Coopvaett Aanslag op douanier BEEK gereconstrueerd „Plan-Bunker is voor ons onaanvaardbaar" HOOGENBOSCH FONGERS Onrust in Westduitse bouwwereld houdt aan Kreta „Wij vertrouwen Nederland DOUWE EGBERTS Automobiliste rijdt kinderen aan op zebrapad en trottoir Slachtoffer nog buiten bewustzijn Vandaag stemming over eis van 12% loonsverhoging Post leidt nog in Duitsland Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 18 april 1962 Vijfde blad no. 30633 Papoealeiders verklaren (Van onze Amsterdamse redacteur) „Wij zullen de Nederlandse regering duidelijk laten merken dat het plan-Bunker voor de Papoea's onaanvaardbaar is". Dit heeft de heer Jouwe, lid van de Nieuw-Guinearaad gistermiddag bij zijn aankomst op Schiphol verklaard. Overigens moest hij erkennen dat de Nieuw-Guinearaad nog niet officieel op de hoogte is ge bracht van het plan-Bunker, dat hij niets wist van de details van bet plan, dat hem niets bekend is van het standpunt dat de Neder landse regering zou hebben ingenomen en dat hij zelfs nog niet weet waarom hij en zijn drie medeleden van de Nieuw-Guinearaad naar Nederland zijn geroepen. ligt. „U hebt uw land in duizenden jaren opgebouwd. Het is geen klap per die je in de grond zet en na zes jaar vruchten afwerpt". De Papoea's zullen vandaag een esprek hebben met staatssecretaris tot. De vergadering van het College ran Gedelegeerden van de Nieuw- Suinearaad heeft zaterdag jJ. ge- ijk gemeld een commissie van vier eden samengesteld, die op verzoek ran de Nederlandse regering „voor ladere oriëntatie" naar Den Haag ras geroepen. De commissie bestaat, lehalve uit de heer Jouwe, uit de leren Kassiepo, Tanggahma en To- ey. In het vliegtuig, waarmee zij Isteren in Nederland aankwamen, at ook de heer Womsiwor, die zei ls kandidaat te zijn meegekomen roor het door de Nederlandse V.N.- lelegatie uit te brengen jaarlijkse apport over Nieuw-Guinea. De heer Vomsiwor wist niet of en wanneer iü naar New York zou doorreizen zo nin als de commissieleden wisten te eggen wat zij precies in Nederland wamen doen en wanneer ze zullen eruggaan. Geen vrees voor aanval els Nadat de staatssecretaris van Bin- edfcenlandse Zaken, mr. Th. Bot, een jsngenblik met de Papoea's had over- *i egd. mochten zy een persconferentie gestaan De heer Jouwe kon geen tijdstip loemen waarop Nieuw-Guinea het «stuur in eigen hand zou kunnen Kernen. Hij liet er echter geen twijfel ver bestaan dat volgens hem dat De heer Jouwe gelooft niet in een Indonesische aanval op Nieuw-Gui nea. „Er heerst op het ogenblik hon gersnood in Indonesië. Hoe zou men dan de legers kunnen voeden? De Indonesische agitatie zal zich wel blyven beperken tot kleine infiltra ties, plagen en krasse taal gebruiken om de wereldzenuwen op toeren te jagen". Evenmin wilde de heer Jou we aannemen dat de Nederlandse regering onder druk van andere mo gendheden of zelfs onder binnen landse druk zou worden gedwongen afstand van Nieuw-Guinea te doen. „Nederland zal dat niet doen. W(J vertrouwen op de beloften die het Papoea-volk zijn gedaan". Later gaf hij opnieuw blijk van dit grenzeloze vertrouwen. „Wij zijn ons ervan be wust dat de Nederlandse regering ons niet achter de rug om in de steek laat". De heer Jouwe zei geen enkel be zwaar te hebben tegen de voortzet ting van het gehele overleg tussen Nederland en Indonesië. Zelf voelde hij er niets voor om een consulterend bezoek aan Djakarta te brengen. „Wij willen met Indonesië niets te maken hebben". Misleiding Desgevraagd zei hij, dat de Indo- nesiers via hun radiozender „Radio dstip nog zeer ver in het verschiet free Irian" in toenemende mate pro- Misstanden bij bouw Kariba-dam Kenneth Kaoenda voorzitter van de Verenigde Nationale Onafhanke lijkheidspartij in Noord-Rhod'esië. heeft gisteren voor de speciale V.N.