Ontembaarhockeyteam klopt Duitsland: 1 0 Semiprofs Roomburg en Noordwijk startt< met sterk spel en stevige wins JAN VAN STAVEREN WAS DE KAMPIOEN DER KAMPIOENEN Leidse records voor De Haas en Van Heek DOCOS zegevierde met stevige cijfers Boeiend, snel hockeygevecht LLTC verloor van Heemstede Titelhouders bijeen in 16 m2-klasse Winnaar in alle drie races Kruiver naai Feyenoord LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 1 MEI 1962 Grote verrassing in Amstelveen Vier jaar geleden was het alweer. Precies 4 jaar en 2 dagen, dat het Nederlandse hockey elftal voor het laatst van Duitsland had gewon nen. De sterke Duitse ploeg verslaan, dat was sedert die wedstrijden in Amstelveen steeds een vurige wens geweest van de Nederlandse elf tallen, die daarna tegen wit-zwarten in het veld traden. En deze wens is nu zondag in hetzelfde Amstelveense hockeystadion in vervulling ge gaan. We wisten, dat de jongens van Piet Bromberg zich stevig hadden voorbereid. Hun conditie was goed en de geest in de ploeg even eens, maar Duitsland was na de schitterende resultaten die het team tijdens de Indische tour nee had behaald, sterk favoriet voor de zoveel ste zege en daarom was het een grote verras sing dat Nederland met een overwinning (1—0) uit de bus kwam. Uitslagen - standen le DIVISIE A A1 km aarBW 23 Sittardia 29—42 KFC 30—33 DHC 30-40 Leeuward. 30—30 Fort. VI. 29—38 Alkmaar 30—29 Eindh. 28—36 Vitesse 28—28 Go Ahead 30—36 't Gooi 29—27 SVV 30—36 BW 29—18 DFC 30—35 Haarlem 29—14 Veendam 30—34 Stormvog. 30—12 AGOW 30—33 Helmond 29— 9 le DIVISIE B WageningenLimburgia NOAD—Be Quick 2—2 Heracles 30—44 Wagenin. 30—29 Excelsior 30—40 NOAD 30—27 Elinkwyk 30—39 Hilversum 30—26 RBC 30—37 Heerenv. 30—26 Limburg. 29—35 vsv 30—25 Ensch. B. 30—35 HVC 30—24 ZFC 30—35 HDVS 30—24 SHS 30—34 Wilhelm. 29—21 Be Quick 30—32 EBOH 30— 5 2e DIVISIE PECTubantia 5—1 BaronieVelox 0—3 Oldenzaal- —Graafschap 1—1 RCH—NEC 1—0 Velox 25—33 Oldenzaal 26—25 Baronie 25—31 Zwartem. 25—24 RCH 26—30 NEC 26—22 R. Sport 25—29 Longa 26—21 Helm. '55 25—28 PEC 26—21 EDO 25—28 UVS 26—20 Graafsch. 25—26 Zw. Boys 25—18 Tubantia 26—26 Jimmy Adamson, de 33-jarlge aanvoerder van Burnley die nooit een plaats in het nationale team heeft kunnen veroveren, is door de Engelse sportpers tot „Brits voetbal ler van het jaar" gekozen. De 47-ja- I rige Matthews deelde de zesde plaats I met de Jeugdige Jimmy Greaves. Adamson werd onlangs benoemd 1 tot assistent van. Walter Winterbot- tom, de Britse bondscoach voor het toernooi om het wereldkampioen schap. Een nog grotere surprise was eigenlijk dew yze waarop deze zege tot stand kwam. Niet dank zjj een gelukstreffer in een strijd tussen twee gelijkwaar dige partijen, het was evenmin het resultaat van een enkele uitval in een wedstrijd, waarin met de rug tegen de muur werd gevochten. Het was een overwinning, behaald door de ploeg, die gemiddeld wellicht iets minder was in zuivere hockey-technlek, maar die steunend op een enorme lichaams conditie en met de bezieling, die alleen door ontembare vechtlust kan ont staan, het beste van de aanval had en vooral in de tweede helft de grootste stootkracht opbracht. elf knapen tenslotte naar de kleed kamer. Naar climax Het gehele Nederlandse elftal ver dient hulde voor hetgeen de duizen den toeschouwers onder wie zeer ve le Duitse supporters werd voorgezet. In de eerste helft viel nog niet zo veel te genieten. Het was een