S. J. van den Bergh lid raad Wassenaar Strijdvraag over het al of niet afbreken van een plantenserre Laatste nieuws Engelsen wachten in spanning op verkiezing Stockton-on-Tees GEVARIEERDE SHOW VAN MODEHUIS VAN STRIEN Begrafenis Pli. Boot BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 3 APRIL 1982 In de vergadering van de Wasse naars© gemeenteraad is gisteravond de heer Sidney J. van den Bergh ge ïnstalleerd als raadslid. Nadat de heer Van den Bergh de voorgeschre ven eden had afgelegd heette de bur gemeester hem met enkele woorden welkom In de raad, waarin hy al eer der zitting had, in 1958 namelijk tot het moment waarop de heer Van den Bergh moest aftreden in verband met zUn benoeming tot minister. Onbezoldigd ambtenaar Da&ma werd begonnen aan de be handeling van een vrij lange agenda, die echter voor het merendeel uit ha merstukken bleek te bestaan. Over enkele voorstellen slechts werd van gedachten gewisseld. Bijvoorbeeld over het voorstel om dr. G. J. ten Veldhuys te benoemen tot onbezol digd ambtenaar van de burgerlijke stand. De heer Ten Veldhuys had de wens daartoe te kennen gegeven, om dat hij over enkele maanden het hu welijk van zijn dochter graag zelf zou willen voltrekken. Burgemeester en wethouders hadden de raad voor gesteld, bij wijze van hoge uitzonde ring aan dit verzoek te voldoen. Daartegen bleken in de raad aan vankelijk wel enkele bedenkingen te bestaan. De heer D. Bloemendal (PvdA) sprak de vrees uit, dat deze kwestie precedenten zal scheppen en dat vele vaders (en moeders» zich zullen komen aanmelden als onbezol digde ambtenaren van de burgerlijke stand. Ook de heren L. G. Oosterling (Prot. Chr.) en H. L. J. van Dillen (KVP) toonden zich niet zeer enthousiast. Burgemeester mr. Geertsema ant woordde, dat de raad in 1957 heeft bepaald, dat de huwelijken waarvoor het hoogste recht wordt gevraagd dat wil zeggen de huwelijken op za terdag als regel gesloten zullen worden door onbezoldigde ambtena ren van de burgerlijke stand. Die wa ren er echter totnutoe niet. Nu voor de tweede keer in 25 jaren door een ingezetene gevraagd wordt de moge lijkheid te scheppen zelf het huwe lijk van een van zijn kinderen te voltrekken, hebben B. en W. gemeend aan dat verzoek te kunnen voldoen. De burgemeester deelde niet de vrees van enkele sprekers, dat velen zich met eenzelfde verzoek tot het ge meentebestuur zullen richten. Im mers voor een aanstelling als onbe zoldigd ambtenaar van de burger lijke stand is niet alleen een raads besluit nodig, maar ook een beëdiging door de rechtbank en bovendien moet voldaan worden aan de eis, dat de „ambtenaar" zich volledig op de hoogte stelt van alles, wat nodig is om een burgerlijk huwelijk naar be horen te voltrekken. De heer C. E. van den Berg (KVP) merkte nog op, dat dus B. en W. of de raad in gebreke zijn gebleven wat betreft het aanstellen van onbezol digde ambtenaren van de burgerlijke stand. Hij vroeg het college die be noemingen alsnog voor te bereiden of de desbetreffende bepaling in de voorschriften over de huwelijken op zaterdag te wijzigen. De burgemees ter zegde dit toe. De heer Ten Veld huys werd daarna tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand benoemd. Plantenserre Een tweede punt, dat vrij uitvoe rig in discussie kwam was het adres van een bewoner van de Oud-Wasse- naarse weg over een plantenserre, die zonder vergunning aan de zijkant van zijn huis werd gebouwd. Deze kwestie is al ongeveer drie jaar in behandeling. Op advies van de rechts kundige commissie zouden B. en W. aldus het praedvies aan de raad de betrokkene nogmaals drie maan den de gelegenheid geven een behoor lijk bouwplan in te dienen. Mevrouw I. H. Eernstman-Stegh- gers (VVD) wees er op, dat deze na re kwestie al drie jaren slepende is. Toen werd een lastgeving gezonden om het gebouwde af te breken, maar die lastgeving is nog niet ten uitvoer gelegd. Intussen heeft de bewoonster in deze serre planten gekweekt, waarmee zij op diverse tentoonstel lingen hoge prijzen heeft gehaald en waarvan deskundigen menen dat het