DRIEMAAL EISTE VERKEER DIT WEEKEINDE 2 DODEN AGENDA CONCERTGEBOUWORKEST NAAR JAPAN VERTROKKEN In Zuid-Amerika Ruim 30 doden bij vliegramp Kerkelijk Leven MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 9 APRIL 1962 Bij drie van de weer vele ver keersongevallen in het afgelopen weekeinde waren er twee slacht offers te betreuren. Een Haags echtpaar kwam in de liacht van vrijdag op zaterdag op de rijksweg tussen Den Haag en Utrecht om het leven. Het waren mr. W. Lindner en zyn vrouw. Hun volks wagen vloog bij Bodegraven met volle snelheid tegen een van de pij lers van het viaduct in de Goudse- weg. De totaal vernielde wagen sloeg over de kop. Beide inzittenden snoeten op slag dood geweest zijn. Een auto-ongeluk tussen Drach ten en Groningen heeft gistermiddag aan de 68-jarige T. Zoutman uit Winschoten en zijn 71-jarige echt genote A. Zoutman-De Graaf het leven gekost. Voorts werden twee personen zwaar en vier anderen licht gewond. Volgens ooggetuigen xvas het ongeluk het gevolg van een inhaalpoging van de heer Zoutman. Hij kwam uit een file om een voor rijdende auto in te halen. Toen hij zag, dat dit niet ging, wilde hij weer terug in de file, maar zijn wagen slipte bij deze manoeuvre en kwam dwars over de weg te staan. Daar werd hij in de flank gegrepen door een tegenligger, waarin twee echt paren en twee kinderen (14 en 16 jaar) zaten. itr Ook twee doden waren er te be treuren bij een ongeval, dat gister avond plaats had op het Hilversum- se kruispunt Sumatralaan—Insulin- delaan: de 61-jarige mevr. J. M. Brouwer-van Kasberger uit Hilver sum en de 46-jarige buschauffeur J. J. Boot uit Aalsmeer. Op het kruispunt botsten twee personenauto's tegen elkaar. Een werd bestuurd door de Boskoopse bankwerker-lasser S. Arlman. de andere door de heer P. H. Brouwer. De laatste wagen werd in de flank gegrepen en vloog tegen een licht mast. Mevrouw Brouwer was op slag dood. De andere wagen kantelde. Een portier schoot open en de heer Boot, die naast de bestuurder zat, werd op de weg geslingerd. Hij overleed later op de avond in het ziekenhuis. De heer Brouwer, de heer Arlman en de echtgenotes van de heren Arlman en Boot werden licht gewond. Beide auto's werden totaal vernield. Kincl gedood ■fr De ruim 1%-jarige Rudolf A. Bakker in De Koog op Texel, is za terdagmiddag door een bestelauto van een bloemist voor de ouderlijke woning overreden en op slag ge dood. Gistermorgen reed op de weg NijmegenEindhoven onder Uden bij de brug over de Leygraaf plot seling een auto van de rijbaan tegen een boom. De bestuurder, de 45- jarige heer Th. B. Hoenderboom, uitvoerder wegenbouw, uit Maria- hout, die last had van hartkrampen, was vermoedelijk ten gevolge van een hartaanval overleden. Zyn echtge note, die ook in de wagen zat, was licht gewond. Verdronken De 27-Jarige Utrechtse monteur J. G. van der Wal is zaterdagavond met een huurauto in de Catharijne- singel gereden en verdronken. Om streeks 10 uur zag een andere auto mobilist, die uit tegengestelde rich ting kwam, dat de chauffeur van een kleine personenauto ter hoogte van het Academisch Ziekenhuis be gon te slingeren. De auto zigzagde over de weg en schoot ten slotte de Singel in. De wagen was direct on der het wateroppervlak verdwenen. Politie en brandweer werden door de ooggetuige, die zelf niet kon zwemmen, gealarmeerd. Een politie man en een brandweerman doken in het ijskoude water, doch moesten hun reddingspogingen opgeven, om dat zij door de koude dreigde bevan gen te worden. Meer dan een uur is de Utrechtse brandweer bezig geweest de auto op het droge te trekken. Toen men daarin slaagde bleek er niemand meer in de auto te zitten. De politie is toen gaan dreggen en kon tegen middernacht het ontzielde lichaam van de monteur bergen. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. Wel bleek, dat de wagen ook nog een vluchtheuveltje geraakt had. Vijftien concerten onder directie van Eugen Joclium en Bernard Haitink Nagewuifd door een menigte kletsnatte familieleden, die de striemende regen trotseerden, is het 107 musici tellende Concertgebouworkest uit Amsterdam gisterochtend om negen uur in een voor deze vlucht gechar terde DCS machine van de KLM van Schiphol via de Noordpool naar Tokio vertrokken. Beurtelings onder leiding van Bernard Haitink en van Eugen Jochum zal het daar 15 concerten geven in zeven steden, n.l. Osaka, Yawata, Hiroshima, Nagoya, Shizuoka, Tokio en Koriyama en wel in het kader van het Internationale Festival van Osaka. Het eerste concert staat voor 12 april, het laatste voor 2 mei op het programma. Daags daarna wordt het orkest op Schiphol terug verwacht. In het oostelijk deel van het