AAT DUFFELS (54) 40 jaar felle kanarie Nederlands hockeyteam liep zich kapot op geroutineerd backs tel CAMBRIDGE WON BOATRACE HFC zonj CORNELISSE WOB DE SLIJTAGESLAC Belgen losten één schot en wonnen daarmee Jong Oranje Bedroevend Jimmy Greaves scoorde er weer lustig op los LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 9 APRIL 1963 Advertentie /Geen feestivedstrijd in Brussel r De geringe waarde, die moet worden toegekend aan de 30 zege die het Neder land hockey-elftal twee weken geleden op Wales behaalde, is gistermiddag in Brussel nog eens duidelijk onderstreept. De 200e interland (de 53e tegen de Belgen) werd met 10 verloren en een feestwedstrijd heeft dit jubileum dus niet opgeleverd. Competitie CKB Het mag tot nu toe niet lukken in 1962. Het was zaterdag - tenminste weer heel goed mis. Met twee uitsla gen is alles verteld en daarvan was VEOVES in de hoofdkl. west er één. De Voorburgers hebben gespeeld voor wat ze waard zijn en leider VES kon maar op het nippertje de volle winst boeken met 34. Voor VES dus een zonnige, voor VEO een onzekere toekomst. In IA de opening van het nieuwe DES-veld waarop Fiks als eerste tegenstander fungeerde. Vooral voor Fiks een onwennige boel op het gravel-veld en dan tegen een sterke tegenstanders. DES won met 50 en houdt dus een vinger in de pro motie-pap! Voor Fiks blijft het sein nu wel niet rood, maar groen is het ook nog niet. Het elftal van Jong Oranje, dat woensdag a.s. te Besangon tegen Frankrijk «spelers onder 23 jaar) uit komt, is als volgt samengesteld: Doel: Van der Merwe <NAC>; ach ter: De Groot (GVAV) en Petterson (Blauw Wit»; midden: Schrijvers (NAC), Borghuis (GVAV) en Van Wijk (Volewijckers)voor: Pelk (Vo- lendam), Keizer (Ajax), Visschers (NAC), De Vries (Sparta) en Brink huis <MW>. Reserves zyn: Van Leeuwen (Spar ta), Romeyn (SW), Meyers (Sparta) en Villerius (ADO). In de reserve 2e divisie B (betaald voetbal) werd slechts één wedstrijd gespeeld: SHS 2—SVV 2. De thuis club won met 20. Reeds na 20 km in de Zuidoost- Beemster viel voor verreweg het me. rendeel van de renners de beslissing. Een valpartij waarvan o.a. favorie ten als Dokter, Visser, Snepvangers, Linders en Van Aert het slachtoffer werden, deed het uit 175 renners be. staande veld in vele delen uiteen vallen. Toen de kruitdamp tussen Hoorn en Enkhuizen wat was opge trokken, bleken 12 renners een kop groep gevormd te hebben, die voor de overigen niet meer te achterhalen zou zijn. Dit twaalftal herbergde de meeste favorieten en had voldoende capaciteiten om de voorsprong, die bij Enkhuizen 1 minuut bedroeg, te doen oplopen tot ruim 9 minuten bij de finish in Zaandam. Bulderende wind Van die 12, te weten Wessellng, Paul, Frakking, Schroeder, Diepe, rink, Solaro, Greuter, Van Espen, Damo. Haast. Cornelisse en Legrand, zouden op de onbeschermde West- friese Zeedyk, waar de bulderende wind vry spel had, eerst Damo en Frakking, daarna Greuter en Haast Integendeel, het was bedroevend om te zien hoe deze ploeg, die een overweldigende veldmeerderheid de monstreerde, die technisch superieur was en in goed tempo vaak voortref felijk constructief spel in het mid denveld liet zien, in het gebied voor bij de Belgische bullylijn kapot liep op 't geroutineerde backstel, gevormd door Van der Stappen en de weer van stal gehaalde Jean Dubois. Noch de snelheid van Theo van Vroonho ven, noch de ijver van Francis 't Hooft, noch het raffinement van Jaap Voigt of de dribbelkunst van Arie de Keyzer bleek een wapen van voldoende kracht en schedpte om deze poort open te breken. En was het dan nog maar uitslui tend door de klasse van de Belgische defensie, dat het doel van Thill voor een doorboring gespaard bleef, daar naast speelden helaas de eigen schot loosheid, het gebrek aan voldoende beweeglijkheid en