RIJNSBURGS ECHTPAAR 65 JAAR GETROUWD Bolleiilianclel wil de positie in de E.E.G. gaan verstevigen Raad Warmond is ongerust over uitgaven van de B.B. Ernstig gewond bij aanrijding BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 28 MAART 19«2 Binnenkort doortrekking Beatrixlaan KREDIET VOOR BOUW VAN NIEUWE SCHOOL Onder voorzitterschap van burge meester Langemeyer kwam de raad van Warmond in voltallige vergade ring bijeen. Aan de orde werd gesteld een bin nengekomen schrijven van de heer C. Th. de Vroomen, die daarin mede deelde dat hij zijn aanvraag om aan koop van bouwgrond gelegen aan de Beatrixlaan herroept, doch dat deze herroeping niet geldt ter aanzien van het verzoek van de heer S. J. van Stijn te 's-Gravenhage, in de zelfde aanvrage gedaan, om hem eveneens bouwgrond daar ter plaatse te verko pen. Te dien aanzien deelden B. en W. mede dat bedoelde aanvrage van de heren De Vroomen en Van Stijn in de vorige vergadering in behande ling is geweest. Toen besloot de raad de beslissing op deze aanvraag aan te houden tot de volgende vergade ring in behandeling is geweest. B. en W. stellen thans voor de aanvraag van de heer De Vroomen i.v.m. diens herroeping daarvan thans voor ken nisgeving aan te nemen. Wat betreft de aanvraag van de Van Stijn hand haven B. en W. hun voorstel in de vorige vergadering gedaan, om daar op afwijzend te beschikken gezien de door de raad vastgestelde gedrags lijn t.a.v. het niet verkopen van be doelde grond aan niet ingezetenen en aan hen, die niet economisch aan Warmond gebonden zijn. De heer Van Vliet zei. dat het hier een enigs zins gecompliceerd geval betreft. Het was zo dat indien de heer Van Stijn niet opgenomen werd in de lijst van woningzoekenden in Den Haag, hij op zijn verzoek weer als woningzoe kende op de lijst in Warmond kon worden geplaatst. Door een onjuiste of wellicht niet duidelijke toelich ting is de heer Van Stijn er niet toe overgegaan plaatsing op de lijst in deze gemeente alsnog te verzoeken. Al is de zaak misschien formeel niet juist hier bestaan toch billijkheids- motieven om de grond alsnog aan de heer Van Stijn te verkopen het geen ook het oordeel van zijn fractie is. Over deze aangelegenheid ontspon zich een uitvoerige discussie met als eindresultaat dat alsnog besloten werd de heer Van Stijn als gegadigde voor deze grond aan te wijzen. Be sloten werd aan het Nederlands Ge nootschap tot Reclassering afdeling Leiden en het Leger des Heils afde ling reclassering een subsidie te ver lenen. Mede werd besloten aan alle reclasseringsverenigingen, indien zij daarom verzoeken een subsidie toe te kennen met dien verstande dat dit subsidie wordt verhoogd met f 15 per jaar voor elk behandeld geval, hetzij per rapport hetzij per toe- zichtgeval, afkomstig uit deze ge meente. Besloten werd aan het bestuur van de vereniging tot stichting en in standhouding van een school met de bijbel een krediet te verlenen van f 185.877,85 voor de bouw van een nieuwe school. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W. tot het beschikbaar stel len van een krediet in verband met te verrichten werkzaamheden aan de als ambtswoning beschikbaar gestel de woning van de burgemeester. Waar is het einde? Blijkens de door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland goedge keurde begroting van 1962 van de A. Kring Zuid-Holland a van de Be scherming Bevolking, is de gemeen telijke bijdrage aan de kring voor dat jaar vastgesteld op f 0,37 per inwo ner. Bij de raming in de gemeente begroting is rekening gehouden met een bijdrage van f 0,23 per inwoner zodat de desbetreffende post verhoogd moet worden met f612,16. Algemeen was men van mening dat de uitga ven, die voor de B.B. benodigd schij nen te zijn, grote afmetingen aan gaan nemen, en men vroeg zich af waar het einde is. De voorzitter zei, dat deze vraag