Jackie in Londen HOME pessimistisch over kernstop-overleg AGENDA Rijk financiert meer woningwet-woningen HAAGSE AGENDA MET EEN ENKEL WOORD Aantal van 35000 naar 38000 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG M MAART 196J Nieuwe methode, nieuwe woorden, nieuwe Staten 'V' (Van onze t.v.-medewerker) Het spreekt vanzelf, dat ln een krant, zo uitpuilend van verkiezings- rrieuws als de editie van vandaag, be perking van de t.v.-criticus vereist ia Hij wenst niet in herhaling te verval len, hij dient zich bovenal te ont houden van een analyse van de resul taten, Hij bepaalt zich dan ook Uitsluitend tot het t.v.-espect. Daarover valt meer te zeggen dan bi) aanvankelijk vermoedde. Eerst zij met enig heimwee her dacht, dat aan de gedurende een reeks van Jaren betoonde activiteit voor onze burelen, een eind schijnt te zijn gekomen. De t.v. kon de daar heersende gezelligheid in het begin ln geen enkel opzicht compenseren. Want het was aanvankelijk een taaie en nogal slaapverwekkende geschie denis. Wat iedereen lezen kon. werd uitgekauwd, commentatoren kwamen en gingen zonder veel te hebben kun nen zeggen; een combo speelde wat muziek, die op een bepaalde groep was afgestemd en was bepaald geen succes de verkregen resulta ten werden zonder rekening te hou den met hun beperkte lokale belang, uit en te na geanalyseerd. Tot slot van onze kritische aantekeningen: men had de commentatoren in vaste koppels ingedeeld en die opzet schaadde de levendigheid. Men had om-en-om moeten laten praten. En toen op een moment het was tegen de klok van 12 er geroepen werd om een derde man. was één der kop pelgenoten daarover kennelijk weinig gesticht. Maar het was toen. dat in eens de vonken er vanaf sloegen en dat er leven ln de brouwerij kwam, temeer, omdat er tekening in de re sultaten op komst waren. Tot dat moment was de stemming onder de l Vervolg van pag. 1 Gesprek Rusk - Van Roijen „Indouesië gereed voor aanval" Tijdens een massabijeenkomst in Makassar heeft de commandant van de Indonesische strijdkrachten in het grensgebied met Nieuw-Guinea. ma joor generaal Soeharto verklaard, dat Indonesië thans gereed is voor de „bevrijding van West-Irian". Hij zei tot de menigte van hon derdduizenden: „Als de Nederlanders weigeren het gebied aan Indonesië over te dragen, dan zullen wij het met alle kracht waarover wij be schikken aan de Nederlanders ont rukken". Soeharto verklaarde, dat de „be vrijding" Indonesië niet moeilijk zou vallen. Op dezelfde bijeenkomst deelde de Indonesische minister van Defensie generaal Nasoetion, mee, dat de Ne derlanders de geheime voorbesprekin gen in Washington hadden gesabo teerd door tijdens die besprekingen versterkingen naar Nieuw-Guinea te zenden. Hij beschuldigde de Nederlanders ervan vele malen het Indonesische luchtruim te hebben geschonden en Indonesische zeilschepen te hebben beschoten. Ook zouden de Nederlan ders met duikboten aanvallen heb ben gedaan op Indonesische koop vaardijschepen. Nasoetion verklaarde, dat Indo nesië nog geen invasie had gehouden op Nieuw-Guinea „omdat daartoe nog geen opdracht is gegeven". Maar hij verzekerde dat ,.de pro vocatie door de Nederlanders zal worden gewroken". Belgische stem Het Belgische blad „De Nieuwe Gids" vraagt zich in een hoofdarti kel over het afbreken van het Ne derlandsIndonesische vooroverleg over Nieuw-Guinea af, of ..president Soekarno in sommige opzichten de speelbal is van andere machten, die zijn politiek zo'n onsamenhangend en rampzalig karakter geven". Een andere mogelijkheid acht het blad, dat de Indonesische president „De buitenlandse moeilijkheden wenst te laten voortduren om eerst enkele binnenlandse hindernissen te ne men". „Wat de Indonesische leider be zielt is moeilijk te begrijpen. Als zijn spel logische en verstandelijke gron den heeft, kan hij het goed verber gen. Hij weet, dat Nederland niet beter vraagt dan het eiland aan In donesië over