Bruiloftsgasten in de Keukenhof Benfica is een sportenbedrijf Na aankomst per bus: luncli, rondwandeling enbloemenhulde! Feest- en hosconcert in LEIDERDORP LEIDS MILJOENENOBJECT OVERGEDRAGEN AAN N.Z.H. Real Madrid BEURS VAN AMSTERDAM Brits en Perzisch paar ook van de partij Zes inbraken Aubadewedstrijden en een interkerkelijke dankdienst RIJVERKEER: VOETGANGERS: Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 2 mei 1962 no. 30642 (Van een onzer redacteuren) Koninklijke bruiloftsgasten wandelden vanmiddag in Neder lands fraaie bloementuin Keukenhof te Lisse. Zij toonden veel belangstelling voor de immense kleurenpracht, die deze tuin eens het domein van Jacoba van Beieren te zien geeft en stonden bewonderend te kijken naar de borders met narcissen, hyacinten en tulpen en naar het veelkleurige bloementapijt tegen een van de hoogten dicht bij de hoofdingang. Velen van hen hadden nog nooit zo'n grote verscheidenheid van bloeiende bol gewassen en sierhout aanschouwd. Het bezoek van dit illustere gezel schap aan de Keukenhof geschiedde op uitnodiging van ons Zilveren Vor stenpaar en vormde een onderdeel van het drie dagen durende feestpro gramma. Koningin Juliana en Prins Bernhard boden hun in het restau rant van de Keukenhof een lunch aan en stelden hun gasten, toen zij zich onderhielden met vooraanstaan de landgenoten, in de gelegenheid deze nationale manifestatie van bloe- menkweekkunst te bewonderen. Duizenden andere belangstellenden sloegen dit bezoek vanuit het weste lijk, niet afgesloten deel van de Keu kenhof gade. Onder hen bevonden zich talloze buitenlanders, die zich uit sprookje niet wilden laten ontgaan. Het was Jammer, dat het zonnetje schuil bleef achter het grauwgrijze wolkendek, want als dat geschenen had, zou de kleurenpracht nog veel beter tot uitdrukking zyn gekomen. Geronk Het was even na kwart voor één toen in de verte het geronk van poli tiemotoren hoorbaar werd. De Ko ninklijke stoet was in aantocht. Eerst verscheen bij de hoofdingang van de Keukenhof een politieauto, daarna volgden de motoren en de auto van de districtscommandant van de Rijkspolitie, kolonel H. A. van Steenis en vervolgens de vier bussen waarvan een als reserve met de koninklijke gasten, groot aantal per- sonenautos, een auto met het Bel gische Koninklijke Paar, een auto van de recherche en tenslotte weer motor politie. veren Koninklijk Paar een veelkleu rige ruiker. Een bloemenhulde, die bijzonder op prijs gesteld werd en die ook de andere gasten ten deel viel. Lunch In het restaurant van de Keuken hof werd vervolgens de lunch ge bruikt, welke geheel was toebereid in de keuken van dit restaurant. Na deze lunch, die ruim een uur duurde, bezochten de gasten van ons vorsten paar de bloementuin en in die tijd boden Koningin en Prins aan onge veer 200 Nederlanders een thee aan. Autobus Het was de eerste maal, dat ons Koninklijk Paar een rijtoer door een deel van ons land gemaakt heeft met een autobus. Voor deze trip van Am sterdam naar de Keukenhof werd gebruik gemaakt van vier luxe Gejuich Het gejuich voor de ingang van „Keukenhof" zwol aan, toen de hoge bezoekers uit de bus stapten. „Het is precies een schoolreisje", zei een on derwijzeres, die voor dit bezoek vrij af had genomen en reeds vroeg een plaatsje bü de ingang had veroverd, waar nu vele schoolkinderen met vlaggetjes stonden te wuiven. De veertienjarige Leo Beuk mocht een speciaal voor dit doel vervaardigd op stapje voor de uitgang van de bussen plaatsen. Zo konden de gasten ge makkelijk de begane grond bereiken. De Koningin was