sjUftiïjjcz]B Felle kritiek op regeringsbeleid BEST Concertorgel in Stadsgehoorzaal Restauratie van Stadsgehoorzaal gaat ruim een ton meer kosten van Leiden 100.000 Uit Burgerij fonds bedrag van r Na onderzoek: in grote zaal geen amfitheater Meifeest in Den Burcht Jonge vrouw kan zich sportief en modieus kleden 4-voudige werking... totta geneeskracht! Chefarine „4* 5T0pgericht 1 maart 1860 Woensdag 2 mei 1962 Tweede blad no. 30642 m\\\\\\S Advertentie LEXINGTON FROM AMERICA'S TOBACCOS V X" - Er komt eerst een tijdelijk orgel Voor de vele concertbezoekers en de oratoriumverenigingen, welke Leiden telt, is er vandaag goed nieuws: in de Stadsgehoor zaal zal op korte termijn een concertorgel worden geplaatst! Het bestuur van de Stichting „Burgerijfonds van Leiden" heeft de Leidse raad n.l. gevraagd zijn goedkeuring te hechten aan een be sluit om 'n bedrag van maximaal f. 100.000 uit het kapitaal van 't fonds beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van een concert orgel in deze zaal. In verband met de lange leve ring stijd van een dergelijk orgel heeft het bestuur van deze Stichting tevens besloten de kosten van het huren van een tijdelijk orgel, welke worden geraamd op circa f. 900. per jaar, voor zijn rekening te nemen. Zoals bekend hebben B. en W. des tijds bij het opstellen van de thans in uitvoering zijnde plannen tot res tauratie van de Stadsgehoorzaal, de aanschaffing van een concertorgel ernstig overwogen. Op grond echter van de daaraan verbonden financiële consequenties hebben zij van dit plan afgezien. B. en W. juichen daarom Ihet besluit van het Burgerij fonds van harte toe en stellen de raad voor het besluit van het bestuur goed te keuren. Ten behoeve van het plaatsen van het orgel is het echter noodzakelijk enige bouwkundige voorzieningen te treffen, waarvan de kosten voor reke ning van de gemeente moeten komen. In het souterrain zal een gewapend- 'betonfundenng worden gemaakt, waarop een stalen draagconstructie zal worden aangebracht. Voorts zal de vloerconstructie van het podium worden gewijizijgdi. terwijl eveneens enige voorzieningen aan de lambrize- rine: op het podium moeten worden getroffen. Ter compensatie van het verlies aan ruimte aan de achterzijde van het podium, zal daaraan een voorbouw ter breedte van ongeveer 50 cm worden gemaakt. Het, ligt voor de hand. dat de werk zaamheden in het kader van de hui dige restauratie worden uitgevoerd. B. en W. merken hierbij nog op, dat het te plaatsen tijdelijke orgel een zogenaamd koorpositief zal worden opgesteld op de plaats, welke voor het definitieve orgel is gereserveerd. Het treffen van de genoemde bouw kundige voorzieningen vergt een uit gaven van f. 20.000,Nu het moge lijk is gebleken een concertorgel in de Stadsgehoorzaal zonder kosten voor de gemeente te verkrijgen, achten B en W. alle aanleiding aanwezig deze voorzieningen voor rekening der gemeente te nemen. Restauratie „De Heesterboom" Behalve dat de Leidse raad In zijn zitting van a.s. maandagmiddag over de plaatsing van dit orgel een beslis sing moet nemen is er een voorstel om het voor de restauratie van de houtzaagmolen „Be Heesterboom", staande aan de Haagweg, beschik baar gestelde krediet ad f. 50.000 nog te verhogen met f. 17.500. De restauratie van die molen is Inmiddels tot het gangbaar maken van zaagramen en sleeconstructies gevorderd doch helaas blijkt, dat 'het beschikbaar gestelde krediet niet toe reikend is om de restauratie te vol tooien. Dit vindt zijn oorzaak in de omstandigheid, dat de raming in 1957/1958. dus geruime tijd voor de aanvang der restauratie, werd opge steld en dat nadien weer en wind na delige invloed op de molen hebben gehad. Hierdoor blijkt een aantal on derdelen. welke oorspronkelijk te her stellen waren, na demontage ten be hoeve van dit herstel, te moeten wor den vernieuwd. Een en ander maakt een verhoging yan het. gemeenteliik gevoteerde krediet met f. 17.500 nood zakelijk. VERKEERSSITUATIE DOLHUISSTEEG In de Dolhuissteeg, welke slechts een geringe breedte heeft, staat regel- Advertentle Zoekt U een GOUDEN ARMBAND voor f 70.