meermalen ook in de kring naar voren is gekomen. Daar hij zelf lid van deze kring is zal hij de ontwikkeling in deze nauw lettend volgen en toezien dat de ge vraagde bijdragen ook inderdaad dringend nodig zijn. Aan de Com missie tot Viering van Wannonds Peesten werd een subsidie toegekend van f 300 voor de opvoering van een spel bij gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van het Koninklijk Paar. De heer Schepers vroeg tydens de rondvraag hoe het staat met de door trekking van de Beatrixlaan. De voorzitter zei, dat er terzake nog wel Economie in V.S. op een lager peil De economie van de Verenigde Staten zal zich in de eerste helft van dit jaar op een lager peil bewegen dan verwacht was, aldus verklaarde de Amerikaanse minister van Han del, Luther Hodges, gisteren op een persconferentie. Over de toestand van de Europese economie heeft de Economische commissie van de V.N. ten aanzien van het vorig jaar medegedeeld, dat in dat jaar de hoogconjunctuur in West-Europa is verzwakt. Vooral Engeland en Nederland waren daar. door getroffen. Toch wordt opge merkt, dat het tempo van de voor uitgang krachtig bleef en dat er alle kans bestaat, dat de economische groei ook in 1962 zal voortduren. enige moeilijkheden bestaan, doch dat het zich laat aanzien dat deze wel opgelost zullen worden zodat op niet al te lange termijn doortrekking kan plaats vinden. De heer Weijers informeerde naar de stand van za ken met betrekking tot de ontwik keling van dc Hofpolder. De voor zitter zei, dat deze aangelegenheid in de volle belangstelling van het col lege van B. en W. staat en terzake reeds de nodige maatregelen zyn ge nomen. Hij zou in besloten zitting hierover wel nadere mededelingen doen. MARKTBERICHTEN AALSMEER, 27 maart. Seringen: Mad. Stepman 4 kop per tak 95-165, 2 kop 75-110, Marle Legray 4 kop 50- 85, 2 kop 40-64, Prunus triloba 70-100, id. serrulate 190-335, Forsythia 70-95, Sneeuwballen 85-135, Gerbera per tak 75-100, Calla 30-51, Amaryllis per kelk 35-51, Fresia per bos 110-180, Cycla men 150-220, Iris 400-580, Lathyrus 300-530, Anemonen 75-110; Anjers: rood per stuk 35-52, roze 40-62, wit 60 -100; Rozen: Roselandla 40-61, Parel v. Aalsmeer 30-52, Geh. Duisberg 40- 67, Towny Gold 30-49, Mad. Ofman 40 •60, Baccarat 60-86, Montezuma 35- Stokman 30-44, Floriade 30-55, New Yorker 25-55, Carroll 25-38, Pink Sensation 40-70. BODEGRAVEN. 27 maart. Kaas markt. Aanvoer 12 partijen. Noterin gen f 2 06-2.32. Handel flauw. KATWIJK AAN DEN RIJN, 27 maart Groenteveiling: waspeen per kist Al 18.60-21.00, A2 6.20-13.60, BI 18.00- 20.40, B2 4.60-6.80, Cl 9.10-11.30, C2 6.50, witlof A2 85.00-125.00, prei A2 87.00, B2 69.00, uien (geschoond) 61.00-67.00. Aanvoer waspeen 98.000 kg, waarvan 72.000 kg voor export werd verkocht. LISSE, 28 maart. Gladiolenveillng De vraag naar gladiolen blijft goed en alles gaat tegen goede prijzen vlot weg. Ook in de kleine., maten is de kooplust heel goed. Gladiolen 10/12 8/10: Abu Hassan 3.60 1.70, Alfred Nobel 4.80 4.30. Apple Blossom 3.40 1.80, Aristocrat 6.30 3.80, Artist 3.40 1.80, Atlantic 3.70 2.20, Cir ce 3.70 2.Dr. Fleming 4.35 2.70, Fireklng 3.80 2.10, Flower Dream 5.60 5.25, Flower Song 6.55 2.65, Gen. Eisen hower 4 20 2 80, Happy End 4.35 2.40, Jenny Lind 5.60' 4.35, Johann Strauss 4.20 3.20, Jo Wagenaar 3.70 2.40, Leeu wenhorst 5.20 4 25, Mansoer 3.70 2 20, Memorial Day 3.70 2.Morning Kiss 4.80 3.70, Nieuw Europa 4.30 3.20, Pa let 4.10 1.70, Plcardy 5.20 4,35, Sneeuw Erinses 3£0 1.80, S unny Boy 4.20 2.81 RIJNSBURG, 27 maart. Bloemen veiling Flora. Tulpen: Elizabeth 2 145-150, Carara 140-145, Kansas 130- 135, Hollands Glory 225-230, Lustige Witwe 160-165 v. d. Eerde 155-165 Pru nus 200-235, Pink Attraction 245-250, ROTTERDAM, 27 maart. Vee markt. Totale aanvoer 4324. Week- aanvoer 5638. Vette koeien en ossen 260, vette koelen en ossen 260, ge- bruiksvee 1093, vette kalveren 536, graskalveren 248. nuchtere kalveren 1980, paarden 78, veulens 4, schapen of lammeren 470. weide/zuiglammeren 31, bokken of geiten 20. Prijzen: le kwal., 2e kwal., 3e kwal. vette koeien f 3.00-3.30. 