gekleed in een blauw gebloemde japon met 'n bruine bontmantel. Zü droeg een roze tulen hoedje. Op de revers van het grijze kostuum van de Prins prijkte de tra ditionele anjer. Nadat Koningin en Prins het Ko ninklijk paar van België kort te voren door Prinses Beatrix op Schip hol afgehaald hadden begroet met de uitroep van Koningin Juliana: „Wat is het ontzettend leuk, dat jul lie toch zijn gekomen", viel de eer van de receptie te beurt aan het Belgische vorstenpaar, dat door elk van de hoge gasten, die achtereenvolgens uit de bussen stapten, hartelijk omhelsd en begroet werden. Het was een intiem weerzien daar voor de poort van de ..Keukenhof" en er werden vele han den geschud. Nadat alle gasten wa ren uitgestapt, wandelde het gezel schap vrolijk koutend en elkaar op de schouder kloppend het terrein van de Keukenhof op. Hulde Toen Koningin Juliana en Prins Bernhard en de vier Prinsessen de bus hadden verlaten, werden zU be groet door de voorzitter van de natio nale bloemententoonstelling Keuken hof, mr. Th. M. J. de Graaf, burge meester van Lisse. Deze onderhield zich op hartelijke wijze met de Ko ningin en Prins. Charmante Jacoba- meisjes overhandigden aan het Zil- MARKTBERICHTEN AALSMEER, 1 mei Seringen: Mad. Stepman 4 kop 75-125, ld. 2 kop 60- 00, Marie Legray 4 kop 65-95, ld. 2 kop 45-80, Prunus triloba 15-30, Gerbera 60-80. Calla 35-58, Clematis 80-110 p. tak. Amaryllis 20-38 per kelk. Fresia 110-290, Iris 240-405, Lathyrus 170-210 per bos, Anjers: rood 30-47, roze 30- 49, wit 30-44, Rozen: Roselandia 30- 48, Parel v. Aalsmeer 15-27, Geh. Dul6- berg 30-51. Pechtold 10-25, Towny Gold 25-40. Mad. Ofman 20-45. Mon tezuma 20-45. Stokman 10-24, Florlade 20-41. New Yorker 25-35, Carroll 20> 45, Pink Senaation 30-46, Nymph 60- 80 per stuk. KATWIJK AAN DEN RIJN. 1 mei waspeen perk 1st Al 19.40-23.70, A2 8 60-16.10, BI 20.20-24.20, B2 4.70. an dijvie 62.spinazie 46.tot 56. sla per 100 st. 20.— tot 24.—, radijs per 100 bos 18.— tot 19 raapstelen per 100 bos 7.rabarber 15.tot 23.—. prei Al 37.— tot 49.—, A2 23.— tot 35.—. BI 30.— tot 32.—. Aanvoer waspeen 34.000 kg. waarvan 16.000 kg voor export werd verkocht. RIJNSBURG, 1 mei Tulpen: Lus tige Wit we 75-80, v. d. Eerde 65-75. Edith Eddv 120-130. Krelage's Triumph 100-110. Piccadilly 160-165. Kansas 180- 185, Red Pltt 160-165. Paris 165-170, Sweet Harmony 210-230, Makassar 185- 190, Cordell Hull 160-165, Corniferous 155-J 65. Golden Harvest 180-190 per bos. Narcissen: Cheerfulness 340-350, Semper Avanti 290-310, Ingles Combe 220-240 per 100. WOERDEN, 2 mei Kaasmarkt: Aanvoer 15 partijen. Notering: 1.85- 2.01. Handel kalm. Scania Vabls-toerlngcars. Aan het Noordwijkse bedrijf L. Beuk en Zo nen viel de eer te beurt deze rijtoer te mogen verzorgen. De bus, waar mee het Zilveren Vorstenpaar en on der meer Koningin Elizabeth, Prins Philip en de Perzische Keizerin Fa- rah Diba reisden, bood plaats aan 27 personen. De wagen was voorzien van een garderobe, een bar, een toi let en grote panoramaruiten. Boven dien was er bij iedere stoel een mi crofoon om met de gids te spreken. De stoelen waxen voorzien van een lichtgrijze en maroon-rood lederen bekleding. De chauffeurs van de bus sen fungeerden reeds voor de tweede wereldoorlog als koetsiers van de rij tuigen, waarmee onze Koningin en de Belgische Koningskinderen tochten door de omgeving van Noordwijk maakten. Poseren De chauffeurs van het busbedrijf, dat deze bijzondere rit heeft verzorgd hadden de dag van hun leven. Vlot poseerden ze voor fotografen en cameramensen. De vreemdsoortigste