KIJK... Ook in Leiden gekoppeld aan vreugde over zilveren huwelijk Advocaten van de straat op het Stadhuisplein verenigd Viering van Koninginnedag Muziek aan het dag en vuurwerk begin tot van slot Belofte en schuld hoe vlot en sportief! 6.9 Ds. M. Ottevanger nam na 24 jaar afscheid van Leiden Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 1 mei 1962 Tweede blad no. 30641 De viering van Koninginnedag was dit jaar ook in Leiden gekoppeld aan de dankbaarheid en vreugde over het zilveren huwelijk van het Koninklijk Paar. Zorgde de Vereniging „Konin ginnedag", dit jaar voor het eerst onder het „directoraat" van de nieuwe voorzitter, de heer .W de Gast, meer voor een algemene feestviering, waarin vooral de jeugd betrokken was, ook in enkele wijken wij noemen de Burgemeesterswijk. Leiden-Zuidwest en Westerkwartier was het volop feest. Kreeg de jeugd in de ochtenduren ..volop haar portie", sportminnend Leiden kwam in de middaguren in de Kikkerpolder ruim aan zijn deel. Voor het eerst op Koninginnedag was er ook 's avonds een vuurwerk aan de Boshuizerkade en hield de Leidse Chr. Oranjevereni ging in het geheel bezette Antoniusclubhuis een Oranjefeest, dat er zijn mocht. Daar tussen door zorgden muziekkorpsen voor feestelijke klanken. Vrolijke klanken, waarvoor reeds vier bands in de vroege ochtenduren door de Sleutelstad trokken. Van geheel ander „klankvolume" was de rede, welke dr. P. L. Schoonheim gisterochtend hield in de Pieterskerk en welke was afgestemd op de zinvolle waarden, die wij in ons Koningshuis bezitten. Feest op het Stadhuisplein Leerlingen uit de zesde klassen van alle lagere scholen in Leiden stonden gistermorgen al vroeg op het Stad huisplein aangetreden om hun vreug de over het dubbele feest van onze Koninklijke afmilie in een zanghulde tot uiting te brengen. Ze hadden vlaggen bij zich en droegen boven dien oranjestrikken. Het was een bont gezelschap, dat zoals gewoonlijk weer veel belangstelling trok. Het programma vermeldde een aan tal vaderlandse liederen, terwijl de ongeveer 2100 jongens en meisjes vanzelfsprekend ook het Wilhelmus ten gehore brachten. De algehele leiding berustte bij de heer A. van Kapel en de muzikale begeleiding bij het Leids Politie Muziekgezelschap. Loco-burgemeester J. C. van Schaik hield na afloop van de au bade een toespraak vanaf het bordes van het Stadhuis. Hij zei o.m. dat we blij mogen zijn met een koningin als Juliana, een koningin die samen met de prins al zoveel goed voor ons volk heeft ge daan. Met een driewerf hoera werd de plechtigheid besloten. TELEGRAM VAN SCHOOLJEUGD De schoolkinderen, die 's morgens vpoeg hadden deelgenomen aan de aubade, woonden in de loop van de ochtend een filmvoorstelling bij. In verband met de restauratie van de Stadsgehoorzaal was er meer dan één plaats van samenkomst. Er werden nl. films vertoond in het Luxor- theater de Casino-bioscoop, het Lido- theater, de Studio-bioscoop en het Sint-Antonius Clubhuis. De Oranje film bestond uit flitsen van onze Ko ninklijke familie ln het recente ver leden en verder draaiden er kinder films. Voordat de voorstelling begon werd aan alle leerlingen het geluks telegram voorgelezen, dat namens hun naar het Koninklijk paar ver zonden zou worden. NOG EEN ZILVEREN BRUILOFT Ook Jan Klaassen en Katrijn vierden op* Koninginnedag hun zil veren bruiloft. Dat bleek uit de pop- Zoekt U een schoorsteenklok, wandklok of wekker, v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het. De beste merken. Junghans - Kienzle - Mauthe. Nieuw tijdelijk volkstuincomplex Er komt thans schot in de aanleg van een nieuw tijdelijk volkstuin