I. Leek en ambt op concilie-congres ROUWKOOP vierde haar zesde lustrum ^)r. P. J. Donker buiteng» Leids lector voor urologie ewoon Dr. J. B. Schulte Nordholt Leids lector N.-Amerikaanse cultuur Stijlvolle paaswijding afdeling 5 Leiden Ned. Chr. Vrouwenbond Laatste dag in Nijmegen Prof. dr. A. C. Bouman legt in september zijn funetie neer Soblen vrij Spel Briels in Rotterdam Jubilarissen gehuldigd Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 14 april 1962 Vierde blad no. 30630 Thans werkzaam in Rotterdam (0on lector in de faculteit der ge- j^eskunde om onderwijs te geven in urologie, dr. P. J. Donker. Dr. Donker, die geboren is in 1914 jdeerde aan de Gemeentelijke Uni- rsiteit te Amsterdam, alwaar hij J1951 promoveerde tot doctor in de jneeskunde op een proefschrift, ge teld: „Over de behandeling van de Crforerende buikverwondingen". [Dr. Donker trad in 1945 als oor- jgsvriiwilliger in dienst van de Ko- giklijke Marine en was van 1945- als chirurg in Indonesië werk- LEIDERDORP Begrafenis Zr de Geus In de Ned. Herv. Kerk werd gis pen, voorafgaande aan de teraar debestelling van het stoffelijk over- jhot van mej. T. de Geus ,een rouw- lenst gehouden. Velen waren aanwezig om haar de Matste eer te bewijzen. Een schat ■n kransen en bloemen dekte de 1st. J. P. Honnef leidde de rouw- t. Hij sprak naar aanleiding van tekst uit Openbaringen 14 13, Za- b de doden, die in den Here sterven "Ds. Honnef zei, dat er thans een ide gekomen was aan een leven, it slechts arbeid voor de lijdende ins in nood heeft gekend. Ms waarnemend voorzitter van het ene Kruis, sprak de heer R. van Hoek. Hij zij dat zuster De Geus urende de jaren 19271952 haar ;ping met nimmer aflatende trouw grote liefde vervuld heeft. 'Dokter G. A. de Bruyne zei, dat irefe gedurende ruim dertig jaren met ?m samen gewerkt heeft. Voor hem zy in de herinnering blijven le- als voorbeeld van plichtsbetrach_ fNamens de EHBO sprak de heer X Brinksma, hij zei, dat zij als be- piurslid en commissaris van mate- aal veel voor de EHBO is geweest, n dat allen haar een warm hart toe Jroegen. Kerkdiensten Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. J. P. fionnef; 6.30 uur eerw. heer J. v. d. r floek. Zijlkwartier: 6.30 uur ds. J. P. Honnef. GerefKerk10 uur ds. J. aa8anga; 6.30 uur ds. J. J. Dijk. Zyl- twartier 9 uur ds. J. J. Dijk; 5 uur {s. J. Banga. Ver. Vrijz. Herv., ge- )ouw Lindelaan 12a: 10.30 uur de leer J. Volkers van Utrecht. OEGSTGEEST Herbenoeming burgemeester De commissaris der Koningin heeft ui het gemeentebestuur mededeling idaan van het Kon. besluit van maart j.l., waarbij de heer H. L up Boeuff met ingang van 16 april s. is herbenoemd als burgemeester Oegstgeest. Onze plaatsgenoot, mr. J. C. J. tan Vucht, inspecteur van 's Rijks belastingen, is bij K.B. benoemd tot Kbstituut.-griffier bij het Gerechts- •f te Arnhem. WARMOND Nieuwe bestuursleden Groene Kruis In de stad Rome hield de afdeling fan het Groene Kruis, omvattende Ijle gemeenten Voorhout, Sassenheim, b Warmond een buitengewone le denvergadering. Op de agenda stond o.m. de ver- Bezing van een nieuwe secretaris 7ermeld. Met algemene instemming irerd mevrouw P. J. Broer-van Ar iel in deze functie gekozen. Tot penningmeester werd de heer K. van Leeuwen gekozen. Ter tafel kwam het voorstel om I meer actie onder de leden te voe lden vooral wat betreft de financiële zijde van de vereniging. I Mevr. J. Visch-Couvee is van plan '•pet enkele andere dames een actie- Jpomité op te richten. De vacature van een wijkzuster beeft de volle aandacht van het be- ||tuur dat echter in dit stadium nog ■feen definitieve mededelingen kon doen. J Er is wel een tijdelijke vervangster gevonden van zuster Muilerman. Het "probleem is de huisvesting van de •zuster. Gelukkig zijn er enkele mo gelijkheden, die een oplossing voor dit probleem kunnen geven. 