21-STE EEUW Presenteer Philip Morris Ontslag Van der Putten is nietig verklaard HVL- reserves (dames) kampioen 3e klasse Feitelijke grondslag ervoor ontbreekt Stemming in de veehandel williger 3' Over enkele dagen begint in Seattle (Amerika) De Groot versterkt positie aanzienlijk Roodenburg-HVV Om de Leidse schaaktitel Zondag a.s. 2.30 u. Uitspraak Ambtenarengerecht: Minister heeft hem onvoldoende rech tzekerheid verleend CHALET KAAS HVL kansloos Reva tegen Rond de Veemarkt Altig won de tweede etappe eericht 1 maart 1860 Zaterdag 14 april 1962 Derde blad no. 30630 onze Amerikaanse correspond.) in 21 april tot 21 oktober er in Seattle, de snel op- •nde stad van het noordwes- ag jvan Amerika, een fantastisch its opgezette tentoonstelling >Mt^uden. Het thema is: het (n in de 21ste eeuw. poms is het financiële succes Izulke tentoonstellingen een Keuze zaak, maar in Seattle het men zich reeds nu daar- t geen zorgen meer. De be stelling van het -publiek tot enorm groot. Kennelijk kn de Amerikanen weten wat en hun kinderen te wachten |f in de toekomst. |e Amerikaanse regering heeft Fmiljoen dollar uitgegeven om lexpositie in te richten, die „de leid der ivetenschap" heet. Imee wil men de jongelui in \rika stimuleren om zich te len aan de exacte wetenschap- i. Maar ook zal men in Seattle [nen zien hoe men in de 21ste w zal wonen, werken en zich Cseren. Gelukkig behoeft men dat alles niet tot het jaar f te wachten: in Seattle zal 1 in deze maanden meer to- I, dans, muziek en „show" zien fin een heel seizoen op Broad moor een paar manifesta- van allerlei aard te noemen: lminski dirigeert een deel van openingsconcert, de Spaanse 'hooi komt uit Wenen, de na- jale dansers uit Ceylon. Jazz- Webbers kunnen naar Benny idman en Count Basie luiste- f maar ook de oude dichter uburg komt en Isaac Stern, ]lilormonen-koor de Old Vic en \veel en veel meer. \ilder en mechanischer ver- ik zal men in het uitgebreide ipark vinden, waar veel at- [iies uiteraard geïnspireerd j door de ruimtevaart en waar i waarschijnlijk meer door el- f- gehotst kan worden dan p en zijn makkers ooit hopen televen. aar als de constructeurs van Iweg hun zin krijgen, zal het iek zonder hotsen van Seattle de 21ste eeuw rijden. De al- is namelijk een uit Duitsland gebrachte „monorail"trein- len, die voortschieten langs Simpel viaduct boven Seattles Avenue. Die elektrische trei- ëggen in anderhalve minuut kilometer af en zullen vol- f de plannen 10.000 mensen kur kunnen vervoeren. Derge- snel, openbaar vervoer naar hart van de steden is precies Amerika nodig heeft, en reeds de 21ste eeuw werkelijk be ien zal zijn. ok de snelle tocht naar het The cigarette of Quality and Prestige futuristische restaurant op de top i van de „ruimte-naald" hoopt men zonder schokken te kunnen ma ken. Die toren wordt „de stout moedigste schepping sedert de Eiffeltoren" genoemd en „het hoogste gebouw ten westen van de Mississippi". Het is een rank ge vaarte dat een hoogte heeft van ongeveer 200 meter. Een restaurant voor 250 men sen biedt een fantastische uit zicht over de zee en de bergen, die de mooie omgeving van Seatt le vormen. Men behoeft zich geen zorgen te maken over het feit, oj men we laan een kant zit waar men een mooi panorama heeft, want in een uur draait het hele restaurant een volle cirkel rond. Binnen een minuut bereikt men in een soort glazen lift de top van de toren; Men heeft