An- desgebergte ongeveer halfweg tussen Bogota en Villavicencio, de hoofd stad van het Columbiaanse gebied Meta, heeft men zaterdag het wrak ontdekt van een Columbiaans mili tair vliegtuig. Het toestel had 26 passagiers en vijf bemanningsleden aan boord. De piloten der verkenningsvliegtuigen, die de wrakstukken op 4.000 meter hoogte ontdekten, hebben geen le venstekens gezien. Onder de passa giers bevonden zich gevangenen, die pas in vrijheid waren gesteld. Het verongelukte vliegtuig werd sinds vrijdag vermist. De groep, die van de Amsterdamse luchthaven vertrok, bestond in totaal uit 118 personen, t.w. het voltallige orkest van 107 musici, onder wie be halve de twee dirigenten ook de beide concertmeesters Stevin Starik en Jan Bresser, alsmede een elftal begelei ders. Tot de laatsten behoorden wet houder A. de Roos van Amsterdam, de directieleden van het orkest en als tolk mevrouw Shizuco Ouwehand- Kusunoki, de Japanse echtgenote van drs. C. Ouwehand. conservator van de Japanse afdeling van het Rijksmuseum voor Volkenkunde te Leiden. Als tweede tolk maakt voorts de bij het Residentie-orkest werk zame, voor deze reis aan het Amsterdamse orkest uitgeleende Ja panse violiste Yasko Okumura het tournee mee. Het is voor de eerste maal, dat het Concertgebouworkest een bezoek brengt aan Japan. Gelijke beloning in Europees verband' (Van onze correspondent) Onder leiding van mej. dr. A. de Waal hield zaterdag jl. in Nijmegen de Ned. Ver. voor vrouwenbelangen, vrouwenarbeid en gelijk staatsbur gerschap baar algemene jaarverga dering. Tijdens de ochtendvergade ring werden de aftredende bestuurs leden mej. A. de Waal, mevrouw Van Till, en mej. Van Dijk met algemene stemmen herkozen. Het hoofdbestuur kreeg door overlijden twee nieuwe bestuursleden, t.w. mej. mr. J. Hef ting en mevrouw E. M. van der Ham-Hagdorn. „Gelijke beloning in Europees ver band" was de titel van het onder werp, dat mej. mr. A. P. Schilthuis, lid van de Tweede Kamer, in de mid dagvergadering besprak. Haar be toog was gebaseerd op de stelling „gelijk loon voor gelijke arbeid zon der onderscheid des persoons". De verwezenlijking van gelijk loon voor gelijke arbeid zal moeten ge schieden in verschillende etappes, waarvan de eerste etappe na het sluiten van het EEG-verdrag in 1948 inmiddels verstreken is, doch alle fa cetten in de loonpolitiek konden nog niet worden gerealiseerd. De aarze lende houding van Nederland hier omtrent, vindt zijn oorzaak in het feit, dat de internationale concurren tiepositie niet in gevaar mag worden gebracht. De lidstaten der EEG hebben on langs een verklaring afgelegd, waar in zij zich verbonden om voor 31 de cember 1961 een passende procedure in te leiden om het beginsel van ge lijke beloning zodanig te verzekeren, dat het door de rechtbanken kan worden beschermd. Dit zal ertoe moeten leiden dat de vrouwenionen voor 30 juni 1962 minstens 85 van de mannenlonen zijn, voor 30 juni 1963 90 en voor 31 december 1964 100 Tenslotte gaf mej. Schilthuis een overzicht van de huidige toestand in de loonpolitiek. Voor de Neder landse Vrouwenbeweging zag zij een taak weggelegd, om te trachten een contact tot stand .e brengen tus sen de verschillende vakbonden en beroepsverenigingen, die met de vrouwenarbeid te maken hebben, teneinde na te gaan op welke wijze het werk kan worden gecoördineerd. Wil men kracht bijzetten aan de eis van gelijk loon voor gelij-ke ar beid, dan zullen er bruikbare ver gelijkingsmaatstaven voor de ver schillende soorten van arbeid aan wezig moeten zijn. N.S.-arbeider door trein gedood (Van onze correspondent) Vannacht om een uur is de 46-jarige G. Krasenberg, N.S.- employé uit Bussum, op het baanvak tussen zijn woonplaats en Hilversum door de laatste trein naar Utrecht gegrepen en op slag gedood. De man vormde samen met een collega een z.g. „veiligheidsploeg," die was in gezet bij de werkzaamheden aan dit baanvak, waar rails worden vernieuwd. Toen de mannen enkele lichten moesten verplaatsen, omdat het werk snel vorderde, maakten zij hiervoor gebruik van een lorrie. Waarschijn lijk hebben zij hierbij niet gedacht aan het feit, dat na de laatste trein uit de hoofdstad, nog een trein uit Bussum een rit naar de Domstad maakt. Dat beide treinen twee minu ten vertraging hadden, heeft met het ongeluk niets uitstaande. Toen de Bussumse trein naderde, schreeuwde de collega van het slacht offer nog: „Gerrit, er komt een trein aan!". Zelf griste hij een lamp en een schop van de lorrie. Krasenberg heeft waarschijnlijk nog, gedreven door plichtsbetrach ting. getracht de lorrie uit de rails te wippen. De machinist van de trein hoorde een hevige klap en stelde onmiddellijk de