f t 'TM Donderdag 19 april 1962 Zevende blad no. 30634 Ioog boven het gewoel in het }rater in Wenen ivordt het euzenrad grondig nagezien. ly deze jaarlijkse controle an het uit 1896 stammende evaarte liet één van de ar- eiders zien. dat hij geen last \eeft van hoogtevrees. Ergard Weder, die in het circus Krone be kendheid heeft verwor ven als „Lange Bimbo", heeft in Neurenberg een bar geopend. Weller met één van zijn mede werksters op weg naar zijn nieuwe werk. Zes beroemde Engelse dames, alle vrouwen van Hendrik VIII. zijn dezer dagen op reis gegaan. Het zijn wassen beelden van het museum Toussaud, die van Schiphol over de pool naar Canada vlogen om daar te worden geëxpo seerd. Bij de boeking had de juffrouw achter de balie moeite om van ze te horen te krijgen, waar ze eigenlijk heen wilden. inwoners van Moskou kun nen tegenwoordig deze raket op straat bewonderen. Het ding is geëxposeerd om te la ten zien met welke middelen kleine ruimteproeven worden verricht. De grotere raketten voor de Russische ruimte vaart zijn nimmer getoond. De 24-jarige Hagenaar Cor Nieuwenhuizen, die op 23 juli van het vorig jaar uit de Residentie op de fiets naar Tas- manië vertrok. Hij is nu al in Perth in Australië aangekomen. In het Duitse Roergebied heeft men veel last van neer slaand roet van de fabrieksschoorsteen. Een museum directie heeft nu de buiten geëxposeerde bronzen beelden met plastic hoezen afgedekt. Zij worden alleen bij bijzon dere gelegenheden van hun jasje ontdaan. Een vreemd gezicht is het wel, dergelijke half verstopte kunstwerken. is de Terraplane, een Franse versie van de hovercraft die in Engeland ont geld werd. Het gevaarte weegt anderhalve ton en kan een gelijk gewicht meren met een topsnelheid van 32 km per uur De 31-jarige Poolse vrouw Danuta Walas- Kobylinska is een van de zeer weinige vrouiven ter wereld, die het beroep van eerste stuurman (of is het stuurvrouw? uitoefenen. Zij hoopt binnenkort examen te doen als kapitein Dit laatste plaatje behoeft eigenlijk geen commentaar: eindelijk is het dan toch lente. De heer Ernst Ahrens in Diissel- dorff houdt er een hobby op na, die hem niet erg geliefd maakt bij de medebewoners van zijn flat. Hij kweekt Tarantu- la-spinnen. waar van er nu al twin tig gezellig door zijn kamers lopen Hier ziet U Ah rens met één van zijn lievelingetjes. Ronald McNama- ra uit Leeds heeft deze helm met knipperlichten voor hem laten maken. De licht jes worden ge voed door batte rijen. Hij geeft met deze knip perlichtjes de richting aan van zijn motor, zodat hij beide handen kan blijven ge bruiken voor de besturing.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 25