Wim Guldemond speurt naar lichtere Sharp Belgen in schaduw van Nederlandse turners FORBES CARLILE IN ONS LAND Eigen boot is 36 jaar Teams van PW-lieren hielden knap stand Zeker klasse minder Met cle FD is het weldra gebeurd AGNES SIMON WON TITEL Eindspurt van Quicksilver S was Theo Messidor te machtig LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 9 APRIL 1962 Van één onzer redacteuren) Ergens onder de letter G van de Leidse Burgerlijke Stand treft U de naam Guldemond aan. Om in zeilerskringen alle twijfel weg te nemen over wie we het hebben, noemen we er ook zijn voornaam bij: Wim Guldemond. Wij hebben natuurlijk niets tegen die naam, maar het zou toch eigenlenk veel juister zijn geweest de figuur, die erachter steekt bij de S te zoeken. De S van Sharpie. Wim „Sharpie" dus. Overdreven? Beslist niet. Laat ln de nabijheid van Guldemond het woord Sharpie vallen en hij zal U direct naar een stoel bren gen en zeggen: „Ga zitten, dan zal ik je het hele verhaal vertel len" Het is een lange, maar boei ende story. Vol Sharpies, want daaraan heeft hij nu eenmaal zijn hart verloren. Zelf heeft hy er een, die al 36 jaar oud is In zijn werkplaats kan men hem vinden, goed bijgehouden en met een lak van bijkans verblin dende glans. Een Engelsman heeft Guldemond eens gevraagd hoe oud zijn boot was. De Leidenaar noemde het aantal jaren, waarop de man in een daverende lach uitbarstte. Hij dacht dat Guldemon zijn eigen leef tijd had genoemd. En hij wist hele maal niet meer hoe hij het had toen deze hem vertelde dat ook dat klop te Het is al lang geen geheim meer in de zeilwereld dat het met de Shar pies langzamerhand „afloopt". Voor Wim Guldemond, die nu al zovele jaren gelukkig gehuwd is met dit boottype, is het natuurlijk een heel verdrietige zaak, al moet zelfs hij er kennen dat die ontwikkeling logisch is. „De Sharpie is voor deze tijd te zwaar. Alles bij elkaar weegt hij. zo'n 300 kg en zo'n vrachtje til je niet een-twee-drie uit het water. En ver geet niet dat er steeds meer in inter nationaal verband gezeild wordt. Het vervoer van zo'n bootje levert dan natuurlijk nogal wat moeilijkheden op voor mensen die snel van de ene naar de andere plaats willen trek ken. Nee, je kunt het de zeiler-van- nu niet kwalijk nemen dat hij aan dei Sharpie voorbij gaat". Het is met enig „heimwee" dat hij het zegt. Er is nog een oorzaak voor die teruggang. Tien jaren geleden gleed een gloednieuwe Nederlandse creatie, de „Plying Dutchman", snel naar wereldfaam. De FD is niet alleen veel lichter, hij is ook iets sneller dan de Sharpie. Maar hoe leuk Guldemond het ook vindt dat dit boottype in Ro me doordrong tot het Olympisch programma, enthousiast kan jiy over de PD niet worden. Het is bepaald schokkend wat hij erover te zeggen heeft: „De FD heeft naar mijn overtuiging zijn grootste glorietijd al weer gehad en dat zeg ik heus niet als Charpie-chauvinist. In Tokio-1964 zal hij er nog by zijn en dan is het fini. Bij de constructie van de FD heeft men werkelijk alles geofferd aan de snelheid en het ge volg is dat een- intensieve interna tionale wedstrijdzeiler hem in twee jaar uit elkaar vaart. Voor zo'n bootje betaal je dan f 6500. Ik ken zeilers die na vijf jaar al aan hun vierde FD bezig zijn. Nou vraag ik je, wie kan dat betalen? Ik ben eens bij de Kraanen ge weest toen die hun FD uit het wa ter haalden. Een van hen zei: „Je kan gewoon aan het hout zien over welke boeg ik het laatste rak gezeild heb. En Ben Verhagen toch ook geen kleine jongen heeft al eens zuchtend opgemerkt dat hij zich nog eens „arm" aan de FD zou zeilen. Nee. dat kan nooit lang stand hou