1* 1 zaam, waartoe hij werd opgeleid in het St. Fransiscus gasthuis te Rot terdam. Na zijn repatriëring specialiseerde de nieuwbenoemde lector zich in de urologie. Hij is thans hoofd van de afdeling urologie van het St. Fran siscus gasthuis en consulent van het ziekenhuis Eudokia te Rotterdam. Behalve het genoemde proefschrift heeft dr. Donker verscheidene pu- blikaties op het gebied van de uro logie het licht doen zien ZOETERWOUDE Om de tafeltennisl-itel Voor de zesde keer zullen de Zoe- terwoudse tafeltenniskampioenschap pen weer worden gespeeld en wel op tweede paasdag. De organisatie be rust by PIT '54. Er worden- ditmaal tweeafdelingen gevormd. In de eerste afdeling zullen alle leden van Effect '54 en PIT '54 uitkomen, en in de andere afdeling alle niet-wedstryd- spelers. Voor het eerst staat er dit jaar een wisselbeker voor de kampioen van Zoeterwoude op het spel. De in schrijving staat tot uiterlijk maandag 16 april open bij mej. A. v. d. Krogt, Hoge Rijndijk 199 en dhr. J. de Boer, Zwetkade 2. Verscheidene publikaties BU KB is dr. J. B. Schulte Nord holt benoemd tot lector aan de Leid- se Universiteit in de faculteit der letteren en wijsbegeerte om onder wijs te geven in de cultuur van Noord-Amerika. Dr. J. B. Schulte Nordholt werd in 1920 te Zwolle geboren, alwaar hij ook het lyceum bezocht. Van Salarissen van gemeentepersoneel B. en W. hebben de Leidse ge meenteraad een voorstel doen toe komen dat beoogt, voorgenomen sa larisverhogingen van het gemeente- personeel overeenkomstig de salaris, regelingen van de overheid voorlopig als voorschot uit te keren. De kosten worden voor 1962 op f 750.000,— ge raamd. De te treffen maatregelen hebben in de eerste plaats betrekking op een algemene verhoging met 5.2% en in de tweede plaats op gediffe rentieerde salarisverhoging over een periode van vier jaren. Aangezien de voorschriften nog niet geheel bekend zijn, stellen B. en W. voor voorlopig geen omvangrijke ad ministratieve werkzaamheden te gaan uitvoeren, die nog niet een de finitief karakter hebben. Vandaar dat de voorschotregeling wordt be pleit. Dansfeest Meisjes-H.B.S. Gezelligheid kent geen tijd. Dat bleek gisteren in „Den Burcht", waar de leerlingenvereniging van de Meis- jes-HBS een dansavond hield. De gladde vloer bleef geen ogenblik on bezet, mede dank zij het onvermoei bare optreden van het Leids Stu denten azz Gezelschap. Vier meisjes uit de eindexamen-klas maakten van de gelegenheid graag gebruik om tus sen het dansen door een aantal grap pige afscheidsliedjes te zingen, ij oogstten er uiteraard veel succes mee. Advertentie (Deze pagina is ged. gecorrigeerd) Besprekingen over Zuidwest—Afrika Premier Verwoerd van Zuid-Afrika heeft gisteren in het parlement te Kaapstad meegedeeld, dat de voor zitter en de vice-voorzitter van de speciale commissie voor Zuidwest- Afrika van de V.N. zijn uitgenodigd voor een bezoek aan Zuid-Afrika om daar besprekingen te voeren over west-Afrika. Zoals bekend staat deze voormalige Duitse kolonie onder beheer van Zuid-Afrika. Het recht hiertoe werd Zuid-Afrika na de eerste wereld oorlog verleend door de Volken bond. De V.N. stellen nu dat zij de opvolgers van de Volkenbond zfjn. Hiermee gaat de Zuidafrikaanse re gering niet akkoord. De V.N.