Kozakken pakten Quick Boys op valreep: 11 Rijnsburg boog voor Zwart Wit LEIDEN degradeert! NOORDWIJK AAN DE LEIDING NA ZEGE OP ZWALUWEN: 4-1 Defensie Ter Leede te sterk De Haas sloeg op liet juiste ogenblik toe Slecht spel van Ylaardingers LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG M MAART 1SM Leen Aandewiel ster van veld (Van en onzer verslaggevers) Quick Boys heeft maar gedeeltelijk revanche kunnen nemen voor de neder laag, die in de eerste helft tegen Kozakken Boys werd geleden. De Katwijkers kon den het niet verder brengen dan een 1-1 spel en naar onze mening verspeelden ze daardoor in feite hun kampioenskansen. Want Quick Boys moet nu a.s. zaterdag van Noordwijk winnen om het tot een beslissingswedstrijd tegen de roodbroeken te brengen, aannemende althans, dat die hun laatste wedstrijd tegen Spijkenisse succesvol afsluiten. Katwijkers waren oppermachtig. We zeiden hierboven, dat Quick Boys het niet verder kon brengen dan deze 1-1 stand en dat geeft pre cies de situatie weer. Want hoewel de blauwwitten vrijwel het grootste deel van de wedstrijd oppermachtig zijn geweest, was het maken van doelpunten opnieuw een kunst, die ze maar slecht verstonden. dammers geen kans kreeg. Allengs ontworstelde Quick Boys zich aan de Werkendamse druk en ging het accent op de eigen aanval leggen. Maar daarin werden Jeroen den Hollander en in mindere mate v.d. Oever node gemist, want doorzetten was er niet bij. Toch kreeg gaande weg doelman Schaddelee het drukker en drukker, maar vooralsnog bleef hij meester van de situatie. Toch werd de Katwijkse druk voortdu rend groter en de vraag was wan neer de openingstreffer zou vallen. Niettemin moest de blauwwitte de fensie voortdurend waakzaam biy- ven, want de Kozakken Boys-voor- hoede bleef met gevaarlijke uitval len volop de aandacht vragen. Uit een daarvan kon Van Duijn nog maar net redden. Aantrekkelijk LEEN AANDEWIEL De wedstrijd begon met een licht overwicht van de thuisclub, maar veel moeilijks kreeg Den Hollander niet te doen, omdat het gevaarlij ke duo v.d. Heuvel-Visser maar heel weinig gelegenheid kreeg door te stoten. Voornamelijk kwam dit om dat de nauwelijks van een griep her stelde Aandewiel de snelle v.d. Heu vel volkomen in de zak had en keer op keer hem de pas afsneed. En luk te 't nog eens 'n enkele keer Visser aan 't werk te zetten, dan zorgden v.d. Plas, de Mooij en invaller links back v. Duijn er wel voor, dat de lange aanvalsleider van de Werken- Zodoende bleef de stryd volop zijn aantrekkelijkheid behouden, ondanks het feit dat het spelpeil niet hoog I kwam en er nog al wat kleine bles- sures waren, waarvan o.a. stopper De Graaff bij de thuisclub bijna het slachtoffer was. Eindelijk, na J een half uur spelen, kwam het dik verdiende doelpunt voor Quick Boys op het scoringsbord. Uit een snelle combinatie tussen v. Duyvenbode en v.d. Plas werd de bal knap voor de Werkendamse veste geschoven waar invaller linksbinnen Koelewjjn als een vorst op zijn troon alleen stond te wachten. Zeer beheerst schoot hij de bal onhoudbaar voor Schaddelee in het doel. Voor de Katwijkers was dit het sein om de zaken nog feller aan te pakken als wilde men maar meteen de zege veilig stellen. Maar