AGENDA Vreugde in Hilversum over de opening VARA-studio (fase 2) Kerkelijk Leven •>3A VOETGANGKRS: Stijgende lijn MET EEN ENKEL WOORD DRINK SINAS LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 28 APRIL 1962 Kennelijk vertrouwend op veler memorie heeft het Sowjetrussische persbureau Tass zich gehaast de hervatting van de Amerikaanse kernproeven als „een misdaad tegen de mens heid" te bestempelen. Maar daar mee vergaloppeert het rode pro- paganda-instituut zich ditmaal wel heel erg. Want de angst voor de superbommen, door Chroesj- tsjow in de herfst van het vorig Jaar in boosaardige triomf aan gekondigd, is nog niet in het ver geetboek geraakt. Terwijl het Kremlin de Russische serie wel bewust als een dreiging van een onweerstaanbare supermacht an nonceerde, maakte Washington de hervatting van zijn kant met duidelijke tegenzin bekend. Als twee hetzelfde doen, is dat nog niet hetzelfde. Nog erger maakte Radio-Moskou het door haar min achting voor het gezonde oordeel van het overgrote deel der mens heid te laten blijken uit het cite ren van een Russische bisschop. Deze zou de explosies bij het eiland Christmas naar Kerst mis genoemd, omdat het tegen het eind van het jaar 1777 door de Engelsman James Cook ont dekt werd een „godslastering" hebben genoemd. Het is al gro tesk de atheïstische communisten te zien opdraven met een uit spraak van een kerkelijke leider, maar bovendien begrijpt een ieder, dat deze bisschop zich aan grof formalisme te buiten is ge gaan. Niet de toevallige plaats van deze proeven is van beteke nis, maar het feit van de hervat ting op zichzelf. Die hervatting dient vanzelfsprekend diep be treurd te worden. Maar vraagt men zich vervolgens af wie daar voor niet in eerste maar in laat ste instantie aansprakelijk is, dan bestaat er geen twijfel aan de schuld van het Kremlin, dat sy stematisch geweigerd heeft in Ge- nève tot een redelijke afspraak over een kernstop te komen. De reden van die weigernig is dui delijk: de Russen hebben genoeg te verbergen om vooral geen con troleurs, zelfs geen neutrale, op hun grondgebied toe te laten. De tweede fase van de VARA-stu- diobouw is than9 voltooid. Vandaag wordt deze vleugel met vier gloed nieuwe studio's officieel in gebruik genomen. In kringen van de Neder landse Radio Unie is men erg inge nomen met deze voltooiing. Want weer is er epn stukje bouwprogram ma afgewerkt en weer is er een klein, maar toch flink beetje voor- zien in de bijna permanente studio- nood, die én door de oorlog én door de wijziging in de structuur van de programma's zo schrijnend is gewor den. Steeds meer radiostudio's zijn er nodig, omdat de programma's korter en dus veelvuldiger zijn geworden en ook omdat men bij de omroepen het principe huldigt, zoveel mogelijk rechtstreeks (dus life) uit te zenden. Nederland staat in dat opzicht, aan de top met slechts 60 procent der uit zendingen op band. Het buitenland en wel met name Duitsland, heeft nagenoeg geen rechtstreekse uitzen dingen. Wat die life-uitzendingen be treft, men onderzoekt zelfs bij de N.R.U. ernstig de mogelijkheid van rechtstreekse uitzendingen van hoor spelen, om er meer spanning in te brengen. Studio's dus te weinig. Met het gereedkomen van de nieuwe stu diovleugel bij de VARA, is het thans mogelijk om 60 procent van de programma's in professionele stu dio's op te nemen. Veertig procent is noodgebouwen, onder welke zelfs een kerk en een uitspanning zij.n. Kwalitatief lijdt het programma al tijd onder zulke noodmaatregelen. Maar op het ogenblik kan het on mogelijk anders. De vraag is, blijft dat zo in de toekomst' Er is een tienjarenbouwplan, rond 1972 te be ëindigen, dat voorziet in de bouw van een grote studio bij de VARA (dat is dus fase 3), voorts een kleine studio bij de AVRO. benevens de bouw bij deze omroeD van een hoor spelcomplex. want het thans inge- bruik zijnde stamt al ui: 1936. Voor de KRO staat nog studiobouw op het programma en tenslotte moet de NCRV nog een kleine muziekstudio hebben. Dan pas zal men er bij de omroepen en de N.R.U. zo langza merhand zijn en kunnen de oerma- nente noodstudio's vermoedelijk ge sloten worden. Maar al zijn de stu dio's hard nodig, intussen zullen er nog andere bouwplannen moeten worden verwerkelijkt bij de radio. Het eerste grote object, waarvoor men dit jaar nog een vergunning hoopt te DAT de Russen inderdaad wat te verbergen hebben, blijkt ten overvloede uit een ar tikel in „De Waarheid" van woensdag j.l. Het blad van Mos- kou's trawanten in Nederland schrijft namelijk in antwoord op een stuk in de (r.