-commissie voor Zuid- Afrika heeft opdracht vóór 1 mei naar Zuidwest-Afrika te gaan ten einde de weg te bereiden voor de onafhankelijkheid van dit gebied. „Wanneer er één vraagstuk is waarmede wij dagelijks via radiotelevi sie en krant worden geconfronteerd, dan is dit zeker het grote probleem van het lijden. Berichten over hongersnood, oorlog en revolutie, slacht- I offers van het verkeer en van mensen, die zich niet kunnen handhaven op het goede pad, komen vrijwel dagelijks onder onze aandacht. Het leed I bezoekt nu de een, dan de ander. Onder deze omstandigheden, doet het troostend aan wanneer wij ervaren, dat een hand van een goede bekende j zich naar ons uitstrekt. Het wordt echter nog belangrijker te weten en te J geloven, dat wij met al onze moeiten en zorgen tot de Hemelse Vader j mogen gaxtn, die ons wil aanhoren tot het laatste woord". winnen. Zegt Paulus niet, dat wy in Hem meer dan overwinnaars zijn? Na Goede Vrijdag, komt Pasen, waarop wij Christus' opstanding mo gen herdenken. Aan dit lijden, sterven en opstaan werd deze avond ook in lied en de clamatie herinnerd, o.a. in gedich ten van Jan H. Groot. Willem de Mérode en Martinus Nijhoff. Boven dien was er de medewerking van een dubbel gemengd kwartet onder leiding van de heer Arnoldus, dat met zeer veel gevoel enkele liederen ten ge hore bracht, w.o. „Bfj het kruis", „De dood van de Verlosser" en „Ik zeg het allen, dat Hij leeft". Temidden van het drukke leven van elke dag en nog slechts kort ge scheiden van de stille week, vormde deze paaswijding indrukwekkend en stijlvol voor velen een bijzon der uur van bezinning. Aan het begin van de avond heeft mevr. Van der Kwaak met een en kel woord het overlijden van zuster T. de Geus te Leiderdorp, herdacht. Zi: was een trouw lid van de afde ling, waarvan veel enthousiasme uit ging, aldus de presidente. Het probleem van het lijden I Met het uitspreken van deze ge- dachten opende de presidente van de i afdeling Centrum van de Ned. Chris- j ten Vrouwenbond, mevr. A. A. van der Kwaak-v. d. Berg, gisteravond in de Geref. Jeugdhuis aan de Bree- straat de paaswfjding, welke aldaar j was belegd. Komende tot een korte meditatie over Christus' kruiswoord I ..Mijn God, waarom hebt Gij Mij ver laten", wees zij er op, dat Zijn ster ven de ontmoeting tussen God en mens weer mogelijk heeft gemaakt. Hfj moest door God verlaten worden opdat Hij met ons zou zijn alle dagen van ons leven. Door Zijn dood kan ons geen verdrukking meer over- MARKTBERICHTEN ALKMAAR. 13 april. Kaasmarkt Noteringen fabrleksedammer f 1.89 re- L delijk, Goudse Volvette f 2.01, kalm. 1945 af de oorlogsjaren bracht hfj door in gevangenis en als on derduiker studeerde hij. geschie denis te Amsterdam, alwaar hy in 1951 promoveerde op een proef schrift: „De Tuin der Hesperiden". Sindsdien is zijn belangstelling gericht op Noord-Amerika. In 1956 verscheen van de hand van de nieuwbenoemde lector na een studie reis naar de Verenigde Staten een boek over de geschiedenis van de ne gers aldaar, onder de titel: „Het i volk dat in diusternis wandelt". Van deze studie verschenen ook Duitse, Engelse en Amerikaanse edities. Vo rig jaar publiceerde dr. Schulte Nordholt, die ook als dichter en li terator bekendheid geniet, een gro te studie over Abraham Lincoln Be halve de genoemde studies heeft dr. Schulte Nordholt ook nog verschil lende andere publikaties het licht doen zien. Woorden in de roos Prof. dr. A. Dondeyne, de wijsgeer van de universiteit van Leuven, be gon de derde