Strijkorkest Benedetto Marcello in Zuiderkerk Stichting Orgelcentrum zoekt oud Leids huis Introductie van prima Nederlands ensemble J. J. Siljée benoemd tot directeur Clir. Kweekschool Voorlichting Gematigd optimisme Leidse groente- en fruitveiling Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 28 maart 1962 Tweede blad no. 30615 Voor K. en O. In de plaats van het Concertgebouwkwintet dat de Meester^ serie van K. en O. zou besluiten het moest wegens ziekte van Haakon Stotijn verstek laten gaan presenteerde zich in de Zuiderkerk het uit Nederlandse musici samengestelde strijkorkest Benedetto Marcello, dat zich o.a. door de radio reeds grote be kendheid heeft weten te verwerven. Het is waarlijk geen kleinigheid om zich in een tijd, zo volge laden met hooggeroemde ensembles, welke muzieken der oude Italiaanse meesters vertolken, tegenover hen te handhaven. Doch met gerechtvaardigde trots mogen wij na afloop van hun stylis- tisch verantwoord en in chronologische volgorde samengesteld programma verklaren, dat dit orkest een bijzonder gunstige indruk heeft gemaakt en tenvolle over de capaciteiten beschikt, welke geëist móeten worden. Evenals bijv. .,1 musici di Roma" is liet gezelschap samengesteld uit 12 musici: 6 violisten, 2. altisten, 2 cellis ten. 1 contrabassist en 1 claveniste. Zij blijken te beschikken over een opmerkelijke musiceervreugde, hun spel is vervuld van klankhomogeni- teit en genuanceerde schoonheid, waartoe een vergevorderde techniek het hare bijdraagt. Dat de eenheid welhaast bij voortduring bewaard blijft is des te vea-blijdender omdat deze musici, zoals bij de oude mu zieken behoort, spelen zonder diri gent Het doen herleven van 18e eeuwse meesters zit in de lucht, de belang stelling ervoor is enorm. Ook thans heeft men geconcentreerd geluisterd naar met goede smaak gekozen wer ken van Vivaldi, Albinoni, Corelli, Scarlatti, Manfredini. Bonporti en Marcello, naar wie het ensemble is vernoemd: Marcello de jurist-com ponist en dichter (16861739), wiens ..Introducione. Aria e Presto" als een bekroning van deze avond mocht gel den. Men zal hierin ongetwijfeld de grote invloed onderkend hebben, wel ke Marcello op Bach (concert voor twee violen) heeft uitgeoefend. Willy Busch, de primarius, be toonde zich een volwaardig solist in het ontroerende en stilmakende Re citative van Bonporti (16751749), de „mobilé dilettante", wiens muziek van zodanig hoog niveau is, dat zijn „in- ventionen" voor cello en becijferde Advertentie Zoekt U een GOUDEN ARMBAND voor f 70.— en f 100.—. Of f 300 en f 400. v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207, heeft het. Grote keuze in alle prijzen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Erica Renate, dr van J. v. d. Luit en H. Jonker, Blanca Caroline, dr van L v. d. Zeeuw en A. Hansen, Robert, zn van J. Kloos en S. H. W. Mieremet, Frank Marcus, zn van W. v. d. Tang en L. de Jong, Hendrikus, zn vèn M. Balkhoven en J. A. Blommaert, Erik Frederlk Henricus, zn van F. J. J. van Heijst en S. P. Jansen Eijken Sluijters, Sandra Elizabeth Marie Antoinette, dr van W. C. Bauer en S. I. Kok, Johan na Berendlna, dr van C. Varkevlsser en K. Hoek, Johanna Aria, dr van G. G. Reijneveld en J. A. van Leeuwen, Neeltje, dr van A. C. Polane en J. Ho ving, Robertino. zn van P. J. van Put ten en J. Hartevelt, Johanna Maria, dr van R. Stam en E. M. v. d. Hoo naard, Astrid Miranda, dr van H. Net- ies en A. E. Boeree. Janine Hendrika ianlëlle, dr van F D. de Jong en H. C. J. Florisson, Marja Veronique, dr van C. W. van Wijngaarden en C .E. Wiemans, Johannes Jacobus, zn van J T. A. Groenewegen en L. G. Veld huizen, Manuela Franclsca, dr van P. v. d. Berg en F. P. M. Carels, Johannes Petrus Coenraad Maria, zn van N. G. H v. d. Zalm en J. E. H. Hilgersom, Johannes Philip, zn van P. Ravens- bergen en G. Boesaard, Deborah, dr v. D. Klootwijk en F. van Cleeff. OVERLEDEN J. C. E. Schmeltz, 88 Jaar, man, S. van As, 41 jaar, man, M. Geus, 51 Jaar vrouw, J. P van den Brander. 