— en f 100.—. Of f 300 en f 400.—. v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207, heeft het Grote keuze in alle prijzen. matig een vraohtauto stil om te wor den geladen of gelost. Dit heeft tot gevolg, dat andere vrachtauto's die van de Lange Mare af de steeg inrij den om aldaar goederen af te leveren of op te halen, meestal achteruit rijdend naar de Lange Mare de steeg verlaten. Bij dit achteruitrijden ont staan gevaarlijke situaties voor het van de desbetreffende chefs op deze verdiepingen. De kosten van de ver betering der verlichting worden be groot op f. 14.000, Voorts moeten in deze zitting en kele financiële transacties getroffen worden met de W.B.V. ..Ons Doel" en „Eensgezindheid" en moet de beslis sing omtrent het ontwerp partieel uitbreidingsplan „Leiden-De Waard 1962" voor ten hoogste drie maanden verdagen. Verder komt in behande ling een voorstel inzake het onttrek ken aan het openbaar verkeer van de Jan Bannensteeg (Haarlemmer straat) idem inzake het aankopen van percelen bouwterrein gelegen aan en nabij de Zweilandlaan en aan de Boerhaavelaan en van de percelen lste Looiersstraat 6 en 8; idem inzake het verlenen van eervol ontslag aan mevr. M.J.A Speekenbrink-Crevels uit, haar betrekking van onderwijzeres aan de openbare school voor ulo aan de Pieterskerkstraat en idem inzake het verlenen van een krediet voor de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van de schooi voor g.l.o. aan de Cesar Franckstraat, uitgaande van de Stichting Roomsch-Katholieke Scholen te Leiden. Tenslotte komt in deze zitting een preadvies in behandeling op het ver- verkeer op de Lange Mare, terwijl j ^an het bestuur van de Geref. bovendien de gevels van de Dolhuis- steeg herhaaldelijk worden bescha digd. Teneinde in deze ongewenste situa tie verbetering te brengen, komt het B. en W. gewenst voor. dat de Dol huissteeg gesloten wordt verklaard voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee in de rich ting van de Vrouwenkerksteeg. VERBETERING ELEKTRISCHE VERLICHTING STADHUIS Ten aanzien van vele vertrekken in het Stadhuis is de elektrische ver lichting onvoldoende te achten, waar om B. en W. een plan tot algehele verbetering van die verlichting doen ontwerpen. Met het oog op de aard der werkzaamheden wordt, de behoef te aan een betere verlichting in het bijzonder gevoeld in de tekenkamers van de dienst van gemeentewerken. In verband hiermee hebben B. en W. vooruitlopende op het in de aanhef bedoelde plan. het advies in gewon nen van de Directeur der Stedelijke Fabrieken van Gas en Elektriciteit, die het College een plan tot verbete ring van de verlichting heeft doen toekomen. Het plan omvat de teken kamers op de derde, de vierde en de vijfde verdieping, zomede de kamers Schoolvereniging om medewerking voor de aanschaffing van bordstel lingen voor de g.l.o. scholen aan de Driftstraat en de Stadhouderslaan IB; idem op het verzoek van het be stuur van het Liefdewerk van de H. Cunera om de verleende medewerking voor de stichting van een kleuter school met drie werklokalen en een speellokaal, op een terrein aan de Oppenheimstraat. te wijzigen in dier voege, dat deze zal