KLAVERBLAD THEE 4» P.K P.K GRATIS FOLDER Voor examen gezakt? iDan een spoorstaking Aangepaste verpleging wordt een begrip Internationale controlecommissie voor toegangswegen van Berlijn? Bloemenverkopers weten niet hoeveel ze moeten inkopen Duizenden Fransen de dupe van boosheid leerling-machinist Verbouwing van tehuizen Goudgele geurige afschenk Zeldzame hondenrassen op Winner 1962" in R.A.I. De Seinhuis- wachter en Symbool van Kwaliteit Bonn onthult plan van V.S. GEBR. HUISMAN Jpgericht 1 maart 1860 Woensdag 25 april 1962 Vierde blad no. 30637 vakverenigingen menen dat het politieke klimaat voor een groot scheepse stakingsactie wel eens gun stig zou kunnen zijn. Om de Algerijnse politiek voor her stel van de vrede niet te doorkruisen en vooral de OAS niet in de kaart te spelen, hebben de arbeiders, zo wordt in deze kringen verklaard, de laatste maanden en zelfs jaren zich een hoge mate van zelfbeheersing opgelegd. Het moment is nu dus gekomen de regering ook de sociale rekening te presenteren. Dat de regering intussen deze sociale dreiging niet onderschat, kwam gisteren tot uiting in een langdurig onderhoud dat premier Pompidou met de minister van Arbeid Bacon voerde. (Van onze Parijse correspondent) Een leerling-machinist in \vignon die een paar dagen ge- eden voor zijn examen zakte, is oorzaak van geworden, dat ienduizenden Fransen die met |e paasdagen naar buiten waren letrokken, gisteren en eergiste- en slechts met heel veel vertra ag» extra vermoeienissen en indere trammelant hun haard- teden weer konden bereiken. De machinist-in-spé had op zijn jtamen een paar lichtsignalen door lkaar gehaspeld en deswege was hij oor de jury afgewezen. De kandi- lat geliefde die uitslag echter niet i nemen. Hij toog boos naar het ?stuur van zijn communistische ikvereniging dat zich aan zijn zij- schaarde en voor onbepaalde tijd wilde staking uitriep, waardoor Looral in het zuiden en het zuid esten des lands het treinverkeer i het honderd liep. Vanuit Parijs ielen bovendien drie grote trein- prbindingen naar Dijon, Nice en t [arseille plotseling uit, terwijl ze en extra vakantiediensten die wa tt geprojecteerd evenmin konden inctioneren. Op het Gare de Lyon an Parijs kon het treinverkeer met e zuidelijke voorstad maar voor 30 rocent worden verzekerd. Behalve die onfortuinlijke leerling- jachinist vermeldt de klachtenlijst in de vakcentrale ook nog andere inten als loonsverhoging en de eis it op elke locomotief altijd minstens ree man aanwezig zullen zijn. Wanneer deze plotselinge staking dus nogal wat roet in het eten ft gegooid van talrijke vakantie- f-rs, dan zijn de gevolgen voor tt goederentransport nog veel ern- iger gebleken. De spoorwegdirectie ld het passagiersvervoer overal oorrang verleend ,met het gevolg maar 15 procent van het nor- ale goederentransport verzekerd _>n worden. Vooral in Zuid-Frank- jk moeten de verliezen aan aard- eien en andere primeurs, die zo in de verrotting op de stations erden prijsgegeven, vele miljoenen ude franken hebben bedragen, ter ijl ook veel vee (koeien, paarden a schapen) door gebrek aan ver- orging van honger en dorst is om- ekomen. Ettelijke exporteurs hebben tele- rammen gezonden naar de prefec- ;n in de steden, waar het treinver- eer werd lamgelegd, om hulp in te oepen en te dreigen dat zij anders hun beurt een staking zullen be nnen. Ook uit Duitsland zijn zul- ,e protesten binnengekomen, met e boodschap, dat