-k.) „Volks krant", dat de Amerikaanse proe ven helemaal niet nodig zijn om „af te schrikken" en „het even wicht te bewaren". Want er valt niets af te schrikken, „omdat de Sowjet-Unie over atoombommen en raketten beschikt van welks kaliber en draagkracht de Ver enigde Staten nog niet kunnen dromen". Een curieuze bekente nis van een orgaan, dat de mond vol pleegt te hebben over de vre delievendheid van de Kremlin- leiding. Achter deze fa?ade ver bergt zich dus een wapenarse naal, dat het Amerikaanse ver in de schaduw zou stellen. Als het achterlijke Amerika thans een poging doet de achterstand niet al te groot te laten worden, is dat „een misdaad tegen de mens heid". Maar een serie Russische proeven heeft het handhaven van de vrede ten doel Een typisch staaltje van communis tische dialectiek, onder het mot to „wij hebben altijd gelijk". Hoe dit zij, de machtigste landen van de wereld geven wel een aller droevigst beeld van onderlinge tweespalt op kosten van de ge zondheid der gehele mensheid. Het mag dan waar zijn, dat het gevaar van radio-activiteit op het ogenblik door de verdere ont wikkeling van de wapentechniek geringer is dan aanvankelijk ge vreesd werd, een bijdrage tot het welziin van de wereld kan zo'n wedloop moeilijk genoemd wor den. Bovendien verkeert Amerika in zoverre nog in een nadelige positie, dat onwillekeurig de nei ging zal bestaan de toeneming van de „fallout" van de Russi sche proeven eind mei, begin juni op rekening van de reeks in de Stille Oceaan te schrijven. Anderzijds kan een regering, die een zo grote verantwoordelijkheid draagt voor het behoud van de vrije wereld als het bewind-Ken- nedy, moeilijk riskeren in ern stige mate achterop te raken. En dat is dan de schrale troost van een hoogst betreurenswaardige ontwikkeling. krijgen, is de bouw van de NJt.U.- discotheek en muziekbibliotheek. Deze is van onschatbare waarde en thans provisorisch zonder bijzondere maat regelen tegen bijvoorbeeld brand, op geborgen. Beschadiging zou een ramp zijn. Verder moet er heel snel een gemeenschappelijk N.R.U. en N.T.S. administratiegebouw komen. Waarschijnlijk 31 meter hoog, dat ter vervanging dient van zo'n goed 30 40 villa's in Hilversum, waarin thans de diensten zijn ondergebracht. Bovendien moet er een technisch centrum in het omroepkwartier wor den gebouwd, een voorname behui zing voor wat nu in een tabaksfa briek in de Ampèrestraat in Hilver sum is ondergebracht. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Chrlstchuich (New Zealand) (Ref. Churches) P. van der Schaaf t» Perth (Western Austra lië) (voorheen te Vlisslngen). CHR. GEREF. KEKKEN. Beroepen te Rotterdam-West (vac. H. C. van der Ent) H. van Leeuwen te Arnhem. BAPTISTEN GEMEENTEN. Beroepen te Hoogjezand H. van der V/erf te Emmen. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt voor Terwolde (Geld.) H. van der Güst te LLsse. Voor Barne- veld L. Rljksen te Rotterda m - West VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. KRO: 14.10 Franse les. 14.30 V. d. Jeugd. 15.30 Lichte orkestwerken (gr.). 16.10 Als de dag van gisteren, klankb. 16,40 Amateursprogr. 17.00 Sportpe- rlscoop. 17.10 Pianorecital: Klass. muz. 17.30 Boekbespr. 17.40 Nouveauté's. 18.00 Kunstkron. 18.30 Lichte muz. 1850 Praatje voor politieke voetgan gers. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Wie net weet mag het zeggen, wedstrijd ln muz.literatuurkennis. 19 45 Lichtbaken lezing. 19.55 Pop. klass.: Radiophil- harmonlsch orkest en solist. 20.50 En nu mijn geval, vragenbeantwoordlng. 21.00 Tierelantijnen, gevar. progr. Kopstukken, licht, progr. 22.20 ;r. 22 00 20.30 Hoorspel. 21.00 Recital. 22.00 Nws. 22.10 Your name ln the paper. 22 50 Epiloog. 22.59 Weerbericht. 23 00 Nieuws. 23.02-23.35 Kamermuziek. Engeland. BBC Light Programme, 1500 en 217 in. 12.00 Verzoekprogramma. 13 30 Ge varieerd programma. 14 00 Variété-or kest. 14.30 Popul. liedjes. 15.00 Film- kroniek. 16 00 Populaire muziek en nieuwe grammofoonplaten. 17.00 Inter- vieuws en grammofoonmuzlek. 18.00 Liedjes. 18.30 Gevarieerd programma» 19.30 Nieuws. 19.35 Popul. orkestmu ziek. 20.30 Godsdienstige samenzang. 21.00 Verzoekprogramma 22.00 Lichte muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Lichte mu ziek. 23.30 Gevarieerde muziek. 11.50 Meditatie. 23.55-24.00 Nieuws. lulden de zondag ln. 23.00 Meester werken van de religieuze muz. 23,55- 24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Klassieke muziek. 13.00 Nieuws. 13.25 Operamuziek. 14.45 Barokmuziek. 15.30 Amusementsmuziek. 16.30 Dans muziek. 18.15 Klassieke muziek. 18.45 Liederen. 19.00 Nieuws. 20.00 Amuse mentsmuziek. 21.45 Nieuws 22.15 Lich te grammofoonmuziek. 23.00 Gevarieer de muziek. 23.15 Dans -en amusement muziek. 24 00 Nieuws. 0.05 orkestcon cert en solisten. 1.00 Weerber. en ge varieerde muziek. BURGERLIJKE STAND VAN LP'DEN GEBuiiEN Allda, dr van L. v. d. Linden en M. van Egmond; Wllko Teunls. zn van W. v d. Engh en J. van Leeuwen: Hendrik Jan. zn van D. Duindam en W. v. d. Plas; Robert, zn van A. A. van Ingen en A. Nleuwenburg; Sara Saskla, dr van B. J. Houwer en A C J Blansjaar; Jacob, zn van H L. Ja- link en A. Verlinde: Robbert Jacobus, zn van J. J. Lunenburg en M. J. van Egmond. Manuela Juana. dr van M H. J. Sittl en U M. A. Wille; Marlnus Cornells Hendrik, zn van C. v. d. Melj en W. Doppenberg; Johanna Hendrikn, dr van F. v. d. Tempel en H. J. v. d Wolf; Petrus Johannes Cornells zn van W. N. C. Pesschler en J M H. Vink: Catharina, dr van W F. Mulder en K. Ginjaar; Cornells Marinus, zn van B. Kromhout en K Zwaan. ONDERTROUWD H J. A. de Vrind en C. van der Westen; C. Boere en J. M. C. Bennlne; J C. Elshout. en E. J. de Filter: C. A. Vlele en J NoDpe: G H B-*>rs en A. C. H. M Montanus; G. J. Mooten en P. van Egmond; T van Kampen en A Vlietstra; K. Wassenaar en A. M. Ammierlaan. OVERLEDEN R. P. Kimman. 2 dagen, zoon; A. den Hertog. 82 Jr. e v. J J. v d. Lelie; G R. A. van der Heijden, 81 jr w.v. C. J. de Jongh; P. C. Benning. 63 jr. e v. A. G. Schipper; H. Sandcrs. 