Rocco en zijn broers pe veren lie wogen spel Films mm deze i week in Leiden Johan" in Minerva gehuldigd NSF-film ten doop in Leiden gehouden „DE VROLIJKE MINNAAR" HARTVEROVERENDE FILM AMSTERDAMSCHE BANK MAHUKO7 Gero-casseffe Fa. Boekkooi Kerkelijk Leven Weer geen beslissing inzake terugkeer Otto van Habsburg Officiële publikatie -,öp?ericht 1 maart 1860 Zaterdag 14 april 1962 Tweede blad no. 30630 In afgrijselijk drama TO TRIANON Het kon eigenlijk moeilijk uitblyven: de verrukkelijke ..Slaapkamergeheimpjes" zouden een vervolg krijgen. Het werd gegoten in de vorm van ..Come back lover", een film, die deze week onder de ti tel één pyjama voor twee" in Trianon wordt vertoond. Kennelijk hebben de filmbazen uit Hollywood zich ver gaapt aan het succes, dat Rock Hud son en Doris Day boekten met „Pil low Talk", want het verhaaltje mist de spitsheid van zijn hartverwarmen de voorganger. Ditmaal koos men de bikkelharde wereld van de reclame als achtergrond voor een volmaakt I onmogelijke liefdesgeschiedenis, die na de meest ondenkbare dwaasheden tot een wat onbevredigende „happy- lending" komt. Doris en Rock kwij- ten zich bekwaam van hun taak. maar zij zullen zich evenals hun bazen en tie bioscoopbezoekers niet meer aan i een derde vervolg wagen. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilliiiiilllllliliiiiiiiliiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiillfiiiiliiliiiiiiiilliiiiiiiiiiiiiiiliiiiilliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiniininiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiH „Rocco en zijn broers". Zo luidt titel van een filmisch melodrama optima forma, waarin het aan oplaaiende hartstochten en n wat men tegenwoordig schok- \d realisme pleegt te noemen •rkelijk niet ontbreekt. Het valt moeilijk een oordeel uit te spre- over de artistieke waarde van ichino Visconti's nieuwste schep- \g, die met een aantal interna- >nale prijzen is onderscheiden. Van ,ijeen knappe opnametechniek is in Ieder geval geen sprake, de foto- xjarafie is fantasieloos en de montage iddelmatig. Het spel echter is in iihnnmige scenes grandioos. Namen ilvatori, Annie Girardot en Katina 'axiitou staan daar min of meer rg voor. Het verhaal is vreselijk. Het ver- ïlt van een Milanees familiedrama, it zich hoofdzakelijk afspeelt in het lajauwe milieu van boksers en lichte- »ien. Eén van deze vrouwen is er oorzaak van dat twee broers, die de ring hun carrière opbouwen, itterlyk en figuurlijk tegenover Der Rosenkavalier Lido In dit theater draait, al- 5qken in de avondvoorstellingen, de I»lm „Der Rosenkavalier", waarover *ij gisteren reeds uitvoerig schreven. °in de middagvoorstellingen wordt -Walt Disney Festival", een selectie bit tien van 's werelds beste teken- «films vertoond. li,La belle Americaine" J Aardige avond gewaarborgd Luxor. De gezellige en geestige i Urn „La bele Americaine" is vanzelf - prekend geprolongeerd. Deze luch- ige en charmante film. waarin de ivonturen beschreven worden van Jn Amerikaanse „slee van 'n wagen", ^voorzien van het allermodernste omfort. zal zeker iedereen bevallen ie zich op een ontspannende avond pitst. De frisheid en de originaliteit, die Ie schrijver-regisseur Robert Dhéry e lier zo ruimschoots etaleert, wordt 1. erhoogd door de talrijke „grapjes" iie hy op knappe wijze demonstreert. Sen alleraardigste geschiedenis, waaraan men z'n hart kan ophalen. Rocco (Alain Delon) en zijn broer