jammer zou zijn als deze serre zou moeten worden afgebroken. Mevrouw Eernstman pleitte voor het verlenen van een ontheffing van de bepalin gen, waarmee het bouwsel in strijd is. Ook diverse andere sprekers lieten soortgelijke geluiden horen en pleit- MARKTBERICHTEN LEIDEN, 3 april Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling andijvie 103-115, snijbonen 270-370, kroten, ge kookt 60, rodekool 51, prei 114-136, spinazie 46-60, stoofsla 106-144, kom kommers 90, uien picklers 66-93, was- Eeen 71-74, witlof 145-195 per 100 kg, omkommers A 36-69, sla A 21-40 per 100 stuks, raapstelen 8-16, radijs 16-23 per 100 bos. ROTTERDAM, 3 april Totale aan voer 4433 stuks. Weekaanvoer 5834, vette koeien en ossen 250, gebruiks- vee 1140. vette kalveren 650, graskal veren 275, nuchtere kalveren 1981, paarden 51, veulens 5, schapen of lam meren 55, bokken of geiten 26 stuks. Prijzen (resp. Ie, 2e en 3e kwal.): vette koeien (in ets per kg) 305-335, 275-300, 250-270; vette kalveren (id.) 250-260, 230-240. 200-230; graskalveren (in gids per stuk) 440, 340, 240; nuch tere kalveren (id.) 150, 130. 110; slachtpaarden (in ets per kg) 290. 260. 240; schapen (in gids per stuk) 135. 100, 90; lammeren (id.) 135, 100, 80; kalf- en melkkoeien (id.) 1250, 1100, 950; vare koeien 840. 700, 600; vaar zen (id.) 920, 720. 620; pinken (id.) 400. 500, 425. Handel: aanvoer vette koeien als vo rige week. handel traag, prijzen als gisteren, lager; vette kalveren ruimer, zeer stroef, vooral bij afloop lager; graskalveren iets groter, traag, als vo rige week; nuchtere kalveren als vo rige week, redelijk, prijshoudend; slachtpaarden kleiner, kalm. ruim prijs houdend; schapen en lammeren iets korter, goed, ongewijzigd; kalf- en melkkoeien gewoon, slepend, onveran derd; vare koeien tamelijk, stug, vooral niet hoger; vaarzen en pinken matig lui, ongewijzigd. ten voor een soepele behandeling van deze kwestie. Burgemeester Geertsema ging al lereerst in op de opmerking dat deze zaak zo lang slepende is. Daaruit valt maar een conclusie te trekken: dat het college voortaan minder to lerant moet zijn en lastgevingen ook inderdaad geheel ten uitvoer leggen. Wat de pleidooien van de verschil lende raadsleden betreft merkte de burgemeester op, dat alle prijzen die met de planten gewonnen zijn niet het feit wegnemen, dat de betrokke ne indertijd, tegen het uitdrukkelijk advies van bouw- en woningtoezicht in, toch zonder vergunning gebouwd heeft. Een bouwverordening kon niet worden verleend omdat aan de bui tenzijde hout gebruikt is. De bezwa ren van het college tegen het gebruik van plastic zijn van esthetische aard: plastic heeft nu eenmaal de eigenschap te gaan rimpelen en bob belen. Intussen hebben B. en W. dus be sloten de betrokkene nogmaals de ge legenheid te geven een bouwvergun ning in te dienen. De burgemeester wilde de raad wel toezeggen, dat deze aanvrage met grote welwillendheid zal worden bekeken. De vraag of in sommige gevallen het gebruik van plastic materialen kan worden toege staan zal nader onder het oog worden gezien met de dienst gemeente werken. De raad bepaalde, dat een auto toelage voor de burgemeester die neerkomt op een vergoeding van 14 cent per km zoals door Gedepu teerde Staten in overweging was ge geven voor Wassenaar te laag is omdat de door de burgemeester te gebruiken auto in overeenstemming moet zijn met de waardigheid van het ambt. In de bezoldigingsregeling voor hogere ambtenaren werd een wijziging aangebracht. Onder meer werd besloten de functie van direc teur centrale boekhouding te wijzi gen in directeur centrale boekhou ding en economische zaken en het salaris gelijk te stellen met dat van de directeuren van gemeentewerken en gemeentebedrijven. Besloten werd tot een wijziging in de overeenkomst met de Stichting Drinkwaterleiding De Tien Gemeenten en tegelijker tijd werd al in principe vastgesteld, dat na 1967 het lopende contract voor 18 jaren zal worden verlengd. Een woning aan het Havenplein zal ver kocht worden voor f 6700 aan een ge pensioneerd gemeente-ambtenaar. Verder