rs AATSTE STUK LEVENDAAL ORDT SPOEDIG GEDEMPT Sigarettenimporteur overweegt procedure Bejaarde genezer was onbevoegd: £75 boete Let op de resultaten WAS-AUTOMAAT Studentenraad opende gesprek over vormgeving derde T.H. Gevecht om publicaties Leidenaar toont in Noordwijk schepen op postzegels Zij wettigen oordeel niet Regering zal K.L.M. steunen jicht 1 maart 1860 Dinsdag 17 april 1962 Tweede blad no. 30632 Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doet. ex. Ned. recht de heren R. F. P. J. Dahmen (Bre da), M. C. Hofman (Den Haag), A. van Rossem (Den Haag) en K. de Waard (Overveen), doet. ex. farma cie de heer H. Burger (Leiden), kerk. voorbereidend ex. de heer H. D. de Loor (Den Haag»; doet. ex. gen. II mevrouw M. Broekhuis-v. d. Bend (Oegstgeest) en de neren F. van Ker sen te Rotterdam, H. A. van Opstall (Leiden), K. J. Roelofswaert (Den Haag), J. W. Visser (Leiden) en J. H. Schwartz (USA); semi-artsex. mevr. L. de Ruiter-Lievense ('s-Gra- venzande) en de heren W. J. F. Boer- rigter (Aerdenhout), J. Junge (Lei- Auto sleurt vrouw mee Een 63-jarige inwoonster van Lei den, die gisteravond omstreeks acht uur met de fiets aan de hand naast een zebrapad van het Levendaal overstak, werd door een personen auto gegrepen. De vrouw werd een tiental meters meegesleurd. In zorg wekkende toestand moest men haar naar het Academisch Ziekenhuis ver voeren. De politie verzoekt eventuele getuigen van dit ongeval zich in ver binding te stellen met de afdeling verkeer van de Leidse politie. den) en E. H. Nauta (Haarlem), arts- i ex. de heren B. F. H. Arps (Leiden) I en B. J. Kay (USA). Vandaag vond aanbesteding plaats et ziet er naar uit, dat het laatste stukje Levendaal nu spoedig worden gedempt. Zoals men zich zal herinneren deelden B. W. bij de behandeling van de gemeentebegroting voor 1961 le, dat het in het voornemen van het College lag om met deze kzaamheden in 1962 een aanvang te maken. Dit is thans ichied. Vandaag vond n.l. in het Stadhuis manbesteding plaats van het dem- I van dit laatste stukje, alsmede I leggen van een stamriool van de hgebrug naar de Korevaarstraat pef vernieuwen van een walmuur het Steenschuur, met bijho rde werken. totaal hadden 12 firma's voor aanbesteding ingeschreven. Van S tot laag luidde het inschrij- Igsbedrag als volgt: Fa. C. Smit ïZn te Vijfhuizen f323.000 met in- Tip van levering van alle materia- f303.000, wanneer de gemeente k gedeelte van de materialen levert Necu te Rotterdam f322.000 4.000), fa. D. Bos te Amstelveen (18.000 (f300.000), Aannemings Mij. flinke boete voor ^oorstraalvechter g, ,0p zaterdagavond komen niet al- n inwoners van Katwyk, doch ook igelieden uit de omgeving naar de orstraat om er de boel eens op Iten te zetten," zo constateerde de icier van Justitie. 'erecht stond een 22-jarige visser Leiden, die op 3 april van het is jaar onder invloed van drank keerde en zich in de Voorstraat 2 Katwijk tegen de politie verzette. Tnvankelyk had de politie hem ge- and door te lopen en naar huis gaan, doch toen hieraan geen ge- g werd gegeven en eenoploop itond, trad de politie handelend Er ontstond een geduw en ge- K ik en pas na assistentie kon ver- tfpite in de auto worden gewerkt en ar het bureau worden vervoerd. )e officier van Justitie wees erop. ,i verdachte het vorig jaar ook al trokken is geweest bij een gevecht ft de politie. Toch wilde de officier )g clementie gebruiken en volstaan 't f 100 boete en