ISK Wpï PLASTI COLOR dat is andere koek! NAAR WIJDER HORIZON Restaureer oude ulo-school voor „Kennis is Macht'1 Plannen voor Perzische regering-in-ballingschap Installatie mr. J. Siderius tot Amelands burgemeester ©I "Hosier Persoonlijke leningen CHALET BEROEP ONDEROFFICIEREN ONGEGROND VERKLAARD KAAS Kerkelijk Leven Officiële publikatie ra [tricht 1 maart I860 Donderdag 19 april 1962 Tweede blad no. 30634 Lezing dr. P. H. Pott Vereniging van Vrienden van liet Rijksmuseum Volkenkunde opgericht In het kader van de winterleztngen, georganiseerd door het Rijksmuseum voor Volkenkunde, sprak gisteravond dr. P. H. Pott, directeur van dit museum over een onderwerp, dat was aangekondigd onder de titel „Naar wijder horizon". Dezelfde titel draagt de herdenkingstentoonstelling, welke stat dit museum ter gelegenheid van zijn 125-jarig bestaan gedurende de zomer maanden van dit jaar zal organiseren. Advertentie De mens leeft in zijn eigen wereld, d.w.z. in een bepaald gedeelte van het oppervlak der aarde, waarin hij zich thuis en op zijn gemak gevoelt. Wat daar buiten ligt is zijn buiten-wereld d.w.z. dat gedeelte van de aarde wat hem vreemd voorkomt, en waarin hij zich onwennig voelt. Veelal er vaart hij deze buiten-wereld als vijandig, omdat hij de cultuur daarvan niet verstaat, en ook omge keerd deze buiten-wereld zijn eigen gedragingen als vreemd ziet en er als zodanig op reageert. De mens van heden wordt door allerlei omstan digheden in steeds toenemende mate geconfronteerd met de buiten-wereld en voor het ontstaan van betere en meer menselijke verhoudingen op 22i sarde is het daarom gewenst door dit vreemde heen te leren zien en iets te begrijpen van de oorzaken waar door onbegrip, wantrouwen en voor oordelen ontstaan of in leven blijven. Aan de hand van een groot aantal lichtbeelden liet spreker een aantal van deze oorzaken de revue passeren. Ten dele worden deze gevonden in de beperktheid van het. waarnemingver mogen van de mens, ten dele in de ontoereikendheid bij het weergeven van zijn ervaringen, maar vooral door een onvermogen tot aanvaar ding van iets dat anders is. maar wat. daarom op zichzelf genomen niet minder waardevol behoeft te zijn. Naarmate de grenzen van de eigen wereld scherper zijn getrokken door een vaster cultuurpatroon, zijn de weerstanden die moeten worden over wonnen, om de ander te verstaan, groter. Daar tegenover staat de groep, die in de eigen cultuur geen bevrediging meer vindt en haar ver langens projecteert in een vreemde; komt zij dan echter met die vreem de cultuur in direct contact, dan is de desillusie des te groter; Werkelijk heid en droombeeld blijken dan niet samen te gaan. Zelfs de technische ontwikkeling, die het vastleggen van het beeld van de vreemde wereld steeds gemakke- lflker maakte, heeft niet zonder meer het vertekende beeld gecorrigeerd; men kan zelfs het tegendeel staande houden. In het bijzonder de foto en de film kunnen gemakkelijk een fou tief beeld in stand houden, omdat zij zo „levensecht" schijnen te zijn. Slechts zeer geleidelijk leert men lets van de grondslagen van zijn vooroordelen onderkennen. Men zal iwd !:e: dan in staat zijn de vreemdeling en het andere van diens cultuur met meer openheid tegemoet te treden, ook al zal men aan zijn eigen nor menstelsel blijven vasthouden. Dit is tenslotte het hoogst bereikbare doel. dat door het museum wordt nage streefd. Na de voordracht van dr. Pott, die vele toehoorders trok. werd overge gaan tot de formele stichting van een „Vereniging van Vrienden van het Rijksmuseum voor Volkenkunde", waarvoor zich reeds een honderdtal