158.464.... balastore op elk dubbelgroot pak 71 CT 38 er Nederlanders gaan veel naar buitenland PIKEUR Strip-tease is veiliger (voor de dief) dan u denkt Vier monniken door hun chefs verdedigd DDK AL AAN DE 5IGAAfc| 25 jwr IPI Commissie-Bloemers ongerust over tendens naar centralisatie Ideaal-Persil verzorgt Uw was ideaal! Eindelijk Sanostol voor volwassenen! „Wonderland in Eindhovei Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 30 maart 1962 Vierde blad no. (Van onze Parijse correspondent) Een Parijse onderwereld- figuur heeft de laatste dagen en voorlopig niet zonder succes, want hij is nog steeds niet ge grepen een nieuwe werk wijze gelanceerd om in winkels de kassen te lichten en een vei lige voorsprong op de politie te nemen. Dinsdagmiddag tijdens het lunch- uur (wanneer „meel* Parijs dus aan tafel zit), kwam een ongeveer 30-ja rige man een herenmodezaak binnen met de vraag aan de verkoopster hem wat overhemden te laten zien. Toen de 17-jarige winkeljuffrouw al haar schatten in dat artikel had getoond en voorzichtig informeerde naar de uiteindelijke keuze van haar klant, sprong de man plotseling over de toonbank om ce verkoopster als vol gende verrassing de gang in te drij ven. Hier werd het meisje tot haar niet geringe ontsteltenis en onder bedrei ging met 'n dolkmes gelast zich zon der verwij! uit te kleden. Na aan dat bevel tot op de laatste draad en be vend over alle ledenmaten te hebben voldaan, nam de gangster alle kleren van de jongedame in beslag om zich daarmee haastig uit de voeten te maken na in het voorbijgaan uit de kas ook nog een bedrag van 350 nieuwe franken ofwel ongeveer 250 gulden te hebben gelicht. Het duurde uiteraard enige tijd al vorens het meisje haar zenuwen weer de baas was en een lap stof kon vin den om haar naaktheid te bedekken. Daarna waarschuwde zij telefonisch de politie. Haar kleren werden in een bun deltje om de hoek van de straat even later door een voorbijganger terugge vonden. Doch dank zij die onvrijwil lige strip-tease had de dief zijn af tocht intussen met een flinke voor sprong op de politie wéten te dekken. Aangemoedigd door dit eerste suc ces deed dezelfde man, van wie een tamelijk nauwkeurig signalement be kend is, gisteren eveneens in het vroege middaguur zijn opwachting in een Parijse chocolaterie, waar de juf frouw en de kas aan eenzelfde behandeling werden onderworpen. Vele Parijse winkelmeisjes hebben hun patroons nu al verzocht tussen de middag de zaak te mogen sluiten of anders liefst „mannelijke" assis tentie te kunnen krijgen. Onder hooi gestikt Gistermiddag is de heer J. Kuiper uit Grosthuizen in Noord-Holland onder een grote hooiberg bedolven geraakt, toen hij hooi aan het af steken was en de berg plotseling be gon te schuiven. Op het hulpgeroep van de man snelde zijn echtgpnote en buren toe om de man te bevrijden. Toen men het hooi verwijderd had, bleek de heer Kuiper reeds te zijn overleden. De heer Kuiper was 41 jaar, en vader van zes jonge kin deren. De 39-Jarige J. Gielissen. wonen de in 't Rooth te Margraten, ls gister- alcpmppn hplana middag dodelijk verongelukt bij werk- L ?eian^ zaamheden ln de mergelgroeve Nekami I braent. Het gaat mergelgroeve Bemelen De man wérd bedolven onder een zwaar mergelblok. dat was afgevallen. Hij was op slag dood. Syrische grenzen weer opengesteld De Syrische autoriteiten hebben gistermiddag het telefoonverkeer met Jordanië en Libanon weer mogelijk gemaakt. De grenzen waren open voor bepaalde categorieën, zoals bui tenlanders en toeristen. Ongeveer vierhonderd mensen mochten uit Sy rië naar Jordanië gaan om daar hei lige plaatsen te bezoeken. Het hoofdkwartier heeft gisteren het woensdag ingevoerde uitgaans verbod van tien nur 's avonds tot vijf uur 's ochtends ingetrokken. Het was gisteren rustig in de stra ten van Damascus, aldus te Amman aangekomen reizigers. De stad was echter nog wel omringd door soldaten met tanks en in de stad patrouilleer den militairen. Samenscholingen wa ren nog verboden. Het hoofdkwartier van het Syri sche leger verklaarde gisteren dat berichten, volgens welke Syrië nu in de armen van Egypte zal vallen, niet juist zijn. Het hekelde de „opportu nistische elementen" die de staats greep van woensdag een schrede achterwaarts en een toenadering „tot een zekere Arabische staat" hadden genoemd. Het leger liet het dreige ment horen, dat allen die geruchten verspreiden, „met ijzeren hand" zul len worden gestraft. 