te dragen en dat het alleen wenst dat dit in waardigheid en met ere zou kunnen gebeuren, met tenminste een schijn van waar borg van zelfbeschikking voor de Pa poea's". „De Nieuwe Gids" merkt tenslotte op. dat de tijd in het nadeel van Soekarno speelt omdat de Papoea's met de dag zelfbewuster worden en meer gesteld zijn op him onaf hankelijkheid. „Nederland is onoprecht" Het Indonesische ministerie van Voorlichting heeft gezegd dat de Ne derlandse maatregelen om versterking naar Nieuw-Guinea te zenden bewijst dat Nederland „onoprecht" is. In een speciale radioboodschap aan het volk zei het ministerie; „Aan de ene kant zeggen de Nederlanders dat zü bereid zijn onderhandeli: ien te voeren en aan de andere kant gebrui ken zij wapengeweld. Ons standpunt is vastbesloten. Zo lang wij nog niet op het hoofdeiland van Nieuw-Guinea zijn en het bestuur niet is overgedragen aan de Repu bliek Indonesië, zullen wij het com mando van president Soekarno uit voeren". debaters tamelijk tam geweest. Het had er overigens veel van. dat zij over iets meer gegevens beschikten dan de kijker, terwijl wij tevens enige malen het gevoel hadden, dat de rekenmees ters zich vergisten. Dat werd echter dan steeds snel achterhaald door weer nieuwe aanvoer. Ook de verzamelsta- ten leken niet immer ..up to date". Verder hebben we veel lofde presen tator, de man met de hondebaan, deed zijn best en we hebben geen moment getwijfeld aan zijn objecti viteit. Wü betreuren alleen, dat hij zich op dit punt teveel liet leiden door critici aan de telefoon. Dat was heel eenvoudig niet ter zake. Een andere kwestie is of hij hierdoor niet op twee gedachten ging hinken. Kennelijk was de opzet waartegen men bezwaren hebben kan de vergelijkingen een dubbel karakter te doen dragen, zo wel met de vorige statenverkiezing als met de parlementaire wedloop van '59. Het steekproefje van kiezers was oppervlakkig en leek ons nogal on bescheiden ook. De enige, die de aan val pareerde, was de Indische dame. Er werden nieuwe woorden gesmeed dat het een ((lieve?) lust was: Lands- politiekelijk. provinciaal-statelijk en politiek mathematisch (rekenkundig werd bedoeld). Het „fraaie" „uitslag- matig" werd er later nog aan toege voegd. Om half één was de verkiezingskous afgebreid en toen kwam naar onze smaak nog een interessant deel. de ondervraging van andere kopstukken, waarbij duidelijk bleek wat politieke ervaring betekent bij het „a prima vista", voor de vuist weg, een verstan dig woord zeggen. Even voor énen kwam het slot. Het zat erop, de Staten waren verkozen, het volk was getuige geweest! (Van onze Londense correspondent) Lord Home, de Britse minis ter van Buitenlandse Zaken, was gisteren toen hij in het Hoger huis sprak over de pogingen in Genève om met de Russen tot een overeenkomst te komen over een verbod op kernproe ven. somber gestemd. Volgens het Westen is het onmo gelijk om- bij de controle op een kernstop volledig op de instrumen ten te vertrouwen, zodat voorlopig verificatie nodig is om ter plaatse de aard van een eventuele explosie na te gaan. De Russen beweren echter, dat hun Instrumenten zo goed zijn. dat "j OP grote afstand nauwkeurig kun nen vaststellen of een geregistreerde storing afkomstig is van een kern explosie of een aardbeving. Home had Gromiko op dit punt uitgedaagd en hem voorgesteld, dat de Russische wetenschapsmensen hun Westelijke collega's met hun in strumenten zouden ontmoeten, zodat het gemakkelijker zou zijn, om een overeenkomst tot stand te brengen. Gromiko ging op dit vooistel niet in. Lord Home vond het gesprek ln Genève over algemene entwapening iets bemoedigender, hoewel, zo zei hij, men volslagen dwaas zou moeten zijn, om na dertien jaar praten over ontwapening van enig optimisme te gewagen. Maar in elk geval wordt er in Genève „grondwerk" ver richt, waarop een eventuele top conferentie zou kunnen worden voort gebouwd. Lord Home kon niet zeggen of