Peek&Cloppenburg Coöp. Raiffeisenbank beleeft grote groei DAF - TRUCKS Ds. Joh. Poort doet zondag intrede als Leids predikant GEBR. VAN ULDEN 39.75 29.75 29 Gouden feest in Noord wijk Druk bezochte receptie Kerkelijk Leven Jhr. dr. J. de Graeff aanvaardt lectoraat met openbare les Zilveren jubileum bij het Gewestelijk Arbeidsbureau Dinsdag heeft jhr. dr. J. de Graeff het ambt van lector aan de H Leidse Universiteit voor de pathologie der elektrolytenstofwisse- dic ling officieel aanvaard mer een openbare les over ..De binnen- ct'wereld van de mens". Hij behandelde enkele aspecten van de 12; „water- en zouthuishouding" van de mens, waarbij hij vergelijkin- j^gen trok met de waterhuishouding en verziltingsproblemen van ■en ons land. De primitieve vormen van het le- f3yen op aarde, de ééncelligen, zijn in -,OIhun bestaan geheel afhankelijk van :0:de omgeving waarin zij leven, aldus 5E dr. De Graeff. Bij de hoger geor ganiseerde wezens en dus ook de ?z« mens. bestaat er geen direct con- 'ortact tussen de meeste cellen en de ^.buitenwereld. De cellen leven hier to'in een soort binnenwereld, die door ng een omhulsel van de buitenwereld is gescheiden. Hierdoor is een zekere afhankelijkheid van deze buitenwe reld verkregen. Het menselij.k li wordt de samenstelling van deze binnenwereld bedreigd. Geëigende therapeutische maatregelen zijn dan noodzakelijk zoals men in de laatste 50 jaren heeft leren inzien. Meer en meer dringt het besef door, dat er tussen extracellulaire en intracellulaire vloeistof een dyna misch evenwicht bestaat en da», ver anderingen in de samenstelling van de ene aanleiding zal geven tot ver anderingen in de andere. Hierop ■'•ordt nader ingegaan waarbij er o.a. op wordt gewezen, dat de regulatie verdwenen Tweeduizend tegels voor een waar de van f 500 zijn spoorloos verdwe nen van het terrein waar de nieuwe sterflat wordt gebouw aan de Haag- weg hoek Churchilllaan. De diefstal is gepleegd tussen 27 april en 1 mei. Er is inmiddels aangifte van de diefstal gedaan bij de Leidse politie. I3chaam bestaat voor 60-70 uit wa- van de samensteller van het "milieu us ter. Een gedeelte van dit water be- interieur door de nieren voorname- "5-vindt zich buiten de cellen de lijk op cellulair niveau geschiedt 2extracellulaire vloeistof een an- De verwachting wordt uitgespro- d, der gedeelte binnen de cellen de ken. dat een verdere verdieping van intracellulaire vloeistof De be- "v langrijke levensprocessen spelen zich gs- af binnen de cellen in deze intra pt cellulaire vloeistof. De extracellulai- •31 te vloeistof onderhoudt het contact eh met de buitenwereld en vormt de '2?binnenwereld waar de lichaamscel- 'ojjlen in leven. en Voor het voortbestaan van het le er ven is het noodzakelijk dat de sa- dr menstelling van deze binnenwereld •4' binnen nauwe grenzen constant blijft. Het menselijk lichaam be te- schitk hiertoe over een zeer effectief iel regulatie mechanisme, waarbij de oei pieren een belangrijke rol vervullen. 