JgSsI „Bakermat van Leidse voetbal viert in juni 70-jarig bestaan Quick Boys „stormt van 2-4 naar 5-4...! Sporttoto Anderhalve maand feest bij ASC Peter Post winnaar onde ran Duitsland »-'Sm van^vAhÖai&cj* Op 14 mei ASC tegen oud- internationals Goed verweer van Wassenaar C>°t» Sportsplinters ZAANHAGEL STUDIECOMMISSIE KNVB BRACHT RAPPORT UIT LWV kampioen WALKER TENTEN 5 Jpgericht 1 maart 1860 Donderdag 19 april 1962 Zesde blad no. 30634 Klaassens spoedig uit ziekenhuis (Speciale berichtgeving) De Peijenoordspeler Jan Klaassens ie bij een ongeval op vrijdag 2 maart J, een kwetsuur aan een zijner hals- rervels opliep, zal het Sint Joseph- iekenhuis te Venlo, waar hij wordt erpleegd, waarschijnlijk tegen het inde van de volgende week mogen erlaten. Hij ligt thans zonder het raarwegende rekverband, dat al die eken aan zijn hoofd was bevestigd, oorlopig moet hij nog plat op bed lijven liggen. Van voetballen komt deze compe te niets meer. Klaassens vindt dit eliswaar jammer, maar hij vertelde ns gisteren, dat hij liever het zekere wr het onzekere neemt en pas dan an het voetballen gaat wanneer lie gevaar voor een nieuwe bescha- iging van zijn halswervel volkomen •rdwenen is. Advertentie (Van een onzer redacteuren) De resultaten van het eerste elftal van A.S.C. zijn niet be paald „om er met een rood pot lood over naar huis te schrij ven". We gebruiken hier de woor den van de voorzitter G. J. Prevo, die ons echter ook ver telde, dat men desondanks het zeventigjarig bestaan van „de bakermat van het Leidse voet bal" uitgebreid gaat vieren. Het bestuur heeft lang gewikt en gewogen, maar tenslotte hebben en kele pro-argumenten het gewonnen. Moet een ongeveer 450 leden tel lende vereniging, waarin de ge zelligheid altijd een uitermate belangrijke factor is geweest, bij voorbaat geheel in de rouw. omdat één elftal al is het dan het hoogste op de rand van degra datie uit de K.N.V.B. balanceert? Moet er voorbijgegaan worden aan de optimistische verwachtingen. Ook wel voor de voetballerij, maar vooral voor het cricket, waar een dank zij de toto tot stand gekomen jeugdafdeling welig floreert en de jongeren staan te dringen om de plaats van de goed geklasseerde ouderen over te nemen? „Neen" zei het bestuur tweemaal en stuurde de jeugd erop uit om jubi leumglazen te verkopen voor het ver krijgen van de nodige financiën. Zelf dook het in de stoffige, vaak vergeelde paperassen. In de eerste plaats om adressen van oud-leden op te duiken, want helaas is er veel materiaal verloren gegaan, zodat er nogal flinke leemten zijn ontstaan. Elk geheugensteuntje van welke zijde dan ook is derhalve hoogst welkom. Om de Zilveren Molen [oersen Hilversiun Yanette Parisienne K verraste in de finale (Van onze medewerker) Yanette Parisienne K. gereden door v. Leeuwen, bracht gisteren een ©te verrassing in de seriedraverij. «eadelaar S en Winifred hadden de sries gewonnen en eerstgenoemde is in de finale de grote favoriet, anette Parisienne nam de kop en leef steeds op de ereplaats. Toen ur achtervolgers haar gingen be- •eigen zorgde zoon J. S. van Leeu- en met Yewel Boy door tactisch r\j- tn ervoor dat de aanvallers geen I historische gegevens worden opgeno- ins kregen. Zeeadelaar S lanceerde