79 Jaar vrouw, J. Zwaan, 85 Jaar, echtgen. v. J. M. Mertens, A. A. C. Janssen, 54 Jr, man, W. F. Laman, 59 jaar, man, C. Bouman, 68 Jaar, man, J. D. Phllippo, 72 jaar, man. J. Thles, 60 Jaar, man. bas aan niemand minder dan Bach werden toegeschreven. Hoogtepunten in het programma waren voorts het Concerto in F van Vilvaldi en Corelli's Concerto Grosso in A, waarin men een spanningsvolle expressiviteit wist te ontwikkelen. Naarmate de avond vorderde, won het spel aan souplesse en ritmische precisie, waarvan wij speciaal een sublieme indruk verkregen in Maar- cello's Presto, dat tot een voorbeeldig staaltje van doorzichtig en vibrerend samenspel uitgroeide. Van een ensemble dat in de betrek kelijk korte tijd van zijn bestaan reeds tot een dergelijk onderling con tact in staat is, valt nog veel te ver wachten. Vanzelfsprekend vereist de Het strijkorkest Benedetto Marcello tijdens zijn optreden in de Zuiderkerk. (Foto L.D./Holvast) volmaakte interpretatie jarenlange studie, doch dit orkest bevindt zich ongetwijfeld op de goede weg om op den duur de perfectie te realiseren. De gewetensvolle voordracht en het technische kunnen van ieder lid staan daar zeker borg voor. K en O, plotseling staand voor een moeilijke keuze, heeft deze juist be paald: het allerhartelijkste applaus bewees overtuigend, de grote ingeno menheid van het auditorium met deze kennismaking. Dit applaus leidde tot een toegift: het eerste deel van het concert in D va,n Tomasso Albinoni, de „dilettan te veneto". die evenals zovele andere Italiaanse componisten heeft aange toond, dat bij hen de afstand tussen „dilettant" en „beroepsmusicus" miniem is. Maar daarvoor is Italië dan ook door de eeuwen heen bij uitstek het land waar de muziek „natuur" is en waar het leven gewekt en gevoed wordt door „muziek". Wij hebben er ons tijdens dit con cert weer aan kunnen laven! En vóór alles waren w|j dankbaar gestemd voor het feit. dat het ensem ble „Benedetto Marcello" tegenover gerenomeerde buitenlandse orkesten een prima figuur slaat. Dat mag wel eens gezegd, want al te zeer heerst de neiging om alles wat van over de grenzen komt he melhoog te prezen en het „eigene" te kleineren. Gelukkig Is daar in dit geval geen enkele reden voor geweest! H. Grote belangstelling voor Paasveetentoonstelling De Paasveetentoonstelling VEBO '62 wordt traditiege trouw gehouden op het terrein van de veemarkt van de Sleutel stad. Deze markt mag tot de grootste van alle bekende mark ten gerekend worden. Zij speelt een zeer belangrijke rol in de vleesvoorziening van de Rand stad Holland. Zij wordt beschouwd als de groot ste schapenmarkt van Nederland. Naast de schapen worden gemid deld 1000 varkens, ongeveer 325 slachtrunderen en 1800 stuks wolvee per week verhandeld. Ook dit jaar belooft de Paasvee tentoonstelling weer iets goed te wor den. Het. aantal inschrijvingen is zeer bevredigend. We hebben in verband met deze tentoonstelling een trouwe inzender op de Paasveetentoonstelling, de heer J. v. d. Marei uit Hoofddorp ge vraagd naar zijn mening over het vetvee. „Tengevolge van de hoogcon junctuur is er steeds minder behoef te aan vet", aldus de heer v. d. Marei „des te groter echter is de behoefte aan mager vlees geworden". De heer v. d. Marei acht het deel van de Nederlandse veestapel, dat voor de levering van mager vlees in aanmerking komt te klein. „Er is te veel zuivel en te weinig vlees", is zijn oordeel, „en daarom moeten de bakens verzet worden". advertentie !t> fris en verkwikkend als het voorjaar is de natuurzuivere KING In de opvolging van mr. dr. K. de Vries, directeur van de Chr. Kweek school alhier, die met ingang van 1 september is benoemd tot wetenschap pelijk medewerker aan de Fryske Akademy, is reeds spoedig voorzien. Tijdens een gisteravond gehouden vergadering heeft het bestuur van