UGO LA MALFA PIKEUR de stuwende kracht in het nieuwe Italiaanse kabinet 0 KENNEDY: 'S WERELDS DUURSTE BABYSITTER Ex-palingboer stuurt alleen ijn geest naar vergadering s l 12.9° 16.9° Satellietstad bij BONN Lau w debat over Lou HERENMODE-TIP Peek&Cloppenburg Supralux Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 23 maart 1962 Vierde blad no. 30611 Ad verten tl** (Van onze Romeinse correspondent) [V ATUURLIJK is de voornaamste figuur in een regeringsteam altijd de premier. Italië vormt geen uitzondering en Amintore Fanfani zal in de nieuwe regering, zogoed als in de voorgaande het geval was, de leiding geven. Dat is hem heus wel toever trouwd. Niet alleen is Fanfani een man, die zijn gezag weet te doen gelden, maar hij is ook een man, die allerminst alleen maar politicus is. Weinig landen kunnen bogen op een eerste-minister, die tevens een zo vooraanstaande figuur is in het culturele leven. Fanfani is hoogleraar in de geschiedenis der economie en vrijwel ieder jaar verschijnt van zijn hand een of andere grondige studie. Uiterst welbespraakt, niet bang voor een compromis wanneer geen andere oplossing mogelijk schijnt, is de dynamische Fanfani een man over wie wij in de eerstkomende jaren nog het nodige zullen horen. En toch is er in het nieuwe kabinet één figuur, die zo niet meer, dan toch zeker evenveel invloed gaat uitoefenen. Dat is de republikein Ugo la Malfa. Het is vreemd, dat wy, over La Malfa pratend of schrijvend, misschien juist omdat wy al zoveel jaren het voorrecht hebben hem van naby te kennen, altijd ge neigd zyn te zeggen „de jonge La Malfa". En toch is hij niet zo piep jong meer, vyf jaar ouder zelfs dan Fanfani Maar La Malfa is iemand die de kunst verstaat altyd een jeug dige indruk te maken. We gaan hem opzoeken, nadat be kend is geworden welke plaats hij in het nieuwe kabinet-Fanfani gaat be kleden. Hij ontvangt ons in de so bere kamer, waar hij als hoofdredac teur van de „Voce Repubblicana", het officiële orgaan van zijn partij, soms nog laat in de nacht te vinden is. na een hele dag werk op zijn ministerie. Het fijnbesneden gezicht, de stralende ogen achter de bril met een bijzonder zwaar montuur, het verzorgde, nog zwarte haar en vooral de vlugge, steeds op een doel ge richte, bewegingen, geven ons steeds de indruk, dat we een nog echt jonge man voor ons hebben. Na hem te hebben gelukgewenst met de overwinning van „centrum links", voor een heel groot deel zyn overwinning (hij loochent het on middellijk: „Zonder Saragat en Fan fani en Moro waren we er nooit ge komen") vragen we onbescheiden naar zijn leeftijd. De minister: „Ik ben geboren in Palermo en ze hebben myaltijd verteld, dat dat gebeurd is op 16 mei 1903". Deze man, die er zo Noordeuropees uitziet, is dus een Siciliaan en al ziet hij er uit, of hij binnenkort veertig zal worden, hij is by na zestig jaar. Onze tweede vraag: „Hoe bent u eigenlijk politicus geworden?" „U mag genist zeggen, dat ik daar het fascisme dankbaar voor moet zijn, of, als dat u juister toeschijnt, dat het fascisme daar schuld aan heeft. Mijn ouders droomden van een toe komst voor mij in de diplomatieke dienst en mijn opleiding is die ge weest van een consulair-diplomatiek ambtenaar. In die tijd was Italië een fatsoenlijk land, dat men met eer in het buitenland kon vertegenwoordi gen. Maar toen ik mijn studie vol tooid had, stonden de zaken er an ders voor. Mussolini was aan het be wind gekomen en de soort diplomatie die in die jaren werd gevoerd lag mij niet. Ik had onder andere staat huishoudkunde gestudeerd en werd directeur van het bureau marktstudie van een groot bankbedrijf." I'k was bevriend met Silvio Trentin en samen begonnen we kort voor de moord op Matteotti (1924) een anti-fascistische beweging in studen tenkringen. In 1924 kwam ik naar Rome als student en werd daar al gauw intiem met