00. MÊÊÊ MAN DOODDE ZIJN ZUSTER MET HAMER (Van onze correspondent) Zes jaar gevangenisstraf met aftrek van voorlopige hechtenis en daarna ter beschikkingstelling van de rege ring. l'iterlijk onbewogen hoorde gis termorgen een 53-jarige man uit Prinsenbeek deze eis van de officier van Justitie bij de Bredase rechtbank aan. Op 24 augustus van het vorige jaar had verdachte zijn 50-jarige zuster, met wie h(j samenwoonde, met een hamer op het hoofd geslagen. Vijf dagen later was de vrouw aan de verwondingen bezweken. PROCES IN MESSINA (Van onze Romeinse correspondent) Het proces in Messina op Sicilië tegen de vier Capucijner monniken en drie andere beschuldigden gaat nog steeds voort en leidt tot roerige zittingen. Het is nu vrijwel zeker dat de tuinman, I^o Bartolo, die kort na z(jn arrestatie opgehangen in zijn cel werd gevonden, een van de hoofdpersonen in deze zaak is ge weest. Het schijnt dat hij de moor denaar is geweest van de man die geschoten heeft op de ryke groot grondbezitter Cannada. Bij het ondervragen van de pater provinciaal van de Capucijners en ook van pater Sebastiaan, twee per sonen die beide door de monniken voor grote bedragen werden aan gesproken en ook die bedragen heb ben betaald, heeft zich het zonderlin ge geval voorgedaan dat zij alles hebben gedaan om de handelwijze van de paters goed te praten. Vol gens hen handelden deze zoals men eenvoudig moest handelen in derge lijke omstandigheden. Pater Carmelo, de 83-jarige be langrijkste aangeklaagde, die een man blijkt te zijn van buitengewone strijdvaardigheid en die zich met grote kracht weet te verdedigen, heeft op een zeker ogenblik toegege ven dat er in het plaatsje Mazzari- no eenvoudig niet anders te doen was dan samen te werken met de maffia. Toen de president van het hof hem vroeg waarom hij toch, ge zien de toestand, nooit naar de ca rabinieri is gegaan, was zijn ant woord: „Wie zwijgt blijft in leven en wie praat gaat naar de andere wereld". Dit is de normale Siciliaan- Export van fruit se houding tegenover de maffia. Men doet eenvoudig of er niets gebeurt. In de gewone conversatie verzwijgt men dat men ooit dreigbrieven ont vangt. Er is zelfs een persoon gehoord, ook een grootgrondbezitter, wiens vader door de maffia is vermoord, terwijl hijzelf werd geschaakt en voor een groot bedrag door zijn broer werd vrijgekocht, die alles heel ge- Dc televisieregisseur Willy van Hemert heeft zijn vijftigste verjaardag gevierd en recipieer de in Laren. Een van zijn lief hebberijen is het verzamelen van lantaarns. Geen wonder dat hij en zijn echtgenote bijzonder in genomen waren met deze oude straatlantaarn, die hem als ver jaardagscadeau werd aangebo den. woon vindt en doet alsof hij eigen lijk niets tegen de maffia heeft en dat dit de gewone gang van zaken is in het menselijk leven. Het is voor de rechter, gezien deze omstandig heden, bijzonder moeilijk in dit pro ces tot resultaten te komen. Men neemt aan dat het proces nog vrij lang zal duren. Zeeman in beroep bij Hogerhuis? Een Londens gerechtshof heeft gister een tot levenslange gevange nisstraf veroordeelde 29-jarige Ne derlandse zeeman toestemming ge geven in beroep te gaan bij het Ho gerhuis. de hoogste beroepsinstantie in Groot-Brittannië. Een lagere rechtbank had de Amsterdammer in oktober van het vorig jaar veroor deeld wegens moord op de 21-jarige Margaret Hughes, het dienstmeisje van een