Boerendansers in Oegstgeest Ds. G. J. van Embden neemt afscheid Gezellige drukte in VOORSCHOTEN Zanghuldeoptocht en... tonknuppelen yolksspelen, kinderoptocht, voetbalwedstrijd, puzzelrit ORANJEFEEST WASSENAAR IN TEKEN VAN DE SPORT Brabantse Giltlen op bezoek met muziek van boerenkapel ONDANKS KORTE AGENDA „trage" RAADSVERGADERING BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG I MEI 196? OP KONINGINNEDAG Het Oranjefeest in Voorschoten is rolledig geslaagd. De gehele dag, van b morgens een uur of negen tot B avonds laat, was het druk op straat. Om 9 uur vertrok een lange stoet ;ekostumeerde kinderen, die tesamen ;en kostelijke optocht vormden, naar le nieuwe Vlietwijk. Na de optocht, die in het Burg. 3erkhoutpark ontbonden werd, hield )urgemeester L. de Kool een toe- ipraak tot de kinderen. In de scholen werden de traktaties aitgereikt, waarna op de speelweide tinderspelen werden gehouden. De jrganisatoren daarvan hadden enkele aieuwe, originele spelletjes bedacht. 's Middags begonnen op de Voor straat de volksspelen. Daar was het Jrukker dan ooit en buitengewoon gezellig. Speciaal de touwtrekwed- (trUden, waaraan B. en VV. deelna men, trokken veel belangstelling. Bovendien trok de kermis veel publiek. De voetbalwedstrijd tussen SVLV en Rouwkoop werd (in de laatste mi nuut) door SVLV met 10 gewon nen, waardoor deze vereniging in het bezit van de Wethouder Schrama- beker kwam. Uitslagen De uitslagen van de zaterdag ge reden auto-, motor-, scooter- bromfietsritten luiden als volgt: Auto's klasse A: 1. W. Meijer, Den Haag, 267 strafpunten; 2. C. v. d. Zwan, Den Haag, 274; 3. W. Ver boom, Den Haag 280. Auto's klasse B: 1. H. Balfoort, Voorschoten, 291; 2. S. Star, Valken burg, 332; 3. G. Groen, Schevenin- gen, 360. Motoren-scooters klasse A: J. Knuppel, Leiden, 253. Motoren-scooters klasse B: 1. J. v. d. Nagel, Valkenburg 337; 2. C. Deys, Den Haag 348. Bromfietsen, klasse A: J. Voorham, Wassenaar, 153. Bromfietsen, klasse BI: J. de Reus Voorschoten, 190; 2. L. Lagendijk, Deiden, 209; 3. P. den Hollander, Voorschoten, 212. Uitslagen touwtrekken: 1. Winke liersvereniging: 2. LTJ II; 3. LTJ I; 4. SJV. Kuipjesteken: 1. J. Zoete melk; 2. P. van Leeuwen; 3. H. Schulp; 4. H. Fijnebuik. Fopvoetbal: 1. V. Veen: 2. Schulp; 3. V. Eist; 4. mej. Vlasblom. Uitslagen kinderspelen: Meisjes 6 en 7 jaar (vlaggetje steken»: 1. Petra v. d .Berg. 2. Nico le Hofman, 3. Marian de Koning. Meisjes 8 en 9 jaar (Boerinnerace) 1. Thea Lelieveld, 2. Lia Adema, 3. Ineke Thijsma. Meisjes 10 en 11 jaar (bloempottenrace) 1. Jeanette Roo- vers, 2. Thea de Hollander, 3. Alma Zuiderduin. Meisjes 12 jaar en ouder (fietsen met hindernissen)1. Netty Smit, 2. Jenny van Berkesteijn 3. Ria van Egmond. Jongens van 6 en 7 jaar tblokjes- rapen) 1. Paul Veltema, 2. Hans Swart, 3. Peter Kempen. Jongens van 6 en 7 jaar (blokjesrapen II) 1. Hans Zonneveld, 2. Joop v. d. Krogt 3. Ardie de Leur. Jongens 8 en 9 jaar (zaklopen) 1. Adrie Keijzer, 2. Wim van Vliet, 3. Jaap van Werkhoven. (Deze pagina is ged. gecorrigeerd) Jon LEIDERDORP gen mishandeld Zaterdag was de 15-jarige Rob Huisman uit Leiderdorp met zijn va der meegegaan naar de boringen bij Voorburg. Hij heeft nog al belang stelling voor de techniek. Er was ech ter weinig te doen. Daarom zei zijn vader tegen hem, dat hij maar een eindje moest gaan wandelen. Dat deed Rob. Op z'n wandeling kwam hij een ongeveer 20-jarige man met een paard en wagen tegen. Deze riep „Nu stink je er lelijk in". De man sprong van de bok, diende de jongen enige vuistslagen in het gezicht toe en draaide diens arm zo ruw om, dat later bleek dat deze gebroken was. Tenslotte gooide hij de jongen in een sloot. De heer Huisman heeft bij de politie te Leiderdorp aangifte van deze mishandeling gedaan. Spoedig had de recherche hem te pakken. Hij vertelde, dat hij in een bui van drift gehandeld heeft en bood 'savonds zijn verontschuldigingen aan de jon geman en de ouders aan. Jongens 10 en 11 jaar (wedloop met hindernissen) 1. Robert Hendriks, 2. Friedjof Brave, 3. Jan v. d. Horn. Jongens 12 jaar en ouder (kussen slaan) 1. L. v. d. Swan, 2. B. Brink man, 3. B. Olsthoorn. Kinderoptocht: Grote groepen: 1. Toen, nu en straks (Geref. School) 2. Breischool (Hervormde School». 