leden heeft aangemeld. De statuten voor deze vereniging werden vastge steld en een bestuur gekozen, waar van prof. dr. J. Kcuning als voor zitter zal optreden, en dr. S. Kooij- man als secretaris-penningmeester. Onze stadgenoot, de heer N. A. Commandeur, inspecteur van de volksgezondheid te 's-Gravenhage, is benoemd tot plaatsvervangend lid van de commissie, belast met het afnemen der examens ter verkrijging van het diploma van keurmeester van vee en vleesch. Bij beschikking van de minister van Onderwijs, K. en W. is voor het tijdvak van 1 mei 1962 tot en met 30 april 1963 benoemd tot wetenschap pelijk ambtenaar (aspirant-redacteur) bij het Woordenboek der Nederland- sche Taal te Leiden drs. C. van de Ketterij, thans leraar aan het Mar- nix-gymnasium, te Rotterdam. Advertentie Suggestie van bestuur: Nog geen dagonderwijs Er stonden gisteravond twee belangrijke punten op de agenda van het Genootschap „Kennis is Macht", welk Genootschap in „Het Gulden Vlies" zijn jaarvergadering hield. Het was een bespreking over de mogelijkheden van het geven van dagonderwijs en de huisvesting van de school. Dit laatste punt is urgent geworden omdat nog dit jaar de Ulo-school in de Pieters kerkstraat, waarin ook „Kennis is Macht" is ondergebracht, naar het nieuwe gebouw aan de Du Rieustraat zal verhuizen. Uit de uiteenzitting van de voorzitter, de heer J. W. Schneider, bleek o.m., dat B. en W. bereid waren om de nieuwe school aan de Du Rieu straat in de avonduren beschikbaar te stellen aan het Genootschap. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat de ruimte in de nieuwe school niet toe reikend is voor het aantal leerlingen (329) van Kennis is Macht". Boven dien is men van mening, dat de school te excentrisch ligtmet het oog op de vele leerlingen (ruim 20 procent), uit de omgeving. Op grond van deze overwegingen heeft, het bestuur aan het College van B. en W. de suggestie gedaan om het gebouw aan de Pieterskerkstraat te restaureren en daar na aan „Kennis is Macht" te verhuren. Over de mogelijkheden tot het se ven van onderwijs kon de voorzitter zich deze avond nog niet concreet uitlaten. Hoe zal het. handelsavond )- onderwijs er in het thans aanhangige wetsontwerp van minister Ca ls (Mammoetwet) ..uit de bus komen 85-jarig bestaan van het Genoot schap en de directeurswisseling. Uit het financieel overzicht bleek, dat de jaarrekening van 1961 afsloot, met een nadelig saldo van f. 1087. Ook de di recteur. de heer J. Rotteveel, bracht in deze vergadering een verslag over Advertentie Zo Juist verschenen: de nieuwe stalenboeken R D-behang. jaar gang 1962. Wij sturen U een kleine bloemlezing als U een briefkaartje schrijft (met 30 ct. extra postzegels) naar Rath Doodeheefver, Afdeling D, Prinsengracht 730, Amsterdam. 'n R&D-HUlS .HARTELIJK CENTRUM VAN ONS LEVEN Een vooraanstaand lid van het Na- stuur van het Nationale Front, zei tionale Front van Perzië, Achmed dat de partij Sjah Reza Pahlevi wil Razawi, heeft in Athene gezegd dat J- **gj zijn partij van plan is binnenkort Mocht er inderdaad een mogelijkheid i her. schoolleven uit. ZAKDOEKEN op alle punten beter! „Ik kom hier niet niet grote beloften, maar met werklust" Onze stadgenoot, mr. J. Siderius, en diens echtgenote kennis te maken. tot het geven van dagonderwijs aan wezig zijn, dan zal het bestuur dat zeker in ernstige overweging nemen. De vraag blijft echter of er voldoen de aanmeldingen komen en of er do centen gevonden kunnen worden. Tenslotte vroeg de heer Schneider aandacht, voor de propaganda van de school. Z.i. moet het. mogelijk zijn de contributie