68 Jr. man: A. P Beij. 62 Jr. man; G. J A v. d. Veld, 63 Jr. man: P. van Loon, 77 Jr. man. IIIRIIIIIRIPRMRRHII U heeft wel voorrang op zebrapa den maar het rijverkeer moet óók eens aan bod komen Steek dus bij voorkeur n groepjes over de drukke zebrapaden; ancers ontstaa. er irri teren ip vertragingen in het rijver- keer. welke automobilisten brommers en wielrijders in de verleiding zouden kunnen brenwen het „toch nog maar even te proberen" zodat er van uw bescherming per slot van rekening weinig overblyft (Van onze t. v.-mede werker). We willen niet verhelen in het be gin danig teleurgesteld te zijn ge raakt over het door de NCRV ver zorgde programma. We dienen daar bij een uitzondering te maken voor een paar onderdelen van „Attentie", waarbij het groeiende samen optrek ken van Katholieken en Protestan ten na de dienstverlening zoals die dezer dagen door de KRO werd ee- toond (gastvrijheid in een Her vormde kerk voor de r.-k. eredienst in Franeker) deugd deed door de coördinatie op het gebied van bijbel- cclportsge. Vervolgens trof het ori ginele portret van Nasser, in duidc- liike lijnen getekend door onze reis- redacteur W. L. Brugsma. Vakwerk om de hoed voor af te nemen. Maar een inzinking betekende de eenaoter „Struiff". door Sherwood Anderson gekozen als titelverhaal van zijn eerste bundel verhalen. Hij droeg dit verhaal zo hoog. dat hij l et bij uitgave Het illustreren met fo'o's naar koppen der hoofdper sonen. gebeel d houwd door zijn vrouw, een bekende kunstenares in Advertentie jaloezieën bij de vakman Off. dealer D. LADAN MOLENSTEEG 27 by de Doezastraat TELEFOON 21375 LEIDSE MARKIEZENFABRIEK Den Burcht (grote zaal): Jubileum uitvoering Eerste Leldse Klucht- en Revuegezelschap 7.30 uur nam Schouwburg: Kon. „Kleine kinderen Ver. „Lltterls Sacrum": „Kleine kinderen worden groot". 8 uur nam Stille Mare: Openluchtsamenkomst Leger des Hells. 8 uur n.m. Ten Katestraat: Heropening verbouw de speeltuin. 3 uur nam. Zomerzorg: Receptie 40-Jarlg bestaan Leidse Hengelaarsbond. 3-5 uur nam. ZONDAG Gerecht 10: Soefi-beweglng. Univer sele eredienst Spr. Ir. J Pool over „Ons verlangen naar verlichting". 11 uur v.m. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen. 4.30 en 6.30 uur nam. Pieterskerk: Afscheid ds. M. Otte- vanger 7 uur nam. Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. J. Zeilstra. 10 uur vjn. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Films over Amerika: La Bogullla. Longhouse People. 2.30 uur n.m. Stationsplein (bus 42): Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar Huize Vogelenzang en de A'damse Wa terleidingduinen. 9.23 uur voorm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. Advertentie BINNENLAND In een autoservice-bcdrljf aan de Waldorpstraat in Den Haag is gister nacht de brandkast met snijbranders geopend. Uit de kast werd een bedrag van f35.000 ontvreemd De inbrekers hebben zich vermoedelijk toegang tot het pand verschaft met behulp van een valse sleutel. De Rotterdamse politie heeft in de Koolhaven het stoffelijk overschot op gehaald van de 78-Jarige M. G. Hurks. die al bijna drie weken vermist werd uit een tehuis aan de West-Kruiskade. Een Nederlander, een voormalige vertegenwoordige van een reisbureau. Is In Melbourne veroordeeld tot 4 Jaar gevangenisstraf wegens fraude met geld van Nederlandse Immigranten. Met de fraude ls een bedrag van ongeveer 5700 Australische ponden gemoeid ge weest. In de fabriek voor chemische produkten N.V. op de Vondelingen- plaat bij Rotterdam is gistermorgen de 26-jarige J. Klein uit Vlaardlngen bij een arbeidsongeval om het leven ge komen. Hij had de centrifuge uitge schakeld. maar de trommel draalde door en toen hil deze probeerde te stuiten verloor hij het evenwicht. Het slachtoffer viel ln de centrifuge en geraakte bekneld Bil aankomst in het Dljkzipt-zlekenhuis bleek hij te zijn overleden. Sjoukje Dijkstra, wereldkampioene en Europees kampioene kunstrijden op de schaats, heeft gistermiddag ln de „Eurohal" ln Valkenburg de lentebeurs „alles voor Eva" geopend. BI ITENLAXD Benedlcto Klwanoeka ls gisteren als premier van het Britse protectoraat Oeganda afgetreden, nadat zijn Demo cratische Partij ln de laatste verkie zingen voor het land onafhankelijkheid krijgt, de nederlaag had geleden. Hij wenste de voorzitter van de winnende Congrespartij, MUton Obote. geluk. De Democratische Partij was sinds maart 1961 aan de macht. Als de werkgevers niet voor 13 mei overstag gaan. zullen 70.000 Britse ha venarbeiders m.i.v die datum in staking gaan. De vakbonden hebben tot staking besloten, omdat de werk gevers hun eisen niet willen Inwilligen De vakbonden van havenarbeiders eisen sinds de herfst van het vorig Jaar een flinke loonsverhoging en verkor ting van de werkweek van 44 tot 40 uur. Als de staking mocht uitbreken, zal het werk ln alle grote Britse ha vens stil komen te liggen. Zweden heeft gisteren in Mon- treux de eerste prijs behaald ln de Internationale wedstrijd op het gebied van televlsle-varlété en -muzlekshow. Tsjecho-Slowakije won de tweede en West-Dultsland de derde prijs. De Franse minister van Justitie. Jean Foyer, heeft gisteren verklaard niet te geloven, dat ln de naaste toe komst een beslissing zal worden ge nomen over het verzoek om gratie, dat de advocaten van de terdoodver- oordeelde ex-R*meraal Jouhaud voor hun cliënt hebben Ingediend. De mi nister sDrak de geruchten tegen, als