- commissie voor kolonialisme gespro ken over de toestanden bij de bouw van de reusachtige Kariba-dam in Noord-Rhodesië.. De regering, had aldus Kaoenda. nagelaten de bewoners van Gwembe, het gebied waar de dam gebouwd wordt uit, de leggen waarom zij hun dorpen in deze streek moesten ver laten. Toen zij een keer niet snel ge- noee wilden vertrekken werden zij ..zoals gewoonlijk" beschoten. Bij deze gelegenheid vielen acht doden, zo zei Kaoenda.. Hij zei verder, dat zeven tig tot tachtie Afrikanen in het ge bied waarheen zij waren geëvacueerd aan ..een geheimzinnige ziekte" zijn overleden. Volgens hem waren gelden •bijeengebracht om door het water ingesloten wild te redden, doch de Afrikanen werden aan hun lot over eelaten. De Afrikaanse leider barstte, toen hij dit vertelde in snikken uit en was niet in staat zijn getuigenis te voltooien. Twee dorpen in Tirol geisoleerd Behalve ongeveer 70 toeristen zijn ook circa 1800 inwoners van twee dorpen in de Oosttiroolse bergen van de buitenwereld afgesloten door la wines en een dikke laag sneeuw. Vliegtuigen zijn erin geslaagd een groep van 50 toeristen uit de lucht van levensmiddelen te voorzien. Een andere groep van 20 toeristen, me rendeels Duitsers, die zich niet ver van de eerste groep bevindt, moet nog bevoorraad worden. De 1800 geïsoleerde dorpelingen zitten reeds drie dagen zonder elek trische stroom. Vele huizen zijn bijna bedolven onder de sneeuw. De dor pen zijn Obertillaich en St.-Veit. Reddingsploegen hebben gisteren het lichaam gevonden van een van de drie jeugdige Westduitsers, die maandag in de buurt van Krimml in de provincie Salszburg door een la wine zijn bedolven. Men vreest dat de andere Duitsers eveneens zijn om gekomen. Advertentie Zachte geurige pijptabak in handige plastic tabakszak g-gg~. Vrijheitlsleider in Cuba's bergen gesneuveld Radio-Havanna meldde gisteren, dat regeringstroepen in het gebergte van Escambray een groep anti-Cas- tro-opstandelingen uiteen hebben ge slagen, waarbij de leider Osvaldo Garcia is gesneuveld. Cubaanse vluchtelingen in de Ame rikaanse staat Florida hebben naar aanleiding van dit bericht verklaard, dat Ramirez en Margarito Lanza Flores de leiding hadden van een groep van ongeveer duizend guerrilla strijders. die sinds medio 1959 in het paganda voeren. Misleidende propa ganda. „Maar dat doen wij ook. Over en weer houden wij elkaar voor de gek. Via de RON verspreiden wij b.v. valse berichten over het oppakken van infiltranten en uit de Indone sische nieuwsberichten merken wij daarna dat zij erin zijn gelopen De Papoea-commissie heeft geen I gebergte van Escambray opereerden instructies meegekregen. „Wü heb- i Margarito Flores werd in januari j.l. ben helaas geen mandaat", aldus de gevangen genomen en later terecht- Papoea-leider. I gesteld. Een 30-jarige Amsterdamse ambte- behandeling in het ziekenhuis kon na res is gistermiddag, nadat zij op I zij naar huis worden gebracht. Op 't een zebrapad met haar wagen een 1 trottoir werd de 11-jarige Thijs Blom meisje had aangereden, zo in paniek uit Amsterdam, tussen de auto en een geraakt, dat zij op het gaspedaal muur geklemd. Ernstig gewond, met trapte in plaats van op de rem. zo- een beenbreuk en verschillende in- dat de wagen het trottoir op schoot wendige kneuzingen, werd hij naar waar een jongetje ernstig werd ge wond. De ambtenares werd licnt aan het hoofd gewond, een vrouwelijke collega, die met haar meereed, liep 'n shock op. Op de hoek WibastraatEerste Oosterparkstraat verleende de jonge vrouw volgens de politie, geen voor rang aan een meisje dat op het ze brapad liep. Het meisje, de 4-jarige Wijnand van Rookhuizen uit Amster dam, werd een aantal meters meege sleurd en viel toen op straat. Na een een ziekenhuis vervoerd. Een fiets die tegen de muur stond werd ernstig beschadigd. De auto van de ambte- naresse liep lichte schade op. 100-JAKIGE IN NIJMEGEN Op 2 mei wordt in Nijmegen de weduwe M. van KolckSoer 100 jaar. Zij werd in Druten geboren. Thans verblijft zij in huize St.