dokter in Wales. Het gerechtshof heeft gisteren be paald dat er een rechtsvraag van naar voren is ge- erom of een brief, die de rechter vorig jaar „als gelijk staand met een bekentenis" heeft omschreven. als bewijsmateriaal mocht worden toegelaten. Het was de brief die de man aan zijn vrouw had geschreven en aan een andere zeeman had gegeven met het ver zoek de brief te posten. Het gerechtshof heeft in zijn uit spraak gezegd er zeker van te zijn dat de zeeman het meisje heeft ge dood. Uit vingerafdrukken en af- L drukken van schoenzolen is gebleken President Kennedy heeft bekend dat de zeeman op de avond van de gemaakt. dat het invoerrecht op ta- moord door een badkamerraam het PÜten en glas twee maanden later huis van de dokter is binnengedron- omhoog zal gaan dan aanvankelijk gen. Het beroep dat hij op het Hof waf. bepaald. Zoals gisteren in een inzendingen ontvingen wij op de leuke sigaren-letter-prijsvraag. Tachtigprocenl vond een goede oplossing. Méér dan 1500 geluksvogels gingen met de prijzen strijken. En de nieten?Treuren? Welnee, steek liever een fijne sigaar opl Kennedy stelt rechten op glas en tapijten uit heeft gedaan, werd afgewezen. Spreekslalmeester Cor Schuring - 82 - overleden Gistermiddag is in een Haags verzorgingstehuis op 82-jarige leef tijd overleden de spree ks tal meester Cor Schuring. Hij was o.a. verbon den aan het circus Strasshurger en het circus Sarassani. Tot zijn 74ste jaar kondigde hij, 's winters in Theater Carré en zomers in tenten door het gehele land, de circus nummers aan. In 1898 maakte de heer Schuring zijn entrée in de amusements wereld met goochelen en clownerie. Later trad hij op met 'n jongleernummer, waarmee hij, behalve Europa, ook Zuid-Amerika en Noord-Afrika be reisde. Voor het duo Solser en Hesse schreef hij een volksstuk, „Heb je het kind nog gezien?", dat in het Amsterdamse Flora Theater werd gespeeld. Ook schreef hij toneel stukjes voor de jeugd, die werden opgevoerd door leden van de pad vindersvereniging „Willen is kun nen" in Den Haag. Van de artiestenwereld ging de heer Schuring over naar die van de film. Hij werkte enige tijd als expli cateur in de Witte Bioscoop te Am sterdam. In 1928 kwam hij bij het circus als spreekstalmeester. I artikel van onze correspondent in Washington werd uiteengezet, bete kent de verdubbeling van dit invoer recht een zware slag voor de Bel gische export. President Kennedy verleende het uitstel na een protest van de Belgische regering. België had althans om een uitstel van drie maanden verzocht teneinde moeilijk heden te voorkomen met bestellin gen, die reeds in de maak waren. Al waardeerde men de Amerikaan se tegemoetkoming, toch karakteri seerden de Belgen haar als een uit stel van executie. De Amerikaanse president is niet van plan op dit. moment de kwestie van het invoerrecht aan een nieuwe studie te onderwerpen. De Nederlandse ambassadeur te Washington, dr. Van Roijen, heeft als Beneluxpartner Nederlands be zwaren kenbaar gemaakt tegen de moeilijkheden, die België thans on dervindt, bjj dergelijke invoerrechts- kwesties worden de Beneluxlanden als één geheel beschouwd. De Nederlandse export naar Ame rika is door deze maatregel niet spe ciaal getroffen, maar de zware eco nomische klap voor ons buurland doet zich ook gevoelen in de Neder landse economie. Bovendien expoteert Nederland zelf vrij veel tapijten, zoals bijvoor beeld naar verscheidene Europese landen en de concurrentie van de Belgische tapijten op die markt zal thans dus sterker worden. Internationaal bezoe aan Cape Canavera De V.S. hebben gisteren hun: leden van de 28 landen tellend commissie voor een vreedzaar bruik van de ruimte uitgen volgende maand een bezoek a raketbasis te Cape Canaver brengen. De Sowjet-Unie maak uit van de commissie, die tot a tus of september op reces is ge Het Westdultse Hooggerec heeft bepaald dat leden van de mallge regenng-Dönltz. die zich dood van