Dr. Mansholt sprak in Londen over Engeland en Euromarkt rl Parkeerprobleem zou onoplosbaar worden BelOfast Zijn „Groningse directheid" naakte diepe indruk op liet gezelschap van deskundigen Vitaal en monter gebit en beender- stelsel Krachtige Kost voor het Kind! Minister Korthals: Grootste deel motorrijtuigen staat ergens stil Nederlanders in Duitsland houwen huizen SHIRTS Ik vond wel, dat ik mijn meisje moest vragen, of zij het goed vond. Overgaan op de sigaar leek mij zo iets als je snor of je baard laten staan.! Ook al aan de sigaar? ^gericht 1 maart 1860 Dinsdag 3 april 1962 Derde blad no. 30620 ingeland is veel ninder agrarisch dan 't vasteland (Van onze Londense correspondent) [et beroemde Café Royal in dens Regent Street was gis- n getooid met vlaggen van Europese landen ter gele heid van de jaarlijkse lunch de gezamenlijke Kamers Koophandel van de Euro- ktlanden in Groot-Brittan- Deze lunch was ditmaal (bij •beurt) georganiseerd door Nederlandse Kamer van iphandel in het Verenigde linkrijk en het was niet te vonderen dat op een moment irop het vraagstuk van lelands eventuele lidmaat- ip van de EEG in het brand- t van de belangstelling staat, S. L. Mansholt, vice-presi- t van de „Europese commis- als ere-gast was uitgeno- tvendien is dit gebouw In zeker :ht symbolisch voor deze gebeur- omdat het sterke historische en met het continent bezit. Het Royal is namelijk in de vorige in het bezit geweest van een je Franse aanhanger van Napo- die overal de letter „N" met nperiale kroon en de Iaurierbla- liet aanbrengen. Of dit als een Advertentie met de veelzijdige Behalve een verantwoord gehalte vitaminen, hoogwaardige eiwitten e.a. 'nutriënten, bevat Liga een gehele reeks mineralen voor een stevige i ontwikkeling van J94f gunstig voorteken voor de EEG-on- derhandelingen met Engeland moet worden beschouwd, is gezien de houding van president De Gaulle in de tegenwoordige omstandigheden natuurlijk aan twijfel onderhevig. Vaststaat evenwel, dat de heer Mansholt door zijn bekende Groning se directheid op dit gezelschap van Europese regeringfunctionarissen, di plomaten, bankiers en zakenlieden diepe indruk maakte. Zonder al te veel af te dalen in de technische bijzon derheden, welke na veel spijs en drank slechts dovemansoren zouden hebben bereikt, wond Mansholt, naast wie de Britse minister van Handel, Frederick Erroll, was geze ten, er in zijn zakelijk betoog zon der retorische franje geen doekjes om. Hij maakte duidelijk, dat En geland, wanneer het zich aansluit bij de Euromarkt, zijn zuiver nationale beslissingen op het gebied van de landbouwpolitiek zal moeten opge ven, zoals zulks met de Zes reeds na 1 juli a.s. het geval zal zijn. Maar hij legde de nadruk op de geleidelijk heid en soepelheid van het nieuwe systeem, dat hij in wezen neutraal noemde en dat tenslotte veel over eenkomst vertoont met het Engelse systeem, dat zowel in protectionisti sche als in liberale zin kan worden toegepast. De heer Mansholt zei, dat Enge land in de onderhandelingen over de brug zal moeten komen, niet omdat het continentale systeem beter Is, maar omdat het nu eenmaal onmo gelijk is de Britse methode, ideaal voor Engeland zelf, dat veel minder agrarisch is dan het vasteland, voor de andere landen over te nemen. De EEG-Ianden kunnen voor 80 tot 90 procent In de eigen landbouwbe- hoeften voorzien, terwijl Engeland ongeveer de helft van z|jn voedsel moet invoeren! Op het continent oefent 25 procent van de bevolking de land- en tuinbouw uit, maar in Engeland slechts 4 tot 5 procent. Zeer voorzichtig De heer Mansholt gaf de Engelsen echter de verzekering, dat wat de in tegratie van de landbouw be treft, zeer voorzichtig te werk zal worden gegaan. De door Engeland verlangde overgangsperiode van 12 tot 15 jaar achtte hij echter veel te lang. Inplaats daarvan wil Brussel een aanpassingstijd van hoogstens 8 jaar, hoewel hij persoonlijk