strijd, die in volkomen evenwicht langzaam maar zeker naar een climax toe groeide en waarin de beide defensies telkens het laatste woord hadden. Keiler, Winters, Woeller, Schuier, zij allen probeerden met hun grote routine de Nederlandse verdediging uit elkaar te spelen. De solo's van Keiler waren daarbij vaak huive ringwekkend gevaarlijk en snel, maar het was teveel solowerk. De aanval sloot niet en wanneer het wel klopte gaven Van Gooswilligen, Fio- let en de in topvorm spelende rechtsback Leemhuis niet thuis. Doelman Veentjer behoefde er na genoeg niet aan te pas te komen. Ook in het middenveld liepen de za ken naar wens. Fiolet hield zich voornamelijk met zijn verdedigende taak bezig, maar Van Rossem en vooral de onvermoeibare en onver- saagbare Fokker stuwden de aanval goed en zo was er maar zelden spra ke van een Duits overwicht in het centrum. Ook de Duitse spil Grei- nert overigens de beste van het elftal dit keer werd in de buurt van eigen cirkel teveel bezig gehou den om zich naar voren te kunnen wagen. Vier strafcorners voor Ne derland, waarbij Fokker te laat in schoot en Fiolet bij de vierde kort voor rust de bal half raakte, lever den niets op evenmin als een te slap schot van Van 't Hooft uit een voorzet van Krol. De enige keer dat Vaantjer voor rust serieus in ge vaar kwam was bij een doorbraak van Keiler na 30 minuten. Op de grond liggend redde de Haagse goa lie via een lange hoekslag. Bijzender fel De strijd werd dadelijk na rust bijzonder fel, maar de Britse arbi ters hielden de touwtjes strak en dat leverde vooral de oranjemannen me nige vrije 6lag op. De Nederlandse druk werd groter. Fiolet waagde zich meer naar voren, Van Gooswilligen en de boven zichzelf uitgroeiende Leemhuis begonnen de posities bij de middenlijn in te nemen. Fokker fungeerde soms als zesde aanvaller. De Keyzer vond ineens zyn zelfver trouwen en zwierf sprintend en ver snellend met de bal aan zijn stick de Duitse cirkel binnen samen met de geraffineerde Volgt verwarring stichtend terwijl bovendien Van Vroomhoven met zig-zag patrouilles over de gehele breedte van het veld de nodige paniek kwam zaaien. Aichinger trachtte De Keyzer met een heupworp te vloeren, even later kregen Nonn en Voigt het met el kaar aan de stok. Maar het bleef bi) onschuldige botsingen en in de groeiende spanning ontwikkelde zich een spectaculair boeiend en snel hockevgevecht, dat de toeschouwers geheel en al pakte. De conditie-slag was reeds door Nederland gewonnen, nu de genadestoot nog. Na 22 minuten kwam die genade- stoot, voorafgegaan door een mis lukte strafcorner van Leemhuis on een door Meyer op de lijn gestopte push van De Keyzer. Een schot van Voigt werd gestopt en toen kreeg Francis van 't Hooft zijn tweede kans. Met een flitsende push pas seerde hij Meyer en het Wagener. Stadion stond op zijn kop. Het was 1-0 voor Nederland. Duitsland was groggy. De Duitsers voelden dat de 13 minuten die hen nog restten niet toereikend waren om tegen dit Nederlands elftal de score nog te kunnen wijzigen. Al kreeg Woeller nog een mooie kans door een foutje van Van Rossem. Oranje speelde verder een gewonnen wedstrijd en volkomen leeg gespeeld, maar bltf als kinderen verdwenen de Dames gelijk Zo tevreden als het Nederlandse dames-hockeyelftal verleden week was met het gelijke spel tegen En geland, zo onvoldaan was men za terdagmiddag In Bloemendaal na de 1—1-score tegen West-Duitsland. Onvoldaan, omdat