2.70-2.95, 2.50- 2.70, vette kalveren id. 2.60-2.70, 2.50- 2.60. 2.20-2.50, graskalveren per stuk 440 340 240. nuchtere kalveren 150 130 110, slachtpaarden per kg 2.85 2.55 2.30, rchapen per stuk 135 100 90, lam meren 135 100 80. kalf- en melkkoeien per stuk 1250 1100 950, vare ko< ien 840 700 600, vaarzen 920 720 620, pin ken 600 500 475. Aanvoer: vette koelen ruimer; han del: matig; prijzen onveranderd; vette kalveren ruimer, redelijk, vast, enkele Ïirima's boven notering; graskalveren ets meer, tamelijk, onveranderd; nuch tere kalveren iets ruimer, matig con stant; slachtpaarden ruimer, vlug, iets hoger; schapen en lammeren iets min der, tamelijk, prijshoudend; kalf- en melkkoeien iets ruimer, kalm, onver anderd; vare koeien iets meer, tame lijk, prijshoudend; vaarzen en pinken als vorige week. kalm. ongewijzigd. WOERDEN, 28 maart. Kaasmarkt. Aanvoer 3 partijen. Notering: f2.08- 2.15. Handel kalm. De Italiaanse oud-minister Gaetano Martino (links) wordt door de aftredende voorzitter van het Europese parlement in Straatsburg, H. Furler gelukge wenst met zijn benoeming tot voorzitter. Spotlight LEIDERDORP Op de hoek van de Bruggestraat en de Hoge Rijndijk te Leiderdorp is vannacht om half één de bromfiet ser G. C. uit Leiderdorp, die als duo passagier had mej. J. M., door een auto aangereden. Het meisje werd met een zware hersenschudding, een beenbreuk en gebroken ribben naar het Academisch Ziekenhuis te Lei den overgebracht. De bromfietser kreeg een beenbreuk en hoofdwon den, doch werd na medische behan deling naar zjjn huis vervoerd. OEGSTGEEST RAADSAGENDA De raad van Oegstgeest komt woensdag 4 april 's avonds half acht jn openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt de volgende voor stellen: tot verpachting van land; tot verkoop van grond aan de Hoge Mors en de boerderij Rhijngeester- straatweg 91; tot beschikbaarstel ling van een krediet voor de aanleg van wegen ten westen van de Rhijn- geesterstraatweg; tot beschikbaar stelling van een krediet voor de bouw van twee lokalen van de v.g.l.o.- school Duinzicht en tot het aangaan van een geldlening groot f 300.000, VOORSCHOTEN Raadsvoors tellen Aan het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten N.V. willen B. en W. in Vlietwijk II gronden verkopen voor de bouw van 12 eengezinswoningen aansluitend op de bouwprojecten van de gebrs. Niersman en Stikvoorts Bouwbureau aan het Frans Hals plantsoen. De grondprijs bedraagt f 35 per m2. De brandgangen, die tevens toe gang geven tot het centrale binnen- speelterrein, willen B. en W. in ge meentelijk onderhoud houden, waar voor zij deze gronden (plm. 82 m2) niet willen verkopen maar tegen een betaling van f 22 per m2 een erf dienstbaarheid van uitweg ten be hoeve van de aangrenzende voor wo ningbouw bestemde gronden willen geven. Nu de koop van de gronden, de hofstede „Adegeest" en de opstallen definitief is geworden, stellen B. en W voor het raadsbesluit om tot ont eigening over te gaan in te trekken. Omdat de heer J. F. N. van Os de gronden, die de gemeente zou willen onteigenen aan de Pauwenstraat, zelf wil gaan bebouwen overeenkomstig de geldende bebouwingsvoorschriften stellen B. en W. voor de onteige- ningsbesluiten betreffende deze gronden te wijzigen, zodat onder dit besluit alleen nog vallen de gronden, die bestemd zijn voor wegaanleg en openbare groenstroken. De diepwel op de tennisbanen, be stemd voor de besproeiing van de banen, blijkt na 5 jaar reeds gebre ken te vertonen. Er komt zand mee waardoor de broes verstopt raakt. Een proef met aansluiting op de wa