zou Jouhaud vandaag worden terecht gesteld wegens zlin aandeel ln de ter reurdaden van de OAS. De Russische microbioloog Niko lai Krasllnlkow heeft twee nieuwe preparaten vervaarriied. die de groei van dieren aanzlenlilk bevorderen, zo heeft gisteren het. persbureau Tass be kendgemaakt Het ene prenaraat heeft de naam knrmogrizin gekregen, het andere ls vltamycen genoemd. Dit laatste middel verhoogt ook de hoe veelheid vitamine A ln het dierlijk lichaam en geeft gevogelte Immuniteit voor een veelvoorkomende oogziekte In het westen van Alaska ls het wrak gevonden van een hefschroef- vllegtuig van de Amerikaanse lucht macht dat sinds woensdag werd ver mist Alle tien Inzittenden van het toestel zijn omgekomen. In Oost-Berlijn is een „slik-actte" begonnen tegen de daar heersende dy senterie. Volgens het Oostberlijnse blad „Natlonal-Zeitung" krijgen de Oost- berlljners een vloeibaar preparaat met bacterlofagen (bacteriëneters) toe gediend en wel driemaal om de vijf dagen een dosis. Een serumfabrlek ln Dresden vervaardigt dagelijks 400 liter van dit preparaat De bacteriëneters moeten alle bacteriën ln het darm kanaal oplossen, zonder organen aan te tasten. Alle Oostberlljners die aan de ziekte lijden, met lijders ln aan raking zijn geweest of werkzaam zijn ln openbare bedrijven, moeten zich aan de toediening onderwerpen. haar tijd. Het zei ons weinig of rivets, dit vreemdste verhaal uit het boek met indrukken van het Ame rikaanse leven, zoals een Nederland se vriendin van de auteur het eens noemde. We hebben ons met permissie gewoonweg z'tten ver velen. Daarop kwamen Ohurchill's oorlogsherinneringen, maar er was ditmaal iets oneohts aan naar ons gevoel, dat wij overigens niet nader kunnen ontleden. Of kwam ons on behagen voort uit het meebeleven met de schrikkelijke tragiek van de strijd van destijds? Daarop kwam er een verfrissende geest vanaf het scherm over: een dagsluiting door een officier van het jubilerende Leger des Heils. zo zui ver geënt op de ondeugd van het jacht'ge leven van elke dag. dat het gesprek een rustpunt bood. De lengte van de toespraak Het waarschijnlijk geen tijd tot een blik op de entourage, want wie voor do t.v. het heeft over een goodwill- centrum. moet er toch nu het eenmaal met ruime bijdragen uit de kijker-schaar tot stand is gekomen ook wel iets van laten zien. dunkt ons. Een gemiste kans om het zacht te zeggen. Tot slot. een bijzondere film over de bestrijding van de blindheid in de wereld, een Zwitsers p.'odukt, zo sprekend en leerzaam en zonder ornodige sensatie, dat onze erepalm ditmaal door een tuiltje edelweiss vervangen wordt. MAANDAG AntoniusclubhuisOranjefeest L.C.O.V. 7.30 uur nam. Burgemeesterswijk: Kinderoptocht (9.30-10.30 uur), kinderspelen (11-12 uur en 1 30-6 uur), feest voor de oudere Jeugd (7-9 uur n.m.). N.C.ReisV. Excursie naar Wijk bij Duurstede en Den Bosch. Vertrek 9 u Stadhuisplein. Schouwburg: Abonnementsvoorstel ling Haagse Comedie. „De Vader". 8 uur n.m. DINSDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergadering Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. Prediker: Volle Evang. Zending Spr. Iz. Roosen. 8 uur n.m. SchouwburgAbonnements\ oorstel ling Haagse Comedie. „De Vader". 8 uur n.m. Vroom en Dreesmann: Modeflitsen te 10.30 uur v.m. en te 2 30 en 4 uur n.m. Den Burcht (grote zaal)kindervoor stellingen te 9 en 11 uur v.m fami liebijeenkomst. Spr. m.evr. D. Heroma- Meilink te 2 30 uur n.m.; avondbijeen komst. Spr. P, Th. Biersma. 8 uur n.m. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Half uur van Bezinning. 1-1.25 uur n.m. Garenmarkt: K. en O.-excursie „Schoonheid langs Hollands rivieren' 8.30 uur vjiv Gulden Vlies: Zuivelmlddag Ned. Ver. van Hulsvrouwen. 2.30 uur n.m. Schouwburg: Kon. Ver. „Lltterls Sa crum" speelt „Kleine kinderen worden groot". 8 uur n.m. DONDERDAG Breestraat 19: Filmavond Vola. 8 uur n.m. Gulden Vlies: Jaarverg. Leldse As surantieclub. 7.30 uur n.m. Hogewoerd 175: Dlenstvergadering Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. Schouwburg: Kon. Ver. „Lltterls Sa crum" speelt „Kleine kinderen worden groot". 8 uur n.m. VRIJDAG Geref. Kerk (Oude Vest 133): Do denherdenking te 7 uur n.nv Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. Stationsweg 43: Vergadering Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland. 2 uur n.m. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag 10-4 uur. zondag 1-4 uur Lakenhal: Tentoonstelling schilderij' en en aquarellen van Johan Bunlng. (tot 8 mei). Legermuseum (Pesthulslaan)Met uitzondering van maandag, dag van 10-4 uur (zondag 1-4 uur) Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie. v d Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen 2-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-5 uur zondag 1-5 uur Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur zondag 1-5 uur Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dageitlks 10-4 uur Zondag 1-4 uur Universiteit: Tentoonstelling „Drie tasen uit het werk van Mark Kolt hoff" Dagelijks 9 uur vm.- 6 uur n.m.; zat. en zond gesloten (tot 29 april) BIOSCOPEN Studio: „Het meedogenloze oog". 