men echt wel op een overwinning had gerekend, on voldaan ook omdat het peil van de Interlandmatch van een week tevo ren bij lange na niet werd bereikt. Er zat te weinig lijn in het Neder landse spel en vooral in de voorhoede waren er teveel solo-acties In plaats van tactisch samenspel. Na een licht overwicht nam het Nederlandse team in de 20ste minuut van de eerste helft een 1O-voor sprong door een treffer van Jeanne Brommer. Na een strafcorner was Van 't Hooft scoort in de hockey "interland tegen Duits' land het winnende Nederlandse doelpunt. een mislukt schot van rechtsbuiten Ans Visser 't Hooft gevolg, dat de Nederlandse midvoor in een doelpunt kon omzetten (10). De Duitse ploeg werd daarna ster ker en ondernam vooral over rechts tal van gevaarlijke aanvallen. Na een ferme misser van midvoor Fl- sela Dressmann kwam in de 26ste minuut de gelijkmaker, toen links binnen Greta Feurich een strak schot inzond dat onder de rechter voet van doelvrouwe Lemmens door in het doel verdween. Nederland wijzigde daarna de voorhoede (linksbinnen Ans Beyer wisselde van plaats met rechtsbui ten Ans Visser 't Hooft), maar be ter werd het aanvalsspel daardoor niet. Ook niet na rust, toen een groot Nederlands overwicht bereikt werd, want door treuzelen en ge brek aan balcontrole gingen tal van kansen verloren. In het laatste kwar tier herstelde de Duitse ploeg, die een bewonderenswaardig hechte ver dediging bleek te hebben met spil Baerbel Aichinger als centrale fi guur, zich weer. Enkele keren ont snapte het Nederlandse doel toen aan een doorboring, doch de 1-1 score bleef gehandhaafd. De ruim 1000 toeschouwers op het BMHC- veld konden het daarmee beslist wel eens zijn. De tenniscompetitie Regen en wind gaven, we zouden haast zeggen traditiegetrouw acte de presence op de eerste competitiezondag. Dat die weers omstandigheden het spel even de resultaten hebben beïnvloed, behoeft waarlijk geen nader commentaar. De spelers en speelsters, die het van manoeuvreren moeten hebben, van een dropshot en een lob, kwamen van een koude kermis thuis. Kennemerland 2, 751 De LTC Noordwijk 1 had met de Racketeers 2 evenmin consideratie als Roomburg 1 met Kennemerland 2. W. Karsten sr en Roy Karsten hadden ln de duide lijke overwinning een groot aandeel met ieder drie gewonnen partijen. Het was een lust te zien hoe veteraan W. Karsten zijn tegenstander Beze- mer met zijn bekende gekapte spelle tje tot wanhoop bracht, 62. 6—1. Zoon Roy demonstreerde tegen Tur ner een totaal andere stijl, royaal slagwerk en afmakend volleren. HU zegevierde met dezelfde cUfers als zUn vader, 6—1, 6—2, Met de dames mevr. Moolenbroek en mej. Moolen- broek, zal LTC Noordwijk 1 zeker een rol van betekenis spelen in deze klasse Niet getroffen LLTC 1. net gepromoveerd naar de Overgangskklasse B heeft 'het met, de indeling niet getroffen De oud-Was- senaar-reserves. met Kalff en Voogt voor de herenenkelspelen, de Metse laars 3, Croqué en Kortweg moeten als zeer sterk worden aangemerkt. De kans om het hoofd boven water te houden ligt voor de LLTC 1 in de ontmoetingen met de TC Heemstede 2 en Juist van deze formatie werd zondag op eigen terrein verloren, 3—5, Dat ziet er voor de toekomst dus niet zo best uit. M. Nardlohne faalde niet in het herenenkelspel. Hij liet tegenstander Borgerding met 61, 62 kansloos. Jaap Temmlnck leek het tegen Wijkhuizen nog beter te gaan doen. HU won de eerste set met liefst 60! om in de tweede en derde set voor de vertragingstactiek van zUn tegenstander, na hevige strijd, het hoofd te moeten buigen, De formaties uit Lelden en omstre ken hebben het er by het eerste op treden behoorlijk goed vanaf ge bracht. In de overgangsklasse B kwamen twee overtuigende zeges, nl. van Roomburg 1 op Kennemerland 2 62, en van de LTC Noordwyk 1 op de Racketeers 2. eveneens 62. De de butant ln deze klasse, de LLTC 1, moest met 35 zijn meerdere erken nen ln TC Heemstede 1. Roombur? 