3. Annexatie (Mariaschool). 4. E.H.B.O. «Joseph- school), 5. Leve de Schoonmaak (Geref. School), 6. De Kroon (Fort- gensschool). Kleine groepen: 1. Ooievaarsdienst (Parkschool), 2. De pantoffelheld (Geref. School), 3. Draagstoel (Fort- genschool), 4. Lente 1*62 Maria school, 5. Wagen met prinses (Geref. School), 6. 4 Sprookjesfee" en <Be- thanieschool), 7 4 negermeisjes (Be- thanieschool), 8. April doet wat hij wil (Geref. School). Individuelen: 1. Narcis (Hervorm de School), 2. Icarus (Parkschool) en De Kaasdragers 'Geref. School 3. Heideprinses (Parkschool), 4. Schots meisjes (Vlietschool), 5. Spaans paar met viool (Hervormde School), 6. Hollands glorie (Betha- nieschool», 7. Marineman (Hervorm de School), 8. Veronica (Parkschool) 9. Versierde vouwwagen (Vlietschool) 10. Edelknaap 'Fortensschool», 11. Lieveheersbeestje (Herv. School), 12. Paddestoel (Vlietschool). Veertig jaar Hengelaarsbontl Op 15 april 1962 bestond de Henge- laarsbond Leiden en Omstreken 40 jaar. Naar aanleiding hiervan heb ben wy onlangs in ons Blad onder de titel „Deeg en Dobber" uitvoerig stil gestaan bij de werkzaamheden van de vereniging in de afgelopen veertig jaar. Zaterdag hield de Hengelaarsbond in een van de zalen van Zomerzorg een receptie. Vele bloemstukken wa ren er de kleurrijke getuigen van, dat het werk van de Bond zeer op prijs wordt gesteld. De aan de waterkant zich zo muisstil houdende sportvis sers, bewezen deze middag echter over voldoende spraakwater te be schikken om aan hun gevoelens van tevredenheid en verbondenheid met de Hengelaarsbond lucht te geven. Nadat de voorzitter van de jubi leumcommissie, de heer A. C. Ver woerd woorden van dank tot het be stuur had gericht, schetste de inspec teur van de binnenvisserij, de heer D. E. van Drimmelen in vogelvlucht het wel en wee van de Bond in die veertig jaar. In het bijzonder legde hij de nadruk op het recreatieve element in de hengelsport, en bracht terloops de watervervuiling ter sprake. Niet alleen vertegenwoordigers van hengelvereniglngen, maar ook afge vaardigden uit de kringen van de be roepsvisserij de tegenstanders van eertijds staken hun lof niet onder stoelen of banken. Steeds weer moest de voorzitter van de Hengelaarsbond Leiden en Omstreken, de heer J. N. de Wit handen schudden, waarderen de toespraken aanhoren en compli mentjes in ontvangst nemen. Er was geen woord „vissers"-latijn bij. K1JVEKKEEK: Geet vrue doorgang aan /oetgan- gers op zebrapaden Sla niet met grote snelheid een hoc-K om Direct om die hoek kan een zebrapad liggen Met het optreden van tien den schoolsportwedstrijden voor ulo- Brabantse gilden uit het Peel- land, metm uziek en sport en met een herdenkingssamenkomst heeft Wassenaar zaterdag en maandag het dubbele feest van zilveren huwelijk van het Koninklijk Paar en van de ver jaardag van H.M. de Koningin gevierd. Nadat op zaterdagavond met medewerking van harmonie- korpsen en drumbands een geslaagde lampionoptocht was gehou den en de kermisattracties op het feestelijk marktterrein reeds veel belangstelling hadden getrokken begon de feestdag, die wat de ging met enige zorg was tegemoet gezien met de aubade voor het weersomstandigheden betrof door de Oegstgeester Oranjevereni- gemeentehuis. Mede dank zij de zon waren velen reeds vroeg op pad gegaan om de zanghulde bij te wonen. Het was een om- en om-programma waaraan de schooljeugd en de volwassenen mee werkten onder leiding van de dirigent, de heer Chris Hanegraaf. Koperblazers van „Concordia" uit Leiden zorgden op uitstekende wijze voor de begeleiding. Gelukweneeii Na dit zo passend begin van Ko ninginnedag sprak burgemeester H. L. du Boeuff woorden van dank voor het gebodene en van gelukwensen voor Koningin en Prias. Hierna volg de nog een aardig moment toen de voorzitter van de O.V. de heer N. van Weizen. de burgemeester, tevens ere voorzitter van de O.V. 