hoewel de Werkendamse goalie volop werk kreeg, bleef de stand ongewijzigd, (Van een onzer verslaggevers) Hoewel Rijnsburgse Boys in theo rie nog niet helemaal veilig is, droeg de wedstrijd Rijnsb. Boys- Zwart-Wit'28 niettemin het stempel van een van alle belang ontbloot treffen. Toch werd er voetbal van behoor lijke kwaliteit op de grasmat ge legd, vooral door de Rotterdammers, die wij toch nog steeds zien als de beste ploeg van de 2de klasss in dit seizoen. Vooral voor rust was het voor het nog vrij talrijke publiek een aantrekkelijke strijd, waarbij de Zwartwitten voor rust alle registers van hun kunnen opentrokken en kwaliteitsvoetbal lieten zien. De Rijnsburgers werden in deze periode volkomen in de defensie ge drukt, maar tot hun eer moet wor den toegegeven, dat ze niet in pa niekvoetbal vervielen. Een regen van corners kreeg de geelzwarte defen sie te verwerken, maar uit niet een daarvan gelukte het de Rotterdam mers, die het nog zonder v. d. Pols moesten stellen, te scoren. Langza merhand wist de thuisclub zich wat aan de hevige druk te ontworste len, maar typisch genoeg werden toen de bezoekers gevaarlijker, door dat ze meer ruimte kregen. Het ge lukte in die periode eindelijk aan invaller-rechtsbuiten Weststrate de openingstreffer voor zijn rekening te nemen toen hij goed door linksbin nen v. Elderen de bal voor de voe ten kreeg geschoven. Ondanks goed bedoelde pogingen slaagden de geel zwarten er niet in door te dringen tot doelman v. d. Laan, die daardoor een rustige eerste helft had. De tweede helft was nauwelijks drie minuten oud toen Zwart-'wit'28 de score tot 2-0 opvoerde. Jan Nieuwstraten was de maker van dit doelpunt, dat alle eigenschappen had om het een klassedoelpunt te noemen. Vlak daarop kreeg de thuisclub haar eerste werkelijke kans. V. d. Kwaak kreeg de bal goed toegespeeld, een oerhard schot volg de, dat doelman v. d. Laan met veel geluk toch nog op do vuist kon ne men. De strijd werd allengs van min dere kwaliteit en hoewel de Rijns- burgers verbeten bleven vechten voor een goed resultaat, lukte het niet de stand een ander aanzien te geven. De mooiste kans daarop kreeg midvoor Kralt ee kwartier voor tijd, toen hij na een prachtige voorzet alleen voor de Rotterdamse goalie kwam. Maar hij treuzelde zo lang, dat rechtsachter v. Elderen hem de bal nog van de schoen kon afpikken. Dat was de laatste kans, want in de resterende tijd paste de Zwart-Vrit defensie er wel voor op nog meei zulke presentjes weg te ge ven. Z 'cregen de Rotterdammers nog een dot van een kans de eind stand op 3-0 te brengen, maar Scherpenhuizen miste de strafschop. Het was een prettige wedstrijd, zo als altijd tussen deze twee oude te genstanders. ook al hadden Floor v. Duijn en v. Duyvenbode enkele keren bepaald pech met knappe schoten, waaruit rechtsachter v. Rijswijk nog een maal op de doellijn redding moest brengen. Aan de andere kant moest Den Hollander bij een van de spaar zame corners al zijn talenten in het geding brengen om de door Schreu- ders hoog ingezette bal boven het hoofd van Visser weg te plukken. Regende corners Na rust hield Quick Boys het of fensief tot het einde toe vol, maar wat er ook werd ondernomen, de zo zeer