de Russen werkelijk ontwapening wil len of niet. „Misschien spelen zij slechts toneel, doch wij moeten de mogelijkheid openlaten, dat het hun ernst is". Alles hangt af van het onderlin ge vertrouwen. Dit is nog ver te zoe ken, zoals het optreden van de Rus sen in de BerliJnse luchtcorridors het bewijst. Home had Gromiko hierover aan de tand gevoeld. Gromiko had Ho me recht in de ogen gekeken en ge zegd dat het niet waar was dat Rus sische vliegtuigen metalen anti-ra dardeeltjes in het luchtruim ver spreiden. Lord Home had hem toen gezegd, dat dit het optreden is tegen een vyand en niet de houding tegenover een vriend. De Rus hield echter vol dat het niet waar was, maar Homes woorden hebben resul taat gehad. De Russen zetten deze acties nu stop. Mevrouw Jacqueline Kennedy heeft gisteren de lunch met de Britse vorstin in het Buckingham paleis gebruikt. Na de lunch ging de presidentsvrouwe onaangekondigd de stad in waar zij een bezoek bracht aan een tentoonstelling in het Victoria and Albert museum en ook twee antiquiteitenwinkels be zocht. Overal waar de presidente vrouw verscheen, werd zij door een talrijke menigte opgewacht. Een woordvoerder van het. paleis verklaarde dat de twee dames had den gesproken over de drukke bezig heden van hun echtgenoten, over het opgroeien van kinderen, geweldige huizen, snelle paarden én de ver moeiende reizen. Jackie Kennedy was gekleed in een kersrood mantelpak en had een hoedje van nerts op. Gedurende haar verblijf in de En gelse hoofdstad heeft Amerlka's „first Lady" haar intrek genomen in het huis van de Radziwills, dat slechts enkele meters van het paleis is ver wijderd. Jackie verklaarde dat zy erg op gewonden was toen z(j hoorde dat- zij bij de koningin was geïnviteerd. ,Het is voor mij een grote eer ge weest". aldus mevrouw Kennedy. Bij de lunch waren ook aanwezig premier Macmlllan met echtgenote, de Amerikaanse ambassadeur in Londen, David Bruce, Sir Michael Adeane. hertog van Devonshire, die door een huwelijk verwant is aan de Kennedy's en leden van de hofhou ding van de Britse vorstin. De eigenaar van een antiquitei tenwinkel verklaarde later dat de presidentsvrouwe meer dan twintig stuks achttiende- en negentiende- eeuws Brits porselein had gekocht. Hy voegde er aan toe dat mevrouw Kennedy „een oude klant" van hem was. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. 18.15 Sportrubr. 18.30 Vocaal en semble. 18.50 Soc. perspectief, lezing. 19 00 Nws en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Geest, liederen. 19 30 Raaiokrant. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Donderdagavond Mozaïek, gevar. progr. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverd. 22.55 Boekbespr. 23.30 Franse Barok- muz. 23.30 Vers ln het gehoor, lit. progr. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18 15 Event, act. 18.20 Lichte gram. 18.30 Sportpraatje. 18.35 Gesproken brief. 1840 Lichte muz. 19.00 V. d. kinderen. 19.05 Sssttt! platen en praten. 19.30 V. d. Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Faust, opera (gr 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 Faust. opera (5e acte). 23.45 Piano spel (gr.) 23.55-24. OONws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 Televlzler. 20.30 De hulsarts. TV-spel. 21.00-22.40 Antigone, toneelstuk. VOOR VRIJDAG 30 MAART Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Orkestmuz. (gr.) 7.30 V. d. Jeugd. 7 45 Morgengebed en overweging. 8 00 Nws. 8.18 Lichte gram 8 50 V. d. vrouw. 9 35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.05 Pianorecital. 