ZOET onderhoudsmonteur Kunstzinnige vorming eist ook een plaats op in het onderwijs Erhards rede: 'n steen in Westduitse vijver Circa 200 miljoen om Schiphol van alle gemakken te voorzien Arbeid geen doel op zichzelf Socialist Deist belichtte standpunt van de werknemers SHOW VAN 1962 CHRYSLER, - MODELLEN van 28 maart tot en met 4 april van 9.00 tot 21.00 uur MATRASSEN JONGEDAME H'-f LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 26 MAART 1962 Conferentie in Amersfoort (Van onze speciale verslaggever) „Doorgaan! Het project moet op gang gehouden worden. Deze confe rentie is geen uitdovende vlam, maar een verwarmend vuur." Deze en andere geestdriftige reac ties vielen zaterdagmiddag in het Evert Kupersoord te Amersfoort te beluisteren aan het slot van de twee daagse conferentie, welke door de „Werkgemeenschap voor vernieuwing van opvoeding en onderwijs over de kunstzinnige vorming van de jeugd" was belegd. Aanleiding vormde het verleden jaar verschenen gelijkna mige rapport van een staatscommis sie. De voorzitster, mevrouw H. W. Boersma-Smit, herinnerde eraan, dat de kritiek op dat werkstuk lang niet mals is geweest, maar dat het zijn nut reeds heeft bewezen door de vele reacties, welke het heeft opgeroepen, o.m. deze bijeenkomst. Dat kwam inderdaad tot uitdruk king in de grote opkomst: meer dan 200 vertegenwoordigers van wel 80 organisaties van alle mogelijke rich tingen en gezindten op het gebied van opvoeding en onderwijs. Staats secretaris mr. Y Scholten kwam reeds zaterdagmorgen luisteren naar de algemene discussie door de woord voerders van 12 gespreksgroepen. De bewindsman kwam 's middags even eens onder de indruk van het mees terschap. waarmee prof. dr. R. C. Kwant OESA niet alleen de conclu sies, maar ook de sfeer van de con ferentie in een breedgebouwd betoog samenvatte. „Ik ben benieuwd naar het optreden van deze pressiegroep", zei de staatssecretaris na afloop. De bezielende woorden van prof. Kwant hebben de aanwezigen beves tigd in hun overtuiging, dat de „mu zische ontplooiing" wat een betere term werd gevonden dan kunstzin nige vorming van het kind een eigen, geintegreerde plaats dient te krijgen in het onderwijsstelsel en in de buitenschoolse vorming. Ons on derwijs", aldus prof. Kwant, „Is ra tionalistisch; het draagt een sterk opleidend karakter als uitvloeisel van het wetenschappelijk arbeidsbestel in de westerse wereld. Arbeid is echter een middel en geen doel op zichzelf. De mens moet er ook bovenuit kun nen stijgen. Dankzij dat wetenschap pelijk arbeidsbestel zijn een vrije za terdag en algemene vakanties moge lijk geworden. De mens heeft tijd gekregen zich aan de wezenlijke waarden van het leven te kunnen wijden". Niet aangepast Aan die nieuwe situatie is ons on derwijs echter nog niet aangepast. Het gaat erom de jonge mens thans zo op te voeden, dat hij van zijn vrije tijd ook een zinvol gebruik kan maken. Hij moet de smaak beet krij gen van de kunstzinnige ontplooiing, het voeren van een zinvol gesprek, het zinvol feestvieren. Daardoor moet er een nieuwe geesteshouding ont staan en dat is het grondprobleem dat ons heeft bijeengebracht, aldus spreker. De hoogleraar zag wel een aantal problemen: hoe zal men de docenten aantrekken. Hoe zal men bij de kinderen eigengeaardheid en smaak respecteren en hoe kan men de veelzijdigheid der kunstzinnige vorming combineren met de beperkte beschikbare tijd? Bij de schoolvrije jeugd rijst de vraag hoe men die be reiken moet en hoe die instituten te financieren. Tegen verzuiling De gemeenschap zal dienen te er kennen, dat hier een wezenlijk deel van de opvoeding en dus een taak voor de gemeenschap ligt. Onder ap plaus van een deel der aanwezigen verklaarde deze rooms-katholieke hoogleraar zich tegen een verzuiling van de docentenopleiding voor de kunstzinnige vorming: dat zou slechts betekenen, dat vele streken daarvan verstoken zouden