Giovanni Amendola (een letterkundige en wijsgeer, van 1918 tot 1922 minister van Financiën, in 1926 door terroristen van een fas cistische knokploeg doodgeslagen). In 1926 promoveerde ik en spoedig be gon toen het werk op de bank maar daarnaast bleef ik deelnemen aan de O was eerste minister in 1945 en zou in 1955 president der republiek zijn geworden, indien hij niet geweigerd had). U weet, dat de Actiepartij in 1946 zich splitste en ik voelde mij toen het dichtst bij de republikeinen staan." p de vraag of er samenhang is tussen de portefeuille die hy thans heeft en zijn vroe gere functie van minister van Bui tenlandse Handel, antwoordt La Mal fa: „Het is natuurlijk een goede school geweest. Maar dit is omvang rijker". Het gaat toch voornamelijk om in komsten en uitgaven van de staat? Tenminste, dat doet de naam: minis terie van het Budget ons vermoeden. „Neen", is het antwoord, „controle op het staatsbudget heeft er ook wel mee te maken, maar de naam van het ministerie is gewijzigd. Het heet nu „budget en programmatie". We gaan dus, en dat is nieuw in de Advertentie strijd tegen het fascisme in de groep van het tijdschift „Pietre" (Wenen). Ik werd al gauw gearresteerd, maar ook weer vrijgelaten en toen volgde de oprichting van de groep „Giusti- zia e Liberta" (recht en vrijheid), en daar weet u zelf ook wel iets van", eindigt hij met een schalkse glim lach. Voor de meeste buitenlanders is die lange strijd van de Italiaanse anti-fascisten onbekend terrein. Het zij voldoende te herinneren aan de gebroeders Rosselli, de leiders van „Giustizia e Liberta". De oudste werd in 1926 naar het eiland Lipari (het Italiaanse cayenne) verbannen en later door zyn vrienden bevrijd, zodat hü naar Parijs kon uitwyken. In juni '37 werden de beide broeders in Frankrijk door fascistische sluip moordenaars neergestoken. „Giustizia e Liberta" organiseerde ook van Frankrijk en Zwitserland uit klan- destiene vluchten boven Milaan en Rome. waarbij vlugschriften werden uitgestrooid. Dit dwong de fas cistische regering om van 1928 tot 1940 Iedere nacht met sterke zoek lichten de lucht boven Rome af te zoeken naar „vijandelijke vliegers"... „Maar", zeggen we tegen minister La Malfa, „u bent toch later in Mi laan gaan wonen". „Zeker", zegt hij, „in 1934. Tijdens de oorlog was ik onder de oprichters van de actiepartij, o.a. met Ferruccio Parri (Parri is dè grote man van de Italiaanse weerstandsbeweginghy Italiaanse geschiedenis, werken aan en later werken met economische plannen. Die naamsverandering is iets waar ik persoonlijk op aange drongen heb. Wie dat wil kan er een breuk met de oude liberale staat in zien." „De republikeinen zyn een partij met geheel eigen opvattingen. Wij zijn geen liberalen, maar evenmin, byna zou ik zeggen nog veel min der, zijn wy socialisten. Mazzini be streed Marx juist om zijn theorie inzake de klassenstrijd. Mazzini is in het buitenland, behalve misschien in Engeland. Veel te weinig bekend. En toch is hy de belangrijkste figuur van de vorige eeuw in Italië. Wij zijn dus tegen de klassenstrijd, die door liberalen en marxisten wordt gevoed en door die laatsten als onvermijde lijk beschouwd. Maar wy voelen ook niet voor een party, die het bestaan van de klassen negeert of door een soort paternalisme tracht te sussen, zoals de christendemocraten." „Ook voor Mazzini zijn alle men sen gelijk en hebben zij dezelfde rechten. Wij willen dus de tegenstel lingen uitwissen, doen vervagen. Dat kan door aan alle jonge mensen ge lijke kansen te geven. Het is een dwaasheid en enorme verspilling van talent, dat alleen rijkeluiszoontjes, al zijn ze oliedom, middelbaar en hoger onderwijs kunnen genieten. Alle on derwijs moet gratis zijn en niet papa's geldzak, maar het verstand van de zoon, moet de doorslag ge ven. De tijd van de „regenten" en van een uit de welgestelden