"drogist KERKDIENSTEN LEIDEN EN OMGEVING op GOEDE VRIJDAG ROUWDAG of FEESTDAG? Regering acht hogere huur niet bezwaarlijk balastore Vergeef U niet [.WALENKAMP .van Dalen Strijcl tegen t.b.e. duurt nog voort Streven naar een vrijere huurmarkt hééft meer... wéét meer! WOORD YAN BEZINNING Wetsontwerp 2 mei in Kamer Voldoende looncompensatie Tsjombe terug naar Katanga D0NKER5TEEG 21 een nieuwe make-up Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 19 april 1962 Vierde blad no. 30634 Kon. Paar ontmoet j Prov. Staten Z.H. Op 9 mei zullen Koningin fuliana en Prins Bernhard een ontmoeting hebben met de Pro vinciale Staten van Zuid-Hol land. De Prinsessen zullen hier bij aanwezig zijn. Het is de be doeling, dat Koningin en Prins in korte tijd enige indrukken krijgen van een aantal activitei ten, die van de provincie uit gaan. Behalve de leden der Staten zijn er directeuren van enige van provin- ciewege in het leven geroepen stich tingen of raden uitgenodigd aanwezig te zijn, t.w. de heren mr. P. C. E. Sprangers (Culturele Raad), mr. H. Fukkunk (Opbouwwerk), J. H. Th. Kouwenhoven (Jeugdraad), P. Sta- verman (Volksgezondheid), ir. G. C. Lange (Planologische Dienst), A. van der Hoek (Voedselcommissaris), en drs. A. G. van der Veen, (Economisch Technologisch Instituut). Bovendien zijn plus minus 50 personen uit de provincie uitgenodigd, die op ge noemde gebieden zeer in het bijzon der werkzaam en representatief zijn. Het Koninklijk gezin zal na door de Commissaris der Koningin, mr. J. Klaasesz, te zijn verwelkomd, met de diverse groepen een kort gesprek hebben. 'En toen het uur aangebroken was, ging Hij aanliggen en de apos telen met Hem. En Hij zeide tot hen: Ik heb vurig begeerd dit Pascha met u te eten, eer Ik lijd. Want Ik zeg u, dat Ik het voor zeker niet meer eten zal, voordat het vervuld is in het Koninkrijk Gods. En Hij nam een brood, sprak de dankzegging uit, brak het en gaf het hun, zeggende: Dit is mijn lichaam, dat voor u gege ven wordt; doet dit tot mijn gedachtenis. (Uit Lucas 22) Uit Frankrijk Caravan-karavaan in aantocht Ongeveer honderd door personen auto's getrokken caravans uit Frank rijk zullen een „tulpentocht" naar ons land maken. De groep is 400 man sterk. Men zal op 28 april in het kampeercentrum „DuinreU" te Wassenaar samen komen. De tocht is uitgeschreven door de „Auto Cam ping et Caravaning Club de France". Op het programma van deze groep staan bezoeken aan de Keukenhof, Amsterdam, Madurodam, Aalsmeer, Enkhuizen en de Deltawerken. De Nederlandse Toeristen Kam- peerclub zal tezamen met de Neder landse amateurgidsenband bbtbba de Franse bezoekers op vele manie ren van dienst zijn. Is de Goede Vrijdag een rouw dag of een feestdag? Over die vraag zijn de meningen verdeeld geweest zolang de kerk bestaat. In de beginperiode van het christendom is de Goede Vrij dag vergeleken met de Joodse Grote Verzoendag: zoals in het oude testament de zondebok be laden werd met de schuld van het hele volk, nam in het nieuwe testament Jezus de menselijke schuld op zich en boette die schuld door zijn dood. Jezus' sterfdtg moet dus voor de men sen, die hun schuld kwijt zijn, een feestdag zyn. GeleidelGk aan begonnen ech ter