begeerde treffers kwamen er niet. Het regende corners, waarbij de verhouding uitgroeide tot 12-2, maar de Kozakken poort bleef her metisch dicht. En toen vijf minu ten voor tijd plotseling nog de geest over de thuisclub vaardig werd, vochten de roodbroeken dan ook als duivels. Eerst geeselde midvoor Visser met een hard schot, waarop Den Hollander zich verkeek, de lat. Drie minuten voor tjjd viel de on verdiende klap. Midvoor Visser, die de eerste beginselen van voetbal nog moet leren, maar voor doel een le vensgroot gevaar is, kreeg de bal in buitenspelpositie toegespeeld van v.d. Maas. Wel kwam Den Hollander nog uit zjjn doei, maar toen hü de fel heid miste om in te grijpen, suisde het schot meteen laag langs hem heen in doel. Vlak voor tijd kreeg Floor v. Duijn nog een prachtige kans, maar met de bal hoog over doel verdwe nen ook de laatste Katwijkse illu sies. Leen Aandewiel was de ster van het veld en scheidsrechter Roubos deed maar weinig voor hem onder. Reserves KNVB BETAALD VOETBAL Res. 2e divisie B: UVS 2DFC 2; EBOH 2—DHC 2 0-2; SW 2—Her mes DVS 2-3; RBC 2—SHS 2 1-2; EDO 2Haarlem 2 1-3; Fortuna VI. 2Baronie 2 3-1. AMATEURS Fes. 2e klasse B: Quick 2Wasse naar 2 3-0; Laakkwartier 3Celeri- tas 2 2-1; VUC 2—RFC 3 4-1; RVC 2 —DHC 4 3-1; LFC 2—HBS 2 3-3; ONA 2—VCS 2 0-0. Res. 3e klasse A: Alphen 2Roo- denburg 2 0-1; SJC 2—LFC 3 1-1; Olympia 2—UVS 3 0-4; Lugdunum 2 Woerden 2 1-2; Gouda 3Fore- holte 2 5-3. Res. 3e klasse B: Wilhelmus 2 DONK 2 2-2; Westerkw. 2—Lugdu num 3 2-2; HVV 2—HBS 3 2-0; RKAW 2—Quick 3 4-3; VUC 3— Olympia 3 2-2. ZATERDAGVOETBAL Res. 2e klasse: SSS 2—CSVD 2 6-2; Quick Boys 2NSW 2 2-0; Zwalu wen 2RWH 2 1-0; Zwart Wit 2— Excelsior M 2 3-1. Res. 3e klasse A: RCL 2Quick Boys 3 10-3; Omas 2Katwijk 2 0-2; Noordwijk 3Ter Leede 2 6-2. Res. 3e klasse B: Rijnsb. Boys 3 Noordwijk 2 1-3; JAC 2—Die Haghe 2 2-1; SHS 2—Monster 2 2-2; De Lier 2—HBSS 2 1-2. Rond de vierdeklassers zaterdagvoetbal (Van een onzer verslaggevers) De laatste volle competitieronde in de vierdeklasse A zit erop. Er resten nog enkele wedstrijden. Vorige week kwam RCL als de kampioen uit de bus gelegenheid tot feliciteren is er morgenavond in de kantine van het tennispark in Leiderdorp zaterdag viel de beslissing ook in de onderste regionen. Op Pomona nJ. leed Leiden met 01 verlies tegen Oegstgeest, dat de sportieve plicht voor de volle honderd procent ten opzichte van Katwijk hoog hield. En omdat Leiden beslist diende te winnen is dus het pleit ten nadele van de roodwitten beslecht. Het volgend seizoen speelt Leiden dus in de Afdeling Leiden! Het Roelofarendsveense Tref fers heeft er geen gras over laten groeien. Zaterdagavond versloegen de Veners de reserves van het Hilversumse UBTV met 10-0 en daarmee was het kam pioenschap van de hoofdklasse C van de Ned. Tafeltennis Boni een feit. Treffers gaat nu promo- tiwedstrijden spelen voor een plaats in de ereklasse. Op de foto: W. Heemskerk, Jacques van Ruiten en Ton l'Amie. (Foto Leidsch Dagbla<i) In evenwicht KatwijkRCL began met een hul diging van de zijde van de thuisclub. Het was voorzitter L. van Duin, die namens de oranjezwarten Van Well en zijn mannen toesprak en zijn woorden van gelukwens vergezeld liet