men zich voor de nport van zuidvruchten in het ver- olg tot de Italianen denkt te zullen enden. En nu dreigt de wilde staking, die rijdag in de zuidwestelijke sector an het Franse spoorwegnet uitbrak, ich nog verder uit te breiden, zowel geografische zin als dat wat de oeleinden betreft. Verschillende trei len op de grote en de korte lijnen ielen gisteren al bij hun vertrek- unt in Parijs uit, terwijl ook andere verheidsbedrijven voor de stakings- eweging werden aangetast. Tele- oonaanvragen voor de provincie of iet buitenland vereisten soms vele ren wachttijd en ook de postbestel- ngen werden verricht als het zo itkwam. Sommige postkantoren, ook n Parijs, hadden trouwens loketten f zelfs deuren gesloten. Ook op de liegvelden waren sommige diensten n staking gegaan. De grote vakcentrales die aanvan- tlijk verdeeld waren, hebben de sta- Jng nu voor hun rekening genomen, foor vandaag is door de versehillen- le vakverenigingen een nationale dag roor sociale eisen uitgeroepen. Een rerkorting van de werkweek tot 45 m daarna tot 40 uren staat boven- ian de lijst met eisen genoteerd. De Procuratiehouder icrduisterde f 50.000 De recherche van het bureau Sin tel in Amsterdam heeft een 53-ja- iKe procuratiehouder-kassier uit Baarn aangehouden, die verdacht nordt van verduistering in dienst betrekking van een bedrag van 50.000. De procuratiehouder was in dienst een motorenhandel in de Am sterdamse binnenstad. w?ar hij te vens de functie van kassier vervul de. De fraude werd ontdekt bij een accountantscontrole. Gebleken is dat de man sinds anderhalf jaar con tant ontvangen reparatiebedragen, niet in de boeken heeft verantwoord, naar in eigen zak heeft gestoken. De eigenaar van de motorenhandel deed bij de politie aangifte, waarna meteen tot aanhouding van de pro curatiehouder werd overgegaan. Het vas zijn buren reeds opgevallen dat hij op grote voet leefde. Het ver duisterde bedrag schijnt de procura tiehouder geheel te hebben opge maakt. Jong echtpaar (lood aangetroffen Een jong, pas enkele maanden ge leden gehuwd echtpaar is in de nacht van maandag op dinsdag door kolendampvergiftiging te Hilversum om het leven gekomen. Het echt paar, Corn. J. J. Jilliugs (20) en rijn vrouw A. Gerrits (bjjna 19), werd levenloos door een jongere broer van de vrouw op bed aange troffen. Het woonde in een nog niet ge heel voltooide nieuwe woonwagen, welke op het woonwagenkamp Egels- hoek stond. De kleine kachel in het woongedeelte, dat van de slaapka mer door middel van een glazen wand is gescheiden, werd voor het slapen gaan gevuld en afgesloten. Door de zeer slechte trek. waarvan ook elders in het land al grote hin der is ondervonden, heeft zich in de loop van de nacht koolmonoxyde door de woonwagen verspreid. Ver moedelijk al vroeg in de nacht is het. echtpaar in de slaap door de kolendampvergiftiging om het leven gekomen. Film met Prinses Gracia uitgesteld Filmdirecteur Alfred Hitchcock heeft meegedeeld, dat de film „Mar- nie", waaraan Prinses Gracia van Monaco zal meewerken. bijna een jaar zal worden uitgesteld. De oor zaak voor het uitstel is volgens Hitchcock de te korte tjjdsmarge tussen de voltooiing van zijn lopen de filmproduktie „The Birds" en de datum waarop men aan de nieuwe film wilde beginnen. Deze datum was aanvankelijk op 1 augustus van dit jaar bepaald. Wanneer men met de opnamen van „Marnie" kon be ginnen hing volgens Hitchcock af van de datum