blijven en dat er teveel scholen met te weinig niveau zouden komen, waardoor het geheel weinig effect zou sorteren. Toch vond de spreker het niet nodig, dat men met de praktische aanpak van het werk wacht tot alle kwesties theoretisch zijn opgelost. Het leven is altijd vooruit op de theorie, het geen niet wegneemt, dat er veel aan research zal moeten worden gedaan. Prof Kwant resumeerde tenslotte de opgaven, welke thans moeten wor den verwezenlijkt. Laat de wetgeving voldoende ruimte voor de kunstzinni ge vorming. Hoe kan de financiering van de be staande en nog op te richten insti tuten worden geregeld? Zullen de onderlinge coördinatie en informatie door een tijdschrift moe ten worden bevorderd? Hoe dient de werkgroep te worden samengesteld, teneinde de resultaten van deze conferentie niet verloren te laten gaan? Chef van de Bonner veiligheidspolitie gearresteerd (Van onze correspondent te Bonn) De chef van het politieke commis sariaat van de Bonner Politie, Heu- chert, is vorige week onder strikte geheimhouding gearresteerd, aldus is het afgelopen weekeinde bekend ge worden. Wat Heuchert precies heeft misdreven is echter nog onbekend. Er gaan geruchten, dat hij het slachtoffer zou zijn geworden van chantage door Oostduitsers. Andere stemmen spreken echter van mense lijk tekort schieten van Heuchert. Zijn misstappen zouden meer in par ticuliere sfeer te zoeken zijn. Heuchert had tot taak voor de vei ligheid te zorgen van belangrijke buitenlandse zowel als van bin nenlandse politici, die bezoeken aan Bonn brachten. Zo leidde hij nog kort geleden alle veiligheidsmaatre gelen bij de bezoeken van de Ame rikaanse minister van Justitie Ro bert Kennedy en de Perzische pre mier Amini. Ook was Heuchert met zijn man nen vaak dicht bij Adenauer om de ze te beschermen bij ontvangsten. De politiecommissaris ging door voor een zeer succesvolle agentenjager. Hij was op de hoogte van veel ge heimen op het terrein der interna tionale spionage. Het is gedaan met de sociale rust (Van onze correspondent in Bonn) De kringen in West-Duitslands economische wondervijver, die zijn ontstaan door de alarm steen van minister Erhard, wor den steeds wijder. Het ziet ernaar uit, dat het voorlopig gedaan is met de rust in de sociaal-economische sector van de Bondsrepubliek. De fronten van voor- en tegenstanders van Erhard tekenen zich duidelijk af De passagiers, die zich over enkele jaren op het nieuwe naar de rijksweg Amsterdam-Den Haag ver plaatste Schiphol uit het moder ne stationsgebouw naar de vliegtui gen begeven, zullen niet meer behoe ven te lopen, maar worden per lopende band (zg tapis-roulant) au tomatisch voortbewogen. Die lopende banden zullen zich op de eerste ver dieping bevinden van de aanlegstei gers voor de vliegtuigen, ofwel de „pieren'.' Dit is een der details, die de di rectie van de luchthaven Schiphol zaterdag bekend heeft gemaakt over het reeds jaren in de pen zijn de tangentiële uitbreidingsplan, dat voorziet in een groot, geheel nieuw verkeersareaal, waar omheen een een viertal banen van elk 3300 me ter als raaklijnen tangentiëel) is gegroepeerd. Twee daarvan zijn reeds in gebruik, de derde is in aan leg. Deze zal de nieuwe nog over een afstand van 4 km om te buigen rijksweg Amsterdam-Den Haag krui sen. Dit houdt in, dat de rijksweg met een tunnel onder de baan zal worden doorgeleid. Hoogteverschil Het nieuwe stationsgebouw, dat dus veel dichter bij de rijksweg zal liggen dan het huidige, zal drie ver diepingen tellen en binnen haar mu ren worden aankomende en vertrek kende reizigers door middel van hoogteverschil gescheiden gehouden. Zodra de aankomdende passagiers op de lopende banden uit de vlieg tuigen het gebouw bereiken worden zij op roltrappen naar de begane grond gebracht. Maar de transito passagiers blijven boven, d.w.z. op de eerste verdieping, waar zich ook de vertrekkende passagiers vervoegen. Deze