terleiding is niet geslaagd. Vervan ging van de bron met gebruikmaking van andere dan metalen buizen en filter kost ongeveer f 1000. Zilveren jubilaris bij de N.Z.H.V.M. Vandaag herdacht, de heer I- van der Reyden het feit. dat hij voor 25 jaar bij de NZHVM als hulpbeambte in dienst trad. Na enkele jaren als wagenwasser dienst te hebben ge daan, werd hij op 3 oktober 1943 aangesteld als reserve-conducteur. Op 1 januari 1957 volgde zijn bevor dering tot conducteur, in welke rang hij thans zijn diensten vervult op de bus. Ter gelegenheid van dit zilveren ju bileum werd de heer Van der Reyden hedenochten in zijn woning aan de Langestraat gecomplimenteerd dooi de heren Th Hetem, chef van de Vervoersdienst W Coster rayonchef en C. Jongejan. chef van de Buiten dienst. De heer Hetem. die namens de directie het woord voerde en grote waardering had voor 'het werk en het correcte optreden van de jubilaris, bood een enveloppe met inhoud aan. Namens de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel overhandigde de heer He tem het vererend getuigschrift en de draagmedaille van deze maatschap pij. In de loop van de ochtend kwa men ook de heren Ockeloen, Strick en Planje de gelukwensen en een ge schenk van het Jubileumfonds aan bieden. Voor mevr. Van der Reyden waren er prachtige bloemen. Ir. P. de Gruyter te Oegstgeest, voorheen ingenieur bij het Hoog heemraadschap van Rijnland, is be noemd tot „Chief Water Develop ment Department" op het eiland Cyprus onder auspiciën van de Ver enigde Naties. Hij zal op 1 april a.s. naar zijn nieuwe standplaats ver trekken. In verband met de ingevoerde ar beidstijdverkorting en vijfdaagse werkweek heeft de minister van Bin nenlandse Zaken verzocht de gemeen telijke regelingen te willen wijzigen, voor zover het betreft de overwerk- regeling, de regeling voor ploegen- en onregelmatige dienst, de bijzon dere uurloonregeling, de vakantiere geling. B. en W. stellen voor deze re gelingen aan te passen aan de door de minister voorgestelde en in het Centraal Overleg aanvaarde regelin gen. Raadsagenda De agenda voor de gemeenteraads vergadering van vrijdag 30 maart 's avonds om 8 uur, luidt: voorstel tot verkoop bouwterrein in „Vliet wijk II" aan de N.V. Bouwkas Ned. Gemeenten, voorstel tot intrekking raadsbesluit van 26 mei 1961 tot ont eigening van gronden in „Adegeest"; voorstel tot het nemen van een voor- bereidingsbesluit als bedoeld in arti kel 36 lid 4 van de Woningwet; voor stel tot onteigening van grond met opstallen aan de Pauwenstraat; voorstel tot het verlenen van een subsidie voor het „instuifwerk" in deze gemeente; voorstel tot verlenen van subsidie aan bijzondere bureaus tot voorlichting by beroeps- of stu diekeuze; voorstel tot het verstrekken van vergoedingen ex art. 75 der kleu teronderwijswet; voorstel tot het be schikbaarstellen van een krediet van f 1.000 voor het aanbrengen van nadere voorzieningen aan de tennis banen; voorstel tot stichtig van een derde openbare lagere school in com plex „Adegeest" en daarvoor ten be hoeve van het ontwerpen van een schet-splan f 15.000 beschikbaar te stellen: voorstel tot wijziging rechts- Het echtpaar J. Paauw-Kralt te Rijnsburg, gaat in alle stilte „wij kunnen geen drukte meer hebben" op 8 april het eerste lustrum na hun diaman ten huwelijksfeest vieren. Zij zijn dan 65 jaar getrouwd. Hun leven verglijdt ondanks de tijd van neurose en t.v.