het geloof in eigen kunnen een belangrijke rol. Zo kon het gebeuren, dat een elf tal, dat van de 70 minuten speeltijd er meer dan 60 in het initiatief is geweest, verloor. Weer kreeg doelman Veentjer wetgeteld één schot op zijn doel, maar nu was dat ene schot van rechtsbinnen Leclerc uit een strafcomer in de 12de minuut na TAFELTENNIS Scylla II wacht zware strijd Het kampioenschap van Scylla 2 zal in de promotiedegradatie-wed- strijden met drie andere afdelings kampioenen en één degradant om twee plaatsen in de hoofdklasse moe ten spelen. Wibo 2 is in deze poule waarschijnlijk wel de 6terkste, maar Scylla moet in staat worden geacht Ahoy (Rotterdam), Victory (Volen- dam» en degradant Smash 2 (of De eindstanden in de klassen waar in de Leidse teams uitkwamen luiden: Twenty-one up) de baas te blijven.. Ere-klasse: AMVJ 1 18 gesp. 36 pt.; Ned Lloyd 1 18—30; Smash 1 19—30; Wibo 1 19—24; UBTV 1 18—20; Po- vac 18—18; AMVJ 2 19—19; Scylla 1914; Batswingers 1812; Een dracht 1 18—9; PSV 1 19—10; Tref fers (A) 19—0 (degr.). Hoofdklasse: Treffer (R'V) 1836; Wibo 2 18—30; DDC 1 18—29; DO- COS 1 18—18; A VGA 1 18—18; UB TV 2 1818; Sprenger UC 1810; 21 Up 18—10; Smash 2 18—10; Golto 182. Overg.-klasse: Scylla 2 1631; Ned Llovd 2 16—28; Treffers (B) 16—18; Dito 16—19; Smash 3 16—16; A VGA 3 16—13; Macabi 1 16—7; Dis- nie 16—6; TYBB 16—4 (degr.). Programma prom./degr.: Scylla 2, zaterdag 14 april Scylla 2—Ahoy, Ho ge Morsweg Leiden, aanvang 3 uur. Ere-klasse: 14 april scylla 1— Povac, Hoge Morsweg Leiden, aan vang 7 uur. In de Afdelings-zeskamp van de Overgangsklasse werd Verkerk on danks een slechte start tweede ach ter Leurs, maar vóór Van der Spek, Ten Brink, Li en Klomp. In de zes kamp van de eersteklasse eindigde Kanbier met het beste gemiddelde bovenaan.. Evenveel punten hadden echter Vente en Koek. Een barrage moest hier de beslissping brengen. rust voldoende om België aan de overwinning te helpen. Dit zwakke België Schandalig „Onverdiend" was een veelgehoorde kreet in het uitgebreide Nederlandse supporterskamp na de wedstrijd. „Men had beter het Franse dan het Belgische volkslied kunnen spelen" vond iemand, daarby doelende op de inderdaad naar internationale maat staven gemeten schandalig slechte en Belfo-fiele arbitrage van de Fran sen Grihitisch en Lefaure. Maar het commentaar van coach Piet Brom berg „de ploeg die de doelpunten scoort, wint de party" getuigde van meer reeële zin. Het was een waarheid als een koe, maar men kon er veel uit opmaken. Het heeft weinig zin een opsomming te geven van alle aanvallen, die door Nederland van de eerste tot de laat ste minuut zijn opgezet, en van alle kansen die daarna werden gemist. Handicap Nederland startte met de handi cap, dat spil Fiolet, die bij een mas sage een haarwortelontsteking had opgelopen, door Overdijkink moest worden vervangen. De Delftse stu dent kon met zijn lange pas op het spekgladde veld niet voldoende be weeglijkheid opbrengen om zijn aan val op de juiste wijze te kunnen steu nen. Teveel ballen, terugkomende van de Belgische verdedigers, moest Van Vroonhoven (links) loopt zich voor de zoveelste maal vast in de Belgische verdediging. hij laten lopen, te weinig assistentie ook ondervond hij daarbij van zyn vleugel-adjudanten Van Rossem en Fokker, van wie de eerste de fout maakte te peuterig te spelen en Fok ker veelal vergeefs probeerde zyn passes langs twee Belgen te plaatsen. De vijf aanvallers verdienen een pluim voor hun ijver, maar hoe zeld zaam waren de momenten van stoot kracht en doordacht combineren. Voigt kwam niet aan een schot toe, De Keyzer die op de Brabantse vel den rijen tegenstanders tegelijk om de tuin pleegt te leiden, speelde zon der enig zelfvertrouwen en de voor zetten van Van Vroonhoven en de goed spelende Krol vonden maar