meent, dat het in 5 jaar kan. Het zal moeilijker zijn om tegen stellingen tussen bijv. de Duitse en Italiaanse landbouw te overbruggen dan de harmonisering van de Belgi sche en Britse landbouw tot stand te brengen. Volgens de heer Mansholt is de Britse tuinbouw in haar eigen nadeel te veel beschermd. Wat het financiële probleem be treft, zei de heer Mansholt, dat ge makkelijker overeenstemming zal zijn te bereiken indien Engeland, zoals Duitsland heeft gedaan, de maximale heffingslimieten aan vaardt. De heer Mansholt onderstreepte nog eens, dat de economische op bloei van Europa van het grootste belang is voor het Britse Gemene best. Het continent is tenslotte verre weg de grootste importeur van agra rische produkten. De beslissingen, die op het gebied van de landbouwpoli tiek genomen zullen worden, zullen beslissend zijn voor de wereldhandel. Het vasteland wenst vurig, dat En geland zich bij de EEG aansluit, niet alleen terwille van de Euromarkt zelf, maar ook terwille van het Britse Ge menebest en de gehele vrije wereld! aldus besloot de heer Mansholt. A.N.W.B.-cursus verkeerstechniek Dc A.N.W.B. begint 11 april een schriftelijke verkeerstechni sche opleiding, onder de naam verkeerstechniek. Noch het hoger, noch het middelbaar tech nisch onderwijs besteedt vol doende aandacht aan de ver keerstechniek. Hierdoor is een leemte ontstaan, welke zich vooral in de opleiding van de politie en in die van hogere technici voordoet. Om in deze leemte te voorzien en mede omdat de verkeerssituatie in ons land dringend de behoefte doet gevoelen aan een gespecialiseer de opleiding, heeft de verkeers- afdeling van de A.N.W.B. 'n landelijke verkeerstechnische cursus samengesteld, die instruc tieve voorlichting beoogt. Dit deelde vanmorgen in zijn wel komstwoord voor de nationale ver- keersleergang te Utrecht de heer P. F. Zimmerman, waarnemend voor zitter van de A.N.W.B., mee. Om de lessen en het examen, dat in december van dit jaar voor het eerst wordt afgenomen, op een ver antwoord niveau te plaatsen, heeft de A.N.W.B. een commissie van toezicht ingesteld, waarin vier Nederlandse deskundigen op het terrein van de verkeerstechniek zitting hebben. Dit zijn: ir. A. E. J. Nap. hoofdingenieur directeur van de Rijkswaterstaat, hoofd van de afdeling wegen ter di rectie van de Waterstaat, ir. F. H. van der Linde van Sprankhuizen, di recteur-hoofdingenieur van de Pro vinciale Waterstaat van Utrecht, ir. F. F. Venstra, directeur van Gemeen tewerken te Arnhem, en de heer B. W. Quist, hoofdinspecteur van politie en chef van de verk ?erspolitie te Utrecht. Voorts krijgt deze schrifte lijke cursus de steun van de direc teur-generaal van de Rijkswaterstaat, van de elf provinciale waterstaat diensten en van de Ver. van Neder landse Gemeenten. De cursus verkeerstechniek omvat 26 lessen. Het koninklijk technicum P.B.N.A, verzorgt de administratie. Grote perspectieven In een gesprek, dat wij na afloop nog met hem hadden, zei de heer Mansholt, dat de Britse boeren, dankzij hun grotere bedrijven, meer efficiënt zijn dan die in de Euro markt, maar voor de kleine boeren heeft de EEG echter, zoals men weet, speciale programma's ontworpen. Dankzij de stijgende levensstandaard en hogere toeneming van de bevol kingen, openen zich grotere perspec tieven voor de landbouw, waarvan de omzetten voortdurend stijgen. De moeilijkheden, die zijn ontstaan door de aanmelding van Engeland, zijn volgens de heer Mansholt niet groter dan die van de Zes onderling vóór hun aaneensluiting. Behalve van het Gemenebestprobleem, dat echter met soepelheid kan worden opgelost. Zich uitlatend over de anti-EEG- kritiek van Labours linkervleugel, zei de heer Mansholt, dat op het vaste land alle socialistische partijen de EEG-politiek steunen. Programme ring en planning zijn, volgens Mans holt, de beste methoden om dirigisme te vermijden. De socialistische extremisten