men, die nodig waren voor het het rechte eind nog een hevige jubileumboekje, dat begin mei zal Historie Verder moesten daarin ook de inval, doch bleef tweede vóór Win ifred. De winnaar bracht f. 20,40 en tt koppel f. 25,40. De klasse en steeds groeiende vorm in de trouwe Theo Messidor demon- reerde deze in de internationale ■averij. Snel gestart had de sterke iin spoedig aansluiting en weerde uicksilver S die trachtte te volgen, fdecideerd terug. In het rechte eind ad Winston Spender nog de kop, ach toen deze een fout maakte ging iieo naar een fraaie zege. Sorento trraste met de derde plaats (16.30). De uitslagen luiden: Chrisje Norton-prijs: 1. Adeltraut M 4. Siderius) (1.31.3); 2. Anna Scotch; Astrid van Peterhof. Tot.: wl. f8 50. ^2 70, 2.50, 2.40, cov. 6.20, koppel Christa Hollandia-prfjs, le serie: 1. seadelaar S (M. Vergay) (1.27.6): 2. ewel Boy; 3. Yellowthroat S. Tot.: i. f 1.90, pl. 1.30, 2, 2,10, cov. 6.30. jppel 6.70. 2e serie; 1. Winnifred (P. R. R. Kop- ejan) (1.27.5); 2. X Lady Hollandia; Yannette Parisienne K. Tot.; wi. 8.70. pl. 1.90, 1.40, 2.20, cov. 2.60, jppel 15.30. Christlaan de Wet-prijs, le afd.: 1. the Saint (J. Wagenaar Jr) (1.28.9); Y van Hollandia; 3. Zelda's Happl- Tot.: wi. f2 60. pl. 1.30, 1.20, 1.70, 3.10. koppel 3.60. Christina Buhvark-prijs: 1. Theo èssidor (F. J. Eerenberg) (1.23.0); Winston Spencer; 3. Sorento. Tot.: f3 70, pl. 1.20, 1.60, 16 30, cov. 70. koppel 8.70. Christina Klnlev-prijs1. Y Bert D I. van Dooyeweerd) (1.24.8): 2. Wil- Zora; 3. Yankee Maid Tot.: wi. 10. pl. 1.40. 1.60. 1.80. koppel 11. 4.50. Christlaan de Wet-prijs: 1. Zenithy ollandia (M. Vergay) (1 30 3); 2. Yoga =|ollanrlia: 3. Zenith Williams Tot.: 1 f2, pl 1.60. 2. koppel 8.40, cov. 5. Finale Christa Hollandla-prijs: 1. anette Parisienne K (J. van Leeuwen) 127.4); 2. Zeeadelaar S; 3. Winnifred. f20.40, pl 3.50. 1.30. 1.70, 'pel 25.40. cov. 4 50 Totale omzet f 108.508,50. verschijnen. Daarin zal men het allemaal weer kunnen lezen. Hoe op 1 juni 1892 Ajax onstond uit drie cricketvereni gingen: Achilles. Rood Wit en De Sikken. En hoe die fusie al vijf jaar later leidde tot het Nederlands cric ketkampioenschap. Toen waren ze pas twee jaar aan het voetballen. Dat was toen een nog maar piepjonge sport, die echter zo snel terrein won mede door het bezielende voorbeeld van Ajax, dat in 1899 al in de eersteklas arriveerde dat kort na de eeuwwisseling, om precies te zijn in 1903, op initiatief van de roodzwarten de Leidse Voet balbond het levenslicht aanschouwde. Helaas, in 1910 verloor Leiden zijn eersteklasser weer en het zou dertien jaar duren eer het er één terugkreeg. Dezelfde vereniging, maar die heette toen A.S.C. Want vooral dank zij het baanbrekende werk van J. G. A. („Speur") Jansen had in 1918 Sport man (opgericht in 1896) zich bij Ajax aangesloten. Gezamenlijk ging men als A(jax) S(portman) C(ombinatie) verder. Een uiterst gelukkig „voet balhuwelijk", want juist een jaar tevoren had Ajax het terrein aan de Kempenaerstraat gekocht (sinds 1961 onbelast eigendom, dankzij de toto!), zodat Ajax een uitgelezen levens partner was voor Sportman, dat zon der veld zat. ,.0/i vergetelijk „Onverwerpelijke tijden", zeggen oud-ASC-ers met een speciale glans