gelden voor een school met drie speelwerklokalen, en idem op het verzoek van ditzelfde be stuur om medewerking voor het tref fen van enige voorzieningen ten be hoeve van de kleuterschool Lorentz- kade 15 a. BENOEMING DOCENTEN Onder de benoemingen ressorteert het voorstel van B. en W. om met in gang van 1 september 1962. te benoe men aan het Gymnasium: a. dr. D. J. Roorda, tot leraar in volledige betrek king in de geschiedenis; b. drs. A. E. H Tonkens tot leraar in volledige be trekking in de Franse taal en letter kunde en de heer F. G. W. Schouten, met ingang van 1 september 1962 tot wederopzeggens, doch uiterlijk tot het einde van de cursus 1962—1963. tot tijdelijk leraar in de klassieke talen aan 'het Rembrandtlyceum. W. J. Siracli Veertig jaar bij Twentsche Bank Gisteren was het 40 jaar geleden, dat de heer W. J. SIrach, thans be last met de leiding van de dagelijkse werkzaamheden van de Twentsche Bank te Rjjnsburg, als jongste be diende zjjn bankloopbaan aanving bij het kantoor Leiden (destijds nog Haarlemsche Bank-vereniging). Ter gelegenheid daarvan vond gistermid dag in het Leidse bankgebouw een hartelijke huldiging plaats. Advertentie Officiële publikatie MUZIEK De Burgemeester van Lelden brengt ter openbare kennis, dat het op 4 mei a.s. tussen 19.00 en 21.00 uur verboden is ln het openbaar of op voor het pu bliek toegankelijke plaatsen muziek ten gehore te brengen, of ln voor het publiek toegankelijke plaatsen muziek ten gehore te brengen, of in voor het publiek toegankelijke vergunnings- en verlofslokalltelten gelegenheid tot dan- len te geven. W. J. SIRACH De directeur van het kantoor Lei den. de heer H. Tjeenk Willink, die als eerste spreker het woord voerde, had grote waardering voor de capa citeiten van de jubilaris. Reeds spoe dig bleek de heer Sirach een uiterst actief persoon te zijn, beschikkend over een grote mate van accuratesse en bekwaamheid. Met veel inspan ning en doorzettingsvermogen heeft de heer Sirach, aldus de heer Tjeenk Willink, een positie opgebouwd, waar op hij terecht trots mag zijn. In de ruim 31-jarige periode, dat hij in de functie van kassier de bank aan de balie vertegenwoordigde, heeft hij zich doen kennen als iemand waarop men staat kon maken, zodat het niet zo verwonderlijk is, dat hij in januari 1960 werd belast met de werkzaam heden van de bank te Rijnsburg. De heer Tjeenk Willink, die mede sprak namens de rayondirectie, bood de heer Sirach namens de hoofddi rectie een enveloppe met inhoud aan. Voor de echtgenote en beide doch ters van de jubilaris waren er bloe men. De oudste procuratiehouder, de heer P. G. Hilgersom, die de heer Sirach zijn entree bij de bank zag maken, haalde enkele herinneringen op en had eveneens bijzondere waar- Aan 1,75 miljoen niet voldoende Zoals bekend besloot de Leidse Raad bracht. In verband met het heiwerk in zjjn zitting van 18 december 1961 in de vestibule is het noodzakelijk het bij besluit van 16 oktober 1961, gebleken extra stutwerk op te rich ten behoeve van de uitvoering van ten, terwijl als gevolg van de zeer het plan tot verbetering van de Stadsgehoorzaal beschikbaar gestelde krediet van f 1.568.000,- te verhogen met f 195.000,-. B. en W. delen de de raad thans mede, dat gebleken is, dat met dit bedrag niet kan worden volstaan. De algehele restauratie heeft tot nu toe enige werkzaam heden noodzakelijk gemaakt, welke, voordat de verbetering van het ge bouw ter hand werd 'enomen, niet konden worden voorzien. Zo is o.m. bij het slopen van de receptiekamers gebleken. dat de daaronder gelegen oude funderingen moesten worden verwijderd en ver vangen door nieuwe. Aangezien