andere gedachten het veld geen feestdag voor in de plaats. In een. uit 1618 daterende lijst van kerkelijke feestdagen wordt de Goede Vrijdag met geen woord genoemd. Pas in de vorige eeuw is men de viering van Jezus' sterfdag weer in ere gaan herstellen, en toen als feestdag. En deze wijzi ging in opvatting is dermate overal doorgedrongen, dat op het ogenblik in alle zakagenda's staat, dat de Goede Vrijdag een „Algemeen christelijke feestdag" is. iedereen weet. dat dit even wel meer naam dan daad is. dragen om een sterfgeval van 1900 jaar geleden zullen ze psy chologisch onmogelijk vinden. Maar feestvieren om zo'n sterf geval zullen ze een dwaasheid vinden. Wil de viering van de Goede Vrijdag werkelijk in ere her steld worden, dan zal dus eerst duidelijk gemaakt moeten wor den, waarom de dood van Jezus, lang geleden plaats gevonden, aanleiding kan geven tot een feestvreugde nu. Dit duidelijk maken kan echter niet gebeuren door mid del van een verstandelijke rede nering. De voorwaarde om de beteke- te winnen. De Goede Vrijdag werd meer en meer beschouwd als een rouwdag om Jezus' dood en een dag van voorbereiding op het grote feest van Jezus' opstanding. In de middeleeuwen verloor de Goede Vrijdag zelfs zijn aparte betekenis: hij werd een rouwdag als alle andere in de vastentijd: speciale kerkdien. sten werden op de vrijdag voor Pasen riet meer gehouden. De reformatie heeft in deze opvatting geen verandering ge bracht. De hervormers schaf ten wel de vastentijd af en dus ook de Goede Vrijdag als rouwdag maar ze stelden er Vanavond worden er welis waar op vele plaatsen kerkdien sten gehouden, maar van een feestvreugde is vandaag geen sprake geweest. Iedereen heeft heel normaal gewerkt, alle win kels zij.n open geweest, alle fa brieken en kantoren hadden hun gewone dagprogramma. En aan wie niet „kerkelijk-op-de- hoogte" is. zal het vermoedelijk ontgaan zijn, dat er iets bijzon ders aan de hand was. Dit buiten de belangstelling staan van de Goede Vrijdag is wel verklaarbaar. Voor vele he dendaagse mensen is deze dag immers onbegrijpelijk. Rouw nis van deze dag te kunnen be grijpen is het geloof. Alleen wie gelooft, dat de mensen schuld hebben tegenover God, maar dat die schuld door Jezus ls overge nomen en geboet, zal kunnen inzien, dat de dood van Jezus aanleiding is om echt bRJ; te zijn. Voor wie gelooft, dat hfj dank zij het sterven van Jezus schuldvrij is geworden tegenover God, zal de Goede Vrijdag geen rouwdag zijn, maar een werke lijke feestdag! A. J. Lamping, Hervormd Jeugdpredikant (Foto Will Eiselin) Leiden Herv. Gem.. Pieterskerk: 10 uur ds. F. Offeringa te Noordwijk aan Zee; 7.30 uur ds. P. Kloek (H.A.). Hooglandse Kerk: 7.30 uur ds. D. J. Vossers (H.A.h Marekerk: 7.30 uur ds. ds. M. Otte- vanger. Oosterkerk: 7.30 uur ds. J. Groot (HA). Bethlehemkerk: 7.30 uur dr. P. L. Schoonheim (H.A.). Maranathakerk8.30 uur ds. H. J. van Achterberg (HA.). Bevrijdingskerk: 7 uur ds. H. Bou- ter (H.A.). Acad. Ziekenhuis: 10 uur dn. J. Maaskant en Aalm. J. S. van der Laan. Geref. Kerk, Zuiderkerk: 8 uur ds. De Boer. Petrakerk: 8 uur ds. Haverkamp. Oude Vestkerk: 8 uur dr. Dronkert. Maranathakerk: 7 uur ds. Heule. Bevrijdingskerk: 8.30 