in hun ogen, als ze spreken over die tweede periode in de eersteklas. Oudere Leidse voetbalenthousiasten herinneren zich nog de Wamstekers, Vreeken, Roem, Brouwer, Goslings, Josson, Stcphanus en anderen. En de vurige ASC-supporters onder hen raken nog in vuur en vlam als zy terugdenken aan 1925: ASC Peter Post heeft in de laatste 3 tappe van de Ronde van Duits- 3 ind niet veel moeite gehad om 3 ijn gele leiderstrui, die hij zon ing na zijn etappe overwinning Hannover had veroverd, te ^erdedigen. Post evenaarde 5 iermee de prestatie, die Ab ïeldermans in 1960 leverde. De laatste rit van Bielefeld naar !eulen was met zijn 300 kilometer de togste en tevens de meest eentonige. luim acht uur lang hebben de 34 van "0 overgebleven renners onder de •lijkste weersomstandigheden Ier lijk bijeen gereden. Slechts .aal slaagde er een tweetal ren de Duitsers Schueller en Willy weg te komen Hun vluchtpo- werd echter gestuit door een ge- spoorwegovergang. waarna de weer getekend werd. Op de baan van het Muengersdorf- 'ion in Keulen toonde de Belg Geneugden zich voor zijn land- ot Luyten en de Duitser Schuel- het snelst. De Belg veroverde harmee zijn derde etappe-overwin- ling. Peter Post. die gedurende de ehele etappe rustig in het peloton ad meegereden eindigde op de zes- -ende plaats. Uitslag 1. Van Geneugden (Belg) 8 uur 20 minuten; 2. Luyten (Belg) 3. Schuel ler (Did); 4. Roman (Belg) 5. Wim van Est «Ned); 6. Jan Janssen <Ned); 7. Troonbeekx (Belg) 8. Toon Henk Nijdam (Ned); 12. Piet Damen (Ned); 13. Vloeberghs (Belg); 14. Martin van der Borgh (Ned); 16. Peter Post <Ned) allen in dezelfde ■tijd als de winnaar.. De klasseringen van de overige Nederlanders luiden; 21. Jan Hugens 8.20.00; 22. ex aequo: Jaap Kersten, Jan Plantaz, Raf Gysel, Lex van Kreuningen 8.20.00; 33. Coen Niesten 8.21.18. Feijenoord. ASC moest winnen om het vege lijf te redden. Feijenoord had aan één puntje genoeg voor de titel. Ach, men begrijpt het al: Sparta werd kampioen. Roodzwart won met 31. Meijer schoot van „kilometers afstand" de tweede tref fer in het net Helaas, na 19261927 was het af gelopen met de Leidse heldendaden in het voetbalwalhalla. ASC zakte weg, zelfs tot in de vierdeklas (1933). Waar is vandaag de dag de Gos lings. die toen uit Indië terugkeerde om zijn ploeg drie jaar later weer in de derdeklas te helpen? Tweemaal werd men daarin kampioen, maar in de jongere historie heeft ASC nooit met succes promotiewedstrijden kun nen volbrengen. Toen niet en ook diverse malen niet, nadat men in 1948 „als een donderslag bij heldere hemel" in de vierdeklas was geploft. In 1957 vierde het eerste elftal het laatste kampioenschap, toen werd het sukkelen tot zelfs in dit jubileum jaar, waarin het degradatiespook dreigend aan de deur klopte. Maa r een Maar goed, dat is de trieste histo rie van maar één elftal op een totaal van nu twintig. En daarnaast cricketten er nog vyf elftallen met succes. Dus kregen de heren A. Wempe (voorzitter). A. G. van Staal (secre taris). W. Rietbergen (penningmees ter», W. J. van Berge Henegouwen, C. A. Burggraaf, F. G. van Leeuwen en C. Metselaar als jubileumcommis sie de taak een programma voor de feestelijkheden in elkaar te timme ren. Gezien het resultaat