland, BBC Light Programi 15.00 en 24" lil. 12.00 Populaire grammofoonmuzl 12.31 Gevarieerde muz. 13.30 Nieu 13.35 Crlcketultslagen. 13.45 Voor kleuters. 14.00 Voor de vrouw. 15 Dansmuziek. 15.31 Muziek bij het we 16.15 The Dales, dagboek. 16.31 Uits gen races. 16.34 Grammofoonmuz Sportprogr. 17 30 Lichte grammo foonmuziek. 17.45 Sportuitslagen. 17.50 Lichte muziek. 18.00 Pianorecital. 18.30 Godsdienstige uitzending. 19.00 Nws. dentie-Orkest een en ander verteld over de geschiedenis van het orkest en over zijn samenstelling en ver diensten. Te Brussel verwacht men dat Ko ningin-moeder Elisabeth van België, dan teruggekeerd van haar reis naar Moskou, waarschijnlijk het concert zal bijwonen. berichten. 18.33 Sportoverzicht. IE Hoorspel. 19.00 Nieuws en journi 19.25 Sportuitslagen. 19.31 Hoorsi 20.00 Gevarieerd programma. 20.31 varieerde muziek. 21.00 Hoorspel. 21 Amusementsmuziek. 22.15 Orgelrecl' 22.30 Nieuws, sport en actualiteit 22.41 Gevarieerd programma. 23. 24.00 Nieuws. Nordwestdeutseher Rundfunk 309 12.00 Amusementsmuziek. IS Nieuws. 13.15 Amusementsmuzi (verv.). 16.00 Lichte grammofoonm 17.00 Nieuws. 17.45 Gevarieerde muzi 19.00 Nieuws. 19.30 Symfonleconci 21.45 Nieuws. 22.15 Jazzmuziek. 2S Lichte grammofoonmuziek. 24 Nieuws. 0.10 Klassieke muziek. 1 Weerbericht en gevarieerde muziek. Frankrijk 3. 280 en 235 in. 12.02 Nieuws. 12.10 Orkestconci 13.50 Orkestconcert en solist. 16.00 1 dendaagse muziek. 16.30 Franse m 17.30 Kamermuziek. 17.35 Pianos] 18.05 Kamermuziek. 19.00 Nieu 20.00 Filharmonisch orkest en sol 23.10 Kaïflermuz. 23.53-24.00 Nws Brussel 324 en 484 m. 324 in.: 12.00 Nieuws. 12.03 LI concert. 12.30 Weerbericht. 12.35 Lai bouwkron. 12.42 Licht mlddagconc 12.50 Beurskroniek. 13.00 Nieuws. 13 Kamermuziek. 14.00 Schoolradio. 15 Kamermuziek. 16.00 Beursbericht 16.06 Voor de zieken. 17.00 Nieu 17.15 Lichte muziek. 1.45 Franse 18.00 Radio Symfonieorkest. 18.20 V de soldaten. 1850 Sportprogrami 19.00 Nieuws. 19.40 Symfonieorki 20.00 Orkestconcert en solist. 21 Klankbeeld. 21.55 Gitaarspel. 22 Nieuws. 22.15 Amusementsorkest. 22 Populaire volksmuziek. 22.55 Nieu 23.00-23.15 Voor de zeelieden. 484 m.: 11.55 Grammofoonmuzl 13.00 Nieuws. 13.15 Gevarieerde gra mofoonmuziek. 14.18 Grammofoonn ziek. 15.03 Omroeporkest. 16.08 Oper temuzlek. 17.00 Nieuws. 17.15 Lie grammofoonmuziek. 18.30 Muziek v> de jeugd. 18.50 Grammofoonmuzl 19.05 Gevarieerde muziek. 19.20 Gra mofoonmuziek. 19.30 Nieuws. 20.45 kestconcert. 22.00 Wereldnieuws. 22 Jazzmuziek. 22.55 Nieuws.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2