D. Algera veertig jaar bij Twentsciie Bank Veel bloemstukken en geschenken Feest in Hof van Holland te Noordwijk Begin van liet N.-Guinea debat Leids astronoom in Ver. Staten hoogleraar BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 4 APRIL 1962 .De Heer was mij tot hulp en terkte. Hij was mijn lied, mijn salmgezang. Hij was het die aijn heil bewerkte, dies loof ik iem mijn leven lang". Met deze psalm) woorden besloot de eer D. Algera. directeur van de 'wentsche Bank te Noordwijk istermiddag zijn dankwoord, at hij uitsprak na de zeer druk ochte receptie ter gelegen eid van zijn veertigjarig jubi- eum bij deze bankinstelling in :staurant Het Hof van Hol- jpd. Vele honderden belangstellenden ebben gedurende deze receptie de eer en mevrouw Algera de hand edrukt en tijdens een daarvoor ge- ouden intieme plechtigheid hebben e hoofddirectie en het personeel van et bijkantoor Noordwijk van de wentsche Bank van hun waarde- ng getuigd voor alles wat de heer lgera gedaan heeft in het belang an de bank. Tijdens deze huldiging heeft de eer H. Ledeboer namens de hoofd - irectie de heer en mevrouw Algera elukgewenst en gememoreerd, dat de eer Algera op 12'-jarige leeftijd de toenmalige Haarlemse Bank- ereniging N.V. in dienst trad tegen en salaris van f 130 per jaar. Geluk- ig is dat nu anders, zei de heer Le- eboer. die er verder op wees. dat e jubilaris een harde leerschool eeft gehad in het bankwezen. In 1946 kreeg hij het beheer over et kantoor te Noordwijkerhout en 1952 werd hij directeur van het antoor te Noordwijk. Men had aan- ankelijk andere plannen met de eer Algera, maar gezien zijn popu- ariteit en bekendheid bij de bevol- ang van deze streek en zijn grote ennis van het bloembollenvak be- ;oot de hoofddirectie hem niet over plaatsen. De heer Ledeboer merkte op, dat Ie jubilaris volkomen is ingewerkt de sociale en economische proble- len van het rayon, dat hijbeheert i overhandigde hem namens de di- ectie een geschenk onder couvert. F usie Zich tot mevrouw Algera wenden zei de heer Ledeboer, dat zij haar •leiding ook in het bankwezen heeft ntvangen. In 1924 trad zij in dienst "ij de Lissese Bank N.V. en zes jaar MARKTBERICHTEN AALSMEER, 3 april Seringen: tad. Stepman 4 kop 65-125, ld. 2 kop 1-70, Marie Legray 60-80, ld. 2 kop i-57, Prunus triloba 55-90, ld. ser- ulate 160-305, Forsythia 50-75, Ger- lera 70-95, Calla 35-59 per tak, Ama- Ellis 35-57 per kelk, Fresia 100-170, rclamen 75-110, Iris 350-520, Lathy- us 230-450, Anemonen 60-95 per bos. -♦Anjers: rood 25-44, roze 30-54, wit 35-59. Orchid Beauty 40-51, Rozen: Ro- kelandia 30-53, Parel v. Aalsmeer 35- |50, Geh. Duisberg 35-53, Pechtold 30- 56, Towny Gold 25-40. Mad. Of man 65-55. Baccarat 55-85, Montezuma 25-. 44, Stokman 20-42, Floriade 25-49, New [Yorker 35-56, Carroll 20-36, Pink Sen sation 45-75. AALSMEER, 3 april Seringen: |Mad. Stepman 4 kop 95-140, ld. 2 kop ,75-105, Marie Legray 4 kop 50-76, ld. 2 kop 40-58. Prunus triloba 70-90. ld. -•serrulate 240-375, Forsythia 70-90, Ger- bera 70-95. Clematis 100-205 per tak, Lathyrus 200-330, Anemonen 45-75 per 2|bos. KATWIJK AAN DEN RIJN 3 april Groenteveiling: waspeen per kist Al il9.20-20.90. A2 8.20-16.40 BI 20.10- 20.60, B2 8.70-11.00, C2 9.90-10.20. prei 1110tot 123.radijs per 100 bos 19 tot 20.