bedraagt slechts f- 2,50 per jaar dat noe vele nieuwe leden uit de kring van het bedrijfsleven en de administratieve sector worden aangetrokken. Ook opvoering van het aantal donateurs is zeer gewenst. De kapitaalrekening van het Genoot schap geeft over 1961 een eindcijfer van ruim f. 3800 aan en dit is z.i. te gering mede met het. oog op de in- I vesteringen, welke moeten worden ge. j daan. De overige agendapunten gaven weinig stof tot kritiek. Integendeel de secretaris, de heer G. Hartman en de penningmeester, de heer A. Linscho- ten ontvingen de dank van het be stuur en de leden voor hun heldere uiteenzetting t.a.v. het. wel en wee j van de school, nl het jaarverslag l van de secretaris werd o.m. aandacht geschonken aan de viering van het Tot bestuursleden werden de heren J. W. Segaar. G. Hartman, G. A Y. de Jone en M. J. Hoogesteger herko zen. In verband met de drukke werk zaamheden ging hei. secretariaat in handen van de heer J. Leiback over. Advertentie pepS elui| jjOOFDPIJNPOEDERSj een Perzische regering-in-balling schap te vormen. Deze regering krijgt tot taak de strijd tegen het huidige bewind in Perzië te organiseren. De leider van de partij is de afgezette minister-president Mohammed Mos- sadeq. Razawi, die zitting heeft in het be- afzetten en de republiek wil uitroe pen waarvan Mossadeq dan president zal worden. Het nieuwe bewind znl streven naar uittreding van Perzië uit de Centrale Verdragsorganisatie, aldus Razawi. Voor paasdrukte: N.S. zetten 140 extra treinen in De Ned. Spoorwegen zullen In ver band met de paasdrukte ruim 140 extra treinen inzetten. Vandaag rijden er reeds 6 extra treinen. De grootste drukte wordt evenwel vrijdag cn zaterdag ver- I wacht. De eerste paasdag rijden er i geen extra treinen. Tweede paasdag 7,al met extra materiaal gezorgd wor- I den voor de afvoer van de reizigers. Voor wat de buitenlandse treinen betreft zullen de D-treinen worden versterkt. Appèl in zaak „dodelijke injectie" Zowel de officier van Justitie mr, R. L. Heukels als een van de raads lieden, mr. H. G. T. Keune heeft ap pèl aangetekend tegen het vonnis van de Amsterdamse Rechtbank in de zaak van de dodelijke injectie, waarbij de 28-jarige mevrouw E. L. de Heer-Meeuwis op 8 september 1960 tijdens een operatie in het Cen traal Israëlitisch Ziekenhuis het leven verloor. NAGEKOMEN KERKDIENSTEN Goede Vrijdag: Evang. Chr. Ge meenschap (Middelstegracht 3) 8 uur H. Avondmaal voor alle gelovigen. KON. NED. GROFSMEDERIJ In de vergadering van directie en commissarissen van de N.V. Kon. Nederlandsche Grofsmederij werd be sloten aan de algemene vergadering van aandeelhouders voor te stellen een dividend van 8% over 1961 uit te keren. Advertentie Zoete Spaanse wfjn per flee f2.15 Fr. Bessenwijn, per lite* f 2.55 Advocaat, gemaakt van verse eieren en keur-brandewfjn, per grote fles f4.25. Alléén bij: en (§eJti4tilUerJ l'eiDEN STEfNSTBJHT t f£b JWI \J «tttttsrcuTi* «tuucüustfbttt VI tot voor kort verbonden aan het ka binet van de burgemeester, is giste ren geïnstalleerd als burgemeester van het Friese Waddeneiland Ame land. Zeer velen woonden de plechtigheid bij. o.m. afgevaardigden van het ge meentebestuur en de secretarie van de gemeente Leiden en Achtkarspe- len (Fr.). waar de heer Siderius eveneens 'heeft, gewerkt. In zijn in stallatietoespraak confronteerde loco burgemeester J. J. van der Laag de nieuwe burgemeester met de proble men van het eiland, onder meer de recreatie en verkeersproblemen. Mr. Sid'erius beloofde in zijn rede voering zich zo spoedig mogelijk te zullen inleven in dP Amelander pro blemen. „Ik kom