'fjlBij vele ziektetoestanden, in het bij- j0. zonder bij afwijkingen in de nieren Zi Handelsreizigers vergaderden lU, In restaurant Van der Heijden werd de jaarvergadering gehouden van de afdeling Leiden van de Ned. Ver. van Handelsreizigers en -agen te; ten De voorzitter de heer Vijlbrief, >nj wees er in zijn inleidend woord op, ie. dat deze vergadering zich kenmerkt >st, door punten van bespreking, die het m. wel en wee van de vereniging bepa- Jen. Nadat de notudlen van de vorige bij vergadering waren voorgelezen 89' bracht secretaris v d. Steen een kort lsj jaarverslag uit. Spreker zei tevreden ig. te zijn met de ledenaanwas in het Lie afgelopen jaar. Ook memoreerde hij het verscheiden van het bestuurslid de heer Heykoop. De bestuursverkie zing had tot resultaat dat de heer 'n« Schreuder werd herkozen en de heer rn- Witkamp gekozen. De heren Van der a* Steen en Simons zullen de afdeling 1 vertegenwoordigen op de algemene vergadering te Rotterdam. De bespreking over de begroting 1962 - het financieel verslag van de :w alg penningmeester leverde geen vs! punt van bespreking op. Tenslotte werd de beschrijvingsbrief besproken ■00 en toegelicht. Huisvrouwen en zuivel nc' Goudse kaas, Edammer kaas en 05 Boerenkaas. De Leidse leden van de ?k Ned. Ver. van Huisvrouwen weten er nu (bijna) alles van. Het werd hun gisteren allemaal haarfijn uit de doe- d- ken gedaan door mej. A. Veldman ;sl tijdens een voorlichtingsmiddag in „Het Gulden Vlies", die georganiseerd yj was door Het Nederlands Zuivelbu- 3| reau. Mej. Veldman is een aan het gr] NZB verbonden kooklerares en voe- rz dingsdeskundige. al Zij hield een praatje over voedings- oc leer toegespitst op het gebruik van ie' zuivelprodukten. Vervolgens werd de film ..Melk, boter, kaas" vertoond. De tweede film „Cum Laude" werd ver toond na het kaasproeven en een quiz. De film, waarin Christel Ade- laar de hoofdrol speelt, geeft een uit- voerig beeld te zien van de boter-, ;a- kaas- en melkpoederbereiding. .OC Jaarverslag Chr. :i( Besturenbond De afdeling Leiden van de Chr. Be- jï sturenbond telde op 31 december van 5( het vorige jaar 2686 leden. Op 1 ja- d- nuari van dat jaar bedroeg het aan- •JX tal 2743. Er is dus sprake van een {X kleine achteruitgang. Dit wordt ver- meld in het jaarverslag van de af- v deling, dat dezer dagen uitkwam. Vg Het batig saldo, zo weet de pen- )ti ningmeester, P. v ,d. Kwaak, te ver- er tellen, bedroeg aan het eind van 1961 nj f 195.40. Verder geeft het jaarverslag '5' een uitvoerig overzicht van de lan delijke en locale ontwikkelingen, pro- blemen en activiteiten. 05 Zoekt U een GOUDEN RING voor een dame of heer, d. WATER. Haarl.straat 207 heeft het. Ook in briljanten ringen. Ruime keuze in alle prijzen. de kennis van datgene, dat zich op cellulair niveau afspeelt, tot een uit- breidmg van de therapeutische mo- 1 gelijkheden zal leiden. Dr. De Graeff besluit zijn voor- 1 dracht met de gebruikelijke toespra- I ken en recipieerde daarna in de ont vangstzaal van de Academie. PROGRAMMA DODENHERDENKING Vrijdagmiddag 3.30 u.: Bloem, legging door schoolkinderen bij Bevrijdingsmonument. I 6 uur n.m.: Vlag halfstok hijsen. I 6.30 tot 7 uur n.m.: luiden der kerkklokken en Bourdon. I 7 uur: Kcrte dienst in de Geref. Kerk Oude Vest 133 m.m.v. I Ned. Madrigaalkoor Spr. loco-burgemeester Van Schaik. 7.45 uur: Vertrek Stille Tocht van Lakenhal. 