— I Aanvoer waspeen 78.000 kg. waar- ■fvan 53.000 kg voor export werd ver docht. RIJNSBURG. 3 april Tulpen: Bel- lona 175-185, Edith Eddy 130-140, Avia- teur 180-185. Elisabeth II 160-165. Couleur Cardinal 145-155, Peach Blos som, 115-125, Oranje Nassau 100-115, v. d. Hoeff 115-125-135, Hollands Glory 205-230. Apeldoorn 190-205, Oxford 190- 210, Montgomery 155-160, Red Giant 145-160 ner bns. Hyacinten (bos» ge mengd 85-95, Narcissen: Semper AVan- ti 135-140. Geranium 110-115, Decor Nn-145. Fortuna 130-135, Carlton 165- 175. Narcissen (koude grond» 5.20-7 60 per 100. Anemonen 6 00-8.60 per 100. WOERDEN. 4 april Kaasmarkt: aanvoer 4 partijen. Notering f 2.08-2.18. Handel kalm. later ging zij door een fusie over naar de Twentsche Bank. Deze fusie ontstond, namelijk tussen haar en de heer Algera. Het verheugde de hee Ledeboer, dat mevrouw Algera op hoogtijdagen tijdens het bollensei- zoen en in de periode dat de badgas ten naar Noordwijk komen nog ac tief bezig is op het kantoor. De heer A. de Bruyn uit Sassen- heim gewaagde namens de collega's uit het rayon van de prettige sa menwerking en goede verstandhou ding met de heer Algera. Ook hy overhandigde een geschenk onder couvert. Namens het personeel van het kantoor Noordwijk heeft de heer W. H. v. d. Loo, procuratiehouder, in een bijzonder geestige toespraak vol met kwinkslagen de jubilaris in het zonnetje gezet. Hij bood hem als aandenken een barometer aan. In zijn dankwoord gewaagde de heer Algera van de prettige samen werking met de hoofddirectie, zijn collega's en het personeel van de bank in Noordwijk. Hij was getroffen door de vriendelijke woorden en de aangeboden geschenken en zei, dat hij zijn dienende taak als het mooiste beschouwde. De heer Algera was dankbaar voor de vele sociale verbe teringen in het bankwezen en was zeer erkentelijk voor de steun van zijn vrouw bij zijn werk. Receptie Tijdens de receptie in de met veel bloemstukken versierde zal van Hof van Holland hebben zeer velen de heer en mevrouw Algera de hand gedrukt en geschenken aangeboden. Onder de aanwezigen merkten wij op burgemeester mr. G. F. W. van Berckel, de gemeentesecretaris, de heer B. Ike, vele raadsleden en depu taties van de Noordwijkse Midden standscentrale, de Coöperatieve Raiffeisenbank, de Rotterdamsche Bank. de Middenstandsbank, het Ge estelijk Arbeidsbureau te Katwijk, de afdeling Noordwijk van de Kon. Alg. Vereniging voor Bloembollencul tuur, de veiling en H.B.G. en Hoba- ho en de Spaarbank voor Noordwijk en Omstreken, alsmede de hoofdin specteur van politie, de heer A. N. Merkelbach. De heer C. A. van Paridon heeft namens een groot aantal vrienden uit Noordwijkerhout een verrekijker aangeboden en zijn dankbaarheid geuit over de deskundige adviezen, die de heer Algera steeds heeft gege ven. De heer E. J. de Groot voerde het woord namens een vijftiental za kenrelaties. Hij wees op de grote des kundigheid van de heer Algera en op het feit, dat de jubilaris door ijver, energie en zelfstudie bereikt heeft De heer H. J. de Groot biedt namens vijftien zakenrelaties een complete installatie voor het ver vaardigen van dia's aan. V.l.n.r. mevr. Algerade heer Algera en de heer De Groot. (Foto