vragen werden door buitenlandse persvertegenwoordigers op hen afge vuurd. Of er ook gezongen was in de bus en of er nog een greep was ge daan in de lectuurbak. En tenslotte wilde men wel weten, of het interieur van de bussen voor deze gelegenheid vernieuwd was. De rit, zo vertelden ze, verliep voor treffelijk. De gasten onderhielden zich voornamelijk in het Engels. Niemand was van zyn plaats geweest en de enige investering van het bus bedrijf voor deze gelegenheid waren drie nieuwe chauffeurspetten geweest. Koningin Juliana heeft de chauf feurs aan het slot van de tocht naar de „Keukenhof" hartelijk bedankt voor het veilig overbrengen van het grote gezelschap. De lectuurbak van het busbedrijf bood overigens weinig mogelijkheden voor verpozing. Het enige dikke boek dat aan boord was, was „De martel gang van Kromme Lindert" van A. M. de Jong. Portugezen in Nieuiv-Minerva „Natuurlijk gaat Benfica win nen! Waarom dacht U dat ik anders mijn feestjurk heb meegenomen?" Deze woorden komen uit de mond van een allercharmantste jonge dame, die deel uitmaakt van een Por tugees gezelschap, dat enige dagen in „Nieuw Minerva" ver blijft. Het is speciaal naar Nederland overgekomen om Benfica vanavond een rugge- steuntje te geven in de zware Europa Cup-finale tegen Real Madrid. De dame, getooid met een vurig rood lint in het haar, moet wel een heilig vertrouwen in haar landgeno ten hebben. In een zin, die er „uit spat" als een mitrailleur, vertelt zij ook wat de uitslag zal zijn en wie de doelpunten gaan vmken. 't Is maar dat U het weet: Augusto, Eusebio en Aguas zullen vanavond iioor Ben fica doelpunten en Real Madrid zal alleen door Di Stefano de eer mogen redden De gesprekjes, die wij met de Benfica-leden hadden, hadden van morgen bij het ontbijt plaats. Dick Leijen, student weg- en waterbouw in Delft, fungeerde als tolk. Aan een koffiekleurige man, die zijn ei onderzoekt alsof het een atoombom herbergt, vragen wij wat hy van BenficaReal Madrid denkt. „Als ik nog 20 was, zou ik zeggen, we winnen. Dik. Maar ik ben geen 20 meer en dan waag je je niet meer aan voorspellingen". En hij gaat ver der met zijn ei, dat hij blijkbaar een heel vreemd ding vindt. Drie mannen met korenblauwe truien en de allure van „De drie musketiers" komen naar voren.vou- wen de hand van de verslaggever open en storten er mét een speldje van Benfica een serie muntstukken in. We wanen ons rijk. maar de tolk zegt droog: „U heeft nu precies twaalfeneenhalve cent in Uw hand". Gevraagd naar zyn prognose zegt één van hen: „Real Madrid is tech nisch beter, maar als we er één ma ken, winnen we. Real komt er dan met geen mogelijkheid meer door". Aan een andere tafel gaat het ge sprek wat dieper. Daar vertelt een man, die over een handvol woorden Engels beschikt, wat Benfica eigen lijk is. In Nederland denkt men bij de naam „Benfica" aan een voetbal club, maar het is veel meer dan dat. De club telt 50.000 leden en ongeveer 5000 actieve sportlieden, die zo'n der- tigs port beoefenen: voetbal, ten nis, rolhockey, automobilisme, rugby, basketbal, noem maar op. Ook dat is Benfica! De club beschikt in totaal over 100 voetballers, waaruit vijf teams worden geformeerd. Wat de rest doet, is ons niet erg duidelijk geworden. Om in het eerste van Ben fica te komen moet men absoluut Portugees zyn. De Portugezen waren bijzonder trots op het feit dat zij geen enkele buitenlander in hun elftal hebben. Heel enthousiast zijn zij ook over hun rolhockey-ploeg die Portu gal vertegenwoordigde by de wereld kampioenschappen en daar zowaar ook de titel