dag van het congres in Nijmegen, waar de themata van het komende concilie behandeld wor den. met een prachtige lezing over de verhouding ambt-leek, het tweede thema van dit congres. De grondslag van zijn beschouwing over deze ver houding was volgens hem de heils historische interpretatie van de kerk. Wie heilsgeschiedenis zegt, spreekt zowel over het neil als over de ge schiedenis en het verband tussen die beide. Gods heilswerk bewerkt het heil van de mens en maakt de mens vrij voor zijn God. zodat er geschie denis gemaakt wordt. Dat komt om dat de bijbelse God geen magische macht is, die storend optreedt in het leven der mensen, maar een levend mysterie van liefde en waar liefde de mens benadert en aanspreekt, daar gebeurt altijd iets. Gods heilswerk is altyd bron van historiciteit. Dat is zeer belangrijk voor de mensheid van vandaag, die haar naiviteit verloren heeft en zich telkens weer afvraagt of het geloof in God geen mystifica tie is. Omdat God geen magische kracht is, maar een levende Geest, die door woord en liefde op de mens inwerkt is het christendom zelf geen magische macht, die zonder meer het verloop van de geschiedenis vertoont, maar maakt het zelf geschiedenis. Nu is de kerk als heilshistorische realiteit geen statische, hetzij juridi sche of mystieke realiteit, maar de kerk is een opgave, die slechts ver vuld kan worden door de aedificatio ecclesiae, waarin Woord, Geest en Sinds 1946 Leids hoogleraar Op zfjn verzoek Is bij Koninklijk Besluit eervol ontslag verleend als Leids hoogleraar aan prof. dr. A. C. Bouman. Prof. Bouman, die de talen der oud-Germaanse volken en hun letterkunde doceert. bereikt in augustus de pensioenverplichte leef tijd van zeventig jaar. Het eervol ontslag is verleend met ingang van 1 september a.s. Arie Comelis Bouman werd op 30 augustus 1892 te Sommelsdijk gebo- ln niemoriam dr. P. H. Bitter jr. Naar wij vernemen leed de giste ren op 79 jarige lee tyd overleden dr. P. H. Bitter jr. de laatst etijd aan suikerziekte. Hij zou op 16 augustus 80 jaar *.ijn geworden. De beer Ritter die van 1918-1834 hoofdredacteur was an het toenmalige Utrechts Dagblad, was een van de eerste radio-sprekers en begon zijn literaire kritieken in 1928. Tot 1957 heeft hij dit werk voort gezet. In de oorlog werd hij als gijze laar weggevoerd naar verschillende concentratiekampen in Duiteland. Na de oorlog werd hij benoemd tot hoofdredacteur van het Bureau Pers- belangen te Utrecht, welke functie hy tot zyn 75e jaar vervulde. Dr. Ritter genoot zowel door zyn boe ken als door zijn radiocauserieën gro te bekendheid. Te zijner ere werd in 1957 de d. P.d H. Ritter-kring opge richt. Enige dagen geleden ontving de heer Ritter de J. H. Donnerprijs. Morgenmiddag van 13.50 tot 14 00 uur zal de heer Teipe voor de AVRO een „in memoriam" uitspreken. Dr. Rit ter was Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Hij heeft ongeveer 20 boeken geschreven. ren. Hij promoveerde in 1918 cum laude tot doctor in de letteren aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. In 1919 en 1920 was hij verbonden aan het Rijksarchief te Utrecht. Van 1921 tot 1946, dus een kwart eeuw was dr Bouman hoogleraar aan de Universiteit van Stellenbosch probleem van de sociale rechtvaar- in Zuid-Afrika. alvorens hij in digheid en de huwelijksmoraal, laatstgenoemd jaar zfjn Leidse hoog leraarschap aanving. Traditie een belangrijke rol spelen. De kerk is altijd een kerk van leven de stenen, een tempelbouw, die nooit af is. Die bouwende activiteit van de kerk, dient