laatste behoeven geen trappen te bestijgen, want in navolging van het systeem dat Pan American Air ways op Idlewild toepast, zal de aanvoerweg naar de achterkant van het stationsgebouw geleidelijk om hoog gaan, zodat bussen en auto's reeds op de eerste verdieping komen voorrijden. Via beweegbare luchtbruggen zijn de „pieren" verbonden met de vlieg tuig in- en uitgangen. De bagage van de vertrekkende passagiers gaat na afhandeling via transportband naar een souter rain, waar zij wordt gesorteerd en van waar zij met bagagewagens langs de pieren naar het desbetref fende vliegtuig wordt gebracht. Ook de bagage van aankomende passa giers wordt naar dit souterrain ge transporteerd. Vandaar gaat deze na sortering per transportband omhoog naar de begane-grond-verdieping, waar zich immers de aankomsthal zal bevinden. In de eerste ontwikkelingsfase zullen langs de pieren 25 opstel plaatsen voor vliegtuigen beschik baar zijn, maar met toekomstige uitbreiding is rekening gehouden. Bezoeherscen trum In de buurt van het stationsge bouw hoopt men een apart bezoe kerscentrum op te trekken, waarin recreatie een grote rol zal spelen. Hier zullen o.a. een rondleidingsge bouw, een rondvluchtenstation en het Nationaal Luchtvaart Museum, dat tegenwoordig Aeroplanorama heet komen. Om de stroom van be zoekers te scheiden van die der pas sagiers zal een speciale weg naar dit recreatiecentrum leiden. Behalve dit centrum voor lucht havenbezoekers, zal ook de derde ver dieping van het stationsgebouw en het dak van de overdekte pieren ten hoeve van bezoekers worden inge richt. Zij kunnen daar, zowel over dekt als onoverdekt, genieten van het uitzicht over het verkeersplatform en het banenstelsel en er verversin gen gebruiken. De verbinding tussen het nieuwe areeal en de Rijksweg zal worden gevormd door een complex van toe- en afvoerwegen op ongelijk niveau, in de vorm van een z.g. krakeling, zodat de rijksweg op dat punt krui- singsvrij blijft. Er zullen aparte we gen zijn voor aankomende en ver trekkende passagiers, maar ook voor personeel en betalende bezoekers van de luchthaven. Herboren Dicht bij het stationsgebouw zal een 10 verdiepingen hoog admini stratiegebouw verrijzen met een be manningscentrum. Een derde ge bouw zal de luchtverkeersbeveiliging huisvesten naast de plaatselijke ver keersleiding. Deze laatste zal worden ondergebracht in de aangrenzende 53 meter hoge verkeerstoren. In te genstelling tot de huidige situatie zal de controle van het verkeer op de grond niet worden uitgevoerd door verkeersleiders in de verkeers toren, maar door platformverkeers leiders. Bij slecht zicht zullen zij werken met airport surface move ment radar. Het herboren Schiphol, dat circa 200 miljoen gulden zal kosten, zal naar men hoopt tegen de groei van het luchtverkeer zijn opgewas sen. Verwacht wordt, dat op onze luchthaven in 1975 ongeveer 4 mil joen passagiersbeweginen met kwartierpieken van 870 passagiers zullen worden geregistreerd. Per uur rekent men voor dat jaar op de drukste tijdstippen van het etmaal op 33 vliegtuigen. De verwachting voor het vrachtvervoer ligt tussen 200.000 en 300.000 ton per jaar en vermoedelijk zal het aantal bezoe kers van de luchthaven, dat het vo rig jaar ruim 1 Y% miljoen bedroeg te gen die tijd bijna verdubbeld zijn. Met die verkeersstroom heeft men uiteraard terdege rekening gehou den. Er zal parkeerplaats zijn voor 5000 auto's, er is vlak bij het sta tionsgebouw een autobusstation ge- jrojecteerd en tenslotte is er ruim te opengehouden voor een onder- i grondse spoorweg naar een eventu ele nieuwe verbinding Amsterdam- I Den Haag-Rotterdam. en een harde strijd tussen werk nemers, werkgevers en regering staat voor de deur. Voor de televisie is de socialist dr. Heinrich Deist vrijdag j.l. tegen Er- hards sombere uiteenzetting over de economische toestand van leer ge trokken. In de jaren 1959 en