1 kwam met de kam pioensformatie van het vorig jaar op het gravel. De enkelspelen gaven een 3—1 voorsprong voor Roomburg. De beide damesenkelspelen leverden geen moeilijkheden op. Mej. Over- dykink en mej. Pino haalden tegen resp. mej. Ferwerda en mej. GordUn in twee droge sets de winst binnen. Het eerste herenenkelspel ging echter Wel en wee der vierdeklassers (Van een onzer verslaggevers) De grote strijd ln de vierdeklasse A tussen SVLV en Concordia H eindigde onbeslist (22). Aangezien good-old ASC, de derde „kandidaat" voor degra datie naar de Afdeling Leiden, aan de Kempenaerstraat de derby tegen DOCOS met niet minder dan 25 verloor, is de situatie aan de staart van de ïyst voor ASC er niet beter op geworden. Met nog twee wedstrijden te spelen heeft roodzwart nog één punt voorsprong op SVLV en Concordia H. Het jubilerende ASC zal dus ln de twee resterende wedstrijden (Warmunda en VVSB) het beste beentje voor moeten zetten! Geen geluk SVLV—Concordia H begon voor de Voorschotenaren niet erg hoopvol, want de bezoekers die in de eerste helft wel iets sterker waren, kwamen enigszins fortuinlUk door Duwel en De Koning aan een 0—2-ruststand. Na de rust kwam de thuisclub met een enigszins gewUzigd team in het veld. Het vlotte nu veel beter in de Voorschotense gelederen. Na 20 mi nuten schoot aanvoerder V. d. Berg uit een penalty 12 en daarna zorg. de A. Kraan voor de verdiende ge- lUkmaker. Hier bleef het bU. want hoewel SVLV in het veld de sterkste was had het géén greintje geluk. (Van onze zeilmedewerker) De strijd der zeilkampioenen- 1961 op het Braassemermeer in hetzelfde type wedstrijdboot, n.l. die der 16 M2 klasse, waartoe de klasse-organisatie van de 16 M2-boot het initiatief had genomen, is een interessante krachtmeting geworden. Het waren spannende en aardige wedstrijden, waaraan de zeilers aangename herinneringen zullen bewaren, hoewel het zowel zaterdag als zondag behoorlijk koud was op het water. Het was vooral daarom een inte ressante strijd, omdat degenen, die hun boot voor deze wedstrUden ter beschikking van de kampioenen had den gesteld, als bemanning meevoe ren. Enkelen verklaarden ons spon taan na afloop, dat zy van de kam pioen-stuurlieden nog wel een en an der hadden kunnen leren. Van de twaalf kampioenen uit het seizoen 1961 hadden er vier verstek moeten laten gaan wegens wedstrijd verbintenissen elders, maar hun plaats werd door andere bekwame zeilers ingenomen. We misten de kampioen van de Flying Dutchman- klasse Bart Kraan, die van de Finn- jollen Hans Willems, van de Valkenklasse E. J. Hoppe en van de 12 Voetsjollen L. Hommels. Zij wer den resp. vervangen door Heike Blok, L. R Koopmans. Jac. Kraan en P. Bulters, allen zeilers, die ook wel iets in hun mars hebben, al kwam het nu niet zo overtuigend tot uiting. Oir de wedstrijden bovendien elk zo gelijk waardig mogelijk te doen zijn, werd telkens van boot gewisseld. De win