heel zelden een slagvaardige stick. Slagvaardig waren Van der Stap pen en Dubois, en dat was ook Le clerc toen hij de bal uit de enige Belgische korte hoekslag kreeg toe gespeeld. Het was geen meesterschot, maar van belang was alleen, dat geen Nederlander de bal stopte. De laatste fase van de strijd le verde de beste kansen op voor Ne derland. Maar Van 't Hooft, schoot uit de vrije slag van Overdykink voor het doel langs de strafcorner van Leemhuis werd door Dubois met het been gestopt, zonder dat scheidsrech ter Grichtisch er op reageerde. Het bleef 10. De Duitsers, die 29 april in Amstelveen tegen Nederland komen spelen, kunnen gerust zyn (Van een onzer redacteuren) „Ik heb nogal wat wedstrij den met hem gespeeld en ik wist dus hoe enthousiast hij soms het mondwerk kon roeren. In zijn geestdrift gebruikte hij dan wel eens een woordje, dat men nu niet direct op de eerste bladzijde van het conversatie boek voor de Gouden School voor Meisjes aantreft, maar achhij was ook zo'n heer lijke vechter. Als het een wed strijd stil was dan had je eigen lijk het gevoel dat hij niet in het veld stond. Dan vroegen de jongens: „Aat, kerel, ben je niet lekker Een daverend gelach sloeg tegen het plafond van de LFC-kantine toen de voorzitter van de Kanaries, Frits van Waveren, zich gistermid dag aldus tot de aanwezigen richt te tijdens de huldiging, die de 5'r jarige volbloedLFC-er Aat Duf felse ter gelegenheid van zijn 40- jarig jubileum als speler ten deel viel. LFC had er een leuk en spontaan feest voor Duffels van gemaakt. Flip Missaar („Hoe is het nu Aat, blijf je volgend seizoen nog voor ons spe len of vraag je overschrijving aan?") had hem en zijn gezin op koninklijke wijze met de auto afgehaald en nau welijks had de jubilaris de drempel van de LFC-kantine overschreden of het clublied klonk hem van alle kan ten tegemoet. Duffels minder op zijn gemak dan in voetbaltenue luisterde er bewogen naar. Misschien heeft hij op dat ogen blik even teruggedacht hoe het alle maal was begonnen Het begin Op zijn twaalfde Jaar was hij een vinnig straatvoetballer op een plaats waar nu de Driftstraat is zoals vele jongens van die leeftijd. Zijn oudere broer Jan, die het voet ballen een paar jaar de rug had toe gekeerd, kreeg ook de smaak weer te pakken en kocht voor zyn come-back Dc 108ste boatrace tussen de ploegen van de universiteiten van Oxford en Cambridge, zaterdag op de Theems gehou den over ongeveer 7 km tussen Putney en Morlake, is met een voorsprong van vier lengten gewonnen door Cambridge. Het was de 60ste maal, dat Cambridge zegevierde, 47 maal ging de overwinning naar Oxford en eenmaal (in 1877) eindigde de race onbeslist. De „donkerblauwen" hebben geen geluk gehad. Het „geheime wapen", de uit Italië geïmporteerde nieuwe acht, kon niet worden gebruikt. Za terdagmorgen besloot Oxford in ver band met het ruwe water in een andere boot te starten. Toch ging de zege later werd Cambridge offi cieel tot winnaar verklaard met een voorsprong van vijf lengten vol komen verdiend naar de „lichtblau- wen", die van start tot finish de lei ding hebben gehad. Vooral nadat Hammersmith Bridge, na ruim twee kilometer, was gepasseerd bleek dat Cambridge aanzienlijk doelmatiger roeide dan de tegenstanders. Oxford kwam door de sterke wind tegen en de hoge golven in grote moeilijk heden. De ploeg roeide met een tempo van dertig, doch de slagen waren te kort om de boot een hoge snelheid te geven. Met prachtige lange slagen daaren tegen won Cambridge meter na me ter, zodat halverwege de race al duidelyk was dat de zege de „licht - blauwen" niet meer kon ontgaan. Dit tot zeer grote vreugde van Prin ses Margaret en Lord Snowden, die in 1950 als Tony Armstrong Jones de f- HT een paar nieuwe trappers. Hy heeft er weinig plezier van beleefd. Aat