waarop Prinses Gra cia, de vroegere filmster Grace Kelly zich beschikbaar kan stellen. De Prinses heeft welwillend gereageerd op mijn verzoek om uitstel, aldus Hitchcock. ZOMERPOSTZEGELS Op 27 april zullen in het Frans Halsmuseum in Haarlem de eerste zomerpostzegels 1962 officieel wor den verkocht. Bij deze gelegenheid zal mr. Y. Scholten, staatssecretaris van O.K. en W. de culturele zijde van het zomerzegelwerk belichten. C. G. gaat in Alphen vergaderen ..Het jaar 1961 was een goed jaar voor ons genootschap". Met deze woorden begint het jaar verslag 1961 van het ..Centraal Genootschap voor Kinderher stellingsoorden en Gezondheids kolonies". ,,Er is een gestaag groeiende vraag naar de func tionele verpleging van het genootschap, welke nieuwe vorm van verpleging een begrip Advertentie 4» 4* 4»4» 4* 4* 4» 4» THEEHANDEL 4» 4» 4» 4» HET KLAVERBLAD SINOS*. 1T«» 4» LEIDEN Het kan verkeren. Waren de ex porteurs van bloembollen enkele ja ren geleden enthousiast over de ho ge prijzen van afgesneden tulpen en narcissen, nu bemerkt men dat deze de verkoop niet beslist behoeven te stimuleren, zoals dat vroeger het ge val was. Men betaalde deze week op de vellingen van „Flora" in Rijns- burg voor de narcissenbloemen vijf tot twaalf gulden per honderd stuks en de tulpen kwamen op f 1.20 tot f3.40 per bos van tien! Het zijn ge weldige prijzen, waarmede alleen de kweker gelukkig is. De bloemenver kopers weten niet of ze veel moeten inkopen of niet, zien ontevreden gezichten van hun vaste klanten, die de man niet erg vertrouwen bjj zul ke prijzen. Want men moet de vei- lingprijs minstens verdubbelen voor men de bloemen in de hand heeft. Bloemen zijn nu eenmaal een be derfelijk produkt en zulke zaken zijn altijd duur. Andere zorgen Maar de bloembollenmensen heb ben andere zorgen. Ze weten waar door die hoge prijzen worden ver oorzaakt. Op de Europese markt zijn geen bloemen uit Zuid-Frank rijk en Noord-Italië gekomen. In die streken is het weer ook slecht en veel bloemen zijn bevroren of kun nen niet worden verzonden. Neder land moet de bloemenvoorziening voor een groot gedeelte voor zijn re kening nemen. En dus vliegen de prijzen naar hoogten, die men nog niet of slechts zeer zelden heeft mee gemaakt. Nog niet zo veel jaar geleden, toen Italië aarzelend aan zijn export van bloemen begon, werden de hoge of lage prijzen meestal veroorzaakt door een verkeerde handelstactiek. Van beide zijden. Waren de bloe- menprijzen in een jaar hoog dan haastten de bollenreizigers zich naar hun klanten. Er zouden orders te boeken zijn. de broeiers voor de bloemenmarkten en de bloemist-win keliers, die ook een kasje hadden, waren in een redelijk humeur en zouden wel bereid zijn om meer bol len te kopen. En dat leek ook bijna altijd te gelukken. Het eigenaardige daarbij is, dat iedereen wel wist hiermee een ge vaarlijk spelletje te spelen. Als men namelijk niets bijzonders doet dan is de verkoop van bloemen vrij con stant. Het aantal verjaardagen, bruiloften en begrafenissen variëert echt niet zo sterk en de man, die iedere week bloemen meebrengt zal niet opeens twee bossen meebrengen. Koopt men dus meer bollen om er bloemen uit te trekken, wel dan zijn de prijzen het volgend jaar door een groter aanbod laag. Dan koop je weer minder bloemen in de hoop het volgend jaar geen strop te halen. Het lijkt allemaal sterk overdre ven. maar er werd en wordt toch inderdaad zo gehandeld, als