10.35 Lichte gram. 11.00 V. d. zieken 11.40 Gram. 11.50 Als de ziele luistert. Ie- In verband met het besluit van de regering de strijdkrachten óp Nederlands Nieuw-Guinea te versterken, zijn woensdagmiddag 138 mariniers met een DC-8 van de KLM van Schiphol naar Cu rasao vertrokken. Een van de velen: afscheid van „pappie" op de luchthaven. BINNENLAND De Staatssecretaris van Binnen landse Zaken. mr. Th. H. Bot, heeft de bekende Oostenrijkse bergbeklim mer Helnrlch Harrer. die bij een onge luk in het centrale bergland van Ned. Nieuw-Guinea door een val ernstig ls gewond, telegrafisch een spoedig her stel toegewenst. De KNSM-gezagvoerder J. Noord- veld en de secretaris van de Ned. Ver eniging tot adoptie van schepen, de heer A. Happee hebben gisteren uit handen van de directeur-generaal voor de scheepvaart, de heer W. L. de Vries, de „De Ruijter-medaille" ont vangen. Deze onderscheiding werd in 1907 bij K b. ingesteld „Voor zeevaren den die zich byzonder hebben onder scheiden!" Gistermiddag is het 2'/2-jarig dochtertje van de familie Ubachs, aan de Leyenbroekerweg te Sittard bij het oversteken door een auto gegrepen en gedood. De minister van Economische Za ken, drs. J. W. de Pous. heeft van daag in zUn ministerie ln Den Haag de voorlopige Industriële raad voor de kernenergie geïnstalleerd. BUITENLAND Het Deense schip ..Klrsten Skou" (4153 ton) ls vanochtend vroeg zes mijl ten zuiden van Dover ln aanva ring gekomen met de Westdultse „Karpfanger" (5719 ton). De Duitser heeft 34 bemanningsleden van de Deen aan boord genomen. De V.S. hebben gisteren ln Een rechtbank in Nekempte (Ethiopië) heeft woensdag drie man nen tot de dood door de strop ver oordeeld wegens moord op twee Zwit serse leden van een expeditie in de Nijlval!ei op 22 Januari van dit jaar. Zij zullen in het openbaar worden op gehangen in het gebied waar zij de moord hebben gepleegd. Volgens een bericht van het Pool-, se persbureau P A P. zijn in 1961 8.428 mensen uit de Poolse communistische partij gezet wegens economische mis drijven. onzedelijk gedrag, dronken schap en inbreuk op de partijdisci pline Ruim 29.000 anderen werden om andere redenen van de partijlijst g< schrapt, 196.675 nieuwe leden werde „Wilde" staking hij Zwanenberg-Oss Een gisteren by Zwanenberg's fa brieken in Oss uitgebroken staking heeft zich vandaag verder uitgebreid. Van de ongeveer 1600 arbeiders zyn vanmorgen slechts 300 aan het werk gegaan. Dit betekent, dat het aantal stakers in vergelijking met gisteren met ongeveer 900 is toegenomen. De reden van de staking ls de wei gering van de directie het loon te betalen over de uren. die de arbei ders niet hebben gewerkt. De direc tie stelt zich echter op her standpunt, dat de staking van gisteren en ook die van vandaag het karakter heb ben van een wilde staking, zodat be taling van loon niet op haar plaats zou zijn. Evenals gisteren zijn de stakers wel op de fabriek verschenen; zij blijven in de kantine zitten. Onderhandelin gen van de directie met de vak bondsbestuurders zijn gaande. Dagorder schout bij naclit Reeser De commandant van de strijd krachten in Nieuw-Guinea, schout- bij-nacht L. Reeser, heeft in een dagorder aan het personeel van de strijdkrachten o.m. gezegd dat een gedeelte van de aanvullende strijd krachten reeds is aangekomen. Hij spreekt er voorts zijn waardering over uit dat met ingang van heden een gedeelte van het Papoea-vrijwil ligerskorps „onder mijn bevel, teza men met andere onderdelen van de strijdkrachten, daadwerkelijk aan onze taak deelneemt". Hy besloot aldus: „Er is door U allen en door sommige onderdelen in het bijzonder veel en goed werk ver richt, zowel bij-het daadwerkelijk op treden tegen infiltraties als bij het opvoeren van uw geoefendheid en bij het in stand houden van het mate rieel. Voor uw prestaties op operatief en logistiek gebied in de laatste maanden dank ik U zeer". woestijn van Nevada ondergronds een kernwapen van geringe kraent tot ont ploffing gebracht. Het was de 23ste proef ln de huidige reeks. Drie Amerikaanse ruimtevaarders zullen samen voor maximaal zeven dagen worden opgesloten ln een nage maakte ruimtecapsule voor een gesi muleerde vlucht naar de mr.an en terug. Bij een aardverschuiving in de Japanse plaats Sjizoeoka zijn acht ar beiders