er op gerekend, dat sommige bezoekers De alweg, de uit Duitsland geïmporteerde „monorail" boven de straten van Seattles Fifth Avenue. die tocht naar boven op het laat ste moment toch wat griezelig zullen vinden. Maar ook zij kun nen wat eten, zij het dan op de begane grond. Het restaurant aan de voet van de toren hebben grappenmakers de ,chicken-out inn" gedoopt en men moet ivat „slang" kennen om die naam te waarderen. To chicken-out" is de populaire term om aan te gevendat men uit bangheid ergens tussenuit knijpt. Enfin, ook in het Nederlands zou men het grapje toch wel kunnen vertalen: „de knijp-uit knijp" (Van Dale zegt: knijp kroeg). In de vierde ronde van het per soonlek kampioenschap van de Leidse schaakbond heeft de sterke LSG-speler mr. A. de Groot z(jn lei dende positie aanzienlijk verbeterd door een overwinning op zijn con current J. J. Piket. Piket opende zo als gebruikelijk weer zeer agressief tegen de favoriete Leningrad-opstel- I ling van zijn tegenstander, maar in tijdnood tastte hij tegen de secuur verdedigende De Groot mis. Op de tweede plaats staat thans de titelhouder R. D. Westra, die I zich handig uit een wat mindere I stelling tegen De Graaff wist te red- den. een pion won en daarna de partij. Etmans staat op de derde plaats na een zege op veteraan Dem- mendal. Th. v.d. Oord boekte zeer regelmatig zijn tweede overwinning in successie en staat nu op een plaats die hem meer toekomt. Zijn tegenstander Boelsma is nog punt loos en men krij.gt de indruk dat deze speler in dit selecte gezelschap niet geheel thuishoort. Stand na de vierde ronde: mr. A. de Groot (LSG> 4. R. D. Westra (Philidor) 3. M D. Etmans (Philidor) en J. J. Piket (Philidon elk 2.5, Th. v. d. Oord jr. (LSG) 2, W. G. Demmen- dal (LSG) en R. A. G. de Graaff (Philidor) 1. S. Boelsma (Philidor) 0 punt. Het programma voor de vijf de ronde: De Graaff-v.d. Oord, Boel- Advertentie jaloezieën bij de vakman Off. dealer D. LADAN MOLENSTEEG 27 hjj de Doezastraat TELEFOON 21375 LEIDSE MARKIEZENFABRIEK sma-Etmans. Demmendal-Piket, De Groot-Westra. Opnieuw een zeer belangrijke partij voor de Groot dus. In de eerste klasse A is de situatie uiterst onoverzichtelijk omdat niet alle spelers evenveel partijen heb ben gespeeld. De vooruitgespeelde zijn daarom nog niet in de stand opgenomen. Voorlopig zijn de kan sen van Th. Piket het gunstigst dankzij zijn zege op routinier Te- leng. Weiland won weliswaar van de jeugdige Kijne maar hij zal nauwe lijks een rol spelen gezien zijn slech te resultaten in de vooruit gespeel de partijen. Schuss trok bij. door een overwinning op clubgenoot Ros- dorff (beiden Philidon elk 2. W.D. De partij tussen Geyer en Wiebes werd afgebroken in een stand die er ,,pot remise" uitziet maar Wiebes schijnt er nog iets in te zien. Stand na de vierde ronde: Th. Piket (Phi lidor) 2.5 (Uit 3-). drs. H. Th. Wei land (LSG) 2.5. F. Teleng (Leider dorp), W. F. Schuss en W. M. Ros- dorff (beiden Philidor elk 2, W. D. Wiebes (LSG) 1.5 en 1 afg., J. Kij ne (LSG) 1, A. Geyer (Philidor) 0,5 en 1 afg. In de eerste klasse B wippen de kanshebbers elkaar om beurten uit het zadel. Jerry Bey incasseerde te gen P. J. Piket zyn eerste neder laag en verknoeide daarmee zijn fraaie kans. Preenen wist zijn club genoot Selier de das om te doen en heeft voorlopig de eerste plaats in handen. V.d. Spek handhaafde zijn kansen door de Wekker te verslaan. De stand in