gaan van een bloemetje. De strijd die volgde kenmerkte zich door enthousiasme enerzijds en beter voet- Ondanks afbraakvoetbal van het gewone soort heeft Zwaluwen de degradatie niet kunnen voorkomen. Dit middel heeft de Vlaar- dingers evenmin geholpen bij hun poging om Noordwijk uit te schakelen voor de strijd om de kampioenstitel, die nu in alle hevigheid woedt. De roodbroeken trokken zich niets aan van hun tegenstanders en wonnen verdiend met 4—1. Hun kampioenskan sen stijgen door deze zege aanmerkelijk. Na vjjf minuten reeds trok mid voor K. Marijt deze middag weer vrij aardig op dreef al zijn re gisters op schuttersgebied open. De Vlaardingse doelman v. d. Reijden was ondanks de grote afstand (25 meter) kansloos. Overigens dankten de gasten het aan het voortreffelijke werk van him goalie, dat zy bij rust niet tegen een veel grotere achter stand aankeken. Midvoor Marijt had er kennelijk zin in en schoot in alle standen op de Zwaluwen-veste, waar v. d. Reijden hoekschop na hoek schop moest weggeven. Trouwens hij was niet de enige Vlaardinger die de bal te pas, maar ook vaak te onpas buiten de RJnen van het veld diri geerde. Zwaluwen trachtte tevergeefs de bakens te verzetten met verre trappen door het midden, die echter door de sterke tegenwind van elk succes verstoken bleven. De Noord- wykse defensie behoefde zich daar voor niet eens overdadig in te span nen. Nog voor rust kwam Noord- wyk op 20, opnieuw dankzy K. Marijt, die feilloos reageerde op een „uitgekookte" pass van rechtshalf G. Passchier. Machteloos Na rust liet Noordwijk zich aan- vankeiyk geheel insluiten, doch de Vlaardingse aanvalslinie was volsla gen machteloos. Doelman Van Nierop behoefde slechts drie keer zijn han den uit de mouwen te steken om reddend op te treden. Na 18 minu ten kwam pas het eerste goede schot van de Noordwykse aanvalslinie. Twee minuten later stond K. Maryt zün broer Map in de weg, toen deze een formidabele rush over het gehele veld ondernam en daarby zes Vlaar- dingers met het grootste gemak pas seerde. Toen Map zyn eerste en enige opmerkeiyke daad in deze wedstryd naar behoren wilde afronden, schoot Kees hem de bal voor de voeten weg, terwyi doelman v. d. Reyden reeds in geslagen positie lag! Via de rug van rechtsback Schouten ging het leer naast. Het aantal hoek schoppen voor Noordwyk groeide dermate snel, dat men langs de iyn de telling niet meer bü kon houden. Het doelpunt, dat de zege veilig stel de, werd echter pas na een half uur geboren. J. Haasnoot rondde van dichtby eeii combinatie met K. Maryt en S. Barnhoorn af (30). Nog geen tien minuten later werd het op merkwaardige wijze zelfs 40. Map Marijt schoot tegen een tegen stander, van deze sprong de bal hoog voor het doel, waar K. Maryt, met zyn rug naar het doel, naar sprong. Doelman v. d. Reijden stopte de bal tegen het achterhoofd van de Noord wykse aanvalsleider, waarop het leer in het verlaten doel belandde. bal aan de zijde van de kampioenen. De strijdlust van de Katwykers hield de balans echter aardig in evenwicht. In de 23ste minuut was het G. Ver does, die de openingstreffer op zyn naam schreef: 1-0. Ondanks felle tegenacties van RCL werd dit ook de ruststand. Na de thee zorgde