den". „Maar ook al zou de FD als wed- strijdkiasse langzamerhand verdwij nen dan houdt dat toch niet in dat er meer belangstelling voor de Sharpie komt!?" Guldemond kan dat moei lijk ontkennen. „Daarom heb ik nu een plannetje in mijn achterhoofd om het gewicht van de Sharpie tot de helft terug te brenger. Dat mid- zwaard, dat maar even 34 kg weegt, zou nu natuurlijk vai aluminium worden. Het gaffeltuig zal er af moe ten en spinnaker en flving trapeze zullen er bij moeten komen. En een lichtere houtsoort natuurlek. Sneller hoeft-ie van mij niet te gaan. Als het tvne 1'cMer wordt". Wim Guldemond bij zijn glim mend gelakte Sharpy. (Foto L.D./Holvast) Voorlopig is het vrij verre toe komstmuziek. want er zal veel geld voor het geëxperimenteer komen ky- ken Initiatief Maar er is meer Sharpie-nieuws, ander front actief. Zowel in Engeland, waar hij meer dan eens beslag heeft gelegd op beroemde trofeeën als de Springrice Cup en de Duke of Con- naught Trophy, als in Duits land (Kieler Woche), is hij een „ge vreesde" ,maar graag geziene gast. De moeilijkheid voor Guldemond is echter, dat de Engelsen en Duitsers hun wedstrijden ongeveer gelijktijdig houden. Het ene jaar ging hij daar om naar Engeland, het andere naar Duitsland. De Engelsen hadden hem verleden jaar al geschreven „dat zij in 1962 weer aan de beurt waren". Guldemond heeft nu aan beide lan den het voorstel gedaan om de wed strijden te combineren en om de beurt als gastheer op te treden. De wedstrijden zouden tevens het karak ter van een landenwedstrijd moeten dragen. Een hand vol correspondentie toont duidelijk aan dat er heel veel belangstelling voor dit initiatief is in Duitsland wat meer dan in het „koelere" Engeland. Teruggeschoven Duitsland stelde voor Nederland als eerste de eer te geven de wed strijden te organiseren. „Ik heb de organisatie voorzichtig naar de Duit sers teruggeschoven, aldus Gul demond, omdat de Kieler Woche dit jaar voor de 80ste keer wordt ge houden en bovendien de Kieler Jachtvereniging 75 Jaar bestaat. Zo als de Duitsers trouwens wedstrijden organiseren kunnen wij noch de En gelsen het. Dat is subliem. De „en tourage" en de manier waarop men met je omgaat na de wedstrijden zijn bijna niet te overtreffen. Kijk en als de „start" van dit soort wedstrijden goed is, wordt de belangstelling er voor ook in ons land vanzelf groter. Dan kunnen wij ook in Nederland, waar het nu eenmaal altijd wat „moeilijker" gaat, de organisatie wel op ons nemen. Bekende Sharpiezeilers zoals Vlek, Vroege en Van Swol heb ik al gepolst om straks naar Duitsland te gaan en zij voelen er heel veel voor." „En als daar in Duitsland de beste Sharpiezeilers van drie landen bijeen zijn, zo overpeinst Wim Guldemond, dan doe ik dat plannetje voor die lichtere Sharpie uit de doeken. Mis schien willen ze in elk land een proef doen. Wie weet lukt het allemaal". Aan Wim Guldemond zal het zeker want Wim Guldemond is ook op een niet liggen. TAFELTENNIS Het heeft de Zweed Hans Alser niet veel moeite gekost om de finale van het herenenkelspel tijdens de Europese tafeltenniskampioenschap pen in West-Berlijn op zijn naam te brengen. In 20 minuten won hij met 21—10, 21—13, 21—19 van de West duitser Erich Arndt. De voor West-Duitsland uitko mende Agnes Simon behaalde in deze titelstrijd, die sterk in waarde is gedaald door de afwezigheid van de sterkste naties t.w. Hongarije. Tsjecho-Slowakije en de Sowjet- Unie. het kampioenschap in het da mesenkelspel door een verrassend gemakkelijke drie games-zege op de sterke Engelse Diana Rowe (2119, 21—15. 