hier niet met. grote beloften, maar met werklust en een open hart voor de gemeente", aldus de nieuwe burgemeester. Mr. M. J. Blok. die sprak namens de Leidse oud-collega's, schetste Amelands nieuwe burgervader als een bekwaam ambtenaar en een goed collega. Ook ds. W. J. Hubeek. voor ganger van de Vereniging van Vrij zinnig Hervormden te Leiden en Oegstgeest,. durfde Ameland felicite ren met de nieuwe burgemeester, evenals loco-burgemeester G. Kui pers van Acht karspelen. Na de officiële plechtigheid en de vele toespraken van genodigden, die na de aankomst van de boot in Nes werden gehouden en de morgen in beslag namen, werd 's middags een rondtocht over het, eiland gehouden. In de vier dorpen Nes, Buren. Bal- lum en Hollum maakten velen van de gelegenheid gebruik met mr. Siderius Engelse korfballers naar Leiden Een team van de Engelse kam pioensclub Mitoham KC zal met de paasdagen de gast zijn van Fluks. De Engelse arriveren vrijdag en ter ere hiervan wordt er zaterdagmorgen op het terrein aan de Zoeterwoudse Sin gel een korfbaltoernooi georgani seerd. waaraan deelnemen combina ties van Mitcham KC. Fluks, De Al gemene en De Danaïden. Aanvang 6.30 uur. Einde 13.00 uur. Jaarvergadering Expogé Het district Leiden van de Neder landse Vereniging van Ex-politieke rr|jrryTr| 11 1/ C gevangenen uit de Bezettingstijd |V| L L II I L L IJ 14 L heeft een goed jaar achter de rug. Dit bleek zowel uit tfe woorden van j n;ö«c* L/sckoliaor de voorzitter van het, district, de heer "'©nST VOOr KGSDeheer L. Questro, als uit het jaarverslag van secretaris W. M. v. d. Burg. Het KPFDIFTWF 7 F N aantal leden steeg het afgelopen jaar 11 u u 1 1 f» L li tot 111 en het aantal donateurs tot Bedragen van f 100.- f 2.000. af te lossen in maximaal twee jaar; per week, maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiks goederen, worden desgewenst van gemeentewege verstrekt. Aanvragen telefonisch, mondeling of schriftelijk. Vertrouwelijke behan deling. en 37.. Ook financieel gaat het, de Leidse Expogé's voor de wind. Penningmees ter esse mevr. C. H. Hendriksen-Snel deelde -tot vele opluchting mee. dat er een batig saldo in kas was van f. 71,71. De aftredende bestuursleden mevr. Hendriksen en de heren J. F. Beekman, en W. M. v. d. Burg werden herkozen! De heer Questro zal ook het komende jaar de voorzitters hamer hanteren. De belangstelling voor de jaarvergadering, die in een van de zalen van hotel ..Central" werd gehouden, was vrij groot. Stadhuis Postbus 160 Leiden Tel. 20270 Advertentie 2 LITER KOSTELIJKE ALPENMELK IN ÉÉN DOOSJE VAN 170 GRAM -„«.FMNPROEVERS ^JKIEZEN DUS STEEDS Aanrijding op Kanaal weg In zorgwekkende toestand moest gistermiddag een 58-jarige Leidse metselaar Waasdorp, wonende in de Rembrandtstraat, naar het Acade misch Ziekenhuis overgebracht wor den. Hij was betrokken geweest bij een verkeersongeval, dat zich om streeks 5 uur op de Kanaalweg ter hoogte van de uitrit van de textiel fabriek van Van Wijk en Heringa voordeed. De metselaar reed met zijn motor in de richting van de Lam- menbrug. Hij passeerde de fabrieks- uitrit, juist op het moment dal daaruit een personenauto kwam. De man kon niet tijdig meer remmen en botste tegen de achterkant van de auto. De auto, zowel als de motor werden zwaar beschadigd. Getuigen van dit ongeval wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de afde ling verkeer van de Leidse politie. In Buren werd deze kennismaking opgeluisterd door het muziekkorps, „Canite Tuba" en werd het echtpaar Siderius een ..broedtsje" (vier) kie vitseieren aangeboden. Bij aankomst van de boot waren mevrouw Siderius al bloemen aangeboden terwijl het Hollumer muziekkorps „Looft den Heer" vrolijke klanken het horen. Advertentie OLIFANT ONTDEKT Maar voor geen geld wilt U 'm weer missen, die echte Olifant-borrel van Melchers - Schiedam. Thuis of op reis: wees gezellig en., pak 'n OLIFANTJE Proost VERVEN MET WAARBORG PIETER SCHOEN VERFCHEMIE H. Griffioen besprak „eigen werk" De afd. Leiden van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde heeft gisteravond in de bovenzaal van café-restaurant .'