Uniek koninklijk feest in beeld Vierde blad no. 30642 Woensdag 2 m<;i 1962 Opgericht 1 maart 1860 Een tiental beelden van de vorstelijke festiviteiten rond het Zilveren huwe- lijksfeest van Koningin Juliana en Prins Bernhard. Gisteren stroomden via Schiphol vertegenwoordigers van vele Vorstenhuizen naar de Nederlandse hoofdstad, om deze unieke feestelijkheden bij te wonen. Links boven aan de pagina het Koninklijk Paar met Prinses Marijke bij de aankomst bij het Amstelhotel. waar zij de Koninklijke gasten begroetten. In het midden boven Prinses Beatrix met Keizerin Farah van Perzië op Schiphol, waar de Keizerin knnelijk haar kapsel moest beschermen tegen de vrij straffe wind. Rechts boven aan de pagina Prinses Margriet, die door Prins Bertil van Zweden naar de Spiegelzaal van het Amstelhotel wordt begeleid voor het bijwonen van het gala-diner. Links de tweede foto van boven de aankomst van Prinses Margaretha van Zweden op Schiphol. Daaronder Prinses Irene bij de begroeting van Koning Olav van Noorwegen, die wij op de onderste foto links terugzien, terwijl hij zich met Prinses Beatrix naar het diner begeeft. Achter hen Prins Philip van Engeland met Groothertogin Charlotte van Luxemburg. Rechts de tweede foto van boven Prinses Irene aan de arm van Prins Louis Ferdinand van Pruisen. Daaronder een foto van enige kostbare geschenken, die aan het jubilerende Koninklijke Paar werden aangeboden. Geheel rechts onder aan de pagina Koningin Elizabeth van Engeland en de Sjah van Perzië op weg naar de Spiegelzaal in het Amstelhotel. Achter hen Keizerin Farah en Prins Aschwin de broer van Prins Bernhard. In het midden van de pagina Koningin Elizabeth van Engeland en Prinses Beatrix op weg naar de rondvaartboten, waarmee na het diner een rondvaart door de Amsterdamse grachten werd gemaakt.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 11