'gelukwenste met diens benoeming tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Hy bood namens de Oranjevereni ging het miniatuurkruis aan. waar voor de burgemeester zijn hartelijke dank betuigde. Kinderoptocht De eerste feestdag, zaterdag, stond in het teken van de Brabantse gilden. Terwijl de schooljeugd, die met mu ziek voorop gearriveerd was, voor het raadhuisbordes stond opgesteld, de fileerden de gilden, voorafgegaan door de Boerenkapel uit Helmond. Het de- filé werd door burgemeester en me vrouw Geersema en door andere le den van het gemeentebestuur gade geslagen. Deburgemeester sprak de schooljeugd toe. Na dez etoespraak nam de burgemeester de eed van trouw van de Brabantse gilden af: driemaal werd hem een vendel boven het hoofd gezwaaid. SEen groep ven deliers ga feen demonstratie en het Wilhelmus werd ten gehore gebracht tot besluit van deze plechtigheid. In het raadhuis wer daan de ongeveer 200 gildebroeders het gildenbier aan geboden. Demonstratie 's Middags traden de gulden en en kele muziekkorpsen op het Blauw Zwart-terrein aan de Dr. Mansvelt- kade op. De belangstelling was niet zo groot als verwacht was, waar schijnlijk een gevolg van het onaan gename weer. Maar het programma werd geheel afgewerkt: weer een kleurig defile van de gilden, weer de eed van trouw, die nu werd afge nomen door de commissaris der Ko ningin, mr. J. Klaasesz, een toespraak van burgemeester Geertsema over de betekenis van de gilden, een demon stratie koningsschietcn en de plech tig einstallatie van een nieuwe ko- noing. vcndelzwaaien, volksdansen, kruisboogschieten en muziek van de Boerenkapel. Zaterdagavond trok de jeugd met lampions en fakkels naar het terrein achter het Havenkanaal, waar om 9 uur een fraai vuurwerk werd afge stoken. Sport De tweede feestdag, maandag, vier de de sport hoogty. 's Morgens wer en middelbare scholen gehouden, ter wijl de kleuters in het Verenigings gebouw genoten van poppenkastvoor stellingen. Het sportprogramma om vatte persoonlijke hardloopwedstrij den en estafettes, verspringen en een voetbaltoernooi. Dit voetbaltoernooi werd gewonnen door de R.-K. Ulo school met 7 punten uit 4 wedstrij den. Om de tweede en de derde plaats moesten de Chr. Uloschool en het S. Adelbertcollege een serie strafschop pen nemen omdat beide met 4 pun ten waren geëindigd. De Chr. Ulo school won hierdoor de tweede prijs. De estafettewedstrijden voor meis jes werden gewonnen door de Chr. Uloschool, de estafettes voor jongens door de R.-K. Ulo. 's Middags trok sportlievend Was senaar naar het Blauw Zwartterrein, waar het Wassenaars Sportcontact een aantrekkelijkk programma ver zorgde met voetbal, honkbal en hockey. Met de hockeywedstrijd tus sen een Wassenaars elftal uit spe lers van De Kieviten en HGC samen gesteld en de Batavieren werd het programma geopend. De Batavieren bleven, zoals wel verwacht was, de meerderen van het overigens enthou siast spelende Wassenaarse team. In de eerste helft scoorde Terlingen van Be Fair een doelpunt, in de tweede helft maakten deze zelfde speler en Bromberg van HHYC er in totaal 30 van. De honkbaldemonstratie, door spe lers van Wassenaar en van het Leidse HVL was interessant. De heer J. N. Tettero van de sportvereniging Was senaar gaf een toelichting door de microfoon. Voordat de voetbalwedstrijd be gon had de traditionele vlaggen- parade plaats. Meisjes van de Chr. gymnastiekvereniging „Irene" hesen Alle leerlingen van de kleuterscho len trokken feestelijk uitgedost door het dorp om de kindervoorstelling in de recreatiezaal van Endegeest bij te wonen. Om 11 uur vertrok de gekos tumeerde kinderoptocht langs een route waar zich zeer veel publiek had opgesteld. Het tonknuppelen voor volwasse nen trok een dermate grote belang stelling. dat niet eens alle liefhebbers aan bod konden komen. Aan dit po pulaire volksspel heeft men veel ple zier beleefd. In vlot tempo en goed afgewisseld werd op het ASC-terreln het middag- de vlaggen van alle deelnemende sportverenigingen en daarna klonk het Wilhelmus. Burgemeester Geertsema verrichtte de aftrap voor de voetbalwedstrijd tussen een Wassenaars elfal (spelers van Blauw Zwart en van Wassenaar» en het Nederlands Studentenelftal. De studenten stelden enigszins te leur. ook al hadden zij gedurende kortere of langere perioden wel een bepaald overwicht op de Wassenaar, se gastheren. Maar de afwerking van hun aanvallen liet heel veel te wen sen over. Het is slechts