8 tot 8.02 uur: Algemene stilte aangekondigd en afgesloten door het ontsteken en doven van de straatverlichting. Plm. 8.15 uur- Vlag strijken. In intieme kring herdacht mej. R. schetste de werkzaamheden van de H. Palache chef van de afdeling jubilaresse en bracht tevens de har- „Vrouwenbemiddeling" van het GAB telfjke gelukwensen over van de di- te Leiden, het feit, dat zij 25 jaar in recterr-eeneraal en de HID voor overheidsdienst is geweest. Ter gele- Zuid-Holland onder aanbiedinc van genheii van dit feit is haar op het de gebruikelijke enveloppe met in- GAB Leiden een hartelijke huldiging houd. ten deel gevallen in tegenwoordig- I Vervolgens voerden het woord mej. heid van alle collega's en superieuren. Daniels en mej. H. van der Meij als Het welkomstwoord bij deze huldi- naaste medewerksters op do afd. ging werd gesproken door de direc- vrouwenbemiddeling, woorden ven teur de heer Sjoerds, die de beteke- waardering uitsprekend over de sa- nis van het jubileum duidelijk uit-menwerking op de afdeling, eenzette. Vervolgens wees spr. op de! De n°er G de Muniuk sprak na- plaats die mej. Palache als vrouwen- men5 0 Ie colleya s en wist in een bemiddelaarster op het GAB Leiden sprenkelend gedicht een levensschets innpemt van 'ubilaresse te eeven. Wegens ziekte van de hoofd-in- MPi Boert uit Haarlem wirt zich spectêur-directeur van de Arbelds- de tolk van collega s in breed vc-- voorziening in Zuid-Holland, dr. Van band toen zij de jubilaresse prees in de»- Berg werd namens deze W I baar omgane met. collega's van de woord gevoerd door dhr Hilarides. Hij Zoals bekend heeft hervormd Leiden zondagavond in de Pieterskerk afscheid genomen van ds. M. Ottevanger. Precies een week later mag deze gemeente in de persoon van ds. Joh. Poort een nieuwe predikant begroeten. Ds. Poort, die zondagavond afscheid die van Koudekerk aan den Rijn en nam van de hervormde gemeente van sinds 22 april 1956 cier.de hij andere G.A.B.'s. Als laatste spreker voerde het woord dp oud-directe'"' van het G.a b Leiden, de heer f Fa^elhoff.. die er on wees. dat mej. Paiarhe een moeilijke teak hee't ae- harf in de bewogen ieren van de be- z®tt'ir? en daarna, doch ha°r tank nn de iuiste wiize heeft verv»»,d Aan het einde van de bijeen'-*0*"^ dankte mei. Palache voor de hulde en de geschenken Oosterbeek, zal zondagavond cm zeven uur eveneens in de Pieters kerk na vooraf 's morgens om tien uur in de Bethlehemkerk te zijn be vestigd door ds. D J. Vossers, intrede doen als predikant van de Leidse hervormde gemeente waar hij beroe pen is in de vacature van ds. J. N. de Ruiter die op 18 juni van het vorige jaar naar Beekbergen is vertrokken. Ds Pooit werd op 25 juli 1918 te Schiedam seboren en haalde eerst de onderwijzers- en de hoofdakte. Daar na deed hij staatsexamen gymnasium A en studeerde vervolgens nog theo logie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij op 21 september 1945 zijn kandidaats- en ongeveer zss weken later, op 3 november 1945. zijn voorbereidend kerkelijk examen af legde. Nadat de heer Poort van de cember 1945 tot mei 1946 eerst euige maanden te Amersfoort werkzaam was geweest als hulpprediker en hij in mei 1946 door het provinciaal kerkbestuur van Zeeland was toege laten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk werd hij op 18 augustus van datzelfde jaar door zijn schoonvader, ds. B Tuinstra uit Kou dekerk aan den Riin. toen neg predi kant te Soesterberg, bevestigd als predikant van de hervormde gemeen te van Giessen Ouderkerk in de clas sis Gorinchem. Op 19 juni 1949 ver wisselde ds. Poort deze gemeente met hervormde gemeente van Oosterbeek. waar hij eveneens werd bevestigd door ds. D J Vossers. Tijdens zijn ambtsbediening te Koudekerk aan den Rijn was ds. Poort, die deze week zijn intrek neemt in hef. perceel Boerhaavelaan 38 o.a. voorzitter van de Vereniging ..Kinderzorg" in de classis Leiden en enige tijd quaestor van het breed mi nisterie van de ring Alphen. Te Oos terbeek was hij quaestor van het breed ministerie van de ring Arnhem en voorzitter van het thans in aan bouw zijnde hervormde bejaarden centrum. Te Wolfheze dat onder zijn wi.jkgemeente ressorteert werd de Kruiskerk gebouwd en verder ging ds. Poort in augustus 1959 in militaire dienst en is toen ruim een jaar in de Isabellakazerne te 's-Hertogenbosch werkzaam geweest, als legsrpredikant. VERDAMSTR. 