remmen in werking. Ongeveer 700 meter verder kwam het treinstel tot stilstand. Het slachtoffer werd ca. 50 meter meegesleurd. De werkzaamhe den aan het baanvak werden na enige tijd hervat. Het Internationale Festival van Osaka wordt jaarlijks georganiseerd door een Japans dagblad, de Asahi Shinbun, dat met zyn dagelijks op lage van 7 miljoen exemplaren zelfs die van de grootste Britse kranten in de schaduw stelt. Van de 15 concerten zal Jochum er acht en Haitink zeven dirigeren. Osaka en Tokio krijgen ieder 5 con certen. de overige 5 steden ieder 1. Er zfjii vier programma's ingestu deerd met werken van Beethoven, Mozart, Brahms. Debussy, Bartök, Bruckner, Berlioz. Mendelssohn, Strawinsky, Weber, Wagner. Richard Strauss en van onze landgenoten Henkemans en Kox. Tegen afbraak Centraal Theater Tijdens een op initiatief van de Vereniging van Nederlandse Toneel schrijvers in Amsterdam gehouden vergadering is zaterdag een actie comité opgericht, dat de opdracht heeft „te trachten de voorgenomen afbraak van het Centraal Theater in Amsterdam te voorkomen tenzij onmiddellijk wordt voorzien in het tekort in de hoofdstad aan goed geoutilleerde theaters". In het actie comité hebben zitting genomen me vrouw Mary Dresselhuys, mevrouw I.ouisa Treves en de heren G. Brink- greve, mr. .1. A. Engels, E. van Pari don. I. Pareis, A. Rutten en J. Spierdijk. De schrijver Hans Keuls had er tijdens de bijeenkomst op gewezen, dat Amsterdam voor de laatste oor log elf theaters bezat, waarvan er inmiddels acht zijn verdwenen. Er kwamen slechts twee nieuwe thea ters bij. De heer Keuls meende, dat de burgerij van Amsterdam niet zwijgend mag toezien nu er weer een theater afgebroken zal worden zon der dat er een nieuw theater voor In de plaats komt. Mevrouw Dres selhuys zei onder meer, dat. het Centraal Theater een slecht theater was en dat. men voor een beter thea ter zou moeten ageren. Ongeluk in Fak-Fak: Korporaal gedood, soldaat gewond Bij wagenonderhoud is dezer dagen op Fak-Fak een wapen plotseling afgegaan, waardoor een korporaal dodelijk en een soldaat levensgevaar lijk werd gewond. De slachtoffers zijn de 21-jarige dienstplichtige korporaal G. G. A. van de Laar uit Arnhem, die een schotwond in het hoofd kreeg, waar aan hij overleed, en de 20-jarige dienstplichtig soldaat C. A. Goed uit Vleuten. Soldaat Goed Is opgenomen in het hospitaal te Biak. Na groot alarm: K.L.M.-toestel veilig geland Het KLM-toestel uit Europa is gisterochtend-veilig geland op het Dr. Albert Plesman-vlieg- veld op Curasao, nadat er eerst groot alarm was gemaakt. Vlie gend boven Suriname kwam de gezagvoerder tot de ontdekking dat het landingsstel weigerde, waarop hij besloot niet te lan den op Zanderij (bij Parama ribo) of bij Caracas in Vene zuela. maar door te vliegen naar Curagao. Toen men boven Paramaribo vloog ontdekte de piloot, dat er een defect was ontstaan in het hydraulische systeem. Dit dient o.m. om het lan dingsgestel uit te klappen alsmede om te remmen. In geval van weige ring is een eservesysteem aanwezig, dat kan worden ingeschakeld. Wan neer evenwel dit reservesysteem ge bruikt moet worden, wenst men ten aanzien daarvan uiteraard geen en kel risico te nemen, zodat bij een landing met behulp van het reserve- systeem gezorgd wordt, dat alle hulp middelen, waaronder brandweerap- paratuur, langs de landingsbaan staat. Zo ook in dit geval. Op het vliegveld op Curasao werden de meest uitgebreide voorzorgsmaat regelen getroffen. Politie, brandweer en ziekenauto's waren opgeroepen en stonden gereed om zonodig direct te kunnen ingrijpen of eerste hulp te verlenen. Alle voorzorgsmaatregelen bleken overbodig, want het reservesysteem XED. HERV. KEKK GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Doorn B. Toes te Kin derdijk. Ds. Gerritsen plotseling overleden in Heidelberg Ds. J. M. Gerritsen, voorzitter van het Convent voor Hervorming en Catholiciteit. leidende figuur in de hervormde liturgische beweging en promotor van oecumenische contac ten is plotseling. 54 jaar oud in Hei delberg overleden. Ds. Gerritsen werd 11 december 1908 in Oosterbeek ge boren. Hij studeerde in Leiden theolo gie. in 1934 werd hy tot predikant bevestigd in Wichmond. Van zijn hand verscheen een be werking van een „Nederlands getij denboek", naar het Benedictijner brevier, in de landstaal. Ds. Gerrit sen had zitting in de Ilafo (Inter national league for apostolic faith and order), hij maakte een studie reis naar Amerika en onderhield nauwe contacten met kerkelijke ver nieuwingsbewegingen in Duitsland, Engeland en Scandinavië. Woensdagochtend half elf begint in de kerk van Wichmond de rouw dienst, daarna heeft de teraardebe stelling plaats. werkte feilloos en de piloot had dan ook niet de minste moeite het toestel veilig aan de grond te zetten. Aan boord van het toestel, een DC-8, bevonden zich 130 personen, inclusief de bemanning. De ene show is tie andere niet (Van onze t.v.