21—18). De finale in het herendubbelspel was een geheel Zuidslavische aange. legenheid. Markovic en Teran, die in de kwart-finales pas na een succes vol protest de Duitsers Gomolla en Lorenz in vijf games hadden uitge schakeld, hadden in de eindstrijd geen enkele moeite met hun jonge, talentvolle landgenoten Korpa en Vecko (21—14, 21—6, 21—17). In het damesdubbelspel was Ag nes Simon, die indertijd ook de Ne derlandse kleuren verdedigde, min der succesvol. Samen met de West- dultse Inge Harst verloor zij in vier games (15—21, 21—16. 21—16, 21—8) van de zeer vaste en briljante Engel, se combinatie Diana RoweMary Shannon. De laatste bleek van even grote klasse als haar beroemde land genote. Vooral in de laatste game werden de Duitse dames volkomen weggespeeld. Volleybalcompetitie PW I en PW II hebben zich zaterdagavond in Den Haag tegen resp. Voorburg en Blokkeer kranig geweerd. Kon PW II een verdiend gelijkspel noteren, overigens na een 1816 winst in de laatste set, PW I kreeg met het 22 resultaat tegen de pupillen van Hoogerwaard zeer beslist een te magere beloning voor het verrassend goede spel. Paul Stikkeloruni in glanzende vorm Zowel in de eerste als in de derde set zagen de Voorburgers kans terug te komen uit een dik verloren schij nende positie, 210 in de eerste set en 3—13, 514 in de derde set om met 1512 en 1614 de winst toch nog op te eisen. De laatste titel van deze kampi oenschappen, die in het gemengd dubbelspel, was voor de Duits- Zweedse combinatie Inge Harst Hans Alser, die in de eindstrijd met 21—16, 21—15, 21—13 de Westduitsers Agnes Simon en Eberhard Schoeler versloegen. In deze eindstrijd bleek duidelijk dat drie finales op een dag teveel waren voor de ex-Hongaarse Agnes Simon. Zij bleef ver beneden haar normale vorm en kreeg boven dien weinig steun van Schoeler. Zonder veel moeite haalden Harst en Alser de titel binnen. Representatief! Uw haar ziet er verzorgd uit als u Fant haarcrème ge bruikt. Fant geeft het een gezonde en natuurlijke glans en voorkomt en bestrijdt roos. Verzorgd haar met tkf h" Uitsluitend bij da kapper verkrijgbaar I haarcrème an INDOLA n Drodukt Ruime turnzege in Alblasserdam Een zeker niet briljant turnende Nederlandse herenploeg heeft zaterdagavond in Alblasser dam een ruime overwinning behaald op België. Met een verschil van bijna tien punten 272,10 tegen 263,30 gingen onze slordig en weinig gevarieerd werkende zuiderburen ten onder. De Nederlandse zege had nog veel groter kunnen zijn wanneer ook onze turners zich niet hadden laten verleiden tot slordig heid. België is weliswaar nooit een sterke tegenstander geweest, maar de ploeg die de Belgen nu brachten, was zeker een klasse minder dan de Neder landse. En toch was dit team op een uitzondering na hetzelfde, waarmee Nederland twee jaar geleden in Brussel wij hadden toen bovendien nog de beschikking over Klaas Boot en Rob den Broeder heel wat meer moeite had. Oud-kampioen Marteaux, die de Belgen op het laatste moment moesten missen en die vervangen werd door de hyper-nerveuze Springael had de balans een misschien wat gunstiger aanzien kunnen geven. Na de paardsprong, die in verband met de lengte van het programma reeds in de middag was verwerkt, zag het er nog lang niet naar uit dat de Nederlandse heren een gemak kelijke zege zouden behalen. Het ver schil op dit nummer bedroeg slechts 0.4 punt. Dit onderdeel was van beide landen het beste, alle twaalf deel nemers kwamen ruim boven de ne gen punten. Willy Jaegers, de Neder landse kampioen met 9.70 het verst. Verrassend was echter dat niet de Belgische kampioen Ghesquiere de tweede plaats achter Jaegers bezette, maar de jonge Kees Pruys, die slechts 