deze afdeling: P. J. Preenen (Philidor) 2.5 H. P. A. J. v.d. Spek (LSG) en P. J. Piket LSG) elk 2 (uit 3> P. de Wekker (LSG) en drs. P. Selier (Philidor) elk 2, J. Bey (Leithen) 1.5 (uit 3) J. A. G. Verkuyl (SPW) 0 punt. Tweede klasse A: A. Spek (VTL)- C. Sterk (Leiderdorp) afg. G. P. Sluyts-W. de Haas (beiden Phili-. dor) 1-0. C. V. Tol (Leiderdorp). P. Wassenaar (Warmond) 1-0. WATERPOLO Ouwerkerk (LZC) in waterpoloploeg De zevental-commissie van de KNZB heeft het bondsbestuur gead viseerd de Nederlandse waterpolo ploeg voor de wedstrüd tegen Rus land op zaterdag 21 april in Rotter dam, als volgt samen te stellen: Stam (Nereus), Fred van Dorp (AZPC), Groeneveld (DVZ), Ouwer kerk (LZC), Wormgoor (UZSC), Aalbers (DZV), Leenards (ZIAN), Van Ommen (PSV). Van Spingelen (HZPC)De Meü (Het IJ) en Wa genaar (AZPC). Hoe komt mijn club uit? De blessure welke UVS-midvoor Jan Verhoeven zondag j.l. opliep in dewedstrijd tegen NEC, is nog niet genezen. Wie hem morgen in de uit wedstrijd tegen Zwartemeer zal ver vangen was gisteravond nog niet be kend. ASC Spoor. Landenbergen. Zwa nenburg, W. Spiering. De Weyer, Bekkering. Vreeken, Zaalberg, G. Spiering, Staal, Lasander. Oranje Groen De Hoed, W. Koet, J. Koet, v. d. Berg, W. A. v. Belkum, v. d. Blom, Dubbeldeman, Kluivers, J. v. Belkum, De Wit, Verkuylen. Advertentie Stand: Spek 2,5 en 1 afg., C. V. Tol 2,5, G. P. Sluyts en P. Wasse naar elk 2, C, Sterk 1 en 1 afg., de Haas 1 punt. Tweede klasse B: K. J. de Haas (VTL)-C. J. Verbiest (Leithen) uitg. A. J. Bokern (Philidor)-K. W. v.d. Willek (Warmond) 0-1. J. Melse-H. Verberg (beiden Philidor) 0-1. Stand: v.d. Willek 3, Verbiest (2.5 uit 3), Bokern en Verberg elk 2, Melse 1.5 De Haas 0 (Uit 3). De vijfde ronde wordt vrijdag 27 april gespeeld in het „Dorpshuis" te Leiderdorp. de belangrijke wedstrijd De voetbal-landenwedstrijd Ne derlandEngeland voor amateurs zal woensdag 16 mei a.s. in het zac- Sportpark te Zwollerkarspel worden gespeeld, aanvang 7 uur. Volleybal in de afdeling Leiden J £5 weest, zouden zij in het gesprek met klager niet langs elkaar heen hebben gepraat. Wederzijds begrip ontbrak en zij spraken over andere groepen officieren dan klager. Terecht heeft klager de situatie onjuist weerge vende verklaring geweigerd te teke nen. Hem kan niet worden verwe ten, dat hij, gezien de bestaande on zekerheid zijn opdracht zeer ruim heeft opgevat. Hij kon terecht uit gaan van de veronderstelling dat nu een uitgebreid onderzoek zal volgen. Volgens het Ambtenarengerecht heeft de heer Van der Putten, die zich uitdrukkelijk distantieert van de beschuldiging van hoogverraad, ver- *T -n i x i i r meld in het Algemeen Dagblad van Met Ambtenarengerecht te Arnhem heeft gisteravond uitspraak 30 september j.l., ten aanzien van gedaan ten aanzien van het beroep van de technische hoofd- jthans nc& \n dienst zijnde officieren, i Li i j j ,T. 'zijn opdracht naar beste weten uit- ambtenaar bij de herstel en depot-compagnie te Nieuw-Millingen, gevoerd. de heer F. H. van der Putten te Bussum, tegen zijn „ontslaq -i TT-. J Het had voor de hand gelegen, dat wegens ongeschiktheid iiij zou aan een door de minister van de minister hem vooraleer tot ont- Defensie, ir Visser, hem gegeven opdracht namen te noemen van js,a& t€ besluiten, gelegenheid had ge- officieren die zich schuldig zouden hebben gemaakt aan collabo- wa"Mk'e"v™ r"htsKk "rh°d' ratie, niet voldoende