-medewerker) Aan deze waarheid als een koe wil len we proberen onze mening over de weekeind-programma's op te hangen. Het gaat natuurlijk om een onder linge vergelijking van de beide shows, die rondom de winnaressen bij toer beurt, van het Eurovisie Songfestival respectievelijk zaterdag en zondag waren gebouwd. Nu moet rekening gehouden worden met de omstandig heid. dat het werkje, dat dooi- het echtpaar Schotten werd afgeleverd, een willekeurige was in een reeks en voor Corry Brokken extra werk was gemaakt. Bekend is im mers. dat de keuze tussen die twee mededingers voor .,De gouden roos" van Montreux op andere basis heeft plaats gevonden. By de beoordeling voor de Nederlandse inzending voor dat festival heeft nl, een vorige afle vering van ..Zaterdaigavondakkoor- den" meegedongen. Aangezien echter het gehalte van d-e één van de andere nauwelijks verschilt, verwaarlozen we die omstandigheid maar De vergelijking tussen de twee loopt parallel met een gebruikelijk maandelijks familiedi-ner en een ex tra f eestetent je. Teddy en Henk Scholten leveren solide, wat ge smeerd amusement af een beetje huiselijk en gezellig gedoe, de ene keer met excellentere gasten dan de andere en verder rustig en solide zichzelf blijvend. We weten dus alle maal wel zo'n beetje wat te ver wachten is. Nu is dat voor het buiten land wat anders. Voor de beoor delaars in Montreux zou het nieuwe stof zijn geweest. Er is echter al eens door het, echtpaar in Duitsland op getreden en daarover was d'e pers nu niet zo heel ere verrukt. Nu Corry Brokken, Die is geruime tiid uit de t.v.-oirculatie geweest en heeft, intussen een grote ervaring bij de Sleeswijk Revue opgedaan. Het had dus eigenlijk een andere Corry Brokken kunnen zijn dan we kenden. In werkelijkheid bleek, dat ze ge woon zichzelf was gebleven Geluk kig. als men het ons vraag. Een jonge vrouw met een bijzonder talent voor dit werk en een grote ervaring. Maar nu dan eigenlijk de vergelij king. De Scholt'ens waren als gebrui kelijk. maai- men had Corry Brokken in een situatie gebracht, waarin ze heel eenvoudig iliet thuis hoorde. Zij is een vrouw van de wereld geworden en ze werd in een zo overdreven feestelijkheid geplaatst, dat ze am per zichzelf zijn kon Dat ging haar alleen goed of in het liedje, dat Jelle de Vries met veel smaak en gevoel voor deze gelegenheid voor 'haar had BINNENLAND De internationale society for con- temperorary music te Rome heeft de eerste prijs van 250.000 lire in de afdeling kamermuziek toegekend aan de Nederlandse componist Peter Schat voor diens Entelechie II. Gisteren hebben 17.000 personen de 17de internationale huishoudbeurs in het nieuwe Rai-gebouw bezocht. Se dert de opening op donderdag 5 april bedraagt het bezoekersaantal 42.000. Zaterdagmiddag is op de vlieg basis Eindhoven een nieuwe Fokker- Friendship F 27 officieel aan de presi dent van Philips, ir. F. J. Philips, over gedragen. Dit nieuwe toestel wordt het vlaggeschip van de Philips luchtvloot, die met deze overdracht is uitgebreid tot zes toestellen. De Friendship is ge schikt voor transcontinentale vluch ten. Philips heeft sedert oktober 1955 een eigen vliegdlenst. Tot dusverre werden 10.155 passagiers vervoerd, die gezamenlijk een afstand van 2.047.981 kilometer aflegden. Fokker heeft eind vorige week de eerste in licentie gebouwde Lock heed F-104 G (Starfighter). voorzien van alle volledige elektronische appa ratuur aan de autoriteiten overgedra gen. Dit vliegtuig is binnen de daar voor contractueel gestelde termijn ge reed gekomen. Het eerste vliegtuig is bestemd voor de Bondsrepubliek Duits land. Het toestel had. voordat het werd overgedragen, reeds 22 vluchten gemaakt. De algemene vergadering van de CHU zal d't Jaar worden gehouden op dinsdag 24 april en woensdag 25 april in het gebouw Beilevue in Amsterdam. BUITENLAND Kolonel Michel Kiembe, tot voor kort stafchef van het leger van de cen trale Kongolese regering, is benoemd tot stafchef van de Katangese gen darmerie, aldus is van officiële zijde in Elisabethstad meegedeeld. Kiembe is van Katangese afkomst en kwam een maand geleden met vrouw en kinderen uit Leopoldstad in de Katangese hoofd stad aan. In het verleden heeft hij deelgenomen aan militaire operaties tegen Katangese troepen. De 87-jarige Sir Winston Chur chill, die de afgelopen weken vrijwel dagelijks in het Lagerhuis verscheen, heeft weer de zon