bedolven. Twee van hen kon den levend worden uitgegraven, zij het ernstig gewond. De overige zes bleken reeds te zyn overleden. tot de partij toegelaten. Koningin Elizabeth heeft de voormalige koninklijke residentie Marlborough House ln Londen over gedragen aan de Britse regering. Dit 250 Jaar oude paleis zal voortaan wor den gebruikt als conferentiegebouw voor de premiers van het Britse Ge menebest. De beeltenis van de Amerikaanse ruimtevaarder John Glenn prijkt op een aantal postzegels, die door Hon garije zijn uitgegeven ter ere van de behaalde ruimtesuccessen, aldus heeft Radlo-Boedapest bekendgemaakt. Het portret van Glenn zal samen met die der Russische ruimtevaarders Gagarin en Titow de postzegels sieren. Honga rije ls het eerste communistische land dat Glenn eer bewij6t. In Frounze. de hoofdstad van Sowjet-Klrgizië, ls een proces wegens diefstal van openbaar bezit begonnen. Er staan 44 mensen terecht, o.w. ho ge bestuursambtenaren Zij zouden wo'len goederen tot een bedrag van drie miljoen roebel ten eigen bate heb ben verkocht. VRIJDAG 30 MAART Kon. Schouwburg. Haagsche Come- dle met „De Kersentuin". 20.15 uur. ZATERDAG 31 MAART Kon. Schouwburg. Haagsche Come- dle met „Het Paradijs". 15 uur. „Lieve Leugenaar". 20.15 uur. ZONDAG 1 APRIL Kon. Schouwburg. Haagsche Come- dle met „Het priëel". 20.15 uur. MAANDAG 2 APRIL Dlligentla. De Nieuwe Komedie „(De schelmenstreken van Scapln". 20 uur. DINSDAG 3 APRIL Kon. Schouwburg. ..Ensemble" met „Het hartbrekende huis". 20.15 uur. WOENSDAG 4 APRIL Kon Schouwburg. Ned. Comedie met „Carolina". 20.15 uur. DONDERDAG 5 APRIL Kon. TENTOONSTELLINGEN Gemeentemuseum. Die Haghe, dorp der dorpen. Museum Bredius. Werken van W. J. Dijk. BIOSCOPEN Apollo. De liefde van Hercules. 14 Jr. Dag. 12.15. 230. 4.45. 7 en 9 15 uur. Asta. El Cld. 14 Jr. Dag. 2 en 8 uur. Bijou. La Belle Amerlcaine. Al. Dag. 2. 7.15, 9.30. Zat. en zond. 2. 4.15. 7.15 en 9.30. Camera. Moord ln trein 16.50. 14 Jr. Dag. 2.30. 7. 9.15. Zond. 2. 4.30, 7 en 9.15. DONDERDAG Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jeho vah's Getuigen. 7.25 uur n.m. Gulden Vlies: Ledenverg. Leldse Bond van Huls- en Grondeigenaren. 8 uur nam. Mode- Pieterskerk: Avondgebed te 7.15 uur nam. Vos over recente politieke ontwikke lingen ln Zuld-Korea. 8 uur n.m. Wljkgebouw 't Boshuis: Jaarverga dering Ned. Christen Vrouwenbond, afd. Leiden-Zuldwest. 8 uur n.m. VRIJDAG Doelenkazerne. Filmavond Expogé 8 uur n.m. Don Bosco (Boerhaavelaan 44): Uit reiking diploma's R.-K. Tecttn. avond school. 8 uur n.m. Haagweg 4: Diploma-uitreiking Vak avondschool. 8 uur n.m. Het Gulden Vlies: Modeshow Futu- ra. 8 uur nam. Kleine Burcht: Klaverjaswedstrijden t.b.v. speeltuinvereniging „Noorder kwartier". 8 uur nam. Prediker: Evangelisatie Chriatengem „Ecclesia". 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Ned. Comedie „Mijnheer gaat op Jacht". 8 uur nam. ZATERDAG Chr. Geref. Kerk: Youth for Christ- rally. 8 uur nam. Den Burcht (grote zaal): Contact avond Korps Reaerve-gemeentepolitie. 8 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 10- 11 uur voorm. Bijbelstudie, 11-12 ds. B Slond van Den Haag. Hogewoerd 175: Dienstlezing te 8 u. nam. Leidse Volkshuis: 10x10 Teenager show. 7.15 uur nam. De Voedsel- en landbouworgani satie der V.N ln Rome (FAO) neeft bekend gemaakt, dat door de strenge De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft het aantal woningwetwoningen, dat in 1962 door het Rijk zal worden gefinancierd, verhoogd van 35000 tot 38000 Als gevolg hiervan zal het aantal premiewoningen worden verminderd van 30.000 tot 27.000. Hiermede heeft de minister gevolg gegeven aan de toezegging, die hij bij de behandeling van zijn begroting in de Tweede Kamer deed om 3000 woningen over te hevelen van de premie- naar de woningwetsector. Het doel van deze overheveling is tegemoet te komen aan de behoefte aan de goedkoopste soort van huur woningen in de grote steden, waar het verschil in huur tussen woning wet- en premiewoningen het grootst is en aan de behoefte in die platte landsgemeenten waar de bouw van Ho onWomi, premiewoningen niet voldoende van «^.'