hebben zij zich met voortvarendheid van hun taak gekweten. „Het is maar zeventig jaar. Over vijf jaar doen we het nog eens dunnetjes over", zei de heer Wempe. We zijn nu al nieuwsgierig wat er dan uit de bus komt. want reeds dit maal zijn de festiviteiten over ander halve maand uitgesmeerd. Men zie zelf. Zaterdag 12 mei: 's middags: rywielrallye voor de jeugd 's avonds: jeufdfeest met o.a. me dewerking van Jan de Troye. de muzikale clowns Anverdi en Me- drano en The Rhythm Club. Voor de junioren dansen na. Zondag 13 mei pupillen toernooi voor Duno, LFC, Oranje-Groen, UVS, Docos. Lug- dunum, Roodenburg en ASC. Zaterdag 19 mei ASC met enkele gasten speelt aan de Kempenaerstraat tegen de oud internationals. die een week tevo ren tegen België hebben gespeeld. Een muziekkorps zorgt voor extra gezelligheid. Zondag 20 mei juniorentoernooi voor HVV, Quick (H). HBS. Hercules, PW (Ensche de) en ASC. Vrijdag 25 mei 's avonds eerst een wedstrijd van een ploeg in het tenue van Ajax anno 1906 tegen een ploeg „bejaar de ASC-ers". Daarna recipieert het bestuur voor leden en donateurs in het clubgebouw. Zaterdag 26 mei in restaurant Van der Heijden na een receptie voor genodigden 's middags een (heren) diner voor leden, donateurs en reünisten. Zondag 27 mei adspirantentoernooi voor VOC, Quick (H), Concordia (D), Kam pong, Olympia en ASC. Maandag 28 mei feestelijke clubavond in ,,'t Schut tershof". Hemelvaartsdag 31 mei om drie uur bij het clubgebouw start van autorit naar Casino in Noordwijk, waar 's avonds in alle zalen feest gevierd wordt. Rudi Vijfentwintig minuten voor het einde lieten de Quick Boys verdedigers bedroefd het hoofd hangen. Voor de zoveelste keer had de Katwijkse defensie ge treuzeld met wegwerken en i Wassenaar-midvoor Ellegens In dit tenue (compleet met pet) J had nict vcrzuimd er voor de zal het team Ajax anno 1906 I zoveelste keer van te profiteren. op vrijdagavond 25 mei de strijd 1 Vier_twee was het toen voor aanbinden tegen een elftal ..be- dc Kerkehouters en een kapitale jaarde ASC-ers verrassing scheen in de maak: Op de foto ziet men op de eerste rij v.l.n.r. Dozy (oud-in ternational). Van Zanten. Hes- selaar. Tetterode. H elf rich. Daarachter v.l.n.r. Parmentier Van Wettem. Brutel de la Ri- vière. Bronkhorst. Van Braam Houckgeest en Brussee. Carrell komt de vreugde verhogen. Hij brengt mee: The Mounties, Marian Berk en het Trio Ruud Bos. Om middernacht krijgt voorzitter Prevo het woord, want dan staat men op de drempel van de eerste juni: de officiële jubileumdatum. Zaterdag 2 Juni cricketwedstrijd Ajax (L)Fla mingo's. Zaterdag 9 juni cricketwedstrijd Ajax (jun.)P.W. (jun.). Zaterdag 16 juni cricketwedstrijd Ajax (L)radig- tv-team, waarin o.a. Karei Prior en Henk Scholten meespelen. En dan J kan Teddy Scholten onmogelijk ver weg zijn. Zaterdag 23 juni cricket-jeugdwedstrijden. Een heel uitgebreid feestprogram ma dus, waarbij nog wel eens de schijnwerpers gericht zullen worden op de verdiensten van de levende ereleden: S. J. Koopmans (ere-voor- zitter), J. F. van Wijngaarden. A. J. G. Janssen, R. E. P. A. Josson. Jac. J. Stephanus, prof. dr. J Goslings, F. A. Wempe en J. Brouwer. Zilveren Molen-houder Quick Boys stond op het punt te wor den