deze school de onderdirecteur, de heer J. J. Siljée, tot directeur benoemd. De heer Siljee, die 1 september 1908 te Leiden werd geboren en zijn opleiding ontving aan de school, waarvan hij thans als directeur is benoemd, behaalde in 1927 de on derwijzersakte en twee jaar later de hoofdakte. Sinds 1947 maakte hij als leraar geschiedenis deel uit van het lerarenkorps van de school. Reeds onder het directoraat van dr. H. Schilp trad hij op als onderdirecteur van de school. De nieuwe directeur. Wereldorganisatie Tijdens de in Utrecht gehouden jaarvergadering van de Stich ting Orgelcentrum het bureau van de Stichting is in Leiden gevestigd bleek dat de in september 1960 doorgevoerde decen tralisatie een succes is geworden. De activiteiten zijn in het afgelopen jaar toegenomen. De stichting slaat haar vleugels ook naar het buitenland uit. Uit Zuid-Afrika werden voorstellen ontvangen tot het instellen van bureaus te Kaapstad, Johannesburg en Pretoria. Ook in Duitsland blijkt het werk van het Orgelcen trum meer en meer de aandacht te trekken. Uit Münster kwam een verzoek ook daar een kantoor te vestigen. Het bureau van de stichting heeft dringende behoefte aan een eigen huis. Gedacht wordt aan de mogelijkheid om de administra tie met het orgelarchief en de leeszaal onder te brengen in een van de historisch interessante panden van oud-Leiden. Men hoopt met medewerking van het gemeentebestuur en de stichting Oud- Leiden een representatief en karaktervol centrum voor de stichting te vinden. De sectie Adviezen, die gevormd wordt door een aantal specialisten op het gebied van de verschillende onderdelen van de orgelbouw, heeft verscheidene kerkbesturen voorge licht met betrekking tot de bouw en de restauratie van orgels, waarbij de stichting een zeer nuttig ge bruik heeft kunnen maken van het vele aanwezige documentatiemate riaal. Dat het Orgelcentrum zich reeds bij een eerste bespreking aan de hand van een beschikbaar dossier volkomen op de hoogte kon tonen van het orgel, wekte groot vertrou wen. Zeer belangrijk is het omvangrij ke, nog steeds groeiende archief van de stichting. Onder meer werd het orgelarchief aangekocht van dr. H. O. R. baron van Tuyll van Se- rooskerken te Utrecht. Gezien de grote vraag naar gege vens uit dit archief, o.m. ook voor scripties van kwekelingen, staat het bestuur een lees- en studiezaal voor ogen. Naast documentatie en veel ander materiaal, bevat het archief een collectie van meer dan 3000 orgelfoto's, talrijke dia's en een en kele honderden delen tellende biblio theek. Een andere sectie organiseerde concerten, onder anderen te Arn hem, Bolsward, Dordrecht, Noord- wijk, Utrecht en tal van andere plaatsen in het land. Het sectiebestuur zal stappen doen om het aantal medewerkende orga nisten uit te breiden, terwijl ook aandacht zal worden besteed aan het jonge talent. Herdenking van Jan Zwart Op 13 juli zal het 25 jaar geleden zyn, dat Jan Zwart overleed. De Stichting Orgelcentrum, voortgeko men uit de Jan Zwart-herdenking van 1957, wenst de sterfdag van de organist, wiens concerten voor de ra dio in de dertiger jaren door hon derdduizenden werden beluisterd, te herdenken met een orgeldag. Het plan is deze herdenking in Arnhem in de Eusebiuskerk te hou den, waar zich thans het orgel van Jan Zwart bevindt. Een moeilijk heid is echter, dat van 9 tot 14 juli de NAVO-taptoe in de nabijheid van deze kerk wordt gehouden. Op 9 juli zal in de Grote Kerk te Noordwijk-Binnen met een bij zonder concert worden herdacht, dat Jan Zwart op dit orgel een kwart eeuw geleden zijn laatste concert speelde. Op Hemelvaartsdag zal Feike As- ma weer het gebruikelijke „Bonds- concert" uitvoeren. De sectie Muziek is voornemens een serie orgelmuziek uit te geven. In het afgelopen jaar heeft de sectie Onderwijs enkele cursussen georganiseerd onder lei ding van Feike Asma en Jan Bone faas. Bij een nieuwe cursus zal een soort