maakte zich meester van de linker „kicks" en broer Herman de late re LFC-doelman nam de rechter om zich in de straat-voetbalmatches beter staande te kunnen houden In 1922 meldde Aat zich aan bij LFC. Eind maart speelde hij zijn eerste wedstrijd: in het zesde tegen Quick Boys dat toen nog in het zon dagvoetbal uitkwam. Jeugdelftallen kende men in die jaren nog niet Zyn eerste kampioenschap vierde hij met het vijfde in 1924 toen hij samen met spelers als Piet v. d. Plas. J. de Koning Jaap v. d. Blom en S. Monteba Lugdunum in een beslis singswedstrijd met 30 versloeg. Een beste herinnering bewaart hy aan de match van LFC 2 tegen DVS in 1927. In die wedstrijd scoorde hy. als mid- voor negen van de 12 Leidse doel punten. Van 1927 tot 1947 heeft Duffels regelmatig voor het tweede gespeeld. Drie seizoenen lang kwam hij in deze periode voor het eerste uit. Thans speelt hij als 54-jarige, maar met het vuur van iemand van 20, in het zevende als rechtsback. Aan die plaats is hij overigens niet „ge trouwd", want in zijn 40 voetbaljaren heeft hij op bijna alle plaatsen ge speeld, zelfs in het doel! „Van Dale" Cambridge Jacht naar de overwin ning stuurde. Alle wanhopige krachtsinspanning van de Oxford acht ten spijt groei de het verschil ook in de laatste ki lometers. Na 19 min 44 sec zelfs het ruwe water in aanmerking geno men een slechte tijd ging Cam bridge zegevierend door de finish. Opnieuw had de orthodox roeiende Bij Hammersmiths Bridge lig gen beide ploegen nog vrijwel gelijk. Later zou Cambridge (rechts) onweerstaanbaar weg lopen. Cambridge-acht gezegevierd over de experimenterende tegenstanders. Voorzitter Van Waveren nam dus als eerste het woord en haalde enige herinneringen op uit de tyd dat zij samen in een elftal speelden. „Ik herinner me, zo ging Van Waveren voort, dat we eens in Ter Aar speel den. Aat liep daar tegen de nogal fors spelende gastheren een stevige trap op tegen zijn enkels. TerwRl hy stond te dansen van de pyn, schoot een ogenblik later iemand hem de bal keihard tegen het hoofd. Als toen Van Dale langs de kant had gestaan, had hij onmiddellijk zyn woordenboek moeten herzien. Van Waveren complimenteerde hem met het bereiken van deze mijl paal en stak hem een pluim op de hoed voor de vechtlust, die hij nog altijd van de eerste tot de laatste minuut weet op te brengen. Namens LFC bood hij Aat Duffelsv een prachtige televisietafel aan. Voor de supporterscommissie voer de voorzitter A. K. van Leeuwen het woord. („Hij heeft nog eens bij een d'oelscherm'Uitselin,? zo hard 'n bal te gen m'n gezicht geschoten dat ik een nacht lang een stuk biefstuk op mijn oog heb moeten koesteren"). Uit zijn handen ontving de jubilaris een set hengels. Als spreekbuis van het zevende fungeerde aanvoerder Barend Sin- teur („Al 3ta je met 29—0 voor. haal Namens LFC overhandigt voorzitter Van Waveren een te levisietafel aan de jubilerende Aat DuffelsIn het midden mevrouw Duffels (Foto L.D./Holvast) het niet in je hoofd een kans te mis sen, want dan zal hij je nog even wat vertellen"). Hii verraste Duffels met een schepnet. De laatste man in de spre- kersrij, was de oud-voorzitter van LFC, Dirk Vermuelen. De jubilaris dankte allen met een glimlach en een kort woord voor de hem gebrachte hulde. Het winnen van de Rondel Noord-Holtand ivas voor fl Cornelisse beslist de md waard. het tempo van de rest van het p| je niet meer kunnen volgen. Van de acht renners die overbl vielen de twee rapste sprinters] laro en Paul, als slachtoffer van onverwachte vlucht van Dieperii de buurt van Alkmaar, ongi 35 km voor de finish. De vijf ar koplopers achterhaalden Diep by Stompetoren en het zestal bijeen tot in de straten van Zaan waar Henk Cornelisse, die zijn de wedstrijd als amateur reed vorig jaar ging hij als nieu* naar de amateurgelederen dank zij zijn championclubgenoc Grand ongeveer 50 meter voor finish beslissend voordeel kree dat tot grote vreugde van zijn porters ook behield. 