gevolg hebben gegeven. Het Ambtenaren- Dat de minister geen wettelijke ver gerecht heeft het ontslaq nietiq verklaard, omdat de feitelijke PIicht'nS hee,f.1 gelegenheid te geven j i aan een ambtenaar zich te verant- grondslagen van de hem per ministerieel schrijven van 7 novem- woorden, doet hieraan niets af. Het ber j.l. gedane opdracht niet zijn komen vast te staan. was &een ontslagbewjjs van straf en Ook is aan de heer Van der Put ten volgens de uitspraak van het Ambtenarengerecht, telkenmale niet of niet voldoende bescherming door rechtszekerheid verleend. In het bij zonder is hem geen gelegenheid ge boden tussen het indienen van de no ta en het ontslag nadere uiteenzet tingen te geven. De door de minister als reden van ontslag genoemde gronden stonden niet toe de con clusie te trekken, dat klager onge schikt is voor het door hem beklede ambt. „Onderonsje' Het Ambtenarengerecht, voert te gen het ontslagbesluit aan. dat de minister zich ten onrechte heeft ge baseerd op het onderhoud, dat kla ger op 6 november ten departemente heeft gehad met twee ambtenaren, de heren Peijnenburg en Krans. Dit. f/ef gedurfde bouwsel van de |5 meier hoge „ruimtenaald" P (voor ongeveer 250 mensen Jufs biedend) draaibare res- Iranf. Tehuis in Velp voor ex-priesters Het riante, 17 kamer tellende voor malige pension „De Hoek" aan de Boulevard te Velp. zal met ingang van 1 mei herdoopt worden in refu- gium „De Wartburg". De reeds een aantal jaren werkende stichting „In de rechte straat", heeft dit pand aangekocht. Het zal dienst doen als opvangcentrum voor gewezen of zoe kende roomskatholieke priesters. Dit ex-priester refugium zal onder lei ding komen de staan van ds. H. J. Hegger, voormalig r.-k.-priester en gewezen pater redemptorist, die in Brazilië heeft gearbeid en latei- na zijn overgang naar de Geref. Kerk predikant te Denderleeuw (Bel- gi) is geworden. De stichting ontvangt veel steun van reformatorische christenen. Dit ex-priester refugium is het eerste in Europa. onderhoud zou volgens deze ambte naren niets om het lijf hebben. Het zou een „onderonsje" zijn en de aan wezigheid van een raadsman was niet urgent. Toch heeft dit onder houd, dat drie uur neeft geduurd, vergaande consequenties gehad en het Ambtenarengerecht stelt nadruk kelijk vast, dat. zeer ten onrechte van deze belangrijke bespreking geen aantekeningen zijn gehouden. Men heeft langs elkaar heen gepraat en vooral is niet uit de doeken geko men de vraag of de heer Van der Putten nu doelde op officieren, die in Ned. Indië hadden geknoeid en die thans nog vitale functies bij de Kon. Landmacht bekleden, of al leen op officieren, die in Ned. Indië omstandigheden kunnen meebrengen, dat deze verplichtingen voortvloeien uit algemene rechtsbeginselen. Advertentie 2 liter kostelijke alpenmelk in één doosje van 170 gram fijnproevers kiezen dus steeds voor de feestdagen mp. J.C.N. Boering Amsterdam Op even onverwachte als fraaie wijze heeft het tweede damesteam van HVL het kampioenschap van de derde klasse in de Afdeling Leiden veroverd door deze week achtereen volgens LUSV (3-1) en GGV (3-0) te verslaan. Een bijzondere prestatie als men bedenkt dat de dames van HVL 2 vorig jaar nog in de vierde klasse uitkwamen. In de tweede klasse is de span ning thans wat afgenomen door het gelijke spel van Teylingen tegen KVC 2 en de zege van KVC 3-0) op Argos 2. Wint KVC de eerstvol gende