die nen te bedenken, dat er méér socia listische planning in de Euromarkt is dan er buiten, aldus de heer Mansholt. Versterking van Europa, militair en economisch De onderminister van Buitenlandse Zaken van de Verenigde Staten George Ball heeft er gisteren in een reden voor de Duitse Vereniging voor Buitenlandse Zaken in Bonn bjj de NAVO-landen op aangedrongen hun conventionele strijdkrachten sneller te verbeteren. De Verenigde Staten steunen het streven naar een Verenigd Europa, dat ..bijna zeker een groter verant woordelijkheidsgevoel ten aanzien van de verdedigine van de Westelijke waarden zal hebben dan de indivi duele staten in een zwak en verdeeld Europa". Voor het bereiken van de gemeen schappelijke markt zullen de Ver enigde Staten en andere niet-leden- landen zich moeten aanpassen, aldus Ball. Wanneer de Verenigde Staten en de Euromarkt hun markten voor produkten uit minder ontwikkelde landen open stellen op basis van ncn- discrimiinatie. zullen zij de weg effe nen voor eeen handelsklimaat waarin deze minder ontwikkelde landen hun produktie voor de wereldmarkt kun nen opvoeren. De economisch stér kere landen moeten samenwerken om tot een wereldwijde regeling ten aan zien van prijsfluctuaties bij baslspro- dukten te komen. De Verenigde Sta ten zijn bereid hun aandeel hierin bij te In hoeverre onderschatten wij de toekomstige ontwikkeling van 't aantal op onze wegen rijdende motorvoertuigen? Dit vroeg zich vanmorgen drs. H. A. Korthals, minister van Verkeer en Water staat af bij de opening van de zesde nationale verkeerstechnische leergang van de ANWB te Utrecht. „Bovendien", zo vulde hij aan „dienen wij ons te realiseren dat onze motorvoertuigen gedurende het grootste deel van de dag ergens stilstaan en dat dus een groeiend aantal motorvoertuigen een groeiend parkeerprobleem met zich meebrengt. Minister Korthals wees erop dat zelfs van zeer deskundige zijde de ontwikkeling van het aantal motor voertuigen werd onderschat. Hij haal de een uitspraak aan van de onlangs overleden A.N.W.B.-voorzitter mr. Offerhaus, die in 1952 betwijfelde of wij het ooit zouden brengen tot één auto per vier inwoners, zoals destijds in de V S., maar wel meende dat Ne derland het Engelse peil van één op de 25 zou bereiken. MINISTER KORTHALS Het Nederlandse peil is inmiddels, zo zei de minister, van één op 65 in 1952, gestegen tot één op 20 en wij kijken niet meer zó ongelovig naar het peil van één op vier der V.S., als in 1952. In dat jaar waren er 361.480 motorvoertuigen. Nu zonder bromfietsen bijna 1 mil joen. Het aantal zal spoedig het drie voudige bedragen van tien jaar ge leden. Destijds was mr. Offerhaus over tuigd dat een aantal van 500.000 bromfietsen binnen enkele jaren tot de mogelijkheden behoorde. Welnu, thans schat men het aantal brom fietsen op 1.200.000. Het parkeerprobleem noemde de heer Korthals een schier onoplosbaar vraagstuk. Verdubbeling van het aan- Pia Beck met trio naar Majorca Met haar trio is pianiste Pia Beek gisteren voor een tournee van een maand van Schiphol naar Majorca vertrokken. Ze had een stapeltje grammofoonplaten bij zich, dat ze daar wil uitdelen. Het is een toepas selijke plaat, want ze speelt er het nieuwe liedje van Holshuijsen en Prior op: „Majorca". Rita Corita, die het zingt, deed haar uitgeleide. „Ik ga met het trio optreden in de twee zaken, die Max Woiski te genwoordig in Palma exploiteert", vertelde Pia. „Bovendien geef ik op de zondagen elders op het eiland con certen en zal misschien ook voor de radio optreden". Over een maand keert ze naar Scheveningen terug. Pia behoorde tot de eerste groep Nederlandse vakantiegangers, die gisteren per Caravelle straaltoestel van Finnair naar Palma vloog. Gis teren werd deze nieuwe charterdienst eenmaal per 14 dagen uitge voerd door een Fins reisbureau nl. met enige feestelijkheid gepend. tal auto's zal ongeveer een verdubbe ling van de