L. van Telgen in de 14de minuut voor de gelykmaker. Kort hierna was het by na 1-2 maar de kogel van de schoen van Luik kwam via binnen kant paal weer terug in het veld. Ook met zyn nog volgende schoten had de RCL-midvoor gelukkig voor Katwyk niet veel succes. Aan de andere kant toonde Van Well zich by de zeer gevaarlyke Katwykacties een betrouwbaar doelwachter. Het bleef dus 1-1. Groot was het gejuich toen even later bekend werd dat Leiden verloren had. Katwyk was dus gered! Geflatteerd SVOWLisser Boys eindigde in een geflatteerde 6-2 zege voor de thuisclub. In dit leuke duel opende SVOW door Van Heek de score, maar Koppenal zorgde na een blunder in de roodwitte defensie voor de gelijk maker: 1-1. Kort voor de rust werd het 2-1 door J. v. d. Lippe, die na een solo invaller-doelman Warmerdam passeerde. Zeven minuten na de thee werd het door Koppenal 2-2, maar door een strafschop genomen door de Blaay kwam SVOW weer voor. I Lisser Boys kwam hierna in de meer- I derheid, maar de doelpunten vielen aan de andere kant. Van Heek en I J. van der Meer (2x) zorgden voor de 6-2 eindstand. „Noodrem' Zwaluwen bleef volharden in het afbraakspel en trok daarby, meer malen aan de noodrem, hetgeen door de zwak leidende arbiter niet naar behoren werd onderdrukt. In de laat ste minuut moest doelman Van Nierop voor de vierde maal de han den uit de mouwen steken. Linksbin nen Simons (Zwaluwen) deed het ook en sloeg de bal uit Van Nierops handen in het doel. (41). De af trap was daarna nog slechts een for maliteit. Uitslagen - standen Zaterdagvoetbal 2E-KLASSE RUnsb. BoysZwart Wit 02 Kozakken Boys—Quick Boys 1—1 SpUkenisseSSS 22 Ter Leede's-Gravenz. SV 20 NoordwykZwaluwen 41 Noordwyk 16 Quick Boys 17 Kozak. Boys 17 Zwart Wit 16 Ter Leede 16 SSS 16 Rynsb. Boys 16 's-Gravz. SV 18 Spykenisse 16 Zwaluwen 16 (Zwaluwen degr.) 4 2 24 38—22 6 2 24 39—22 4 4 22 53—38 5 4 19 30—23 2 6 18 38—27 7 5 15 26—36 1 9 13 31—39 5 9 13 24—30 3 10 9 24—47 5 10 7 13—31 SE-KLASSE A MonsterLoosduinen HoogvlietExcelsior P CSVDExcelsior M HBSS—ARC De ZwerverSHS 1—0 2—2 1—2 4—1 (SHS degr.) Hoogvliet 17 12 3 2 ARC 16 10 4 2 De Zwerver 18 10 3 5 Excelsior P. 17 10 2 5 Excelsior M 17 6 5 6 CSVD 18 5 7 6 HBSS 17 6 2 9 Monster 16 3 4 9 12 Loosduinen 18 4 2 SHS 18 4 - 13 (Van een onzer verslaggevers) Het is bepaald niet de beste wed strijd van het seizoen geworden, die Ter Leede op eigen terrein tegen de 's-Gravenz. SV speelde. Toch was deze wedstryd niet helemaal van belang ontbloot, omdat de Westlan ders nog steeds een punt nodig heb ben om zich definitief veilig te we ten. De bezoekers hebben inderdaad wei alle mogeiyke moeite gedaan, om althans dat ene benodigde puntje te behalen, maar hun zwak ke voorhoede was niet in staat de yzersterke Ter Leede defensie te passeren. Daar zou trouwens deze middag heel wat meer voor nodig zyn ge weest. Het trio J. Tyssen-Zoet-H. Tyssen heeft zo knap staan verde digen, dat doelman De Vries beslist kon spreken van komkommertijd. De keren dat de Sassemse goalie han delend moest optreden zyn dan ook op de vingers van één hand te tellen. De Westlanders, die vorig jaar dankzy een yzersterk moreel en it!!