0.1 punt minder kreeg van de jury. Henk Kaaks en Jaap van fan- de bleven echter ook niet veel achter. jacques van der Sande tijdens het paard voltigeren. Opnieuw surprise Pruys zorgde btf de ringen op nieuw voor een verrassing. Met een prachtige, zeer beheerst uitgevoerde oefening veroverde htf de eerste plaats. De Belg Vandaele, een van de weinige turners, die met Joost Blits een goede hreedtestand maak te, bezette de tweede plaats. Jaegers bracht het door een foutje, dat waar schijnlijk aan overmoed was te wij ten, niet verder dan een gedeelde vierde plaats op dit onderdeel. De Limburger herstelde zich ech ter bij de vrije oefening. De jury, die overigens nogal dikwijls vrij grote verschillen toonde, beloonde deze prachtig opgebouwde en zeer be heerst uitgevoerde „kür" eensgezind met 9.40 punt. Enkele minuten te voren had de Amsterdammer Blits met zijn vol vaart gebrachte oefe ning het publiek wel een daverend applaus ontlokt maar een bedreiging voor Jaegers vormde hij toch niet. Duidelijker Na de oefening aan het paard te kende de Belgische Nederlaag zich steeds duidelijker af. Na vier van de zes nummers bedroeg de Nederlandse voorsprong reeds 3.75 punten. Daar zouden op de laatste twee onderde len, de brug en het rek nog eens zes punten bij komen, hetgeen de zwakte van de Belgische ploeg nog duidelijker accentueerde. Jaap van der Sande reikte bij de paardoefening met 9.25 punt, het hoogst. De Zeeuw benutte in zijn ge varieerde en snel uitgevoerde oefe ning het paard enkele malen in zijn volle lengte en vooral toen Jaegers door een slordigheidje enkele tienden verspeelde en van de Belgen niemand boven de negen punten kwam, was het duidelijk dat hem de overwin ning op dit onderdeel niet meer kon ontgaan. Later herhaalde Van der Sande op verzoek van de t.v. en film mensen zijn oefening. De oefeningen aan de brug en het rek leverden beide een zege op voor Jaegers. Joost Blits, die evenals Van der Sande in goede vorm stak liet op de brug precies werk zien en voor die nauwkeurigheid, die hem echter bij de paardoefening ontbrak, kreeg hij 9.10 pnt op zijn lijst, waarmee hij slechts 0.1 achter bleef op Jaegers. Opvallend op dit onderdeel was dat de beste Belg, Desmet, met 8.75 nog 0.05 punt minder kreeg dan de laat ste Nederlander Henk Kaaks. Ver achter Aan het rek bleven de Belgen even eens ver achter by onze landgenoten. Andre Vandaele was de enige, die de eentonigheid van reuzenzwaaien doorbrak en hij alleen kon zich enigszins meten met Jaap van der Sande en Willy Jaegers van wie vooral de laatste met een zeer ge durfde oefening, die werd besloten met een salto achterwaarts, grote in druk maakte. Ook de jury was door deze demonstratie van souplesse en kracht zo geimponeerd dat zy er als beloning een 9.55 voor gaf. Jaegers en Van der Sande verover den in het persoonlijk klassement de eerste en tweede plaats, terwijl Leo pold Desmet als beste Belg de derde plaats bezette. Eindklassement 1. Jaegers (N) 56.10, 2. Van der Sande (N) 55.30. 3 Desmet. 54.25. ATLETIEK Verkerk (Alphen) zesde in Harderwijkse bosloop De Apeldoornse atleet Klaas de Ruiter <AV '34 is zaterdag als eerste geëindigd in de 8ste Bevrydings-bos- loop, die in de bossen bij Harderwyk door de atletiekvereniging AVVOG was georganiseerd. Hy legde het 4800 meter lange parkoers, dat ln uitste kende staat verkeerde ,af in 15 min 5.6 sec. Verkerk uit Alphen a. d. Rijn eindigde op de zesde plaats. De uitslag luidt verder: 2. Schol- tink (Be Quick. Zutphen) 15.06.0, 3. Clement (FIV, Zeist) 15.23.3, 4. Haklander (AVVOG) 15.14.9, 5. Bui tenhuis (AV '34, Apeldoorn) 15.21.9, Verkerk (AAV *36, Alphen a. d. Rijn) 15.25.2. Blokkeer—PW 2 Het was direct al te zien dat de PW-reserves in goede vorm staken en dat het Blokkeer niet gemakkelijk zou vallen zich te handhaven. De score liep dan ook va.n de eerste ser vice af gelijk op. Bij PW functioneer de de defensie vaak voortreffelijk, mede door de scherpe instelling op d« smash die bij Blokkeer wel hard maar niet altyd even verrassend werd afgevuurd. Pas na 1211 zag de Blokkeer-coach de aanval van zijn ploeg de setwinst forceren. Niet zon der geluk overigens! Het werd 1511 voor Blokkeer. Na 54 voor Blok keer hi de tweede set ©en geweldige inzinking bij PW 2. Het velddekken werd ©en stuk minder en Blokkeer kon een 134 voorsprong nemen. De mannen van Frans Zilverentand her stelden zich en Hepen, voor elke bal vechtend als gold het de beslissing van een kampioenschap, in tot 13—10 De supporters van Blokkeer durfden eenvoudig het strydverloop niet meer te volgen, en de Blokkeer-coach wenste zich duidelijk zichtbaar, el ders dan hier langs de lijn bij dit treffen. Blokkeer won de set toch nog. 15—10 en 2—0. In de derde set zag PW 2 het onversaagd volhouden echter beloond. Paul Stikkelorum, verdedigend, en Jacques Stieding, aanvallend, waren de toonaangevende figuren bij de blauwwitten. Blokkeer mocht dan enkele kogels over het net daveren die niet te stoppen waren. PW 2 hield de touwtjes in handen en hiel do met 1510 vla 118 en 139 de deur naar een puntenverdeling open Hevig was het duel in de laatste set. PW 2 kon een 63 voor sprong niet handhaven maar ook Blokkeer slaagde er niet in een defi nitieve stap te zetten op de weg naar de setwinst Onder hoogspanning werd het 11—11. 12—11. 14—13 en 1615 voor PW 2 dat tenslotte een Juichkreet kon slaken, 18—16 en 2—2. Een alleszins verdienstelijk resultaat! VoorburgPW Voorburg, de kampioenskandidaat Ln da overgangsklasse A moest een sterk spelende eerste formatie van PW 1 een punt prijsgeven. We zeiden het boven reeds, Voorburg mocht zich ATLETIEK F. Kunen versloeg Joep Delnoye Frans Kunen heeft gisteren ln de Wieldert bij Blerick de 14e nationale bosloop gewonnen. De Bredase at leet nam in de laatste van de drie te lopen ronden een voorsprong op zijn grote concurrent Delnoye en hij stond deze in het verdere verloop van de strijd niet meer af. Kunen liep de 4800 meter over bospaden m 15 minuten en 45 seconden. Delnoye ging bijna twaalf seconden later als tweede over de eindstreep. De uitslag luidt: Kunen (Sprint. Breda) 15.45, 2» Delnoye (Kimbria, Maastricht) 15.56.9, 3. L. Verbaan (Festina, Ble rick) 1.27.8. 4. Roelofs (HAC, Hel mond) 16 31, 5. Naus (HAC, Hel mond) 16.50. gelukkig prijzen met het gelijke speL Het n.l. tegen de verwachting in PW 1. dat in deze krachtmeting het spel beheerste, althans doorlopend het initiatief had. maar op onbegrij pelijke wijze tot tweemaal toe een grote voorsprong verspeelde. In de eerste set liepen de blauwwitten met een fraaie service-beurt van Hugo Lieu wens van 52 naar 102! Het pleit voor het moreel van de Jeugdige Voorburgse formatie dat zij zich door de achterstand niet liet ontmoedigen en rustig verder bleef spelen. Frans Sieval daverde keiharde smashes over he1 net. maar de Voorburg-defensie verwerkte die zonder blikken of blo zen en punt voor punt steeg op de score-borden het Voorburgse totaal. PW 1 raakte door het stoicijns verde digen van d© gastheren tegen het ein de van de set uit balans en dat be tekende voor Voorburg een verrassen, de zege. 1512. De volgende set was evenwel onbetwist voor PW 1, zij het) dat Voorburg weer van 39 terug kwam tot 7—9, voor dat Frans Mud der cs kon doordrukken 