men de bloembollenreizigers zo hoort praten. Alleen de laatste Jaren wordt dat systeem doorbroken door de Italia nen en Zuid-Fransen, vooral op de Duitse markt. Bovendien worden vliegtuigen ook vervelend, want men kon enkele weken geleden gladio len uit Florida in Hamburg aan de markt gebracht zien. Er is dus een concurrent op de markt gekomen, die altijd noopt tot voorzichtigheid bij de inkoop. Men weet namelijk nooit hoeveel bloemen uit Zuid-Euro pa op de markt zullen komen. De Italianen voeren nog veel bloemen van buiten aan of van vrij primi tief overkapte vlakten. Deze bloemen zijn natuurlijk snel weg bij nacht vorsten en sneeuwval, zoals dit jaar is voorgekomen. Is er een normale winter dan komen wel veel goedko pe bloemen aan de markt. Tulpen en narcissen behoren ook tot die groep. In dat geval kan de markt als een pudding in elkaar zakken. Daarbij komt dan nog, dat ifien op de bloemisterij-bedrijven niet vol doende personeel meer kan krijgen en dus is men niet zo gauw geneigd om meer te gaan kopen. De prijzen van de bollen zijn op het ogenblik niet laag. De kwekers zijn erg voorzichtig bij het verkopen, want ze weten niet wat ze zullen oogsten en de exporteurs willen toch al vast bollen kopen. Het gevolg is, dat ze nu al geen winst zien en dus alleen verkopen als ze beste prijzen kunnen maken. Vandaar, dat er weinig handel is. Men vergeet dan. als men zo zwart ziet, een aangename kant van de zaak, want uit die hoge prijzen is toch wel te concluderen, dat er heel wat mensen zijn, die toch bloemen willen hebben. Zij bewijzen de op vatting van minister Mansholt, kort na de oorlog, dat bloemen een le vensbehoefte beginnen te worden. En dan te bedenken, dat er hoege naamd geen reclame voor wordt ge maakt. Natuurlijk doet men er wel iets aan, maar om te zeggen, dat Europa overstelpt wordt door de re clame voor bloemen, is sterk over dreven. V) Ruim 1200 inzendingen (Van onze A'damse correspondent) De grote Europahal van het RAI- gebouw wordt wel eens vergeleken met 'n reusachtig hondehok. Zondag a.s. krijgt zij zelfs deze functie: er zullen ruim 1200 honden, de fraaiste dieren die men zich kan denken, worden tentoongesteld op de „Winner 1962", de 74ste internationale kam pioenschapstentoonstelling van de Kon. Ned. Kennelclub „CynophJIia". De tentoonstelling zal in het teken staan van het 60-jarig bestaan van de raad van beheer op kynologisch gebied in Nederland, die aan de prij zen gouden legpenningen heeft toe gevoegd voor de beste hond van elke groep rassen. Zondagmorgen om tien uur zullen 44 keurmeesters, onder wie een Belg, een Engelsman, een Duitser en een Zwitser, met de strenge keuringen be ginnen. Het publiek kan terecht van 's morgens 9 tot 's middags 5 uur. Voor de vorige tentoonstellingen bleek altijd grote belangstelling te begint te worden in de kinder uitzending". „Zonder overdrijving mag worden geconstateerd, dat de verjongde ko- lonieverpleging voor talrijke kinde ren, die onder de gevolgen van hun „nervositas" leiden, de mogelijkheid opent om tot een hernieuwd begin te komen", aldus het hoofdbestuur van het „Centraal Genootschap". Het zegt er van overtuigd te zijn. dat de nieuwe elementen in die ver pleging van het genootschap en de gebruikmaking op verantwoorde wijze van de moderne wetenschappen een bijdrage kunnen leveren tot de ge zondheid van de kinderden. niet in de oude betekenis van de afwezigheid van ziekten