uur dr. Weste rink. Groenhoven: 8 uur ds. Maaskant. ..De Mirt": 8 uur dhr. Bakker. Baptistengemeente: 8 uur Viering HA. Leger des Hells: 7.30 uur Lijdens meditatie. Rem. Gemeente: 7.30 uur ds. J. Th. Mackenzie (H.A.). Geref. Gem.: 7.30 uur leesdlenst. Doopsgez. Gem.: 7.30 uur dr. S. L. Verheus (H.A.). Geref. Kerk (Vrijgem.): 8 uur ds. W. G. de Vries. Oud-Kath. Kerk (Zw. Singel 50): 8 uur Heilige dienst van Goede Vrij dag. Chr. Geref. Kerk: 7.30 uur dr. Ve- lema. Evang. Luth. Gem.: 7 uur ds. H. J A. Haan (opvoering Marcus-passie door Jeugdvereniging) Aarlanderveen Herv. Gem.: 7.30 uur ds. M. H. Boogert (H.A.). Geref. Kerk: 7.30 uur ds. W. J. van Hoek. Alphen aan den Rijn Herv. Gem Julianastraat: 7.15 uur ds. J. H.Bo- gers (H.A) Gebouw Nabij: 7.15 uur ds. P A. Lefeber. Oudshoornseweg10 uur ds. G. Cadée: 7 uur ds. G. Cadée (HA). Martha-Stichting: 10.30 uur ds. J. Veen (HA). Geref Kerk. Ma ranathakerk, Raadhuisstraat: 7.30 uur ds. W. Wi.jma. Salvatorikerk, W. de Zwijgerlaan: 7,30 uur ds. K. H. Schu ring. Geref. Kerk (vrljgem.): geen op gave ontvangen. Benthuizen Herv. Gem.: 7 uur ds. W. A. S. Laurense. Geref. Gem.: 7 uur leesdienst. Bodegraven Herv. Gem.: 7.30 uur ds. A, den Hartogh (H.A.). Nieuwer- brug: 7.30 uur ds. J Haitsma te Woer den (HA.). Herv. Evang.: 6 uur dr. H. J. Honders te Sassenheim. Gcrpf. Kerk: 7.30 uur ds. C. J. Tissink. Nleu- werbrug: 7.30 uur ds. L. Loosman. Ge ref Kerk (vrijgem.): 7 uur ds. H. Schol te. Geref. Gem 5.30 uur Stud. Suijker te Bergambacht. Evang. Luth. Gem.: 7.30 uur ds. A. Jense (H.A.). Boskoop Herv. Gem.: 7.30 uur ds. A. de Leeuw en ds. W. L. Heijmans Geref. Kerk: 7 30 uur ds. J. van den Berg te Sassenheim. Chr. Geref. Kerk: 7.30 uur ds. P J. de Bruijn. Geref. Gem.: 7.30 uur leesdienst. Rem. Geref. Gem.: 7 uur ds. J. Paardekooper. Ha/.erswoude Herv. Gem.: 7.30 uur ds. Chr. v. d. Leeden (H.A.). Geref. Kerk: 7.30 uur ds. W. Tom te Ouds hoorn. Illllegom Herv. Gem.: 10 uur ds. J. Veenendaal (H.A.); 7 uur ds. F. Brouwer (H.A.). Parkwijk: 7.30 uur ds J. Veenendaal (H.A.). Geref. Kerk: 8 uur ds. A. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: 7.30 uur G. Leendertse, theol. stud, te Apeldoorn. Ned. Prot. Bond: 10 uur mevr. Boeke-Rijnbach (H.A.). Hoogmade Herv. Gem.: 10 uur ds. J. H. de Vree (H.A.). Katwijk aan den Rijn Herv. Gem.: 10 en 7.30 uur ds. A. Makkenze (HA.). Kapel Nieuwe Duinweg: 7.30 uur ds. P. J. Mackay te Oegstgeest (H.A.). Geref. Kerk: 7.30 uur ds. H. de Valk. Katwijk aan Zee Herv. Gem.: Oude Kerk: 10 uur ds. De Vos; 7.30 uur ds. Tukker. Kapel: 7.30 vuir ds. Offeringa (H.A.). Geref. Kerk: 7.30 uur ds. Pijlman. Zeehospitium: 6.45 uur ds. Eringa te "s-Gravenhage. Chr. Geref. Kerk: 7 30 uur ds. De Jong Geref. Kerk (vrijgem): 7 uur ds. J Bos; 8 30 uur ds. Breen. Geref. Gem 10 uur ds. C. van Dam tc Rotterdam. Geref. Gem In Ned.. Casa Cara: 10 uur ds. Steenblok te Gouda. Koudekerk aan den Rijn Herv. Gem.: 10 uur ds. Koerselman; 7 uur ds Koerselman (HA.). Geref. Kerk: 7.30 uur ds. R. A. Fllnterman te 's-Gravenhage. lielderdorp Herv. Gem.: 10 en 6.30 uur ds. J. P. Honnef (H.A.). Geref. Kerk: 8 uur ds. J. Banga. Lelnmlden Herv. Gem.: 7.30 uur ds. D. H. Gijsbers (H.A.). Geref. Kerk: 