veroverde! Benfica is dus meer een N.V. Sportbedrijf. De 50.000 leden betalen per maand ongeveer een rijksdaalder contribu tie. Het bestuur van de Portugese club loopt met een plan rond een soort sportstad te bouwen, waar voor elke sport een stadion of de benodig de accommodatie beschikbaar is. De kosten lopen uiteraard in de miljoe nen, maar de Portugezen draaien daar blijkbaar hun hand niet voor om. „De bus voor Aalsmeer" komt voor. Allen stappen op. Mevrouw E. A. P. Favier, die in Minerva met een handgebaar ai begrijpt wat iemand bij zijn ontbyt wil hebben, zegt nog: „Ik zal vanavond een schietgebedje voor jullie doen". W(j ook. Met han den vol munten, luciferdoosjes en speldjes kunnen we moeilijk an ders Belgisch Koningspaar nog juist op tijd (Van onze Amsterdamse correspondent) Het vorstelijk gezelschap, dat ter gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van ons konink lijk paar uit het buitenland is gekomen, is vanmiddag uitge breid met het Belgische konings paar. Om kwart over twaalf stond prinses Beatrix, gekleed in een zilvergrijze bontjas en licht blauwe luifelhoed, op het plat form van Schiphol, toen de vier motorige DC-6b van de Belgi sche luchtmacht met twee mo. toren in vaanstand langzaam van de landingsbaan naderde. Even later zagen honderden belangstellenden het jonge ko ningspaar via de vliegtuigtrap naar buiten komen: Koningin Fabiola in een abrikozenkleurig toilet (driekwart mantel, rok en zelfde kleur blouse) en dito hoed, Koning Boudewyn in een een voudig bruingrijs kostuum. Na de verwelkoming door Prinses Beatrix en de Belgische ambassadeur, speelde de kapel van de Koninklijke Luchtmacht het Belgische volkslied en in. specteerde de Koning de ere wacht van de in ceremonieel tenue gestoken Koninklijke Ma rechaussee en het ere-esquadron van de Koninklijke Luchtmacht. Het Koninklijk Paar en Prin ses Beatrix namen vervolgens plaats in de hofauto. die zich spoedde naar het viaduct over de rijksweg Amsterdam—Den Haag. om zich daar te voegen in de stoet met autobussen vol gasten, die vandaag een bezoek brachten aan de Keukenhof. Jubileum J. J. Koster Gisteren herdacht de heer J. J. Koster het feit, dat hij voor 25 jaar by de N.V. Duinladder te Vogelen zang, welk bedrijf in april 1940 door de N.Z.H.V.M. werd overgenomen, als buschauffeur in dienst trad. De heer Koster. Noordwijker van geboorte en woonachtig in Voorschoten, kreeg in 1952 Leiden als standplaats aange wezen. Ter gelegenheid van dit jubileum kreeg de heer Koster gisteren in zijn woning aan de Vredehoefstraat be zoek van de heren Th. Hetem, chef van de Vervoersdienst en J. Jongejan, ass.-rayonchef te Lelden, die geluk wensen en een enveloppe met In houd namens de directie van de N.Z.H.V.M. aanboden. De heer Hetem die grote waardering had voor de rijcapaciteiten van de jubilaris en diens correcte omgang met de passa giers. overhandigde tevens het ver erend getuigschrift en de zilveren penning van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel. In de loop van de dag kwamen velen, o.w. een deputatie van het Jubileumfonds, felicitaties aanbieden. WARMOND In de nacht van 29 op 30 april heeft men in Warmond zes inbraken ge pleegd. Hoewel de inbrekers hier en daar een chaotische toestand in de woning achter lieten hadden zij het toch uitsluitend op geld gemunt, want dat is het enige dat hier en daar wordt vermist. Ook werd nog een auto ontvreemd, doch deze werd in de loop van de morgen buiten de plaats in zwaar beschadigde toe stand teruggevonden. De politie stelt een onderzoek in. De