I960 is er door de ondernemers ontzagwek kend verdiend, aldus Deist. De ar beiders noch de consumenten heb ben daar veel profijt van gehad. In de goede jaren stegen omzet, pro- duktie en winsten sneller dan de lo nen. Alleen in 1961, toen de econo mie een moeilijke tijd beleefde, was dat niet zo. Maar toen haalden de werknemers eigenlijk alleen in wat zij achter waren geraakt, aldus Deist, die ook de verdere looneisen volledig gerechtvaardigd achtte. De regering zegt, dat de produk- tie slechts vier procent zal stijgen in 1962 en dat looneisen, die daar bovenuit gaan, onverantwoord zijn, aldus Deist. Maar vergeten wordt, dat de prijzen dit jaar waarschijn lijk 3 procent zullen oplopen en dat de regering zelf op een stijging van het nationale inkomen van 7 pro cent rekent. De huisvrouwen drei gen hier het slachtoffer te worden, zo meende Deist, die verder pleitte voor een jaarlijks economisch be richt van de regering aan de Bonds dag, zodat werknemers en werkge vers weten welke weg voor hen ligt. Dat ook de werkgevers de weg moet worden gewezen blijkt steeds duide lijker uit uitlatingen van de Bonds regering Erhards toespraak was ze ker niet alleen bedoeld tegen de ar beiders, zo kan men horen, ook al was de minister zeer verontrust over de looneisen in de staalindus trie bij de ambtenaren en in de bouwwereld. Erhards rede was ook gericht te gen de ondernemrs, die met hun orderportefeuille in de hand, maar nieuwe tariefafspraken maken zon der aan de toekomst te denken. De loonsverhogingen in de metaalindu strie en bij de chemische bedrijven jachtte Erhard ook van de kant van de werkgevers onjuist. Zijn televisie- I rede was vooral bedoeld om het ta- I boe te doorbroken, dat hangt over de stelling dat tariefpartners de loonstrijd moeten uitvechten. Volgens de minister is het. echter onverantwoord het economische wel zijn geheel in handen te geven van belangengroepen, die zo weinig ver der vermogen te zien dan het mo ment van onderhandelingen zelf. Prof. Erhard schijnt in deze kwes tie verzekerd te kunnen zijn van de steun der gehele regering. Adenauer had al een economisch alarmsein gekregen van zijn vriend de bankier Pferdmenges, en van zijn „halve kroonprins" Krone. Als een bom sloeg vooral het bericht in dat in februari van dit jaar het export overschot slechts 8 miljoen mark bedroeg tegen 852 miljoen het vorige jaar februari! In de twee eerste Eerste kievitsei voor koningin Te Soestdijk is zaterdagmid dag het eerste kievitsei aangebo den aan de Koningin. Het ei was 's middags gevonden door de 25-jarige heer F. J. Wijnbergen uit Nijbroek (gemeente Voorst). De heer Wijnbergen vond het ei, nadat hij in de buurtschap Geere een kievit gezien had in een weilandje. Even later bleek hem, dat de vogel juist een ei had gelegd. Juist toen burgemeester G. W. J. baron van der Feltz met de heer Wijnbergen naar Soestdijk zou reizen, meldde zich nog een vinder met een kievitsei. Dit ei was gevonden door de jongeman Mulder uit de gemeente Voorst, die de primeur dus net heeft gemist. Zijn ei is in een doosje mee gegaan naar Soestdijk. Ook in Barneveld en Poortugaal zijn kievitseieren gevonden. DeKarei Doorman' in (le Necl. Antillen Op 22 en 23 maart heeft de „Karei Doorman" een bezoek gebracht aan St. Eustatius en St. Maarten. Het bestuurscol lege en de gezaghebber waren voor de ontvangst aanwezig. De commandant en andere officie ren van de „Karei Doorman" hebben daarna een rit over St. Eustatius gemaakt en werden ten huize van de administrateur, de heer Buncamper, ontvangen. Enige tüd later vertrok het gezel schap. onder wie ook gezagvoerder Beaujon, per helikopter naar Saba. Onder grote belangstelling landden drie helikopters tegelijk op Flatpoint, waar zich reeds een grote menigte verzameld had. Ook hier werd aan de commandant en enkele officieren een rondrit aangeboden. 