naar van de eerste race kwam nl. in de tweede race in de boot uit, die als nummer laatst was binnengekomen etc. Triomfator Een en ander belette evenwel niet, dat de Oudeweteringer Jan van Sta veren, de kampioen der 12 M2 Shar- pieklasse, die intussen slechts wacht op het gereedkomen van zijn nieuwe boot om in de FD-klasse over te stappen, in alle drie races als triom fator te voorscnijn kwam. Hij zeilde deze wedstrijden op formidabele wij ze, want hij won telkens met grote voorsprong. In de eerste wedstrijd had hij de grootste tegenstand te overwinning van zijn plaats- en overwinner Jac. Kraan, die in de tweede ronde als eerste inging, maar daarna spoedig het hoofd moest bui gen voor de onverzettelijkheid van Van Staveren. Ook in de tweede wedstrijd ging de strijd aanvankelijk tussen deze twee matadoren, doch na de eerste boei reeds werd Jac. Kraan tot opgeven gedwongen, toen de strop van zijn fokkeval brak. Toen hij in de derde wedstrijd met dezelfde boot deelnam, overkwam hem hetzelfde! Intussen won Jan van Staveren de laatste twee wedstrijden met groot verschil, zodat hij met recht de „kampioen der kampioenen" ge noemd mag worden. Velen, die gewend zijn grotere schepen in de hand te hebben, be merkten dat het niet meevalt ook heer en meester te zijn in de kleinere wedstrijdtypen. De Fries J. Alberda, kampioen in de Regenboogklasse en A. Warners, kampioen in de Draken- klasse moesten bijv. met een zeer bescheiden plaats genoegen nemen. „Het roer kun je geen ogenblik los laten", zei kampioen Alberda. „ik wil de kampioenen wel 'ns 'n volgende keer in een Regenboog zien zeilen. Drakenkampioen A. Warners vond het heerlijk eens in een 16 M2 te hebben gezeild, maar„in mijn Draak heb ik het toch heel wat rusti er dan in zo'n springerig bootje". Jn de resultaten? In de eerste wed strijd tiende, in de tweede sloeg War ners om doordat hij onverwacht voor zijn oemanning overstag ging, in de derde wedstrijd voer hij 'n vlag aan Dan deed Alberda het veel beter. Hij kwam tot de plaatsen 11, 10 en 4. Steeds beter dus! Jan van Staveren veroverde dus de beschikbaar gesteld „Primus inter parec"-prijs met 3540 punten. De verdere uitslag was: 2. A. Endstra (kampioen 16 M2 klasse) 2160 punt, 3. N. Keyzer (kampioen Olympiajol- lénklasse) 1984 pnt, 4. L. R. Koop- mans (Finnjollenklasse) 172 punt, 5. Bouw van Wijk (kampioen Vrlj- heidsklasse) 1461 punt, 6. Heike Blok (plverv. F.D.-kampioen) 984 punt, .7 J. Alberda (kamp. Regenboogklasse) 897 punt, 8. J. Visser (kamp. Stern klasse) 96 punt, 9. H. van Essen (kamp. Pampusklasse) 792 punt, 10. Jac. Kraan (plverv. Valkenkam.) 780 punt, 11. P. Bulters (plverv. 12 Voetsjollenkamp) 729 punt, 12. A. Warners (Drakenkampioen) 382 pnt. Fortuinlijke goals Oranje GroenVan Nispen was van weinig belang meer. Toch heeft het aan de Boshuizerkade nog aar dig gespannen voor de 24-zege van Van Nispen een feit was. De bezoe kers namen door V. d. Steen de lei ding. Dit ging nogal gemakkelijk want de basis werd gelegd door een terugspeelbal van Jan Koet. Het werd 1—1 door Kluivers, maar Van der Linden (buitenspel) bezorgde Van Nispen opnieuw de leiding. Op gelukkige wijze zag hierna Jaap van Belkum zijn schot via het lichaam van een vijandelijke verdediger ach ter doelman Van Ruiten verdwijnen: 2—2. Na de rust ontstond er rond een penalty tegen Oranje Groen (wegens hands) wat rumoer. De ar biter raakte in lange discussies en het eind