ook betrokken te worden op de verhouding ambt-leek en wel in kerk als geloofsgemeenschap, de kerk als cultusgemeenschap en de kerk als apostolaire of missionaire gemeenschap. Geloofsgemeenschap De boodschap van de kerk als ge loofsgemeenschap moet trouw wor den bewaard. Geloof en trouw han gen ten nauwste met elkaar samen. Zij worden in het latijn beiden door fides weergegeven. Daarom is trouw aan de boodschap van het geloof meer dan alleen maar letterlijk repe teren wat gezegd is, het is veel meer het zich toeeigenen van de bood schap met het hart. Deze belangryke boodschap kan alleen in de totaal- gemeenschap van de kerk tot een goed einde worden gebracht. Want ook het ambt in de kerk is geen ma gische kracht, maar het houdt altijd rekening met de geschiedenis. Het is daar nooit van los te maken. Als voorbeeld gelde het volgende: Er is een tendens geweest om de theolo gie door het ambtelijke leergezag te vervangen. Een uiterst gevaarlijke zaak. Immers de theologie is de re flecterende functie van het geloof. Die reflectie moet trachten eerlijk en open tegenover de waarheid te staan. Alleen de wakkere waakzaamheid van het intellect kan hier mense lijk gezien behoedend werken. Het ambt en het overheidsgezag hebben het vrije denken nodig om niet te verstarren. De vraag is nu: Is er in de theologie ook plaats voor de theo loog-leek? Spreker meent van wel Mits de leek een zekere sensibiliteit heeft voor geloofsvragen en een goe de verstandelijke scholing bezit. Dan zal blijken, dat vele leken vaak be ter geschoold zijn dan menig priester, die ambtelijk is gewijd en dan kan de leek heel veel bijdragen voor de ontwikkeling van de theologie. Hier ontstaat de dialoog tussen ambt en leek, een dialoog, een gesprek, dat in onze dagen beslist onontbeerlijk is wanneer wij te doen hebben met de grensgevallen, als daar zijn het re ormatorische opvattingen aan het congres zien. Het presbyteriale stelsel, gefundeerd in de Heilige Schrift laat met mysterie van de presentie van Christus maar niet minder dat van de inwoning des Geestes zien. De verhouding is een vorm van de ver houding van God en mens in het mysterie van de verlossing. De avond werd met een gebruike lijke Forum besloten, waarbij de vra gen nog eens breed toegespitst naar voren kwamen. Dr. Robert Soblen, die in juli 1961 wegens spionage voor de Sowjet. Unie tot levenslange gevangenisstraf werd veroordeeld, is gisteren tegen een borgtocht van honderdduizend dollar vrijgelaten, zulks in afwach ting van de beslissing van het Ame rikaanse opperste gerechtshof cp het door hem tegen zyn veroordeling ingestelde beroep. Een geneesheer heeft de gerechte lijke autoriteiten meegedeeld dat Soblen aan een bloedziekte lijdt, waardoor hij, naar verwacht wordt, geen Jaar meer te leven heeft. Amerika geeft Duitse bezittingen niet terug De VS hebben het Westduitse ver zoek om de Duitse eigendommen die tijdens de oorlog in Amerika in be slag zyn genomen terug te geven, van de hand gewezen, zo is in de Bondsdag verklaard door de West duitse minister van Buitenlandse Zaken, Gerhard Schroder. Schroder zei dat de V.S. te ken nen hadden gegeven, dat zij niet in staat waren het verzoek van Bonn, om over de kwestie te onderhande len, in te willigen. De Westduitse re gering had het verzoek aan het be gin van het Jaar gedaan. Betogingen in Athene Studenten hebben gisteren in het centrum van Athene betogingen ge houden. Voor zover bekend zijn er bij botsingen met de politie tien agenten en 25 studenten gewond. Er zijn een tweehonderd