voort komende leidende klasse is voorbij. Wanneer de zoon van de schilleboer een groot atoomgeleerde kan worden en zich allerminst schaamt voor een paar broers die metselaar of schoen maker zijn omdat hun talenten in die richting lagen, dan hebben we al een beetje betere wereld." Ei natuurlijk bestrijden we de monopolies. Het particulier ini tiatief heeft alle recht van be staan is zelfs nodig. Maar in onze tijd, en dat wordt met het jaar drin gender, moet de staat regelend op treden om te beletten, dat particulier initiatief ontaardt in uitbuiting dei- zwakkeren. Wij zijn het tot op grote hoogte met de socialisten eens wat betreft de krachtbronnen, kolenmij nen, elektrische centrales enz. Die dienen in handen van de staat te zijn. Zij vormen een der grondslagen van de hele economie en moeten niet afhankelijk zijn van particulieren. In Italië zijn telefoon, waterleiding en allerlei andere openbare diensten nog in handen van particulieren. Gelei delijk moet daarin verandering ko men." „Verder hebben die „programma's" of plannen die mijn ministerie gaat maken, ook betrekking op de handel vitamineA+ C nü in handige doos de nieuwe Wybert tegen hoest tegen Heesheid ïac voor zangers voor rokers voor sprekers bij sport Zes personen door brand dakloos Zes personen zyn gistermorgen in Hengelo (O) dakloos geworden, toen een tot vier woningen omgebouwde boerderij voor een kwart in de as met het buitenland. weet hoezeer i werd gelegd. Door snel optreden wij Republikeinen ons burgers van slaagde de Hengelose brandweer er Europa voelen. De Europese markt en in drie van de vier woongedeelten te alles wat daarmee samenhangt voor onze partij een stap in de goede richting. Hoe meer barrières er val len, hoe meer grenzen er worden geopend en hoe dichter wij komen bij de verwezenlijking der idealen van Mazzini. Maar dat gaat vry lang zaam, omdat er zo grote verschillen bestaan tussen de verschillende lan den en er zoveel gevestigde belangen moeten worden ontzien. Datzelfde geldt natuurlijk ook wel voor onze binnenlandse Italiaanse problemen. Ons noorden staat op één lijn met Zwitserland en het zuiden is in som mige opzichten ten achter niet alleen bij Portugal of Turkije, maar ook bij Noord-Afrika". behouden. In het geheel uitgebrande deel woonden twee gezinnen, de uit man, vrouw en twee kinderen bestaande familie Haak en het bij hen inwo nende, pas getrouwde echtpaar De Hoop. Deze zes bewoners hadden gis termorgen juist het pand verlaten, toen buren een fel uitslaande brand constateerden. Omwonenden slaag den erin een deel van het huisraad in veiligheid te brengen. Door de voordeur van het brandende huis in te trappen redde een rechercheur het leven van een hondje. Ook ontferm de de politie zich over twee kinderen, die alleen thuis waren in het aan het brandende woongedeelte gren- Atoomonderzeeërs voor Franse vloot De stafchef van de Franse marine, admiraal Georges Cabanier, heeft medegedeeld, dat Frankryk voorne mens is in 1970 over een eigen vloot atoomonderzeeboten te beschikken, die polaris-raketten zullen kunnen lanceren. Tot de Franse vloot zullen verder behoren twee vliegdekschepen bene vens een voor hefschroefvliegtuigen, twee kruisers en vier zwaar bewapen de fregatten. Slagschepen zullen geen deel van de vloot uitmaken, doch wel vierenentwintig andere onderzee boten. (Van onze correspondent in Bonn) Twintig kilometer ten zuiden van de Westduitse hoofdplaats Bonn wil men een stad voor ongeveer 50.000 mensen uit de grond stampen. Doel hiervan is het conglomeraat Bonn te ontlasten. De nieuwe stad zou in de buurt van het huidige dorp Mec- kenheim komen te liggen. De rege ring van de deelstaat Noordrijnland- Westfalen wil al zeer binnenkort be ginnen de plannen voor de stad ui* te werken. Volgens minister van Wo ningbouw Erkens zal het gebied bij Meckenheim al over