viering van Koninnginnedag in de kleuterschool Marijke. De beide Leiderdorp begon vroeg met koraalmuziek op het ga zon naast de Ned. Herv. Kerk. De Harmoniekapel verleende hierbij medewerking. Op de Acacialaan stelde zich even later een lange, fleurige stoet school kinderen op. Begeleid door de har moniekapel Leiderdorp en door het Eerste Leidse Jeugdorkest en de drumband „De Burcht" gingen de kinderen naar het Raadhuis om de loco-burgemeester, de heer C. Meer burg, een aubade te brengen. De voorzitter van de Algemene Oranjevereniging, de heer W. D. C. v. d. Wijngaard AJzn, feliciteerde namens de burgerij en memoreerde de blijdschap in het gehele land. 's Morgens en 's middags werden in gebouw Irene en het Dorpshuis films voor de schooljeugd vertoond en traktaties uitgedeeld. De kleuters waren niet vergeten, want zy vierden feest in de kleuter school aan de W. Vronkenlaan en Geef vrije doorgang aan voetgan gers op zebrapaden. Sla niet met grote snelheid een hoek om Direct om die hoek kan een zebrapad liggen Hedenmorgen heeft Emil Oester- reicher het team van Real Madrid bekend gemaakt, dat in de finale van de Europabeker uitkomt tegen Ben fica. In vergelijking tot de voorlopige opstelling is er een wyziging. Velo bezet de rechtshalfplaats in de plaats van Vidal. De opstelling ziet er als volgtu it: Doel: Araguistain. Achter: Casado en Miero. Midden: Velo, Santa Maria en Pachin. Voor: Tejada. Del Sol, Di Stefano, Puskas en Gento. muziekkorpsen begeleidden de twee groepen naar deze scholen. Dankdienst In de Gereformeerde Kerk werd 's morgens een dankdienst gehou den. Pastoor Kouwenhoven sprak over het thema „De trouwe randen door God inéén gelegd. Het onderwerp van ds. Minnema was: „Zijn ban den. Zijn bloemen en Zyn Juk", ter wijl de heer J. van den Hoek tenslot te over: „Gezegend de echt die u verbindt" sprak. Wedstrijden De Prinsessen Margriet en Marijk begeven zich naar de tuin van het Amstelhotel om zich 'sMiddagds werd een korfbalwed strijd tussen Velocitas I, Leiderdorp en Fiks I. Oegstgeest gespeeld. De gasten behaalden een ruime overwinning met 3—8. De heer v. d. Wijngaard overhandigde de aanvoer ders van de clubs een herinnerings beker. Aan de hindernisrit voor auto's op het Burg. Brugplem namen heel wat automobilisten deelhet aantal straf- punten was echter vry hoog. Inmiddels werd op de Éricalaan een rolschaatsenwedstrijd gehouden. Feestconcert Het feest was verder nog niet af gelopen. In de Ned. Herv. kerk werd 's avonds een feestconcert gegeven Hieraan werkten mee de Chr. Gem. Zangvereniging Excelsior, het Leider dorps Chr. Mannenkoor, beide onder leiding van Hans Boelee. Het orgel werd bespeeld door Wim Snijder. Voor de jeugd was er tenslotte een vrolyk hosconcert. LEIDERDORP Oranjepuzzelrit Zaterdagmiddag startten 82 auto's op de Mauritssingel, om deel te ne men aan de ongeveer 92 km lange Oranje-puzzelrit. Deze rit was georganiseerd door de padvinders onder auspiciën van de Oranjevereniging: de baten zün voor de padvinders. In het Dorpshuis werden 's avonds de prijzen uitgereikt. Eerst vertoonde de heer Groenen een aantal dia's ter verduidelyking en herkenning van de moeilijkheden, die op de af te leggen route aanwezig waren. De Ryn. en Zijlbeker werd ge wonnen door het echtpaar Van Os uit Bodegraven, dat 242 strafpunten opliep. De Oranjewisselbeker, beschikbaar gesteld door de Algemene Oranje vereniging en die uitsluitend uitge reikt mocht worden aan de beste Leiderdorpse equipe, werd behaald door het echtpaar Van der Meer. De beste dames-equipe werd ge vormd door