maar in de veel ruimere Interpretatie van dit begrip, te weten om in staat te zijn om zijn levens functies, zowel op lichamelijk als op psychisch en sociaal gebied op be vredigende wijze te vervullen. In het verslae wordt ook aandacht geschonken aan het, verschijnsel, dat de laatste jaren blijkbaar vele ouders weigerachtig zijn om hun kinderen, e- in het bijzonder de „nerveuzen", voor uitzending af te staan. Een pe riode van grondige voorlichting zal stellig nodie zijn. zo is de mening van het hoofdbestuur. Dit „gemis aan be grip bij vele ouders" wordt in het verslag geïllustreerd door de vermel- dine van het feit, dat in de acht A- huizen van het genootschap voor 5.177 kinderen plaatsen werden aan gevraagd. in werkelijkheid kwamen in deze acht huizen 4.074 kinderen. „Worden de nog onwennige begrip pen van pedagogiek en psychologie, die definitief hun intrede deden, nog zo weinig verstaan, dat zij menige ouder niet. aanspreken, weifelmoedig maken, ja zich zelfs doen afkeren?", zo wordt in het jaarverslag gevraagd. Het hoofdbestuur zegt te verwachten, dat de aangepaste verpleging zichzelf steeds intensiever zal propageren en haar weg naar de harten van de wankelmoedigen zal weten te vinden. Met betrekking tot de bouw-activi teiten van het „Centraal Genoot schap wordt in het jaarverslag opge merkt. dat in 1961 een begin kon wor den gemaakt met de inwendige aan passing van het. koloniehuis „Kerk dijk te Egmond aan Zee aan de functionale verpleging. Met de werk zaamheden van verbouwing van het kolonietehuis „Ketelaar" te Ellecom kon nog niet begonnen worden. Over de plannen tot de verbouw van het .Noorderhuis" in Hoogeveen zegt het verslag o.m.. dat allerlei voorberei dend werk ter verkrijging van de fi nanciën voor dit project in 1961 een goed perspectief opende. Er kan. zo wordt hieraan toegevoegd nog geen mededeling worden gedaan over de vraag of en over het tijdstip waarop met de verbouw van het „Noorder- verantwoordelijk werk vereist concentratie Dag cn nacht denderen treinen over wissels en overgangen! Veilig geloodst door de feilloze handelingen van de seinhuiswachter! In zijn handen rust de verantwoordelijkheid van duizenden reizigers. Verantwoordelijk werk vereist concentratie! De seinhuiswachter weet uit ervaring dat P.K. chewing-gum hem in zijn taak helpt, omdat kauwen een aangenaam en natuurlijk middel tot concentratie is!'Hij heeft altijd een pakje P.K. bij zich omdat dit de beste che- wing-gum is die hij kan kiezen! Probeer het zelf! Neem óók P.K.! huis" zal kunnen worden begonnen. Met betrekking tot de bouw van een nieuw kolonietehuis te Nunspeet. in de onmiddellijke omgeving van de twee daar reeds gevestigde tehuizen, wordt opgemerkt, dat een realisatie van deze bouwplannen nog wel even op zich zal laten wachten. De jaarvergadering van het „Cen traal Genootschap" zal zoals wij reeds berichtten op 11 mei in de benedenzaal van „Avifauna" te Al phen aan den Rijn worden gehouden. In deze bijeenkomst spreekt de heer J. G. Aalbers .schoolarts te Emmen. over het onderwerp ..De kinderen van nu". Op zaterdag 12 mei staat voor de deelnemers aan de jaarbijeenkomst een boottocht door de omgeving van Alphen aan den Rijn op het pro gramma. PROF. ROMME NAAR RAAD VAN STATE Naar verluidt is binnenkort de benoeming te verwachten van prof. mr. C. P. M. Romme tot lid van de Raad van State. WIELRIJDERS Wilt U oversteken op een zebra pad? D heeft