enige maanden één grote bouwput zijn. Vele moderne wegen zullen de satellietstad met de Bonner „metropool" (ondanks de aanwezigheid van de Bondsregering nog altijd een provinciaals universi teitsstadje!) verbinden. De grootste moeilijkheden by het project-Mec- kenheim komen van de kleine ge meenten rondom Bonn, die ten koste van alles er op uit te zijn him zelf standigheid te behouden en waar schijnlijk ook niet willen meewerken aan de plannen, temeer niet daar deze, volgens de autoriteiten in Bonn en Düsseldorf, zouden moeten uit monden in één grote verzamelge- meente met 350.000 inwoners. zende huis. De drie overige, zich on der dezelfde kap bevinden behuizin gen liepen brand- en waterschade op. De stevige tussenmuren van de ver bouwde boerderij voorkwam erger. De vermoedelijke oorzaak van de brand is kortsluiting. (Van onze correspondent in Washington) Eens per jaar houdt een deel van de pers in Washington het zogenaamde gridiron-dinnerof wel rooster-diner. Geroosterd worden in figuurlijke zin vele politieke figuren, de presi dent incluis. Men voert namelijk pittige, korte toneelstukjes op en zingt hekelende liedjes, meestal over politieke figuren „die als gast in de zaal aanwezig zijn. Wat ten tonele gébracht wordt is be slist niet voor publikatie. Maar wel kan hier iets meegedeeld worden over de humor van pre sident Kennedy en enkele andere gasten, humor die beslist niet on der deed voor ivat men op het toneel ten beste gaf. De journalist, die de president inleidde, had ook meteen de goede toon te pakken. Mevrouw Ken- 3Hrogist hééft meer... wéét meer! (Van onze Amsterdamse ■■■■■HüSHIBHHHHHBDSGBKIHHKBBIISQEBBIBIBii&iHHElSSiHnH correspondent) Tweehonderd belangstel lenden, die gisteravond naar de grote zaal van Krasnapolsky in Amster- I dam waren gekomen om het aangekondigde debat tussen een zekere Ton Haentjes Dekker en de zich God noemende ex-palingboer Lou te volgen kwamen be drogen uit. Lou was er na melijk niet, althans Lou Voorthuizen. Eaa&BBBBBaaaBBBaaaBIIBaflBflBBflBaBBIgBaBBaaBBI voor 1.25 heeft u immers al de proef. Ritmeester licht en geurig in 't heldergele doosje zich „Kruistocht voor waar- wijd open, tot het glas wa- achtigheid" noemt, en ter dat van tijd tot tijd zyn waarvan de nieuwsgierigen keel moest smeren, om tien naar het doel van dit co- uur leeg was en de voor- mité genoegen moesten zitter een korte pauze aan nemen met de verklaring kondigde. In feite was er van de voorzitter: „Enkele door de inleider toen nog mensen hebben de koppen niets gezegd. Wel was dui niet bij elkaar gestoken, omdat delijk geworden, dat hij de er iets moest gebeuren. En christelyke kerken verant- zo bestaat het comité uit woordelijk stelde voor alle Wel stonden er in de hal de mensen, die de koppen narigheid in de wereld. Hij 12 volwassen mannen kop- bij elkaar hebben gestoken was tot deze conclusie ge- Als u nu uw gedachten de tornen I!0(0r,.?;n iaren'anee pig bij elkaar zy waren de 12 ?onen van Lou, die vrije loop laat, weet u wat speurtocht, tydens welke hij trachtten duidelijk te ma ken dat zy „in Lou" waren en dat Lou middels hun stem zou spreken. Zij stel den voorts, dat Lou schrif telijk voor het debat was uitgenodigd en dat zij als „geest van Lou", dus zon der betaling van de 60 cent toegangsprijs de zaal kon den betreden. Het bleek echter niet mogelijk deze argumentatie ingang te doen vinden bij de kaart- jesverkopende dames en al dus bleven de zonen buiten de zaal. De bijeenkomst was uitge schreven door een dezer on nrveHeht mm 1 t.