arrestaties ver richt. De betogingen van gisteren waren gericht tegen het optreden van de politie bij een vorige betoging op 11 april. Deze laatste was gehou den uit protest tegen een aantal nieuwe maatregelen die tegen de be langen van de studenten in de theo logie ingaan. De demonstraties van gisteren woensdag namen echter al vrjj spoedig een politiek karakter aan. Cultusgemeenschap Voor de kerk als cultusgemeen schap gaat het ook om die dialogi sche verhoudingen. De sacramenten zijn nu eenmaal geen dingen, maar ontmoetingen. Het sacrament moet gezien worden in het raam van de totaalkerk als gemeenschap met God op aarde. Ook het sacrament is een heilshistorische realiteit. Het zijn de topgebeurtenissen van de cul- tushandelingen. Het zyn ook kerke lijk constituerende handelingen. Maar zij mogen dan ook nooit wor- Carel Briels heeft voor zijn ko mende stadionspel „One World or none" zyn keus op het Feyenoord- stadion te Rotterdam laten vallen. „Ik heb by de directie van het Feynoord-stadion reeds de data 4 tot en met 8 september gereserveerd", zo vertelde de heer Briels gisteren by zyn terugkeer uit New York op Schiphol. Voorts deelde de heer Briels me de. dat de Fransman Daniel Rops is aangewezen voor het schrijven van de tekst. Ook zyn er plannen een bewerking van het spel voor Cinerama gereed Een beeld van het werk aan de Grevelingendam, bij Bruinisse aan de zuidzijde is men deze week begonnen met de caissons plaatsen. Het dijklichaam op de achtergrond is de Goeree-zijde Op de voorgrond het volspuiten met zand van een van de cais sons. den afgezonderd van de dagelijkse te maken. In New York had de heer handelingen van de mens. Het leken- leven wordt door de sacramenten in de heilshistorische realiteit betrok ken. De geloofsgemeenschap moet als een volwassen getuige daarin staan. Het huwelijk moet b.v. een levend getuigenis zijn van het symbool der liefde van Christus tot zijn kerk Dit geldt van alle sacramenten. Zy mogen nooit zonder meer worden ge noten. Zij zijn altijd getuigenis van een leven in gemeenschap met God. Ge kunt de eucharistie ninet als een geestelijk feestmaal genieten wan neer de helft van uw broeders hon ger lijdt, niet kan meedoen aan het feest. Briels vernomen dat de Amerikaanse TV niet zelf naar Nederland komt. doch dat een filmopname van het spel later op de Amerikaanse beeld schermen zal worden vertoond. Eerste bewoners naar Dronten Het modeldorp Dronten in de nieuwe polder oosteiyk Flevoland krygt omstreeks Pasen zyn eerste 1 bewoners. Dinsdag a.s. komen de i eerste gegadigden voor een woning hun sleutel afhalen. Men neemt aan dat op het eind van dit jaar reeds 2000 mensen in Dronten zullen wo- - nen. Dronten wordt na Lelystad de ApOStOlaat grootste plaats van de nieuwe pol der. Ook in het apostolaat kan volgens Het dorpsplan. dat is ontworpen spr. de leek worden ingeschakeld, door de stedebouwkundigc ir. J. van Kan het niet direct dan maar min- Tol in Alphen aan den Ryn, voor der direct. Er zijn zoveel vormen ziet in een inwonertal van om en van apostolaat als er vormen in het leven zelf zyn. Duideiyk moet voor de kerk en voor de wereld vaststaan, dat het christendom geen mystificatie is maar op heel het leven betrokken wil zyn en ook is. De beide middagreferenten schoten het meest in de roos van de kwestie, die deze dag het concilie bezig hield. Het waren de roomskatholieke theo loog prof. mag. dr. E. Schillebeeckx o.p. en de reformatorische theoloog prof. dr. A. A. van Ruler. Zeer ge spitst kwamen de opvattingen naast en