nam de raad diverse onder- wijs-besluiten. (Van een bijzon'der medewerkster) Al laat de lente dit jaar bijoznder lang op zich wachten, toch komt er een dag dat men de winterkleding verwisselt voor een luchtig pakje of jurkje. Het is daarom verstandig nu de nieuwe voorjaarsgarderobe aan te vullen en een keuze te doen uit de ver schillende modellen. Hiernaast zag men veel separates, bestaande uit rokken waarop blouses of twinsets getoond werden, of geheel uit tricot vervaardigde deux pièces. De hoogzomer japonnen van ka toen, linnen of zuiver zijde, waren merendeels voorzien van een strak lijfje met ruime rok. De rechte jur ken van fantasie linnen in mooie pasteltinten hadden vaak een speels effect door een laag aangebrachte ceintuur. Er werden veel Japonnen gebracht in de combinatie marine-wit. De show werd besloten met het to nen van enkele cocktail japonnen en een kanten lange bruidsjapon, aan de achterkant gegarneerd met stro ken van tulle. Dat men ook in dit modehuis voor kleuterkleding terecht kan, werd ge toond door het brengen van pakjes, Jurkjes, blouesjes en rokken door en kele kinderen. De prachtige hoeden van grof stro, organza of geheel van lint bewerkt, waren afkomstig van Messcher's Mo dehuis, Breestraat; sieraden vanSu- ringar, eveneens in de Breestraat. Heden- en morgenavond vindt een reprise plaats. Als de lente komt Dat er veel variatie in de mode is, was te zien in de collectie, welke het Modehuis van Strien, Prinsenlaan 1, Oegstgeest in hotel „Het Witte Huis" toonde. Er was in deze show, welke door vier mannequins werd gepresenteerd, veel plaats ingeruimd voor mantels en pakjes. In mantels was er een enorme va riatie; men is zowel modieus in een rechtvallende mantel als in een mo del met de verhoogde taillelijn met uitspringende plooien of gérende rok. Zij waren vervaardigd uit linnen, tweed, alpacca en wollen fantasiestof. De modellen hebben kleine kragen of soms worden deze geheel wegge laten. De mouwlengte is kort, soms tot over de elleboog of driekwart, zo dat men beslist lange handschoenen moet dragen. In het sportieve genre zagen wij een mooie camel jas en een originele marine mantel, geheel be werkt met een rode kettingsteek. De meestal rechtvallende mantels, ver vaardigd uit alpacca, zeer geschikt voor de rijpere vrouw, waren heel mooi. Pakjes waren er te kust en te keur. De meeste variatie wordt in de rok aangebracht. Bij de een is deze laag klokkend, de z.g. twistrok, soms met uitwaaiende plooien, of zoals bij het klassieke model, recht vallend. De jasjes vallen kort en zijn vaak aan de voorkant flauw getailleerd met een rechtvallende rug. GEWOND DOOR VALLEND BETON Ongetwijfeld zullen de 34-jarige timmerman S. Meijnders uit Scheve- ningen en zijn 28-jarige Haagse col lega W. J. de Boer zich nog geruime tijd de storm van gisteren herinne ren. Het zal echter geen prettige herinnering zijn. Beiden waren gis termiddag aan het werk aan de zuid zijde van het nieuwe flatgebouw aan het Stationsplein. Daar heeft men een bouwmuur van beton neergezet die door middel van stempelblokken de harde wind kon weerstaan. Toen men echter de stempelbiokken zou verwisselen, kwam de muur een ogen blik vrij te staan. Toen kostte het de zeer harde wind weinig moeite om hem omver te duwen. De timmerlie den werden beiden door het vallende beton getroffen. De heer Meijnders liep 'n gebroken voet op, zijn collega kreeg verwondingen aan de knieën. Beiden werden overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. MOTORTREILER TE WATER. Donderdagmiddag om half vijf zal van de Scheepswerf Boot aan de Zyl de motortreiler „Cape Sable", welke voor een rederij in Canada wordt ge bouwd, te water worden gelaten. ÏVerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Garderen Joh. Kruijt te Lexmond, die bedankte voor Krimpen a/d Lek. Bedankt voor Sommelsdilk dr. C. Graafland te Woerden. Benoemd tot bijstand ln het pastoraat te Anke veen ds. W. H. v. d. Berg, a.s. emeritus predikant te Foudgum (Fr.). GEREF. KERKEN Beroepen te Abcoude E. P. Bosma. kand. te Amsterdam te Monnicken- dam J. L. Bel, kand. te Den Helder te Vollenhove-Kraggenburg G. D. Ha- nemaayer te Ternaard te Heiloo D. Kloppenburg te Broek onder Akker- woude te Hilversum (6de pred.pl.) L. G. Pleijsant te Leeuwarden-West. Bedankt voor Haarlem-Zuid (vac. C. Goeman) A D. R. Brussaard te 's-Gra- venhage-Loosdulnen. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Oostkapelle Chr. van Dam te Rotterdam-Zuid. Tweetal te Tholen A. Hofman te Zeist en Chr. van Dam te Rotterdam-Zuid, van wie eerstgenoemde ls beroepen. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Dordrecht J. Brons te Bunschoten en H. van Leeuwen te Arnhem. Bedankt voor Zwolle J. Brons te Bunschoten. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Beroepen te Zwolle, tevens voor evangellsatle-arbeid ln het Noorden iV. E. van Petegem te Bussum. DE TOCHT VAN DE HENRI DUNANT Men schrijft ons van boord van de J. Henri Dunant: Men heeft een goede vaart gehad naar Gouda, waar de opvarenden gistermiddag omstreeks halfvfjf zyn aangekomen. Jammer genoeg regen de het onderweg, maar de stemming bleef opperbest. In Gouda kwamen charmante dames in Goudse kleder dracht aan boord als welkome gas ten, die Goudse kaas ronddeelden. MORGEN DEBAT OVER NIEUW-GUINEA (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer zal morgen een openbaar debat wijden aan de kwes- tie-Nieuw-Guinea. Grondslag van het debat zal zyn de brief die de minis ter-president vorige week aan de Kamer heeft doen toekomen. De laatste openbare discussie over Nw- Guinea is gehouden in het begin van januari. PRINSES IRENE NAAR PARIJS Prinses Irene is vanochtend in ge zelschap van Prinses Armgard voor enige dagen naar Parijs vertrokken. ZES JAAR VOOR POGING TOT MOORD (Van onze Haagse correspondent) De Haagse rechtbank heeft van morgen een 34-jarige fabrieksarbei der uit Den Haag wegens poging tot moord veroordeeld tot een gevange nisstraf van zes jaar met aftrek van voorarrest en ter beschikkingstelling van de regering. De eis tegen hem luidde 10 jaar gevangenisstraf en ter beschikkingstelling. De verdachte meende dat zijn col lega uit Rijswijk (72), die evenals hy op een pharmaceutische fabriek werkte, met hun werkgever gespro ken had over zijn financiële moeilijk heden Bij de verdachte kwam toen het Plan op de oude ma-n voorgoed het zwijgen op te leggen. Op 14 september van het afgelopen jaar gine hij naar de woning van het slachtoffer na zich met geleend geld moed te hebben ingedronken. Tijdens een gesprek met de oude man sloeg hij er plotseling op los met een ijzeren staaf. Deze werd zeer ernstig gewond door tientallen slagen die hem trof fen. Hij kreeg een schedelbreuk, een hersenschudding, een van zijn ogen werd onherstelbaar beschadigd en zijn gehoor is veel minder geworden. Artsen hebben gezegd dat, de man vermoedelijk zijn leven te danken heeft aan de omstandigheid dat hij een harde schedel heeft. De verdach te moet als sterk verminderd toereke ningsvatbaar worden beschouwd. VOORSCHOTEN Dronken achter liet stuur: eis 6 weken Een 49-jarige koopman uit Voor schoten zou op zondag 29 oktober een ernstige autobotsing hebben veroorzaakt op de kruising Voor- schotensewegLeidseweg, waarby 2 meisjes zwaar werden gewond en met een hersenschudding 10 weken in een ziekenhuis moesten worden verpleegd. Het bleek, dat verdachte onder in vloed van drank verkeerde tijdens de aanrijding. Dit ontkende ver dachte ten stelligste. Drie politiemannen die verdachte tydens de aanrijding hadden gespro ken verklaarden echter dat ver dachte niet in staat was een auto te besturen. De procureur-generaal wees erop, dat het wel ergerlijk is indien op zondagmiddag om 4 uur des middags mensen beschonken achter het stuur van een auto zitten op de drukke wegen. De straf door de rechtbank opgelegd, 14 dagen gevangenisstraf en 1 jaar ontzegging der rijbevoegd heid. achtte hij te laag. De eis luidde nu 6 weken gevangenisstraf en 1 Jaar intrekken van het rijbewijs met aftrek van de tijd waarin het reeds is ingehouden. De verdediger wees erop, dat verdachte reeds ern stig is gedupeerd, doordat zijn ver gunning voor het taxibedrijf is in getrokken. Uitspraak over 14 dagen. R.K. Vrouwengilde vergaderde Voor een zeer aandachtig gehoor sprak pater B. Kiewe, van de H. Landstichting uit Nijmegen in het Bondsgebouw op een boeiende wijze over de bijbel. Daar deze lezing ge geven werd voor de leden van het R.