é rtff het betekent, deze „Kruis- al zoekende Lou had ont- cocht voor waarachtigheid" aanvan~ kelyk gelanceerd om he Op de eerste rij maakte christendom te laten levei Lous secretaresse, me] Ans naar het Evangeije. Loi Sutsma, een stenografisch noemde zlch toen de Zoov verslag van het gesprokene, 3ods en Uij was in die da- terwijl enkele rijen achter ,en rel i q ie us heel goed. Ei haar de „Ambassadeur van ,vas geen speid tussen te de Heilige Daad de heer dat hebben de M. J. Volraat, in gezelschap keJ£en dan 00k niet gepr0. ^colaas Croezë^aanteke- beeiA ¥aar P'otse!ins Nicoiaas uroeze aanreice )eur£je het: Lou ging zich ningen maakte en de schep- Oodnoemen en van da, per van de ..Kankerker -Jgenbllk af klopte 2yn ver voor bewuste mcotinisten =al niet meerr Robert Grootveld, kettinr- Tydens de pauze brach rokend toeluisterde. nej. Sijtsma verslag uit aar, Ton Haentjes Dekker zet- de „Zonen van Lou", die te om acht uur de sluizen zich kostelijk amuseerden «au zijn welsprekend-'-1 rfp inleiding. „Maar m'n beste meid, ik heb toch niks tegen jou?" begroette Ton Haentjes Dekker even later de secre taresse van Lou. Dat werd de basis voor een onder handeling, die tot resultaat had, dat bij de hervatting van de bijeenkomst de „zo nen van Lou" kosteloos de zaal mochten betreden en Jat Ton Haentjes Dekker zich bereid verklaarde dins dag a.s. in Gebouw Fras- cati in Amsterdam met de volgelingen van Lou van vel de inleider voor de pau ze had beloofd: „Ik spreek vijsgerig-objectief en ana lyserend, maar pas na de pauze zal ik het antwoord geven op de vraag: wat is de waarheid?", vergat hij in de veelheid van woorden deze belofte en ging de by- eenkoms,t als een nacht kaars uit. Een van Lou's zonen vroeg en kreeg nog het woord. „Ik dank de heer Haentjes Dekker voor het vele goeds, dat hij over Lou heeft gezegd. Ik hoop dat u dinsdag allemaal op onze wekelijkse bijeenkomst zult komen". nedy reist, zoals men weet, door India en Pakistan en de president werd nu aangekondigd als ,,'s we relds duurste baby-sitter". Op deze bijeenkomst werd de whisky-fles goed aangesproken. Kennedy begon zijn rede aldus: „Ik verheug me er inderdaad zeer over, met U, journalisten, deze avond door te brengen. Geen van U iveet, hoe moeilijk het is drie maal per dag melk te moeten drinken". Onlangs heeft de pre sident namelijk om de veeboe ren te helpen bekendgemaakt, dat er bij elke maatijd in het Witte Huis melk zou worden ge schonken. Kennedy zelf had ook iets te zeggen over de reis van zijn echt genote. Zoals men iveet, is de oli fant het symbool van Kennedy's oppositie: de Republikeinse partij. Kennedy zei: „Ik weet dat mijn Republikeinse vrienden blij waren toen zij zagen dat mijn vrouw in India een olifant voedde. Zij gaf hem suiker en noten. Maar na tuurlijk was die olifant niet vol daan!". Men heeft waarschijnlijk gele zen, dat Kennedy's broer Ted (juist dertig geworden, de mini mum leeftijd voor senator) pro beert om in Massachusetts de De mocratische kandidaat voor de Senaat te ivorden. De president ontkende, dat hij zijn broer steunde. Of juister, „Ted kreeg de gecamoufleerde steun, die Ameri ka in sommige delen van Azië verleent: „Wij sturen geen troe pen", zo zei de president schert send, „alleen enige trainings-mis sies". En met een sprankelende variatie op „liever dood dan rood" (rather dead than red -of omge keerd) zei de president: „Wij vra gen ons af oj we liever Ted dan Ed zijn". Zijn broer heeft namelijk Ed McCormack als rivaal. Arthur Crock van de „New York Times" heeft kritiek op de presi dent geoefend omdat Kennedy president Tsjombe van Katanga niet naar Amerika had laten komen. Schertsend zei Kennedy: „Ik heb een compromis voorge steld. Ik zal Tsjombe een visum geven en dan kan Arthur aan Tsjombe een diner aanbieden in edachten te wisselen. Hoe- )-de Metropolitan Club". De Metro politan is Washingtons duurste club; Crock is er lid van en deze club laat geen negers toe, zelfs niet als introducé". Robert Kennedy, de minister van Justitie, moest er ook aan ge loven. Rïbicoff, de minister van Sociale Zaken, begon zijn tafel rede met deze ongebruikelijke aanhef: „Mijnheer de minister van