complex in de Oostvlietpolder nabij de Vliet in de gemeente Zoeterwoude. Binnenkort zal het complex door de gemeente Leiden in gebruik worden gegeven aan de Leidse Bond van Volkstuinverenigingen, die het in onderverhuur zal verstrekken aan de volkstuinvereniging „onderlinge Turnvereniging". Het secretariaat van deze vereniging is gevestigd bij de heer C. J. v. d. Zeeuw, Pieter de la Cocrtstraat 29. penkastvertoningen in de grote zaal van ,Den Burcht", waarvoor opmer kelijk veel belangstelling bestond. Terwijl honderden peuters binnen genoten van het feest, dat gehouden kon worden dank zij de medewer king van het poppentheater Devilé, vormden zich buiten lange rijen kin deren, de een nog meer in gespannen verwachting dan de ander. Er had den in totaal vier voorstellingen plaats, de eerste begon om half tien en de laatste om kwart, voor twaalf. Fijn dat er ook op dit Oranjefeest weer aan de allerjongsten is gedacht! Oraiijewandeltocht De traditionele Oranjewandeltocht georganiseerd door de Vereniging „Koninginnedag" in samenwerking met de Wandelkring Leiden e.o., de Gemeentelijke Schoolsportcommissie en de Leidse Jeugdactie, vormde ook dit jaar een van de hoogtepunten in het middagprogramma van de Leidse Koninginnedagviering. Er heerste gistermiddag in „Den Burcht" de startplaats van de tocht weer de gebruikelijke drukte van afmarcherende groepen en indi- viduelen. Toen de laatste deelnemers (sters) om ca. 2 uur waren vertrok ken, hadden 17 groepen met een to taal van 390 deelnemers (sters) en ruim 150 individuelen zich op pad begeven om via een prachtig 15 km lang parcours hun sportieve wande ling te maken. Op de terugweg ver zamelden de deelnemers (sters» zich op de Hoge Rijndijk. Om half vijf marcheerde de lange met vlaggen opgeluisterde stoet achter de Chr. Muziekvereniging „Concordia" naar „Den Burcht" terug waar de prijs uitreiking plaats vond. Voor het echter zover was, bereikte de tocht zijn hoogtepunt, toen ..Concordia" voor het Stadhuis halt hield en front maakte en wethouder loco-burge meester J. C. van Schaik, de heer A. Boogaards, rijksinspecteur van het L.O., en het bestuur van „Koningin nedag" op de Stadhuistrap versche nen om het voorbij trekken van de fleurige stoet gade te slaan. Ver- moeiheid deerde toen opeens nie mand meer en maakte plaats voor een gevoel van trots omdat ook dit jaar allen de tocht, weer zonder uit vallers hadden volbracht. Aan de finish hield de heer L. Questroo, vice- voorzitter van .Koninginnedag" een kort afscheidstoespraakje waarna hij tot de prijsuitreiking overging. De deelnemers (sters). die de tocht voor de eerste maal volbrachten ontvin gen een fraai herinneringsmedaille, terwijl de overigen het jaarcijfer in ontvangst mochten nemen. De schoolgroepsprijzen, toegekend door een deskundige jury, gingen naar: 1. OLS Zuidsingel (wisselbeker en lauwertak); 2. Jan Ligthartschool (lauwertak); 3. Storm Buisingschool (medaille); 4. De Meijeschool te Bo degraven (medaille); 5. Du Rieu- straatschool (medaille). De prijzen voor de beste junioren-wandelgroe pen gingen naar: 1. „De Rippers", Rijpwetering, (wisselbeker)2. „Zwie- ten", Zoeterwoude (lauwertak); 3. Sparta". Leiderdorp (medaille) en DSB (WIK-medaille). Demonstratie van muziekkorpsen Het zag er gisterochtend een beetje somber uit. Zo nu en dan kwam een regen- of hagelbuitje het stralende Bij het verlaten van de bio scooptheaters kregen de leerlin gen uit de zesde klassen van alle lagere scholen een traktatie uit gereikt alsmede een [raai uitge voerde kaart, waarop Clinge Doorenbos een versje had ge schreven. (poto L.D./Holvast) Oranjefeest