-Anna te Nijmegen. Advertentie HAARLEMMERSTRAAT 131 LEIDEN Terwijl fotografen zenuwachtig ondholden om hef juiste moment in un lenzen te vangen, stoof een don- ere Volvo met grote vaart naar de renspost Wyler van Duitsland Ne erland binnen. Uit het linker por tierraampje wapperde een groene k louaniersjas. In de wagen bevond ich o.a. de officier van Justitie ijl j et arrondissement Arnhem, mr. A. 'feil, supervisor bij de reconstructie lan het grensincident, dat zich za- Ilerdag aan genoemde grenspost heeft fgespeeld. Daarbij is. zoals men zich zal her ineren, de 40-jarige douanebeambte ipin uit Beek levensgevaarlijk ge- - rond geraakt. nadat hij door een tot toe niet achterhaalde personen- bijna een halve kilometer was jsleurd. In zoverre heeft de re- itruotie van het sensationele ge il. dat plotseling het anders zo rus- e grensdorp Beek in het nieuws icht, resultaat gehad dat men nu vrijwel stellige zekerheid weet, de auto, waaraan de douanier ft gehangen, lichtblauw van kleur Bij een eerste onderzoek spraken getuigenverklaringen van een _;erblauwe wagen. Een wagen waarvan het merk niet bekend is. ''ermoedelijk gaat bet om een Volvo, laar het kan evengoed een Peugeot eijn. Getuige Bij de reconstructie, waarvan de adjudant der Rijkspolitie G. Groen huis de regie voerde, waren tal van Politie- en douanefunctionarissen aanwezig. Alle mogelijke getuigen van de bewuste zaterdag waren ook nu present en werden herhaaldelijk aan een verhoor onderworpen De belang rijkste van hen. de 30-jarige mevrouw Gertrud Bücken die het begin van het incident vanuit de cabine van een vrachtwagen heeft zien gebeuren, verklaarde dat zij gezien had. dat de douanebeambte van een van de on verlaten uit de wagen een klap in het Bezicht had gekregen. Nadat, de heer Spin in de kofferruimte van de wagen een routinecontrole had uitgeoefend, „Ontvoering" Het Libanese persbureau bericht, dat volgens de Libanese gendarme rie zes jonge Libanese meisjes van het dorp Meis-el-Jabal door een Is raëlische patrouille, die op Liba nees gebied was doorgedrongen, zijn ontvoerd. De ontvoerden verrichtten landarbeid toen zij door de patrouil le werden verrast, die hen naar Is raëlisch gebied meenam. was de bestuurder in zijn. wagen ge sprongen. had de douanier, die hem achterna ging. weggeduwd en gesla gen en was toen vol gas weggereden. De douanier is daarna een eind mee- gehold en klemde zich vast aan het portier waarvan het raampje open stond. Hij werd ongeveer 400 meter meegesleurd. Toen. aldus een andere getuige een landbouwer die in de buurt woont, is de beambte er af ge vallen. Of de man er werkelijk afge vallen is of door de inzittenden van de wagen ls geduwd, heeft niemand gezien. Achterna „Onmiddellijk, toen de onheilswa gen met de hulpeloos buitenboord hangende dounaier voorbijstoof in de richting Nijmegen, ging ik er achter aan, 250 vertelde L. P. van der Geer uit Voorhout. Deze stond met zijn Simca langs de wege. de neus van de wagen naar Nijmegen gericht. Toen de man evenwel van de wagen viel is Van der Geer direct, gestopt om zich met. zijn mede-inzittende over het slachtoffer te ontfermen In de con sternatie heeft hij noch de andere beduusde omwonende en grensgan- gers het nummer van de auto en een goed signalement van de wagen ont houden. De reconstructie, die veel be kijks