159 en 1—1. De winst leek zeker voor PW 1 in de derde set toen de blauwwitte keur- formatie met sterk aan vals werk op 133 was gekomen. Ongelofelijk zoals Voorburg- toen de verdediging op schroefde en de hardste smashes re tourneerde Zoals in de eerste set won de defensie het van d© aan va'. Van 514 werd het 1G14 en 21 voor Voorburg. De castheren hadden met) dat huzarenstukje echter duidelijk teveel van hun krachten gevergd. PW 1 dicteerde de strijd in de laatste set ©n won met 159! Een prachtwedstrij d waarbij toch nog wel even apart de naam vermeld mag worden van Paul Stikkelorum, die met de ontmoeting Blokkeer-PW 2 nog in de benen teren Voorburg bin nen de lijnen moest verschijnen en daar opnieuw bevestigde dat hij op het ogenblik in een glanzende vorm steekt „Mixing Ideas", dat is de ge dachte waarmee de Australische fysioloog Forbes Carlile met zijn vrouw naar Nederland is geko men om op uitnodiging van de KNZB gedurende enkele maanden de supervisie over de training van de Nederlandse topzwemploeg op zich te nemen. De 40-jarige Aus traliër wiens gemillimeterde haar ondanks de straffe zuidwesten wind recht overeind bleef staan omschreef zaterdagmiddag bij aankomst op Schihol zijn werk programma in enkele woorden: Uitwisseling van gedachten, ob serveren, stimuleren en coördine ren". Koersen te Mereveld (Van onze medewerker) Quicksilver S toonde gisteren op Mereveld weer eens welk een prima paard deze Fried-zoon is. Sunny Williams nam de kop en werd gevolgd door Karanos en Upie Scott P. Na een ronde was Typhoon op de tweede plaats gekomen en lag Quicksilver S in derde positie. Deze moest steeds drie dik door de bochten, hetgeen extra Inspanning kostte. Na de laatste bocht spurtte de jonge Wagenaar en het werd een fraaie 1.25.1 zege voor Quicksilver. Typhoon was teruggevallen en de trouwe Theo Messidor, die steeds meer naar zijn oude vorm groeit, werd een zeer goede tweede, voor Karanos, die een veelbelovende eindspurt liet zien. Hij zal zich dus niet bezig gaan houden de taak, die hier gewoonlijk is weggelegd voor de trainer. Integen deel. Carlile. die in Australië grote naam verwierf als adviseur en trainer van o.a. Terry Gathercole, stelt zich voor de Nederlandse trainers te sti muleren en adviseren -speciaal dege nen, die nog geen klassezwemmera onder hun pupillen hebben en verder te leren, zowel in de betekenis van kennis uitdragen als van les krij gen om zo samen met de Nederland se trainers te komen tot een verho ging van het prestatie-peil. De openingskoers werd een ver rassende zege voor Zulma (Hoejen- bos) met Zigeunerkoning als tweede, zij het na fotofinish. Bij de drie jarigen was April Love goed en snel weg in tegenstelling tot de grote favoriet Astyanax, die langzaam van start ging en z(jn achterstand niet meer goed kon maken en dus tweede werd. Drie paarden van entraine- ment Smit beheersten de derde koers. Y Rosemarijn (Kassing) won en Piet Smit werd met Zampa tweede voor Zilvertip. De heerryders- koers werd een zege voor Ypermoron met een verrassende tweede plaats voor Willy's Lieveling, een iets te laat aanvallende Xessidor eindigde als derde. Y Dunst was in de Vrees- wijkprijs niet te temmen en werd uitgeschakeld. Koppejan, die met de Gijs Reewijk vierde in 25 km.-loop De 25 km-loop, die gisteren door de atletiekvereniging Lycurgus in Krommenie werd gehouden heeft op nieuw een zege opgeleverd voor be kerhouder Fons Veldhuizen, die met ruime voorsprong onbedreigd door de finish ging De Leidenaar Reewijk bezette de vierde plaats. De harde wind heeft de 40 deelnemers op het open parcours bijzonder veel parten gespeeld. De uitslag was: 1. Fons Veldhuizen (KNAU-lid) 1 uur 24 min 3. sec. 2. Mol (AAV, Amersfoort) 1.29.58.2, 3. Van Tellin gen (Fit, Zeist) 1.30.27, 4. Reewijk 'De Batavieren. Leiden) 1.31.20, 5. Van Ginkel (GAC, Hilversum 1.31.57. 