Simon (Renato Salvatori) in een dramatische scène. elkaar komen te staan. De jaloezie van de één blijkt op den duur sterker te zyn dan de liefde van de ander. De één ziet geen andere oplossing dan het gebruik van bruut geweld, de ander tracht te redden wat er te redden valt door zijn gevoelens van wrok zelfs na de afgryselijke tonelen, die zich voor zijn ogen afspelen, wan neer de eer van de bewuste vrouw op beestachtige wijze wordt aange tast, te onderdrukken. Dat aan de macht van het noodlot niet valt te ontkomen wordt al halverwege de filmband gesuggereerd. Dit noodlot slaat inderdaad hard toe. Het is in dit geval de vrouw, die haar enige en waarachtige liefde met de dood moet bekopen. Een film. die de moeite van het aanschouwen zeker waard is, ook al is het alleen maar om het bewogen spel van de hoofdrolvertolkers. Een bescheiden rol is in deze film aan Olaudia) C(ardinale) toebedeeld. (In Rex) STUDIO Een levensblije en ondanks alle dwaasheid soms levenswijze film is „De vrolijke minnaar(Le farceurt), op 't film festival in Berlijn van '60 bekroond met de Zilveren Beer. Terecht bekroond. Want regisseur-scenario- schrijver Philippe de Broca heeft van het op zichzelf niet bijster oor- spronkehjke verhaal van de man die I zich ontzettend inspant om een vrouw te veroveren en na daarin j geslaagd te zijn een nieuwe „prooi" I .oekt. een originele komedie ge- maakt, niet in de laatste plaats door zijn hoofdpersonen te situeren I in kostelijke milieus, die hij met veel vakmanschap en fantasie heeft geschilderd. Zijn operette-achtige held. verzot op de liefde en luieren, vrijgezel en I vader van twee kleuters, woont met een zonderling stel als bohémiens lievende familieleden in een groot, oud huis. dat is %olgestampt met antiquiteiten en rariteiten. Zijn Goliath en de barbaren Barbaars CASINO „Goliath" is terug in Leiden. Bijna een jaar lang heeft hij in felle kleuren op stal gestaan, maar nu is hij weer in de Sleutelstad ge arriveerd. „Goliath en de barbaren" is het verhaal van een enorm sterke Italiaan. Emiliano. die een heel le ger barbaren te lijf gaat dat in zijn dorp heeft gemoord en geplunderd. „Goliath" Emiliano verricht enkele zeer spectaculaire staaltjes kracht- werk en men kan verder zeggen dat zijn enorme torso niet alleen de ge- I hele film maar ook een groot gedeel- te van het doek beheerst. Er wordt gestreden „zonder pardon" en de i vechtpartij waarmee de film eindigt I i is beslist een sensatie apart. Barbaren zijn natuurlijk geen lie- ve jongens, maar de wreedheden wor- 1 den er soms wel heel dik opgelegd. oudere broer verdient voor de hele familie de kost door foto's te maken van het overiyden van allang over leden beroemdheden, waarvoor de anderen, uitgedost in de vreemdste gewaden, moeten poseren. Verder is er onder anderen een oom. die naar de sterren en in de koffiedik kijkt en van zijn nooit beleefde liefdesavon turen verhaalt. En af en toe formeert de familie een huisorkest met de merkwaardige bezetting klavecimbel- fluit-fagot-drums. Met dit hart veroverende milieu brengt de vrolijke minnaar (een kostelijke rol van Jean-Pierre Cassel) de ogenschijnlijk koele en hooghartige Hélène Anouk Aimée) in contact. Hélène is een wel wat anders milieu gewend: haar man is alleen maar geïnteresseerd in zaken, beursberich ten en jachtgeweren en van de per fecte huisknecht gaat nu ook met bepaald een opbeurende invloed uit. Tenslotte