trok, heeft enkele uren in beslag genomen. Daarna heeft men in een naburig café de getuigen langdurig gehoord. Intussen ligt het. slachtoffer com mies Spin, nog steeds buiten bewust zijn in het Canisiusziekenhuis in Nij megen. oefenterrein voor raketten Zeven landen hebben reeds aan de NAVO meegedeeld, dat zij gebruik willen maken van het oefencentrum voor geleide projectielen, .dat op het Griekse eiland Kreta zal worden ge- vesttigd. Dit heeft het Griekse blad Makedonia bekendgemaakt. Deze landen zün Nederland, België, Denemarken. Frankrijk, Noorwegen, de Verenigde Staten en West-Duits- land. Volgens het blad verwacht men dat het oefencentrum binnen onge veer twee jaar voltooid zal zijn. Men zal aanvankelijk oefenen met van de grond af gelanceerde Ameri kaanse „Nike" en „Hawk" raketten. Er zou geen gebruik van kernladin gen worden gemaakt, aldus Makedo nia. Vier raket-eenheden zullen er tegelijkertijd gedurende een maand kunnen oefenen. Het blad zegt voorts, dat verwacht wordt da.r. de politieke en psychologische consequenties be gin volgende maand op een ministe riële NAVO-conferentie in Athene zullen worden besproken. Salvador Dali was in Delft Geen interesse voor modernen (Van onze correspondent) De Spaanse surrealistische schil der Salvador Dali, d;e Delft de stad van Johannes Vermeer en An- thonie van Leeuwenhoek wilde be zoeken, heeft wel aan dit voornemen gevolg gegeven, maar niet zoals ken nelijk aanvankelijk in de bedoeling lag. Het was namelijk het plan dat hfj betrekkelijk vroeg in de middag zou komen en dan met de directeur van de vereniging voor vreemdelin genverkeer, de heer B. Burmeister, zou gaan kijken naar hetgeen hem belang inboezemde. Ook de perschef van de Technische hogeschool, mr. J. Goedbloet, was ingelicht, aange zien Dali in de T.H. een van de daar bewaard gebleven microscopen van Van Leeuwenhoek zou gaan bezich tigen. Men heeft daar inderdaad van die oude apparatuur, maar of ze van Van Leeuwenhoek afkomstig is, is twijfelachtig. Wie er kwam: geen Dali. Pas te gen het einde van de middag ont- De ex-schoonzoon van Sir Win ston Churchill. Duncan Sandys, mi nister voor het Gemenebest, zal bin nenkort met burggravin Hudson huwen. In Spanje zijn gisteren de „boete processies van de goede week" gehin derd door sneeuw en regen In de Pyreneeen sneeuwde het harder dan ooit dit Jaar het geval is geweest en in Sorla. midden-SpanJe, vroor het twee graden. dekte een rondleider in het gemeen temuseum het Prinsenhof hem in ge zelschap van diens vrouw. De direc teur van het museum, drs. D. H. G. Bolten, leidde de gast persoonlijk rond. waarbij Dali wel belangstelling aan de dag legde voor de oude schil derijen. maar voor de moderne op de expositie contour geen enkele in teresse toonde. Daarna ging de heer Bolten met zijn gast naar de Oude Kerk. waar het graf (met grafplaat) is van Van Leeuwenhoek. Van een bezoek aan de T.H, kwam echter niets meer. Wel wilde Dali de plaats (aan de Hooikade) zien vanwaar Vermeer de grootste schilder aller tijden volgens Dali. die vroeger de voorkeur gaf aan Velasquez zijn gezicht op Delft schilderde. Het resultaat viel hem echter tegen. Dat is begrijpelijk, want van het oorsprongelijke silhou et is niets overgebleven Weer strijd bij Laos' hoofdstad Bij gevechten tussen regeringstroe pen en strijdkrachten van de Pathet Lao zijn gisteren vijftien man ge sneuveld en 35 gewond, onder wie di verse burgers. De gevechten werden geleverd in de directe omgeving van Vientiane. Dit is de eerste keer sinds december 1960. dat er weer gevochten is in de naaste omgeving van de hoofdstad van Laos. In december 1960 raakten de troepen van generaal Phoemi en de parachutisten van ka pitein Kong Lee met elkaar slaags in Vientiane zelf en de buitenwijken van de stad. Wijziging werktijdenbesluit winkels Dezer dagen is een wijziging van het werktijdenbesluit voor winkels te verwachten. Dit is gisteravond meege deeld door de heer P. J. M. Maltha, voorzitter van de landelijke r.