1. Cornelissen (Amsterdam) 17 in 4 uur 28 min. 54 sec.; 2. Schrt (Koningsbosch) zt; 3. Van I (Arnhem) zt; 4. Wesseling weg) zt; 5. Dieperink (Bargenj 6. Le Grand (Amsterdam) zt; 7. (Den Haag) 4.35.40; 8. Solaro Bosch) 4.35.43; 9. Haast (St.-V brord) 4. 37.04; 10. Van der I (Breda) 4.37.10. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM Gisteren stonden in de Han lemmerhout twee ploegen tegt over elkaar, die vorig seizo ook al tegenover elkaar hadd gestaan met tussen hen in b kampioenschap. Voor de Ki HFC en DCG was het dus geschiedenis herhaalt zich". V won mocht de vlag hysen behoefde niet te degraden Vier duizend toeschouwers ren getuige van een wedstr met „cupsfeer". Toeters, spi doeken, spreekkoren mocdigd de spelers aan en toen b laatste fluitsignaal klonk Kon. HFC met 21 gewonn had ontlaadde zich de spannii Spelers gingen de lucht in i het was ere-voorzitter Piet vi Houten, die midden op het v( het oude clublied aanhief. Ii dien men weet dat het zlnj van dit wellicht oudste clubU van Nederland een zeldzaai heid is kan men wel begrijp wat er bij de HFC omging. Staande en luidkeels kloi het „er is maar één club in b land, dat is good-old HFC". B was voor vele trouwe support* een ontroerend moment. Voetbal in Engeland Tottenham Hotspur, donderdag in een dramatische wedstryd door Ben- fica uitgeschakeld in de halve fina les van de Europabeker, heeft zater dag in de Engelse leaguecompetitie op nieuw zyn kracht getoond. In een byzonder goede wedstryd werd Shef field Wednesday, negende op de ranglijst, met 4—0 verslagen. Jimmy Greaves, donderdag matig op dreef, scoorde er nu weer lustig op los. Door deze overwinning zyn de Spurs een punt ingelopen op leider Burnley, die tegen Wolverhampton Wanderers gelykspeelde (11). Illu sies over de titel behoeft Tottenham zich niet meer te maken. De ploeg staat namelijk zes punten achter en heeft bovendien nog een wedstryd meer gespeeld dan Burnley. De lei ders vergaarden in 34 ontmoetingen 48 punten. Ondanks het gelijke spel was het een goede dag voor Burnley, want Ipswich Town, de voornaamste concurrent voor de fel begeerde kam pioenstitel, verloor met 50 van Manchester United. Ipswich staat met 48 punten uit 37 wedstrijden tweede. Tottenham heeft 42 punten. Onderaan de ranglyst kwam wei nig veranderine. Op hekkesluiter Chelsea na de ploeg speelde gelfik tegen Manchester City verloren de laagstgeplaatste teams. De voor naamste degradatie-kandidaten blU- ven Chelsea en Fulham, welke clubs respectievelyk twee en drie punten achterstand op Cardiff City hebben. De uitslagen in de eerste luiden: Aston Villa—Bolton Wa rers 30; Blackburn Rovers—I ton 11; BlackpoolFulham Cardiff City—Leicester City Chelsea—Manchester City Manchester UnitedIpswich 7 50Nottingham Forest—An 01; Sheffield UnitedWest B wich Albion 11; Tottenham spurSheffield Wednesday Wolverhampton Wanderers—Bur 1—1. Noordwijk zaterdi tegen Snijkenissi Het programma voor zaterdagvoetbal van verlei week is in zijn geheel naar zat dag 14 april verschoven. V zaterdag a.s. staat dus opnic de voor het kampioenschap de tweedeklasse zeer belangri wedstrijd Spijkenisse-Noord' op het wedstri'droosten ■f Ronde van Noord Holland De 21-jarige Amsterdammer Henk Cornelissen heeft de Rondt Noord-Holland voor amateurs gewonnen. Hy zegevierde na 176 barrel meters in de sprint over vyf metgezellen. Deze 17de amateur-klassieke door deelname van enkele Duitse en Belgische ploegen een interna tintje kreeg, was zeer zwaar. Storm en regen vergezelden de gedurende de gehele rit en de slytage woedde vanaf de start in Za

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 6