een heel en kele keer gelukt het de Wassenaarse doelman Moens erg lastig te maken. Het Wassenaarse elftal drukte zijn enthousiasme uit in twee doelpun ten, in beide speelhelften een, resp. van Elligens en van Klinkhamer, beiden spelers van Wassenaar. Samenkomst Maandagavond werd een matig be zochte herdenkingssamenkomst ge houden in de Dorpskerk. Het Wasse naars Jongerenkoor zong onder lei ding van Gerard Akkerhuis, de heer Jan J. van den Berg bespeelde het orgel en na een inleidend woord door de heer H. W. Dunnewolt, voorzitter van de Oranjevereniging, hield bur. gemeester Geertsema een toespraak, waarin hij enkele beschouwingen wijdde aan de betekenis van de con stitutionele monarchie in ons land. Het feest werd maandagavond voortgezet met een taptoe op het Molenplein en met een bal in de noen lucht op het Dorpsplein en een Oranjebal in het Verenigingsgebouw. programma afgewerkt. De boeren dansers uit Vorden hebben op de klompen veel dansen uitgevoerd. Het succes van dit. optreden was geweldig. Aan alle dansers werden aan het, slot bossen narcissen aange boden. Een bijzonder hartelijk af scheid. Inmiddels had Poedel van Dam uit Alphen acrobatiek op de fiets laten zien met enkele zeer goede even- wichtsnummers. Leden van A.S.C. zorgden voor een vrolijk slot met een gekostumeerde voetbalwedstrijd, waarin tal van humoristische verto ningen waren opgenomen, waarom hartelijk kon worden gelachen. Telegram Aan het begin van dit middagfeest maakte de voorzitter van de O.V. melding van de verzending van een telegram aan Koningin en Prins van de volgende inhoud: ..Bestuur en leden der Oranjever eniging bieden U vanuit feestvierend Oegstgeest op deze bijzondere feest dag hun eerbiedige gelukwensen aan". De gehele dag heerste er een vro lijke stemming op het marktterrein in het Wilhelminapark. De feestdag werd besloten met een fraai vuurwerk op het sportterrein aan de Hofbrouckerlaan. De Oranjevereniging verdient on getwijfeld de dank van de Oegstgees ter burgerij voor het gebodene op de feestdag en de stipte wijze waarop alle programmanummers zijn uitge voerd. Rails in Voorschoten nog niet diclil Herv. Gemeente te Zoeterivoude Met een predikatie over 1 Co ring he 2 „Opdat uw geloof niet zou rusten op wijsheid van mensen, maar op kracht van God" heeft ds. G. J. van Embden. die naar Steenderen vertrekt, zondagmiddag tijdens een drukbezochte dienst afscheid geno men van de hervormde gemeente van Zoeterw5oude. Deze afscheidsdienst in de her vormde kerk werd bijgewoond door het college van burgemeester en wet houders en de gemeentesecretaris, alsmede, door vele predikanten uit de omliggende plaatsen. Ds. Van Embden legde in zijn pre diking de nadruk erop, dat ook de predikant van preek tot preek en van huisbezoek tot huisbezoek de Heilige Geest moet ontvangen. Hij hoopte in de afgelopen zeven jaar Gods Woord in Zijn kracht gebracht te hebben. God is getrcuw. zei de predikant, ondanks onze ontrouw. Na het zingen van gezang 144 1 en 3 sprak ds. Van Embden zijn af scheidsrede uit, waarin hij gewaagde met veel genoegen in Zoterwoude ge werkt te hebben. Hij dankte de ker- keraad, de koster, de organist en de gemeente voor de prettige samenwer. den. Als consulent voerde daarna ds. Honnef het woord, die hem een goe de tijd toewenste in Steenderen en dank bracht voor de arbeid in het Academisch Ziekenhuis. Tot de velen die in „Ons Huis" het woord richtten tot ds. Van Embden behoorde burgemeester Detmers, die de scheidende predikant dankte voor de prettige samenwerking met het gemeentebestuur. Verder voerden nog het woord de oudpredikant ds. Hon- dersouderling Bronkhorst uit Steen deren, oud-ouderling Jac. Dorrepaal en ds. Honnef van Leiderdorp na mens de ring en de classicale ver gadering. De Jongeren van de gemeente heb ben gisteravond ds. Van Embden een hartelijk afscheid bereid. Zij voerden het stuk „Waverientje wint de laatste slag" op en afscheidswoor den werden o.m. gesproken door de secretaris van de jeugdcommissie, de heer G. H. van Kampen, een van de oudste gemeenteleden, de heer W. Wessel en de heer H. J. v. d. Berg, die de tolk was van de .M.V. Zij. lieten hun woorden vergezeld gaan van