een voorwaarde- gevangenisstraf van 2 maanden et 3 jaar proeffijd, doch met de na- ukkeiyke waarschuwing, dat bij rhaling zware straffen zullen wor- i opgelegd. De politierechter veroordeelde con- fm de eis. Advertentie Zoekt U een schoorsteenklok, wandklok of wekker. d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het. De beste merken. Junghans - Kienzle - Mauthe. Kennemerland te Heilo f311.000 f292.000), fa. J. C. Koudan te Vinke- veen f308.000 (f293.000», fa. J. Mens te Lisse f299.000 (f280.000), fa. C. A. Langeveld te Alphen f 298.000 (f 278.900), fa. Compeer te Oegstgeest f297.750 (f278.900), fa. C. M. Dee- renberg en Van Wijk te Alphen f295.000 (f277.000), Gebr. Van Hees te Utrecht f287.700 (f269.400), fa. L. P. v. d. Geer en Zn te Leiden f276.000 (f259.000) en de fa. Stuif zand te Leiden f271.400 (f254.400). Er zal veel veranderen Onze foto. die vanaf de trans van de Lodewijkstoren werd genomen, geeft een duidelijk beeld van de hui Nationaal congres in Woudschoten (Speciale berichtgeving) Een der hoofdonderwerpen van het tweede nationale congres van de Ne derlandse Studentenraad, dat gister middag in het Zeister conferentie oord Woudschoten werd geopend, vormt het project voor een derde Technische Hogeschool die zal wor den gebouwd op het landgoed Drie- nerlo bij Enschede. Voorts komen tijdens dit congres, waaraan door on geveer honderd studenten van de verschillende universiteiten en hoge scholen wordt deelgenomen, ook het buitenlandse beleid van de Neder landse Studentenraad en de positie van de buitenlandse studenten tijdens plenaire zittingen aan de orde. De conferentie, die tot donderdag duurt, werd maandagmiddag na een inleidend woord van de praeses, de heer A. H. D. Ingen Housz uit Leiden, geopend door de rector-magn. desig- natus v. d. T.H.-Twenthe. dr. Berk- hoff, die een causerie hield waarin hij opmerkte dat bij het totstand komen van het nieuwe project ge wenst moet worden geacht naar we zenlijke veranderingen en nieuwe methoden ten opzichte van de be staande technische hogescholen te streven. De plannen inzake de opzet verkeren thans nog in een wordings proces, aldus dr. Berkhoff, die zei zich nog geen concreet beeld te kun nen vormen met betrekking tot de beste kansen voor de ontwikkeling van de nieuwe technische hogeschool en het scheppen van het meest gun stige klimaat. De inleider noemde de steun en de medewerking van de ge- interesseerden en in het bijzonder van de Technische Hogescholen Delft en Eindhoven van het allergrootste be lang. De derde T.H. zal worden ge bouwd volgens het z.g. campus-sys- campusleven deel te nemen door te wonen in de directe nabijheid van de hogeschool. Er wordt gedacht aan de bouw van diverse wooneenheden, elk bestaande uit een achttal flats in drie woonlagen, die per gebouw plaatsbieden aan 36 studenten. Men rekent op 2.000 tot 2.500 studenten, die zelf de regels van orde onderling verkeer moeten aangeven. De ge dachten van dr. Berkhoff gaan in de richting van een studentendorp, bijv. met inbegrip van leidinggevende functionarissen, zoals een „burge meester" en zijn „wethouders", waar bij ook het verenigingsleven zich in ruime mate zal kunnen ontwikkelen Het streven is erop gericht een aca demische gemeenschap te creëren, die de persoonlijkheidsvorming van de student ten goede zal kunnen komen, i aldus dr. Berkhoff, die zei, verder I liever niet vooruit te willen lopen op de conclusies welke