van het „gepraat" was dat Th. v. d. Berg wegens een opmerking aan het adres van de scheidsrechter uit het veld werd gestuurd. De penal ty werd eindelijk toch genomen en door C. J. van Maris benut (23). Met tien man trok Oranje Groen verder ten strijde. Een slechte uittrap van Den Hoed gaf rechtsbuiten Meeuwenoord een niet te missen kans: 2—4. Dit werd ook de eind stand. Rest nog te vertellen, dat naar aanleiding van de verwikkelingen rond het gestaakte duel Van Nispen ASC (02) by De Zilkers bericht is binnengekomen dat doelman Klin kenberg voor twee wedstryden is ge schorst. Wat het staken van de wed stryd zélf betreft meldde het schre ven van de KNVB, dat hierover nog nader zal worden beslist! Duits bezoek voor A.V. Holland Gedurende het weekeinde was de zware discus op 40.40 meter, waar- T.V. „Germanla 1885" uit Buschküt- ten (Siegen) in Lelden te gast by de A.V. „Holland". Hoewel het zondag middag tydens de dualmeet op de sintelbaan allesbehalve prettig atle- tiekweer was, groeide deze ontmoe ting voor onze stadgenoten de eer ste in het seizoen 1962 uit tot een grote overwinning van 72 tegen 49 punten. Eeriykheidshalve dienen we echter te vermelden, dat dit grote puntenoverwicht voornamelijk werd verkregen door prima werk van Jan v. Heek met maar liefst vier overwin ningen en door Frans Beker die de beide sprintnummers volkomen be heerste! Overigens had Piet de Haas geen hinder van de lage temperatuur, ge hard als hij is door een Spartaanse wintertraining. De Noordwfjker ver keert in een uitstekende vorm en had z'n zinnen gezet op de tyd van 8.31.2 die Wim Slijkhuis in 1943 noteerde op de 3000 meter. Direct na het schot werd een straf tempo ingezet, waarby Watze Tiesema zich enige malen als trekker verdienstelijk maakte. De Haas kreeg geen enkele inzinking en toen hij zelfs kans zag het tempo op de laatste 200 meter te verhogen, werd het oude Leidse record van Sijkhuis uitgewist en kwam daarvoor in de plaats een keurige tijd van 8.28. Ook de tienkamper Jan v. Heek be gon het seizoen uitstekend, want met een reuzenzwaai slingerde hy de 2 kg mee hy voor het eerst de 40 meter- grens passeerde, zodat ook hier het Leidse record in aanzien is gestegen. TE koud Voor de sprinters en springers was het niets gedaan en de prestaties bleven aan de matige kant. Maar het gemak waarmee Frans Beker op de 100 meter 11.2 noteerde en op de 200 meter in trainingspak 22.8 sec., gaf ons het vermoeden dat er voor de komende zomer nog wel iets in het vat zit De uitslagen: 100 m.: 1. Beker (Holl.) 11.2, 2.Ros- bach (Germ.) 11.3, 3. Smit (Holl.) 11.5. 3000 m.: 1. De Haas (Holl.) 8.28.-, 2. v. Leeuwen (Holl.) 9.27.6, 3. Rünte (Ger.) 10.16.-. 400 m.: 1. Seller (Holl.) 51.4, 2. v. d. Molen (HoU.) 52.6, 3. Dittman (Ger.) 53.7. Discus: 1. v. Heek (Holl.) 40.40, 2. Pommée (Holl.) 33.50, 3. Eppman (Ger.) 32.91. 1000 m.: 1. Linschoten (Holl.) 2.45.5, 2. v. Moll (Ger.) 2.48.1, 3. Proosdij (Holl.) 251.5 200 m.: 1. Beker (Holl.) 22.8, 2. Ros- bach (Ger.) 23.1, 3. Smit (Holl.) 23.7. Hoogspr.: 1. v. Heek (Holl.) 1.80, 2. Rosbach (Ger.) 1.75, 3. Dunkel (Ger.) 1.60. Na de spanning feest in Katwijk! Na de spanning van de wedstrijd kwamen 's avonds spelers, bestuur en diverse commissies van Quick Boys met hun dames in de kantine van het Sportpark byeen om het behaal de kampioenschap in besloten kring te vieren. Aan dit feest had men geen offi ciële „status" gegeven, maar toch kwamen