bezwijkt deze teleurgestel de vereenzaamde vrouw dan ook voor de attenties van de vrolijke minnaar. De moraal van dit verhaal: geen. De verdienste van deze film: amuse ment van het betere soort. Zilveren jubileum bij firma Brill Dezer dagen herdacht de heer H. P. Segaar het feit dat hij 25 jaar gele den als drukker in dienst trad bij de firma E. J. Brill. Daar wegens de omstandigheden in de dertiger jaren de werkgelegen heid in deze tak van het grafische 1 bedrijf aanzienlijk verminderde, ging de heer Segaar van de afdeling druk kerij over naar de expeditie een afdeling waarvoor bij een uitgevery niet minder vaardigheid en nauwkeu righeid wordt vereist. Zoals de heer Segaar in zijn dankwoord opmerkte, heeft deze verandering hem echter nooit gespeten. De heer F. C Wieder jr.. directeur van de firma, die als eerste de jubi laris huldigde, legde dan ook terecht de nadruk op de grote nauwkeurig heid en kennis van de heer Segaar. De jubilaris, door zijn functie ten nauwste met alle afdelingen van het bedrijf verbonden, werd vervolgens toegesproken door de heer C. Oost- wouder namens het administratief personeel, de heer H. van der Laan namens de afdeling expeditie, als mede de heer De Koning als bedrijfs leider van de drukkerij. Al dezen lie ten hun gelukwensen vergezeld gaan van cadeaus. Ontroerd gaf de jubilaris uiting aan zyn gevoelens van dankbaarheid. Met een gezellig samenzijn werd deze bijeenkomst besloten. Gewond in Turnhout Twee inwoonsters van Leiden zijn gis termiddag ernstig gewond bij 'n auto ongeval naben Turnhout «B.i. Waar schijnlijk als gevolg van een rukwind verloor de 42-jarige bestuurster de macht over het stuur van haar auto, die tegen een boom reed. Evenals de tweede inzittende van de wagen werd de automobiliste met ernstige verwon dingen in een ziekenhuis in Turn hout opgenomen. Smalfilm Liga Een grote groep leden van de Leid- se Smalfilm Liga volgde gisteravond I met veel aandacht de uiteenzettingen van de heer E. Timan over de ver- 1 schillende eigenschappen van de op tiek bij smalfilmcamera's. In deze 3de I les bracht het erelid Timan vele voor beelden van. groothoek, normale en teleopnamen op het doek. Het is een verdienste van deze leermeester, dat hij zijn causeriën met eigen lesmate riaal weet te illustreren. Als voorbeeld van beeldrijm werd na de pauze de film „Van 't een komt 't ander" vaa Herman Kleibrink ge draaid. Tot slot werd er gediscussieerd over de vakantiefilm met een goed verhaal als grondslag. Met veel belangstelling zien de Leidse filmers de komst van een filmgroep uit Antwerpen tegemoet op 27 april as. Advertentie Persoonlijke Leningen PIJLERS VOOR DE OVERBRUGGING VAN UW BIJZONDERE UITGAVEN! Voor privé-doeleinden kunnen door een PERSOONLIJKE LENING op voordelige voorwaarden gelden worden aangetrokken. Een PER SOONLIJKE LENING is de mo derne vorm van een verantwoorde credietverlening. waarbij direct contant geld beschikbaar komt. Vestigingen in alfe kantoren van de Meer dan 245 kantoren in Nederland I ■mBWiaüBHWM.WMHMIHIWMm Mil PERSOONLIJKE LENINGEN - worden verstrekt door financierings maatschappij Advertentie VOOK CHEMISCH REINIGEN VERVEN De Nederlandse Studenten Film industrie heeft gistermiddag onder grote belangstelling van de „aandeel houders" in het Luxortheater te Leiden haar nieuwste produkt „De lifters" ten doop gehouden. Het is een amusant doopfeest ge worden, passend by de dopeling, wie iedere ernst vreemd is. En dat laatste mag de NSF wel als een fout worden aangerekend. Zoekt een van 140.