's Middags vertrok de gezaghebber wederom per helikopter naar de „Karei Doorman", die inmiddels uit St. Eustatius vertrokken was en vlak onder de noordkust van Saba voer op weg naar St. Maarten, waar het schip 's middags voor anker ging. De „Karei Doorman" zal van 28 tot 31 maart een informeel bezoek bren gen aan de havenstad Norfolk in de V.S. De „Karei Doorman" wordt om streeks 18 april in ons land terug verwacht. maanden van dit jaar leverde de handel met het buitenland de Bondsrepubliek slechts 41 miljoen mark op, tegen 1,27 miljard het vo rig jaar. Voorts verontrustten de li beralen Adenauer met de mededeling dat de prijzen in de bouwindustrie zo schrikbarend gestegen waren, dat Zwitserse en Nederlandse be drijven in het Rijndal overal bouw opdrachten wegsleepten. HOOFDDEALERS: IMPERIAL CHRYSLER PLYMOUTH VALIANT KONINGINNEGRACHT 1b - DEN HAAG - TEL. 070-18.51.65 Vrijblijvend proefrit. Zaterdag en zondag ook geopend. HANSENSTRAAT 71—77 LEIDEN vraagt voor spoedige indiensttreding een (15 a 16 jaar), voor eenvoudige administratieve werkzaamheden. 5-daagse werkweek Schriftelijke sollicitaties worden gaarne tegemoet gezien aan bovenstaand adres. Mondelinge sollicitaties elke dag tussen 10—18 uur. GEZOND GLANZEND HAAR Koninklijke Zeep-, Eau de Cologne* en Parfumerieënfabriek v.h. SANDERS CO., LEVENDAAL 30—42 LEIDEN Als assistent van onze technische dienst kan geplaatst worden een bekwaam en allround Geboden wordt: goede, prettige, vaste werkkring. Verlaagd wordt: ijverig en accuraat vakwerk. Sollicitaties uitsluitend persoonlijk aan de fabriek heden avond en morgenavond tussen 6 en 9 uur. SLEUTELTJES GEVRAAGD Gevraagd net persoon, boven 40 laar. voor huls- en tuin werk, 6 ochtenden per week. van 812.30 uur Brieven bur van dit blad no 3688 k. Ouderwetse witte soepter rines en Juskommen met dek sel. Mahonie wastafels en nachtkastjes met marmeren blad. Voorts alles uit groot moeders tijd, zoals hangende petroleumlampen, meubelen, kristal, koper- en tlnwerk enz. Br. bur. v. d. blad no. 4279 k. Valkeniburgseweg 19 A, Katwijk a/d. Rijn. Tel. 01718 - 2843. Na 18.00 uur 3587. BIJverdlenste-tlppen voor thuiswerk, folders enz. enz. lal.: Postbus 21. H.I. Ambacht. Gevraagd typiste voor enige maanden. Volledige dagtaak. Geh. geen bezwaar. Aanmel dingen; Uitzendbureau De Ko ning J""- 31711 Verpleegster zoekt vr\J huisje ot woonruimte bij dame of echtpaar, buiten de stad. Br. bur. v. d. blad no. 4325 k. Onderwijzeres zoekt vrije zonnige ongemeub. kamer met kook- en stookgelegenheld. Br. bur. v. d. blad no. 4334 k. Gevr. zlt-slaapkamer met iken of ■Je. dame. Brieven bur. van keukentje. door eenvoudige blad onder no. 4337 k. f Gevraagd hulshoudster voor en n„ bij lnv. bejaarde dame. Liefst boven de 40 jaar. Br De Groot, Haarlemmerweg 49 B. Lelden. J| Gevraagd net kosthuis voor rle van onze werknemers. Brieven met opgave aan ons kantoor: Oude Varkenmarkt28 Naaister voor onze tentma- kerlj, vast werk. prettige werk kring. H. R. Troost, Haven 14, Lelden. Zeilboot gevraagd; Flying unior Stern of andere van ongeveer die grootte, v. d. Kleyn. Box 143, Lelden. Gevraagd stalling voor klei ne auto. Flat 600, omgeving Herengracht. Brieven bur. van dit blad no 4424 k. Huish. hulp gevraagd voor ae morgenuren of enkele da gen per week. Warmonderweg 46. Tel. 22349. Zelfstandige hulp gevraagd voor 2 ochtenden per week. Mevr. Tlbboel, Oude Vest 33. Tel. 20420. Een gebruikte elektrische naaimachine te koop gevraagd. Rijnsburgerweg 50. Tel. Flinke werkster voor 4 och tenden ln de week gevraagd. Rijnsburgerweg 50. Tel. 25997. Gevraagd flinke werkster voor 2 ochtenden per week. Mevr. v. Loenen. Fred, va<n Eederulaan 55. (Haagwegkwar- tier). gS Heer, over veel vrije tijd be schikkend. zoekt huiswerk. Geen folder bezorging. Brieven bur. van dit blad no. 4435 k. B Gevraagd aan zee, voor ge- n, 2 volw. en 2 kinderen, kamers met vrije keuken, voor periode van 21 Juli4 aug. Brieven met prljsopg. aan het bur. vaai dit blad no. 4436 k. Kosthuis gezocht, omgeving stad of centrum Lelden. Brie ven bur. v. d. blad no. 4442 k. Nette heer zoekt gemeubi leerde zlt-slaapkamer. Brieven bur. van dit blad no. 4441 k. EAutogenlsch cn elektrisch sbedrljf vraagt laswerk. Ijzer, koper, messing, aluminium. Lammermarkt 48, Lelden. Spoed. Gevraagd, tijdel ijk, torim' RIJ 55. Tel. 33623. Rijschool Hendriks. Leliestraat AANGEBODEN Met een auto, gehuurd bi) garage Tlp-Top geniet U vol op Keuze uit Mercedes. Volks wagen. Taunus en V.W -busies St.