daai voorrang, maar sta eerst stil op het trottoir en kijk uit of het rij verkeer U die voorrang nog geven kan, dus tijdig kan rem men zonder ongelukken te veroor- bestaan. En terecht, want dit Is in ons land de enige mogelijkheid om zoveel honden en zoveel rassen bijeen te zien. Er zullen 8 rassengroepen verte genwoordigd zijn: jachthonden, her dershonden. terriers, dog-achtlgen, Pinchers en Schmauzers, dames, of schoothondjes, windhonden en kees- achtigen. Op de „Winner 1962" zal de dashond het ras zijn met de meeste inzendingen (101). De keur meesters hebben voorts de moeilijke keuze te doen uit 61 cockerspaniels, 59 boxers. 57 Dobermannpinchers. 50 Duitse herders, 47 Schotse herders, 43 setters enz. Er komen op de tentoonstelling di verse in Europa zeer zeldzame ras honden. zoals de silcy-terrier uit Australië en de zwarte en met ste vige krullen bedekte Curlycoated Re- triever uit Engeland. Uit Amerika komt de Basset-hound met zijn machtige vierkante kop en sierlijke sabelstaart. Andere zeldzame exem plaren: leeuwhondjes uit België (op leeuwemanen gelijkende vacht) en uit Italië berghonden van de Marem- men (grote witte langharige honden met een „berekop"). Russen zijn niét geinteresseerd (Van onze correspondent in Bonn) Ondanks een nieuwsverbod van pre sident Kennedy is tijdens de paas dagen in Bonn bekend geworden wel ke plannen de Amerikanen voor de vorming van een controle-instantie voor de toegangswegen naar West- Berlijn aan de Russen willen voor leggen. De instantie zou zich bezig moeten houden met het militaire en burgerlijke verkeer over land en in de lucht. Water- en spoorwegen zou den er buiten blijven vallen, omdat de Oostduitsers reeds sinds lang alle verkeer per boot en per spoor con troleren. Het controle-orgaan voor autowe gen en luchtcorridors zou, volgens de Amerikanen, samengesteld moeten worden uit vertegenwoordigers van de Grote Vier. van twee communis tische staten (Polen. Tsjecho-Slowa- kije), van drie neutrale landen 'Zwe den, Zwitserland en Oostenrijk) en van de Bondsrepubliek, Oost-Duits- land, West-Berlijn en Oost-Berlijn. De leden van de instantie zouden ge lijke rechten moeten hebben en be sluiten zouden met enkelvoudige meerderheid genomen moeten wor den. In tegenstelling tot vroegere Russische plannen wil men in Wash ington de instantie niet alleen la ten optreden als scheidsrechter in twistgevallen, maar het orgaan zou de hele organisatie van het verkeer van en naar West-Berlijn in handen moeten nemen. Dat betekent evenwel niet dat men zich ermee zou mogen bemoeien welke passagiers via de luchtwegen naar West-Berlijn zullen reizen. In Bonn weigerde men officieel te reageren op de plannen, die ove rigens alleen bedoeld zijn als grond slagen voor een discussie met Mos kou en niet als definitieve voorstel len. Duidelijk is echter, dat de West duitsers uitgesproken kritisch staan tegenover deelneming van Oost- duitse en Oostberljjnse vertegenwoor digers aan het te vormen controle- orgaan. Daarin speelt de aloude vrees, dat hierdoor de Oostduitse communisten in feite een soort er kenning zullen weten af te dwingen, een grote rol. Bijna komisch is overigens, dat de Russen helemaal niet geïnteresseerd lijken te zijn in de voorstellen over controleorganen voor de toegangswe gen, waarover de Westelijke bondge noten het nu al hardgrondig oneens zijn. De Russen hebben namelijk nog steeds maar één doel voor ogen: het