™ I geweldig veel enthousiasme kam pioen werden, zullen nu wel tot het besef zyn gekomen, dat dit kam- De Nederlandse heren turnploeg, die zaterdag 7 april te Alblasserdam tegen België uitkomt, bestaat uit de volgende turners: Willy Jaegers (Wilhelmina, Bocholt), Jaap van der Sande (Astrow, Sou burg), Joost Blitz (Olympia, Am sterdam), Gerard Salle (Keizer Otto, Naarden), Kees Pruis (DOS, Amster dam) en Henk Kaaks (Kracht en Vriendschap, Renkum). Het Nederlandse rugbyteam heeft zondag in Zeist met 8—3 van België gewonnen. 40—19 31—24 64—40 40—29 33—39 36-42 31—49 34—55 27—46 4E-KLASSE A Hoekse BoysGWS KoudekerkJAC KatwykRCL Leiden—Oegstgeest SVOW—Lisser Boys 1—3 1—1 0—1 6—2 (Leiden degr.) RCL 18 12 5 1 29 SVOW 17 11 2 5 24 JAC 17 11 1 5 23 Oegstgeest 17 8 3 6 19 Lisser Boys 18 7 3 8 17 Koudekerk 16 7 2 7 16 Hoekse Boys 17 6 3 8 15 GWS 18 3 5 10 11 Katwyk 18 5 1 12 11 Leiden 18 4 1 13 9 Sleutelloop met felle duels Steijlens tactiek mislukte De ruim honderd atleten had den eigenlijk maar één klacht: niet genoeg kleedruimte! Inder daad is het geen pretje met z'n allen in twee hokjes voor totaal vijftig man. Maar ook de Hol landleiding stond hier machte loos. Voor het overige niets dan lof voor de interessante wed strijden, die de Leidenaren de vrij talrijke bezoekers brachten. Verdiende zege pioenschap een uitschieter is geweest. Voor rust is ook de Sassemse voor hoede niet tot grote dingen geko men, omdat de S.V. defensie ook al weinig gelegenheid tot schieten gaf. Zodoende valt er van de eerste helft al heel weinig te vertellen. Na rust kwam er meer leven in de roodgele brouwery. Dick v. Bie zen zal in de rust hebben gedacht, dat het nu maar eens moest gebeu ren en al dadelyk na hervatting kreeg hy de bal op de rand van het strafschopgebied te pakken. Met een Krachtig afstandsschot deponeerde y nummer één in de touwen en dat was meteen het voorspel van een flink Ter Leede offensief. De roodgelen bleven stevig in de aan val en de WestJandse defensie kwam onder hoge druk te staan. Wel kon men het nog een minuut of tien klaren, dank zy het systeem „weg is weg", maar toen was er geen hou den meer aan. Wim van Biezen wilde niet voor zijn broer onderdoen en toen Kees Molenaar op rechts een fraaie voorzet lanceerde, pikte v. Biezen de bal op, wrong zich door de 's-Gravenzandse defensie en passeerde de invallerdoelman incluis. Dat was 2-0 en van het overige valt niet veel meer te vertellen. Ter Lee 50—28 37—21 57—31 35—35 47—44 - 4240 konden geen enkel systeem in hun 314o aanvallen brengen en daar Zoet c.s. 3143 I er niet aan dachten om te wijken, 23—38 bleef de 2-0 stand tot het einde toe 31711 gehandhaafd. KoudekerkJAC werd een ver diende 1-3 zege voor de beter spe lende Hagenaars. In de eerste helft kwam JAC door De Groot in de 10de minuut on 0-1. Dit werd ook de rust stand. Spoedig na de hervatting was het wederom De Groot die scoorde (0-2), maar Janus Zweeris zorgde voor de 1-2 stand. In de slotfase j stelden de Hagenaars de zege defi nitief veilig door een treffer van hun midvoor: 1-3. Wat futloos Hoekse BoysGWS kenmerkte zich door een enthousiast spelende Boys- ploeg en een wat futloos optredend GWS. De eerste helft kwam zonder goals. Na de thee zorgde linksbuiten Van Westen met een