opgezocht. Hij is naar Nice gevlogen om zich in Monte Carlo in te schepen aan boord van het jacht van de Griekse scheepsmagnaat Aristoteles Onassis, met wie hij een tocht langs de kust van Noord-Afrika zal maken. De Royal Automobile Association heeft dezer dagen een boekje gepubli ceerd dat van groot nut zal zijn voor hen, die hun vakantie in Groot-Brit- tannlë doorbrengen en deze niet voor af tot in de kleinste details hebben uitgestippeld. Het boekle dat de lange, maar duidelijke titel draagt "Supple mentary list of small hotels, gueshouses and farmhouses also etablisnments of fering bed and breakfast accommo dation'' bevat de namen en adressen van 1000 gelegenheden die niet ver meld staan in de lijsten van goedge keurde hotels die de automobiel-clubs uitgegeven. De directeur van een Britse pij- penfabriek heeft meegedeeld, dat zijn gehele fabrieksvoorraad-voor-een-jaar binnen 10 dagen was uitverkocht na het rapport van de Britse artsen, die verband legden tussen roken van si garetten en longkanker Juan Belmonte. die als een van de beste stierenvechters aller tijden wordt beschouwd, is zondag op zijn boerderij bij Sevllla overleden. Hij is 70 Jaar geworden. De zeven Amerikanen, die in de omgeving van Jamaica naar schatten in gezonken zeeroversschepen wilden zoeken maar door de Cubanen gevan gen werden genomen, zullen naar de Verenigde Staten kunnen terugkeren, aldus neeft de leider van de groep. Patton, zaterdag zijn vrouw telefo nisch meegedeeld Hij verwachtte dat zij spoedig per vliegtuig naar de V.S. zullen reizen. Het Oost-Duitse persbureau ADN heeft zaterdag gemeld dat in Oost- Berlijn 26 983 mannen, vrouwen en kinderen aan dysenterie lijden. Van Tien liggen 3.831 in ziekenhuizen. Vol gens ADN zyn tot dusver in Oost- Berlijn twee mensen aan de ziekte overleden. De Parijse politie heeft een spe ciale brigade ter bestrijding van de no zems samengesteld na de jongste rel letjes van deze jongelieden waarbij twee mensen zijn gedood en verschei- denen gewond. Volgens Tass heeft de Sowjet- Unle aan Tunesië kredieten verleend voor een bedrag van 25 miljoen roebel voor de bouw van twee grote dammen en de oprichting van een technische hogeschool. In Rabaul is zondag een missie van de beheerschapscommissie der Ver enigde Naties aangekomen, voor een Inspectiebezoek aan Australisch Nieuw- Guinea. Later op de dag vloog het ge zelschap door naar het eiland Boeka, waar zich kortgeleden een „belasting- opstand" heeft voorgedaan. Het congres van Venezuela heeft noodmaatregelen die in Januari 1961 door president Betancourt waren af gekondigd om een einde te maken aan „extremistische wanordelijkheden" op geheven. daar de toestand veer nor maal is. Pays Johannes heeft zaterdag de I Anglicaanse bisschop van Southwark (Londen), dr. Mervyn Stockwood, in Eartlculiere audiëntie ontvangen. De isschop is reeds drie Jaar geleden bij de Paus op bezoek geweest. 1 vervaardigd. Waarschijnlijk zal de rest, die tamtam om haar heen, het bij Duitse en Italiaanse juryleden wel doen, hoewel die op dit. punt nog meer gewend zijn. Hoe Engeland en Frankrijk daarop zullen reageren, zal ons benieuwen. De Nederlandse kij ker zal in her. nieuwe seizoen wel vergeiijkingen kunnen trekken want verwachtbaar is dat verschillende in zendingen voor die rozenprijs hier op de schermen zullen verschijnen. Over hetgeen verder nog geboden werd, kunnen en moeten we kort zijn. Joop Simons leverde een magazynitje af. dat echt op het visuele ingesteld was. Wanneer zullen we nu de cursus openbaar kunstbezit, op de beeldbuis krijgen? Zo dachten we toen we Goya's expositie in Parijs intelligent en poulair toegelicht hoorden. Ko van Dijk werd door Ton van Duynhoven doodgeschoten, maar dat had met de show niet van doen. Het boos aar di? treffen zal ook verder geen sporen nalaten, nemen we aan. Het was alleen maar zinloos Hitch- cockgedoe. Jan Cottaar za,t weer he lemaal vast, in zyn schablone. Film pje gesprekje maar nu nooit eens een forse aanpak van een belangrijk sport probleem. Hij gaat op deze ma nier verzanden. Hij had zelfs geen tijd voor zijn agenda en spuide toen de enormiteit, dat de kijker als com- pensattie een prettige zondag werd toegewenst Van de zondag rest ons nog te vermelden de afsluiting van de korte reeks van binnenhuis architect Edo Spier over woningin richting Zo duidelijk en educatief, dar we het betreuren, dat hy niet meer voorbeelden zaj gaan geven. Want voor opvoeding en ombuiging van de smaak is meer nodig dan een Incidentele vinger op een wonde plek. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 1800 Kerkorgelconc. 18.30 Lichte gram. (verz.-progr.). 