Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 3 mei 1962 Zesde blad no. 30643 Nog nimmer hebben zoveel Koningen, Koninginnen. Prinsen en Prin sessen in ons land vertoefd als gisteren, toen ook het Koninklijk Paar van België was garriveerd en het gezelschap gasten van Koningin Juliana en Prins Bernhard voltallig was. Op deze laatste dag van de viering met de gasten hebben zij allen genoten van de Keukenhof en van het galafeest, dat op de Oranje werd,gegeven. Op deze pagina brengen wij enkele beelden van het feest overdag. Links boven een in Amsterdam gemaakte opname, voordat het gezelschap naar Lisse toog. Koning Olav van Noorwegen. Prinses Josephine Charlotte en Prins Jean van Luxemburg maakten een kort ochtend-wandelingetje langs de Amstel en de naaste omgeving. In het midden boven Koningin Fabiola van België bij de ontvangst op de KeukenhofHier begroetten zij en Koning Boudewijn de andere bruiloftsgasten, die per bus van Amster dam naar de bollenstreek waren gekomen. Rechts boven Koningin Juliana en Koningin Elizabeth van Engeland in een genoeglijk gesprek tijdens de rondwandeling door de bloeiende bollentuinen in het hart van Holland. Links op de pagina onder de tekst een beeld van de tocht per bus van de hoofdstad naar Lisse. Voor enige van de vorstelijke gasten was het de eerste maal. dat zij in een autobus reden. Prins Bernhard heeft tijdens deze rit weinig rust ghad. Hij liep vrijwel voortdurend (zoals ook op deze foto) door de bus heen en weer om een praatje te maken of zijn gasten te vertellen over bezienswaardigheden langs de route Rechts onder de tekst de begroeting van het Belgische Koninklijke Paar (rechts) door Prins Bernhard. Koning Boudewijn en Koningin Fabiola waren even voor de aankomst van de bussen op Keukenhof gearriveerd Geheel beneden over de volle breedte van de pagina een opname van enige der voornaamste gasten op Keukenhof na de aanbieding van bloemen bij de ingang. Van links naar rechts Keizerin Farah van Perzië Groot Hertogin Charlotte van Luxemburg. Koningin Juliana en Koningin Elizabeth van Engeland.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 17