L.D./Holvast) wat hy nu is. Als blük van waarde ring bood hij een complete installa tie aan voor het vervaardigen van dia's. Namens de Rotaryclub voerde de beeldhouwer Henny Bal het woord. In een dichtvorm gestelde toespraak schetste hij de verdiensten van de heer Algera, die ondermeer geken merkt worden door het dienen van de belangen van anderen en de vriendschap voor velen. Een actetas was het geschenk van zyn Rotary- vrienden. In zijn dankwoord zei de heer Al gera, dat het hem niet mogelijk was allen persoonlijk te beantwoorden. Hij zou liever eenpolitieke redevoe ring houden dan een dankwoord uit spreken. Toch was hij erkentelijk voor de overweldigende belangstelling en de vele geschenken die hem waren aangeboden. Met een diner, waaraan het per soneel van de bank aanzat, werd de ze jubileumdag besloten. Het was voor de heer en mevrouw Algera een hoogtepunt in hun leven en een dag waarop zij nog lang met heel veel genoegen zullen terugzien. OEGSTGEEST Ongevallen op de weg Een personenauto is gistermiddag omstreeks één uur in de Emmalaan tegen een boom gereden. De bestuur der. een Oegstgeestenaar, raakte bij deze botsing gewond. Hij moest naar het Academisch Ziekenhuis in Lei den worden overgebracht. De oorzaak van de botsing is (nog) niet bekend. Op de Rijksweg zyn gistermiddag omstreeks vyf uur twee personen auto's tegen elkaar gebotst. Grote materiële schade was hiervan het ge volg. De aanrijding ontstond, door dat één van de auto's op de verkeerde weghelft reed. WARMOND Burgerlijke Stand Geboren: Marcelinus J. J., zn van W. C. Welsink en J. C. Touw; Theo- dorus N. M.. zn van C. G. M. Buters en M. C Dekker: Franclscus A. J zn van C. J. M. Padberg en Th. A. de Vroomen. Getrouwd: J. Kamsteeg, 57 Jr en A. J. Elslnga, 50 jr. WASSENAAR Burgerlijke Stand Geboren: Cornells J. M., zn van C. J Remmerswaal en J. M. W. van der Holst; Florence C. M.. dr van H. M. Conijn en J. V. H. Lalney. (Van onze parlementaire redacteur) Onder zeer grote belangstelling is de Tweede Kamer vanmiddag begonnen met de bespreking van de brief, die de minister-presi dent vorige week aan de Kamer heeft gestuurd over de kwestie-Nieuw- Guinea. Het was het eerste openbare debat over dit vraagstuk sinds het begin van januari. Achter de rege ringstafel hadden plaats genomen zeven bewindslieden: premier De Quay, de ministers Visser, Luns en Toxopeus, alsmede de staatssecreta rissen Calmeyer, De Jong en Bot. Bjj de ingang van de publieke tri bune werden afschriften uitgedeeld van een telegram, dat namens de vergadering, die gisteravond in „Krasnapolsky" te Amsterdam is ge houden, aan de Tweede Kamer is ge zonden, en waarin wordt aangedron gen op overdracht van Nieuw-Guinea aan Indonesië. De politie legde be slag op twee papieren met leuzen, waarin oorlog om Nieuw-Guinea werd afgewezen. Er was meer politie dan anders op de been, zowel geünifor meerd als in burger. Motie De Kadt Namens de socialistische oppositie sprak de heer J. de Kadt. De heer De Kadt herinnerde er aan, dat mr. Burger in de afgelopen maanden er op heeft gewezen, dat de regering achter de mogelykheid van een gesprek met Indonesië heeft aangehold. „Hoe ernstig het afbre ken van het gesprek te Washington en het versterken van de