selectieexamen worden afgeno men teneinde meer differentiatie te krijgen voor de groepen cursisten. Het aantal abonné's op „Het Or gelblad" stijgt nog voortdurend en is in een periode van ruim drie jaar meer dan twee maal verdubbeld. Overwogen wordt de omvang van het orgaan uit te breiden. Pleidooi voor synthese Tjjdens de jaarbijeenkomst hield de voorzitter, ds. A. J. Kret uit Lei den een voordacht over het onder werp „Pleidooi voor de synthese", waarin hü o.m. aandacht vroeg voor de orgelcultuur in de 18de en 19de eeuw. Uitgaan van een soort oer beginsel bjj de orgelbouw, zonder re kening te houden met hetgeen later tot stand is gebracht, achtte ds. Kret wetenschappelijk niet ver antwoord. In tegenstelling tot het principe „hoe ouder hoe heiliger", citeerde spreker een uitpsraak van prof. Van der Leeuw, dat elke orgelstijl goed is, mits het de waardigheid van de eredienst niet aantast. De nieuwe opvattingen bij de orgelbouw wor den duur betaald, zonder dat zij de volksziel aanspreken. De heer Siljée, die thans in Oegst- geest woont, neemt in het gerefor meerde kerkelijk leven van deze ge meente een vooraanstaande plaats in. Tijdens de predikantsvacature was hij voorzitter van de kerkeraad, waarvan hij thans nog ouderling is. Voorts heeft hij zitting in het hoofd bestuur van de Vereniging van lera ren aan de Prot. Chr. Kweekscholen. Gelijkijdig met deze benoeming is de heer L. Spijker benoemd tot on derdirecteur van de school. MR. J. SIDERIUS Burgemeester van Ameland Onze stadgenoot, mr. J. Siderius, is bij K.B. van 26 maart met in gang van 16 april a.s. benoemd tot burgemeester van Ameland. Mr. Siderius, die 14 april 1922 te Ferwerderadeel (Fr.) werd geboren, is sinds 1958 als Commies A werk zaam ter gemeente-secretarie. Hij is gehuwd en Nederlands hervormd. Goed programma in de Doelenkazerne Militairen vormden doorgaan een goedlachs en gul publiek. De meeste grapjes doen het bij hen wel. Con ferencier John Bakker had gister avond echter bijzonder veel moeite om contact te krijgen met het pu bliek, dat bestond uit militairen van de Doelenkazerne. En aan de militairen lag het echt niet. Zijn grapjes waren te oud en te flauw. De programma-onderdelen die hij echter aankondigde waren van een vaak bijzonder goed gehalte. Alice Williams en Geraldini zorgden voor de goocheltrucs, die op zo'n avond onvermijdelijk schijnen te zijn .Willy Brunik zong op charman te wijze enkele bekende liedjes, daar bij terzijde gestaan door een kwar tet onder leiding van Tony Nusser. Veel succes oogstte de Hongaarse zanger Paul Mirando met enkele on vervalste zigeuner-liedjes. Verder ge noten de militairen uitbundig van imitaties, muzikale clownerie en ac- cordeonmuziek. Op deze manier blijft de Leidse welzijnszorg zijn militairen goede programma's voorschotelen. CORRESPONDENTIE D. A. G. te O. Uw ingezonden stuk is inmiddels door de jongste ontwikkeling achterhaald. Kerkelijk Leven NED. HEKV. KERK Aangenomen naar Surhuizum (Fr.) D W. Koelman te Bantega naar Giessen-Rijswijk (N.-Br.) J. Voordouw te Katwijk aan den Rijn. Bedankt voor Zwljndrecht (toez.) dr. P. L. Schram, studentenpredikant te Wa- geningen. EVANG. LUTH. KERK Beroepen te Utrecht A. Burghoorn te Ede. Aangenomen naar Monnlcken- dam-Edam W. F. ten Rouwelaar te Middelburg—Vlisslngen. BAPTISTEN GEMEENTEN Aangenomen naar Drachten (2de be roep) J. Ketelaar te Hoogezand. Nieuwe aanpak Predikant vraagt om duidelijke positie-keuze Ds. E. B. Rijnders, predikant van de hervormde wijkgemeente rond de Opstandingskerk in' Amsterdam- West, heeft verleden jaar de belij dende leden opgeroepen om op een gemeenteavond de vraag te beant woorden of zij totaal willen mee doen in de gemeente zoals die in de Opstandingskerk bij elkaar komt, ja dan neen. Op de gemeenteavond zijn een aantal punten behandeld: kerkbe zoek, catechese, bijbellezen, bereid heid tot het zijn van een luisterpost in de gemeente, waardoor