.In Den Ver gulden Turk" haar laatste leden bijeenkomst van het winterseizoen gehouden. In zijn openingswoord moest de voorzitter de heer J. H. Smit tot zijn teleurstelling meedelen, dat. de heer J. C. van Keppel uit Wassenaar, die een lezing zou hou den over: De bloemenpracht en vor menschoonheid bij Succulenten" door familie-omstandigheden te elfder ure verhinderd was. Gelukkig werd de heer H Griffioen bereid gevonden het programmagedeelte na de pauze ■te vullen met een causerie over vaste planten. Vervolgens deelde de voor zitter enkele nadere bijzonderheden mee over het excursieplan 1962. In dit plan bleken wederom een aantal zeer interessante excursies te zijn opgeno men met als hoogtepunt een zeer ex clusieve excursie naar de koninklijke tuinen te Laken (België). Daar de heer L. J. Hogervors.t enkele prach tige zelf gekweekte planten ter be oordeling had ingezonden, volgde hierna een interessante discussie over bepaalde kweekmethoden. waarbij de voorzitter weer enige waardevolle tips in petto bleek te hebben. De heer Opvoeding en verpleging geesteszieke kinderen Op de vergadering van de afdeling Leiden Zuid-West van de Ned. Chr. Vrouwenbond, die gisteravond in het hervormde wijkgebouw ,,'t Boshuis" werd gehouden, was als gastspreker aanwezig de heer W. de Jong van de Vereniging tot opvoeding en verple- gin gavn geesteszwakke kinderen. Voordat de heer De Jong het een cn ander over het leven in de tehuizen van de vereniging vertelde zette hij uiteen, dat men onder geesteszwakke j kinderen verstaat kinderen die een hersengebrek hebben. Hij noemde als aanwijsbare oorzaken een bloedver want huwelijk, overmatig drankge bruik van de ouders en moeilijkheden i bij de bevalling. Er zijn in ons land ongeveer 100 000 geesteszwakke kin deren. Van hen verblijven er 4.000 in de tehuizen van de vereniging. Ze komen daar meestal op jonge leeftijd en worden dan eerst in een obser vatiepaviljoen ondergebracht. Men tracht zo goed mogelijk aan de weet te komen wat er in een bepaald kind zit, waarna men het met de ver zamelde gegevens verder ontwikkelt. „We kunnen de kinderen niet gene zen, het is alleen maar onze bedoe ling om hen zo prettig mogelijk door het leven te leiden", aldus spreker. Wanneer de jongens en meisjes te oud worden voor de school gaan ze naar een werkplaats. Later op de avond werd over dit onderwerp een film vertoond. Hun vooruitzichten zijn verbeterd (Van onze correspondent) Op 1 oktober 1961 ging voor de onderofficieren van Land- en Luchtmacht een nieuwe bezoldigingsregeling in, die tot gevolg had dat salarissen van sergeants-technici gelijk getrokken werden met die van technische burgerambtenaren. Tevens bracht deze regeling met zich mee dat een extra beloning, die vele technische onder-officieren vanwege die achterstand op de technische bur gerambtenaren hadden, werd ingetrokken. Voor hen had gegol den dat zij die extra beloning kregen uitgedrukt in een aantal dienstjaren bij het behalen van een certificaat van bekwaamheid. Voor vier sergeants-technici, waar bij ook de heer G. van Meeuwen te Utrecht