-K. Vrouwengilde behandelde hij in hoofdzaak de positie van de joodse vrouwen, zoals deze beschreven staat ln de bijbel. Als een voordrachtkunstenaar wist hij de bijbelse scènes dusdanig uit te beelden, dat het scheen of deze fi guren inderdaad in de zaal aanwezig waren. Vooral de samenspraak met de in schijn aanwezige evangelisten was buitengewoon levendig en boeiend. De doelstelling van deze avond was de mens dichter tot de bijbel te brengen. Hierin was pater Kiewe zeker geslaagd. De voorzitster, mevrouw N. Kleijs herdacht bij de opening van de ver gadering het overleden lid mevrouw Niersman. die veertig jaar geleden tot de oprichters van de Vrouwen bond behoorde. Ouderavond van r.k. jeugdbeweging De ouderavond van de Nederlandse Gidsenbeweging en de Katholieke Jeugdbeweging, afdeling Voorschoten kenmerkte zich door de frisse opzet van het gebodene en door de enorme belangstelling van de ouders en nota belen van Voorschoten. De grote zaal van het Bondsgebouw was te klein om allen goed te herbergen. Voor de pauze voerde de jeugd het sprookje „Bocheltje" op naar een idee van kapelaan J. Duivesteijn en geschreven door mevr. W. Schuur- man-Aalbers en daarna verdrongen zich een kleine tweehonderd jongens en meisjes op het toneel. Onder lei ding van aalmoezenier Duivesteijn brachten zij volksliedjes uit vele lan den afgewisseld met voordrachtjes van verhaaltjes van Annie M. G. Smidt. In zijn welkomstwoord memoreerde de afdelingsleider de gestadige groei van de georganiseerde katholieke jeugd in Voorschoten en het huisves tingsprobleem. Ondanks het binnen kort ingebruik te nemen nieuw jeugd huis voor de K.J.B. heeft de jeugd beweging thans een ledenstop moe ten invoeren, omdat er wel leiding is maar geen huisvesting. De jeugdbe weging ziet de toekomst wat de huis vesting betreft echter hoopvol in. NA DE VERKLARING VAN NASOETION Na de rede van generaal Nasoetion te Bandoeng, waarin hy gewag maakte van landingen in Nieuw-Guinea, heeft de woordvoerder van het Indo nesische leger gezegd dat de „jonge lingen" die deze landingen hebben uitgevoerd, gewapende Papoea's wa ren, „die naar hun woonplaatsen te rugkeerden". Een woordvoerder van de Indone sische marine verklaarde, dat de In donesische marine in de wateren om Nieuw-Guinea patrouilleert „om de Papoea's te beschermen die naar huis willen terugkeren". (Van onze Landense correspondent) In Engeland zijn alle ogen ge richt op de noordelijke industrie stad Stockton-on-Tees. waar donderdag een tussentijdse ver kiezing voor een opengevallen Lagerhuiszetel wordt gehouden. Er heerst alom grote spanning om te zien hoe de liberalen na hun overwinning in het vroeger conservatieve district Orpington en hun prestaties in het door de conservatieven op het randje ge houden Blackpool het er in een Labourdistrict zullen afbrengen. Stockton is al zeventien jaar een Labourzetel. Bij de algemene verkie zingen in 1959, toen er slechts een Labour- en een Conservatieve kan didaat uitkwamen, kregen de socia listen een meerderheid van 3.277 stemmen. Ditmaal is er voor het eerst sinds 1950 ook een liberale kandi daat. Stockton met een gemengde be volking is veel representatiever voor het gehele land dan Orpington. Premier Macmillan heeft gisteren Stockton bezocht, dat hij zelf meer dan 20 jaar in het Lagerhuis heeft vertegenwoordigd, tot hij daar in 1945 werd verslagen. Macmillans bezoek is door zyn politieke tegenstanders fel afgekeurd, omdat het in strijd is met de traditie, dat een premier zich in tussentijdse verkiezingen mengt. Zijn interventie wordt dan ook uitgelegd als een paniekmaatregel na de con servatieve verkiezingsramp van Or pington. Aan het Plein '40-45 in de Amsterdamse tuinstad