18 Jr. Dag. 2.30 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Freddy und der Mllllonalr". A.l Dag. 2.30, 7 en 9 15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „Mr. Vlubber, de vliegende schoolmeester". A.l. Dag 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4 45, 7 en 9.15 uur. C'aslno: „De Chaplin Revue". A.l. Dag 7 en 9.15 uur: zat. ook om 2.30 en zond. om 2.30 en 4.45 uur. Van maandag 30 april af dag. van 11-6 uur „Het feest van Soestdijk". Trianon: Eén pyjama voor twee". 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „De dief van Bagdad". A.l. Dag 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; donderdag „Hyena's van de grote weg". „Astra-theater - Wassenaar: Vrijdag 8 uur, zat. 7 en 9.15 uur „De vijand kwam 's nachts". 14 Jr. Zondag 7 en I 9.15 uur, maandag en woensdag 8 Hilversum II, 298 m. VARA: 14 10 Multiplex 14.45 Boek bespreking. 15.05 Lichte orkestmuz. (gr.). 15.30 De Ontvluchting, hoorsp. 17.00 Radio Jazzclub. 17.30 Weekjour- naal. 18.00 Nws en commentaar. 18.20 Hammondorgelspel. 18.35 Tango-rum ba-orkest 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Bijbelse miniaturen, le zing. 19.45 Oude muz. (gr.). 19.55 Deze j Frankrijk 3. 280 en 235 ni. week. praatje. VARA: 20.00 Nws. 20.05 12.02 Nieuws. 12.10 Filharmonisch or Smaken verschillen, amus.progr. 21.10 kest en solist. 15 50 Operaconcert. 17.45 Uitslag Waar of niet waar - uitzending -- 2115 Oude en nieuwe dansen. 21.50 Socialistisch commentaar. 22.05 Man ln de stad. cabaret-fantasie. 22.30 Nws 22.40 Vissen ln troebel water, hoorspel. 23 10 Zigeunerorkest en zangsoliste. 23 40 Lichte gram.muz. 23.o5-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 15.00 Het komt in de bus. 15.25 Het leven ls vol verrassingen, TV-feuill. 15.50 Balletprogr. 16.05 Film. 16.30 Hoger en sneller, progr. over de ontwikkeling van de straalluchtvaart. 16 50 Tekenfilm. 17.00-17.35 V. d. kind. 19.30 Top of Flop. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: Saint Germain des Pres: gevar. progr. 21.20 Politie film. 21.45 Willens en wetens, quiz. 22.35 Achter het nws. VOOR ZONDAG 29 APRIL. Hilversum I. 402 m. KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Klassieke ;rammof oonmuzlek. 8.25 Inleiding ioogmis. 8.30 Plechtige Hoogmis. NCRV: 9.30 Nieuws en waterstanden 9 45 Geestelijke liederen. IKOR: 10.00 Muziek van de zondag. 10.15 Inleiding op de kerkdienst. 10.30 Hervormde kerk dienst. 11.30 Vragenbeantwoordlng. 11.45 De Kerk in de spiegel van de pers, lezing. NCRV: 12.00 Kerkorgel- muzlek (gr.) KRO: 12.15 Buitenlands commentaar. 12.25 Planoduo met rit mische begeleiding. 12.35 Lichte mu ziek en zang. 12.55 De hand aan de ploeg, lezing. 13.00 Nieuws. 13.05 De Oelewappers, licht programma. 13 30 Voor de kinderen. 14.00 De luister van uw huls, klankbeeld over liturgie. 14.30 Gitaar en piano. 14.50 Omroepkoor. 15 05 Fluit en klavecimbel. 15.30 Mu zikale aspecten, muzikale lezing. 16.00 Sport. 16.30 Het Heilig Boek in de kerk, overdenking. CONVENT VAN KER KEN: 17.00 Gereformeerde Kerkdienst. NCRV: 18 30 Koorzang: Gewijde lie deren. 19.00 Nws uit de kerken. 19 05 Samenzang. 19.30 Door een geopende deur in de hemel, lezing. KRO: 19.45 Nieuws. 20.00 Het meisje en de kroon. rspel. 20.45 MetroDOle orkest en so list. 21.15 Koning Willem I. gesprek over een binnenkort te verschijnen boek. 21.35 Kamermuziek (gr.) 22.00 In de Vergulde Baars, licht program ma. 22.20????. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 In het land van de dichter, lit lezing. 23.00 Avond gebed. 23.15 Koorzang en Limburgs symf. orkest. 23.55-24.00 Nieuws. Radio Bloemendnal 9.30 uur ds. G. Toornvliet; 11 uur ds. G. Toornvliet (uitzending dienst voor belangstellen den): 12.15 uur ds. P. Hemen te Utrecht Jeugdappéldienst Amster dam): 2.45 uur Kinderdlenst; 3.30 uur i. P. N. Kruyswijk. Hilversum II. 298 in. VARA: 8.00 Nws. postduivenberich- ten en Socialistisch strijdlied. 8 18 Ko perensemble. 8.25 Voor het platteland. 8.35 Weer of geen weer. gevarieerd pro gramma. 9.45 Geestelijk leven, toe spraak. 10.00 Strijkorkest: Oude mu ziek. 10.30 Strijk en zet. gevarieerd pro gramma. AVRO: 12.00 Licht orkest met zangsollste. 12 30 Sportberichten. 12.32 Plano en orgelspel :Verzoekprogramma 13.00 Nieuws. Ï3.07 De toestand ln de wereld. 13 17 Mededelingen of grammo foonmuziek. 13.20 Programma voor al le weggebruikers: Knipperlicht. 14.00 Nationaal Jeugdorkest en solist. I. d. Eauze (plm 14.45-14.55 Boekbespre- lng. 15.35 Hockeywedstrijd Nederland- Dultsland. 15.50 Promenade-orkest en klein koor. 16.35 Sportrevue. VARA: 17.00 Strijk en zet, gevarieerd pro gramma. 17.30 Voor de jeugd. VARA: 17.50 Nieuws, sportuitslagen en sportjournaal. VPRO: 18.30 Korte Nederlands hervormde kerkdienst. IKOR: 19.00 Voor de Jeugd. 19.30 De open deur: Dame/heer alleen klankbeeld. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Theaterorkest en zangsollsten. 20.45 Pler-Perlkelen, komedie. 21.25 Licht or kest. 21.45 In het voetspoor der we tenschap. klankbeeld. 22.00 Rijkdom de welluidendheid (gr.): klassieke muziek 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Mededelingen en sportuitslagen 2e klas voetbal. 23.00 Internationale volkslie deren. 23.15 Swing Expres. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 19.30 Weekoverzicht van het NTS-Journaal. 20.00 Sport in beeld. KRO: 20.30 Woord en beeld. 20.40 De Etrusklsche Vaas. eenakter. 21.20 Am sterdams Kunstmaand orkest en solist: Populalr-klasslek concert. 