defensie ook zijn", aldus de heer De Kadt, centraal staan deze gebeurtenissen niet. Het gaat om de perspectieven van de huidige regeringspolitiek. „Wij", aldus spreker, „hopen dat de Kamermeerderheid de gelegenheid zal geven hierover te praten, anders zullen wij deze gelegenheid moeten nemen in ordedebatten. De regering spreekt in haar brief van Indonesische provocaties. „Deze zijn er inderdaad", aldus de heer De Kadt. „maar daarentegen heeft In donesië aanleiding aan Nederlandse kant provocaties waar te nemen. Wy immers geven hier reden toe door onze dubbelhartige houding ten aan zien van het eventueel oprichten van een aparte Papoeastaat. „Als wij onderhandelingen willen, zullen we moeten begrypen, dat voor de Indonesische president, Soe. karno, de zelfbeschikking van Nieuw- Guinea ondergeschikt is aan een overdracht van het bestuur." „Gelooft de regering zelf nog wel in een bruikbare leuze van zelfbeschik king? Meent de regering nog steeds, dat zelfbeschikking van Nieuw- Guinea onverenigbaar is met een be- stuursoverdracht van Indonesië", al dus de heer De Kadt. De regering heeft in een illusie verkeerd, door aan te nemen dat de „Soekarnisten" in Indonesië een an dere houding zouden aannemen. De heer De Kadt noemde de recente Indonesische aanvallen „afschuwe- lyk" en hij prees de reactie van onze strijdkrachten op Nieuw-Guinea. „Maar", zo waarschuwde hy. „het zenden van militaire versterkingen belemmert de mogelijkheid van on derhandelingen. Op die manier gly- den we, via allerlei incidenten, ten slotte naar een oorlog. Wij willen", aldus de heer De Kadt, „onze solda ten niet wagen aan een politiek zon der uitzicht. Immers, bij een oorlog zullen noch Australië, noch de V.S. ons actief steunen". Dr. Gart Westerhout van Sterrewacht naar Maryland In de Verenigde Staten zegt men in wetenschappelijke kringen wel eens schertsend: „de exportprodukten van Nederland zijn radio's, kaas en astronomen". Inderdaad zijn vele van de vooraanstaande Amerikaanse astronomen van origine Nederlander en hebben in Leiden, Utrecht of Groningen hun doctorstitel behaald. Wederom zal, op 11 april, een Nederlands astronoom, dr. G. Westerhout, ons land verlaten om de functie van hoogleraar en hoofd van het Sterren kundig Instituut van de universiteit van Maryland te aanvaarden. Dr. Gart Westerhout werd op 15 juni 1927 te Den Haag geboren en was aan de Leidse Sterrewacht ver bonden als wetenschappelijk hoofd ambtenaar. Hy was belast met de dagelijkse leiding van het radio- astronomische onderzoek. Hij is sinds het begin van dit onderzoek, in 1951, hierby nauw betrokken geweest, en was met de hoogleraren Oort, Van de Hulst en Muller, een der voor- Van 3e zijde van de Leidse Sterre wacht deelde men ons mee. dat de grote bloei van de „Hollandse school" in de sterrenkunde, die ge bouwd is op wetenschapsmensen als Kapteyn. De Sitter en Oort, tot ge volg heeft dat vele eminente Neder landse sterrenkundigen Nederland moeten verlaten: de plaatsruimte in ons land Is te klein. Zij vormen in het buitenland een vooraanstaande groep, die de grote prestaties van de Nederlandse sterrenkunde en de Nederlandse wetenschap in het al gemeen verder uitdraagt. mannen in dit nieuwe en in Neder land tot hoge graad