— of f 400.—. v. d. WATER, HaarLstraat 207 heeft het. De Gero-specialist. Vakschool voor meisjes Onderstaande leerlingen van de 'school voor meisjes aan het Ra- iburg behaalden in de Overdekte diploma „Geoefend Zwemmer". Elly Amoldus, Jos Brandt, Marijke .ar, Nel Brugman, Annie de Ria Heus, Jannle Huner, Di- Verstegen, Anneke Masurel, iy de Vink, Ria v. d. Willik, Otto, Elsje Arends, Nelly Ar- Loesje Bed, Tineke de Bock, :ke de Horn, Ellen de Klerk kilters. Ria v. d. Linden. Lenie v. Reijden. Judith de Wekker, Mar- Boet, Sophia van Santen, Gerda nendijk. Nelleke Baart. Lenie v. Broek, Ria v. d. Putten, Marianne ;t, Alice Broer, Marjory Karre- Fiet Kuitens, Elly Freeke, Elly d. Eikhoff, Ria Pannekoek. Jannie ïburg, Elly Verhoogt, Marijke Verhoogt, Miep v. d. Wal, Janny ildus. Joke Kuiters, Ans Rooy- •s, Marjo Zeegers en Trudy Le- Niet omdat het filmpje alleen maar grappig is, maar wel omdat het to taal geen achtergrond heeft. Dat kan ook moeilijk met zo'n gegeven: een enigszins frivole jongedame aan het liften, een jonge autobezitter en eveneens jonge mede-lifters, die haar allemaal erg graag schijnen te mo gen. En wie het laatst lift, lacht het best. Een verhaaltje zonder enige diepte dus, maar, behoudens in het begin (troef dialoogje op verlaten weg) heel aardig gespeeld en verfilmd. In dit opzicht heeft de NSF zich goed van haar taak gekweten. „De lifters" is gemaakt als voor filmpje in een bioscoopprogramma. Dank zij het spel en de technische kwaliteiten zou het daarin geen slecht figuur slaan, maar wat de in. houd betreft lijkt ons, dat de „aan deelhouders" (de studenten hebben bijgedragen In de kosten» wel wat betere waar voor hun geld hadden kunnen krygen. Veel meer sfeer had het filmpje „Niets bijzonders", eveneens van de NSF. Het gebrek aan pretenties, waarvoor de titel waarschuwt, werd ruimschoots goed gemaakt door weer uitstekend spel van de hoofd rol speler en een verzorgde tekst, harmoniërend met de beelden. De belichting was stemmingsvol (aar dige schaduweffecten) en het geheel zat goed in elkaar. Verder werden nog gedraaid een bejaard filmpje „Pourvu qu'on ait l'ivresse" en Joan van der Keuken's .Ben Zondag". Gevonden voorwerpen In maart zyn de volgende voor werpen gevonden: matras, schakel armband, damespyjama, theedoeken, regenbroek, damesportemonnee, au- tostep. militaire tas, handdoek, bad- broekje. wantje, aansteker, gereed schaptas, jongensjas, lieslaars, spaar- zegels, aktenta. pannesponsen. lees boek, bankbiljetten, fles met inh. ny lon kousen, wandelwagentje, tas inh. judopak, sjaal, contactsleutels, dames handschoenen. herenhandschoenen, sleutels, mappen inhoud monsters, camee, jongsjack, butagasfles, damespolshorloge, damesring met steen, grammaloonplatep, motorwant, vloerbedekking, schrijfpapier, rozen krans, steen met een ring, postze gels, trui, kinderschoentjes, dames rok, kinderbril, toilettasje met inh. autowieldop, dameshorloge, muts plas tic band, motorgordel, etui. regenjas. Terug te halen en inlichten te ver krijgen aan het bureau van gevon den voorwerpen, Nieuwsteeg 8 te Lei den, ingang poort, op woensdagmid dag tussen 2 en 4 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. Advertentie De Noorse parlementscommissie \oor grondwetis- en buitenlandse za ken heeft met ruime meerderheid de opening va nonder handelingen met de E E G. over toetreding van Noorwegen goedgekeurd. De kwestie zal op 25 april ln het parlement in behandeling komen. Geveilde percelen Ten overstaan van notaris N. W. Holtkamp te Leiden. Herenhuis met schuur, erf en tuin van den Brandelerkade 19 in bod: f36.500 koper; H. D. van Weizen te Oegstgeest, q.q. voor f 42.000.