zich onder de oude vloeren van de diverse ruimten geen stalen balken bevon den, moesten deze alsnog onder de te leggen vloeren worden aange- dering voor de werklust en trouwe plichtsbetrachting van de jubilaris, die het van jongsaf heeft begrepen, dat men door hard werken en zelf studie zichzelf een positie kan ver overen. Namens het personeel en de kantoren Oegstgeest en Katwijk bood de heer Hilgersom de jubilaris een tuinparasol en een tuinmeubel aan. Na een dankwoord van de heer Si rach werden allen in de gelegenheid gesteld om de familie Sirach geluk wensen aan te bieden. Onder hen waren ook de gewestelijk rayondi recteur, de heer H. Ledeboer, en de oud-directeur van het kantoor Lei den, de heer G. R. D. Crommelin. j ten, terwijl als gevolg ongelijke grondslag ter plaatse lan gere palen moesten worden gebruikt dan aanvankelijk werd verwacht. Voordat tot uitvoering van laatst genoemde werkzaamheden kon wor den overgegaan, bleek het nodig al daar gelegen oude onbekende fun deringen weg te breken. Voorts moesten aan een gescheurde voet van één der kolommen in de grote zaal voorzieningen worden getroffen. Verder is komen vast te staan, dat de prijzen voor een aantal posten, zoals die voor natuursteenwandbe- kleding, vloerplaten en trappen, elek trische verlichting en voor het op- drukbaar podium de oorspronkelijke ramingen zullen overtreffen. VERDERE VOORZIENINGEN Voor een verdere, ook uit esthe tisch oogpunt verantwoorde uitvoe ring van het verbeteringsplan is het gewenst nog een aantal nadere voor zieningen te treffen, waaronder het aanbrengen van een essehouten lambrizering in de grote zaal in plaats van de aanvankelijk gekozen betimmering, het optrekken van de betimmering langs de hoofdtrappen tot een hoogte van 1.80 m. alsmede Lutherse kerkkorendag Zondag zal de Lutherse werkgroep voor kerkmuziek in de Lutherse Kerk haar achtste landelijke kerkkorendag houden, 's Morgens wordt een hoofd dienst gehouden onder leiding van ds. H. J. A. Haan. Tijdens de middag bijeenkomst zal de voorzitter van de werkgroep, de heer Willem Mudde, een referaat houden over „Zondag cantate-dag der kerkmuziek". 's Avonds zullen de koren een kerk- muziekavond geven, die besloten wordt met een vesper o.l.v. prof. dr. P. Boendermaker, hoogleraar aan het Ev. Luth. seminarium. De algehele leiding van het kin derfeest op het Stadhuisplein in de morgenuren van Koninginnedag be rustte niet bij de heer A. van Kapel, zoals abusievelijk is gemeld, doch bij de heer B. Schuurman. De heer Van Kapel was de leider van de Kinder zang. (Van een bijzondere medewerkster) Voor de laatste maal in dit seizoen toonde V. en D. gistermorgen en -middag mode flitsen. Ditmaal viel het accent op de vrije tijdskleding en de garderobe voor de jonge vrouw. Strandensembles vroegen allereerst de aandacht. Men toonde zonne- pakjes met losknoopbare rokken in hartveroverende kleurencombinaties. Iets nieuws zijn de heupbroeken, waarbij korte bolero's worden gedragen, soms gecompleteerd door een jasje. Vlotte zomerjurken van linnen, terlenka en katoen waren er te kust en te keur. De modellen waren me rendeels voorzien van een strak lijf je en een gérende of laag ingezette plooirok. Soms is de taille verlaagd, waarbij de heuplijn wordt geaccen tueerd door het aanbrengen van een biais of losse ceintuur. Het voordeel hiervan is dat. de ceintuur ook op de juiste taillehoogte kan geplaatst worden, wat weer een geheel an der effect aan het kledingstuk geeft. Gifgroen domineerde in deze show. Men toonde hiervan japonnen, pakjes en mantels. Wat buitenissig was in deze kleur een getailleerde mantel met