van ontwikke ling gebrachte onderdeel van de sterrenkunde. Het radiosterrenkun dig onderzoek, dat thans met de grote radiotelescoop te Dwingeloo wordt uitgevoerd, heeft o.a. de spi- raalstructeur van het Melkwegstel sel voor de eerste maal zichtbaar gemaakt. De Nederlandse astrono men zyn thans bezig met de voor bereiding voor de bouw van een reus achtige kruisantenne met armen van 5 km lengte. Dr. Westerhout kreeg de vererende opdracht om in Maryland, nabij Washington, een nieuw sterrenkun dig instituut op te bouwen Hij zal o.a. waarnemingen gaan verrichten van ons melkwegstelsel met de zeer grote radiotelescopen welke in aan bouw of gereed zyn in de omgeving van Washington. „Snel handelen en onderhandelen (met bereidheid tot overdracht) is nodig in het belang van Nederland, van de Papoea's en van de vrede", zo zei de heer De Kadt. Tenslotte legde de heer De Kadt twee moties aan de Kamer voor: a» de eerste vraagt onderhandelin gen met bereidheid tot overdracht van Nieuw-Guinea aan Indonesië, binnen 't kader waarvan de grootst mogelijke garanties voor de belangen van de Papoea's moeten worden ver kregen. b) de tweede motie vraagt staking van de troepenzendingen. Na de heer De Kadt sprak de com munist Bakker in uitermate kritische zin over de regeringspolitiek en de houding van de Kamermeerderheid. OEGSTGEEST Literaire avond eerste boekenweek groot succes In de hal van het Rijnlands Lyceum is gisteravond om acht Ondertrouwd: H. Dammers en K. A. Faber. Getrouwd: R. Schuiling en M. L. Bottema. Overleden: A. M. van de Rovaart, 90 Jr; H. J. Visser 57 Jr; J. D. Fossen, 51 Jr; G. W. van der Ham. 63Jr; A. L. de Vries. 59 Jr; M. A. van Eeden, 52 Jr; G. C. van Senten. 15 Jr; A. M. Korst, 89 Jr; G. W. van Kesteren, 66 Jr. uur de Oegstgeester boeken week geboren. De organiseren de instanties, de Rijnlandse Boekenhandel en de Algemene Openbare Bibliotheek, hebben zich ten doel gesteld de lande lijke boekenweek, die voor de zevenentwintigste keer wordt gehouden, een meer plaatselijk karakter te geven. Een initiatief, dat gezien de grote belangstel ling en de goede uitwerking stellig een succes zal worden. Na een kort inleidend woord van de heer H. Rozelaar, hield de schrijfster Marijke Raephorst een boeiende voor dracht, die getieteld was „Mensen op de Wereldbrug". Het gelukte haar in de met vele foto's van schrüvers ver sierde hal iets va nde sfeer, die zo kenmerkend is voor de boekenweek, te brengen. De wereldbrug vormt een verbin ding tussen de twe eoevers van het mensdom: de geboorte en de dood. Het is de brug. waarover vele gene raties trekken. Met een aanschouwe- lyk voorbeeld van een grootvader, die eerst zyn eigen jeugd heeft beleefd en daarna betrokken wordt bij de moeilükheden in de jonge jaren van zyn zoon en kleinzoon, wist de schrijf ster de proza en poëzie van vroeger op aannemelyke wüze tegenover die van thans te stellen. De tegenwoor dig wat opgeblazen klinkende ge dichten uit grootvaders tijd werden zonder dat zy belachelyk waren naast poëzie en proza van Remco Campert, A. M. G. Schmidt, Godfried Bomans en W. Buning geplaatst. Ook in Oegstgeest zal als men het goede peil van deze avond weet te handhaven de boekenweek zeker een jaarlyks terugkerend boeken