verkillen. Maar de zon scheen gistermiddag in Leiden. Ook om 3 uur, toen het chr. tam boer. en pijperkorps „Kunst en Ge noegen" en de jonge generatie van dit korps een demonstratie gaven op de Kaasmarkt. De demonstralie, die bestond uit musiceren, iets wat aan deze kranige korpsen wel is toever trouwd, en marcheren, trok bijzon der veel belangstelling van de Leidse bevolking. De demonstratie was dan ook de moeite waard. De kleurige uniformen van de K en G-leden en de vrolijke klanken, die zij voort brachten vormden een schitterend geheel, dat een duidelijk stempel drukten op de viering van het Ko ninklijk Jubileum in de Sleutelstad. Niet minder dan 25 schijnwerpers zorgden ervoor, dat de Leidenaars en niet te vergeten de buitenlandse gas ten 's avonds genoten van een ex plosieve show. die de drumband en het jeugdorkest „De Burcht" gaven op het omheinde terrein van het Pieterskerkhof. Op stijlvolle wijze liet de jeugdband zien. dat Leiden ook op muzikaal gebied een woordje mee kan spreken, in het bijzonder wanneer het een jubileum als dat van het Koninklijk Paar geldt. In tegenstelling tot hetgeen in het programmaboekje van de Vereniging Koninginne- dag" vermeld stond kregen de i zesde klassers na afloop van de bioscoopvoorstelling geen herdenkingsbeker uitgereikt. Ze kregen echter wel een j grote kaart, waarop Clinge I Doorenbos de volgende regels I j schreef: Beste vrienden en vrien- l [dinnen I Zoals je wel weten zult Is er een Oud-Hollands spreekwoord I Van „belofte" en van [„schuld"; I Met het oog op 't zilv'ren huw'lijk Van ons dierbaar Vorsten- [paar I B'loofden wij j' een mooie [beker f Helaas, hij is nog niet klaar. I Maar, nogmaals, wij kénnen Vt spreekwoord f Van „belofte" en van f t „schuld": Je krijgt binnenkort die [beker, 1 Hebt nog éventjes geduld. 1 Als beloning voor dat [ivachten I Krijgen jullie deze kaart 1 En die is om zo te zeggen Wel een weekje wachten [waard. Ruim 850 kinderen streden om prijzen De vereniging „Koninginnedag" heeft gisterochtend de jeugdige feestgangers van de Sleutelstad een zeer gevarieerd feestprogramma aangeboden. Terwfjl de kleintjes zich in de grote Burchtzaal kostelijk ver maakten met de avonturen van Jan Klaassen en Katrijn, die de hoofd rollen speelden in het Defilé's Pop pentheater, werden op het terrein aan de Zoeterwoudse Singel de tra ditionele spelen en wedstrijden ge houden. Ruim 850 jongens en meisjes van 9 tot 12 jaar naar hun leeftijd on derverdeeld in 15 groepen, hebben sportieve strijd gestreden in wed strijden en spelen zoals hindernis- races per fiets, blokjes rapen, zak- lopen, ringsteken, kruip door sluip door, hardlopen. Naast er eer van de overwinning stond een groot aantal mooie prijzen op het spel. Het be hoeft daarom geen beoog, dat de jeugdige deelnemers menige span nende strijd hebben geleverd. Aan het eind van deze geslaagde en sportieve ochtend werden allen ont haald op limonade en spritskoek en mochten de gelukkige winnaars en winnaressen hun prijzen in ontvangst nemen. De einduitslagen waren als volgt: Hindernisraces oo de fiets (jongens): 1. Laurens van Vliet. 2. Sjoerd Brons geest en 3. Robby Eradus. Blokjes- rapen (meisjes tot en met 10 jaar» 1. Ineke de Vos; 2. Pauline Riisbergen en 3. Lilian Dool. Blokjesranen (meisjes tot en met 12 jaar» 1. Bep de Jeu. 2. Carla de Kreek en 3. An neke Schlagwein. Blokjesrapen (jongens tot en met 10 jaar» 1. Bram Beij, 2. Joop Romijn en 3. Hans Janssen. Blokjesrapen (jongens tot en met 12 jaar): 1. Hans Prins, 2. Aad de Jonge en 3. Ton Brouwer. Zaklopen (meisies tot en met 10 jaar): 1. Petra Caree. 