Personenauto te water: chauffeur verdronken J. Schild henoemd tot erevoorzitter van bond Van der Putten voor Ambtenarengerecht Weer vrijspraak „SaLe^teeL" BEURS VAN AMSTERDAM Succesvolle wedstrijd in gladiolenkennis te Lisse Familietwist om Weense taart voor rechter uitgevochten LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 23 MAART 1962 Medische Dienst Leiderdorp Dokter M. P Hen- nink, Mauritssingel 166, tel. 33686. Voorschoten Dokter Swen, Veur- seweg 20, tel. 2356. Wijkverpleging: Gezondheidscentrum, tel. 2177. "Wassenaar Dokter E. M. N. Oos- terbaan, Prinses Marielaan 14a, tel. 3056. En J. H. Jaarsma, Wittenbur- genveg 106, tel. 9676. Apotheek Side- rius, Langstraat 86, tel. 2141. Oegstgeest Dokter J. B. Hugen- holtz, tel. 20390. Vanmiddag omstreeks half twee is j maar slaagden er niet in het portier een personenauto, bestuurd door de te openen. Inmiddels was ook de 58-jarige verzekeringsagent, de heer brandweer met takelwagen gearri- Van der Poel, wonende aan de Stad- veerd, waardoor de auto zo ver om- houderslaan. in het water langs dc hoog gehaald kon worden, dat de Schelpenkade geraakt. De bestuurder heer Van der Poel bevrijd kon w is daarbij om het leven gekomen. Het ongeval was te wijten aan het feit, dat de bestuurder moest uit wijken voor een wielrijdster, die plot seling ter hoogte van de Valdezstraat het smalle gedeelte van de Schelpen- kade opreed. De heer Van der Poel deed al het mogelijke om de wielrijd ster te ontwijken, hetgeen hem slechts gedeeltelijk lukte. Bovendien raakte de wagen door de plotselinge manoeuvre te water. De heer Van der Poel slaagde er niet in uit de onder Water verdwenen auto te komen. Twee agenten van de surveillance dienst, die onmiddellijk ter plaatse waren, sprongen meteen nn het water. Overval in Leiden Ufrechtenoar krijgt acht maanden Acht maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest, waar van drie voorwaardelijk, heeft de Haagse Rechtbank vanmorgen op gelegd aan een 19-jarige Utrechte naar, die samen met een 26-jarige buitenlander getracht heeft een Lei- denaar te beroven. Op de avond van 3 november van het vorige jaar drongen ze de woning van de Leidenaar, die een goede bekende van de Utrechtenaar was, aan de Kagerstraat binnen. Zij stelden zich verdekt op in de slaapkamer van de oude man. Toen deze de kamer binnen kwam vielen zij hem aan en wierpen hem op de grond. Het slachtoffer riep daarna de naam van de Utrechte naar en toen lietes de mannen los en kozen het hazepad. De eis tegen de Utrechtenaar was negen maan den gevangenisstraf met aftrek, waarvan drie voorwaardelijk. L.A.K.-concert Collegium Musicum Het Leids Studenten Zangkoor en Orkest „Collegium Musicum" geeft donderdagavond onder auspiciën van het Leids Academisch Kunstcentrum concert in de Remonstrantse Kerk aan de Hooglandse Kerkgracht. Het concert staat onder leiding van de onlangs aangestelde dirigent Thom Bollen. Het programma opent met een suite voor fluit en strykorkestVan Telemann. De solopartij wordt ver tolkt door Marianne van Asperen. Het koor zingt vervolgens (a capellat werken van Josquin des Prez, Tro- mas Morley en Palestrina. Als laatste nummer voor de pauze wordt een concert voor twee hobo's en twee kla rinetten begeleid door strijkorkest van Vivaldi ten gehore gebracht. Hobospelers zijn: Hans Roskam en Wim van Hartingsveld, klarinetspe lers: Bob Witsenburg en Jacob Kort. Na de pauze zingt .het koor „Their bodies are buried in peace" uit het Funeral Anthem van Handel. Het concert wordt besloten met de can tate nr 127 van J. S. Bach „Herr Jesu Christ, wahr's Mensch und Gott". Solisten zijn: Betty Schwarz Van Woerden (sopraan», Jan van Doorn (tenor) en Peter van der Bilt (bas». Drie weken voor dronkenschap Op 23 oktober ontstond in de Sophiastraat een relletje, doordat de bestuurder van een jeep kennelijk zo dronken was, dat hij over het stuur rad hing. Eén van de omstanders