wedstrijd dan mag zij zich kampioen noemen. Omdat in de vier de klasse dames slechts een wedstrijd kon doorgaan, (de school in de Pas teurstraat was op het allerlaatste ogenblik niet voor wedstrijden be schikbaar is de situatie on overzichtelijk geworden. Stand in de kopgroep is: WA 16-22, VLAK 13-19 Raaphorst 2 14-17, Advendo 15-17. Heren Bij de heren ging de voor het kampioenschap zo belangrijke wed strijd Castellum-VVS 3 niet door zo dat aan de kop niets veranderd is. Reva heeft zich gisteravond niet al te druk gemaakt in het gymnasium. Natuurlijk wist iedereen, die ook maar een tikkeltje op de hoogte is van de krachtverhouding, dat er tussen de trotse leider Reva en het onderaan de ranglijst bengelende HVL meer dan een klasse verschil bestaat. Toch hoopte men dat de roodbaad- jes althans in een korte periode van de wedstrijd de verzameling interna tionals aan de overzijde van het net zou dwingen tot wat spectaculair slagwerk. Het is er helaas niet van gekomen. Reva werkte zich zonder moeite naar een 30 setwinst en HVL zag geen kans Gertie Goedhals c.s. op een hoger toerental te bren gen. Opvallend was overigens in deze ontmoeting weer het slechte opvan gen van de roodbaadjes, terwijl dat voorheen toch hun sterke punt was. In de eerste set liep Reva via 05 en 28. t.o. HVL, naar een gedecideerde 156 setwinst. De tweede set volgde snel 7—15. Alleen in de derde set wist HVL, dat maar zelden tot een smash van kaliber kon komen, wat meer kleur aan het duel te geven. Reva hield de touwtjes echter strak in handen en finishte met de sprekende cijfers 15—9. (Van een deskundige medewerker) Er was in de afgelopen week in het algemeen een vrij groot aanbod op de rund veemarkten. In de gebruiksveesector werd de handel door de ongunstige weersge- -. iSteldheid bepaald zeer flauw ingezet, onregelmatigheden hebben gepleegd doch men kwam woensdag in Den en die omstreeks de tijd, dat hij uit- Bosch tot even williger stemming, voerige mededeling verstrekte aan ofschoon direct geen hogere prezen werden betaald, werd het aanbod nagenoeg geheel opgenomen en dat verstrekte minister Staf en ten tijde van de helmenaffaire, de zaak-majoor K. en de zaak-Oudewater nog in functie waren bij de Kon. Landmacht. was de laatste tijd lang niet altijd het geval. De weiders toonden nu ook wat In geen enkel opzicht heeft kla- meer kooplust. Ofschoon er in de ger volgens het Ambtenarengerecht weiden nog vrijwel niets is te eten aangegeven, dat thans nog in dienst |en men dan ook nog geen neiging zijnde officieren zich aan collabora- [heeft om het vee uit de stal te ja- tie hebben schuldig gemaakt. Terwil- [gen, werd er toch meer inslag ge le van de rechtszekerheid had bij dit [daan en trokken de prijzen over de onderhoud zeker een raadsman te genwoordig moeten zijn. Terecht is argwaan ontstaan bij klager, toen het gewicht bleek van het „onder onsje". Zijn afwerende houding is, gezien ook de lange duur van de be sprekingen, niet onbegrijpelijk. Het Ambtenarengerecht tekent hierbij aan, dat de heer Van der Putten niet in staat is zich nauwkeurig uit te drukken. H(j is ook moeilijk toe gankelijk voor een gedachtengang, die met de zijne verschilt. gehele linie iets aan. Men speculeert er bepaald op, dat wanneer het weer plotseling ten goede mocht om slaan, de weidekoeien wel eens sterk zouden kunnen oplopen in prijs, om dat de weiders allemaal nog zo veel beesten