geplooide rok. Er waren aantrekkelijke linnen mantels in mooie pasteltinten. Het plezierige van zo'n jas is dat deze niet zo duur is en men de mode op de voet kan volgen. Toch was er bij deze show ook voor de rijpere vrouw veel variatie. Een grote verschei denheid deux-pièces, zomerjapon-W nen en strandensembles, zowel in ef. fen als gebloemde dessins, maakte het niet moeilijk een keuze te doen. Heel mooi waren de uit Zwitser land geimporteerde japonnen in fij ne pasteltinten voorzien van een ajourstrook. De meeste modellen wa ren getailleerd en werden zonder ceintuur gedragen, hetgeen een slankmakend effect geeft In jersey werden verschillende deux pièces ge toond De show werd besloten met het tonen van enkele cocktailjaponnen en een korte bruidsjapon van tule met een lijfje van prachtige Engelse kant. Ook de afdeling Leiden van de Partij van de Arbeid heeft gisteren het meifeest gevierd. Dit gebeurde tijdens twee bij eenkomsten van de afdeling in de grote zaal van ..Den Burcht". Het bestuur van de afdeling had mevr. D. Heroma-Meilink uit genodigd om een lezing te hou den, maar deze was door tragi sche familieomstandigheden ver hinderd om aan de uitnodiging gehoor te geven. In haar plaats sprak mr. M. Vrolijk de verga dering toe. Ook in niet socialistische kringen, aldus mr. Vrolijk gaat men steeds meer de eerste mei als de dag van de arbeid erkennen en vieren. Voor de socialisten zal de 1 mei-viering altijd zin hebben, omdat zij zich spe ciaal op die dag bezinnen op de drie beginselen: de vrede dienen, rassen en volkeren bevrijden en de maat schappij hervormen. Het dienen van de vrede is zeker geen monopolie van het socialisme, aldus spreker, maar wel de manier waarop die vrede gediend moet wor den. Het gaat hier om de vrede die de menselijke vrijheid in de volle zin des woords moet waarborgen. In dit licht is de huidige bewapeningswed loop van een beklemmende en be nauwende actualiteit. Mr. Vrolijk zei het- te betreuren, dat het socialisti sche kamp verdeeld is. Het optreden van de PSP vermindert de machts vorming, waartoe het socialisme in Nederland in staat moet worden ge acht. De PSP monopoliseert de angst gevoelens die ieder weldenkend mens heeft, maar kiest door het afwijzen van de atoombewapening voor het einde van de vrijheid. Dat is een ver antwoordelijkheid, die niemand kan dragen. Terwille van het internatio nale samengaan der socialisten, zo ging het Tweede Kamerlid verder, moeten er offers gebracht worden. Het volgende punt, dat mr. Vrolijk aansneed was het probleem Nieuw- Guinea. Nieuw-Guinea is een moei lijke erfenis, zo meende mr. Vrolijk, maar wij kunnen geen oorlog om dit gebied riskeren, omdat een dergelijke oorlog een aanslag op de wereldvrede zou betekenen. Ook het regeringsbe leid inzake de ambtenarensalarissen kon weinig goeds vinden in de ogen van mr. Vrolijk. Op deze manier, zo besloot spreker zijn toespraak, wordt onze maatschappij voortgestuwd op de weg van het kapitalisme van voor de wereldoorlog. t Puntje Vervolgens gaf de toneelvereniging DOS een opvoering van het sociale drama ,,'t Puntje" van Herman Hey- ermans. Hoewel de toneelstukken van Heyermans wel wat uit de tijd zijn, weten zij nog steeds te boeien. Al- bert v. d. Woerd domineerde sterk als pastoor Bronk. De overigen. Wil Schellingerhout, A. Vink. K. Dorre- paal en A. Ferwer wisten niet de ge ladenheid in de dialoog te leggen, zo als Heyermans die ongetwijfeld be doeld heeft. Ook 's avonds bestond er veel be langstelling voor de 1 mei-viering, vooral van de zijde van de jeugd, of zou de naam van Willeke Alberti deze groep naar Den Burcht getrok ken hebben. Hoe