magnifiek doel- punt voor de openingstreffer: 1-0. Deze goal was, naar later bleek, net genoeg voor de 1-0 zege van de thuisclub. De aanval van GWS liet n.l. de nog volgende kansen om nog geiyk te maken o.a. Van Keste- ren leiyk liggen. Het was een ware opluchting voor de Sassenhei- mers toen bekend werd dat Leiden verloren had. Zo werd toch nog op gewekt de terugreis aanvaard. Felle strijd LeidenOegstgeest sloot na felle, doch wel sportieve strijd af met een 0-1 zege voor de roodgelen. De thuis club startte met wind mee en was dan ook wat sterker. De Oegstgeest- doelman Hillebrand voorkwam echter door een fraaie save een doelpunt van de roodwitten. Aan de andere karnt hielden paal en lat na inzetten van Jansen en Voorveld ook het Leiden-doel schoon Na de rust was het woord aamvamkeiyk aan Oegst geest en in de 15e minuut liet links- bulten Piet Jansen 0-1 aantekenen. Dit werd ook de eindstand, want hoe wel Leiden hierna meit inzet van alle krachten vocht voor een beter resul taat zette een en ander geen zoden aan de dyk. Het bleef dus 0-1 en hiermede was het pleit voor Leiden beslecht. In de overige races kon men ge nieten van scherpe duels. Bepaald opwindend was de stryd om de to taaloverwinning in de CD-klasse, waar de sterke D-klasser Van Ger- ven dacht z'n wekelykse zege te be halen. Maar de 20 meter voorsprong die de Lissenaar had opgebouwd, werd door C-klasser Klinkenberg te niet gedaan en met nog 300 meter te lopen vocht hy zich naast de Spar taan. Door zich op de finish voorover te drukken won Klinkenberg de» race! Dergeiyke duels hadden ook reedi plaatsgehad tussen de C-junioren Spek (Fortuna) en v. d. Burg (SIOS) en tussen de B-Junioren Bergmans en Eykenboom, beiden ALO-Rotterdam Dat de 2400 meter voor A-junioren gewonnen zou worden door Piet Ree- len van de Spartaan (Lisse) was niet aan twijfel onderhevig. Door verstan dige opbouw dus niet wekelijk; het onderste uit de kan te wilier hebben kan zyn vereniging en df afdeling Leiden nog veel plezier van deze talentvolle knaap beleven! De uitslagen: Jun. C - 1200 meter: 1. Spek (For tuna) 3.38.2; 2. v. d. Burg (SIOS) 3.38.2; 3 W. Kortekaas (Spartaan) 3.41.8; 6. R. Strik (Holland) 3.52.1. Jun. B - 12 meter: 1. Bergman (ALO) 3.31.8; 2. Eykenboom (AL0) 3.32.—; 3. vyfwlnkel (AV '40) 3.365; 4. K. de Greef (S L) 3.41.2. Jun. A - 2400 meter: 1. Beele: (Spartaan) 6.39.8; 2. Weverlinf (Sparta) 6.47.6; 3. Warmerdan (Spartaan) 6.50.9; 4. A. Brugma: (Bataven) 6.53.9. Senioren - 4800 meter A: 1. Df Haas (Holland) 13.03.6; 2. Steylei (Shell) 13.30.—; 3. Clement (TIT 14.02.—. Idem - 4800 meter B; 1. Broe (Trekv.) 13.44.8; 2. Verwey (AAA 14.03.—; 3. Koster (Trekv.) 14.06.- Idem - 4800 meter C; 1. Klinken berg (AV '40) 13.56.—; 2. Steenhova (PP) 14.05.4; 3. H. Kraan (Bataveni 14.40.4; 4. J. Rewyk (Spartaan) 14.44.6. Idem - 4800 meter D: 1. v. Gerva (Spartaan) 13.56.—; 2. Keizer (Suo mi) 14.19.3. H. Smit (Fortuna! 14.20.