nodig hebben, want er is nog zo weinig gekocht. Donderdag te Utrecht waren er ook meer kopers althans serieuze kopers dan de laatste weken het geval was. In de slachtveesector was de stem ming deze week zeer kalm. Er wer- Tegenstrijdige verklaringen geen. hogere prijzen be-aaid J 1 althans niet op de weekmarkten. Het aanbod was ruim voldoende, te meer Het staat boven twijfel dat de bei de ambtenaren te goeder trouw zijn. Maar het is gebleken, dat hun ver klaringen tegenstrijdigheden bevat' daar het varkensvlees momenteel goedkoper is en er bovendien aan de slachthuizen in de laatstë week een ten. Als zü duidelijker waren ge- overvloed van kalfsvlees werd aan geboden tegen lage prijzen. Dit drukte op het rundvlees en dat was aan de markten merkbaar. Voorts is van zeer nadelige invloed dat de koude zo aanhoudt, want de vitale levensmiddelen als groenten, aard appelen en fruit zijn momenteel bui tensporig duur, terwijl ook de ka chel nog een deel van het inkomen opeist. Dit alles tekent zich af in de vleesgroothandel en niet minder in de slagersbedrijven. De paasbeesten zijn op verschillen de tentoonstellingen nog wel duur opgenomen, doch dit komt omdat men op de markten te weinig prima beesten voorhanden heeft. De sla ger. die beslist een fijn beest nodig heeft, moet voor de komende paas dagen dus wel inslaan. We noteer den voor deze klassebeesten tussen f 3.70 en f 4.25 gemiddeld per kg. Voor enkele kampioenen waaron der ook die van „de Vebo" is echter aanzienlijk meer betaald! De marktprijzen lagen van de laagste tot de hoogste kwaliteit tus sen f2.50 en f3.60 per kg. geslacht gewicht. Vette stieren van f3.10 tot f 3.35 idem. De vette kalverenmarkt kreeg even „lucht" van de levende export naar Italië. Er is deze week reeds een drukke pendeldienst gehouden per vliegtuig vanaf „Schiphol" en „Zestienhoven" door verschillende exportfirma's. Het blij.kt echter dat minder. Beste het contingent niet 10000, doch 8000 fl.70, oudere stuks per maand bedraagt en dat ook andere EEG-landen hieraan meedoen, zodat waarschijnlijk niet alles van hier zal worden betrokken. Het vervoer voldoet uitstekend. De dieren zijn in 2 !2 uur tijds op de markt in Milaan. Met laden en los sen heeft men voor een retourvlucht 7 uur nodig. De markt heeft zich intussen enigszins hersteld. De prijzen van de vette kalveren trokken gemiddeld 10 tot 15 cent per kg. aan. en de handel was williger. Men rekent er echter niet op dat voorlopig de prij zen voor de redelijke tot goede kwa liteiten veel hoger zullen gaan dan tussen f2.- en f2.50 per kg. levend gewicht. Extra beste 10-20 cent daarboven. Dat was ook deze week de gemiddelde prijs. De inferieure soorten echter beneden f 2.- Nuch tere met nog ruim aanbod f 1.10- f 1.40 en beste fokkers van f 100 tot f 140.- per stuk. De wolveemarkt bleef vrijwel sta biel. Niet te veel aanbod en voor fokschapen en lammeren erg rustig. Niet duurder. De weinige goede ex portschapen bleven stevig prijshou dend. De varkensprijzen ondergingen een verdere verlaging van enkele centen per kg. onder de invloed van veel aanbod en van lagere buitenlandse markten. Ook de paardenmarkt was deze week wat lager gestemd. De omzet ten zijn tijdens de duurte van paar- devlees sterk teruggelopen en zo doende was de vraag aan de markt jongepaarden f 1.50- paarden f 2.20-f 2 45 Teylingen is nu voorgoed afgevallen, maar kan het VVS 3 volgende week