geschenken. Ds. Van Embden sprak tenslotte een dankwoord king en sprak de hoop uit., dat vicaris 1 was zeer erkentelijk voor de medewer Hengstmangers zich spoedig aan zijn king, die hij ook van de jeugd heeft nieuwe gemeente zal kunnen verbin- 'mogen ontvangen. Een zeer korte agenda van de ge meenteraad van Voorschoten werd door de raadsleden, zo erg, uiteen gerafeld, dat de mededelingen van B. en W. een anderhalf uur vergden. Een half jaar geleden maakten de raadsleden bezwaar tegen het in- bdengen van bituum in de tramrails in de dorpskom, thans kwamen de leden daarop terug en de meerder heid was toch wel voor dichting van de railsleuven. Ir. Rombouts (KVP) zag geen heil in dichten van de sleuven door mid del van een bituumvulling. De kos ten hiervoor bedragen f 4.000 terwijl het materiaal voor de sloop sterk in prijs verminderd. Een vulling met zand en asfalt is beslist beter. De heer Van der Werff (PvdA) zag zon der meer geen heil in welk soort vul ling ook, indien de straat niet beter geëffend zou worden. B. en W. gaven de raad de verzekering spoedig op dit onderwerp terug te komen. De mede deling van B. en W. tot het afwij zen van het verzoek der plaatselijke middenstand tot herstelling van de oude tramhalte Dorp, kon de goed keuring van de gehele raad ver krijgen, mede doordat de commissie overleg middenstandszaken zich met de zienswijze van de betrokken par tijen (NZH-commissie Strafverorde ningen) kan verenigen. Getracht zal worden de gevraagde parkeerruimte ter plaatse spoedig te verwezelijken. De recreatie kwam aan bod bij de mededeling van B. en W. tot het verlenen van een vergunning voor de tijd van één jaar aan de hen gelsportvereniging „Onze Hobby" om te vissen in de vijver gelegen in het burgemeester van der Hoe- venpark. Dr. Huizenga (PC) brak een lans voor de jeugd en wilde Voorschoten snel meer leefbaar maken voor de jeugd. Ir. Rombouts <KVP) ging met hem mee en wilde iedere jongen of meisje toestem ming geven om hun stok met een simmetje in het gemeentelijk wa ter te gooien. Indien een kind een volwassene ziet vissen, dan denkt het niet ver der maar rent naar huis om ook een hengel te halen. Burgemeester de Kool zette uiteen, dat dat beslit niet gaat. omdat de Kamer voor de Binnenvisserij de uiteindelijke be slissing heeft. Deze vergunning heeft. Deze vergunning wordt als proef afgegeven aan een „open" ver eniging. iedere ingezetene kan dus lid worden en de vereniging draagt zorg dat de gezons niet beschadigd worden. Wethouder Dekker (PC.) verklaarde nog, dat Openbare Wer ken bepaalde plaatsen zal aanwijzen alwaar gevist mag worden, ter ver mijding van onnodige beschadiging van gemeentelijk groen. Het voorstel van B. en W. tot aankoop van de panden Treubstraat 21 en 23 kon niet de goedkeuring verkrijgen van de heer Fortanier (KVP). Het raadsvoorstel vermeld de de aankoop van 669 m2 grond met opt-allen enzovoorts voor een prijs van f 94.000. Nadat het taxa tierapport werd samengesteld bleek dat 200 m2 grond niet aan de gebr. v.d. Lee toebehoorde, maar verkocht was aan Dennen. Wethouder Dekker las een verkla ring van B. en W. voor en stelde voor de prijs van f 9.000 te verminderen met f 1.000. De heer Fortanier vond het een vreemde zaak en wilde meer klaarheid en de verzekering van B. en W. dat met deze afkoop de ge meente ook definitief van alle finan ciële verplichtingen af zou zijn. Oo de heer Dirksen (PV) was het niet ge heel eens en wenste de verplichtin gen van de gemeente te weten ten opzichte van de eigenaar van het overblijvende gedeelte grond, zoals verlening van overpad e.d. Geheel lies rond praten scheen niet mogelijk, zodat burgemeester De Kool nadat de diverse sprekers driemaal het woord gekregen hadden, dit onder werp zonder meer afsloot en tot stem ming overging met het bekende re sultaat. Aan het einde van de vergadering, wiens mededelingen belangrijker schenen dan de voorstellen, sprak burgemeester De Kool een feestrede uit tergelegenheid van het zilveren huwelijksfeest en verjaardag van Hare Majesteit de Koningin. WARMOND Kindercorso op Koninginnedag De viering vanKoninginnedag In Warmond begon 's morgens met een H. Mis in deR.K. Kerk. Vel* pa rochianen