Sloter- meer heeft men gisteren een be gin gemaakt met de bouw van Gistermiddag is onder grote be langstelling op de Oosterbegraaf plaats te Alphen aan den Rijn het stoffelijk overschot van Ph. Boot in het familiegraf bijgezet. De aula op de begraafplaats was tot in de uiter ste hoeken bezet ook burgemeester Bruins Slot en wethouder J. v. d. Berg waren aanwezig toen ds. P. A. Lefeber, hervormd predikant, het woord tot de familie richtte en daarbij woorden van troost sprak. De heer L. Spreij Jzn.als com missaris van de N.V. D. en Joh. Boot sprak van het heengaan van een groot zakenman, die een welbesteed leven heeft gehad als zakenman, maar ook als vader voor zijn gezin. De heer H. Brokaar vertolkte de gevoelens van de woningbouwvereni ging „Alphens Belang" in het be stuur waaraan de overledene zitting had. Een van de familieleden, de heer Hilbrink uit Apeldoorn, schetste de overledene als een begaafd mens. Nadat de baar naar de groeve was gedragen bad ds. P. A. Lefeber het Onze Vader en sprak de zoon van de overledene, de heer P. J. Boot, woor den van dank voor het betoonde me deleven en de betoonde belangstel ling. Goede verwerking van melk en zuivel „Van werkelyk grote tekortkomin gen in de structuur van de verwer king en de afzet van melk en zuivel is geen sprake". Tot deze conclusie komt de in mei 1960 door de minister van Landbouw en Visserij ingestelde „commissie zui- velproblematiek", waarvan prof dr. ir. A. Vondeling voorzitter is. Nadat de commissie reeds in sep tember 1960 een tussentijds rapport had uitgebracht, waarin zij zich bezig hield met het aanbod van de melk, heeft zij onlangs haar eindrap port overigens met een minder heidsnota van twee commissieleden uitgebracht met de uitslag van het onderzoek naar de organisatie van de verwerking en de afzet van melk en zuivelprodukten. De minister van Landbouw en Vis serij heeft inmiddels van het rap port kennis genomen, maar zich vooralsnog geen oordeel gevormd over de inhoud. Minister mr. V. G. M. Marijnen heeft het rapport om ad vies voorgelegd aan de besturen van het Landbouwschap en van het Pro- dukschap voor Zuivel. Het onderzoek, waarin noch het melkprijsgarantiebeleid als zodanig, noch de gevolgen van dit beleid in begrotingsopzicht en de structuur van het landbouwbedrijf werden be trokken, heeft zo stelt de commis sie vast weinig nieuws voor de des kundigen opgeleverd. Op verschillende gebieden zyn nieuwe ontwikkelingen gaande, waarvan een groot deel de instem ming van de commissie verwierf, zo dat naar haar mening volstaan kan worden met de opmerking, dat ver snelling van de ontwikkeling wense lijk is. Door de ingewikkeldheid van de materie en de omvang van het com plex van vraagstukken heeft de com missie geen gelegenheid gehad de problemen volledig in hun onderlinge samenhang te bestuderen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Catharina Susanna Claslna, dr van L. H M. v. d. Meel en C. M. Ver- plancke; Nansje Jobanna, dr van J. F. T. ZUverentant en E. Rljksen; Petrus Cornells Maria, zn van L. M. M. Men ken en E. M. J. Jacobs; Johanna Theo dora Martina, dr van T. G. Lek en M. P. Neyman; Jacobus Johannes, zn van J. van Kooperen en A. C. M. Betjers- bergen; Leuntje, dr van P. Hoek en C. van Duyn; Johanna Margaretha, dr van D. Smits en M. J. Crama; Karei Eugéne Victor, zn van P. J. A. Jollle en M. E. C. Peiffer; Nancy Manlta, dr van W. Kikkert en C. A. Turk; Wil lem Jan Hendrik, zn van W. van Stlgt en H. de Moo(j; Ronald Erik, zn van J. Gertenaar en N. W. Reer; Richard Eduard, zn van C. van Es en B. van Zessen; Geertrulda Anna Bernardina Maria, dr van J. A. M. van Hameren en B. C. Hogeboom; Cornelia Johan na, dr van C. F. de Roo en J. M. Dui venvoorde; Matthiena Aagje, dr van H. de Vries en H. M. Noort; Astrid, dr van K. Koster en J. Rietkerken; Ger- ben, zn van G. v. d. Welde en C. C. Bannlnk; Jacoba Maria, dr van W. F. Crama en J. Nleuwenburg: Wilhelmlne Karoline Johanna, dr van R, Keereweer en E. H v. d. Weijden; Eric, zn van P. Kuiper en J. J. Nleboer; Erna, dr van P. Kuiper en J. J. Nleboer: Maar- tje, dr van W. Russchenberg en W. van R(jn; Rudolph, zn van C. Sprin ger en A. A. v. d. Voorn: Alfred Ru- dolf zn van W. H. van Boekei en M. L. Schwerdfeger: Wllhelmlna Johanna, dr van A. Brouwer en E. Honsbeek; Anna Cornelia dr van N J Muusse en A C. de Koning; Han Peter zn van P van Vliet en P v»»rhoeff: Johannes, zn van W. J M. St'kkelorum en C. van Loon. GEHUWD: P. J. P. Verloop en J. B. T. M. Guement Hyndman. OVERLEDEN: J. H. F. Huitink, 57 J„ man: M. Heemskerk, 74 j„ vrouw: C. Over- dijk. 71 j„ vrouw; J M Hoogkamer. 