22.05 TV- film. 22.30 Fragmenten uit toespraak van Romano Guardlnl bij de uitreiking van de Erasmusprijs te Brussel. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 in. 12.10 Kritieken. 12.55 Weerbericht. 13.00 Nieuws. 13.10 Klankbeeld. 13.40 Praatje. 14.00 Wenken voor de tuin. 14.30 Symfonieconcert. (In de pauze m 15.15 Lezing). 16.30 Onbekend. 17.00 Hoorspel 17.30 Voordr. 17.50 Praatje. Je. 17.55 Weerbericht. 18.00 Nieuws en Journ. 18.45 Lichte orkestm,uzlek. 19 30 Brief uit Amerika. 19.45 Godsdienstige uitzending. 20.25 Llefdadlgheldsoproep. Filharmonisch orkest en solisten. 19.28 Weerbericht. 19.30 Lichte muziek. 20.00 Kamermuziek. 22.15 Gevarieerde gram mofoonmuziek. 23.53-24.00 Nieuws. Brussel, 324 en 484 m. 324: 12.00 Nieuws. 12.03 Variété or kest en solisten. 12 30 Weerbericht. 12.35 Amusementsmuziek. 13.00 Nws. 13.15 Voor de soldaten. 14.00 Opera- en Belcantoconcert. 15.30 Sportpro gramma. 17.30 Lichte muziek. 17.45 chte n Godsdienstige uitzending. 19.00 Nieuws. 19.30 Geva rieerde grammofoonmuziek. 20.00 Amu sementsprogramma. 22.00 Nieuws. 22.15 Gevarieerde grammofoonmuziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Dansmuziek. 23.55-25.00 Nieuws. 181 in.: 11.55 Grammofoonmuziek. 13 00 Nieuws. 13.15 Verzoekprogramma. 17 00 Nieuws 17 45 Orkestconc. en so list. 18.40 Grammofoonmuziek 19.30 nieuws. 20.30 Operaconcert. (22.00 We reldnieuws. en om 23.10 Nieuws). 23.15 Jazzmuziek 23.55 Nieuws. VOOR MAANDAG 30 APRIL. Hilversum I, 402 m. Nationaal Programma. NATIONAAL PROGRAMMA: 7.00 Gelukwensen namens de omroep. 7.07 Nieuws. 7.20 Semiklassleke muziek (gr. 8.00 Gelukwens namens de omroep. 8.07 Nieuws. 8.20 Populalr-klassieke muziek (gr.) 9.00 Radio Filharmonisch Sextet. 9.35 Waterstanden 9.40 Morgendienst. 10.05 Composities van Koninklijke hui ze (gr.) 10.40 Het witte huis ln het groen, voordracht. 11.00-12.00 Na aan het hart: muziekprogramma met com mentaar. 12 00 Viool en piano. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Omroepkamerkoor. 12.45 Radio- Kamerorkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Ne derlandse liedjes en dansen, door Pro menade orkest; omroepkoor, Baarns Jongenskoor en solisten 14.00 Op de kleine steentjes, klankbeeld over het hart van Nederland: De Dam te Am sterdam. 14.30 Strijkkwartet. 15.00 Oranje in het zilver, reportages van het huldebetoon. 17.00 Radio Filhar monisch orkest en solist. 18.00 Nieuws. 18 15 Maar dan alleen allen samen, ge sprek. 18 30 Operaconcert (gr.) 19.30 Gij Juliana en Gij Bernhard. klank beeld over de verloving en het huwelijk van H. M. de Koningin en Z.K.H. de Prins, 25 Jaar geleden. 20.00 Nieuws. 20.05 Een gouden band bindt Vorst en volk: Fragmenten uit toneelstukken met verbindende muziek. 21.25 Strijk orkest. 22.00 Gevarieerd feestprogram- a ln het Concertgebouw. 23.00 Nieuws. 23.15 Actualiteiten uit de feestende hoofdstad. 23.30 Londens symfonie-or kest (gr.) 23.50 Dagsluiting. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II, 298 m. Nationaal Programma. NATIONAAL PROGRAMMA: 7.00 Gelukwens namens de omroep. 7.07 Nieuws. 7.20 Feestvarla (gr.) 8.00 Ge lukwens namens de omroep. 8.07 Nws. 8.20 Vrolijke ochtendklanken (gr.) 9.00 Voor de zieken. 9.35 Instrumentaal kwartet: lichte muziek. 10.00 R.K.-uit- zendlng: Tot God wilt u begeven, le zing. 10.25 Licht orkest. 10.50 Lichte grammofoonmuziek. 12 00 Omroepkin- derkoren. 12.30 Mededelingen voor land en tuinb. 12.33 Lichte grammofoon muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Theateror kest en zangsollst. 13.45 Pianospel (gr.) 14.00 Op de kleine steentjes, klankb. over het hart van Nederland: de Dam te Amsterdam. 14.30 Licht ensemble. 15 00 Oranje ln het zilver, reportages van het huldebetoon. 17.00 Planoduo en zangsollsten: Lichte muz 17.30 Lich te muz. 18.00 Nieuws. 18.15 Maar dan alleen allen samen, gespr. 18.30 Wals- ork. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Jazz-1937. 19.30 GIJ Juliana en Gij Bernhard. klankbeeld. 20.00 Nieuws. 20.05 Nederlandse liedjes en dansen. 20.50 Ons beeld van Koningin en Prins, praatje. 21.05 Voor vaderland en vorst: nationale feestklanken. 14.20 Lichte grammofoonmuziek. 22.00 Gevarieerd feestprogramma ln het Concertgebouw. 23.00 Nieuws. 23.15 Actualiteiten uit de feestende hoofdstad. 23.30 Dansmuziek. 23.50 Dagsluiting. 23.55-24.00 Nieuws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Oier de 4e iyn van 18-20 uur) I. Wolfgang Amadeus Mozart. 1. Con cert voor piano en orkest ln Bes gr. t. K.V. 456. Allegro vivace. Andante un poco sostenuto. Allegro vivace. Ingrid Haebler, piano. Pro Muslca symphonle Orkest. Wenen o.l.v. Helnrïch Holl- relser 2. Symphonle nr. 38 ln D gr. t. K.V. 504 (Praagse Symphonle). Adagio. Allegro. Andante. Finale. Presto. Phll- harmonisch Orkest van Berlijn o.l.v. Igor Markevitch. II. Joseph Haydn. 1. Concert voor plano en orkest in D. gr. t. Vivace. Un poco adagio. Rondo all'Ungherese. Al legro assal. Jörg Demus, plano. Sym phonle orkest van Radio Berlijn o.l.v. Paul Franz Decker. 2. Symphonle nr. 100 ln G gr. t. (Militaire Symphonie). Adagio. Allegro Allegretto. Menuetto. Moderato. Finale. Presto. Svmphonle Orkest van Bamberg o.l.v. Ferdinand Leltner. 3. Concert voor trompet en orkest ln Es gr t. Allegro. Andante. Allegro. George Eskdale, trompet. Or kest van de Weense Staatsopera o.l.v. Franz Litschauer TELEVISIEPROGRAMMA NATIONAAL PROGRAMMA: 14.50 Toespraak. 