ook wel tegenover elkaar te staan. Gemeen aan beide referaten waren het aandachtige gehoor en het lang durige applaus. Prof. Schillebeeckx begon met te constateren, dat de verwachtingen op het komende concilie nogal va riëren. De gelovige is kerkelijk gesi tueerd. Daarom moeten de verwach tingen ecclesiologisch, dat wil zeggen kerk-theologisch worden beoordeeld. De verhouding moet gezien worden als één van de totaal-kerk. In wezen is er geen verschil tussen leek en ambtsdrager. Er is alleen maar een situatleel onderscheid .Wie het ver schil toch gehandhaafd wil zien en zoekt naar een laikale of clerikale spiritualiteit, devalueert de eigene persoonlijke geloofsinhoud. Prof. Van Ruler behandelde het vraagstuk op magistrale wyze aan de hand van een veertien tevoren gepubliceerde stellingen. Heel duide lijk en zakeiyk. maar tevens gelovig bewogen liet hy het goed recht der In de zaal van het Cultureel Cen trum hebben de leden van de voet balclub „Rouwkoop" gisteravond on der leiding van de voorzitter de heer D. A. Anker het 30-jarig bestaan van de vereniging op byzonder plezieri ge wyze herdacht. Na een kort welkomstwoord tot de talryke leden met hun dames, huldig de de heer Anker op hartehjke wy ze 17 leden, die reeds meer dan 25 jaar lid van de vereniging zyn. Na de „jubilarissen" dank te hebben voor het vele, dat zij in deze kwart eeuw voor de vereniging hebben gedaan, speldde de heer An ker hen het zilveren verenigingsin signe op de revers. Het waren de heren, N. van Beek E. v. d. Blom. J. Brouwer, J. Brag- gaar. P Douwes, P. Drillenburg, C. A. de Geus, A. de Graaf, K. de Graaf M. de Hollander Sr. Th. de Hollan- De heer P. Weduwer speldt v oorzitter Anker het zilveren in signe op. (Foto Leidsch Dagblad) der, J. Jansen, W. H. J. Ju, C. van Leeuwen. J. Verhoef, B. Vonk en D. Yperlaan. Omdat de heer Anker zelf ook tot deze „zilveren groep" behoorde betrad daarna de tweede voorzitter de heer P. Weduwer het podium, die de heer Anker het zilveren insigne opspeldde. Onder het motto „Goal die zit" brachten Roland Wagter, Annie de Reuver, Rexis, Chic en Co, Cakie en Cor van Veen daarna een bijzonder geslaagd cabaret en variétéprogram ma. Een bal onder leiding van het kwartet „The Comets' 'besloot het festyn. BRUTAAL Handelaren in dieren zijn in Rotterdam wel héél bru taal opgetreden! Zij posteer den zich voor het terrein aan de Nieuwe Boezemstraat, ivaarop het asiel van dieren bescherming is gevestigd. Wanneer er iemand met een hond of een kat kwam om naar het asiel te brengen, zeiden ze: „Geef maar hier. dat doen ivij wel even". Me nige goedgelovige heeft dit gedaan. Het laat zich niet moeilijk raden waar de hond of kat is gebleven. Ongetwij feld per kilo verkocht voor vivisectie. Dierenbescherming heeft nu een groot bord laten plaatsen, waarop men voor zulke praktijken wordt ge waarschuwd. JUWELIER TE ARNHEM VOOR F. 4000 BESTOLEN In de juwelierszaak Piederiet aan de Jansbinnensingel in Arnhem is gisteren op klaarlichte dag een tableau met gouden armbanden ter waarde van omstreeks f 4000 gesto len. De dader, een blonde man van middelbare leeftyd, kwam binnen op een moment dat er niemand in de zaak was: de juwelier en zyn echt genote bevonden zich net op de bo venverdieping. Toen de vrouw van de juwelier beneden kwam, zag zy een man de zaak uit hollen. Zy meende met een reiziger te doen te hebben, die nog even naar buiten ging om een koffer op te halen. Een Jongeman, die zich by de voor de juwelierszaak bevindende bus halte bevond, kon echter precies ver tellen. wat er was gebeurd. Hy had de man zien aankomen in de auto, die hy parkeerde in de buurt van de juwelierszaak. Daarna had hij by de zaak wat rondgekeken, was weer naar de auto gegaan en had de mo tor gestart. Direct daarop was hij de zaak binnengegaan en had hy zyn slag geslagen. en by de 20.000. Dronten zal de enige Nederlandse plaats zijn zonder antennes voor te levisie en radio. Alle huizen zyn na mely k voorzien van stopcontacten voor t.v„ radio en telefoon. De P.T.T. zal centraal een aantal t.v.