afgevaardigden van een groot aantal verenigingen waarmee Quick Boys nauwe vriendschapsbe trekkingen onderhoudt, hun geluk wensen aanbieden. Een deputatie van de Oranjever eniging, bestaande uit de heren J. Minné, L. Parlevliet, J. van Ryn en priester Haasnoot bood Quick Boys als kampioensgeschenk een drietal vlaggen voor het Sportpark aan. Na mens het VW kwam de heren T. den Duik en A. Verdoes, die het eerste elftal van nieuwe trainingspakken „voorzagen". De muziekvereniging zorgde vervolgens voor een daveren de serenade. Voorzitter Pluimgraaf van Quick Boys dankte voor de lovende woor den en mooie geschenken en huldig de daarna zyn kampioensteam. Een woord van speciale dank richtte hy tot trainer Bas Wallaart, die hy een groot aandeel in dit kampioenschap toeschreef. Na Lugdunum is nu ook Quick Boys onder Wallaarts leiding kampioen geworden! In de loop van de avond kwam ook de Heer Goedhart, bestuurslid van de Afd. Leiden van de KNVB zyn gelukwensen aanbieden. Verder wa ren op de bijzonder plezierige feestavond aanwezig: de heer Noor- lander, de scheidsrechter die dit sei zoen alle Quick BoysNoordwijk wedstryden heeft geleid, met echtge note, evenals de grensrechters in de beslissingswedstrijd. Voorts de heer J. J. Roos van de KNVB. Martin van den Borgh zegevier de zondag in de. wegwedstryd Brus- sel-Charleroi-Brussel over 222 km. Op de tweede plaats eindigde de Belg Julien Schepens, die tien meter ach terstand had. De prys voor de meest strijdlustige renner was voor Piet van Est. Op 10 km van de eindstreep had Van Est nog een minuut voor sprong op het jagende peleton, maar in het allerlaatste gedeelte van de race kreeg hij een grote inzinking. Hy eindigde als zesendertigste. De Leidse derby ASCDOCOS was de wedstryd van Joost van Marwyk. Niet minder dan viermaal stuurde hy doelman Spoor van ASC naar het net. Uitein delijk won DOCOS verdiend met 25. Hoewel DOCOS reeds spoedig op 0—,1 kwam, zag het er voor de roodzwarten toch niet somber uit. Er werd prima party gegeven in de eerste helft. Het zat niet mee ook, want Bert Spiering zag zich de ge lijkmaker ontnomen door de lat. Na de rust was ASC echter nergens meer en na een half uur spelen was de strijd volledig beslist. Joost van Mar wijk (3x) en M. v. d. Broek voerden de score op tot 05. De bezoekers geloofden het verder wel en dit zal dan ook wel de oorzaak zijn geweest dat de thuisclub nog tweemaal wist te score in de slotfase. Raaphorst en Spiering zorgden voor de 2—5-eind- stand. Gelijkopgaand tegen de verwachting in verion Tiele. de geroutineerde Roon speler kon het niet bolwerken de taaie Fris. die in de dropsfc windvlagen ten spijt, een ver Hjk en dodelijk wapen had. 46 Het tweede verliespunt voor 1 burg kwam uit het herendubb Jean Monod de Froldeville, dli bekeken enkelspel had gespeeld P. Tegel (6—3. 6—2) en P. waren met 36. 6—2, 5—3 en n punt zo goed als zekere win Niet in het minst omdat de I burgcombinatie veel beter sloo die van de KennemerlancLrei Een inzinking van de Roomb- bracht de zege hier toch nog 57. 57. Het had nog 44 ki worden als M. Nordilohne met n Regteren-Altena in het tweed mengddubbel tegen mevr. Hide Wijkhuizen op 46. 86, 5— 3015 tweemaal een winnende had weten te produceren. Dat beurde niet en de zege was vo< Heemstede 1. 7—5. Overwinnii Van de tweedeklassers alleen stige berichten. De Leidse St ten moesten zich met, een PU verdeling. 