6 TEL. 23041 JEUGDDIPLOMA'S REDDEND ZWEMMEN Afsche'H H. In een samenkomst van het vol- fallig bestuur van de Ver. tot Bevor dering van den bouw van Werk manswoningen te Leiden gisteren gehouden in het gebouw van de Am- sterdamsche Bank is afscheid ge nomen van de heer H. Brouwer, die deze vereniging sinds juni 1935 als in specteur heeft gediend. De voorzitter, ir. J. J. G. van Hoek. richtte zeer I waarderende woorden tot de schei dende inspecteur en diens echtgenote. Dankzij uw tactisch optreden, aldus spreker, hadden de zaken een vlot verloop, terwijl ook op behoorlijke wijze in het onderhoud der wonin gen kon worden voorzien en er vrij wel geen huurachterstand was. Na mens het bestuur bood ir. Van Hoek de heer Brouwer een zilveren siga rendoos met inscriptie aan. De archi tect van de vereniging, ir. M. P. Schutte, memoreerde eveneens de grote ijver en plichtbetrachting van de inspecteur en diens gevoel voor humor, waardoor zulk een prettige verstandhouding met de bewoners ontstond. De aanbieding van een por- De cursussen reddend zwemmen van de Leidse Reddingsbrigade wer den afgesloten met de examens, in gesteld door de „Kon. Ned. bond tot het redden van drenkelingen". Het jeugdbrevet I werd behaald I tefeuille onderstreepte deze woorden door de dames M. R. Collé, W. W. van dank. De heer Th. Barnard, die Lans, H. de Roos en de heren R. Mer- namens het gemeentebestuur dit af- tens en R. Nachtegaal. scheid bijwoonde, releveerde de pret- Ket jeugdbrevet II ging naar da- 1 tige verstandhouding met de heer mes M. J. A. de Dood. J. Mollevan- Brouwer met wie vele woningaange- ger, I. O. Heykoop en de heer W. van Klaveren. Mej. K. C. J. van Vliet behaalde het jeugdbrevet III. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doet. ex. geologie de heer W. P. F. H. de Graaf f (Leiden»; doet. ex. biologie mevrouw C. L. Deeleman-Reinhold (Wassenaar); kand. ex. A wis- en natuurkunde de heer J. H. van Geldrop (Leiden); kand. ex A wis- en natuurkunde de heer K. P. M. J. Hollman (Den Haag)wis- en natuurkunde de he ren W. Vogel en C. J. Staalduinen, beiden te Leiden; kand. ex. F. wis- en natuurkunde mej. M. B. Assink, mej. P. C. Duparc en de heer H. J. Takken, allen te Leiden: kand. ex. K wis- en natuurkunde de hej-en G. A. Zweers en A. N. te Leiden. Zoek het niet te ver, u vindt het in Valkenburg-Houthem Kom in mei of juni. dan bent u zeker van comfort en persoonlijke attentie. Laat u gratis inlichten over Valkenburg's Vakantie Variaties. V.V.V. Valkenburg (L), Tel. 04406-2048 legenheden besproken werden. Van de oud-secretaris, mr. P. A. van Too- renburg, was een hartelijk schrijven binnengekomen, waaruit bleek, dat ook deze een goede herinnering be waart uit de tijd. dat hij nauw met de heer Brouwer samenwerkte. Onze stadgenoot, de heer J. H. Drewes is benoemd tot lid van de subexamencommissie Duits MO-A 1962; prof. dr. C. Soeteman te Oegst- geest tot lid van de subcommissie MO-B; dr. G. Schónle te Leiden tot plaatsvervangend lid dier commissie en de heer W. L. Pouw, eveneens al hier, tot plaatsvervangend lid van de subcommissies Handelsbriefwisseling en tolk-vertaler. 