Hitler aan de gealll< overgaven, geen recht op s.chac stelling hebben voor de tijd die krijgsgevangenen gevangen hebbi ze ten. Het hof deed deze ultspra een els van Herbert Klemm, s secretaris en Tlff minister van Ji van de reeerlng-Donltz, die ln wegens oorlogsmisdaden tot leve: ge gevangenisstraf werd veroord* Later werd deze straf omge?» twintig Jaar dwangarbeid, doe 1957 werd Klemm ln vrijheid g< Advertentie Advertentie en groenten Zwitserland zal met ingang van 5 april de invoer van radijs en rabar ber ln beperkte mate toestaan. De aanvoer van beide produkten begint op de Nederlandse groenteveilingen van grotere betekenis te worden. De goede kwaliteit rabarber wordt op de veilingen verkocht voor de prijs van f. 1,20 tot f. 1,50 per kg. Voor radijs wordt tussen 20 en 30 cent per bos betaald. Verwacht wordt dat by stij gende temperaturen ook de aanvoer van deze produkten snel zal toene men. De Franse autoriteiten hebben be kend gemaakt dat de invoer van appels ln dit land uit de EEG-landen met ingang van 1 april a.s. onbeperkt zal worden toegestaan. Er zal dan ook geen minimumprijsregeling meer gelden voor appels. Dit zal duren tot en met 31 mei a.s. Diefstal pocketboeken Vijf maanden geëist tegen Hillegommer Een 20-jarige kantoorbediende uit Hillegom stond terecht, omdat hij samen met een vriend in Lisse en Haarlem pocket-boeken uit boekwin- kcls had gestolen. Op 16 november 's nachts om half twee zagen zy de deur van een boekenzaak op een kier staan. Zij gingen er binnen en namen 80 boekjes mee. Later stalen zij ook boeken uit een winkel in Haarlem. Verdachte zei geld genoeg te heb ben om boeken te kopen. „Wij deden het uit een soort sensatiezucht", ver klaarde hij. De officier van Justitie vond echter, dat de jongelui volgens Ondanks de enorme korting op elk pak is Ideaal-Persil toch voorzien van de kostbare spaaremmertjes. Waardevol voor U persoonlijk 1 Vraag een spaarkaart bij Uw winkelier of vereniging! groot pak „Iedere taak dient zoveel moge lijk te worden behartigd door het in de bestuurshierarehie laagste orgaan dat daartoe, zowel in bestuurslijke als ln technische zin, instaat in". Dit hoofdprincipe stelt de commis- sie-BIoemers voorop in het uitge brachte rapport, dat handelt over de territoriale decentralisatie en de wij ze, waarop deze beter tot haar recht zou kunnen komen. De commissie, die de laatste tijd onder voorzitterschap stond van mr. H. W. Bloemers, commissaris van de Koningin in Gelderland, geeft in het lijvige rapport als haar mening te kennen, dat de tegenstelling centra lisatie op een ander plan is gebracht daar een geheel zelfstandig finan- ciëel beheer voor de lagere besturen tot een onmogelijkheid is geworden. De noodzakelijkheid van centra le regeling of van medewerking door het centraal bestuur moet in vele ge vallen ook door de bestuurders van de lagere organen worden erkend. Het centraal bestuur dient daaren tegen een open oog te hebben voor de voordelen, die zijn gelegen in de overtuigde medewerking van de la- Militaire eisen in Ecuador Het leger ln Cuenca, een stad ln het zuiden van Ecuador, heeft giste ren 'n ultimatum, dat woensdag aan president Arosemena werd gesteld, vernieuwd. Hierin eisten de militai ren het verbreken van de diploma tieke betrekkingen met de commu nistische landen en de verwijdering van uiterst-linkse personen uit de openbare diensten. Het ultimatum, dat uit naam van het derde mili taire district door kolonel Aurelio Naranjo was ondertekend, vermeldde voorts, dat de militairen in dit ge bied de steun hebben van kolonel Arrata staf-chef van het leger, Carlos Arregui, commandant van het leger en andere hoge officieren. Ver klaard werd nog, dat men geen plannen koestert wapengeweld te gebruiken. De raadsman, mr. P. Lap, drong een bepaald systeem tewerk waren met klem aan op een nader psychia trisch onderzoek in Utrecht, omdat twijfel blijft bestaan over de geestes