maakten van deze gele genheid gebruik om hun dank te uiten jegens ons Koningshuis. Hierna verzamelden zich alle schoolgaande kinderen rond het ge meentehuis. waar de voorzitter van het Comité tot viering van War- monds feesten de heer Th. R. de Vroomen, zijn felicitaties aan het adres van het Koninklijk gezin. Na dat de burgemeester deze toespraak had beantwoord trokken dek inde- ren. begeleid door de beide plaat selijke muziekkorpsen, door het dorp waarna hun een tractatie werd aangeboden. Het kinder-bloemencorso was on getwijfeld het hoogtepunt van deze dag. De kinderen hadden hun auto peds,- fietsen- en andere voertuigen grappig versierd. De jury had geen gemakkelijke taak doch wist na rijp beraad de volgende prijzen toe te kennen: Autopeds: 1. Helma van Winsen, 2. Karin Gortzak, 3. Elien Bok, 4. Elise Eggen, 5. Marian Cre- mus. Fietsen: 1. Gerda vanLecuwen.WL 2. Anneke Ouwehand, 3. Marijke van Winsen, 4. Jaap Kroon 5. Cobi Land man. Voertuigen: Corry van Rijsbergen, 2. Leon Juffermans, 3. Henny Wes- terop. Groepen van 2en 3 personen: 1. Fieke Versluis, 2. Jaap v.d. Hulst, 3. Frank Rexen. Groepen van 4 of meer personen: I. Greet je Heyl 2. Jan de Winter, 3. Greetje van Es. Promotie op proefschrift over vaccins Woensdag zal de heer A. Hekker uit Warmond promoveren tot doctor in de geneekunde. De heer Hekker deed in 1955 zijn artsexamen en was daarna als officier-arts werkzaam op het Centraal Laboratorium van de Bloedtransfusie Dienst van het Rode Kruis te Amsterdam. Als student voelde hij zich al aangetrokken tot laboratoriumwerk en werkte als stu dent assistent bij prof. Verlinde, die nu zijn promotor zal zijn. In 1958 werd hij bacterioloog. Hij doet on derzoekingen in het Rijks Instituut voor Volksgezondheid te Bilthoven. Zijn onderzoekingen bewegen zich thans rondom de bereiding van vac cins tegen virusziekten, voornamelijk polio en pokken. Zijn promotie geschiedt op het Sroefschrift, over de problemen bij de ereiding van vaccin tegen kinder verlamming. Als paranymphen zul len optreden zf>n broer kapelaan M. Hekker en een studievriend dr. J. Wllterdink. Veertig jaar kluchten en revues In de grote zaal van „Den Burcht' heeft het Eerste Leidse Klucht- en Revuegezelschap zaterdagavond met een feestelijke bijeenkomst zijn 40- jarig jubileum gevierd. In zijn openingswoord, sprak de voorzitter van de jubileum-commissie, de heer I. Lens. er zijn vreugde over uit, dat hij zovele leden en donateurs welkom mocht heten, in het bijzonder de ere leden, alsmede de afgevaardigden van enige zusterverenigingen. Nadat de bestuursleden met hun dames op het podium hadden plaats genomen, brachten de aanwezigen het gezelschap een langdurige ovatie, j In zijn feestrede vertolkte de heer Lens de grote waardering welke de leden en donateurs voor het bestuur koesteren. Namens de leden en de donateurs bood hij als Jubileumge schenk twee metalen opbergkastjes aan voor het ledenkaartsysteem en de overige verenigingsbescheiden. De bcstuurs-echtparen kregen als meer persoonlijke hulde een zesdelig thee servies en een prachtig boeket bloe men. De voorzitter, de heer J. van Elk. verheelde in zijn dankwoord geens zins het feit. dat voor de instandhou ding van de vereniging Inderdaad maar al te vaak zeer veel van het bestuur wordt gevergd. Het erelid, de heer P. Ernst, ver tolkte in een korte toespraak de waardering, die de oude garde voor het huidige bestuur heeft en bood de voorzitter als blijk van deze waar dering een nieuw top-ornament voor voor het verenigingvaandel aan. Nadat de heer M. Oostehout onder aanbieding van een fraaie bloemen- bak de felicitaties van de leden der klaverjas-onderafdeling had overge bracht, werd o.m. nog het woord ge voerd door de voorzitter van „Ons Nieuw Toneel", de heer J. Sleijser, die de nadruk legde op het feit. dat dev iering van het 8ste lustrum voor een amusementsvereniging zeker een unicum kan worden genoemd. Als blijk van erkentelijkheid voor de pret tige relatie die het jubilerende gezel schap reeds vele jaren lang met „O.N.T." onderhoudt, overhandigde spreker zijn collega-voorzitter een fraai bloemstukje. Hierna hebben de feestgangers zich enige uren geamuseerd met een voor