48 j.. echtgen. van M. Kerkvliet; J. de Wit. 65 j.. wed. van K. C. v. d. Plas; G. B. M. Buiin. 17 u doch ter:: J. Bergman. 56 j echtgen. v. J. Turenhout: J. Mulder. 63 J.. echt gen. v M Lina: J. D. Kuiipers, 82 j„ man; G. Kroonenberg. 69 j., m. RIJ VERKEER: Geet vrye doorgang aan voetgan gers op zebrapaden Sla niet met grote snelheid een hoek om Direct om die hoek kan een zebrapad liggen een nieuw hoofdkantoor voor het N.V.V. Van links naar rechts rond een maquette van het gebouw: architect Niemeijer. de voorzitter van de Stichting Gebouwen Vakbeweging B. Cloo. oud-voorzitter van het NVV. Evert Kupers en de heren D. Roemers en B. Wijkstra. Geld voor de varkens (Van onze correspondent) Toen de koopman T. Boers uit Dwingeloo (Dr) in verband met de handel varkens ging bekijken in een hok van de landbouwer J. Bruggink te Ansen (gem. Ruinen) (Dr.) gleed zjjn portefeuille, bevattende meer dan f. 3.000,uit zijn zak zonder dat hij het merkte. Enige tijd laibar ontdekte hij dat hij die portfeuille miste en de koopman vervoegde zich weer bij Bruggink. Men kwam toen tot de ontdekking dat een van de varkens op een bank biljet kauwde en het bleek verder, dat andere knorrepotten ook papier geld en leer geconsumeerd hadden De zaak was duidelijk De gevonden proppen en resten zijn naar Utrecht opgestuurd om te laten vaststellen, of nog iets van het vernielde geld her kend kan worden. Macmillan houdt echter vol, dat hij tot het bezoek lang voor de verkie zing van Orpington had besloten. De ontvangst, welke hy kreeg, was aan vankelijk koel, maar 's avonds werd Macmillan door een enthousiaste me nigte begeleid toen hij na het uit spreken van een rede zich te voet naar zyn hotel begaf. Macmillan gaf in Stockton het grote nieuws, dat de Britse regering gelooft dat de besprekingen over En- gelands toetreding tot de Euromarkt met sucoes zullen worden bekroond. Dit opent vooruitzichten op toene mende welvaart voor iedereen, zei hij. Macmillan waarschuwde, dat, in dien men bij de volgende algemene verkiezingen een conservatieve rege ring wil, men ook thans conservatief behoort te stemmen en geen politieke acrobatie behoort te beoefenen! Hy zei, dat er geen sprake van is, dat het land zich in socialistische rich ting zou bewegen en dat men geea socialisme wil door de zijdeur van het liberalisme. BEURSOVERZICHT EMISSIE PHILIPS RUSTIG OPGENOMEN Amsterdam. 3 april. De beurs kende vandaag maar één onderwerp van gesprek en wel de voorgenomen aandelenemissie van Philips in juni van dit jaar. De handel droeg een zeer rustig ka rakter. Bij tijd en wijle lag de hoek vrij wed veria/ten. Eerst tegen het einde van de beurst ij d nam de drukte weer toe. De koersbeweging van de aandelen Philips was al eveneens zeer kalm. Nadat op 980 was geopend» volgde een daling tot 974. Daarna ging de notering echter weer omhoog tot 982. Uit de gereserveerde houding van kopers en verkopers kwam vanmid dag duidelijk tot. uiting dat men zich over het effect van de emissie op de koersontwikkeling van de aandelen Philips nog geen oordeel heeft kun nen vormen Eén van de voornaamste gegevens, de emlssiekoers zal eerst later beleend worden gemaakt en hierop zal men dus moeiten wachten alvorens de zwaarte van het beroep op de kapitaalmarkt voor ée uitgifte van ongeveer f 150 miljoen nieuwe gewone aandelen kan worden gewo gen. Enige teleurstelling werd gewekt door het feit dat Philips niet tot het aanvragen van officiële notering op de Newyorkse beurs heeft besloten maar dat volstaan