4—4. tegen ICC 4 tev stellen, maar de andere Leldst maties boekten de volle winst Leidse Hout 1 weer met me Berge-Henegouwen in de gele en verder versterkt met H. v. gen gaf aan ORTC 5 maar een prijs, het tweede damesenkelsp* andere partyen leverden duid winst op de Leidse Hout, Het 7—1. Duidelijke winst behaaJdei de Katwijkse LTV 1, 62 op Marlot 4, en Roomburg 3 op SI 62. Roomburg 3e met Ed Lui Helga Ubbink voor de herene spelen en Marjan Wieriks en Ubbink voor de damesenkels] lükt ons sterker dan Roomburg overigens ook een overwinning teerde. 5—3 op Houtrust 1. Unie mist deze competitie de steun vi ervaren J, Noordman die een s< derblessure heeft. Met H. Mey. de gelederen moet het Unicum in T, Grimbergen voor het t heren enkelspel en d e zus ters I. i van Ulden. voor de damesenkels; een solide bezetting heeft, toch ken om in de tweede klasse ove te bly'ven. De eerste wedstryd. i Leeuwenbergh 1. leverde een 3—1 der laag op. AltiorWannunda ging aardig ge lijk op. In de eerste helft kreeg de thuisclub wèl de betere kansen, maar het was rechtsbuiten Beugelsdijk die voor Warmunda scoorde. Na de thee voerden de bezoekers door linksbin nen Sikking de score nog tot 0—2 op. In de slotfase leidde een ingewikkel. de situatie voor het Warmunda-doel tot 1—2 wat ook de eindstand werd. Speer: 1. v. Heek (Holl.) 50.93, 2. Müller (Ger.) 45.72, 3. Gerlach (Ger.) 44.87. Ver: 1. Rosbach (Ger.) 6.63, 2. v. Heek (Holl.) 633, 3. Schülte (Ger.) 6.10. Kogel: 1. v. Heek (Holl.) 12.67, 2. Dunkel (Ger.) 12.52,3. Pommée (Holl.) 12.21. Est. 4 x 100 m.: 1. Germania 45.6, 2. Holland 45.7, 3. Holland II 4'".6, 4. Germania II 48.2. Puntenverdeling: Holland 72, Ger mania 49. Kampioenscompetitie zaterdagvoetbal De kampioenscompetitie vang zaterdag 12 mei a.s. aan mei strijd tussen de kampioenen van en west II, de wedstryd Sport Genemuiden-Quick Boys. De kampioen van west I is niet bekend, maar als er geen i deren gebeuren is dat op 12 mei zover. Dan wordt nameiyk gesp de wedstrijd Spakenburg-Hui Belde clubs spelen ook a.s. zatei en als ze het daarby tot winst b gen, hetgeen wel is te verwach heeft Spakenburg 28 en Huizer punten. Het ligt in de bedoeling, deze kampioen dan op 19 mei t( Sportcl. Genemuiden speelt. Q Boys kan die dag niet spelen, dat de Katwijkers zeker enkele i Iers zullen moeten afstaan aan nationale ploeg, die op 19 me: Brussel tegen België speelt. Op mei, de dag van Nederland-Fra ryk, wordt uiteraard niet gespf zodat de kampioenscompetitie w< voortgezet op de zaterdagen 2, en 23 juni. (Speciale berichtgeving) Naar alle waarschynlykheid Piet Kruiver ,oud PSV'er en o midvoor van het Nederlands ell volgend seizoen voor Feijenoord len. Kruiver, zijn club Lanerossi Feyenoord zyn het eens. De Kïs en de Italiaanse voetbalbond mot nog pro forma hun toestemming ven. Afgesproken is de transferp geheim te houden. PIET KRUIVER „Vorig jaar had Kruiver al zin o te komen", vertelde voorzitter Ki boom. hy is verschillende keren at de telefoon geweest. Toen kwa Italië er tussen en ging het conta met Feijenoord verloren. Kruiv vergat het echter niet en toen zi verblijf in Italië niet zo'n succi werd als hy gedacht had (hard sp< blessures) werd de oude draad wei opgevat. En nu met succes. De Ital anen zijn zaterdag in Rotterdam g( weest en men was het snel met e kaar eens. Kruiver krygt bij Feijer oord hetzelfde contract als de ander epelers.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 16