-ziekte in alle rust. Het is een leven, dat gekenmerkt wordt door vreugdevolle en trieste herinne ringen. Jan Paauw (85) is een olijke, praatgrage man, voor wie Rijnsburg de gehele wereld is. Hij heeft er zijn hele leven gewoond. Op weg naar zee in de Sandtlaan, leerde hij zijn vrouw kennen. ,.En ik zat er meteen aan vast", verklaart hij lachend. „Maar daar heb ik nooit spijt van gehad". Janna Paauw-Kralt (81) sukkelt de laatste tijd met de ge zondheid. De belangstelling voor de omgeving heeft zij echter nog lang niet verleren Graag mengt zij zich in het gesprek. Het echtpaar heeft twaalf kinderen gehad, van wie er nog tien in leven zijn. Als wij vragen naar het aantal kleinkinderen, dan antwoordt de heer Paauw niet zonder enige trots: „Een stuk of veertig, zo precies weet ik dat ook niet. Die heeft er negen, en die tien. Ja, veertig, daar kom ik wel op". Het aantal achterkleinkinderen schatte de heer Paauw op dertig. De bejaarde bruidegom heeft in zijn leven van alles aangepakt. De meeste arbeid evenwel heeft hij op het land verzet. Lichamelijk heeft hem dat zeker geen kwaad gedaan, want hij maakt als het even kan nog vaak een wandelingetje door het dorp. Ook zijn geestelijke weerstand is nog groot, en ook kan hij zich vrolijk maken over zijn eigen gezondheid: „De dokters hebben me al een keer of tien opgegeven, maar ik heb ze allemaal overleefd". (Foto LD./Holvast) De middelen om de positie van de Nederlandse bloembollenhandel in de E.E.G. te verstevigen en te verbete ren zyn onder meer Europese markt organisatie, gezamenlijk beleid op het gebied van de internationale or ganisaties voor produktie en handel, gemeenschappelijke propaganda, as sortiment vergroten en kwaliteit op voeren, kostprijsverlaging, verhoging produktivlteit, efficiency en oprich ting van een economisch bureau, ver betering van het onderwijs en on derricht in de verkoopkunde en meer samengaan van producenten en of handelaren om rationeler te produ ceren. Dat zei mr. F. B. Nederveen, secretaris van de Bond van Bloem bollenhandelaren gisteren in De Nachtegaal te Lisse tijdens een bij eenkomst, gehouden op uitnodiging van de burgemeesters van de acht samenwerkende bollengemeenten, waarin de plannen voor het komen de seizoen werden besproken. In zijn lezing, die tot titel had „Het bloembollenvak in de Euro- markt", herinnerde mr. Nederveen Indonesië „Het is niet waar" Een woordvoerder van de Indone sisclie marine heeft ontkend dat motortorpedoboten in riviermondin gen of kleine baaien aan de kust van Nieuw-Guinea zyn opgesloten. Toen hem commentaar gevraagd werd op de berichten uit Hollandia daarover deed de woordvoerder een beroep op het Indonesische publiek het Nederlandse bericht niet te ge loven. De „Snellius" heeft Hongkong verlaten Het 1090 ton metende korvet „Snellius" dat voor revisie in dok is geweest, is met onbekende bestem ming uit Hongkong vertrokken. Een woordvoerder van het Neder landse consulaat weigerde te zeggen wanneer het schip vertrokken was of waarheen het schip gaat. Hij zei niet te kunnen meedelen of andere Ne derlandse marineschepen in Hong kong in dok zouden gaan en ontken de dat het fregat „Evertsen" in de wateren van Hongkong was. Infiltrant-en in gevaarlijk gebied t gebied van de Jera-rivier aan de zuidkust van Ned. Nieuw-Guinea, waar een Indonesische schoener vo rige week 30 tot 40 militairen aan land heeft gezet, is bijzonder ontoe gankelijk. Bovendien is de bevolking van die streek zeer strijdlustig. Een etnoloog van de afdeling bevolkings zaken te Hollandia die de streek goed kent, noemt de bevolking de meest agressieve groep van de gehe le mlmika-kust. In het gebied is nauwelijks voed sel te vinden, terwijl het gebied dat erachter ligt de afstand tot het Charles-Lous-gebergte bedraagt slechts 20 km zeer geaccidenteerd terrein is. De bevolking van dit ge bied heeft het vorig jaar melding gemaakt van de infiltranten aan de Ëtna-baai. waarvoor enkele ook on derscheidingen hebben ontvangen. In de oorlogsjaren pleegde de bevol king vele overvallen op Japanners. Zij wordt thans sterk pro-Nederlands genoemd. Van Heutsz-monument werd beklad Vannacht hebben onbekenden het Van HeuGz monument op het Olym- piaplcin in Amsterdam-Zuid be klad. Op de muur ter weerszijden van het voetstuk van het monument, dat de beeldenaar van deze gouver eraan, dat het Nederlandse bloembol lenvak ten nauwste betrokken is bij ontwikkeling, omdat dit typisch na tionale produkt voor 98 procent in het buitenland wordt afgezet. De sector van de niet-eetbare tuin- bouwprodukten van de zes E.E.G.