feest worden. Kunst en beschaving in rijk van Meroë Over het onderwerp Kunst en be schaving in het rijk van Meroë, hield dr. B. H. Strieker gisteravond een lezing in het Rijksmuseum van Oud heden. De Meroietische cultuur heeft ge bloeid gedurende de eeuwen rondom het begin van de jaartelling, in het Nijldal ten zuiden van Egypte en ten noorden van de huidige stad Char- toem. Zij was van Egyptische oor sprong. maar werd gedragen dooreen bevolking, die met de Egyptische noch in ras, noch in taal overeenkwam. Door zyn grotere bevolkingsdicht heid was Egypte in staat het zuide lijke buurland onder zyn invloed te brengen. De bezetting begon met mi litaire expedities gedurende het Oude Ryk en kreeg een permanent karak ter gedurende het Middenryk. Onder het Nieuwe Rijk werd het wingewest geheel geegyptizeerd. Toen Egypte zelf vanuit Syrië militair ten val ge bracht werd, verplaatste zich het zwaartepunt van het nationale leven naar het zuiden. Het wingewest nam nu de leiding en een vorstenhuis uit deze streken verenigde als XXVste dynastie beide volken onder zich. Het duurde slechts zeventig jaren, totdat deze dynastie uit Egypte werd ver jaagd. In 525 v. Chr. werd Egypte door de Perzen veroverd en verplaat ste de in het zuiden nog steeds re gerende familie haar hoofdstad ver der stroomopwaarts te Meroë. Hier bleef de Egyptische cultuur gehand haafd totdat zy in de vierde eeuw van de jaartelling ten val gebracht werd door de toen reeds christelyke Ethiopiërs. De Meroietische kunst is een provinciale variant van de Egyp tische en telt vele Griekse elemen ten. TIENDUIZEND V.M. OPSTANDELINGEN NAAR N.-GUINEAGRENS Generaal-majoor Achmad Jani, chef-staf van het „bevrijdingsleger voor West-Irian" heeft heden aan journalisten meegedeeld, dat 10.000 voormalige opstandelingen van de „Permesta" beweging binnenkort naar de grens met Nieuw-Guinea zullen worden gestuurd. Deze opstan delingen zyn weer in het Indonesi sche leger opgenomen, nadat zij ge durende drie jaar op Celebes hadden gevochten tegen de regeringstroepen. Hun opstand werd verleden jaar be ëindigd. Britse moordenaar terechtgesteld De 25-jarige Brit James Hanratty, die schuldig werd bevonden aan moord, verkrachting en het levens lang invalide maken van het door hem aangerande meisje, is vanoch tend in de gevangenis van Bedford, in Engeland, door ophanging te rechtgesteld. Hanratty had op 22 augustus 1961 de Londense arts Michael Gregsten, die zich met zün 23-jarige vriendin Valerie Storie in een langs de weg geparkeerde auto bevond, onder be dreiging met een revolver gedwongen naar een eenzame plaats in de om geving van Bedford te rüden. Daar dwong hy Valerie om achterin de auto naast hem te gaan zitten, waar na hy Gregsten, die had moeten rij den, doodschoot. Na het meisje te hebben aange rand. liet Hanjatty haar uitstappen, waarna hy zeven schoten op haar loste. Valerie overleefde dit. doch zü zal haar gehele leven invalide blü- ven. Valerie Storie was de voornaamste getuige van de openbare aanklager. Zy wees Hanratty aan als de man die haar aangerand en Gregsten ver moord had. Het proces tegen Hanratty heeft 21 dagen geduurd. Het was het lang ste in de geschiedenis van het Britse recht. Er was een door duizenden gete