-k. bond van handels-, kantoor- en winkelper soneel. die sprak voor de afdeling Tilburg van deze bond. „Hierbij zal", aldus de heer Maltha. ..het probleem van de vrije halve dag definitief worden geregeld. Geen compensatie zal meer plaats vinden indien deze halve vrije dae op een landelijke feestdag valt. Voor het ge val in een bepaalde week een feest dag valt. mag de op een a/ndere werk dag vallend? vrije dag worden over- eeslagen, mits binnen vier weken hiervoor compensatie plaats vindt De tot dusver toegestane werkdag van maximaal 11 uur. geldt in het vervolg slechts voor de dagen met koopavonden met dien verstande dat het, maximale aantal uren wordt, te ruggebracht tot 10. Tevens wordt be paald dat in gemeenten waar het winkelpersoneel gedurende 180 dagen per jaar langere werkdagen maakt dan normaal, b.v. in toeristische ge meenten gedurende de rest van het jaar niet meer dan 48 uur per week ma? werken. Aan het winkelpersoneel dat niet onder de CAO valt. zal het hoofdbe drijfschap detailhandel binnenkort bijzondere aandacht besteden. Onder meer zal het, vastleggen van een aan tal secundaire arbeidsvoorwaarden in een verordening worden besproken. Geen kort geding Harry Mulisch De uitgeverij Lanno In Tielt (Bel gië) heeft naar wij van de schrijver Harry Mulisch vernemen, de levering van het boekje „Harry Mulisch de minnestreel van het Leidseplein" ge schorst en zich bereid verklaard de verspreiding definitief te staken. Daarmede is volgens Harry Mu lisch de grond voor een kort geding vervallen. Over een schadevergoeding wordt nog onderhandeld. Advertentie Hoe weet U hoe een Fongers fietst? Stap naar de dealer stap op een is er een voor iédereen Fongers rijwielen zijn voorzien van: Fabrikaat (v) Vredestein banden en Sturmey-Archer versnellingsnaven. Gromiko hatl een gesprek met Tito De Sowjetrussische minister van Buitenlandse Zaken. Andrei Gromiko, heeft gisteravond een onderhoud ge had met president Tito van Joego slavië. Eerder op de dag had hfj twee uur en drie kwartier gesproken met de Joegoslavische minister van Bui tenlandse Zaken. Popovitsj. Volgens het Joegoslavische persbureau Tan- joeg werd dit onderhoud in een „geest va,» wederzijds begrip" gevoerd. Buitenlandse concurrentie BÜ Tfjdens een lunch verklaarde Gro miko: „Ik ben blij dat ik kan zeggen da* onze standpunten ten aanzien van de voornaamste internationale vraagstukken overeenkomen of bijna gelijk zyn". Gromiko legde de nadruk op het belang van de ontwapenings kwestie „De betrekkingen tussen beide landen ontwikkelen zich gunstig en er zijn reeds goede resultaten bereikt. Ik ben er van overtuigd dat uw be zoek zal bijdragen tot nog beter be grip en samenwerking", zo had Popo- Vandaag zou in München gestemd vitsj hierop geantwoord. Gromiko worden om te beslissen of men over breoet een bezoek van vijf dagen aan zal gaan tot een echte vakvereni- Joego-Slavië. 