1. Dubbelstof anorak in NINOFLEX DIOLEN. Unieke aanbieding! Helanca wandelpantalon, slank model in slub-cord dessin. Dubbelstof anorak in katoenen gabardine. Tal van frisse tinten. Tuinpantalon met afknoopbaar bovenstuk. Made by Sturka... in oersterk, soepel denim. Franse modekleuren. Vijf mei-herdenking in Professorenwiik Promotie Gisteren promoveerde te Leiden tot doctor in de geneeskunde op een proefschrift getiteld: „De antigeni- teitsbepaling van geïnactiveerd polio- mielitisvirusvaccin. de heer A. C. Hekker. geboren te Warmond in 1928 en thans wonend te De Bilt Promo tor was prof. dr. J. D. Verlinde. Zaterdagavond om half zeven vindt ook nu weer onder auspiciën van de Buurt- en Speeltuinvereniging „De Professorenwijk" bij de bevrijdings boom in de Zeemanlaan een Vijf- mei-herdenking plaats. De herden kingsrede zal ditmaal worden uitge sproken door pastoor W. E. Blok van de Petrusparochie. Medewerking ver leent het Chr. Tamboer- en Pijpers korps „Kunst en Genoegen", die na van'^Brnwi afloop van deze herdenking een mu- zikal eshow verzorgt. In het kader van dez eherdenking wordt de jeugd van „De Professorenwijk" 's middags in het Casino-theater een filmpro gramma aangeboden. GOUDEN DOCTORAAL Morgen is het vijftig jaar geleden dat mr. F. J. W. Chr. K. E. Borde wij k, geboren te Amsterdam en thans wonende te Den Haag, aan de Leid se Universiteit promoveerde tot doc tor in de rechtswetenschap. Zilveren jubileum bij V. D. Bij Vroom en Dreesmann in Leiden is hedenochtend het feit herdacht dat mejuffrouw F. Bouters 25 jaar geleden als kantoorbediende in dienst trad. Om half negen gisterochtend werd de personeelshuldiging ge- P. van Adrichem 40 jaar voor de klas Dinsdag 15 mei is het veertig jaar 1 geleden, dat de heer P. van Adrichem, thans hoofd van de R.-K. Pacelli- school aan de Damlaan, zijn loop- 1 baan in de Laurentiusschool te Den 1 Haag bij het onderwijs begon. Reeds 1 na zeven jaar werd hij benoemd tot hoofd van de Goede Herderschool te 5 Wassenaar. In 1946 werd de heer Van 1 Adrichem in gelijke functie aan een 1 school te Monster benoemd. In februari 1954 kwam de heer Van 1 Adrichem naar Leiden. Hij aanvaard- de toen een benoeming van school hoofd aan de toen nog in aanbouw 1 zijnde Pacelli-school. Na enkele maanden les te hebben •6 gegeven in de scholen aan de Boom- markt en het Rapenburg kon hij in april van dat jaar, met zijn onder wijskrachten en leerlingen intrek nemen in de nieuwe school aan de Damlaan. In zijn acht Leidse jaren is de heer Van Adrichem in de r.-k. onderwijswereld en door zijn activi teiten in plaatselijke organisaties (o.a. R.-K. Vakantiebezigheden 1 een bekende figuur geworden, naar wiens pedagogische inzichten gaarne wordt geluisterd. Hij gaf een kort overzicht van de ontwikkeling van de bank en deelde de eerste exmplaren van het gedenk boek uit. De commissie had gemeend het 1 niet alleen bij woorden te moeten 1 laten maar ook een cadeau te moeten aanbieden en dank zij de spontane medewerking van de leden kon hij het bestuur een cheque overhandigen groot f 1365—, waarvoor het een passend gedenkteken kan aanschaf fen voor het nieuwe bankgebouw als dit in de naaste toekomst