-Aagtenstxaat 14 tel 25709 Schoonmaakartikelen. Bors tels, bezems, verf- en wit kwasten, raam- en vloerwls- sers, sponzen en zemen, eerste kwaliteit tegen onze bekende lage prijzen. Het Emaillehuls, Haarlemmerstraat 160 en 165 b Sterke hulshoudtrappen, 4 treden 7.80, tot 10 treden, voor iedere trede hoger. 1.95 meer. Met platvorm, 2.45 jser hogei 2.45 per trede. Met volle garantie. Alle treden ;eschroefd. Het Emaillehuls, ïaarlemmerstraat 160165 b. »emlappen met volle ga- 1.98. 2.40. 2.98. 3.25. 3.75 Zeem rantie 4.45 enz. Grote auto- of win- kelzemen 7.50. Het Emaille huls. Haarlemmerstraat 160 en 165 b. Bouw- of verbouwlngsplan- nen? Vraag eens prijsopgaaf bij Jac. Stouten, Aannemers bedrijf, alleen Schelpenkade 23 tel 2l7ól, Leiden- B Rijschool Frans Goddijn geeft u een snelle dus voor delige opleiding in nieuwe Opel Ook theorielessen. Madoera- straat 29 Garenmarkt 5. tel. 34430 Nachtelijke tobberijen. Cal- ma Dragées brengen overspan nen zenuwen tot rust. i 2. bij elke drogist. H 50 gebruikte snelbrommers, alle merken en prijzen. Finan ciering mogelijk. Tevens rijwie len als nieuw, met garantie. Tempo, Groenmarkt, hoek Schoolstraat 2, Den Haag. Heren polsnorloges, 17 st. anker, schokvrij, onbr. veer, waterproof, koopt U bij ons met garantie en goede service voor f 29.75. De vakzaak v. d. Water Haarlemmerstraat 207. Con tante verkoop. Uw voordeel S Autorijschool Roman, gedl- om. ANWB- en vakgroepin structeur. Ook het adres voor het verlengen van Uw rijbe wijs. Seringenstraat 26. Telef. 23112, Leiden. Zaanse Friese staart- en stoelklokken, schippertje, mo derne Jung'nans wand- en schoorsteenklokken, koekoeks klokken, keuken- en kantoor- klokken vindt U in enorme keuze bij: W. Brouwer. Horlo- ger, Haarlemmerstraat 23. Tel. 22076, Lelden. BDe grootste keaze merkhor ges: Omega, Alpino, Pontlac en Junghans vindt U bil: W. Brouwer, cedipl. horloge maker, Haarlemmerstraat 23. Tel. 22076. Lelden. B Nieuwe auto's zonder chauf- ur. Steeds de nieuwste mo dellen. Ook Volkswagenbusjes. Wlnterprijzen. Garage Werk hoven, Maredijk 34 a, tel. 22300 - 32735. Dak herstellen, 34058 bellen. Ook goten, dakkapellen, mas- tiekdaken. Reparatie, onder houd. Metsel- en timmerwerk. N. Stouten. Va-lerlusstraat 102. Ook bulten Lelden. r| zlg-/.ag naaliUiK nines vanaf 350.-, met 3 jaar garantie en gratis les aan huls. P. J. v. Steljn, Nieuwe Rijn 46 B. Lei den. Voor al Uw lompen, papier en metalen naar P. Voorzaat, Caeclllastr. 49, hoek Lljsbeth- steeg. Telef. 26574. WU halen S| Hard- en zaclitboard, tegel- oard, spaanplaat. geperfo reerd hardboard, formica, kast planken .trappen. Hout in alle maten. Houthandel „De Burcht". C. J. v. d. Geest", Hoogl. Kerkgracht 49. Telef. 01710 - 33078. Efl Borgward Isabella '55, prinia wagen. Rood lederen bekl. Vraagprijs f 1750.Inl.; Dulvemoordestraat 38. Oegst- geest. Ook U kunt ln het bezit komen van een klasse naaima chine. Na le aanbetaling reeds van f 5.- per week Komt U eens praten bij: P J v Stefln. Nieuwe RUn 46 B Verhuur van nieuwe luxe automobielen, o.a Mercedes. Opel. Slmca. V W. en D.A.F Blerman's Automobielbedrijf. Oude Singel 66. Leiden telef. 