1 gingsstrijd. Volgens de voorzitter van de Westduitse bouwvakarbei ders rommelt het al sinds lange tijd. Na 1 april zijn ze er zelfs toe over gegaan, en allerminst bij wijze van grap, waarschuwingsstakingen en langzaamaan-acties te houden om de werkgevers duidelijk te maken dat het hun ernst is met hun eis: twaalf procent loonsverhoging en 100 mark per jaar extra voor de georganiseerde arbeiders. de Vakvereniging der bouwvakarbei ders, Georg Leber, is het al in vele gevallen gelukt nieuwe tariefcontrac- ten af te sluiten tussen de werkne mers en hun werkgevers, dat wil zeg gen buiten afspraken tussen de ver eniging en het Verbond van werk gevers in deze tak van het bedrijf om. Leber schetste dit gisteren als een succes, temeer omdat het plan van sommige ondernemers tot boycot van de werkgevers, die dergelijke eigen nieuwe tariefcontracten af sluiten, niet is opgegaan. In Bruns- wijk hebben de werknemers overigens een gebaar gemaakt door een staking, die al negen dagen duurde, af te bla zen. Negenhonderdvijftig stakers gin gen gisteren weer aan het werk. Nieu we tariefonderhandelingen zUn hier gaande. Massagraf in Polen gevonden Bij Przemysl aan de grens tussen Polen en Rusland heeft men een massagraf ontdekt met de stoffe lijke overschotten van rond 10.000 Italiaanse en Russische militairen. Tijdens de bezetting van Polen had den de Duitsers hier een kamp in gericht, waar zij de Italiaanse offi cieren die na de capitulatie van Italië weigerden aan het Oostfront te vechten, van honger lieten om komen. WIELRENNEN Duidelijk is dat achter alle moei lijkheden in de bouwwereld een ver maning van minister van Economi sche Zaken, prof. Erhard, staat om loon' en looneisen te matigen. Daar bij komt nog dat de bestedingsbeper king, die door de regering in Bonn is afgekondigd juist grotendeels be trekking heeft op de bouwwereld waar men immers heeft afgezien van 't bouwen van alle zogenaamde repre sentatie-gebouwen. en andere. Tenslotte is er bij de ondernemers in deze sector een grote vrees, dat een nog grotere stijging van lonen nog meer mogelijkheden zal schep pen voor buitenlandse concurrentie. Reeds nu stropen zowel Zwitserse als Nederlandse bouwfirma's met succes op de Westduitse markt De zesde etappe van de Ronde van Duitsland, een 259 kilometer lange rit van Oldenburg naar Bielefeld, is ge wonnen door de Duitser Dieter Kern- per. Hij versloeg in de eindsprint onze landgenoot Peter Post. die hiermee voor de vijfde maal in deze ronde een tweede plaats bezette, en de Belg Yloeberghs, die als derde over de streep kwam. De tüd van de winnaar was 7 uur 9 minuten en 27 seconden. Peter Post behoudt de leiding in het algemene klassement. De uitslag van de zesde etappe luidt: 1. Kemper (Did.) 7.09.27; 2. Post (Ned.); 3. Jan Janssen (Ned.); 4. Nij- dam (Ned.); 5. Luyten (Belg.); 6 Kersten (Ned); 7. Troonbeekx «Belg.» 8. Gysel (Ned.»; 9. Vloeberghs (Belg.) 10. Roman (Belg), allen z.t. als Kem per. Na de zesde etappe ziet het alge mene klassement er als volgt uit: 1. Peter Post 40.09.14; 2. Troonbeekx (Belg.) z.t.: 3. Baens (Belg.) z.t.; 4 Renz (Duld 4009.50; 5. Gieseler (Did.) 40.12.39; 6 Junkermann (Did z.t.; 7. Janssen (Ned.) 40.12 52; 8. Hermann (Did.) z.t.; 9. Kerckhove (Bel.) z.t.; 10. Impanis (Belg. z.t. BILJARTEN Roest vijfde, maar sportiefste De vertegenwoordiger van het bil jartdistrict De Bollenstreek bij het gewestelijk kampioenschap hoofdklas se libre klein biljart, de Oegstgeeste- naar Th. Roest, heeft het in hotel Schoonzicht in Lekkerkerk niet ver der kunnen brengen dan een vijfde plaats. De titel ging naar de Rotter dammer O. ran Waardenburg, die zich in elk opzicht de beste biljarter toonde. De sportiefste was echter Roest, die hiervoor bij de prijsuitrei king een speciaal compliment van de gewestelijke voorzitter, de heer F. Schimmel, in ontvangst mocht ne men. De eindstand van het geweste lijk kampioenschap luidt: O. v. Waardenburg (distr. R'dam) 8 1176 89 188 13.21 C. v ,d. Toom (Delft) 6 955 85 120 11,24 G. v. d. Louw (Gouda) 6 1102 104 58 10,59 J. W. Pasma (Den Haag» 6 1119 110 92 10.17 Th. Roest (Bollenstreek) 2 1008 101 66 9.98 A. Sterrenburg (Krimpenerwaard» 2 927 119 46 7,79

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 15