betrokken kan worden. De heer H. te Kolste complimenteerde namens de direc tie en het bestuur van de Centrale j Bank de afd. Noordwijk met het Ook in Nieuw-Guinea zijn ter gelegenheid van Koninginnedag vele Koninklijk onderscheidin gen verleend. Mevrouw Platteel speldde de eretekenen op bij haar cchgenoot. de Gouverneur van Nieuw-Guinea. die tot Rid der in de Orde van de Neder landse Leeuw werd benoemd. Toen rond 1890 de depressie in de landbouw een dieptepunt had bereikt werd in ons land voor het eerst aan de vorming van Coöp. Boerenleen banken gedacht. In 1911, toen reeds 386 plaatselijke banken bij de Cen trale waren aangesloten, ontbrak in de keten van de bollenstreek nog slechts de belangrijke bloemen- en badplaats Noordwijk. Het initiatief om Noordwyk uit dat isolement te verlossen werd genomen door de heer G. J. G. van Parijs op een bij eenkomst van de afd. Noordwijk van het H.B.G., waarvan hij destijds voorzitter was. Hij had succes en staande de ver gadering werd een commissie be noemd. welke op 27 november 1911 een vergadering belegde waarop een 40 tal leden toetrad. Het eerste be stuur bestond uit de heren C. G. J. Alkemade sr., H. Hoek, L. Hooge- veen Lz„ N. Marbus, C. v.d. Niet Dz., H. Ruigrok en Jac. v. Went; in de raad van toezicht de heren G. W. G. Alkemade. Barth. de Groot en S. A. van Konijnenburg. De tot kassier I benoemde heer S. Hiep begon zijn werkzaamheden in een kamertje van een pand aan het Kerkhofpad en daarna in de kassierswoning aan de Wilhelminastraat waar twee avonden per week zitting werd gehouden. De groei van de bank ging in de eerste jaren langzaam, na de Tweede Wereldoorlog kwam de grote ontwik keling. De omzet in 1961 bedroeg ruim 59 miljoen gulden. De reserve is in deze 50 jaren uitgegroeid tot f 147.671.95. Gistermiddag recipieerden het be stuur en de raad van toezicht in Het Hof van Holland te midden van vele bloemstukken, waarvoor een grote belangstelling bestond. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op bur gemeester G. F. W. van Berckel, de heren Kolsté en Wildschut van de Centrale Bank uit Utrecht, baron A. van Wijnbergen uit Wassenaar, be stuur van de Noordwijkse Spaarbank, de heer D. Algera, Twentse Bank, P. de Gooyer, Rott. Bank. B. Ike, ge meentesecretaris en vele bestuurde- ren van Raiffeisen banken uit de om geving. De voorzitter van de feestcommissie de heer H. Th. van Bourgondien verwelkomde het jubilerende bestuur en raad van toezicht, de heer H. te Kolsté, directeur van de Centrale TI. Bank en verdere belangstellenden. Utrecht feliciteert voorzitter gouden bestaansfeest. Hij overhandig de een enveloppe met inhoud. Na mens de Ring Bollenstreek van Boe renleenbanken sprak baron A. van Wijnbergen. De voorzitter de heer C. G. J. Al kemade was getroffen door de grote belangstelling vooral van bui tenaf. Dank bracht hij aan de feest commissie voor de goede organisatie, het samenstellen van het gedenkboek en de feestgave waaraan het bestuur ongetwijfeld een goede bestemming zal geven. Hij was verheugd dat 4 oud-bestuursleden tegenwoordig wa ren, waarvan de heer C. W. G. Al kemade zelfs behoort tot de oprich ters van de bank, verder de heren Th. G. v. Went, H Hoek sr. en J. G. v. Eeden. Als blijvend aandenken overhandigde de heer Alkemade na mens de bank ieder een bureauklokje. Nadat hij dank had gebracht aan zijn medebestuursleden en de raad van toezicht voor de