vraag naar parkeerruimte met zich meebrengen. Om de ge dachten te bepalen zou om aan die vraag te voldoen tussen elke twee, thans in een bepaalde wjjk gepar keerde auto, ruimte moeten worden gevonden voor nog een geparkeerde auto. In menige woonwijk, in menig stadscentrum is dit bepaald niet mo gelijk. De minister besloot zijn openings woord na zijn waardering te heb ben uitgesproken voor de in te stellen schriftelijke cursus verkeerstechniek met de opmerking, dat ten aan zien van de verhoging van de mini mum leeftijd van bromfietsers, nog geen beslissing is genomen. „De voor stellen hebben nogal wat stof doen opwaaien", zei hij. „Ik hoop deze kwestie nog nader te bezien in sa menhang met andere ten aanzien van brommers voorgestelde maatregelen. Staking in OSS duurt nog voort De staking bij Zwanenberg's Fa brieken te Oss duurt ook bij het be gin van de nieuwe week nog voort. Wel is echter een tendens merkbaar tot een langzame afneming van het aantal stakers. Vrijdag werkten cir ca 300 man. Gisteren was dit aantal gestegen tot ongeveer 400. Om en bij 1100 man hadden het werk dus nog niet hervat. Overigens is het in Oss volkomen rustig. De drie vakbonden hebben gisteren r.iet hun leden vergaderd. Men heeft de stakers nog niet kun nen overtuigen. Het gaat de stakers thans om uitbetaling over de dagen, waarop niet is gewerkt, hetgeen door de directie wordt geweigerd. De sta king begon door een conflict over de tariefregeling voor een kleine groep van de afsnijzaal en werd voortgezet wegens het uitblijven van de goed keuring op de nieuwe CAO. In Bad Homburg in het Duitse Tau- nus-gebergte zullen nog dit jaar door een Nederlandse firma 44 koophuizen worden gebouwd. De kosten van het project zjjn op drie miljoen Mark geraamd. De firma neemt de arbeidskrachten en bouwmaterialen uit Nederland mee. De burgemeester van Bad Homburg verklaarde, dat de bouw aan de Nederlandse onderneming is ge gund omdat deze sneller, beter en niet duurder dan de Duitse onder nemingen werkt. De huizen zullen in zes maanden voor bewoning ge reed zyn. Chicanes van de Oostberlij use politie Oostberlijnse politie laat sedert gisterochtend vroeg bij de sector overgang aan de Heinrich-Heine- straat geen vrachtauto's meer door die met interzonale goederen Oost- Berlijn binnen widen. Vergunningen die tot elf april gelden werden niet meer geaccepteerd maar moesten nu reeds vernieuwd worden. Zondag werden Westduitse toeris tenbussen bij de sector-overgang bij de Sandkrugbrug (Moabit) niet meer doorgelaten. Er zouden nieuwe door- laatbewijzen worden uitgegeven, al dus verklaarde de Volkspolitie. Edward Kennedy erkent misstap uit zijn jeugd Edward Kennedy, de 30-jarige jongste broer van de Amerikaanse president, heeft in een gesprek met een journalist van de „Boston Glo be" erkend elf jaar geleden van de Harvard universiteit te zijn wegge stuurd. Edward die het voornemen te ken nen heeft gegeven zich voor de staat Massachusetts kandidaat te stellen voor het lidmaatschap van de Ame rikaanse Senaat, vertelde dat hij in 1951 in zijn eerste universiteitsjaar, bang was geweest voor een examen in een vreemde taal, waarmee hij nog al moeite had. Hij wist toen een vriend over te halen in zijn plaats dit examen te doen Het geval kwam echter uit en Ed ward en zijn vriend kregen van de rector het verzoek de universiteit te verlaten, met de toevoeging dat zij te zjjner tijd opnieuw om toelating zouden kunnen verzoeken, als zjj konden aantonen zich in de tussen tijd als behoorlijke en verantwoor delijke burgers te hebben gedragen. Edward nam hierop als gewoon in fanterist dienst in het leger en dien de twee jaren in Europa. Na zijn terugkomst in de Verenigde Staten diende hij bij Harvard een nieuw verzoek in om toelating, hetgeen werd ingewilligd. Ook de vriend werd weer toegelaten. Edward toog hard aan het werk, legde alle examens met goed gevolg af en voltooide