uitgeschakeld Maar in de mollige avondlucht werd ■plotseling een woedende golf wakker in de man, die tot op dat moment eigenlijk nog niets had laten zien: Arie v. d. Oever. Hij behoorde linksbuiten te staan, doch in de slotfase was hij overal. Vijf minuten na Wassenaars vierde tref fer ontstond een onduidelijke situatie voor het doel van de Kerkehouters v. d. Oever maakte er met een dreunende kogel een einde aan (3—1,). Met V. d. O? eer aan het hoofd, hield Quick Bovs de bijna uitge speelde Wassenaar-ploeg in een ste_ vige omklemming. De zingende en brullende Katwijkse menigte joeg Quick Boys eenvoudig naar de ge lijkmaker. En die kwam ook. Elf minuten voor tijd vloog V. d. Oever samen met de verre van betrouwbare doelman Knijnenberg op een vinnige effectbal af en blonde Arie bereken de het effect het best. Met een sim pele voetbeweging werd het 44. Dat betekende verlengen. Het dapper vechtende Wassenaar, met spil Verboom als uitblinker moet de lekkerste chocolade-korrels in de lenkste doos f 0,68 De Spaanse kampioensploeg Real Madrid heeft in Londen een be nauwde 43-zege behaald op de En gelse derde divisie club Crystal Palace. Het Russiscne voetbalelftal heeft in Stockholm een 20-over- winning behaald op Zweden. Piet van Eijsden zal niet uitko men in de ploeg die zaterdag en zondag te Amsterdam een oefen wedstrijd speelt tegen een team van tennisleraren. Van Eijsden, die een lichte blessure aan het. schouderblad heeft, wordt zaterdag vervangen door Goris en zondag door Van Gelder. De voetbal elftallen van Hon garije en Uruguay hebben gister avond in het NEP-stadion in Boeda. pest voor ruim 100.000 toeschouwers met 11 gelijkgespeeld. Voor de aanvang der wedstrijd werd de Hongaar Bozsik, die voor de hon derdste maal in het nationale elftal speelde, gehuldigd. De Limburgse eredivisieclub Fortuna '54 heeft in Geleen een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Duitse vereniging Muenchen 1860 met 42 gewonnen Tijdens een vergadering van de protestcommissie van de KNVB in Amsterdam is het protest van Gouda tegen de uitslag van de ontmoeting Gouda—Quick Den Haag afgewezen. De uitslag 00 blijft dus gehand haafd. West Indië heeft ook de vijfde en laatste testmatch tegen India gewonnen, zodat het elftal in deze rubber een 50-zege boekte. West Indië kwam in deze vijfde wedstrijd tot scores van resp 253 en 283 runs. India tot 178 en 235. Benfica moet in Amsterdam spelen (Van onze Haagse correspondent) De finale om de Europese voetbal- beker tussen eBnfica en Real Madrid Rutte (Ned); 9. De Rugna (Zw); 11. op o mei in het Olympisch Stadion TJnn.tr XTiirfnm Mnrt 11 Dial T~lo ziet als He/ eindklassement volgt uit: 1. Peter Post 48 uur 29 min 14 sec; 2. Troonbeekx (Belg) z.t.; 3. Baens (Belg) z.t.; 4. Renz (Dldt 48.30.20; 5. Junkerman (Did) 48.32.39; 6. Janssen (Ned) 48..32.52 7. Damen (Ned» 48..33.28; 8. Herman (Belg) z.t. 9. Kerckhove (Belg) z.t.; 10. Van der Borgh (Ned) z.t.: 14. Kersten (Ned) 48.33.49; 15. Wim van Est (Ned) 48.36.17- 17. Niesten (Ned) 48.37.35; 18. Gysel (Ned) 48.42.28: 20. Rutte 48.51.57; 24 Van Kreuningen (Ned) 48.52.23; 28. Nijdam (Ned) 49.02.21; 33, Plantaz (Ned) 49.45.59. in Amsterdam, gaat in ieder geval door. Het bestuur van de Europese