en de heer J. H. Canters te l Leidschendam, was dat intrekken van die extra beloning aanleiding om daartegen in beroep te gaan bij het Haagse Ambtenarengerecht, mede omdat ten aanzien van het verval len van die regeling volgens hen het georganiseerd overleg niet was ge raadpleegd. Het Ambtenarengerecht nam evenwel geen onverbindendheid van genoemde beschikking aan en verklaarde het beroep ongegrond. Van deze uitspraak gingen de ser geants in beroep bij de Centrale I Raad van beroep te Utrecht. Bij de j behandeling stelde de woordvoerder j voor klagers, mr. C. L. Wieringa, dat aan het behalen van het certificaat van bekwaamheid rechten zijn ver- j bonden, die door de minister niet zo maar met een pennestreek kunnen worden teniet gedaan. „Verkregen rechten", aldus de gemachtigde voor de minister, de heer P. J. A. van de Mark, „zijn niet aangetast, want door die nieuwe regeling zijn alle ser geants-technici er met hun salaris op vooruit gegaan en zijn hun vooruit zichten verbeterd". De Centrale Raad besliste gisteren dat de In eerste aanleg bij het Haag- i se Ambtenarengerecht ingestelde be- I roepen alsnog niet ontvankelijk moe- ten worden verklaard. De extra belo ning van destjjds was geen gevolg van een algemeen bindend voorschrift maar van de indertijd van kracht zijnde voorschriften. Daarom had het bevoegd gezag het recht die laatste voorschriften In te trekken. Het be roep van de vier onder-officieren werd dan ook ongegTond verklaard. Griffioen vertelde een schat, van bij zonderheden betreffende de door hemzelf gekweekte .nieuwe variëtei ten op her, gebied van de vaste plan ten in het. bijzonder van de floxen en lupinesoorten; een en ander illu strerende met een groot aantal fraaie kleurendia's. Op interessante en leer zame wijze schetste hij de vele tegen slagen die moeten worden overwon nen alvorens van een succesvolle kweek van een bepaalde nieuwe va- rieteir. kan worden gesproken. Alle kardinalen thans bisschop Paus Johannes heeft vandaag zijn eerder aangekondigd besluit om alle kardinalen bisschop te doen zijn, ten uitvoer gelegd door in de aartsbasi liek van Sint Jan van Lateranen, zijn eigen bisschoppelijke kerk. twaalf kardinaal-diakens tot bisschop te wijden. Alle leden van het college zijn nu bisschop. Het twaalftal bestaat uit zes Italianen, twee Spanjaarden, een Schot, een Ier, een Duitser en een Fransman. Dr. Ph. Ritter jr. door zoon herdacht Tijdens begrafenis te Utrecht Gistermiddag werd het stoffe lijk overschot van dr. Ph. Ritter jr. ter aarde besteld op de tweede algemene begraafplaats te Utrecht. De stoet vertrok om half drie van het woonhuis van de bekende Utrechtse essayist, criticus en romanschrijver aan de Admiraal van Gentstraat. VOOR DE FEESTDAGEN Imp. J.C.N. Boering Amsterdam De 89-Jarlge Zweed Carl Robert Richter ls 's nachts overleden door gasverstlkklng ln zijn hotelkamer aan de Nieuwe Keizersgracht te Amsterdam. Een kraan van de gasverwarmlng bleek niet goed afgesloten. De heer Richter, een directeur uit Stockholm, was met een reisgezelschap uit de Zweedse hoofdstad ln Amsterdam. Prinses Irene heeft gisteren in het recreatiepark Berg en Bos in Apeldoorn de nieuwe jeugdher berg „De Grote Beer'' geopend. Aan de balie werd in de trek-1 de balie de jeugdherbergouders kerskaart van de Prinses het de heer en mevrouw Van der eerste stempel van de nieuwe Molen, jeugdherberg geplaatst. Achter In de aula voerde als enige de oudste zoon, mr. R. Ph. Ritter, het woord. Bij deze laatste gang herdenken wij de man en vader, die zich aan zijn gezin in de volle rijkdom van ;zijn geschakeerde