14.55 Koninklijke receptie, (tot plm. 16.30). 19.30 Over 25 jaar. amusementsprogramma. 21.15 Vuuwerk reportage uit Amsterdam. 21.30 Allen samen, fllmdocumentaire. 22.00 Direc te reportage uit Amsterdam. 22.30 Jour naai en weeroverzlcht. 23.00-plm. 23.15 Volksbal ln het RAI-gebouw. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Orkestconcert. 12.55 Weerbe richt. 13.00 Nieuws. 13.10 Gevarieerde frammofoonmuzlek. 13.40 Schoolradio. 5.00 Hoorspel. 16.30 Voor de oudere luisteraars. 17.00 Voor de Jeugd. 17.55 Weerbericht. 18.00 Nieuws. 18.15 In the South-East, Regionaal programma. 19.00 Samenzang. 19.30 Gevarieerd pro gramma. 20.30 Hoorspel. 21.45 Geva rieerde grammofoonmuziek. 22.00 Nieuws. 22.30 Onbekend. 23.00 Nieuws. 23.02 Voordracht 23.15-23.35 Kamer muziek. Engeland. BBC Light Programme. 1500 en 247 in. 12.00 Populaire grammofoonmuziek. 12.31 Gevarieerde muziek. (In de pau ze om 13.30 Nws. en om 13.35 Crlck uitslagen). 13.45 Voor de kind. 14.00 Voor de vrouw. 15.00 Dansmuziek. 15.31 Muziek bij het werk. 16.15 The Dales, dagboek. 16.31 Uitslagen races. 16.34 Grammofoonmuziek voor de jeugd. 17.00 Gevarieerd programma. 17.31 Ge- u ih t»i iar-io I varieerd programma. 18.33 Sportpro- W !UR6S gramma. 18.45 Hoorspel. 19.00 Nieuws dag dokter Meissner. tel. 24865. cn journaal. 19.25 Voetbaluitslagen. Bij geen schoor vim I'» nnl-iiri» i 19.31 Hoorspel. 20.00 Gevarieerd pro- «pcrlallst (nf diens waarnemers) nei gramma. 20.31 Gevarieerde muziek. od dokters! elcfoon 22222. '21.00 Hoorspel. 21.31 Amusementsmu- uur ..Middle of the Night". 18 Jr. Donderdag 8 uur „Een vrouwenle ven". 18 jr Zondag- en woensdag middag 2.30 uur „Shout of the bor der". A.l. Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 20552. Apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp ls geopend. Vanaf maandag 30 april 13 uur, is ge opend voor spoedeisende gevallen: Apotheek „Tot Hulp der Menschheid". Hooigracht 48. tel. 21060. De dienst van apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp, wordt eveneens waargenomen door Apotheek „Tot Hulp der Menschheid". De Oegstgeester Apotheek, Wllhel- minapark 8, tel, 26274 ls 's zondags geopend van 12-13 uur. Weekelnriedienst der tandartsen Voor spoedgevallen neemt waar tand arts A. Dlrksen. tel. 34575. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN' Voor spoedgevallen zijn van heden middag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de dok toren Coutlnho. tel. 30363; Van Leeu wen (v. d Brandelerkade), tel. 20412; Meel. tel 22522 en F G. van Leeuwen (Haagweg), tel. 26509. Te Oegstgeesl van zaterdagmiddag 2 uur tot zondag te middernacht dok ziek. 22.15 Orgelrecital. 22.30 Nieuws sport en act. 22.41 Gevarieerd program ma. N'ordwestdeutscher Rundfunk, 309 in I 12.00 Jazzmuziek. 13.00 Nieuws. 13.11 Operettemuziek. 16.00 Amusementsmu ziek. 17.00 Nieuws. 17.45 Gevarieerd graramofoonmuz. 19.00 Nieuws. 19.3 Klassieke muziek. 20.00 Orkestconcer met koor. 21.00 Mel-llederen. 21.4 Nieuws. 22.15 Jazzmuziek. 22.30 Amu sementsmuzlek. 23.00 Lichte grammo foonmuzlek. 24 00 Nieuws. 0.10 Dftns muziek 1.00 Weerbericht en gevarieer de muziek. Frankrijk 3, 280 en 235 III. 12.02 Nieuws. 12.10 Orkestconcert 13.50 Gevarieerde grammofoonmuziek 14.25 Grammofoonmuziek. 14.30 Gewy de muziek. 15.00 Gevarieerde grammo foonmuzlek. 15.30 Symfonieconcert 16.00 Hedendaagse muziek. 16.30 Fran se muziek. 17.30 Gevarieerde grammo-j foonmuziek. 18.05 Kamermuziek. 19.00 Nieuws. 20.00 Filharmonisch orkest eri solisten. 23.35 Gevarieerde grammoJ foonmuzlek. 23.53-24.00 Nieuws. Brussel, 324 en 484 m. 324: 12 00 Nieuws. 12.03 Lichte muJ ziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Land-| bouwkronlek. 12 42 Orkestmuziek. 12.50 Beurskroniek. 13 00 Nieuws. 13.15 Ka mermuziek. 14.00 Lichte grammofoon-f muz. 15.00 Liederen. 15.25 Kamermu ziek. 15.45 Klarinetconcert. 16.00 Beurs berichten. 16.00 Voor de zieken. 17.0U Nieuws. 17.15 Lichte muziek. 17.4F Franse les. 18.00 Godsdienstige protes tantse uitzending, 18 20 Voor de solda ten. 18.50 Sportprogramma. Nieuws. 19.40 Genremuzlek. 19.4o m en om de opera 20.00 Kamermuziek. 21.15 Orkestconcert. 21.00 De zeven kunsten. 21.30 Gevarieerd programma, 22.00 Nieuws. 22.15 Amusementsorkest, 22.35 Populaire volksmuziek. 22.551 Nieuws. 23.00-23.15 Voor de zeelleden, 484 m.: 11,55 Grammofoonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Gevarieerde gram mof oonmuzlek. 14.03 Kamermuziek. 16.08 Operettemuziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Hedendaagse Belgische muziek, 17.45 Koorzang. 18.45 Grammofoonmu ziek. 19.30 Nieuws. 20.00 Gevarieerde grammofoonmuziek. 22.10 Dansmuziek. 22.55-23.00 Nieuws. VOOR DINSDAG 1 MEI Hilversum I, 402 ni. VARA: 7.00 Toespraak t.g.v. 1 mei. 7.10 Nws. 7.20 Lichte gram. 8.00 Her haling 1-mel-toespraak. 8.10 Nws. 8.25 Van de voorpag., praatje. 8.30 Orgel spel. 9.00 V. d. vrouw. 9.35 Waterst, 9.40 Ned. koperork. 10.00 Zestig minu ten voor boven de zestig. IKOR: 11.00 Kerkdienst. VARA: 12.00 Meistemmin gen en arbeidersliederen. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Plano duo. 12.50 Meifeest-familiefeest, toe spraak. 13.00 Nws. 13.15 Melodieën- Expres: lichte muz en zang. 13.45 Ge sproken portret. 14.00 Kamermuziek. AVRO: 14.40 Schoolradio. VARA: 15.00 Radiokamerork. 