-stations opvangen en de beelden vla een draad doorgeven. Ieder zal dus zelf een programma kunnen kiezen, even als dat by draadomroep het geval is. De kosten voor deze voorzieningen zyn by de huurprys inbegrepen. Zuster van Kennedy in ons land Een zuster van president Kenne- I dy verbiyft thans in ons land. Zy heeft intrek genomen in hotel „Des Indes" in Den Haag. Het is me- i vrouw Eunice Mary K. Shriver, echt- genote van Robert Sargent Shriver j jr, voorzitter van het Amerikaanse vredeskorps. zy maakt deel uit van een groep van ongeveer 30 mensen, die op het ogenblik enkele Euro pese landen bezoekt om problemen op het gebied van geestelijk gehan dicapten te bestuderen. Het gaat hier speciaal om de verzorging en het onderwijs van moeilijke kinderen. De groep, ge naamd „Panel on mental retarda tion", is enige maanden geleden voor president Kennedy aangewezen. Het gezelschap, dat op 20 april naar Amerika terugkeert, bracht gistermiddag een bezoek aan een inrichting in Baarn en woonde teravond een cocktailparty in de Amerikaanse ambassade in Den Haag by. INHALEN LEIDERDORP Velocitas vergaderde Op de ledenvergadering van de L.C.K.C. „Velocitas" die gisteravond in het Dorpshuis werd gehouden, was 50% van het aantal leden aanwezig. De vergadering werd geleid door de voorzitter, de heer C. van Garderen. Hy feliciteerde Velocitas A junioren, met het behaalde kampioenschap en bood elke speler als herinnering, namens het bestuur, een foto van het twaalftal aan. In de kascommissie werden geko zen mej. Greet Meerburg en de heer 1250 meter-60 sec. Schema van lengte en duur van de Inhaalmanoeuvre 70 kmu Voor uw eigen veiligheid is het van belang, dat u als u met de motor scooter of auto rydt, met een be- behooriyk snelheidsverschil in haalt. Immers hoe groter dit ver schil is. hoe korter de totale inhaal manoeuvre wordt. En dat betekent dat u weer zo gauw mogeiyk op Uw eigen veilige weghelft rijdt. De ANWB geeft ter verduideiyking de volgende voorbeelden. Een voor ligger ryd 70 km/uur, haalt U deze met 75 km/uur in. dan is de totale H. van Garderen. De voorzitter de lengte van de inhaalmanoeuvre 1250 heer C. van Garderen en de penning- meter en de duur 60 seconden. De- J" 1""~* zelfde gegevens zyn by een inhaal- meester R. Rietveld werden herkozen In de twaalftalcommissie werden benoemd, de voorzitter Wim Huizin- ga, Diny v. d. Ende, Maryke van der Reyden en Joop Roest. Óp 14 juli zal een wedstrydmiddag georganiseerd worden door de vereni- snelheid van 80 km/uur lengte 700 meter, duur 32 seconden. 90 km/uur lengte 450 meter, duur 18 seconden, 100 km/uur lengte 360 meter, duur 13 seconden. In het algemeen gesproken is het gmgen Velocitas (Leiderdorp». Top dus gewenst om met een zo groot mo- (Sassenheim) en Fluks (Noordwyk) gelyk (mits verantwoord) snelheids- Na Pasen zal er weer een begin verschil in te halen. Daarna dient met de buitentraming worden ge- u natuuriyk weer op uw kruissnel- maakt. I heid terug te zakken.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7