peroonlijkheid; de I man. die kinderlijk kon zijn in klei nigheden. maar groot in belang rijke vraagstukken; de man, die scherpzinnig en bedachtzaam kon zijn en tegelijk naief en kinderlijk; man, die scherpzinnig was in zijn be- toog en zijn geest tegelijk speels kon laten gaan. I „Mijn vader was geen godsdien stig man", aldus mr. Ritter. Zijn kritische geest verzette zich j tegen dogmatiek, zijn wat rebelse natuur verzette zich tegen aanvaar ding van een goedsdienstige overtui ging. die is overgeleverd. Maar het vraagstuk van de eeuwigheid was voor hem levend. Zijn humanistische overtuiging was eerlijk en oprecht, diep gevoeld. Hij trad de laatste le vensvragen zoals alle problemen kri tisch en strijdbaar tegemoet. In zijn lange rijke leven heeft hij naast tegenkanting ook geluk ont moet. Hij ervoer de voldoening van een reeds tijdens zijn leven gegeven erkenning. „Voor ons is het moeilijk" aldus mr. Ritter. te beseffen dat zijn boeiende, hartelijke persoonlijkheid ons is ontvallen, maar het stempel dat. hij drukte op zijn milieu zal ons steeds bijblijven. Onder de aanwezigen waren bur gemeester jhr. mr. C. A. de Ranitz, de oud-secretaris van de gemeente, de heer J. de Lange, de oud-direc- teur van de AVRO. dc heer W .Vogt, de voorzitter van de AVRO. jhr. Th. Röell, het hoofd van de afdeling ge sproken woord van de AVRO. de heer J. J. van Herven. enkele uitge vers en enkele schrijvers als Harriet Freezer, Frits Huel, en Jan Engel man. MET GRATIS CHOCOLADE REPEN NED. HERV. KERK Beroepen te Den Bommel (toez.) J. Enkelaar te Sluipwijk. Aangenomen naar Rijswijk (Z.-H.) (5de pred.pl.) W. PeUeboer te Wagenlngen. Bedankt voor Apeldoorn-Het Loo (wijkgem. Cen trum-West) Ph. Loggers te Leeuwarden voor Heemstede (wfjkgem. West) dr. E. J. Beker, studentenpred. te Utrecht. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Haarlemmermeer (Oostzijde) G. D Hanemaayer te Ter- naard, die bedankte voor Vollenhove- Kraggenburg. Geref. predikanten na Pasen bijeen Traditiegetrouw wordt >n de week na Pasen de jaarlijkse ledenvergade ring gehouden van de Vereniging van Predikanten van de Gerefor meerde Kerken in Nederland in het Jaarbeursgebouw te Utrecht. Op woensdag 25 april spreekt prof. dr. F. de Roos over „Kerk en wel vaart". Na afhandeling van de huis houdelijke zaken zal die dag voorts het. woord worden gevoerd door ds. J. Thomas, predikant in algemene dienst voor ae aanvullende opleidmg van a s. predikanten over „De prak tische opleiding". Op donderdag 26 april refereert dr. A. Th. van Leeuwen, directeur van „Kerk en Wereld" te Driebergen, over „Werelddiaconaat" Tevens zal de tweede vergaderdag prof. dr. Herman N. Ridderbos uit Kampen een refe raat, houden over „Uitverkiezing en predestinatie in het nieuwe testa ment". Chr. Geref. Seminarium in Utrecht De Chr. Geref. Gemeenten die in ons land tezamen één classis vormen, hebben besloten te Utrecht een semi narium te openen. Er is een curato rium benoemd, bestaande uit drie predikanten en twee ouderlingen. Ds. H Visser Mzn uit Urk zal de voor naamste vakken onderwijzen Advertentie Zoekt U een GOUDEN RING voor een dame of heer, v. d. WATER, Haarl.straat 207 heeft het. Ook in briljanten ringen. Ruime keuze in alle prijzen. VERKEER Burgemeester en Wethouders van Lelden brengen ter openbare kennis, dat de Maredljk ter hoogte van het viaduct, aldaar, met Ingang van he den voor de duur der plaats vindend© werkzaamheden gesloten is verklaard voor het verkeer met alle voertuigen, ril- en trekdieren en vee, ln beid© richtingen

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3