7.30 uur ds. H. J. Koffrle. I.lsse Herv. Gem.: 10 uur (Open bare belijdenis» en 7 uur (H.A.) ds G. Pettinga. Geref. Kerk: 7.30 uur ds. G. N. Lammens te Heemstede. Chr. Geref. Kerk: 7.30 uur ds. D. H. Bles- ma. Geref. Gem.: 7.30 uur ds H. van Gilst. Geref. Kerk (vrijgem.): 7.30 uur ds. J. J. Verleur. Oud Geref. Gem.: 7.30 uur leesdienst. Nieuw Vennep Herv. Gem.: 9.30 en 7.30 uur ds. J. C. J. Bronsgeest (H.A Nieuwkoop Herv. Gem.: 7.30 uur ds. W. H. de Jong. Rem. Geref. Gem.: 10 uur ds. J. G. Paardekooper (H A.) Geref. Kerk: 7 30 uur ds. J. Plomp te Utrecht. Noordwijkerhnut Herv. Gem.: 10 en 7 uur ds. A. H. Smits (H.A.). Noordwijk Binnen Herv. Gem: 10 en 7 uur ds. J. van Dok (H.A.). Geref. Kerk: 7.30 uur ds. W. Dekker. Noordwijk aan Zee Herv. Gem.: 10 uur ds. N. J. Cupedo: 7.30 uur ds. W. Hoekstra. Geref. Kerk: 7.30 xiur ds. B. Bouma. Herv. Geref Evangelisatie: 7.30 uur dr. C. Graafland te Woerden. Oegstgeest Herv. Gem. Groene- of Willibrordkerk: 7 uur ds. J. Irik (H.A Pauluskerk: 10 uur ds. G. F Callenbach (HA.); 7 uur ds. B. C. Visser (H.A.). Oude Betering Herv. Gem.: 9.30 en 7 uur ds A. M. Knottnerus (H.At. Geref, Kerk: 7.30 uur ds. A. G. Koruet. Rem. Geref. Gem.: 7 uur dr. A. W. Cramer. Rijnsaterwoude Herv. Gem.: 7.30 uur ds C. J. Baart (H.A.). RUnsburg Herv. Gem.: 10 uur ds. H. van Gosliga; 7'30 uur ds. De Wit uit Leiden. Bethelkerk. Brouwerstr.: 10 uur ds. M C. Groenewoud (H.A Geref Kerk (Rapenburg): 7 30 uur ds. J Bijleveld. Chr. Geref. Kerk: 7.30 uur ds. J. Kampman. Sassenheim Herv. Gem.: 10 uur ds. W. H. Walvaart (openb. belijdenis); 5 uur ds. W. H. Walvaart (H.A.), Ge ref. Kerk: 19 30 uur ds. P. D Kuiper. Chr. Geref. Kerk: 19.30 uur ds. L. S. den Boer Ned Prot. Bond: 10 30 uur ds. H. W. Meijhuizen te Den Haag. Ter Aar Herv. Gem 6 30 uur ds. Llndenberg. Geref. Kerk: 7.30 uur ds. Heyner. Valkenburg Herv. Gem.: 10 en 6.30 uur ds. D. Lekkerkerker. Geref. Kerk: 7.30 uur ds. Laneeler. Voorhout Herv. Gem.: 10 uur (H.A.) en 7 uur (Dankz.) ds. De Jong. Voorschoten Herv. Gem.. Dorps kerk: 10 uur ds. Saraber (Avondmaal); 7 uur ds Meljering (Avondmaal). Rijn dijk: 7 uur ds. Saraber (Avondmaal). Hulp en Heil: 10 uur ds. Zijlstra7 uur ds. Zijlstra (Avondmaal). Geref. Kerk: 8 uur ds. Modderaar. Geref. Kerk (vrij gem.) 6.30 uur ds. J. Douma te Rijns burg. Waclcllnxveen Herv. Gem 7.30 uur ds. Joh. Verwelius. (W. en E.) 7 30 uur ds. E. H. Kalkman (HA.). Geref Kerk- 8 uur ds. J. Snoey. Chr. Afgesch. Gem.: 7 uur ds. A. P. Ver- Advertentie „AI hebben wjj in Nederland het laagste sterftecijfer van West-Europa door de tuberculose (3.5 per 100.000 inwoners), we zijn er nog niet en waakzaamheid blijft voorlopig ge boden' Ondanks de optimistische geluiden wees dr. Huisken erop, dat er een „harde" kern van patiënten blijft en dat bij de leeftijdsgroep boven 40 jaar nog weinig minder tuberculose voor komt dan zo'n twintig jaar geleden. Dit was dc strekking van het be- j Ook memoreerde hij. dat nog 20' toog van dr. D. P. Huisken, direc- j der bevolking niet of slechts ten dele teur-geneesbeer van het consultatie- tegen sanatoriumkosten (f6000 per bureau in Den Haag. op een gisteren jaar» is verzekerd. Voor de naaste gehouden bijeenkomst in verband