ïiBÏÏUÏÏ EuTo'pTSï Se grond komt Voor elk van berde staan is gebracht Dr Norman C. doeleinden zal de helft /an de be- wright. onderdirecteur van de F A O. I schikbare 3000 woningwetwoningen deelde mee. dat ..de algemene toe- worden aangewend, stand ln de bestrijding van mond- en klauwzeer bevredigend kan worden I Zuid-Holland krijgt 1050 toegewe- genoemdzen (waarvan 800 ten behoeve van de gemeenten Rotterdam en Den Haag). De verdeling van de aantallen wo ningwetwoningen over de gemeenten wordt, behalve voor de bovengenoem de grote steden, aan de provinciale besturen over gelaten. Voor het geval de drie grote ge meenten de aangeboden ruilmn- gelijkheid niet aanvaarden, heeft de minister er geen bezwaar legen, dat de desbetreffende aantallen woning wetwoningen ter beschikking worden gesteld van gemeenten, die tot dezelf de agglomeratie behoren. City. Stoot-patrouille. 14 Ir. Dag. 2.30, 6.45, 9.15. Zat. en zond. 1.45, 4.15, 6.45, 9.15. Corso. Can-Can. 14 jr. Dag. 2.15 en 8.15. Zat. en zond. 2.15, 6.45 9.15. Du Midi. Indiscreet. 14 jr. Dag. 2.30. 8.15. Zat. 7. 9.30, Zond. 2.30, 4.45. 7. 9.30. Flora. Pier 5 Havana. 14 Jr. Dag. 2.30. 7. 9.15. Zond. 2, 4.30. 7 en 9.15. Hollywood. Invasie der barbaren. 14 Jr. Dag 2.30. 7. 9.15. Zat. en zond. 2.30. 4.30, 7 en 9.15. Krlterion. L'Aventura. 18 Ir. Dag. 2.15 7. 9.15. Zat. en zond. 1.45, 4. 7. 9.15. Metropole Tuschinski. Vyf dagen van liefde. 18 Jr. Dag. 2.15 en 8.15. Zond. 1.45, 4.15, 6.45, 9.15. Muslca. De nacht van vergelding. 14 Jr. Dag. 2.15. 8. Zat. 8. zond. 3, 7 9.30. Odeon. De kanonnen van Navarone. 14 Jr. Dag. 2 en 8. Olympla. Fanny. 14 Jr. Dag. 2 en 8. Zond. 2, 5, 8. Passage. Terreur van de straat. 18 Jr. Dag. 2.30. 6.45. 9.15 uur. Zond. 1.45. 4.15, 6.45. 9.15. Capltol. De bruut van de Via Mala. 18 Jr. Dag. 2 en 8. Zond. 4. 6.30, 9.15. Rembrandt. De bruut van de Via Mala. 18 Jr. Dag. 2 en 8. Zond. 4. 6.45. 9.15. Rex. Moordverhaal. 14 Jr. Dag. 9.30, 11.30. 1.30, 3.30. 5.30, 7.30, 9.30. Zondag vanaf 1.30. Roxy. Zwijgend heldendom. 14 jr. Dag. 2.30, 7. 9.15. Zat. en zond. 2.30 4.30, 7. 9.15. Seinpost. Can-Can. 14 Jr. Dag. 2 en 8. Studio. Kogels voor de getuige. 18 Jr. Dag. 2. 4. 7. 9.15. Thalia. Lemmy Caution Incognito. 18 Jr. Dag. 2.30. 7. 9.15. Zond. 7. 9.15 De Uitkijk. The savage eye. 18 Jr. Dag. 2. 7, 9.15 uur. West-End. Een. twee. drie. A.l. Dag. 2.15, 8.15 Zond. 1.30. 3.45. 6.45, 9.15. ZONDAG Hogewoerd 175: Openbare bijbel lezing te 3 uur nam. 4.15 en 6.30 Wachttorenstudie Jehovah's Getui gen. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de laatste dagen. 10.30 uur voorm. Gulden Vlies: Modeshow fa. War- necke voor Ned. Ver. van Hulsvrou wen. 2.30 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing dr. B, H. Strieker over „Kunst en be schaving ln het Rijk van Meroë". 8 u. nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Half uur van Bezinning. 1.tot 1.25 uur nam. Schouwburg: Boekenweek 1962. Haags Studentencabaret. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Expositie „Samen op de kiek". 104 uur; zond. 14 uur (t/m 9 april). Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van maandag, dag. van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Prytaneum (Rapenburg 6): Schilde rijen en gouaches van André van Hel den (tot 15 april). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie, v d Werf park 1; tentoonstelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen 2-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-5 uur. zondag 1-5 uur Rijksmuseum van Oudheden: Dage- tyks 10-5 uur. zondag 1-5 uur Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dageiyks 10-4 uur Zondag 1-4 uur BIOSCOPEN Studio: „Lola". 18 Jr. Werkd. 