2. Annemiek de Koning en 3. Marijke Ooyendijk. Zaklopen (meisjes tot en met 12 laar): 1. Marjan Biegstraten, 2. Toos Kikkert en 3. Maria Bonte. ADVERTENTIE tïV) Hazewind regenjassen. du« sterk èn sportlef. In prachtige Hawiflex changeant poplin, water- afketsend. Voering: half serge, half fantasie. 10 laar 75 Terlenka pantalons, 55/45 Smal model zonder omslag. Modern midden-grijs en nieuwe multicolours. 21." HaHazewind anoraks. Prima waterafstotend. Hawiflex poplin in donkerblauw. Kijk... rits op zakken. Leuk! Shorts in kampsterke gabardine. In heel wat „stoere" tinten. kleine stijging per maat Zaklopen (jongens tot en met 10 jaar): 1. Frank Mengelen; 2. Rob Bos en 3. Peter Sieval. Zaklopen (jongens tot en met 12 jaar): 1. Wim van Putten, 2. Jaap de Bree en 3. Pim Roman. Kruip door sluip door: (jongens tot en met 10 jaar)1. Hans Vis, 2. Boudewijn Harland en 3. Theo Berenfenger. Kruip door sluip door (jongens tot en met 12 jaar»: 1. Jan Bodijn, 2. Gerrit Vis en 3. Jan Noor- lander. Ringsteken (meisjes tot en met 10 jaar»: 1. Jannie v. d. Berg. 2. Petra Perquin en 3. Ellie Bierman. Ringsteken (meisjes tot 12 jaar); 1. Lia Lares. 2. Carla Mank en 3. Ti neke Oostdam. Hardlopen met keer punt (meisjes 11 jaar» 1. Trees Driessen, 2. Marianne de Rooij en 3. Janneke Ravensbergen. Wedloop met I fLTrtwïgsen. keerpunt (meisjes van 12 jaar): 1. Een laatste appèl en zegewas ..Loof den Heere, mijn ziel en vergeet niet een van Zijn weldaden". Het waren wel deze woorden, welke ten grondslag lagen aan de prediking en het gebed van ds. M. Ottevanger. die zondagavond in de prachtig bezette Pieterskerk, in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd, afscheid nam van Hervormd Leiden. Dr. Ottevanger, die 37 jaar geleden temidden van de hervormde gemeente van Sluipwijk de evangelieprediking in de N.-H. Kerk aanvaardde, diende bijna een kwarteeuw de Leidse gemeente waar hij indertijd beroepen was in de vacature van ds. C. keerpunt (meisjes van 12 jaar Marianne de Wilde, 2. Lieneke van der Steen en 3. Lien van As. Begunstigd door mooi weer ver trokken gisterochtend om 9 uur on- Aan het begin van de dienst, welke o.m. werd bijgewoond door de loco burgemeester, de heer J. C. van Schaik en wethouder S M. Stolp na- cn/, mens het gemeentebestuur en door SSSSllS? door Zuid-West TdeTbt Ottevanger de^ tüd g S? „Trouw en Durf", welk korps vrolijke klanken en gehore bracht. Na deze rondgang werd het feest voortgezet op het openbare speelterrein aan de Hoflaan, waar wedstrijden werden gehouden voor kinderen van alle leeftijdsgroepen. De wedstrijden wa ren georganiseerd door de speel tuinvereniging .De Vijf Hoven". Alle deelnemende kinderen werden Potplanten, horloges, brillenstiften en groenteseliaafjes In-nering het was 25 januari 1925 dat hem in het eenvoudige kerkje van Sluipwijk de herdersstaf in han den werd gelegd Het was zijn leer meester en vriend,, dr. D. J. de Lind van Wijngaarden die hem toen in het ambt bevestigde. Na Papendrecht „Dat is geen verkopen meer, dat is weggeven Wat had ze er een succes mee. de marktkoopvrouw, die zaterdag deelnam aan het standwerkers concours. Als een koningin stond deze onvermoeibare advocate van de straat tussen haar potplanten, voortdprend de aandacht van het voorbijkomende publiek trekkend. Dit publiek dacht er kennelijk ook zo over, want de voorraad planten in pot slonk in de loop van de dag aanzienlijk. Ze waren van uitste kende kwaliteit en inderdaad niet duur. Geen wonder dus eigenlijk. Praten en verkopen, daar bleek ook de handelaar in horloges wel het een en ander van af te weten. Min der opvallend dan de schreeuwerige