toekomst zag hij als doel: algehele met de tegen het eind van deze uitroeiing van de tuberculose, te be- GEZOND GLANZEND HAAR HAARCRÈME I maand te houden „Emmabloem- collecte". Dr. Huisken noemde als redenen voor de belangrijke vorderingen in de strijd tegen de tuberculose: de wel vaart. betere huisvesting, allerlei sociale voorzieningen, maar ook: de bijzonder goede behandelingsmetho. den van nu. Hij constateerde, dat minder sana toriumbedden worden bezet, en dat .sanatoria voor andere doeleinden worden gebruikt. Vlak na de oorlog waren ongeveer 9000 bedden in ge bruik. nu zijn er 4500 beschikbaar, hetzelfde aantal als voor dc oorlog. Op 1 januari waren van dit aantal reiken door tuberculine-onderzoek (de huidreactie) „de radar van de tbc-bestrijding", de geperfectioneer de diagnostiek, verbetering in de be. handelingsmethoden en moderne ge neesmiddelen, ook ter voorkoming, en een goed georganiseerde en toe gepaste maatschappelijke zorg. De strijd is nog niet gestreden. Mensen, tijd en geld blijven nodig. Vliegtuigje tot landen gedwongen in diverse modekleuren loop. Rem. Geref. Gem.: 8.45 uur ds. J. G. Paardekoper (HA.). Barmond Herv. Gem.: 10 en 7 uur ds. H. L. Boonstra (H.A.). B'assenaar Herv. Gem: Dorps kerk: 10.30 uur bijzonder passiedienst, ds. H. Beker en dr. Th. C. Frederikse. medewerking jongerenkoor o.l.v. Ge rard Akkerhuls: 7.30 uur ds. Th. C Frederikse (H.A). Kievietkerk: 7 30 uur ds. J. T. Wiersma (HA.). Deyler- huis: 7 en 8.30 uur ds. H. Beker (H.A.)Geref. Kerk. Bloemcamplaan 8 uur ds. E. Pijlman iH.A.i. Zijllaan: 8 uur ds. A. Vos. cantate-dienst. Ned. Prot. Bond, Lange Kcrkdam: 7.30 uur ds. J. Zuurdeeg. NPB Rem. Gem. Doopsgez. Gem., Johannahuis: 7.30 uur dr. P. D. TJalsma. Herv. Evangelisatie. Dorpshuls: 7.30 uur J. A. Kruithof te Monster. Boubruece Herv. Gem.: 7 uur ds. G. F. Overgaauw. Geref. Kerk: 7 uur ds. G. W J. van Bleek. Zevenhoven Herv Gem.: 7 uur ds. Joh. Stehouwer te Alphen a/d Rijn. Geref. Kerk: 8.30 uur ds. J. W. Ge- nuit. Zoeterwoutle Herv. Gem.: 10 en 7.30 uur (H.A.) ds. G. J. van Embden. Zwammerclam Herv. Gem 7.30 uur ds. G. Moen te Alphen a d Rijn (HA i. Geref. Kerk: 7.30 uur ds. J. Wagenaar. x noiM1 T„.,. v<iu Een Russische jager heeft gisteren 600 niet bezet. Voor de oorlog was er j echter vaak geen geld voor verple ging. Oost-Duitsland te landen. Het toe stel, een Piper", is eigendom van Er is ook een sterke cWine van het|®en PirticuMer rn ,vas uit Neuren- aantal nieuwe patiënten, te weten h"? (Zuid-Dultsland) naar Bruns- van 160 tot minder dan 50 per 100.000 »"k vertrokken. Op een gegeven Inwoners. Niettemin komïn er per °""bl k .^'Jnt hc ie,s jaar nog 5000 nieuwe gevailen bij. sische jager beschoten, die het op- dracht gaf in oostelijke richting te j vliegen. Het landde ongeveer 25 km iteri oosten van de grens, nabij de grote autoweg tussen Hannover en Berlijn. Drie jonge Oostduitse grenswach ters zijn gisterochtend vroeg bij de Beierse plaats Königshofen naar West.