tezijnertijd met betrekking tot de vormgeving van deze hogeschool worden getrok ken. ranstruita Niet alleen voor grote, maar óók voor fijne was Automatisch wassen met droge handen. Dit doet de Constructa: Grondig voor- weken - centrifugeren - voorwas - hoofd was spoelen - wegpompen - spoelen wegpompen spoelen - centrifugeren spoelen-centrifugeren - spoelen droog- centrifugeren. Alles automatisch. En Skip, het matig - schuimende wasmiddel, dat speciaal voor moderne wasmachines is ontwikkeld, hoort bij deze verfijnde werk wijze. Wij zenden U gaarne informatie over de Constructa. Skip: Hét wasmiddel voor de Constructa O CQ Zend mij Uw catalogus Naam: Adres: Woonplaats: Opzenden aan: Constructa Nederland Keizers gracht 522 - Amsterdam-C. - Telefoon 020-3 23 98 „Zo er een daling In de verkoop van sigaretten komt als gevolg van medi sche publicaties, zal zy slechts tij delijk zijn". _.c,. rDeze voorspelling kwam gisteren teem. Alle studenten dienen "aan "het uit de mond van de heer J. P- Coe- dige situatie, waarin straks zeer veel hield de heer J. ter Schiphorst uit zal veranderen. Links op de foto de Leiden een boeiende causerie over Leefsteenbrug, welke in verband met J „De scheepvaart op postzegels", de dempingsplannen straks overbodig wordt. Op de voorgrond nog juist Deze bijzonder interessante zichtbaar de Groenebrug, welke verbreed zal worden. Geheel rechts het complex woningen, met op de hoek het gebouw van de Commissie voor huishoudelijke- en gezinsvoor lichting („De Hoeksteen"), dat bin nenkort wordt gesloopt, waardoor hier een ruim plein ontstaat. In de raad is, zoals bekend, wel eens de suggestie gedaan, om de wekelijkse markt naar deze omgeving te ver plaatsen. Vrijwel algemeen was men voor dit plan niet enthousiast. Op de achtergrond het reeds eerder ge dempte Levendaal. primitieve mens ging het naar de vaartuigen uit omstreeks 6000 jaar voor Christus, het schip dat de apos tel Paulus naar Rome voerde, de vi kingschepen der Noormannen, de vloot van Hendrik de Zeevaarder, het schip, waarmede Columbus Ame rika ontdekte, de vaartuigen van de Pilgrimfathers, de Vliegende Hollan der, de Willem Barendsz, oorlogs schepen en zeeslagen, barken, brik- In de gisteravond gehouden ver gadering van de Noordwykse Ver eniging van Postzegelverzamelaars leerzame lezing illustreerde hij met een deel van zijn voorbeeldig opge zette collectie, die aller bewondering afdwong. Na een zeer grondige voor- ken."schoeners, sloepen, jonken, mo- bereiding en een intense studie bleek derne koopvaarders en tankers. deze verzameling te zijn opgebouwd, zodat de heer Ter Schiphorst terecht kon zeggen, dat bij het opzetten van zo'n collectie meer moed nodig is om verder te gaan dan om te beginnen. De volledige ontwikkeling van de scheepvaart in het bestaan van de Sport en vissery waren evenmin vergeten. Uiteraard is dit slechts een zeer bescheiden greep uit alles wat te bezichtigen viel. De Noordwijkse philatelisten, die van de heer Ter Schiphorst de primeur van zijn cau serie hadden gekregen, hebben mensheid was op deze albumbladen een prachtige avond aan beleefd. met postzegels afgebeeld. Van boomstammen en vlotten van Schilderwerken aanbesteed In het gebouw van de Genie aan de Morsweg werd vanochtend een openbare aanbesteding gehouden. Aanbesteed werden de volgende schil derwerken: bestek 15.4702: verven militaire gebouwen en werken in dienstkring Soesterberg; bestek 15.4703: idem op vliegbasis Ypenburg en omgeving: bestek 15.4704: idem te De Lier; bestek 15.4705: idem op ma rinevliegkamp „De Kooy" te Den Helder; 15.4706: idem op marine vliegkamp Valkenburg. Er werd als volgt ingeschreven: Förster, Zeist f 89.490, Mens, Utrecht f 89.990, Put man, Utrecht f 94.000, Van Emden, Velp f 96.000, Weysters, Bergen op Zoom f96.100, op best. 15.4702 (in tot. 12 inschrijvers). Op bestek 15.4703: Schotel, Dordrecht f 35.586, De Bok, Leerdam f36.000, Verlaat, Kamerik (U) f37.000, Antonissen, Breda f38.000. Putman, Utrecht f38.000 (in totaal 9). Op bestek 15.4704: Putman, Utrecht f 14.900, De Bok, Leerdam f15.800, Verlaat, Kamerik f 15.900, Antonissen, Breda f 16.000, Schotel, Dordrecht f20.025 (in totaal 6). Be stek 15.4705: De Vries, Groningen f 12.628, Kamp, Zaandam, f 13.850, Renooy en Zn., Schagenbrug f 14.450, Klein, Den Helder f 14.599, Schotel, Dordrecht f 14.827 (in totaal 6). Op bestek 15.4706: Fa's Minnee en Van Beelen f53.980; Verlaat, Gameren f54.500. Schotel. Dordrecht f54.785, De Bok, Leerdam f 56.300, Van Duren, Eindhoven f58.000 (in totaal 12). De gunningen werden in beraad gehou den. Plannen nieuwbouw R.-K. Vakschool De plannen voor de bouw van een tweede R.-K. Vakschool voor Meis jes verkeren nog steeds in een begin stadium, aldus het jaarverslag over het jaar 1961 van de school aan het Galgewater. Met vreugde wordt ech ter geconstateerd, dat het ministerie definitief zijn toestemming heeft verleend voor de bouw van een nieu we school voor de opleiding tot lera res. Dit in tegenstelling tot vroegere plannen, die de bouw van een pri maire school beoogden. Er wordt nu hard gewerkt aan het opstellen van JUBILEUM L. H. KLOOS De heer L. H. Kloos, filiaalhouder i de N.V. C. C. Bender's Piano- Orgelhandel aan de Hogewoerd, 0 K>pt donderdag zijn zilveren jubi- het gewijzigde lokalenplan. Wat be- um te vieren. Het is de derde gene- Kloos, die bij de firma in dienst eweest of is. Op zestienjarige leef- begon de jubilaris als piano- aker, daarna werd hij stemmer en ~'otte filiaalhouder. Het jubileum donderdagochtend in intieme gevierd worden. Voor de Leidse kantonrechter Een van de 5000 para-normale genezers die ons land rijk is stond gisteren terecht voor de Leidse kantonrechter. Het was een 70-jarige magnetiseur uit Delft. Hij had zijn praktijk in Leiden uitgeoefend. Op vastgestelde spreekuren trachtte hij zijn patiënten van allerlei kwaaltjes te genezen. Hij werd ervan beschuldigd in tenminste drie gevallen de geneeskunst te hebben bedreven zonder daartoe de bevoegdheid te bezitten. De bejaarde genezer voerde tot zijn verdediging aan. dat hij zijn patiënten nooit een medicijn voorschreef en hen nooit aanraakte. ,.Van onbevoegd bedrijven van de geneeskunst kan in mijn geval dus geen sprake zijn", meende hij. Drie getuigen verklaarden ter zitting, dat ze dankzij de behandeling door hun magnetiseur van hun kwalen genezen Secretaris J. Vink, die bij verhin dering van de voorzitter, deze goed bezochte vergadering in „Flora" leid de. attendeerde nog op de zomerze- gels, die op 27 april a.s. verschijnen zullen. In zyn requisitoir wees de officier, mr. C. Sluyk, ,de man er met nadruk op, dat hij volgens een bepaald wets artikel strafbare feiten had gepleegd daar de wijze waarop hij lichamelijke pijnen had bestreden als onbevoegd uitoefenen van de geneeskunst wordt aangemerkt. Zijn eis bepaalde hij derhalve op drie geldboetes van f. 