de dames Carriere Burggraaf uit Leiden. De uitslag was als volgt: 1. echtpaar van Os. Bodegraven, 242 str.p 2. equipe Reüneveld-van Deuzen Ter Aar 287; 3. echtpaar V. d. Meer Leiderdorp 349: 4. equipe Van Ulden-De Bruin, Leiden 405: 5. equipe Geerling-Groenendijk. Alphen 433: 6. echtpaar Wurzer Leiden 443: 7. equipe Van Horst-Sent Leiderdorp 464: 8. equipe Schot-Leenheer Lei derdorp 465; 9. echtpaar Boutekam Leiderdorp 466: 10. echtpaar V. d. Groot Leiderdorp 472. Het is verbode~ binnen dertig me ter vari een zebrapad over te steken. in te schepen voor de rondvaart door verlicht Amsterdam, welke gisteren na het gala-diner werd gehouden. BEURSOVERZICHT Krachtig herstel voor Hoogovens Amsterdam, 2 mei Met de steun in de rug van Wall- Street. waar de markt gisteren na een lagere opening vast sloot, heeft het Damrak vanmiddag voor byna alle internationale waarden een goed koersherstel te zien gegeven op de flauwe tendentie van gisteren. Vooral Hoogovens verdienen een speciale vermelding. Verloor dit fonds giste ren ruim 40 punten als gevolg van de gepubliceerde eerste kwartaalcyfers 1962, vandaag werd op dit koersver lies een flink stuk ingelopen. De stukken werden bij de opening op 711 en 712, ex 14% slotdividend, ver handeld. De vorige slotkoers was 707 cum dividend. Ook vandaag was de handel in deze hoek minimaal. Phi lips ondervond steun door wat koop orders voor Parijse rekening. Mede hierdoor werd de eerste koers voor de elektro-aandelen vastgesteld op 866, tegen gisteren 859 als slotkoers. Na dat de koers was ingezakt tot 862 verlieten de stukken de beurs op circa 866. Unilevers, die op de Newyorkse beurs lager sloten, moesten aan de forse daling van de vorige dag nog een paar dubbeltjes toevoegen op f 170,30. Hier daalde de koers tot f 169,60 waarna een herstel intrad tot f 170.00. Voor Kon. Olie bestond lo kale belangstelling, terwijl daarnaast voor Amerikaanse rekening de stuk ken uit de markt werden genomen. De prys liep op van i 139,50 tot f 140,30 (f 138.20). Aku's deden het zeer goed met een koerswinst van 6 punten op 368. Het jaarverslag werd gunstig ontvangen. Scheepvaarten nauwelijks prijshou dend. evenals de leidende cultures. Staatsfondsen lichtverdeeld. Woensdag 2 mei ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned '58 44 1014* 100» Ned '59 4 4 1014 100% Ned '60-1 44 1014 100% Ned *60 n 44 1014 100!? Ned '59 4y4 994 99% Ned *60 iVt 994 99% Ned •6i 44 100 99% Ned '53 34 95% 95 Ned Gb obi 34 81 x 80% x Ned '47 3 4 90% 90% Ned '51 34 964 96% Ned '53 I-II 34 94% 94 Ned '56 34 94% 94 Ned '48 34 88% 884 Ned bel cert 3y4 884 Ned '50 I-II 3y4 884 884 Ned '54 I-II 3y4 89% 894 Ned '55 I 3y4 89% 894 Ned •55 n 34 924 92 Ned '37 3 90 90 Ned G.b obi '46 3 914 S 90% Ned dol In '47 3 924 92% Ned Inv cert 3 99 9812 X Ned 62-64 3 994 99 ft Indie '37 3 984 Indië *37 r. 3 92 H 924 Ned won b.l '57 6 107% 106% Ned. w. bJ '58 44 100 ft 100ft ACTIEVE AANDELEN Slechts in tegenwoordigheid van enkele staffunc tionarissen van de N.Z.H.V.M. is hedenochtend het garagecomplex aan de Rijnsburgerweg officieel door de N.V. Spoorwegbouwbedrijf overgedragen aan de directie van deze Vervoersmaatschappy. Dit geschiedde in de modern ingerichte ontspanningszaal, gelegen op de eerste verdieping van het gebouw aan de Rynsburger- weg. Hierachter bevinden zich de onderhoudswerk plaatsen en de garage de grootste van ons land welke plaats biedt aan 140 bussen. Het totale object vroeg een investering van ruim 24 miljoen. De directeur van de N.Z.H.V.M., de heer N. Horten- sius zeide zeer ingenomen