-Duitsland uitgeweken, waar zij U tjjdig van een feestsigaar te voor zien uit onze zeer uitgebreide I 1 zeiden straf te vrezen, omdat zij si- 50 senoritas reeds v.a. f 2.50 saretten van Westduitse collega's 1 nadden aangenomen. Een jeugdige Oostberlijner die gis teren in een zware vrachtauto naar het westelijke stadsdeel wilde vluch ten, is door de volkspolitie doodge schoten. De vrachtauto doorbrak de LEIDEN beide slagbomen aan de grensover- I gang maar kon door de obstakels op 1 de rijbaan niet snel genoeg wegrij den. Het voertuig kwam tenslotte in West-Berlijn tegen een boom tot stil stand. Twee andere inzittenden wa ren gewond, van wie een door een kogel. SIGARENHANDEL PRINSESSEKADE 1 TELEFOON (Van onze parlementaire redacteur) Minister Van Aartsen (Volkshuisvesting) is niet van mening dat de per 1 juli a.s. voorgestelde huurverhoging voor velen te bezwaarlijk zou zijn. De bewindsman schrijft dit in zijn Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot wijziging van de huurwet. De voorgestelde huurverhoging zal 10, 11 of 12% bedragen, al naar gelang van de gemeenteklasse. Er zal een looncompensatie worden gegeven, die meestal voldoende zal zijn en misschien zelfs de huurverhoging zal overtreffen", aldus de minister. Daarom acht hij de huurverhoging niet te be zwaarlijk. De compensatie zal geheel ten koste komen van de winsten der werkgevers. Daarom hoeft niet te worden gevreesd voor een kostenverhogend effect. het volgens de regering geoor loofd en zelfs geboden dat een deel daarvan wordt gebruikt om de kunstmatige elementen in de huurpolitiek te verminderen. Huursubsidie dient in beginsel slechts te worden verleend ten behoeve van bepaalde sociaal- ,,Het aandeel dat de huur uit maakt van het loon is thans veel lager dan in 1940. Sinds dat jaar zijn de lonen toegeno men met ruim 300en het alge mene huurpeil met 120%", aldus de minister. In verband met de algemene welvaartsstijging is zwakke bevolkingsgroepen, die niet op normale wijze in hun huisvesting kunnen worden voorzien. „Tegen de tijd dat de woningnood achter de rug is zal een eind moeten komen aan de huurprysbeheersing. De huren moeten zich dan op een zodanig peil bevinden dat de over gang naar een vrije huurmarkt zon der schokken verloopt", zo schrijft minister Van Aartsen. Bij het einde van de woningnood zal ook de uit 1947 daterende woonruimtewet moe ten verdwijnen. De minister is bereid per 1 juli a.s. de normen voor onderhoud en alge- mene kosten voor woningwetwonin- gen te verhogen met resp. f. 10.en f. 5.per jaar. Deze verhoging komt ten laste van de subsidieverlaging. De I jaarlijkse woningwetbijdrage zal daarom niet worden verlaagd met f. 85.maar met f. 70.Voor nog fe bouwen huurwoningen in de par ticuliere sector (A-huurwoningen) kan de vermindering van de subsidie worden gesteld op gemiddeld f. 105, per jaar. Over de nadere uitwerking van deze verlaging is advies ge vraagd aan de voorlopige raad voor de volkshuisvesting. De openbare behandeling van het wetsontwerp tot wijziging van de huurwet staat op de agenda der I Tweede Kamer van woensdag 2 mei. Enig uitstel is evenwel mogelijk, om dat de betrokken Kamercommissie j wellicht nog eerst nader mondeling vooroverleg met de minister wil voe ren. De thans voorgestelde huurver hoging is de eerste van een serie van drie. De andere verhogingen zouden I moeten volgen In 1964 en 1966. President Tsjombe van Katanga ls