100 subs 20 dagen. Verdachtes raadsman meende dat 't. wetsartikel vastgelegd in 1865. totaal verouderd was. mede gezien de nog steeds groeiende erkenning, die de paranormale geneeswijze ook in bepaalde medische kringen in middels heeft verkregen. ..Mijn cliënt wordt vervolgd omdat hij de wet overtreedt en het is toch bepaald pa radoxaal. dat de overheid waaraan de verdachte voor iedere behande ling 4% omzetbelasting betaalde, in de loop der jaren aldus voor laakbare handelingen een flinke som incas seerde. De kantonrechter mr. W. de Koning corrigeerde de wetsovertre ding met drie boetes van f. 25 subs 5 dagen. Boffers treft de grond werd nog juist voor het einde van het jaar het voorlopige koopcontract ter goedkeuring aan het ministerie gezonden. De school werd op 31 december van het afgelopen jaar bezocht door 830 leerlingen, van wie 502 de volledige opleiding ge- j I noten. „De wet laat helaas niet toe in deze zaak een hogere boete dan f. 30 subs. 5 dagen te eisen mede omdat hier /an geen recidive sprake is „aldus richtte de officier zich tot een 28- jarige fabrieksarbeider uit Leiden, die samen met zün broer, een 23-jarige magazijnbediende uit Leiden terecht stond wegens straatschenderij. Uit het onderzoek bleek duidelijk, da.t het door hen gepleegde feit nog wat uitsteeg boven wat gewoonlijk onder straatschenderij wordt ver staan. In de vroege ochtend va-n 20 januari jl. zagen twee werklieden van de ma-rktdienst die bezig waren op de Botermarkt de marktkramen op te zetten dat beide verdachten een op de Nieuwe Rijn staande en met ca. 50 zeilen geladen handwagen op duwden in de richting van het water. Terwijl een der verdachten de 23- jarige broer zich haastig uit de voe ten maakte, gaf de ander de wagen nog een laatste duw, waarop wagen met lading in het water van de Nieuwe Rijn verdween. Een toevallige voorbij gangster heeft beide verdach ten een huis in de Beschuitsteeg zien binnenvluchten Hoewel beide werk lieden verklaarden, dat beide ver- Anti—Peron—actie De federale bestuurder van de pro vincie Buenos Aires, Etchepareborda, heeft gisteravond alle gekozen ge meentelijke autoriteiten van hun functie ontheven. In de Argentijnse hoofdstad ziet men deze maatregel als een stap tegen de aanhangers van ex-president Peron die bij de jongste verkiezingen in Buenos Aires de meerderheid kregen. Etchepareborda verzocht de burge meester en raadsleden nog 48 uur in functie te blijven zodat hij de tijd heeft bij besluit nieuwe personen aan te stellen. België neemt maatregelen tegen aardappelschaarste (Van onze Belgische correspondent) De Belgische regering heeft giste ren in overleg met het bedrijfsleven enige maatregelen genomen om de gevolgen van de aardappelschaarste zoveel mogelijk te beperken. Men heeft vastgesteld dat de in België aanwezige voorraden voldoende zijn om de normale bevoorrading te ver zekeren. Besloten is dat: a) de invoer tot nader order vol komen vrij zal zijn, b) de maximumprijzen worden in getrokken, c) de uitvoer zal worden beperkt tot 10 procent van de in de loop van het vorig jaar uitgevoerde hoeveel heid. Deze laatste bepaling is vooral ge maakt omdat Engeland de laatste tijd grote hoeveelheden Belgische aardappelen uit de markt neemt. Men verwacht dat als gevolg van deze maatregelen de aardappelprijs lingh, de directeur van de Erven de Wed. J. van Nelle NV, tijdens de jaarvergadering in Rotterdam, was het commentaar van de Bond: „Wij hebben deze cijfers slechts in onderlinge verhouding verstrekt". „Een bijzonder voorbarige reactie", heeft nu de importeur van Lexington weer gezegd. „Er zijn wel degelijk an dere merken als vergelijkingsmate- aal getest. De gegevens hierover zu len een Rotterdamse notaris binnen kort beeiken. Maad men gaat in het buitenland niet over één nacht ijs. De proef wordt vele malen herhaald, zelfs met zestig sigaretten van één merk." De juridisch adviseur van deze im porteur heeft ook nog gezegd, dat zijn cliënt een procedure tegen de Consumentenbond overweegt op De heer Coelingh baseerde deze grond van het plegen van een on stelling op ervaringen, die in Ameri ka zijn opgedaan. Daar zijn de eerste publicaties al enkele jaren geleden verschenen Na een aanvankelijke daling, kwam er weer een toeneming van het verbruik. Een toeneming, die de daling verre overtrof. Kennelijk zijn niet alle tabakver werkende fabrikanten zo optimistisch gestemd, gezien de felle campagne, die door enkele tegen de Consumen tenbond is ontketend. Eerst die enorme advertenties, waarin het resultaat van het onder zoek van de Consumentenbond naar teer- en nicotinegehalte aangevoch ten werd op grond van onderzoekin gen door buitenlandse laboratoria. „Absolute cijfers zeggen ons niet", rechtmatige daad. Wanneer althans alle gegevens, die thans uit het bui tenland binnenkomen, zijn bestu deerd en daartoe aanleiding geven. Volgens deze adviseur heeft de Con sumentenbond gehandeld in strijd met de zorgvuldigheid, d ie in het maatschappelijk verkeer betaamt ten aanzien van een andere persoon of goed. Inmiddels heeft ook het Verbond .van Sigarenfabrikanten in Neder land verklaard, dat de Nederlandse Consumentenbond met zijn publika- tie de consumenten nodeloos heeft verontrust en het algemeen belang niet heeft gediend Evenzeer worden, volgens dit Verbond, op die wijze no deloos zakelijke belangen geschaad. Minister Visser: De minister van Defensie, ir. Visser, wil absoluut niet ontken nen dat zijn taak zwaar is en de inzet van zijn hele persoon vraagt. Maar een oordeel over zijn beleid zou volgens hem grotendeels moeten berusten op de resultaten die tijdens zijn ministerschap zijn bereikt. Minister Visser zegt dit in de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over zijn begroting. In het voorlopig verslag hadden vele leden opgemerkt dat de bewindsman niet zou zijn opgewassen tegen zijn zware taak. De minister zegt nu dat hij het jammer vindt dat deze leden hun mening niet nader hebben toe gelicht. Zij gaan voorbij aan de bereikte resultaten. ,,En hetgeen er is bereikt wettigt niet het over mij uitgesproken oordeel", aldus de minister. Kwestie-Van der Putten Over de „kwestie-Van der Putten" zegt minister Visser dat in het hui dige stadium een zo groot mogelijke openbaarheid in het belang der pu blieke zaak is, maar hij meent ook dat niet door het publiceren van namen meer persoonlijk leed mag I worden toegebracht dan in het al gemeen belang onvermijdelijk is. Zorgvuldig moet worden overwogen of persoonlijke belangen eventueel dachten de wa«enhadden geduwd. tofnX ontkende de jongste verdachte ten stelligste de wagen te hebben aange raakt. Zijn broer bevestigde dit na drukkelijk. „Hij waarschuwde mij zelfs nog het niet te doen. maar ja ik had een stevig biertje op en luis terde dots niet naar hem", aldus de 28-jarige verdachte, die overigens in het midden liet of hij al of niet