misschien nog heel lastig maken. Stand: Castellum 16-30, VVS 3 16-29, Teylingen 17-25. De beslissing in de derde klasse zal volgende week vallen als Raap horst en DSS elkaar ontmoeten. Stand in de kopgroep: DSS 18-30, Raaphorst 17-29, VVS 4 16-22. In de vierdeklasse gaat Advendo met een punt voorsprong op CSL 2 aan de leiding. Ook hier zal de de finitieve beslissing pas in de aller laatste wedstrijd vallen. Verrassend was het gelijke spel dat DSS op GGV 3 behaalde. Stand in de kop groep: Advendo 15-25, CSL 2 15-24. GGV 3 15-22. WIELRENNEN Ronde van Duitsland De Duitser Rudi Altig is na een massale eindspurt winnaar geworden van de tweede etappe van de Ronde van Duitsland. Hij legde de 268 km van Saarbruecken naar Gross Gerau af in 7 uur 28 minuten en 50 secon den. Onze landgenoot. Post, die als eer ste de eindstreep passeerde, werd ge diskwalificeerd en teruggezet naai' de tweede plaats, omdat hij Altig had gehinderd. De uitslag was verder: 3. Martin van Geneugden (België) 4. Horst Oldenburg (Duitsland)5. Vloe- berghs (Belg.); 6. Jaroscewicz (Duits land); 7. Raf Gysel (Nederland). Het algemeen klassement luidt nu als volgt: 1. Rudi Altig (Duitsland) 14.19.58; 2. Post (Nederland) z.t.; 3. Van Geneugden (België) z.t.; 4. Kerckhove (België) z.t.; 5. De Roo (Nederland) z.t.; 6. Luyten (België) z.t.; 7. Janssen (Nederland) z.t.; 8. Gieseler (Duitsland) z.t.; 9. Olden burg Duitsland) z.t.; 10. Damens (Ne derland z.t.. De Duitser Fischerkelier (winnaar van het vorig jaar) en Hheisen gaven tijdens de 2de etappe op. Fischer kelier moest na een botsing met een motorrijder naar een ziekenhuist wor den overgebracht. Zijn toestand is niet ernstig. Scliolte in één beurt 500.... Het toernooi om het Nederlands kampioenschap libre werd gisteren te Medemblik voortgezet met de vol gende partijen: De Ruyter 397 8 338 49 62 Wijnen 500 8 270 62.50 Vultink 500 12 107 41.66 Metz 330 12 157 27.50 Scholte 500 3 497 166.66 Ligthart 22 3 17 7.33 Beekman 223 7 128 31.85 Jacobs 500 7 116 71.42 Metz 24 3 20 8. Wijnen 500 3 499 166.66 Beekman 500 21 150 23.80 Vultink 399 21 182 19.00 Jacobs 500 6 306 83.33 Ligthart 67 6 51 11.16 De Ruyter 12 1 12 12.— Scholte 500 1 500 500 De stand na de tweede dag luidt: pnt h.s. alg. gem. 1. Scholte 8 500 133.33 2. Jacobs 8 306 57.14 3. Wijnen 6 499 93.61 4. Vultink 4 258 30.21 5. De Ruyter 2 395 38.78 6. Beekman 2 150 16.88 7. Ligthart 2 118 12.30 8. Metz 0 157 22.75 per kg. slachtgewicht. Naar werk paarden was weinig vraag, doch ook het aanbod was niet van veel be lang. Pierro Rollo, de 35-jarige Ita liaanse bokser, ontnam vrijdagavond in het sportpaleis van Brussel, dat tot de laatste plaats bezet was' met 11.000 boksenthousiasten, aan de Belg Pierre Cossemvns de titel van Europees bantamgewicht Een kei harde linkse hoek op de lever in de vijfde ronde van het gevecht bracht Cossemyns op de knien. Hij probeer de weliswaar overeind te komen maar volkomen groggy werd hij uitgeteld. Onze landgenoot Jan Pieterse is vrijdag als vierde geëindigd in de vierde etappe van de Ronde van de Negen Provinciën. Hij finishte in de zelfde tijd als nummer één. de Belg Bernard Maertens. die de rit van In- gelmunster naar Hamme aflegde in 3 uur 20 minuten en 9 seconden <met bonificatie 3.19.39). De Belg Timmer man leidt in het algemeenklasse ment met 20 seconden voorsprong op Maertens.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5