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praat- Ie. 19.15 Klass. gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.20 De Onschul digen, hoorsp. 21.20 Pianorecital met comm. '22 00 Pari. comm. 22.15 Wals- muz. 22 30 Nws. 22.40 Avondoverden king. 22 55 Boekbespr. 23.05 Muzikale vraagbaak. 23.40 Lichte gram. 23.55- 24 00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Concoursmuz. 1962 (VII). 18.50 Openbaar Kunstbezit. 19.00 Der Schau- spleldlrektor. opera. 19.55 Pianomuz. 20.00 Nws. 20 05 De Radloscoop: ge- var. progr. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act 23.00 Jazzmuz. 23 30 Licht ens. 23.55-24 00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverzicht. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.35 K - Wartaal, cabaretprogr. 2100 Film- venster. 21.25 Welbeschouwd, forum. 9 Vervolg van pag. 1 OAS-nioortlenaar gegrepen (Van onze Parijse correspondent) De ex-luitenant van het Vreemde lingenlegioen, de voormalige Belg Degueldre, is, na wekenlange ver geefse achtervolgingen van de Fran se veiligheidstroepen, zaterdag in Algerye dan toch eindelijk gegrepen. Degueldre werd onmiddellijk op transport naar Parys gesteld, waar hij zich binnenkort voor de bijzon dere militaire rechtbank zal moeten verantwoorden in verband met tal rijke moordaanslagen, waartoe hij in naam van de OAS het bevel had ge geven. Degueldre, die in zijn oorspronke lijke Vaderland België een der voor mannen was van de nazi-gezinde Rexistenbeweging van Leon Degrelle, voerde in de OAS de leiding over moordcommando's, die zowel in Alge rije als in Frankrijk opereerden. Aangezien hij tot de weinige OAS. leiders behoorde, die de bijzondere eer genoten hun opdrachten direct uit de eigen handen van hun opper hoofd Raoul Salan te mogen ont vangen, kan zijn arrestatie, na de vangst van ex-generaal Jouhaud en enkele andere voormannen van het neo-fascisme, als een nieuw en ge voelig verlies voor de OAS en een even belangrijke winstpost voor de Franse regering worden beschouwd. Bij gewelddaden in Algerye zyn zaterdag 17 mensen om het leven gekomen (eveneens 17 gewond) en gisteren 26 (68 gewonden). Vijf mortiergranaten die gisteren in Algiers in de wijk Belcourt zijn neergekomen, hebben aan één mo hammedaan het leven gekost. In de ze gemengd Europese en mohamme daanse wijk werden door de ontplof, fende granaten van de OAS zestien soldaten, negen mohammedanen en twee Europese burgers gewond. Een van de granaten kwam in een militaire post neer. Later ontploften elders in Algiers nog zes mortier granaten die echter geen slacht offers maakten. In Oran werd het hoofdkwartier van het leger met mortieren beschoten. Drie of vier soldaten werden gewond. „Speciale editie" Veertig mannen, gewapend met machinepistolen, zijn vandaag de gebouwen van de dagbladen „L'Echo d'Oran" en „Oran-Republicain" bin. nengedrongen. Zij dwongen het per soneel „een speciale editie van de OAS" te drukken welke later in Oran verkocht werd. Een der koppen luidde: „Ondanks De Gaulle en zijn huurlingen zegt het niet geraad pleegde Algerye neen". Hieronder stond„Lang leve het ware Frankrijk. De OAS zal winnen". Be neden op de pagina was een foto van OAS-leider ex-generaal Salan, die bij een jeep stond waarop zich drie soldaten bevonden met de initialen OAS op hun muts. MAANDAG St.-AntonlusclubhuisToneelgroep „Euripides" speelt „De Benjamin". 8 uur n.m. Botanisch Laboratorium (Nonnen steeg): K. en O.-cursus biologie o.l.v. drs. H. ten Berge en drs. P. H. Noote- boom. 8 uur n.m. De Doelen: Ledenverg. Leldse Ama teur Fotografenver. 8 uur n.m. De Kleine Burcht: Lezing Bob Spaak over „Antieke en Moderne Sport". 8 uur n.m. Steenschuur 6: Splrltlsch Genoot schap. 8 uur n.m. DINSDAG Gebouw Chr. Soc. Belangen: Leid- sche Chr. Besturenbond. Spr. dhr. J. van Eibergen over „Hoe staat het met de woningbouw". 8 uur nam. Hoge Morsweg 12. Ouderavond Chr. Orthopedagogisch Instituut. 8.45 uur n.m. St.-Leonardushuls (Haagweg 14): Demonstratie Ned. Kath. Kapperspa troonsbond. 7 uur n.m. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Half uur van Bezinning. 1-1.25 uur n.m. Antonlus Clubhuis: Toneelavond „Luctor et Emergo". Opvoering van „Op eigen ostie". 8 uur n.m. Boerhaavezalen (Vrouwenkerksteeg) Tentoonstelling^ van werk van K. en O.-cursisten. 8-10 uur n.m. Dr. Van Voorthuysenschool (Mar- nlxstraat 104): Voorlichtingsavond Ver. „Volksonderwijs". 8 uur n.m. Het Gulden Vlies: Ver. Pedagogiek. Spr. mevr. M. Tellegen-Veldstra over „De moeder in de opvoeding". 8 uur n.m. DONDERDAG Boerhaavezalen (Vrouwenkerksteeg) Tentoonstelling van werk van K. en O.-cursisten. 2-5 en 8-10 uur n.m. De Doelen: Genootschap Nederland- Engeland. Spr. James Hal' over Tristan da Cunha. 