4. Van Daele (B) 54.00, 5. Blits (N) 43.90, 6. Pruys (N) 52.40, 7. Kaaks (N) 52.05, 8. Hous (B) 51.30. 9. Salie (N) 51.15, 10. Ghesquiere (B) 51.15, 11. Trapani (B) 50.10, 12. Springael (B) 4?RR. paarden van De Graaf goed overweg kan, boekte met Yellowthroat S een verrassende zege met Yec als tweede en Zwaluw S derde. In de zevende koers was de eindstrijd tussen X Tello en Yardley W zo spannend, dat de foto de eerste als winnaar moest aanwijzen. In de tweede afdeling van de Vreeswijkprijs faalde de favoriet Yberflöte. Hier finishte Zeeadelaar S als eerste voor Zibello Hanover K en ln de slotkoers triomfeerde Zu- leika verrassend, die de favoriet Zal- kestis van E in de laatste fase van de strijd met klein verschil klopte. De uitslagen lulden: Bunnik-prljs: 1. Zulma (J. W. Hoe- Jenbos) (1.36.1), 2. Zigeunerkoning, 3. Zogll TL. Tot wl. f21.20, pl. f3.40, f2.10, f2.80. gek. f6.90. cov. f5.10. Leusden-prijs: 1. April Love (A. Th. Knynenburg) (1.33.9). 2. Astyanax, 3. Avondvogel 5. Tot.: wl. f3.80. pl. f 1.10 11.10, gek. f2.90, cov. f4.40. Veldhulzen-priJs: 1. Y. Rosemarijn (J. A. A. M Kassing) (1.33.3), 2 Zam- ?a. 3. Zilvertip. Tot.: wl. t' 2.00. f2.20, f4.30. gek. 16.60. 13.40, pl. f3.40. cov. Rhenen-priJs voor amateurrijders - Ve HHI iv* dor. Tot.: wl. f: 1 Ypermoron (1.30.7), 2. Willy's Lieveling. 3. Xessl- (C. M. Vérhoeve) fl.30. gek. Vreeswljkprys. Ie afdeling: lowthroat S (P. R. R. Koi (1.31.6). 2 Yec. 3. Zwaluw S f 11.20. pl. pl. f160, f3.70. cov. f 17.90. Yel- oppejan) Tot.: wl. f2.50, gek. Drukkerij Hoonte-prys: 1. Quicksil ver S (J. Wagenaar Jr.) (1.25.1), 2. Theo Messidor. 3. Karanos. Tot.: wl. 12.40. pl. f 1.20, 1 1.50, f 1.40, gek. f6.20. cov. f4.90. Woudenberg-prys1. X. Tello (J. Oostlng) (1.27.-), 2. Yardley W. 3. Yberflöte. Tot wl. f3.20. pl. f2.00. f 2.50, gek. f 8 10. cov. f 4.70. Vreeswljk-prys, 2e afdeling: 1. Zee adelaar S (M. Vergay) (1.30.-). 2 Zl- bello Hanover K. 3. Wlnnlfred. Tot.: wl f2.80. pl f 1.50, f 1.60, f2.50, gek. f3.40. cov. f5.60. Ysselsteln-prljs: 1. Zulelka (J. Op ting) (1.28.2). 2. Zalkestls van E. 3. Xanthos Narclso. Tot.: wl. f5.90, pl. f 1.70, f 1.60, f 1.90. gek. 14.60, cov. 14.60. Tota)(s«tor-OTnTet f141 400 50 De Australische zwemtrainer Carlile ariveerde zaterdag op Schiphol. Op verzoek van de KNZB gaat hij de Nederlandse zwemploeg trainen. „Het Nederlandse volk weet veel van zwemmen en enkele van uw trai ners behoren tot de beste van de we reld, maar ik geloof dat er op het gebied van de wetenschappelyke sportbeoefening nog wel het een en ander te doen valt. Trouwens wat dat laatste betreft, staan we nog p:is aan het begin van een lange ontwik keling", aldus Carlile. De Australische coach meent dat het verschil in taal tussen hem en de Nederlandse trai ners een uitwisseling van gedachten niet in de weg behoeft te staan. Trou wens het is niet de eerste maal dat Carile naar Nederland komt. Hy be zocht ons land in 1958 toen zyn land genote Dawn Fraser in Ketel het we reldrecord op de 100 meter vrye slag verbeterde. Hy is bovendien druk bezig met een cursus Nederlands De komende dagen zal Carlile. die 6 uur in het vliegtuig heeft gezeten, nodig hebben om enigszins op adem te komen. Woensdagavond as. volgt dan zyn eerste ontmoeting met een deel van de nationale zwemploeg in het overdekte 60 meterbad te Rotter- dam-7)i1d.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7