spijt van zijn wandaad had. Aangezien een aantal dekzeilen nog kon worden opgedregd. bleek de aanvankelijke schade van ruim f. 4500 te zijn gere duceerd tot f. 2.000. Op de vraag van de kantonrechter hoe het, met de schaderegeling stond, antwoordde de ouidste verdachte dat hij de f. 2000 met f. 5.per week mocht afbetalen. „Dan zult U zich deze streek nog 8 uit speculatieve overwegingen vast gehouden voorraden op de markt zul len komen. jaar herinneren", repliceerde de kan tonrechter Toen even later uit een nagekomen schrijven van de bena deelde partij bleek, dat verdachte tot heden nog niets had betaald, ver klaarde deze: „Ik was tot dusver werkeloos maar Ka binnenkort met de aflossingen beginnen". Het speet de kantonrechter eveneens dat zijn vonnis conform de eis zo mild moest voor het algemeen belang moeten wijken. De minister kan dus nog niet zeggen, in hoeverre en onder welke voorwaarden de vertrouwelijke bij lagen bij de door hem ingediende nota kunnen worden vrijgegeven. De minister herhaalt dat hij onder be paalde omstandigheden tot nader overleg ten volle bereid is. De be windsman ontkent dat hij over de zaak-Van der Putten inlichtingen zou hebben ingewonnen bjj de oud- KNIL-officieren Westerling. Tot een bedrag van 350 miljoen gulden (Van onze Haagse correspondent) Zeer binnenkort kan de in diening van een wetsontwerp worden tegemoet gezien, waarin financiële steun aan de KLM wordt verleend tot een bedrag van ongeveer f 350 miljoen. Al in het begin van dit jaar zegde minister Korthals de Tweede Kamer toe, dat hij „voorstellen zou indienen" om de KLM, die de algemene terug gang in de burgerluchtvaart sterk ondervindt, te helpen bij de modernisering van haar lucht vloot. Als mogelijkheden komen in aan merking een garantiestelling en een kapitaalsdeelneming door het Rijk. Een andere mogelijkheid om de fi nanciële positie van de KLM te ver beteren is de vervanging van een le- De Karei Doormail morgen in ons land Hr. Ms. Vliegkampschip „Karei Doorman" zal morgen in Den Helder terugkeren na een voorjaarsoefenreis naar het westelijk halfrond, die on geveer drie maanden heeft geduurd. Het ligt in de bedoeling, dat het schip omstreeks 8.15 uur in de nieuwe haven van Den Helder afmeert. De commandant der zeemacht in Nederland, schout-by-nacht mr. A. N. baron de Vos van Steenwijk, is vanmiddag van het marinevliegkamp „Valkenburg" per helikopter het thuis komende schip tegemoet gevlo gen. Hij heeft zich aan boord bege ven, teneinde commandant en be manning van de „Karei Doorman" te verwelkomen. T erech tstel lingen in Sowjet—Unie Het blad „Sowjetskaja Litwa" heeft gemeld dat drie van de vier mensen die te Wilna ter dood veroordeeld werden wegens speculatie, zijn te rechtgesteld. Het blad maakte geen melding van het lot van de vierde terdoodveroordeelde. In joodse kringen in Parys is ver nomen. dat de terechtstelling onder de joden in de Sowjet-Unie grote ontsteltenis teweeg gebracht heeft. Dezen vrezen dat de Russische auto- ning van f 70 miljoen, die de KLM in i riteiten de joden verantwoordelijk Amerika sloot, door een nieuwe le- willen stellen voor het levensmidde- ning met langere looptijd, waarbij lentekort dat zich op het ogenblik in blijven. De jongste verdachte werd i een beroep kan worden gedaan op de verschillende streken van de Sowiet- vrygesproken I Nederlandse kapitaalmarkt. Unie voordoet.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3