- landen het was een primeur van deze bedrijfstak heeft niet ge wacht op de beslissingen van de E E.G. te Brussel, maar door bemid deling van de internationale organi saties van produktie en handel als vrucht van een geregeld gezamenlijk beraad een rapport van 70 pagina's opgesteld betreffende „voorstellen voor een gemeenschappelijke politiek in de E.E.G. in de sector van de niet-eetbare tuinbouwprodukten In dit rapport, zei mr. Nederveen, worden niet alleen de tegenwoordige toestand in de lid-staten en de na tionale politiek in de zes landen weergegeven met onderscheid in de vier ondersectoren bloemen, plan ten. bomen en bollen maar tevens de doeleinden van de gemeenschap pelijke politiek en de maatregelen ter verwezenlijking daarvan naar de visie van het bedrijfsleven. Tenslotte merkte mr. Nederveen op dat de voornaamste gevolgen van de Europese integratie voor het bloem bollenvak groot zijn: concurrentie van de zuidelijke bloemen, afbraak ot aanpassing nationale regelingen, grotere vrijheid en eigen verant woordelijkheid voor producent en handelaar, ontwikkeling van buiten landse cultures naast Nederlandse en strijd om een deel van het consump tief inkomen. Tijdens deze bijeenkomst heeft de heer T. de Hoog een korte maar in teressante causerie gehouden over „De hyacint, een van de oudste Flo rist flowers", waarin hij erop wees, dat de Nederlandse kwekers een bol die men begin 1600 in Oost-Aziè ont dekte en die aan een lange stengel slechts enkele bloemen had, heeft ge kweekt, en men slaagde erin in 1680 de eerste dubbele hyacinten in de handel te brengen. De hyacint is een specifiek Hollands artikel geble ven, wat niet het geval is met tul pen, want deze worden ook in ande re landen gekweekt. Na 1720 is de hyacint een groot-modeartikel ge worden, zei hij. Kath. Kapperspatroonsbond „op reis" In het kader van het winterpro- gramma 1961/'62 en mede ter afwis seling van de maandelijkse vaktech nische bijeenkomsten, hield de Leid- se afdeling van de Ned. Kath. Kap perspatroonsbond gisteravond onder grote belangstelling in het Geref. Jeugdhuis een alleszins geslaagde bij eenkomst, waarvan het programma op een zeer waardevol niveau stond. De heer J. F. Dominicus, leraar geschiedenis aan het R-K Lyceum te Alkmaar nam het Leidse „afdellngs- gezin" deze avond mee op een bij zonder interessante en leerzame reis door het Midden-Oosten. De heer Dominicus leidde zijn zeer aandachtig en belangstellend reisge zelschap aan de hand van dia's via een treinreis naar Venetië en van daar per passagiersboot naar Egypte waar o.m. Alexandrië, Cairo en en kele piramiden werden bezocht. Ver der voerde de reis door Libanon en de woestijnen van Syrië en Jordanië om via Damascus en Amman naar de heilige stad Jeruzalem, alsmede enkele andere bekende plaatsen uit het leven van Jezus en de aartsva ders te reizen. Tevens kreeg men een indruk dat het Nabije en Mid den-Oosten een trefpunt vormen van drie werelddelen, waar de wieg van het jodendom, het christendom zo wel als van de islam stond. Na een bezoek aan Israël stak het gezelschap over naar de eilanden Cyprus en Rhodos om vervolgens langs de kusten van Griekenland en Italië varende op de „thuishaven" Venetië af te stevenen. Hartverscheurend afscheid op Schiphol In totaal negen chartervluchten (Van onze Amsterdamse correspond.) Een hartverscheurend afscheid tus sen 137 mariniers en hun ouders en verloofden ging vanmiddag vooraf aan het eerste troepentransport met chartervliegtuigen naar Nieuw-Gui nea via de luchtbrug SchipholCu racao—LimaPalpeteBlak. Gister