ziektege vallen enz ter kennis van de predi kant komen, bereidheid tot het. ver richten van bepaalde diensten, de kerkelijke bijdrage. Aan het einde van de gemeenteavond ging een pre sentielijst rond waarop men „ja", „neen" of „vraagteken" achter de naam kon plaatsen. OUD Gehoord in deze stad bij het verlaten van een café: Oudere heer zéér beleefd tot iets oudere heer: „Gaat U vóór, meneer". Diep verontwaardigd ant woord: Waarom Omdat U iets ouder bent dan ik" luidt het iveder-ant- woord. Doordringende repliek: „Maar menéér, wéét U dat wel, er zijn nog véél oudere mensen dan ik". Waarmee we maar zeggen willen, dat velen niet graag voor „oud" worden aangezien. De oudere heren konden 't eerst na veel vijven en zessen eens worden: de iets oudere ging tóch als eerste de deur uit. Zij het onder mompelend en bitter protest Nieuwe eniballageloods half mei gedeeltelijk in gebruik Onder voorzitterschap van de heer B. v. Vliet hield de Coöp. Groente-, Fruit- en Bloemenveilingsvereniging „Leiden en Omstreken" gisteren in „Den Burcht" haar voorjaarsverga dering. Na zijn welkomstwoord tot de le den, de ereleden en de voorzitter van de Coöp. Raiffeisenbank „Leiden Oegstgeest", de heer Kolderman, gaf de voorzitter een kort overzicht van het wedervaren van de vereniging sedert de laatste vergadering. Door het abnormaal koude voorjaar zijn de aanvoeren aan de veiling gering, terwijl ook de voorraden van win- terprodukten en conserven praktisch geruimd zijn. Hierdoor bleven de prijzen aan de hoge kant. Uitvoerig ging spreker in op de ge volgen van het in werking treden van de EEG-overeenkomsten; hij deelde mede dat per 1 juli de sorte ringen I en II vervangen zullen wor den door de sorteringen „Extra" en I. Vaanf genoemde datum mogen al le artikelen, die het etiket „Extra" dragen, vrij de grenzen passeren, Na het huishoudelijk gedeelte liet de heer D. C. Houweling uit Leiden onder de titel „Grepen uit de dis cotheek" de interpretatie horen van beroemde werken door organisten uit verleden en heden. Tot slot luis terde men naar een aantrekkelijk op gebouwd programma van orgelmu- HM ziek van anno 1400 tot 1937 door een opkomst en de vruchtdragende be grote verscheidenheid van organis- sprekingen sloot de voorzitter de ver ten. I gadering. vanaf 1964 geldt dit ook voor de kwa- litiet I en vanaf 1966 is alles vrij. Dit houdt echter ook in dat de keurings eisen zeer scherp zullen zijn. Frank rijk, dat tot dusverre een subsidie op de uitgevoerde wagons gaf, heeft deze bepaling in moeten trekken, doch Italië handhaaft deze bepaling nog voor wat het gedeelte boven Ro me betreft, terwijl beneden Rome de gehele teelt gesubsidieerd blijft. Spreker gelooft, dat men het nieuwe seizoen met gematigd optimisme tegemoet kan zien. Vervolgens gaf de betaalmeester de heer Cebol, een uitvoerig jaar verslag over 1961, waarna de Raad van Toezicht, bij monde van de heer Post, adviseerde tot goedkeuring van Balans en Verlies- en winstrekening over 1961. Nadat deze jaarstukken door de voorzitter toegelicht waren, werden zij zonder stemming goedge keurd. Hierna deelde de heer A. van Vliet mede, dat de bouw van de nieuwe eniballageloods door de vorst vertra ging had ondervonden; men is nu echter met de ijzerconstructie bezig en de verwachting bestaat dat onge veer half mei een gedeelte van de loods in gebruik genomen kan wor den. Hierna volgde een geanimeerde rondvraag, waarna de voorzitter de medewerkers aan de veiling en de studiegroep dank bracht voor hun prestaties in het afgelopen jaar. Met een woord van dank voor de De „ja-zeggers" ontvingen daarna een persoonlijk schrijven waarin na mens de kerkeraad de predikant er zijn blijdschap over uitsprak dat men door zijn „ja" zich volledig aan de Opstandingskerkgemeente ver bond. Zij kregen tevens een lijst aangeboden met een verscheiden heid van werkmogelijkheden. De „neen-zeggers" ontvingen ook een