is met het indie nen van een registratie-aanvraag voor de komende emissie Op de koersen van ca 980 noteerden aandelen Philips 5 punten lager dan gisteren De andere internationale waarden gaven eveneens slechts klei ne wijzigingen te zien. AKU. waarvan vandaag het missieprospectus van de reeds aangekondigde uitgifte van een nieuwe converteerbare obligatie- emissie is verschenen was een paar punten lager. Hoogovens waren en kele punten in herstel, terwijl Kon. Olie en Unilever op ongeveer de offi ciële slotprijzen van gisteren werden verhandeld. De scheepvaartafdeling was overwegend iets lager. Cultures waren licht verdeeld. HVA moest enig terrein prijs geven. Staatsfond sen waren iets luier WISSELKOERSEN Amsterdam, 3 april. Londen 10.14%—10.14%New York 3.60 V4—3.60%; Montreal 3 43 3 43A: Parijs 73.52%—73.57%Brus sel 7.23%—7.24%; Frankfort 90.17— 90.22; Stockholm 69.96—70.01: Zü- rlch 82.93%82.98%Milaan 58.02% —58.07%; Kopenhagen 52.37—52.42; Oslo 50.57%—50.62%Wenen 13 96% —13.97%; Lissabon 12.64%—12.65%. Dinsdag 3 april ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned '58 4% 102% 102% Ned '59 4% 102% 102% Ned '60-1 4% 102 A 102% Ned '60 II 4% 102 A 102% Ned '59 4% 100% 100A Ned '60 4% 100% 100A Ned '61 4% 100% 100% Ned '53 3% 96% 96% Ned Gb obi 3% 82% B 82 %B Ned '47 3% 93 GL 92HGB Ned •51 3% 97% 97% Ned '53 I-Il 3% 95 94% Ned '56 3% 95 94% Ned '48 3% 88% 88% Ned bel cert 3% 88% Ned '50 I-II 3% 88% 88% Ned '54 i-n 3% 90% 90A Ned '55 13% 90% 90A Ned '55 II 3% 92% 92% Ned •37 3 91% 91% Ned G.b obi '46 3 91%GB 91% Ned dol ln '47 3 92% 92% Ned Inv cert 3 99 A 99 Ned 62-64 3 99% 99 %L Indië '37 3 98% 98A Indië "37 3 94% 94% Ned won b.I. '57 6 108 A 108% Ned w b.I '58 4% 101% 101% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 114 114% Ver HVA-mjj 139% 138 A.KU 382 380GB Deli My cert 160 159.— Hoogovens cert 772% 774% Philips gem bez 984% 981 Unilever cert 184.90 184.60 Dordtse Petr 632% 633 P "-Oh f 20» 136 30 136.30 Holl Amer iyn 141% 141% Java China Pak 150% 150GB K L M 68 68 Kon Ned St boot 168 167GB Kon Paket My 157% 155% Stoom My Ned 160% 160% Niev Goudr cert 143% 142% v Ommeren cert 324 319%GL Kon Rott Lloyd 150 151 N Scheepv Unie 151% 150% NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.l en Gem leningen A'dam 47 (3%) 3 95% 95% idem 48 (3%) 96% 95% R'dam *52-1 (4%) 99% 99% id -37 F-n '3%) 95% Z Hoi) '55 4% 99 A Bankwezen Bb N Gem 58 5% 104% 104% Id NWB '52 <4%i 100% 100% BVG rspor f 500 198 199 BVG rspbr *52 142% 143% Industr Obligaties Philips DoU. '51 94% 94% Premieleningen A'dam *53 3 A'dam '51 12%.. A'dam *56 I 2% A'dam *56 n 2% A'dam *56 UI 2% Eindhoven '54 Enschede '54 2% Den Haag *5212% Idem U 2% R'dam *52 I 2% Idem U 2% Idem -57 2% Utrecht "52 2% Z.-Holl. 1957 2% Zuld-HoU "59 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credieiinstelllngen Robeco Amst Bank Cultuurbank Holl Bank O eert. Ned Handelmy Vorige Slotkoers koers v. heden 108 86% 85% 83% 83% 92% 92% 92% 91% 83% 93% 84% 84 91% 93 95% 92% 92% 91% 1 91% 90% 95 88% 88A 105% 106 Twentsche Bank Senembah Albert Heyn Berkel's Pat Borsumlj-Wehry Calvè Delft eert. ElectralasmJJ K Pap v Gelder K Ned Grofsm Holl Constructie Ing bur v B_nJJ Intematio Int Kunstst Ind v Kemp en Beg Leidse Wolsp.riJ Müller en Co N-B Ned Kabelfabr Philips pref Rott Droogd M(j Sikkens Groep Ver Touwfabr Walvisvaart Wernlnk's Bet mij Wilton Feyenoord v Wijk - Heringa Zaalberg Mijnbouw en petroleum 241 240.50 415 417% 35% 33% 222% 221 400 400 404 401 345 350 410 410 lingen 715 735 310 305 76 75% 897 897 375 380B 370% 366 192 192% 419 420 243 243 226 225 73 73% 160 160 550B 551 479 482 610 608 309 310 560 562 989 980 400 99% 401 225L 220% 336 335 105 105 142% 142 Kon Petr (f20) Amerlk. fondsen Canaa Pacific R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service Genera] Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un. States Steel 494% 493 135.90 24% 24% 76 76A 47% 47% 42% 42% 56 56% 55 A 55% 80(1 80% 57 A 57% 37% 38% 32% 32 A 70% 70%

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9