kend verzoekschrift by de Britse mi nister van Binnenlandse Zaken But ler ingediend, om het. over Hanratty gevelde doodvonnis niet te doen vol trekken. Dit verzoek is echter afge wezen. Ook een telegrafisch beroep, dat Hanratty's ouders dinsdagavond jl. op Koningin Elizabeth hebben ge daan, heeft geen resultaat opgele verd. Op het ogenblik van de terecht stelling hadden zich ongeveer twee honderd personen in de omgeving van de gevangenis van Bedford ver zameld. Prinses Beatrix heeft vanmor gen in de Academie van Internatio naal Recht, een referaat bijgewoond van prof. dr. G Vedel over de poli tieke eenwording van Europa. Prof. Vedel is hoogleraar in het staatsrecht aan de universiteit op Sorbonne te Parijs. BEURSOVERZICHT IN GEDRUKTE STEMMING DOOR PHILIPSEMISSIE Amsterdam. 4 apriL De gisteren gehouden aandeelhou dersvergadering van Philips in Eind hoven heeft, vele pennen in beweging gebracht en tal van commentaren; uitgelokt. Men verwacht dat de note ring voor Philips te New York tot stand zal komen na de aandelen emissie die in juni zal plaatsvinden. Het meest besproken punt is echter dat Philips een beroep op de kapi taalmarkt heeft aangekondigd, tever- wezenlyken over twee maanden, eni dat de beurs al die tyd in het onze kere zou moeten verkeren over de koers van uitgifte, welke een kardi naal punt vormr. bü de komende emissie. Hieromtrent echter tast men volkomen in het duister. Het was deze grote onzekerheid die een de primerende uitwerking had niet al leen op de aandelen Philips maar ook op het koersverloop van de gehele aandelenmarkt. Philips werd vandaag voor het eerst, verhandeld ex 10% slotdividend. Er trad een vrij gevoe lige koersdaling in van 981 tot 946 ex dividend. De affaire was byzonder klein. De overige internationals waren zwak gestemd. De onzekerheid van Philips oefende haar invloed uit. Zo liep Aku achteruit tot 375. Hoogovens tot 767 terwijl zowel Unilever als Kon. Olie circa f. 2.lager werden gewaardeerd Scheepvaartfondsen waren 3 tot 5 punten lager. Cultures ongeanimeerd en weinig veranderd.. De markt sloot stil. Het ontwerp voor de enorme versieringen, welke aan de in gang van het RAI-gebouw zul len worden aangebracht voor de festiviteiten, die daar zullen plaats hebben ter gelegenheid ran het zilveren huwelijk van Koningin Juliana en Prins Bern- hard. VALKENBURG Geen samenwerking met de C.H.U. De Anti-Revolutionaire Kiesver eniging Nederland en Oranje hield een ledenvergadering in de zaal van de Gereformeerde Kerk. De voorzitter de heer K. Binnekade, opende op de gebruikelyke wijze. De reden tot deze buitengewone ledenvergadering was wel een van de CH-kiesvereniging ontvangen schrijven, dat nieuwe voor stellen bevatte betreffende het ge zamenlijk uitkomen uitkomen by de gemeenteraadsverkiezingen met één iyst, bevattende de C.H.-, A.R.- en SGP-kandidaten. Dethans door de C.H. gedane voor stellen weken belangrijk af van de door de besturen van bovengenoemde kiesverenigingen voorlopig voorge stelde kandidaatstelling. Tydens de bespreking werd teleurstelling geuit over het thans ontvangen voorstel van C.H.