avond om half vyf waren de meeste dienstplichtige mariniers uit de ma rinekampen Doorn en Katwijk aan gewezen om vandaag per DC-8 naar Nieuw-Guinea te vertrekken. In het restaurant „De wijde wereld" op Schiphol waar het afscheid plaats had, deden hoofdvlootaalmoezenier monseigneur De Saint, een aalmoe zenier en een vlootpredikant hun best de moeders te troosten en de in bur ger geklede militairen moed in te spreken. In de Ika-wacht.kamer waar amb tenaren van het Ministerie van De fensie de vliegtickets rondstuurden, heerste een gedrukte stemming. Om kwart over twaalf begon de embar- kering, die zich deze maal geheel onttrok aan het gezicht van de fa- m.lieleden. Via de geopende achterdeur van het vliegtuig de DC-8 „The Isaac Newton" wisten enkelen nog te zwaaien en te roepen naar hen, die zich op het terras bevonden. Het tydstip van het eerstvolgende transport is nog niet bekend. Op neur-generaal van het voormalige Schiphol houdt men rekening met Ncd. Oost-Indië draagt, is met gro- de mogelijkheid dat de komende da te witte letters het woord „Merdeka" gen negen charter-vluchten zullen geschilderd. worden uitgevoerd. EMMABLOEM COLLECTE Wederom zal zaterdag de „Erama- bloem" Collecte worden gehouden in onze stad. Hebt U de aanplakbiljet ten goed bekeken? Zij dragen ge lukkig weer de beeltenis van Konin gin Emma, de grootmoeder van onze Koningin, die een zeer bijzondere plaats Innam in het hart van ons volk. Zo bestemde zij een gro:e som gelds, haar door héél Nederland ge schonken, toen Koningin Wilhelmina thans Prinses Wilhelmina) de rege ring aanvaardde, voor het oprichten van het sanatorium „Oranje-Nassau Oord" te Renkum De wetenschap heeft sindsdien grote vorderingen gemaakt en de tu berculose is een heel eind terugge drongen, maar nog telkens, ondanks allerlei maatregelen als b.v. bevol kingsonderzoek en doorlichting, steekt deze ziekte de kop op. Daarom is het zo nodig, dat wij waakzaam blijven en dat deze collecte blijft bestaan om zo te helpen de gelden bijeen te krijgen voor opsporing en uitzending van patiënten. De opbrengst komt geheel ten goede aan tuberculose lijders van onze eigen stad. Dat dit alles véél geld kost behoeft niemand U te zeggen. Daarom vra gen wij U onder het motto: „Vele kleintjes maken één grote" de col lectanten niet voorbij te lopen, maar iets in de U aangeboden bussen te offeren! Voor dit menslievende werk heb ben wij veel collectanten nodig. De collectanten moeten 14 jaar en ouder zijn. Sta een paar uurtjes van Uw tijd af en help ons de bussen gevuld te krijgen! De collectanten kunnen zich melden vrijdag, 30 maart, 's avonds van 7-8 uur en zaterdag, 31 maart, vanaf 's morgens 8 uur en verder de gehele dag aan: Steen- schuur 6. Vereniging tot bestrijding der Tuberculose - Leiden. H. J. POSTEL, Voorzitter. BEURSOVERZICHT VASTE STEMMING De internationale waarden hebben vanmiddag bij opening hogere koer sen te zien gegeven, ten opzichte van het vorige slotniveau. Philips opende op 971 2 punten hoger. Unilevers plus 50 cent op f. 183,10. Kon Olies verbe terden f 1op f. 134.70 AKU's kon den 385'.2 2 punten aan de vorige slotkoers toevoegen. Hoogovens zetten de hausse-tendentie van gisteren verder voort. Dit fonds lag op 792 ruim 11 punten hoger. Het was vandaag hoofdzakelijk het buitenland en dan vooral New York, dat voor de hogere koersen van de in ternationale waarden zorgde. Daar naast ondervond het Damrak zeer goede steun van de vaste houding die de Westduitse beurzen te zien gaven. Gedurende het verdere beursverloop nam de vraag toe waardoor Kom. Olies opliepen tot f- 135,70. Hiermede lagen de ollewaarden boven pariteit New York. Unilevers verbeterden tot f. 183.90 en Philips tot 974. AKU's daarentegen moesten op 384 een punt van de behaalde koerswinst prijs geven. Hoogovens bleven rond de 790 schommelen. Wall Street gaf gisteren kleine koersverbeteringen voor de Neder landse hoofdfondsen te zien Dit. was voor Amsterdam een goede stimulans. De leidende cultures gaven fractio- nele koersverbeteringem te zien In de scheepvaarthoek was de handel ge ring. De koersverliezen bedroegen 1 tot 2 punten. Staatsfondsen gedrukt. Aandelen Van der Grinten werden op 1700 ex 24% dividend geadviseerd, tegen gisteren 1697% cum dividend. WISSELKOERSEN Amsterdam. 