8 uur n.m. Hogewoerd 175: Dienstvergadering Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m In den vergulden Turk: Jaarverg. Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel, dept. Leiden. Spr. dhr. H. J. de Kos ter over „Groei en grens van Europese en Atlantische samenwerking". 1130 uur v.m. Lakenhal: Opening tentoonstelling werk van Johan Buning. 8 uur n.m Rehoboth. Ver voor experimenteel radio-onderzoek. 8 uur n.m. Rijksherbarium (Nonnensteeg)Le denverg. Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 8 uur n.m. Universiteit (filmzaal): K. en O. Lezing met films Mevr. dr. H. E. 's Ja cob „Spaans portret". 8 uur n.m. Oegstgeest Witte HulsContact avond Rode Kruis. 8 uur n.m. VRIJDAG Antoniusclubhuls: Sleskip „Frysl&n". Opv. van „De Nijboer fan Lycklemas- tate". 8 uur nam. Boerhaavezalen (Vrouwenkerksteeg) Tentoonstelling van werk van K. en O.-cursisten. 2-5 en 8-10 uur n.m. PTediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. ZATERDAG Boerhaavezalen (Vrouwen Kerksteeg) Tentoonstelling van werk van K. en O.-cursisten. 25 uur nam. Den Burcht (grote zaal): Toneel club „Ons Grunnigerlaand" voert op „Ons dörpke is dood". 8 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 10- 10.30 uur, bijbelstudie, 10 30—11.30, ds. K. C. van Oossanen, 11.30-12 uur H.A. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen 4.30 en 6.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste da gen. 10.30 uur voorm. TENTOONSTELLINGEN Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van maandag, dag van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Prytaneum (Rapenburg 6): Schilde rijen en gouaches van André van Hel den (tot 15 april) Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie. v d Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen 2-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-5 uur. zondag 1-5 uur Rijksmuseum van Oudheden: Dage- iyks 10-5 uur. zondag 1-5 uur Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur Zondag 1-4 uur Universiteit: Tentoonstelling „Drie fasen uit het werk van Mark Kolt- hoff". Dagelijks 9 uur v.m.—6 uur n.m.; zat. en zond. gesloten (tot 29 april). BIOSCOPEN Luvnr: „La belle Amerlcaine". A.l. Dag 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.4o, 7 en 9.15 uur. Studio: „Kamers te huur". 18 Jr. Dag 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Lldo: „Koorts in het bloed". 18 jr. Dag 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4 45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Exodus". 14 Jr. Dag. 2 en 7.30 uur. Casino: .Eddie knapt het op". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. VOOR DINSDAG 10 APRIL Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Klass. grat 7.30 V. d. Jeugd. 7.45 Morgengebed e overweging. 8.00 Nws. 8.18 Lichte grat 8 50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9 Schoolradio. 10.00 V. d. kinderen. 10. Fllharm. ork. en solist. 11.00 V. vrouw. 11.30 Lichte gram. 11.50 Vo aanvooruit, praatje. 12.00 Mli dagklok - noodklok. 12.04 Lichte mu en zang. 12.30 Meded. t.b.v. land- t tuinb. 12.33 Volksliedjes met gitaa begeleiding. 12.50 Act 13.00 Nws. 13 Platennws. 13.30 Popul. gram. 14.( Kamerork. en solisten. 14.35 V. d. pla telandsvrouwen. 14.45 Tlerelantijne; gevar. progr. (herh 15 50 Gram. 16.( V. d. zieken. 16.30 Bidstonde rot Christus heilige Kruis. 17.00 Voor Jeugd. 17.40 Beursber. 17 45 Regering ultz Nieuws uit de Ned. Anulle; door Henk Dennert. KRO: 1800 V. d. jeugd. 18.20 Pol) lezing. 18.30 Lichte ork. muz. en listen. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19 25 Li densmeditatie. 20.00 Gram. 20 10 We Je weetje, fotocursus. 20 30 Braban kamerork. en solist. 2120 Koorzan 21.50 De halve maan(d), licht prog 22.10 De Christendemocraten in b Nieuwe Europa, rondetafelgespr. 22. Bnekbespr. 22.30 Nws. 22 40 Vreemd. Internationale literatuur en muz. cabaretformaat. 23 10 Radio Filharn ork. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7,00 Nws. 7.10 Ochtendgyn 7.20 Ochtendvaria. VPRO: 7.50 Dag opening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Llch; gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 E Groenteman. 9.15 Kamermuziek. 9.* Morgenwijding. 10 00 Arbeidsvitamine 10.50 V. d. kleuters. 11.00 V. d. zieke: 12.00 Zang en piano. 12.20 Regering! uitz.: V. d. landb. 12.30 Meded. t.bi land- en tuinb. 12.33 Lichte muz e zangsolisten. 13.00 Nws. 13.15 Medei en gTam. 13 25 Beursber. 13.30 Promt nade-ork. 14 00 Harp-kwintet. 14 4 Schoolradio. 15 00 Met naald en schaa 15.30 Zangrecital. 16 00 Toeristisch boekbespr. 16.15 Lichte ork. muz. 16.3 V. d. Jeugd. 