-zijde, over de indeling van de kandidatenlyst. Besloten werd dan ook. de nieuwe voorstellen niet te aanvaarden en alleen met de SGP bij de a s. gemeenteraadsverkiezingen op één lijst uit te komen. Vorige Slotkoers koers v. heden 1024 1014 1024 101% 1024 101% 1024 101% 100A 100 A 100 A 100 A 1004 1004 964 964 824B 924 B 92j èGB 924 97% 97% 944 944 944 944 884 884 884 884 884 90A 90 A 90 A 90 A 924 924 914 91 914 914 924 92 99 9811 994L 994 98A 981» 944 94% 1084 1084 1014 101 Woensdag 4 april ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Ned '58 4% Ned '59 44 Ned '60-1 4 4 Ned '60 II 44 Ned '59 44 Ned '60 4y4 Ned '61 4y4 Ned '53 33/4 Ned Gb obi 34 Ned '47 34 Ned '51 3^ Ned '53 I-n 34 Ned '56 34 Ned '48 3y4 Ned bel cert 3y4 Ned '50 I-II 3y4 Ned '54 I-n 34 Ned '55 I 34 Ned '55 n 34 Ned *37 3 Ned G.b obi '46 3 Ned dol In '47 3 Ned Inv cert 3 Ned 62-64 3 Indië '37 3 Indië *37 t. 3 Ned. won. b.l. '57 6 Ned. w. b.l. '58 44 ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 1144 1134GB Ver. HVA-mü 138 137 4 AX.Ü380GB 3754 Deli MU cert. 159.— 158 Hoogovens cert.7744 768 Philips gem bez. 981 948 Unilever cert. 184.60 184.30 Dordtse Petr 633 625 Kon P <50 f 20) 136.30 134.60 Holl. Amer lün 1411404 Java China Pak 150GB 1474 KEM 68 67 Kon Ned St.boot 167GB 164 GB Kon Paket My 1554 153 Stoom MIJ Ned 1604 156 GL Niev Goudr cert 1424 1394 v Ommeren cert 319%GL 317 Kon Rott Lloyd 151 1-Mexd. N Scheepv Unie 1504 1-.J4 NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.l en Gem. leningen A dam "47 (34) 8 954 95 idem 48 (34) 954 R'dam *52-1 (4 4) 994 ld *37 I-II (34 95 4 954 Z - Holl '55 44 99A Bankwezen Bb N Gem 58 5 4 104% 104A id NWB'52 (44) 100V4 1004 BVG rspbr f 500 199 200 BVG rspbr '52 143 4 143 4 Industr Obligaties Philips Doll. *51 94 4 944 Premieleningen Vorige Slotkoers koers v. heden A'dam '53 3 108 A'dam'51 I 24 854 864 A'dam '56 I 24 834 824 A'dam '56 II 2 4 92 4 924 A'dam '56 III 24 914 914 Eindhoven '54 4 934 Enschede '54 24 84 824 Den Haag *52 1 2 4 93 Idem n 24 954 96 L R'dam *52 I 24 924 Idem D 24 914 914 Idem *57 24 904 904 Utrecht *52 2 4 ..95 Z.-Holl. 1957 24 88 A 894 Zuid-Holl '59 2 4 106 106A NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credieiinstellingen Robeco240.50 239 Amst. Bank 4174 4174 Cultuurbank 334 34 Holl Bank U eert. 221 220 Ned HandelmfJ 400 400 Rott Bank401 4004 Twentsche Bank 350 353 Senembah 410 410 B Industrie Ondernemingen Albert Heyn 735 745 Berkei's Pat305 299 BorsumjJ-Wehry 754 754 Calvè Delft eert. 897 895 Electralasmü380B 380 K. Pap. v Gelder 366 364 K Ned Grofsm. 192 4 1874 Holl Constructie 420 430 Ing bur v BniJ. 243 Internatlo 225 218 Int. Kunstst. Ind. 734 v. Kemp en Beg. 160 160 Leidse Wolspj-ü 551 550 MUller en Co NJ. 482 490 B Ned. Kabelfabr 608 604 Philips pref 310 302 4 exd. Rott Üroogd MJJ. 562 557 Sikkens Groep 980 987 Ver Touwfabr ..401 Walvisvaart 98 954 Wernink's BetJnü 220 4 222 Wilton Feljenoord 335 333 v. Wijk - Heringa 105 102 B Zaalberg 142 1414 Mijnbouw en petroleum Biliton 2de r.493 485 Kon Petr (f20) 135.90 139.10 Amerlk. fondsen Canad Pacific R 244 244 Intern Nickel 76A Anaconda 474 474 Bethlehem Steel 42 H 424 Cities Service 564 564 General Motors 55 4 554 Kennecott 804 794 exd. Republic Steel 57y4 56 Shell Oil38y4 374 exd. Union Pacific 32A 32 Un. States Steel 704 70A L

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5