prettige samen werking werden de aanwezigen in staat gesteld het bestuur met een handdruk te complimenteren. houden in het bedrüf door collega's en chefs. Mej. Bouters, die nu is belast met de leiding van de afdeling admini stratie van de woningstoffeerderij, werd toegesproken door bedrijfslei der de heer M. G. M. Gribnau die haar namens het gehele personeel een stofzuiger en bloemen aanbood. Haar directe chef de heer M. van Weeren sprak woorden van waarde ring en bood haar een luxe koffer aan namens de afdeling. Van de ad ministratie ontving mej. Bouters een strijkijzer uit handen van de heer M. Zeeuw v. d. Laan. Omstreeks half tien is mej. Bou ters ontvangen op het dakterras door de directie. Adjunct-directeur mr. W. J M. Kerckhof loofde de jubilaresse om haar eerlijkheid, betrouwbaarheid en bekwaamheid. Van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel overhan digde hij haar het vererende getuig schrift en speldde de jubilaresse de hierbij behorende ere-penning op. Namens de directie ontving mej. Bouters een enveloppe met inhoud en een Delftsblauw-bord met een gedicht van Constantijn HuUgens. EUROPOORT OOST MET DE ZEE VERBONDEN Gistermorgen rond twaalf uur is de dyk die de westelijke haven van de Europoort, welke ai in gebruik is, scheidde van het oostelijke bekken doorgestoten en is dus een nieuwe stap gedaan in de richting van de voltooiing van dit grote havencom plex voor diepstekende zeeschepen. Het Europoort-oost-connplex ligt ten westen van het plaatsje Rozen burg. Aan dit. havencomplex dat nu weldra op diepte zal worden gebracht en zal worden afgebouwd, waarvoor een krediet van 37 miljoen gulden is uitgetrokken zullen o.m. de ICI en de Gulf Oil worden gevestigd. Dat zal het einde betekenen van het. dorpje Blankenburg dat door de nieuwe in dustrieterreinen wordt, opgeslokt. De heer H. te Kolsté. directeur van de Centrale Raiffeisenbank C. G. Alkemade van de Gou den Noordwijkse bank. (Foto LD./Holvast) NED. HERV. KERK Beroepen te Haskerhorne-Oudehaske (toez.) J. p. van Santen te Oostwold (Old.) te Haren (Gron.) als gees telijk verzorger van „BeatrlxoordJ. W. Fase te Appelscha. Aangenomen het beroep van de Prov. Kerkvergadering van Gelderland te Lunteren (Her vormde Kapel) H. P. Swets te Rijk naar De Lier (toez.) J. H. D. Louwerse te Dalfsen. Bedankt voor 's-Heeren- hoek-Nleuwdorp (toez.) W. S. Duvekot te Zonnemaire voor Katwijk aan Zee (7de pred.pl L. Kievit te Putten. GEREF. KERKEN Beroepen te Klazlenaveen (vac. M. N. de Wolf) D. Barten te Appelscha te Zuldwolde (Dr i G. van der Maaten. kand. te Doornspijk. Aangenomen naar Dokkum (vac. H. Hogenhuls) A van Asselt te Oostwold (Old die bedank te voor Applngedam (vac. H. Pestman) —naar Schlldwolde S. G. Bloem te Hoogezand-Sappemeer. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Helpman (Gron.) (2de predpl.) G. Zomer te Bunschoten- Spakenburg. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Zutphen J. M. Visser te Dokkum. BAPT. GEMEENTEN Aangenomen naar HaulerwUk B. Fa» brie te Noordbergum (Frj, )pgerirht 1 maart 1860 Donderdag 3 mei 1962 Over de binnenwereld van de mens Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het kand. ex. Engelse taal- en letterkunde mej. H. de la Hayze te Zeist en de heer P. T. van Breugel te Den Haag. Tweeduizend tegels Huldiging in Leiden Tweede blad no. 30643 Advertentie

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3