16.10 Voordracht. 16 30 Hammondorgelspel. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Lichte ork.muz. en zangsollsten. VARA: 18 00 Nws. en comm. 18.20 Metropole-orkest. en zangsollst. 18.45 Anthropolis. hymne, uitgevoerd door Omroepork., -koor, Baarns Jongeren-i koor en solisten. 19.30 Amus. muziek. 20.00 Nws. 20.05 Klankbeeld over Leek.1 20.15 1-mei-bijeenkomst: gevar. progr. 21.30 We maken een 1-mei-progr.. po litiek cabaret. 22.00 Amus. ork. en so listen. 22.30 Nws. 22.40 Roemeens ork. 23 05 Reportages van de 1-meivieringen ln het buitenland, afgewisseld met gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Klass. muz. 7.30 V. d. Jeugd. 7.45 Morgengebed en over weging. 8.00 Nws. 8.15 Moderne muz. 8.25 Inleiding hoogmis. 8.30 Plechtige hoogmis. 9.30 Gram. 9.40 Balletmuz. 10.00 V. d. kinderen. 10.15 Lichtbaken. 10.25 Klass. muz. 11.00 V d. vrouw. 11.30 Muziek houdt fit. li.50 Volaan vooruit, lezing. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Dansork. en solisten. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte muz. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Platennws. 13.25 Paris et ses ve dettes. 13.55 Elne Nacht ln Venedlg, verkorte uitvoering van de operette. 14.35 V. d. plattelandsvrouwen. 14.45 Tierelantijnen, gevar. progr. (herha ling van zaterdag J.l.). 15.50 Lichte gram. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Gezon gen rozenkrans. 17.00 V. d. Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regerlngsultz.De huis houdelijke en gezinsvoorllchtlng. door A. J. Gljsbers. Hoofd afdeling Indivi dueel maatschappeliik werk van het ministerie van Maatschappelijk Werk. KRO: V. d. Jeugd. 18 20 Lichte gram. 18.30 Concoursmuz. 1962. 19.00 Nws. 19.10 Oranje ln het zilver, repor tage cocktail party en diner in Amster dam. 19 20 Gram. 19.30 Lof. 20.15 Weet Ie weetje!!, tips voor wie een leerboek te geleerd ls. 20.35 Utrechts stedelijk orkest: Moderne muziek. 21.25 Gram mofoonmuziek en reportage boottocht Koninklijk Paar over Amstel ln Am sterdam. 21.55 Wlntertoer. 22.15???? 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Gehuwd en ongehuwd, lezing. 22.55 Vreemd.... een keuze uit woord zane en dans van elders en .anders. 23.25 Kamerorkest en soliste. 23.55- 24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Internationaal agrarisch nieuws. 20.00 Journaal. 20.20 Ultzendln politieke partijen. VARA: 20.30 Taken te over: Visie op de le mei 1962. 20 45 Anders dan anderen, televisiebiografie. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service, 330 m. 12.00 Orkestconcert. 12.55 Weerbericht. 13.00 Nieuws. 13.10 Discussie. 14.00 Schoolradio. 15.00 Hoorspel. 15.30 Ge varieerde grammofoonmuziek. 16.15 Voor de Jeugd. 16.45 Godsdienstige uit zending. 17.00 Gevarieerde mu-WL ziek. 17.15 Hoorspel. 17.30 Vragenbe antwoordlng. 17.55 Weerbericht. 18.00 Nieuws. 18.15 In the South-East: Re gionaal programma. 19.00 Kamermu ziek. 19.30 Lezing. 19.45 Hoorspel. 20.30 Planorecital. 21.00 Reportage van het diner ln de koninklijke kunstacademie. 22.00 Nieuws. 22.30 Gevarieerde gram mofoonmuziek. 22.45 Parlements over zicht. 23.00 Nieuws. 23.02 Voordracht. 23.15-23.35 Gevarieerde muziek. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Populaire grammofoonmuziek. 12.31 Voor de arbeiders. 13.00 Dansmu ziek. 13.30 Nieuws. 13.35 Crlckctultsla- gen. 13.45 Voor de kinderen. 14,00 Voor de vrouw. 15.00 Gevarieerde muziek. 15.31 Muziek bij het werk. 16.15 The Dales, dagboek. 16.31 Uitslagen races. 16.34 Grammofoonmuziek v. d. Jeugd. 17.00 Jong talent. 17.31 Gevarieerd programma. 18.33 Sportprogramma. 18.45 Hoorspel. 19.00 Nieuws en jour naal. 19.25 Voetbaluitslagen. 19.31 Ge varieerd programma. 20.00 Gevarieer de muziek. 21.00 Hoorspel. 21.31 Ver zoekprogramma. 22.30 Nieuws, sport en act. 22 41 Gevarieerd programma. 23.55 24.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Symfonische muziek. 13.00 Nieuws. 13.25 Klassieke walsen. 14.30 Kamermuziek. 15.30 Amusementsmuz 17.40 Liederen. 19.00 Nieuws. 20.15 Amusementsmuziek. 21.45 Nws 23.00 Amusementsmuziek. (verv.). 24.00 Nieuws. 0.05 Amusementsmuziek (verv. 1.00 Weerbericht en gevarieerde mu ziek. Frankrijk 3, 280 en 233 m. 12.10 1-mel programma: gevarieer de muziek. 20.00 Kamermuziek. (In de pauze: muzikaal nieuws.) 23.13 Lichte grammofoonmuz. 23.52-24.00 Nws. Brussel. 32 4en 484 m. 324 lil.: 12.00 Nieuws. 12.03 Meiliede ren. 12.30 Weerbericht. 12.35 Amuse mentsorkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de soldaten. 14.00 Concert ter gelegen heid van het feest van de arbeid. 15.00 Liederen en voordrachten. 15.30 Ope rette. 16.10 Lichte grammofoonmuziek. 16.30 Plano en zang. 17.00 Nieuws. 17.1 Lichte grammofoonmuziek. 17.40 Boek bespreking. 17.50 Voor de Jeugd. 18.20 Gevarieerde grammofoonmuziek. 19.00 Nws. 19.40 Gevarieerde grammofoon muziek. 20.00 1-mel concert. 21.15 Li terair programma. 22.00 Nieuws. 22.15 Orkestenparade. 23.00 Nieuws. 23.05 Volksbal: orkestenparade (verv.) 23.55- I 24.00 Nieuws. 484 in.: 11.55 Grammofoonmuziek. j 13.00 Nieuws. 13.15 Gevarieerde gram mofoonmuziek. 14.00 Grammofoonmu- I ziek. 17.00 Nieuws. 19.30 Nieuws. 22.00 Wereldnieuws. 22 45 Lichte grammo- I foonmuzlek. 22 55 Nieuws. 23.00 Dans muziek. 23.55 Nieuws. jog gezond lekker

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2