—. Klassement „De Sleutels": 1. Spar taan (Lisse) 26 pnt; 2. Bataven (Lei den) 29 pnt. Zaterdagelftal tegen Wilhelmina PIET DE HAAS Het prille voorjaarsweer was ook uitermate geschikt voor het houden van een veldloop. De vechtlust van de deelnemers gaf extra cachet aan deze traditionele wedstryd. „En NU dóórgaan Piet Schril klonk de kreet op uit de ke len van de vele supporters van de Noordwyker, maar het was eigeniyk niet nodig! Want het tactisch ni- zicht van de oranjebroek is jaar na jaar verbeterd en toen hy in de voor laatste ronde op gemakkelyke wyze een vyftal meters voorsprong nam, begreep hy dat rivaal Aad Steylen geen antwoord meer zou hebben op alles of niets demarrage. Met een lachend gezicht begon De Haas met een voorsprong van honderd meter aan de vierde en laatste ronde Weinig kans Overigens gaven de meeste insiders vóór de start de Noordwykse „tem- pobeul" niet veel kans tegen diezelf de Steylen (Shell, Rotterdam). Deze man die een tyd van 1.50.4 op de 800 meter op zyn naam heeft staan, staat bekend als een taaie volger. Om De Haas klein te krygen gokte Stey len's coach Jan W >urg op de sprint- Het bondszaterdagelftal, dat woensdagavond a.s. in De Vliert te Den Bosch uit zal komen tegen Wil helmina is als volgt samengesteld: Doel: Woudsma (DES Nijverdal); achter: Korving (SHS) en Koelewijn de vergenoegde zich ermee de be- j (IJsselmeervogels)midden: Verburg los gelopen en met vele tussensprints zoekers te laten komen. Maar dezen i (CSCA), Visser (Heersjansdam) en leidde Steylen de eerste helft van Van Duyn (Quick Boys): voor: Van het parcours. Het gezegde van de be- Hal (DOVO), Nieuwstraten (Zwart Wit '28), Van Duyvenbode (Quick Boys), Van Elderen (Zwart Wit '28), en Slagboom (De Zwerver). ipaciteiten van zyn pupil. De Haas móést in de eerste ronden worden kende gegraven kuil was hier echter van toepassing. Want toen De Haas het in de derde ronde eens probeerde was Steylen uitgeblust. 'OETBAL. Doelman v. d. Marl redde ARC (2-1) (Van onze correspondent) Door ziekte van doelman Val Horzen stond in de wedstrijd ARC-HBSS de bekende Van dtf Mark weer eens onder de lat en hi heeft in deze ontmoeting bewezd het doelmansvak nog niet verleerd M zijn. Het was in niet geringe mali aan hem te danken dat de Alphena- ren een 2-1 zege uit Schiedam kon den wegslepen. In het eerste kwartier zag hetJf voor ARC by zonder somber uit. flf HBSS voorwaartsen marcheerden mrt rechtiynige combinaties direct op Van der Mark af en de gepantserdi verdedigingslinie van ARC had nog al wat moeite zich staande te hoii' den. Na een kwartier speelde aan voerder Timmer de bal met de hanl In het doelgebied en de strafschop werd feilloos ingeschoten. ARC slof! gelukkig heel snel terug. Twee minu ten daarna kopte Gys Versluis etf voorzet van Ram in het Schiedam» doel en dat betekende dat de Ah phense supporters iets ruimer kon den ademhalen. Na de rust tracht» HBSS de Alphenaren onder de vod te lopen maar Van der Mark trd als een magneet de schoten, c* men afvuurde, naar zich toe. Hd succes viel aan de andere kant. Vil- kenburg drong door de Schiedam- se achterhoede, trok op de doellij de bal scherp voor de voeten van Cci Versluis, die rustig langs de HBSS- goalie schoot. Dat was 2-1, een z# kostbare voorsprong, die ARC op i' haar eigen manier stevig vasthield De Zweed Joakim Bonnier en d' Belg Lucien Bianchi hebben zat«- dag met een Ferrari de twaalf uul race van Sebring gewonnen.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 6