verdwijnen van de Westelijke troepen uit West-Berlijn en over dracht aan de Oostduitsers van alle bevoegdheden inzake de controle op het verkeer naar de verdeelde stad. Het officiële Oostduitse persbureau ADN heeft gisteravond verklaard, geen noodzaak aanwezig te achten voor de instelling van een internatio nale autoriteit, die toezicht op de toegangswegen tot Berlijn zou moe ten houden. Het verkeer tijdens de paasdagen heeft bewezen, dat de wegen tussen West-Duitsland en West-Berlijn volkomen normaal func tioneren, aldus het persbureau. Incidenten Een ernstig Incident heeft zich za terdagmiddag in Berlijn voorgedaan, waareen vuurgevecht plaatsvond tus sen Oostduitse en Westduitse politie mannen. Het vuren begon, nadat de communisten schoten hadden gelost op een Westberlijnse luidsprekerswa gen; eraan vooraf was een traangas duel gegaan. In een van de lucht corridors tussen de Bondsrepubliek en West-Berlijn, namelijk die van Frankfurt, werden gedurende de paasdagen weer enige malen Rus sische vliegtuigen gesignaleerd. Sow- jetrussische straaljagers doorbraken in het luchtruim boven de corridors zelf enige malen de geluidsbarri're. Indien het hier opzettelijke speur acties van de Russen betrof waren dit de eerste sinds weken. Zowel te land als in de lucht speelde het ver keer naar en van West-Berlijn zich de laatste tijd namelijk zonder enige incidenten of wrijving af. Advertentie De politie in Almelo heeft een Ambonees in zijn kosthuis aangehou den. Deze heeft bekend, vrijdagavond bij een vechtpartij in de nabijheid van een café in Almelo de 48-Jarlge H. de Jong met een mes zwaar te hebben verwond. De toestand van het slacht offer wordt thans redelijk genoemd. De Ambonees verklaarde fed zQn arres tatie uit noodweer te hebben gehan deld. Adolf Eiclimann ontving predikant Op Schiphol arriveerde giste ren staatssecretaris van Defen sie. de heer P. J. S. de Jong die een bezoek heeft gebracht aan Nieuw-Guinea. Hij werd op de luchthaven verwelkomd door zijn De voor moord op zes miljoen Jo den ter dood veroordeelde Duitser Adolf Eichmann heeft voor de eer ste maal sinds vele Jaren gesproken met een geestelijke, de Canadese predikant William Hull uit Jeruza lem, zo heeft de Israëlische functio naris Jitsjak Nlr meegedeeld. Eich mann diens advocaat en de predi kant hadden om dit onderhoud ver zocht. Waarschijnlijk zullen deze be zoeken worden voortgezet. Tijdens het proces ln Jeruzalem heeft Eich mann tegen zijn rechters gezegd niet tot enig kerkgenootschap te be horen maar wel in God te geloven. Ds. Huil zei later dat hij Eich mann reeds tweemaal ln de gevan genis heeft gesproken. Het eerste ge- I sprek duurde ongeveer een halfuur gezin en door vice-admiraalen het tweede een uur. Huil zei te Brouwer, de bevelhebber van de he^n aangeboden Eichmann te be- i zoeken omdat diens vader Evange- Iwederlandse zeestrijdkrachten. lisch-Luthers was geweest. Vraag de Vespa dealer met grammofoonplaatje! IMPORTEURS» IMPORT-NEGA- N.V. C A M. I N.V. NEDESPA Rotterdam Soerwef 25 Roermond Telefoon 176600 Telefoon 4354 VESPA-DEALER voor Leiden en omstreken HOGEWOERD 66—68 KONINGIN BIJ „CYRANO DE BERGERAC" Koningin Juliana heeft gister avond ln de Kon. Schouwburg in Den Haag een voorstelling bijge- w ond van het Rotterdams Toneel, Opgevoerd werd het toneelstuk ..Cy rano de Bergerac" met in de hoofd rol Guus Hermus.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7