—. Woonhuis met erf Hogewoerd 118a in bod: f 15.200,koper: C. H. J. van der Drift te Oegstgeest, q.q. voor f 17.000.—. Fries Leiden ziet stuk van „eigen bodem" De Afdeling Leiden van de Friese Vereniging heeft gisteren in het St. Antonius Clubhuis weer een bijzon der genoeglijke avond beleefd. De Haagse Afdeling van de Vereniging voerde voor een uitstekend bezette zaal het toneelstuk „De Nijboer van Lyklemastate" van Abe Brouwer op. „De Nyboer van Lyklemastate" is een stuk dat in Friesland speelt in de eerste jaren na de eeuwwisseling en het doet aan sfeer en inhoud den ken aan de stukken van Herman Heijermans. Ook hier wordt een sociale toestand haarscherp getekend. Een boer, die alleen een dochter heeft om hem op te volgen, heeft een „passende" man voor haar gevonden die hem op de boerdery kan opvol gen. De man in kwestie blykt echter zoals de knecht voor de boer hem al heeft voorgehouden een nietsnut te zijn. De dochter des huizes heeft bovendien liefde opgevat voor de knecht, maar dat is iets waar de boer niet van wil weten, hoeveel begrip hy ook verder voor zyn enig kind weet op te brengen. In zijn gedach- tenwereld past nu eenmaal niet het beeld van een knecht, die heer wordt over de hoeve. Maar ook hij bemerkt tenslotte dat de man die hij als „opvolger" had verkoren, een figuur met een laag karakter is. Dan staat hy het huwelijk van zijn dochter met de man van haar keuze niet meer in de weg. Het stuk werd door de „Haagse Friese Afdeling" goed ge bracht en de vele aanwezigen heb ben er dan ook byzonder van ge noten. Advertentie GODS WOORD IN BIJNA 1200 TALEN Uit gegevens, welke wy van het Ned. By belgenootschap ontvingen, blijkt, dat de bijbel en bijbelgedeel ten thans in 1181 talen zijn ver taald. De gehele bybel in 226 talen, het Nieuwe Testament in 281 talen en bybelgedeelten in 674 talen. Voor de eerste maal werden com plete by bels uitgegeven in het Bali's Mengaka), Bambara, Teso and Su- kuma voor Afrika en in het Zuid Toradjaas voor Indonesië. Voor de eerste maal werden nieu we Testamenteh uitgegeven in Kek- chi (Guatemala), Maya en Maza- teco (Mexico), Piro (Peru), Ogoni (Nigeria», Kwarase Mwala (Salo- mond Ei].), Mao Naga Assam», Kambera Indonesië en Hindoestani (India». Regeringspartijen bekennen geen kleur Gisteren heeft Johan Barendse zijn gouden jubileum in dienst van Sociëteit Minerva ge vierd. Na een huldiging in een commissiever gadering en door het overige sociëteitspersoneel kwamen zeer veel reünisten en Corpsleden in dienstjaren de oudste sociëteitsbediende in den lande tijdens een receptie de hand drukken. Hij ontving enige geschenken onder couvert en een reeks herinneringen van meer blijvende aard. Op deze foto wenst de heer Ch. W. Hudig (links) Johan geluk namens het collegium. In het midden mevr. Barendse en de president van de sociëteit de heer D. W. Erkelens. (Van onze Weense correspondent) Zelf een goed geschoolde jurist is niet in staat de gemiddelde lezer in Oostenryk duidelijk te maken, welke houding het kabinet in de aangele genheid „Habsburg" heeft ingeno men. Feit is dat