treffelijke non-stop cabaret-show, die onder het motto „Feest" werd gepre senteerd door Claire Russeel, cabare tière met een internationaal reper toire. Jean Steiker die met zijn accordeon de muzikale omlijsting verzorgde. Mr. Corty, cascadeur en verzorger van een koldernummer. Rie en Wim Lippens in twee geestige sketches, Willie Ciebbelie als confe rencier en Imitator o.m. van Tino Rossi en Bing Crosby, met als hoog tepunt het optreden van Fred Hen- ger. Als sluitstuk van de lustrum viering volgde een geanimeerd bal onder leiding van de heer J. Heems kerk met medewerking van het dans- orkest „The Rlthme Makers". Bijna f 1900 voor bouwpastoor De bazaar, die het Damescontact van de Antonlusparochie donderdag, vrijdag en zaterdag in de Antonius- school aan de Boshuizerkadp heeft gehouden, heeft een bedrag van on geveer 1900 gulden opgebracht. Za terdagavond werd dat aan bouwpas toor Commandeur ter hand gesteld, die dit geld zal besteden voor de aan schaffing van vijf zilveren kandelaars voor de in zuid-west te bouwen r.-k. kerk. De medewerkers aan de bazaar krijgen volgende week maandag een filmavond aangeboden in een van de zalen van de Bevrijdingskerk. Prachtig succes van K. G. OP „AHOY' -CONCOURS TE ROTTERDAM. Het bekende Trompetterkorps „AHOY" organiseerde zaterdag te Rotterdam een groot drumbandcon cours waaraan 20 drumbands deel namen. De Jury bestond uit de ma joors H. M. Schwedler en H. Freijsen van de Marinierskapel en de heer Laros, Instructeur van de „Tromme- laeren van Roesendaele". Het Leidse Chr. Tambour- en Pij perkorps „Kunst en Genoegen" be haalde op dit concours in de hoogste afdeling een eerste prijs en daarmee tevens het hoogst eaantal punten van het gehele concours. Nog een eerste prijs in deze afdeling ging naar het Tambour- en Pijperkorps „St.-Jozef" uit Vaals. Cineac-programma in CASINO In het Casino-theater draait tot en met donderdag a.s. gedurende de middaguren een aantrekkelijk Ci neac-programma. dat voor een groot deel betrekking heeft op het Ko ninklijk Huis. Polygoon-Prof ïltl maakten een zeer geslaagde keuze uit, de overvloed van beelden uit het vijfentwintigjarig huwelijk van ons vorstelijk paar. beginnende met de verrassende aankomst v&n Prinses en Prins in een witte sportauto bij het paleis Noordeinde in Den Haag. In de sindsdien verstreken kwart eeuw is er heei wat in het leven van Koningin tPrinsesJuliana en Prins Bernhard aan hef en leed geschied. Het aardige van deze keuze is dat de periode in Canada (gedurende de oorlogsjaren) bepaald niet vergeten is. Men ziet o.m. de prinsessen zich op onbezorg de wijze zich vermaken in de tuin en op de schommel. Een ander onderdeel van dit Ci neac-programma is de film in kleu ren over het Boskoopse bloemencorso in Amsterdam, een interessant over zicht van praohtige praalwagens bin nen de muren van de oude veste aan de Amstel. Eveneens in kleuren is een bijzonder charmante verfilming van de jubileumrally van de Pionier Automombiel Club. de vereniging van eigenaren van oude auto's. Voor de Jeugd een bijzonder aantrekkelijk on derdeel en zeker niet minder voor de ouderen die in een comfortabele wagen over de wegen snorren, maar met verbazing zullen zien tot welke prestaties die talrijke oudjes van allerlei model nig in staat zijn! Niet In kleur maar niet minder boelend is het overzicht van vele activiteiten van het Koninklijk gezin in 1961. Al bij al een gevarieerd programma, dat he1" wel „doen" zal. In de avonduren vertoond Casino de reeds aangekon digde „Chaplin-revue". hbdj BEURSOVERZICHT HOOGOVENS FLAUW Amsterdam, 1 mei. Het lange weekeinde heeft het Damrak blijkbaar geen goed gedaan. De hoofdfondsen zetten vanmiddag in met lagere koersep ten opzichte van het vorige slotniveau. De lagere tendentie was mede het gevolg van de zeer teleur stellende cijfers van Hoogovens over het eerste kwartaal 1962. Deze on prettige verrassing kwam de koers van het Hoogovenpapier bU de ope ning op een daling van 39 punten te staan bij een notering op 710. Ge noemde cijfers geven een belangrijk lagere winst te zien vergeleken met de cijfers over het eerste kwartaal van 1961, Vergeten moet echter niet worden dat Hoogovens in die tijd