in 1956 zijn studie, met lof. „Wat ik gedaan had, was verkeerd" aldus Edward in zijn persgesprek. „Ik heb het sindsdien altijd be treurd. Het verdriet dat ik mijn fa milie en vrienden hiermee heb aan gedaan, al is het dan elf jaar gele den, is een bittere ervaring voor mij geweest, doch tevens een waardevol le les". Edward Kennedy verklaarde bo venstaande mededeling te hebben ge daan om het incident in het juiste licht te stellen nadat hierover in ver band met zijn kandidaatstelling voor de Senaat, allerlei geruchten de ron de hadden gedaan. Syngnian Rliee op „zwarte lijst" De militaire junta in Zuid-Korea heeft een „zwarte lyst" gepubli ceerd met de namen van 2904 ge wezen politici en regeringsambtena ren, die zich voor de komende zes en een half jaar van alle politieke ac tiviteit dienen te onthouden. Aan het hoofd van de lijst gaat ex- president Syngman Rhee, thans in ballingschap verblijvende op Hawaii. Voorts komen erop voor oud-premier John M. Tsjang. en de leider van de oppositie tijdens diens bewind, Kim Do-Joen. In totaal zal het militaire bewind in Seoel 4198 vroegere politici en re geringsambtenaren politiek optreden in het openbaar tot augustus 1968 verbieden. Advertentie elke woensdag Jcmgcnsmai'kt was het zoals u wilt - ook in de wasmachine - 100% katoen blijvend zelfstrijkend droogt snel blijft glanzend wit ondoorzichtig Bij commerciële f.v. BRITSE acteurs staakten 5 maanden (Van onze Londense correspondent) De acteursstaking bij die Engelse commerciële televisie, welke yyf maanden heeft geduurd, is voorbij. Vele bekende uitzendingen, welke het publiek zolang gemist heeft, zullen op met scherm terugkeren. Er werd een compromis bereikt dat een belangrijk succes voor de acteurs en actrices betekent. Het honorarium van de helft hunner zal worden ver drievoudigd, van de anderen krijgt een deel verdubbeling. Het grote strijdpunt was dat de acteurs een ho gere betaling eisten in geval hun pro gramma's door andere zenders wer den overgenomen Daartoe is thans besloten. De vakbond van acteurs, welke in Engeland zeer machtig is, zal nu besprekingen openen met de BBC. Oproep tot vrede in Argentinië De nieuwe Argentijnse minster van Binnenlandse Zaken Martinez die elf dagen geleden door Prondizi tot minister van Landsverdedigang was benoemd heeft gisteravond in een oproep tot het Argentijnse volk, ver klaard. dat de nieuwe regering, die ithans wordt gevormd, overleg zal plegen met ..alle personen en groe pen, die betrokken zijn bij de Argen tijnse crisis, met 'het doel wederzijds begrip te bevorderen en tot overeen stemming 'te komen". „Zullen wij", aldus minister Mar tinez „de wet. democratie en vrede kiezen, of geven wij de voorkeur aan twist én strijd, met zijn nasleep van geweld en verijdelde hoop?" De opperbevelhebber van het Argen tijnse leger. gen. Poggi. heeft gisteren verklaard dlat ex-president Frondózi gevangen wordt gehouden op het eiland Martin Gracia. in de monding van de Rio de la Plata en wei ..op zijn eigen verzoek, ter waarborging van zijn persoonlijke vrijheid en op bevel van de leiding der strijdkrach ten". Poggi zei dit in antwoord op een vraaa: van rechter Jorge Aguirre. aan wie was verzocht een „Habeas Cor pus" (bevelschrift om een gevangene tot verhoor voor te leiden) ten be hoeve van Frondizi uit te schrijven. De voormalige president is. als des tijds gemeld. 29 maart j-1- door de Argentijnse militaire leiders op het eiland gevangen gezet De vorming van een kabinet in Ar gentinië vordert. Alle ministerposten waarvoor burgers in aanmerking komen zijn op twee na bezet. Giste ren zijn weer vijf ministers beëdigd. Er zijn nog geen ministers voor Bui tenlandse Zaken en Economie. Gene raal Martino Bartolome Carrera is ter vervanging van generaal Rosendo Fraga tot minister van het Leger be noemd, maar er zijn nog geen minis ters voor de overige onderdelen van de strijdkrachten benoemd. Meeste Lappen in Noorwegen en Aartsbisschop in VS voert actie tegen rassenscheiding De R.