gesteldheid van de dader. Aan dit verzoek heeft de rechtbank in de uit spraak gehoor gegeven. gegaan en dat er sprake was van voorbedachte rade. Hij eiste vijf maanden gevangenisstraf met drie jaar proeftijd en onder toezicht stel ling van de reclassering. Uitspraak donderdag 12 april. KONINGIN GAAT POLITIE BEZOEKEN H.M. d'e Koningin is voornemens op 10 april in enkele plaatsen van het land een bezoek te brengen aan de Nederlandse politie zowel de ge meente- als de rijkspolitie. Marine-samenwerking BelgiëNederland Gistermiddag heeft de chef van de Belgische Marinestaf, commandeur L. L. J. Robins, afscheid genomen van het ministerie van Defensie in Den Haag. waarbij hij zyn opvolger, commandeur L. Petitjean, onder meer voorstelde aan de minister van de fensie, ir. S. H. Visser. Een en ander geschiedde in verband met de Bel gisch-Nederlandse samenwerking op marinegebied. Nadien heeft minister Visser aan gere organen op de in de centrale bemoeiing gekomen arbeidsterreinen Van deze gedachten is de commissie bij de uitwerking van haar taak, die zich over vrijwel alle terrein van het rijks- provinciale en gemeentelijk werk uitstrekte, uitgegaan. Herhaal delijk heeft de commissie ook de re gering geadviseerd. De commissie wijst er tenslotte echter op, dat het algemene beeld van ons staatsbestel door haar voor stellen niet wordt aangetast. Maar zij is toch ongerust over de centra liserende tendensen in ons staatsbe stel. Voortdurende bezinning op de hier aanwezige gevaren acht zij dringend geboden. In het bijzon der bij het opstellen van nieuwe wet telijke regelingen acht de commissie het van groot belang, dat speciale aandacht wordt geschonken aan de positie van de lagere organen. Vragen over export van schroot Het. Tweede-Kamerlid die heer Ne- derhorst (PvdA) heeft schriftelijk aan de minister van Eoonomische Zaken gevraagd of deze bereid ls mee te delen of hij het eens is met een besluit, van de EGKS om gedurende een tijdvak van drie maanden export van bepaalde soorten schroot naar derde landen toe te staan Verder vraagt de heer Nederhorst welke reden de minister had om aan het Duitse verzoek op het bestaand ex portverbod voor schroot naar derde landen inbreuk te maken, te voldoen. voor 1.25 heeft u immers al de pro< Ritmeester licht en geurig in't heldergele doosje Advertentie De Nederlanders gaan meer met vakantie naar het buitenland dan de inwoners van andere Europese lan den. Van alle Fransen gaan er 7 per 100 eenmaal per jaar met va kantie de grens over. Voor Engeland is dit percentage 8 voor Duitsland 12, terwijl Nederland met 14 duidelijk aan de kop ligt. Aldus de heer C. van Zwyndregt, reisteehnisch-direc- teur van het centraal bureau van de Nederlandse Reisverenigingen. Volgens recente cijfers staan de Amsterdammers thans aan de kop, wat het aantal in het buitenland de scheidende en komende Belgische doorgebrachte vakantiedagen be- vlootvoogd een lunch aangeboden, treft: gemiddeld 12,3 dagen. Het waarbij naast de Belgische minister laagste cijfer vertoont Drente met van landsverdediging. P W Seger.s. 8,4 dagen. de voorzitter van het Belgische comitó Van rie toeristenlanden staat Ita- van verenigde chefs van staven lui- He bovenaan. Voor circa 12% van tenant-generaal C P. De Cumont, en de Belgische ambassadeur hier te lande. F X van der Straten Waillet. van Nederlandse zijde mede aanzaten de staatssecretaris van defensie, (ma rine) P. J. S. de Jong. de voorzitter van het comité Verenigde chefs van staven luitenant-admiraal H. L. L. Pröpper en de chef van de Marine staf vice-admiraal L. Brouwer. de vakantiegangers heeft Italië de grootste aantrekkingskracht. Van de reismogelijkheden neemt het vliegen een steeds grotere plaats in. In 1960 bereikten 10.000 personen hun va- kantiedoel door de lucht. In 1961 was dit aantal tot 15 000 opgelopen en daarmee vrrtwintigvoudigd vergele ken met 1958. Vakantiespreiding blijkt nog een van