persoonlijk schrijven, waaruit hun bleek dat hun „neen" volkomen werd geaccepteerd, maar waarin te vens een mogelijkheid werd openge laten voor een persoonlijk gesprek met de predikant. De „vraagtekens" ontvingen be richt dat zij zouden worden opge zocht door een ouderling. Nu in de komende maand velen hun openbare belijdenis zullen doen, wordt in deze wijkgemeente weer een aantal pastorale gemeente-avon den gehouden, waarin het onder werp „communie en communiteit wordt behandeld. Eenwording helaas onaanvaardbaar De actie van de 18 I De actie van de 18 predikanten, negen hervormden en negen gerefor meerden die de gescheidenheid van beide kerken onduldbaar hebben ge noemd, en onder het motto „Van kerken tot kerk" een congres in Utrecht zullen houden, blijft in de Geref. Kerk niet zonder reactie, ook al heeft deze niet zoveel publiciteit. Nadat onlangs de classis Baren- drecht haar verontrusting over het streven der 18 had uitgesproken, heeft thans de classis Meppel haar ongenoegen en afkeuring doen blij ken over het streven der gerefor meerde helft van de 18. De classis meent dat deze negen oproepen tot iets waartoe het beleid der generale synode geen grond geeft. Immers deze oproep beoogt een „krachtige bevordering van de eenwording", terwijl het beleid der synoden niet meer dan bevordering van het „contact" voorstaat. De op roep van de 18 en hun boekje gaan niet of nauwelijks in op de bezwa ren. die tot op heden in de Geref. Kerk tegen de Ned. Herv. Kerk be stonden. De negen hadden hun eigen broeders, aldus de classis, duidelijk moeten maken waarom de bestaande gescheidenheid onduldbaar is alvo rens haar als zodanig te classifice ren. De classis betreurt en veroor deelt de actie der negen, omdat naar haar mening niet de gescheidenheid onduldbaar maar de eenwording bei der kerken op grond van Gods woord en van de belijdenis in de huidige situatie helaas onaanvaard baar is. Amerikaans bezoek aan Universiteit In het kader van hun studiever blijf hier te lande, hebben twintig Amerikaanse onderwijsspecialisten inspecteurs en directeur van het middelbaar onderwijs een bezoek aan de Leidse Universiteit gebracht. De rector magnificus, prof. dr. G. Sevenster, heeft hen in de senaats kamer welkom geheten. Na een be zichtiging van het academiegebouw belichtte prof. dr. P. Th. Oosterhoff enkele aspecten van het Nederlandse universitaire onderwijs in vergelij king met het Amerikaanse. Aan de daarop volgende gedachtenwisseling namen ook verschillende hoogleraren deel. Na de lunch bezochten in de mid daguren de gasten de Universiteits bibliotheek, alwaar een kleine ten toonstelling van kostbare manuscrip ten en oude publikaties over Ameri ka was ingericht. Academische examens Aan de Leidse Universiteit zyn geslaagd voor het doet. ex. Ned. recht de heer M. R. van der Laan (Den Haag); doet. ex. scheikunde de he ren A. J. Schoneveld, H. J. Koore man, J. Perdijk, K. Vrieze (cum laude) H. T. van Dam (cum laude) en J. W. Roelofsen (cum laude), allen te Leiden; doet. ex. wiskunde de heer C. de Wit (Rotter dam); kand. ex. A wis. en natuur kunde de heer A. C. van Eijnsber- gen (Scheveningen) en mej. E. M. Wellink (Leiden); kand. ex. D wis- en natuurkunde de heer N. Warren (Den Haag); kand. ex. F. wis. en natuurkunde mej. K. Hellendoorn, mej. G. Holtrust en de heren J. C. D. Boot en R. E. v. d. Ploeg, allen te Leiden; kand. ex. H wis- en natuur kunde de heer A. J. Bijwaard (Lei den); kand. ex. K wis- en natuur kunde de heer M. F. I. J. Bijleveld (Leiden); kand. ex. KI wis. en na tuurkunde de heren A. W. de Bruyne (Leiden), A. L. 3paans (Oegstgeest) en A. D. L. Akkermans (Leiden). GOUDEN DOCTORAAT Maandag is het vijftig jaar gele den dat mr. L. J. A. F. M. Lips, ge boren te Nijmegen en thans wonende te Rapallo (Italië), aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de rechtswetenschap.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3