dan ook, haar op treden was een succes, evenals dat van de overige artiesten die hun me dewerking aan het luchtige avond programma gaven. De avondbijeenkomst werd ge opend met een toespraak door de secretaris van het gewest Zuid-Hol land van de Partij, van de Arbeid, de heer P. Th. Biersma. Spreker deed een scherpe aanval op het bouw- en loonbeleid van de regering. Het ver heugde hem zovele jongeren in de zaal te zien, omdat-, zoals hij zei, de jeugd de taken van de huidige gene ratie moet overnemen. Deze zelfde jeugd zal nctief moeten meewerken aan de eenwording van Europa, een eenwording die vandaag in „oude mannen" als De Gaulle en Adenauer tegenstanders vindt. Niet de angst moet het richtsnoer zijn. maar de I wetenschap, dat een aangesloten blok Ivan democratieën alles kan doen om BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Bryan Ernst, zn van M. E. Beemer en I. E. Herst; Hendrika Marie, dr van C. Boon en A. S. Pronk; Robertus Jo hannes Maria, zn van J. A. M. van Haaster en J. G. Kors; Phlllppus Pe trus, zn van J. Bodijn en M B H. Roessen; Karin Allda. dr van G. S. Kuiters en W. M Raaphorst; Wouter Reinder, zn van W. van Joolingen en Z. Prak; Maria, dr van D. Siera en W. Ke ijzer; Lidewij. dr van A. O verduin en M. Gijsman, Susanne Sophia Eli sabeth. dr van J. M. F Jaspars en B. J. Ravenswaay; Nicolaas Arie, zn van M v d. Bent en J. E. Onderwater; Eli sabeth, dr van G J. den Dubbelden en M. van Helden; Dirk Arend, zn van T. M. Mathot en M, v d. Plas; Rudolf, zn van J. J. Guldemond en E. S. War mond; Hugo Victor, zn van B. Riet hoven en H. v. d. Hoogt; Maria Apo- lonia, dr van L. F. A. Hoogeveen en M. J G. Buis; Linda Nicoline, dr van N. Smit en A. T. Baak; Johny, zn van P Mulder en G M v. d. Wal; Leendert Jan, zn van L. J. Huner en C. Ouds hoorn; Bernadette Henrika Maria, dr van A. C. Phlllppl en C. M. van Ber- kel; Jacobus Christlaan, zn van J van Putten en E. M. Rietkerken; Trijntje, dr van M J G. v. d. Bosch en A van Beelen; Mennie, dr van M J. G. v. d. Bosch en A. van Beelen; René Maria, zn van M. F. op de Coul en E Staffe len; Johannes Cornells, zn van J C. Rijsbergen en J v. d Meij; Jan Pleter. zn van B Ouwehand en C. Zwanen burg: Paul Christlaan. zn van D Bol en M Hulsbos: Elisabeth Petronella Maria, dr van H. L. M Vrijhoeven en A J. E. Verhaar; Ingrld, dr van H Verkerk en J. M Ftoozendaal; Leonar- dus Maria, zn van J L P. de Groot en p A. Nieuweveen; Richard Johannes Franelscus zn van J. N. de l'Ecluse en H Bodenstaff. GETROUWD J. Stroeve en N. T. Kroese; G Beur se en E. M. Schoon; G. van Staal en J. W. Swanenburg. OVERLEDEN W. Stol. 88 Jr. w.v. J. van Oosten; H. de Graaf. 82 Jr. man. H. Koelewfjn. 79 Jr. w v J. B. v. d. Berg; J. P. Bal lering, 77 Jr. w.v. P. J. Kerkvliet; G. Bloot. 59 Jr, w.v. J. Houwaard; M. A Struijs. 45 Jr. e.v. C. Machlelsen; H van Tongeren, 72 Jr, man; S. Ie Noble, 91 Jr, vrouw; A. J. Nagtegeller; 67 Jr. man; A G.-Broomans, 73 Jr. w.v. P. v. d Kamp: M S Demmenl, 82 Jr, w.v. W. B. Moerbeek. de vrijheid te behouden, zo besloot de heer Biersma zijn rede. De afdeling Leiden van de PvdA had de kinderen 's ochtends reeds een kindervoorstelling aangeboden. het aanbrengen van een lambrize ring in de koffiekamers. Bovendien is het gewenst de kolommen in de hall met natuursteen te bekleden en om in plaats van de aanvankelijk ontworpen goederenlift een perso nenlift in de koffiekamers te plaat sen. Met het treffen van deze voorzie ningen is een uitgave gemoeid van f 85 800,-, waarbij rekening is ge houden met enige verhoging van de post voor onvoorziene uitgaven. Aan gezien echter telkens blijkt, dat zich tijdens de restauratie onvoorziene omstandigheden voordoen, die een hogere uitgave vergen dan de aan vankelijke ramingen, heeft de Com missie voor de Financien in haar ad vies in overweging gegeven het be schikbaar te stellen bedrag te verho gen tot f 140.000.