gisteren uit de centrale Kongolese hoofdstad Leopoldstad naar Elisa- bethstad teruggekeerd nadat hij een maand lang had onderhandeld over de positie van Katanga in de Kon golese republiek. Drie dagen geleden verklaarde hij dat de besprekingen goed verliepen. Tsjombe vertrok met een vliegtuig van de Verenigde Na ties. Er deden zich voor het vertrek nog enige moeilijkheden voor: toen de DC-4 voor vertrek gereed st-ond, reden brandweerauto's de startbaan op en versperden het toestel de weg. Personeel van de controletoren ver klaarde, opdracht te hebben gekre gen geen enkel toestel to laten ver trekken. Door ingrypen van het hoofd van de vn in Kongo, Robert Gardiner, die daarbij steunde op een opdracht van secretaris-generaal Oe Thant, mocht het vliegtuig na een oponthoud van enige uren het vlieg veld verlaten. Intussen bJykt het overleg niet zo vlot te zün verlopen als aanvankelijk gedacht werd. President Tsjombe heeft voor zijn vertrek een communi qué uitgegeven, waarin hjj zegt, dat de centrale Kongoleze regering het overleg met de Katangaanse leiders eenzijdig heeft opgeschort, „hetzij omdat zij haar eigen denkbeelden onder het mom van een „conclusie" wilde laten zegevieren, hetzij I om een einde te maken aan de be- j raadslagingen. waarbij Katanga de schuld zou krijgen van het afbreken ervan". Exoócsüfin Meun5c/iMOH Griekse arbeiders naar ons land Een Nederlandse delegatie onder leiding van dr. ir. D. R. Mansholt, directeur-generaal van de Arbeids voorziening, heeft in Griekenland onderhandelingen gevoerd over het aantrekken van Griekse arbeids krachten voor het Nederlandse be drijfsleven. Van de zijde van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezond heid is medegedeeld dat over alle punten overeenstemming is bereikt. Wederzijdse delegaties zijn daarna overgegaan tot de opstelling en pa rafering van een overeenkomst, die voorziet in de rekrutering van Grie ken voor tewerkstelling in Nederland. Advertentie Een conferentie van Europese deskundigen, die onder leiding van de Nederlandse oud-mlnlster, lr. H. Vos. In Straatsburg ls gehouden, heeft zich uitgesproken voor uniforme verkeers- voorschriften ln geheel West-Europa, spoedige overschakeling op rechts ver keer ln Engeland en Zweden, en ver- ftllcht verkeersonderwljs op alle scho en De conferentie was georganiseerd door de Raad van Europa. De conclu sies zullen ln september aan de raad gevende vergadering van de Raad van Europa worden voorgelegd. Natuurlijk wilt ook U er met Pasen zo aantrekkelijk mogelijk uitzien. Fris en fleurig als de lente... daar voor bent U immers vrouw! Denk er dan goed aan dat het juist die kleine' dingen zijn waarmee U op vaak verrassende wijze Uw aan trekkelijkheid kunt verhogen. Een nieuwe lippenstift, goed gekozen bij dat nieuwe japonnetje... wat be scheiden oog-make-up... En denk dan vooral eens aan een sportieve cologne, eenlentefris' parfum: ont dek hoe met een ander vleugje geur opeens een nieuwe charme van U uitgaat. Maar laat U dan wel adviseren door Uw drogist. Hij is immers volkomen ingewijd in alle geheimen van kleur en geur. Hun toepassing in oneindige variaties.^

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 11