de onvervulde wensen te zyn. Alle pogingen om het toeristische hoogseizoen over meer weken dan de huidige vier k vijf uit te smeren, zijn mislukt. Gebleken is, dat 86% van alle Nederlandse vakantiegangers hun vakantie in Juli of augustus op nemen. Er zijn reeds bungalow kampen hierdoor opgeheven. Ze ble ken met twee maanden bezetting niet te exploiteren. Aan de grote verscheidenheid aan manieren om een vakantie dpor te brengen ls er nog een toegevoegd de Eurotel-organisatle. De Eurotels zijn vakantie-appartementen, die als „vertikaal gerangschikte bungalows" zijn ondergebracht. Iedere vakantie ganger geniet volledig vrijheid in zijn appartementen, doch profiteert tevens van het comfort zoals een hotel dat biedt. Naast de beroemde "Sanostol-uit- de-fles" brengt Brocades thans spe- ciaalvoorvolwassenenenteenagers Sanostol-pellets. Deze aangenaam smakende tabletten bevatten o.a. de In ons klimaat onmisbare levertraan vitaminen, alsmede de kostelijke opbouwstoffen uit mout en sinaas appelen. Sanostol-pellets - gezond heid in de meest ideale vorm! - zijn sedert kort verkrijgbaar bij de apotheker of drogist. De Iraakse autoriteiten hebben beslag gelegd op een Amerikaans schip waarvan de naam niet bekend ls ge maakt. Het vaartuig zou verantwoor delijk worden gesteld voor het vergaan van een Iraaks schip in de ollehaven Fao, waardoor tien Irakezen om het leven zouden zijn gekomen. De opva renden van het Amerikaanse schip mogen niet aan land gaan. „Felle gevechten" in noordwest-Laos De Thailandse minister van Defen sie. generaal Thanom Kittikatsjorn, heeft in Bangkok tegenover verslag gevers verklaard dat de communis tische Vietminh haar strijdmacht in Laos met een zesduizend man heeft uitgebreid. Hij zei verder dat de com. munisten thans Nam Tha, de hoofd stad van de gelijknamige in noord west-Laos gelegen provincie, met zwaar geschut beschieten en dat in dit gebied „felle gevechten" worden geleverd. Volgens minister Kittikatsjorn staat de neutralistische ex-premier Prins Soevanna Phoema voortdurend in verbinding met autoriteiten van Hanoi, de hoofdstad van het com munistische Noord-Vietnam, tenein de te pogen meer uitrusting voor de Voor kinderen De stichting Eindhovens vaka: comité organiseert dit jaar voo vierde keer het kinderparadijs „V derland", dat fantastische spec gelijkheden voor de vakantievie de jeugd bezit. In voorgaande j waren reeds 200,000 kinderen een lang in „wonderland" op bezoek stichting rekent dit jaar op 10 jeugdige bezoekers, vanwie i stens een vierde gedeelte van ders moet komen. Zelfs in Duid en Frankrijk blijkt voor het Eim vense initiatief, om spelende ki ren in een grote-mensen-omge zichzelf te laten zijn, belangste te bestaan. „Wonderland" wordt dit jaar in en om de Philips-Jubileur opgebouwd. Het zal van 21 juli en met 18 augustus, behalve zon van 's morgens negen tot 'sav 6 uur geopend zijn. De oppervl wordt van 1600 tot 2400 vierk meter uitgebreid. Er zal een vij tal stands van verschillende om' worden ingericht. De staf van m werkers wordt door 200 jongen meisjes van de hoogste klassen middelbare scholen gevormd. De attractie is dat in „Wonderli alles echt is. De Spoorwegen zi er een heuse locomotief brengen Luchtmacht zorgt voor een Hat en een Pipercup, er is een elek nisch werkend scheepvaartbas. in verkeerstuin, de kinderen beschil er over een postkantoor, een r< gingsdienst. een gezondheidscent: een leeszaal, bakkerij, bioscoop, pekamer. timmerwinknlkeu huiskamer, plak- en tekenta waarmee voornamelijk educat doeleinden worden na «streel wone ontspanning v nden zij m draaimolen, een variététheater, niatuurtrein enz. enz. linkse Laotische troepen te ver gen. De generaal besloot met de w. schuwing dat, indien er in Laos coalitieregering zou worden a vo. de communistische Vietminh meer zal gaan ingrijpen m de i nenlandse aangelegenheden van land.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7