-K. aartsbisschop van New Orleans, mgr. Rummel, heeft ver scheidene vooraanstaande katholie ken in zijn diocees brieven gezonden, waarin hij dreigt met excommunica* tie als zij hun actie voor rassen scheiding voortzetten. Onder de katholieken, die deze brieven ontvangen hebben, bevinden zich de leiders van de organisatie, die bekend staat onder de naam „Raad van blanke burgers" en Ross Buckley, de Republikeinse kandidaat voor de post van burgemeester van New Or leans. De „Raad van blanke burgers" voert op het ogenblik een heftige campagne voor rassenscheiding. Zoals bekend heeft mgr. Rummel rassen scheiding op de R.-K. scholen in zijn diocees verboden. Ecuador BREEKT met Cuba De regering van Ecuador heeft de Cubaanse ambassadeur te Guayaquil meegedeeld dat zij besloten heeft de diplomatieke betrekkingen met Cuba te verbreken. Eerder was de Ecuadoriaanse pre sident, Arosemena Monroy, van plan geweest het volk in een volksstem ming te laten beslissen over de vraag of de diplomatieke betrekkingen al of niet verbroken moesten worden. De strijdkrachten en de voornaamste politieke partijen waren tegen een dergelijk referendum. De eis van de strijdkrachten tot verbreking van de diplomatieke be trekkingen had enkele dagen geleden tot een kabinetscrisis beleid. iu Zweden Het zangduo "The Blue Dia-1 monds" is in militaire dienst ge-\ gaan. Voor de kazerne in Doorn gaven zij nog even een gitaar- exercitie" ten beste. Het totale aantal Lappen be draagt thans ongeveer 34.000 In Zweden wonen er 10.000, in Noor wegen 20.000, in Finland 2500 en in de Sowjet-Unie 2000. Deze en andere gegevens over de Lappenbevolking kan men vinden in het Engels-talige boekje „Lapps in Sweden", dat is ge schreven door Israël Ruong en dat kort geleden is uitgegeven door het Zweedse Instituut. Irraël Ruong, die lector is in de Laplandse taal en -ethnologie aan de universiteit van Uppsala en die daarnaast ook nog werkzaam is als inspecteur van de nomadenscholen. geeft in dit boekje een degelijke en interessante beschrijving van de ge schiedenis en de cultuur van het Lappenvolk en hoe de moderne tijd langzamerhand zijn invloed gaat uitoefenen op de levensgewoonten van de Lappen. Hij beschrijft hun traditionele levenswijze, hun rendier fokkerij. hun vissen en jagen, maar vertelt ook over hun organisaties en hun instanties, die werken voor het behoud van de specifieke Laplandse cultuur en de gelijktijdige verhoging van de levensstandaard voor de Lap pen. De schrijver behandelt ook hun onderwijssysteem en de scholen voor volwassenen en de speciale radioprogramma's in de Laplandse taal. Het boekje besluit met een over zicht van de Laplandse litteratuur, de volksmuziek en de volksliederen der nomaden, benevens' met een paar voorbeelden van oude Lap landse liederen in een Engelse ver taling. Maar mijn meisje vond mij gewoon beledigend. Ik had wel een bijzonder hoge dunk van haar liefde, zei zij, als ik dacht, dat een sigaar die in rook kon doen opgaan. „Je doet, alsof je van plan bent, te gaan pruimen", zei zij ook nog. „Daar zou 'rk misschien nog wel enige moeite mee hebben". Toen ik de eerste keer in haar bijzijn een sigaar, een Seno- ritas, had opgestoken, zei zij plotseling, dat zij op haar woorden wenste terug te komen. Ik wilde het sigaartje al ogenblikkelijk doven, maar zij riep: „Domoor, nee, juist niet", waarop zij mij ver telde, dat, als het mogelijk was, zij nu nog meer van mij zou houden. „Het is, alsof je mij een reukoffer brengt", zei ze. „Ben je nu sarcastisch?" vroeg ik, want soms weet je echt niet, wat je aan haar hebt. „Geef mij er ook een", zei ze en zij stónd er op. Ik dacht: nu gaat zij hoesten, let op. Maar ze nam een trek en nóg een en nóg een - toen zei ze alleen maar: „Lekker!"

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5