-, en het verschil ad f 54.200,- te reserveren op de post „onvoorziene uitgaven". B. en W. kunnen zich met deze suggestie ge heel verenigen; uiteraard zal over laatstgenoemd bedrag alleen met toestemming van het College worden beschikt. Geen verhoging in grote zaal Tenslotte delen B. en W. de raad mede, dat een onderzoek is Ingesteld naar de mogelijkheid om het uit zicht van het achtergedeelte van de grote zaal op het podium te verbete ren. Het is daarbij gebleken, dat de enige mogelijkheid hiertoe zou be staan in het plaatsen van een los amfitheater, hetwelk naar gelang daaraan behoefte bestaat, zou moe ten worden opgebouwd en afgebro ken. Indien de zaal echter na afloop van een uitvoering zou moeten wor den ontruimd, b.v. voor een bal, moet het praktisch uitgesloten wor den geacht, dat dit zou kunnen ge schieden zonder beschadigingen toe te brengen aan de vloer en de lam brizering van de grote zaal. Voor het snel afbreken van het amfitheater zouden bovendien 6 a 8 personen nodig zijn. hetgeen in de praktijk eveneens op ernstige bezwaren zou stuiten. Daarnaast zijn bij het aan brengen van 'n gedeeltelijk verhoogde vloer moeilijkheden te verwachten, wanneer de zaal in verband met bij zondere omstandigheden plotseling zou moeten worden ontruimd. Ook zouden ongeveer vijftig uitplaatsen komen te vervallen. Aangezien ten slotte met de aanschaffing van een los amfiteater een hoog bedrag is gemoeid, zijn B. en W. van oordeel, dat niet tot het plaatsen daarvan moet worden overgegaan. Advertentie Vier middelen In één tablet werken krachtiger zonder de maag van streek te maken I Tegen pijn en griep wordt meer en meer een combinatie gebruikt van geneesmiddelen, die eikaars wer king ondersteunen. Eén bestanddeel van Chefarine „4" zorgt ervoor dat - niettegenstaande de krSxhtige werking - ook een gevoelige maag niet van streek raakt. Glmn buisje 20 tabletten f 0.80 Hmdige itripvwpikking 40 tabletten f 1.50 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.50 Klachten over tie Leidse vuilnisbelt De Ingelanden van de Zwetterpol- der te Noordwijk blijken niet erg enthousiast over de aanwezigheid van de Leidse vuilnisbelt in hun do mein. Enkele ter jaarvergadering aanwezige ingelanden brachten hun ervaringen ter kennis van het be stuur en men sprak daar over rat ten, die de afmetingen van een vet te haas nog schenen te overschrij den. Bovendien vreesde men. dat de gemeente Leiden, die elders in de ze polder nog een stuk grond ter beschikking heeft, ook daar een vuil nisbelt zal gaan exploiteren met als gevolg een devaluatie van de om liggende gronden, speciaal van die, gelegen tussen de belde belten. Een andere klacht over vervuiling van openbaar terrein en van open bare wegen betroffen de verscheide ne hopen afval, wel zeventien in to taal, langs de Haarlemmertrekvaart. Bedrijven van elders blijken dit vuil aan te voeren. Het bestuur werd verzocht de autoriteiten van ge meente en politie met deze vuilnis- storterij in kennis te stellen. Ondanks liet natte najaar beston den er geen klachten over de bema ling. Voorzitter J. van der Slot weel dit aan de nieuwe 22 pk motor ia het gemaal. De begroting voor 1962 en de re keningen over 1961 werden vlot goed gekeurd. Toegezegd werd dat men sloten en vaarten zo spoedig moge lijk op diepte zal brengen.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3