Voet bal Unie, dat gisteren in Sofia bij eenkwam, heeft dit besluit aan Ben fica, dat aanvankelijk weigerde te spelen omdat de Portugezen 3000 in- plaats van 5000 toegangskaarten kregen, meegedeeld. De wedstrijd wordt geleid door onze landgenoot Leo Horn. Gistermiddag waren er op het bondsbureau van de K.N.V.B. geen meldingen binnengekomen voor deel nemers met 13 punten. Het prijzen geld voor de eerste prijs groot f 134.431.wordt samengevoegd met de tweede prijs van f 73.326.Het totaal is nu f 207.757.—. De drie totoisten, die 12 juiste uit slagen hadden vermeld, krijgen nu ieder f 50.000.Het restant aan prijzengeld (f31.286,41) wordt ge voegd bij toto nummer 77. Voor de extraprijs van vijf gelijke spelen moet een bedrag van f 36.663.door 707 deelnemers worden verdeeld. Ieder krijgt ongeveer f 51. advertentie lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllill Christelijke Korfbalbond Het programma voor zaterdag luidt Hoofdkl. west: R'dam ZuidVES, PernixVr.'schaar, ExcelsiorVEO, KinderdijkSnel. Pernix neemt maandag met zeven r r li U L f II twaalftallen deel aan de serie-wed- rOretlOltO - HarDUNjer J.V. strijden van het jubilerende DKOD 3 Bezoekt a.s. zaterdag de voetbalwedstrijd Geen verschuiving naar saterdag De studiecommissie betaald voetbal dien de beoogde reorganisatie ge- te Heelsum. Ook Fiks uit Oegstgeest gaat daar met enkele twaalftallen heen en beide clubs ontmoeten el kaar in de hoofdkl. B. Het betreft een groot toernooi met ca 130 twaalf tallen. (le Liga Amateurs (W.-Duitsland) AANVANG 4.30 UUR. Terrein; Gemeentelijk Sportpark te Voorhout, illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll op 4 november 1961 door het KNVB- bestuur benoemd, heeft rapport uit gebracht. De commissie is van oordeel, dat in afwachting van de eindconclusies over de invoering van het volledig betaald voetbal op korte termijn een aantal maatregelen dienen te worden genomen in het belang van het semi- profvoetbal. Deze maatregelen zijnA het in voeren van jeugdcontracten, b. het instellen van jeugdcompetities in het betaalde voetbal c. het wijzigen van de vergoedingsnorm voor de betaalde speler d. het wijzigen van de trans fer-regeling. Over een eventuele verplaatsing van de wedstrijden van zondag naar de vrjje zaterdag is de commissie weinig enthousiast. Aanbevolen wordt de huidige situatie te continueren. Ten aanzien van verplichte of vrijwillige teruggang naar het amateurvoetbal wordt opgemerkt, dat dit slechts in overweging mag worden genomen In- paard gaat met bet scheppen van ruimte in de hoogste amateurafde ling. De conclusies van de commissie zullen op 12 mei onderwerp van ge sprek zijn in een aantal buitenge wone districtsvergaderingen De ama teurs en semiprofs vergaderen erover op 26 mei in Amsterdam en de beslis sing ten aanzien van de aanbevelin gen valt. op de bondsvergadering, die op 16 juni in de hoofdstad zal worden gehouden. WATERPOLO Door een 64 zege op De Sleutel stad 2 zijn de Leidse Watervrienden kampioen van de wintercompetitie Krln-e Gouwe-Rijnstreek geworden Het scoreverloop was: Jan Nieuwen- al direct gevoeld hebben dat tegen het „losgebroken" Quick Boys geen kruit meer was gewassen. Vijf mi nuten was de extra-tjjd oud toen Cor van Duyvenbode de vijfde tref fer in het Wassenaar-doel schoof. Quick Boys was een ronde verder. 