te zyn met deze jongste en royale uitbreiding van het bedryf. Hoewel er in het begin enkele moeilykheden waren te overwinnen, heb ben de gemeente Leiden en de N.Z.H.V.M. elkander toch spoedig gevonden. Spreker herinnerde eraan, dat dit complex is gebouwd onder architectuur van de N.V. Spoorwegopbouw in samenwerking met architec ten van de N.S., de heer Jr. K. v. d. Gaast en ir. C. Douma, waardoor vooral aan de zyde van de Rünsbur- gerweg een Leiden waardig front tot stand kwam. Na deze toespraak bood de heer A. Hollinga namens de gezamenlyke personeelsverenigingen een elektrische klok aan. Spreker wees er op, dat in de tijd, dat hü bü de N.Z.H. kwam nu 36 jaar geleden een oude paardetram als schaftlokaal dienst deed. Thans bezit ten wü een moderne outillage, waar het prettig is te vertoeven. De aangeboden klok zag hy als een sym bolisch geschenk. Mogen wy, aldus de heer Hollinga, allen samen de tyd verstaan en daarnaar ook han delen. Na een dankwoord van de heer Hortensius werd het complex bezichtigd. (Foto L.D./Holvast) Amst. Rubber 1094 108% Ver HVA-my 1314 130% AKU 362 3664 Dell My cert 151 150.50 Hoogovens cert 707 713 Philips gem bez 958% 8644 Unilever cert 170.60 169.70 Dordtse Petr 634 640% 'Ton P <R0a f 20) 138 20 140 5 Holl Amer lijn 1354 1354 5 lava China Pak 143 143 K.LM 63 63 Kon Ned Stboot 159% 157% Kon Paket Mij 150 150 Stoom My Ned 149 150 Niev Goudr cert 1374 1364 v Ommeren cert 310 3004 Kon Rott Lloyd 1314 131 N Scheepv Unie 144% 1444 NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.l en Gem. leningen A'dam '47 (34) 8 95 944 idem 48 (34) 94% R'dam '52-1 (44) 984 99s; ld -37 Ml (34) 95 Z -Holl '55 44 984 Bankwezen Bb N Gem 58 5y« 1034 1034 ld NWB'52 <4 V4 99 98 BVG rspbr f 500 202 200 BVG rspbr '52 1414 141 Industr Obligaties Philips Doll *51 934 934 VERKLARING DER TEKENS Gedaan en bieden Gedaan en laten Premieleningen Vorige Slotkoers koers v. heden A'dam *53 3 107 x 106 x A'dam '51 1 24 84% 85 A'dam '56 I 24 824 824 A'dam '56 II 24 914 91 A'dam '56 in 24 914 91 Eindhoven '54 4 824 824 Enschede '54 24 844 Den Haag'52 1 2 4 90 4 904 Idem n 24 96 x 96 x R'dam *52 I 24 924 924 Idem n 24 924 91 Idem '57 2 4 89 4 88 4 Utrecht '52 2 4 934 Z.-Holl. 1957 2 4 88 4 88 Zuid-Holl '59 24 102 104 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstelltngen Interlinie 150.- 202 202 Robeco230 230 Unitas f50.509.50 505 Ver. Bez. v. '94 f 50 141 141 Amst Bank 390 3874 Cultuurbank 32 314 Holl Bank eert. 220 221 Ned Handelmy 366 359 Rott Bank383 375 Twentsche Bank 352 350 Senembah 415 L 405 j Industrie Ondernemingen Albert Heyn 752 b 755 t Berkei's Pat 256 256 BorsumU-Wehry 73 Calvè Delft eert. 825 813 Electralaamy 371 369 K Pap v Gelder 324 d 350 K Ned Orofsm 175 b 180 Holl Constructie 415 413 Ing DUT v B.nJJ 230 228 Internatio 208 205 x Int Kunstst Ind 704 704 v Kemp en Beg 154 1504 Leidse Wolspry 519 515 Muller en Co NB 440 L 420 Ned Kabelfabr 561 560 Philips pref 281 283 Rott Droogd Mü 501 500 Sikkens Groep 810 8104 Ver Touwfabr 380 385 Walvisvaart 954 95 Wernink's BetmiJ 2204 220 Wilton Feyenoord 298 3014 v. WUk - Heringa 95 x 92 Zaalberg 1414 142 Mijnbouw en petroleum Blllton 2de r445 435 Kon Petr (f20) 136.50 139 Amerik fondsen Canad Pacific R 24jft 244 intern Nickel 74% 75u Anaconda 45454 Bethlehem Steel 384 384 Cities Service 54 4 53 4 General Motors52 4 53 ft Kennecott 76A 774 Republic Steel 504 514 Shell Oil 35 4 354 Union Pacific 304 314 Un States 8teel 604 604 Bieden b Laten x Ex-dividend d Exclaim 0

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7