17.30 Amateursprogr. 17 New York calling AVRO: 18 00 Nws. 18 15 Act. 182 Pianospel. 18.35 Lichte ork. muz. 19 0 V. d. kinderen. 19.05 Paris vous parli gesproken brief uit Parijs. 19.10 Inlel ding tot muziekbegrip, muz. lezlni 19 25 Ned. kamerkoor en orgelbegelei ding. 19.35 Viola da Gamba kwartel 20.00 Nws. 20.05 Kleurrijke klankei 21.00 Hou je aan 1e woord, spel me woorden en litteraire spitsvondighe den. 22 00 Pianorecital: Spaanse piano muz. 22.30 Nws. en meded. 22 40 Act 23.00 Kamermuz. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20 00 Journ. 20.20 Pol. uiti P.v.d.A. 20 30 Natuurfilmple. 20.35 Te kenfllm. 21.00-22.30 Speelfilm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 in. 12.00 Ork. conc. 12.55 Weerber. 13.0 Nws. 13.10 Discussie. 13.55 Lichte mu: 14.25 Kamermuz. 15.00 Hoorsp. 153 Gram. 16.15 Klankbeeld. 16.45 Praatji 17.00 V. d. Jeugd 18.55 Weerber. 19.0 Nws. 19.15 In the South-East, reg progr. 19.00 Kamermuz. 19.30 Klankb 20 15 Interview. 20.45 Gram. 21.45 Le zing. 22 00 Nws. 22.30 Franse cabaret liedjes. 22.45 Parl.-overz. 22.59 Weer ber. 23.00 Nws 23.02 Voordr. 23.15 23.35 Planorecital. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 1200 Popul. gram. 12.31 V. d. arb 13.00 Dansork. 13.45 V. d kleuters 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Lichte mug 15 31 Muz. bij het werk. 16.15 Th Dales, dagb. 16.31 Ultsl. van races 16.34 Gram. v. d. Jeugd. 17.00 V. d jeugd. 17.31 Gevar. muz. en ber. 183 Sportoverz. 18 45 Hoorsp. 19.00 Nws en journ. 19.31 Where are you now 20.00 Gevar. muz. 21.00 Waar verhaal 21.31 Verz. progr. 22.30 Nws. 22.(1 Amus. muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m 12 00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.1 Operettemuz. 14.00 Dansmuz. 14.30 Td 16 00 Kamermuziek. 17 00 Nws. 17 4 Klass. muz. 19 00 Nws. 19 50 Dansmua 21.00 Dansmuz 21.45 Nws. 23 30 OrW conc. met solist. 24.00 Nws. 0 10 Lichts gram. 100 Weerber. en gevar. mus Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.02 Nws. 12.10 Ork. conc. 14 1! Kamermuz. 1700 Kamermuziek. 19 Nws. 20.00 Kamerork. en soliste I. pauze: muz. nws. 23.53-24.00 Nws. Brussel. 321 en 481 m. 324 nu: 12.00 Nws. 12.03 Gevar. mu: 12 30 Weerber 12 35 Lichte muz. 12." Beurskron. 13.00 Nws. 13 15 Kamerj muz. 14.00 Schoolradio. 15.45 Operette] muz. 16 00 Piano en zang. 16 06 Duit- les 16.50 Pianorecital 17 00 Nws 17.1! Lichte gram. 1740 Boekbespr. 17.50 7 d jeugd. 18.20 V. d sold. 18 50 Snort] nrogr. 19 00 Nws 19.40 Lodewiik-Mnr- telmans-Ferrienklng. 19 50 Svndicall kroniek 20.00 Hoorsp 21.15 Jazzmu! 92.00 Nws. 22.15 Lichte gram. 22 5f 23.00 Nws. 484 m.: 11.55 Gram. 13.00 Nws. 13.1! Gevar. muz. 14.03 Gram. 17 00 Nws 17 15 Operamuz. 18 30 Discografie. 19.3( Nws 20.00 Hedendaagse Amerikaans muz 22 00 Wereldnws. 22.15 Jazzmu» 22 55 Nws. Rex: „De doodsstrijd der Seminoles" 18 jr. (vrijdag t/m zondag). Dag 2 30 7.15 en 9 15 uur; zond. 2.30 4 45* 7 15 en 9.15 uur „On the wa terfront". 18 jr. (maandag t/m don derdag). 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Astra-Theater - Wassenaar: Vrijdag i uur. zat 7 en 9.15 uur „Een melsA in duizend gevaren". 14 Jr. Zoncaf 7 en 9.15 uur: maandag en woens dag 8 uur 's Nachts langs de trow tolrs". 18 jr. Donderdag 8 uur ..Be- stemming Auschwitz 14 Jr. Zon dagmiddag en woensdagmiddag z.di uur „Watt en half-Watt in de pe narie. AI. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden zijn geopend voor spoed eisende gevallen: Doeza-Apot.heek, Doe- zastraat31. tel 21313 en Haven-Apo theek, Haven 18. tel. 20085. Bij eeen gehoor van Uw huisarts oj specialist (of diens waarnemers), hei op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). Q W 8 d s Amsterdam half bew. w 5 3 8 Den Helder half bew wnw 10 4 2 VTpenburg Vllsslngen half bew. licht bew nw wnw 6 6 5 4 3 14 Gelde licht bew w 4 2 6 De Bilt licht bew wnw 2 3 9 rwenthe licht bew. w 3 2 17 Gindhoven zwaar bew wnw 4 4 22 3.-Limburg zwaar bew w 4 3 6 Helsinki sneeuw zo 5 -1 2 Stockholm regen zzo 2 0 3 Oslo zwaar bew n 6 3 0.3 Kopenhagen regenbui w 12 3 5 Aberdeen licht bew nw 6 1 8 Londen licht bew wnw 6 4 3 Brussel zwaar bew nno 4 4 8 Luxemburg regenbul w 4 2 5 Parhs zwaar bew w 7 5 3 Bordeaux regenbul w 3 5 3 Grenoble zwaar bew. w.&til 4 2 Nice licht bew nnw 4 8 0 Berlijn half bew. zw 6 5 1 Frankfort regen zw 5 5 1 München geh bew zzw 5 3 1 Zürlch half oew wzw 7 5 Genève regenbul wzw 6 3 2 Locarno regen O 7 6 4 Wenen zwa i: bew wnw 8 3 0 Innsbruck sneeuw ozo 2 1 2 Rome onbewolkt nrv 4 6 0 AJacclo Madrid half bew O 3 4 0 licht bew no 5 7 0 Mallorca licht bew. w.stll 4 0 Lissabon licht bew. 9 9 0

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2