4). Zwakke indruk De „aanhang" zal misschien met de spectaculaire zege dik tevreden zijn geweest, al het water van de zee wast niet af het feit dat Quick Boys uitkomend zonder Viool en De Hollander vooral verdedigend een zeer zwakke indruk heeft achter gelaten. In de eerst helft was de ploeg qua tempo en techniek absoluut ster ker dan Wassenaar, maar de grote meerderheid die men ten toon spreidde, resulteerde niet in een voorsprong. Na 12 minuten bracht een vrij simpele uitval van de Ker kehouters de Quick Boys-defensie al meteen op de knieën. Linksbuiten Klinkhamer scoorde via de handen van de deze avond ook niet al te ..safe" zijnde Buys (10). In de veertiende minuut was het al weer gelijk door de zeer goed spelende Anton v. d. Plas en daarna hield Quick Boys de Wassenaarders geheel op eigen helft. Maar het doelpunt kwam weer aan de andere kant. Een forse misser van een der Katwijkse achterspelers en het was 21 door de fel doorzettende mldvoor Elle gens. Het antwoord van Quick Boys kwam onmiddellijk. Uit een corner van J. v. Duyvenbode kopte Anton v. d. Plas hard in nadat de bal eerst op de rug van Wassenaar-back Oost. dam was terechtgekomen. (22). Waarom Quick Boys toen niet direct doorging is ons niet duidelijk ge worden. De rust kwam. zonder ver dere ..schade" bij een van de teams te hebben aangericht. Na de rust bleef de Katwijkse- defensie op dezelfde dilettanterige manier doorgaan. Linksback K. van Duyn. die steeds al zwakjes had In gegrepen. bestond het van 15 meter in een toch werkelijk niet zo heel benauwde situatie een dusdanig hard schot op zijn eigen doel te los sen. dat Buvs er met geen mogelijk heid meer bijkon (23). In de 20ste minuut weer zeer slecht wegwerken, nu van Cor v. d. Plas en Ellegens was in staat ten vierde male het Quick Boys-net te vinden. Van de .storm", die daarna losbarstte, hebben we in de aanhef al uitvoerig verteld. Advertentie dubbeldaks - combinatie- en bungalowtenten. Keuze uit 20 modellen, waarvan wij U gaarne geheel vrijblijvend folder toezenden. SPORTHUIS VAN DER STAAY HAARLEMMERSTRAAT 287 Telefoon 31780 Verhuur tenten - luchtbedden, Krol rechtsbuiten in hockeyteam Het Nederlands hockey-elftal, dat zondag 29 april te Amstelveen tegen Duitsland speelt, is als volgt samen gesteld doel: Veentjer (HDM) achter: Leemhuis (SCHC) en Van Gooswilligen (SCHC); midden: Fokker (Laren), Fiolet (HDM) en Van Rossem (HHIJC); voor: Krol (Leiden), Voigt (Am sterdam), De Keyzer (Breda), Van 't Hooft (Hilversum en Van Vroon hoven (Tilburg). Reserves: Van der Zee (SCHC), Herbers (SCHC), Mijnarends (Am sterdam) en Overdijkink (DSHC). Fiolet is hersteld en neemt de spil- plaats weer in, die twee weken ge leden in Brussel door Overdijkink werd bezet. Verder is de ploeg onge wijzigd. hoewel de beide vleugelspe lers Krol en Van Vroonhoven van plaats hebben gewisseld. Advertentie DRINK joy SI NAS gezond en t&Z&tet lekker burg (LWV) 0—1, Jan Dool 1—1, Rien de Kruis 1—2, B v. Hooidonk 2—2. Theun van As 2—3 Jan Dool 3—3 Joop v. Hulst 3—4 B. v. Hooi donk 44, Jan Nieuwenburg 45, La Lau 4—6.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 19