dr. Otto von Habs burg, de oudste zoon van de laatste Oostenrykse keizer, reeds in juni 1961 een officiële verklaring heeft afgelegd, waarin hy afstand deed van de regering. Daardoor hoopte hij. in de gelegenheid te worden ge steld om weer naar zijn vaderland te kunnen terugkeren. Deze verkla ring werd door de socialistische nar- ty als niet bevredigend afgewezen. Daarna werd het Constitutionele Ge rechtshof ingeschakeld, maar dit. ver klaarde zich als niet competent. De advocaat van Otto von Habsburg diende toen een aanklacht in tegen de Oostenrykse regering, waarin zy van nalatigheid wordt beschuldigd. In de jongste kabinetzitting heeft, de socialistische fractie voorgesteld, dat de regering deze beschuldiging zou afwyzen, doch hiermee was de frac tie van de Volksparty het niet eens. Daarom heeft het kabinet in het geheel geen verklaring afgelegd en krygt het. hogere administratieve ge rechtshof. dat nu wordt ingescha keld. algehele vryheid van uitspraak of beslissing. In feite echter ver wacht men van deze instantie even min een uitspraak, of hoogstens een nietszeggende. Het is geen verhef fende vertoning, waaruit blykt dat geen van de twee regeringspartijen kleur wil bekennen. De zaak wordt dus opnieuw verschoven en een Oostenryks staatsburger want dat is Otto von Habsburg toch zeker krijgt geen kans om als ambteloos burger naar zyn vaderland terug te keren. OUDE VEST 189 TEL. 24214 HAARL.STR. 42A - TEL. 21797 SPD stemt tegen Duitse begroting De Westduitse Bondsdag heeft na vier dagen discussiëren de begroting over 1962 aangenomen. De SDP stemde tegen, omdat zy meende dat te weinig geld was uitgetrokken voor sociale zaken. De regeringspartijen hamerden steeds weer op de nood- zakelyke uiterste spaarzaamheid. Dat nam niet weg, dat de begroting 1962 voorziet in een recorduitgave van 53,4 miljard. In het debat zei de christen-de mocraat Vogel dat men het buiten land eens goed duidelyk moest ma ken dat de Bondsrepubliek geen „koe met een onuitputtelijke uier" is. De socialist Möller kritiseerde dat om derwille van de defensie-uitgaven andere posten werden verwaarloosd. In scherpe bewoordingen werd tij dens het debat door de drie parle mentaire partyen de prysverhoging van de Volkswagen veroordeeld. Het besluit van Volkswagen-president directeur Nordhoff in een tyd dat matiging en stabilisering van lonen en prijzen noodzakeiyk is, werd on- verantwoordelyk genoemd. Eveneens een felle aanval op de prijsverho gingen in de automobielindustrie deed minister van Economische Za ken Erhard gisteren in München by de opening van de zeventiende inter nationale handwerkbeurs. Erhard noemde de verhogingen „het meeste instinctloze", dat hy ooit had mee gemaakt. Onderzoek geldigheid kandidaten lijsten voor de verkiezing van de leden van de Gemeenteraad. De Voorzitter van het hoofdstem bureau voor de verkiezing van de leden van de Gemeenteraad, brengt ter kennis, dat dit hoofdstembureau ln een openbare zitting, te houden op vrydag 20 april a.s. te 9 00 uur v.m. ln kamer 204 van het Stadhuis, zal beslissen over de geldigheid der op 17 april a.s. Ingeleverde lijsten van kan didaten voor de op 30 mei d.a.v te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Gemeenteraad, als mede over de handhaving der op die lysten voorkomende kandidaten. Lelden. 14 april 1962. De voorzitter voornoemd, J. C. van Schalk.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3