34403. Lelden. H Rijbewijs? Bondsrijschool Hendriks geeft U vlugge, vei lige en goedkope lessen in de nieuwste Dauphine 1962 Lekstraat 55. tel 33623 Rotan schelpstoel vanaf f 13.50. tafels met 5 mm glas plaat vanaf f 14 Rotanstuur- mand met haken en hengsel grote maat f 7, loper kussens voor elk model rotanstoel. Grote sortering rutanstoelen, wiegen, mandwerk enz G. P v. d. Vaart. Pieterskerk- koorsteeg 24, tel. 30534. fl Pijnlijke voeten? Laat dit nu verleden tijd worden door een speciale behandeling bij: Jac. de Mooy, rijksgedipl. voet- speclallst. Spieghelstr. 13, Lel den. Telef. 34859. Spreekuren 35 en 78 uur nam. B Versleten boorden? Nieuwe boorden met stevige voering op elk overhemd 2 95. Aan- naalboordien 2.Herenmode Warnecke, Haarlemmerstx. 158, Lelden. B Nieuwe auto's zonder chauf feur. Volkswagen, Chevrolet, Opel. Consul, V.W. busjes, be stelwagens. Blonk's automo bielbedrijf, Nleuwstraat 3341. Tel. 30600. B Correspondentie Nederlands en handelskennis. Opl. Assoc. v. prakt examens. Kon. Erk. Pltmanschool, Plantsoen 65. Tel. 26558. B Ouderwets, maar radicaal. Met hoogst geconcentreerde Pinlol verKoudheidszalf wrijft U Uw kou weg. f2.per pot bij Uw Apoth. en erk. Drogist. 8| Reparatie alle soorten nieu- elen. WIJ verzorgen ook Uw stoffeerwerk D. v. Smaalen, Herengracht 83. tel. 25626 Werkplaats: Oranjegracht 74. Tel. 24209. Kampeerders, Iedere dag kampeershow, wilt U des avonds komen, bel even, U wordt gehaald en gebracht. Kampeerparadijs Van Delft. Steenstr. 45. tel. 22479. B Verhuur zonder borg, van meer dan 1000 dubbeldaks ten ten, luchtbedden, slaapzakken, kooktoestellen enz Kampeer paradijs Van Delft, Steenstraat B Dames, zoekt U een panta lon? Wij hebben een keuze uit meer dan 1000 stuks vanaf f 9.75 en een pasvorm die U elders niet vindt. Sport- en kampeerparadijs Van Delft, Steenstraat 45. E Kampeerders, waarom ver kochten wij ln 1961 de meeste tenten van Leiden? Door onze kwaliteit - prijs - service - af werking - modellen en door het advies van een kampeer- expert. Sport- en kampeerpara dijs Van Delft. Steenstr. 45 g Tennissen behoelt niet duur te zijn, want wij hebben een enorme sortering rackets, shorts, rokjes, tennisblouses, sokken enz. en tegen zeer voor delige prijzen. Sport- en kam peerparadijs Van Delft, Steen straat 45. jjjj Kampeerders, wilt U alles zien voor U beslist? Alles op Uw gemak vergelijken? Alles met vakmensen overleggen? Dan ls alles wat u moet ont houden -ons adres; Kam peerparadijs Van Delft. Steen straat 45 B Rijles in V.W. eu Daffodil. Kwak's Verkeerslnst. o.l.v. oud- examinator. Zoeterw. Singel 195. Woensdags 8 u. nam. ver keerslas voor ieder, f 2.50 p. p. Tel. 22803. B Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bolman. Hekkelaan 223. Den Haag. tel. 600355. B Aangeb. losse D.K.W. motor, IFA en een losse JLO motor. Te bevragen. D. J. Arnoldus, Jullanastraat 81, Lelden. Tel. 33524. Q Wonderverfü 1 x verven, prachtige glans. Enorme dek kracht. super kwaliteit. Het ls niet te geloven. Probeer het zeil en overtuig U. Demon stratie. Rich. J. Blok. Hoge- woerd 62. tel. 23123. Erkend schilder-behanger 0 Te huur mooie zonnige ge stoffeerde kamer, nieuwbouw. Omgeving Hoge Rijndijk (b/d. Watertoren). Brieven bur. van dit blad onder no. 4386 k. 3 Te koop aangeboden een satijnen trouwjapon, voetvrlj. maat 3840. Te bevragen des avonds na 18.00 uur. Boer- haavelaan 30. x 2. Internationaal verhuis- en transportbedrijf S. A. van Leeuwen N V.. Zoeterwoudse- weg 7. Leiden. Q Hoest Uw kind? N'atter- mann's Melrosum Forte helpt, los taai slijm op. smaakt goed Flacon f 2.bil elke drogist. SJ Te koop aangeb. mnlorry- wiel Jawa, 250 cc., b.j. '53'54. In goede staat, nieuwe ban den. T.e.a.b. Na 6 uur. Hanseustraat 64 A. B Byies. ?e J. studente Frans kan nog enige bijlessen geven. Mej. M. Muvldijk. Fsgelstraat 11. Leiden. B Aangeb. mooie zwarte Bou vier, reu. 41 mnd. Te bevr. na 7 uur. Bronkhorststraat 15. Lelden. B Aangeb. trouwjapon, kort, maat 38. met sluier en kaple. Sophiapoort 1 (Uiterstegracht) B Aangeb. z.g.a.n. wiegje met hemel, geel nylon, billijke prijs Oranjegracht 66. fl Dame biedt zich aan als hulshoudster, liefst ln moe derloos gezin. Brieven bur. v. d. blad onder no. 4336 k. B Aangeb. Morris Minor cabr., goeae staat. Prima banden. B Aangeb. clektr. naaimachine, in koffer, als nieuw, ver bene den kostprijs, volle garantie f 185.Singer handnaalma- chlne in koffer, als nieuw, met garantie, f85Herenstraat 53. Leiden. Tel. 32027. £j Te koop Skoda Sport, t. e. a. b. Inl.: Jullanakade 18, Lei den. P| Aangeb. een Auping matras. 