Justitie, mijnheer de broer van de minister van Justitie, ver wanten van de minister van Jus titie en vrienden van de minis ter van Justitie". Zolang wij ons kunnen herinne ren heeft men in Washington over politiek gepraat. Tot verve lens toe vaak. Maar sedert Ken nedy aan het bewind is gekomen, worden er meer pittige politieke grappen verteld. De humor van de president werkt aanstekelijk en Washington heeft op het ogenblik zelfs twee goede „politieke caba rets". Ontslag hoofdagent van politie Voor de Centrale Raad van Beroep te Utrecht diende gisteren het appèl van de heer J. M. S. Snijders, hoofd agent bij de gemeentepolitie te Hel mond, tegen het hem door de burge meester gegeven ontslag wegens on geschiktheid. Aanleiding tot deze strafmaatregel was volgens appelant gelegen in het feit, dat hy had verzuimd op een dag in oktober van het vorig jaar het verkeerslicht aan de Veestraat- brug, dat op onveilig stond, op groen te zetten, voor de auto van de bur gemeester die dit kruispunt naderde. Aanvankelijk werd hij gestraft met terugstelling in functie, later volgde schorsing en nog weer later ontslag op grond van „onjuiste instelling voor de politie en karaktereigen schappen". De verdediger van de betrokken hoofdagent, mr. P. Habets uit Maas tricht, bestreed de toegepaste straf maatregel aan de hand van gunstige rapporten, die o.a. door de hoofd commissaris van politie te Tilburg en door de gemeentearts van Helmond waren verstrekt. Hy zag in de maat regel tegen de heer Snijders een vorm van discriminatie, gebaseerd op vooroordeel van de burgemeester en de commissaris van politie te Hel mond en concludeerde tot vernieti gingverklaring van het ontslag besluit. De gemachtigde van de burge meester van Helmond mr. H. Berger, bestreed dat er van persoonlijke ran cunes van burgemeester en commis saris sprake was. Hy betoogde dat de wijze van dienstvervulling van de betrokken hoofdagent tot de op hem toegepaste strafmaatregel had ge leid. Uitspraak over drie weken. Kroonleden S.E.R. Bij K.b. zyn voor de zittingsperiode april 1962 tjn. maart 1964 15 leden van de S.E.R. benoemd, alsmede 15 plaatsvervangendleden. Dertien van hen waren reeds lid gedurende de afgelopen zittings perioden. De beide nieuwbenoemde leden zfjn prof. mr. A. Mulder en prof. dr. W. J. van de Woestijne. Voor hen zijn als plaatsvervangers aangewezen resp. prof. mr. M. G. Levenbach en mr. R. van den Bergh. Advertentie deze zaterdag TRICOT NYLON SHIRTS 'n Goede tip voor mannen met smaak: volmaakt ventilerende tricot nylon shirts, die absoluut nooit gestreken hoeven te worden. Perfecte modellen met Truomboord uit één 6tuk. Ze gaan extra lang meel Tricot nylon de Luxe Tricot nylon super PRINS BERNHARD TERUG Prins Bernhard is weer terug in Nederland. Gisteravond om zeven uur kwam hy met de regerings-Friend- ship aan op Soesterberg. waar hy werd opgewacht door Koningin Juliana. De Prins heeft, zoals bekend een reis gemaakt door Afrika in ver band met de bedreiging van het groot wild in dit werelddeel. Voorts heeft hij, in de afgelopen dagen, een bezoek gebracht aan het Koninklijke buitenverblijf in Porto Ercole in Italië. Prins Bernhard was op 19 februari uit Nederland vertrokken. MOBILISATIE OP FORMOSA? De regering van nationalistisch- China bereidt zich voor op een alge mene mobilisatie met het oog op een tegenoffensief tegen het Chinese vasteland, zo is gisteren van officiële zijde in Taipeh vernomen. De autori teiten zullen zich eerst bezig houden met het uitwerken van een plan voor economische mobilisatie om de econo mie van Formosa op de oorlog af te stemmen. Enkele dagen geleden heeft vice- premier Wang Joen-woe in het par lement verklaard, dat een tegen offensief tegen het Chinese vasteland ernstig overwogen wordt. Advertentie verf en lak

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 13