plantenkoningin, maar handig ge noeg om belangstelling voor zijn uur werken te wekken slaagde de man er in behoorlijk wat geld te verdienen. Rustig en beheerst vertelde hij dat het dom zou zijn om niet van zijn voordelige aanbieding te profiteren. Dat velen hem geloofden was zon der meer het resultaat van 's mans beschaafde manier van zaken doen. De brillenstiftenman moest het voor namelijk van zijn zuidelijk dialect hebben. Hij probeerde zijn vocht- en vuilafstotend preparaat zo slim mo gelijk kwijt te raken door het te doen voorkomen als of het hem zelf wei nig kon schelen. Dat hij wat de kwa liteit van zijn artikel betreft de waarheid sprak demonstreerde hij duidelijk genoeg. Heel wat brillen kregen tijdens dit standwerkerscon cours een gratis schoonmaakbeurt. Het concours begon 's morgens om tien uur en eindigde om vijf uur 's middags. Het had plaats op het Stadhuisplein en het ging uit van de Vereniging „Koninginnedag". Het aantal deelnemers was betrekkelijk gering, het bedroeg in totaal tien Dankzij dit klankrijke programma onderdeel van de Oranjeviering in onze stad heeft het publiek in rui- De winnaar van het stand werkersconcours, de heer Roe, brengt zijn horloges aan de man. (Foto L.D./Holvast) mere zin kennis kunnen maken met de werkwijze en de verkooptechniek van markthandelaren. De jury, die uit de heren P. C. A. ten Broek. J. H. v. d. Kloot en P. C. Rosier, bestond moest de markt kooplieden beoordelen naar de kunst van het verkopen, de welsprekend heid, originaliteit en beschaving. Zij kende de volgende prijzen toe: ere prijs S. Roe (horloges), eerste prijs mevrouw Kassing (potplanten), eer volle vermelding H. J. Morreau (bril lenstiften) en nog een eervolle ver melding voor H. Komman (Groen- teschaafjes). De voorzitter van de organiserende vereniging, de heer W'. de Gast reikte de prijzen op het bordes van het Stadhuis aan de Vismarktzijde uit. getracteerd op een flesje limonade en een reep chocolade. 's Middags hebben de kinderen genoten van de kleurenfilm de ge laarsde Kat. Deze voorstellingen werden door ongeveer 400 kinderen bezocht, 's Avonds werd een ge kostumeerde voetbalwedstrijd ge speeld. De uitslagen van de kinderspelen zijn als volgt: Blokjesrapen (5 tot 6 jaar): 1. D. van Leeuwen: 2. H Roelandsen en 3. Van Zijp. Eierlopen (7 tot 8 jaar): le Elsje Richard van Gelder: 2. Le- nie Koets en 3. Ria Moraal. Was- ophangen (9 tot 11 jaar): 1. Cor Monfils; 2. Evie van Krimpen en 3. Nellie van Maastrigt. Zaklopen (12 tot 15 jaar): 1. Rudie van Krimpen; 2. D. de Wit en 3. Willie Ouwerkerk. Oranjefeest in vele wijken De speeltuinvereniging Wester kwartier en Zuid-West waren al vroeg in de weer. De jongste groep van Westerkwartier wandelde om half negen op de maat van de mu ziek van „Werkmans Wilskracht" vanaf de Ten Katestraat langs de Boshuizerkade naar het nieuwe Leid se woongedeelte in Zuid-West. In een zaaltje werd een aantal filmpjes vertoond voor de aller kleinsten. Zij mochten ook naar een poppenkast kijken om de avonturen van Jan Klaassen en zijn vreemde vrienden te volgen. 's Middags kwamen de wat oudere kinderen aan de beurt. Ook zij ge noten volop van een film- en een poppenkastvoorstelling. Om drie uur waren velen getuige van de rol- schaatswedstrijd tussen Westerkwar tier en Zuid-West. De strijd eindigde onbeslist. Eerst om ongeveer zes uur kon de heer J. Crama alle meewer kenden bedanken voor de geslaagde dag. Namens Zuid-West sprak de heer Koldenhof enkele dankwoor den. Bescheiden winst voor Van Wijk Heringa Commissarissen en directie van Van Wijk en Hringa N.V. (dekens en stoffen) delen mede. dat het boek