te gen de 1200 noteerden. Er is dus reeds aldus de beurs een grote hap van de koers of Men is dan ook van mening dat genoemde winstdaling op dit koersniveau zeker is verdisconteerd. Een herstel v<x>r Philips laat nog steeds op zich wachten. Dit fonds daalde de laatste weken van 1038 tot vandaag bij de opening 860. Vorige slotkoers was 874 Unilevers moesten een flinke veer laten op f- 170.30 min ruim f. 3.Kon Olies f. 1,— lager op f 138.10. AKU's hielden zich goed op 336 (368). Wall Street blUft steeds tegenval len. Gisteren waren de Nederlandse hoofdfondsen aldaar lager. Geduren de het verdere beursverloop kwam in de koersen weinig verandering meer. Hoogovens liepen op tot 713. In de Scheepvaartsector werden koersverliezen geboekt van 1 tot 2 punten met weinig zaken. Ook de leidende oultures eaven k'oersafbrok- kelingen te zien. De staatsfondsen- markt was een weinig lager. Dinsdag 1 mei ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000 Vorige Slotkoers koers v heden Ned '58 4% 101 101%* Ned '59 4% 101 101*i Ned '60-1 4% 100% 101*4 Ned '60 11 4% 101 101'4 Ned '59 4V4 99% 99% Ned '60 4V4 99% 99% Ned '81 4V4 100 100 Ned '53 3% 95% 95% Ned Gb obi 3% 81 L 81 x Ned '47 3% 91% 90% Ned '51 3% 96% 96% Ned '53 I-11 3% 94 GB 94*4 Ned '56 3% 93% 94*4 Ned '48 3V4 88*3 88% Ned bel cert 3% 88% Ned '50 I-II 3V4 88% Ned '54 I-II 3y4 90 89% Ned '55 I 3y4 90 89% Ned '55 II 3y4 92% 92*4 Ned *37 3 90% 90 Ned G.b obi '46 3 91 AOL 91*4 f Ned dol In *47 3 91% 92% Ned Inv cert 3 99 99 Ned 62-64 3 100 99% Indie *37 3 98% 98% rndië "37 3 92% 92)1 Ned won b 1 '57 6 107% 107% Ned w b.l '58 4% 99 100ft ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 110% 109% Ver. HVA-mij 132% 131% AJC.Ü 368*4 362 Deli Mij cert. 153.20 151 Hoogovens cert. 749 707 Philips gem bez 874 958% Unilever cert. 174.30 170.60 Dordtse Petr 641 634 «"on p (SO A f 20) 139.40 138 20 Holl Amer UJn 138 GB 135% Java China Pak 143 143 Ki^i 64 GL 63 Kon Ned St.boot 160% 159% Kon Paket MiJ 151GB 150 Stoom MU Ned 150 GB 149 Ntev Goudr cert 139% 137% v Ommeren cert 320 GL 310 Kon Rott Lloyd 132'4 131% N Scheepv Unle 145% 144% NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.l en Gem leningen A'dam '47 (3%) 3 idem 48 (3%) R'dam '52-1 (4%) ld "37 I-n (3%) Z -Holl '55 4% Bankwezen Bb N Gem 58 5V4 ld NWB'52 4 i BVG rspbi t 500 BVG rspbr "52 (ndustr Obligaties Philips Doll *51 95 94 3j 95 98% 103*4 99 202 142 202 141% 93 VERKLARING DER TEKENS Gedaan en bieden Ti- Gedaan en laten Premieleningen Vorige Slotkoers koers v. heden A'dam '53 3 108L 107 x A'dam'51 I 2*4 85 84% A'dam '56 I 2% 82*4 82% A'dam '56 II 2% 91H 91% A'dam '56 III 2*4 91 91% Eindhoven '54 *4 82% 82'4 Enschede '54 2*4 83 Tg 84% Den Haag '52 1 2*4 90*4 90i Idem II 2% 95% 96 x R'dam '52 I 2*4 92% 92% Idem n 2V4 92% Idem '57 2% 89% 89% Utrecht '52 2% 93% 93% Z.-Holl. 1957 2% 88% 88% Zuld-Holl '59 2% 106 102 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Interunie f 50.- 204 202 Robeco233— 230 Unitas f50515 509.50 Ver. Bez. v. '94 f 50 142.— 141 Amst Bank 392 390 Cultuurbank 33*4 32 Holl Bank eert. 220% 220 Ned Handelmfj 367% 366 Rott Bank386 383 Twentsche Bank 335 352 Senembah 415 L Industrie Ondernemingen Albert Heyn 751 752 b Berkei's Pat260 256 BorsumU-Wehry 72 73 Calvè Delft eert. 831 825 ElectralasmU 374% 371 K. Pap. v Gelder 342 324 d K. Ned Grofsm. 184 175 b Holl Constructie 418 415 Ing bur v. B-nf], 231 230 Internatlo 213 208 Int. Kunstst Ind. 70% 70*4 v. Kemp en Beg. 154% 154 Leidse Wolsp.rU 529 B 519 Mtlller en Co NB. 440 L f Ned. Kabelfabr. 575 561 Philips pref 287% 281 Rott Droogd MU- 505*4 501 Slkkens Groep 815 810 Ver Touwfabr 387% 380 Walvisvaart 97 95 Wernlnk's BetJnU 223 220't Wilton Fefjenoord 311 298 v WUk - Heringa 96 L 95 x Zaalberg 144 141% Mijnbouw en petroleum Billton 2de r 456 445 Kon Petr (f20) 138 136.50 Amerik. fondsen Canad Pacific E 24A Intern Nickel 76% 74% Anaconda 46% 45 ft Bethlehem Steel 39 38 Cities 8ennce 55 54*4 General Motors 54% 52% Kennecott 76 ft Republic Steel 50% 50% Shell Oil 36% 35% Union Pacific 311* 30% Un States Steel 59% 60% Bieden b Laten x Ex-dividend d Exclaim c

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9