28 maart Londen 10 14%—10.14%: New York 3.60% 3.60% Montreal 3.43H—3.43H: Parijs 73.581273.63%Brussel 7.24%— 7.24%; Frankfort 90.19—90.24; Stock holm 69.98%—'70.03Zürich 83.00% —83.05%; Milaan 58.08%—58.13% Kopenhagen 52.37%—52.42%Oslo 50.58%—50.63%; Wenen 13.97—13.98; Lissabon 12.64%—12.65%. Woensdag 28 maart ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned '58 44 101% 101% Ned '59 4% 101% 101% Ned '60-1 4% 101% 101% Ned '60 II 44 101% 101% Ned '59 4% 100% 100A Ned '60 4% 100 A 100% Ned '61 4% 100% loo a Ned '53 3% 96% 964 Ned Gb obi 34 82 82% Ned '47 3% 92% GL 92% Ned '51 3% 97% 97% Ned '53 I-Il 3% 95 94% Ned '56 34 94% 94% Ned '48 3% 89 88H Ned bel cert 3% 88 GB Ned '50 I-II 3% 89 88 f| Ned '54 I-II 3% 90% 90A Ned '55 13% 90% 90A Ned '55 II 3% 92% 924 Ned *37 3 91% 91% Ned G b obi '46 3 92 9m Ned dol In '47 3 92% 92% Ned Inv cert. 3 99 GB 99 GB Ned 62-64 3 994 99AGB Indiè '37 3 98% Indië "37 3 94A 94 Ned. won. bJ. *57 6 108% 108% Ned. w.bl 58 44 1014 1014 ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber Ver. HVA-mfJ A.K.U Deli Mij eert. Hoogovens eert. Philips gem bez. Unilever cert Dordtse Petr Kon P <50 A f20) Roll. Amer IMn Java China Pak KLU Kon Ned St.boot Kon Paket My Stoom Mf) Ned Niev Goudr eert v Ommeren eert Kon Rott Lloyd N Scheepv Unie NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.l en Gem. leningen 1134GB 1134GB 131% 133 384 383% 158.50 158.10 7804 788 969 971% 182.60 183.60 628% 639 133.70GL 135.50 142 141% 151% 152 70 68.80 169% 166% 159% 158% 164% 163 139% 139 316 318% 149% 148% 151% 150% A'dam '47 (3%) 3 idem 48 (3%) R'dam *52-1 (4%) ld *37 I-II (3%) Z -Holl '55 4% Bankwezen Bb N Gem 58 6% ld NWB'52 (4%) BVG rspbr f 500 BVG rspbr -52 (ndustr Obligaties Philips Doll. "51 95% 96% 991* 95% 100% 104% 100% lf 14. 94 95% 95% 95% 104% Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 12%.. A'dam '56 12%.. A'dam '56 II 2% A'dam '56 III 2% Eindhoven '54 Enschede '54 2% Den Haag *52 1 2% Idem II 2% R'dam '52 I 2% Idem n 2% Idem '57 2% Utrecht *52 2% Z.-Holl. 1957 2% Zuid-Holl '59 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstellingen Robeco Amst Bank Cultuurbank Holl Bank U eert. Ned Handelmfj Rott Bank Twentsche Bank Senembah Industrie Ondernemingen Vorige Slotkoers koers v. heden 104 86% 86% 0078 91% 91% 91A 91% B 83% B 84% 82% 94 L 96 L 95% 93% 92 91% 91% 91% 94 87% 88 1054 105% 240 e d. 412% 34 224 400 395% 343 410 Q1 1/ 1 240.— 416 33% 224% 400 400 343% 410 Albert Heyn Berkei's Pat BorsumiJ-Wehry Calvè Delft eert. ElectraJasml) K. Pap. v Gelder K. Ned. Grofsm. Holl. Constructie Ing. bur. v. BjifJ. Internatlo Int. Kunstst Ind. v. Kemp en Beg. Leidse Wolspj-y Mtlller en Co N.B. Ned. Kabelfabr. Philips pref Rott Droogd My. Sikkens Groep Ver. Touwfabr Walvisvaart Wernink's Betunij Wilton Feyenoord v. Wyk - Heringa Zaalberg Mijnbouw en petrolenm Biliton 2de r493 Kon Petr (f20) 133 Amerik. fondsen Canad Pacific R Intern Nickel Anaconda Bethlehem I Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un. States Steel Steel 720L 295 78 902 375 364 192 425 2474 217 71 160 552 475 589 305 542 975 230 L 333 144 244 78% 48 41% 57 554 80% 56% 38A 32A 70% 707 2954 78 602 367 1 426 244 2124 70% 1591* 554 478 599 305 543 985 412 994 225 L 335 964 491 133.60 24 A 77% exd. 4811 4111 55%exda. 55% 81% 574 38 321* 714

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 11