2.15, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.45, 7 en 9.15 uur Trianon: „Exodus". 14 Jr. Dag. 2 en 7 30 uur. Casino: „Liefde in het bloed". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur Donderdagcyclus "The Misfits". Lido: „Kermis in de regen". 14 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luvor: „Vla Mala". 18 Jr. Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Pantser commando's". 14 Jaar. (vrijdag t/m zondag). „Charlie's tante" 18 Jr. (maandag t/m donder dag). Werkd 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zond. 2 30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Astra-tlieater - Wassenaar: Vrijdag 8 uur en zaterdag 7 en 9 15 uur „De Ontembaren". 14 Jr. Zond. 7 en 9 15 uur, maand., woénsd. en donderd. 8 uur „De Wereld van Suzle Wong". 18 Jr. Zondagmiddag en woensdag middag 2.30 uur „Kinderfestival". A.l. \\ond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevalllen "Vn^theek Reijst Steenstraat 35. tel 10136 Apotheek R van Br®est Smal- lenburg te Leiderdorp is geopend. BIJ geen gehoor van Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. zing. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Lichte gram. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tulnb. 12.33 Pianospel met ritmische begeleiding. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Platennws. 13.20 Dansork, en zangsol. 13.45 Vrouwenvraagbaak. 14.00 Kamermuz. 14.25 Concertgeb- ork. (gr.). 15.00 Schoolradio. 15.30 V. d. zieken. 16.30 Operettemuz. (gr.). 17.00 V. d. Jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beursber. 17.45 Amateurssol. en -ensembles. KRO: 18.20 Brabants halfuur. 18.50 Regeringsuitzending: Wat doen de provinciale opbouworganen, door dr. G. Hendriks, Hoofd afd. onderz. en maatschapp. opbouwwerk van het mi nisterie van maatsch. werk. 19.00 Nws. 19.10 Actual. 19.25 Boekbespr. v. d. Jeugd. 19.30 Pol. lezing. 19.40 Verzoek- progr. v. d. mil. 20 30 V. d. jeugd. 20.50 Lichte gram. 21.30 Klass. gram. 21.50 Blyde Incomste, lit. klankb. 22.30 Nws 22.40 Report, opening 27e Ned. boe kenweek. 22.50 Zij horen er ook bij, lezing. 23.00 Harmonie-orkest. 23.25 Lichte gram. 23.53-24.00 Nws. Hilversum II, 29 8m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtandgymn, 7.20 Lichte gram. 8.00 Nws. 8.18 Muz. ochtendpost (gr.). Om 8.35 Van de voorpagina, lezing. 9.00 Gymn. v. d. vrouw. 9.10 Amus.muz. (gr.). 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Inzicht en uitzicht, lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Pianorecital. 11.40 Or gelspel. AVRO: 12.00 Dixlelandmuz. 12.20 Regeringsuitzending: V. d. landb. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Draal- orgelmuz. (gr.). 13.00 Nws. 13.15 Meded en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Omr.- kamerkoor. 13.45 Boekbespr. 14.06 Gas- tenavond: gevar progr. VARA: 16.00 Amateursprogr. 16.30 V. d. zieken. 17.00 Tijd v. teenagers. 17.50 Act. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Nws uit Vlaanderen. 18.20 Italiaans ensemble en zangsol. 18.50 De puntjes op de 1, praatje. 19.00 V. d. kinderen, 19.10 Jazzmuz. VPRO: 19.30 Kunstkroniek. 20.00 Nws. 20.05 Gesprek aan de deur, radiodlaloog. VARA: 21.00 Lichte muz. 21.30 l.o. en L.O., klankb. over de lichamelijke opvoeding op de lagere scholen. 22.00 Vocaal-lnstr. ensemble: lichte muz. 22 15 Bultenl. weekoverz. 22.30 Nieuws. VPRO: 22.40 Het kind ln ons huwelijk, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws in Esperanto. 23.10 Vergelh- kenderwljs, muz. gesprek. 23.55-24.00 Nws. (Over de 4e li|n van 18-20 uur) Benjamin Britten „Peter Grimes": (Proloog, le acte, 2e acte). Opera ln drie bedrijven en een proloog op tekst van Montagu Slater, ontleend aan het gedicht van George Crabbe. Peter Pears. Claire Watson, James Pease. David Kelly. Owen Brannlgan, Lauris Elms. Jean Watson, Marlon Studholme, Iris Kells, Raymond Nllsson, John Lanlgan. Geralnt Evans, Marcus Nor man. Koor en orkest van het Royal Opera House. Oovent Garden. Dirt- gent; Benjamin Britten. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20 20 Pianorecital. 20.30 Atten tie. 21.05 Selectie v. Weense liedjes, m. begeleiding van lnstrum. sextet. 21.35 Search for history, filmreport, uit Is rael. 22.05 Dagsluiting. NTS: Eurovisie: 22.20-23.20 Rep. landenontmoetlng turnen OostenrijkRusland te Wenen. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Lezing. 12.15 Brievenbeantw. 12.45 Meded. 12.55 Weerber. 13.00 Nws 13.10 Hoogtepunten uit de progr. v. d. afgelopen week. 14.00 V. d. scholen. 15.00 Lichte muz. 15.30 Klankb. 16.00 Orkestconc. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Reg. progr. 19.00 Oude muz. 19.30 Orkestconc. en solist: Moderne muz. (Om 20.21-20 41 Lezing). 21.30 Muz. uit Mexico. 22.00 Nws. 22 30 Voordr. 22.45 Parlements- overz. 23.00 Nws. 23.06-23.39 Kamer muz. Engeland. BBC Light Programme, 1500 en 247 ni. 11.31 Lichte orkestmuz. 12.31 Gevar. progr. 13.31 Amus. progr. 13.45 V. d. kinderen. 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Rep. van de Mildmay Chase. 15.20 Gram. 15.31 Muz. bij het werk. 16.05 Rep v. d. Liverpool Spring Cup. 16.20 The Dales, dagb. 16.36 Uitslagen van races. 16.39 Lichte gram. v. d. jeugd. 17.00 V. d. Jeugd. 17.31 Gevar. progr. 18.33 Sportoverzicht. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws 19 31 Hoorsp. 20.00 Lichte ork.muz. m. sol. 20.31 Discussie. 21.15 Orkestconc. met koor en sol. 22.30 Nws. 22 41 Dans- muz. 23.31 Orgelspel. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte orkestmuz. 13.00 Nws. 13.15 Symfonie-ork. en sol. 14.00 Ge var. muz. 16.00 Jiddische volksliede ren. 17.00 Nws. 17.40 Nwe gram. platen 19 00 Nws. 19.15 La Forza del Destino opera. 22.00 Nws. 22.30 Amus.progr. 23.15 Amus.muz. 24.00 Nws. 0.10 Lich te gram. 1.00 Weerber. en gram. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Klass. orkestmuz. 14.10 Kamermuz. 15.00 Kamerork. 19.20 Hedend. muz. 20.00 Llvietta et Tra- colla, opera. 21.20 Rlta, opera. 23.53- 24 00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Lichte gr.- muz. 12.30 Weerber. 12.35 V. d. land bouwers. 12 45 Koorzang. 12.50 Beurs ber. 13.00 Nws. 13.15 Elektrisch orgel. 14.00 Schoolradio. 15.45 Filmmuz. 1600 Beursber. 16.06 Klarinetrecital. 16.25 Viool en plano. 17.00 Nws. 17.15 Lichte muz. 17.45 Duitse les. 18.00 Vlaamse liederen. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sport. 19.00 Toneelkron. 19.40 Lichte gram.muz. 20.00 Symf. conc. koren. 21.30 De Zeven Kunsten. 21.45 Vervolg van het conc. 22.00 Nws. 22.15 Jazz-agenda. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.03 Chansons. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 14.03 Belgische ka mermuz. 15.03 Lichte muz. van Belg. componisten. 16.08 Operaconc. 17.00 Nws. 17.15 Volksmuz 18.38 Orkest conc. 19.05 Muz. feuilleton. 19.30 Nws 20 00 Oude kamermuz. (Om 20.35 Gram). 22,00 Wereldnws. 22.15 Gevar. muz. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). Den Helder geh bew. Ypenburg /Ussiugen Belde De Bilt Twen the Oslo zwaar bew. Kopenhagen zwaar bew Aberdeen sneeuw Londen regen Brussel regen Luxemburg mist Parijs regen Bordeaux regen regen Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Genéve Locarno Wenen zwaar [nnsbruck sneeuw Athene zwaar b Rome half be Ajacclo zwaar b Madrid zwaar b Mal lor ca geh bei Lissabon half be geh bew regen sneeuw regen regen licht bew 8 73 3 1 ■s a s S S* C(N ozo 5 2 0.2 z 4 3 0 ozo 5 2 1 wzw 5 3 5 ozo 4 -1 0.3 ozo 4 3 0 6 ozo 4 1 0.4 ozo 2 5 5 zw 6 3 4 no 2 -8 0 w.stil -9 0 w.&tll -5 0 o 4 -1 0 zo 8 2 11 z 4 3 11 zw 4 3 3 zzw 4 3 6 zzw 7 7 9 zzw 4 10 4 w.stil 6 6 nnw 6 8 0 z 2 1 1 ozo 1 1 5 zzo 2 0 4 zw 4 3 4 w 5 6 5 w stil 5 0 zzo 3 -1 1 w 2 -2 0.4 w 5 12 0 zzw 6 7 0 ono 2 5 0 wzw 8 10 0 w.stil 11 0 zw 6 10 0

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2