jaar 1961 gunstiger is verlopen dan het zich tijdens de vergadering van aandeelhouders in juli 1961 liet aan zien Het boekjaar sluit ondanks het geleden revaluatieverlies ad circa f. 80.000 met een bescheiden winst, die echter geen dividenduitkering toelaat. Ir. J S. van Nijmegen Schonegevel heeft de wens te kennen gegeven als commisaris terug te treden zulks in verband met het bereiken van de 70- jarige leeftijd Ridderkerk en Kampen, welke ge meente hij tot tweemaal toe als pre dikant diende, nam hij in 1938 een beroep naar de Sleutelstad aan Hier in Leiden, aldus spreker ben ik be gonnen met het tekstwoord „Al wat de Vader Mij gegeven heeft zal tot Mij komen en die tot. Mij komt, zal Ik geenszins uitwerpen". Nu ik na een ambtsvervulling van 37 jaar uit de actieve dienst treedt zal mijn laatste woord niet alleen een hartelijk af scheid inhouden doch tevens een vermaning een laatste appèl om U tot God te bekeren, waaraan dan nog een zegewens wordt verbonden. Ds Ot tevanger koos daarvoor Paulus* woord aan de gemeente van Corinthe (1 Cor. 16 21 t/m. 24): „Een eigen handige groet afscheid van mij, Paulus. Indien iemand den Heere niet liefheeft hij zij vervloekt. Marana- tha. De genade van den Heere Jezus zij met u. Mijn liefde is met u allen in Christus". Bij de behandeling van dit tekst woord ging ds. Ottevanger uitvoerig in op Paulus roeping. Het ging hem om de prediking van Jezus Christus de gekruisigde en opgestane Heiland. Duidelijk heeft Paulus in zijn predi king gesteld, dat er slechts één weg is, die tot leven leidt: het liefheb ben en volgen van Christus. Daar naast is er noe wel een weg, doch deze leidt tot het verderf. Vervolgens wees de scheidende predikant op de. genade de gratie Gods aan doodschuldige mensen welke wij allen van node hebben. Moge Gods genade en dit is spre kers zegewens en heilgroet ons al len vergezellen totdat wij straks in gaan in de Heilige Stad. het eeuwige Jeruzalem. Aan het einde van dit overdenkingswoord richtte ds. Otte vanger zich tot zijn collega's,' tot de vertegenwoordigers van de burger lijke en kerkelijke gemeente, de wijk- kerkeraad van „zijn Marewijk. de consulent van deze wijk, dr. P L. Schoonheim. en tenslotte tot de ge hele gemeente, die hij allen nogmaals voor ogen hield, dat het onder alle omstandigheden gaat om Jezus Chris tus en Hem alleen. Aan het. einde van de dienst zong de gemeente haar scheidende herder en leraar Ps. 121 4 toe. Ds, J. de Wit. die ds. Ottevanger in de consistoriekamer nog toesprak, dankte hem voor zijn langdurige Leidse. herderlijke arbeid, waaraan een eigen stijl en inhoud ten grond slag lagen, doch die pasten in het grote geheel van de kerk en gemeente Velen maakten hierna van de gele genheid gebruik om ds. en mevr. Ot tevanger. die binnenkort naar Bilt- hoven vertrekken ds. Ottevanger zal hier nog bijstand in het pastoraat, speciaal onder leden van de geref. modaliteit verlenen de hand ten afscheid te drukken. In de parfumerie- en toiletarti kelenzaak N.V. Apollo ln de Heren straat te Groningen heeft zaterdag morgen een zware binnenbrand ge woed. die de winkel- en etalaeerulmten totaal heeft verwoest. De schade loopt ln de tienduizenden guldens. Kerkelijk ieven NED. HERV. KERK Beroepen te Sint Annaland J. Jon- gerden te Bruchem-Kerkwljk te Zwljndrecht (5de pred.pl.) C. D. Kou semaker te Westmaas. Bedankt voor Wijckel G. J Wlspelwey, vicaris te Apeldoorn. Benoemd tot bestand ln het pastoraat te Gennep ds. H. Mondt, em. p-"d. te Haren (Gron.). TIR. GEREF. KERKEN Beroepen te Gorlnchem M. Vlletatra te IJmulden.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3