10.—. Lage Rijndijk 71. Afgetobd? Lusteloos? chleffer's bloedwijn maakt energiek. Bij Uw Apoth. en erk Drogist. B Aangeboden Austin Somer set, met nieuwe motor, in- en uitwendig ln zeer goede staat. Prijs f 1500.—. Ballstraat 61, Lelden. B Citroen C.V., bouwjaar 1957, zeer goede staat, benzine verbruik 1 op 18. Kan gefi nancierd worden. Mariënpoel- 6traat 17 a, Lelden. Tel. 34024. B Ter overname aangeb., 6 trop. vogels, met of zonder kool. Te bezichtigen: Teve- Ungshof 10, 's avonds tussen 7 en 8 uur. B Wegens plaatsgebrek Puch scooter te koop. ln zeer goede staat, met windscherm, accu en reservewiel. Desknudlg on derzoek toegestaan. Na 6 u. M. Meijers. Frans v. Mieris straat 16. Leiden. (3 Te koop Fiat 1100. Prima staat. De Mul. Lange Schei straat 9 a. Lelden. B Te koop een hulsorgel, een stofzuiger, compl. f 15, een koekoeksklok, handwerk, zeer mooi, partij boeken, Duits. Ne derlands. Engels, wegens plaats gebrek. Prijs nader overeen te komen. Te bevr.: Middelweg 1 A. Leiden. 3 Hardboard, zacbtboard, tcgelboard, brandvrij-board, schoorsteenplaat, spaander plaat en plasticplaat. Aan de plaat of op maat gezaagd. Voordijk's Houthandel, Lang< Mare 106, tel. 22017, Lelden. B Morris Minor 1951. ln staat. Te berr.: Coornhertsï. 11, tussen 6 en 8 uur. B Alles voor de baby. Baby* sets. watten, gaasjes, alcohol, boorwater, babykruiken, bei- zeil, veiligheidsspelden, na vel banden, babvzeep. Droglstal Boerhaave, Haarlemmerstr. Lelden. DIVERSEN B Omliggende gemeenten! Onze postzegelrondzenddlenil komt, bil voldoende deelnantt ook ln alle rondom Lelden lie gende gemeenten. Neemt even contact met ons op. Van Leeuwen's postzegelhsnilel Lokhorststraat (Pleterskerkgrl B Boeken. In onze boekhandd hebben we een aardige soa ring zo goed als nieuwe boe ken voor zeer billijke prjjs Vrije toegang. Van Leeuwen! Boekhandel, Lokhorststraat. (Pieterskerkgracht) IS Twist. Ook U kunt de twist leren, in slechts enkele lessen. Inlichtingen: Dansinstituut: Tlbboel. Oude Vest 33. Lelden. Tel. 20420. B Jongeni., 17 Jaar, zoekt lenk meisje. Brieven bur. van nil blad onder no. 4271 k. B Kredieten t/m. f3000 (tooi dereen en zonder borg) voer aankoop meubelen en woning textiel, direct van fabriek le verbaar, uiterste soepele beta lingsregeling, strikte geheini; houding. Vraagt vrij blijvew Inlichtingen of folders Postbna 538, Den Haag. B Jongeman (zelf alle rijbe wijzen) zoekt iemand met w.« hij tegen vergoeding tijdens weekeinden mee kan rijden, richting ZwolleGroningen Br. bur. v. d. blad no. 44341. Gevr. vrU huls met -1 slaap- kamers en tuin, ln randge meente Lelden. Aangeb. moo» 5-kamerflat. rand van Leider- Blijvend vrij uitzicht. CM.-P- mnd. Hogere huur geen bc zwaar. Brieven bur. van <w blad ondeT no. 13375 k. B 3-k.woning, grote tuin. fj;*® p. w. Gevr. 3- of 4-kameri> of andere woning. Hoge huw Seen bezwaar. Brieven bur. vm _it blad onder no. 4382k. B Aangeboden heel huis IJJ1 redlik, beneden twee ka®£* keuken, w.c., grote P1M~ schuur, achteruitgang, ooveo- slaapkamer en zolder. Gevraag 4-kamerflat of huls met 2 3 slaapkamers. Brieven bur. d. blad onder no. 4384 k. B Woningruil. Vr(|e zonnl? 3-kamer bovenwoning, vrij u'r zicht aan verkeersweg en vas-] water, tuin en schuur aan«* zlg, nabij Leiden, huur ijjr Gevraagd heel huisje, benea*» woning, of inwoning ln den. Brieven bur. v. d. dj» onder no. 4393 k.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 4