nam het contactsleuteltje weg, zodat verder rijden onmogelijk werd gemaakt. De bestuurder van de jeep. een monteur uit Leiden had zich nu voor de Haagse Politierechter te ver antwoorden doch liet verstek gaan. -Kennelijk interesseert hem het ge hele geval niet," zo meende de offi cier te moeten concluderen. Het bijzondere in dit geval was bo vendien. dat verdachte geen rijbewijs bezat. Aan de politie had hij niet wil len vertellen hoeveel hij had gedron gen, doch de Officier nam aan. dat dit heel wat moet zijn geweest. De eis luidde 3 weken gevangenis- waf en ontzetting van de rijbe voegdheid gedurende 2 jaar. De rech te veroordeelde conform die eis. den Helaas kwam deze hulp echter te laat. want pogingen om hem met kunstmatige ademhaling weer tot be wustzijn te brengen, bleken vergeefs. De wielrijdster, mej. Heikoop kreeg een shock Hoogheeiiiraadscli. van Rijnland Verbouwing pand Breesfracl De Verenigde vergadering van het Hoogheemraadschap van Rijnland kwam in het Gemeentehuis te Lei den bijeen. Kennis werd genomen van de mededeling, dat de Kroon de heer G. A. Verdegaal te Noordwijkerhout herbenoemde als hoogheemraad en als zodanig oenoemde de heer J. L. de Boeuff te Oegstgeest. Tot plaatsvervangend Hoogheem raad werd aangewezen de heer B. Plomp te Nieuwkoop. De heer J. Baron van Knobels- dorff burgemeester van Sassenheim werd toegelaten als hoofdingeland voor het gebouwd eigendom in de gemeenten Hillegom, Lisse, Oegst geest en Sassenheim. De tijdelijke regeling met de ge> Ontsnapt en weer gegrepen Een 21-jarige bouwvakarbeider uit Leiden stond in Den Haag terecht terzake van wederspannigheid ge pleegd tegen de marechaussee. In ae tijd dat de jongeman noe in militaire dienst was. had de Krijgsraad hem veroordeeld tot f 150 boete of 2 maanden hechtenis. Toen de f. 150 niet werden betaald, .kwam de mare chaussee om de Jongeman te arreste ren voor de hechtenis. Hij probeerde te ontsnappen, rende de straat op. doch liep tegen een auto en viel. Toch zae hij kans weer weg te rennen maar werd later gear resteerd en kreeg toen de boeien aan. „Toen werd u zo door Leiden ge voerd", constateerde de politierech ter. „En daarna kwam de 150 gulden op tafel", vulde de officier aan, die er bovendien aan herinnerde .dat er ook noe een voorwaardelijke straf aan verdachte was opgelegd, die moge lijk moet, worden ondergaan. Voor het verzet, tegen de politie luidde de eis f. 60 boete en voorwaardelijk één week gevangenisstraf. De politierechter hield rekening met de mogelijkheid dat. verdachte toch al gevangenisstraf zal moeten ondergaan en legde alleen de f. 60,— boete op. WISSELING VAN SCHOOLHOOFD. Maandagavond zal in de gymnas tiekzaal van de school afscheid wor den genomen van het hoofd van de hervormde Pasteurstraatschool, de heer H. Stolk. Tevens zal deze avond de installatie van het nieuwe hoofd, de heer M. den Hertog, plaats vin den. VOLA KWAM BIJEEN. Gisteravond hield de Vereniging van oud-leerlingen van de Ambachts school haar maandelijkse bijeenkomst in het Geref. Jeugdhuis. In deze ver gadering hield de heer J. A. J Kor- tekaas uit Oegstgeest een korte in leiding op de deze avond te vertonen film „De geboorte van een automo biel". De film geeft een indruk van het fabricageproces zoals dit wordt toegepast in de VVV.-fabriek te Wolfsburg in West-Duitsland. De fa briek, met haar nevenbedrijven, heeft momenteel een produktie van ruim 4200 auto's per dag. Het dorpje Wolfsburg, dat in 1937 nog maar 1800 inwoners telde, is mede door deze vestiging uitgegroeid tot een zeer mo derne stad van 65.000 ingezetenen. Bloeinenhandelaren te Rijnsburg bijeen „VERSNELLING EEG uitgesteld De ministerraad van de Europese Economische Gemeenschap heeft vandaag besloten de beslissing over Ds. Cupido sprak voor NCVB De afd. Noordwijk aan Zee van de Ned. Chr. Vrouwenbond verga derde gisteravond in het Vereni gingsgebouw onder leiding van de De heer J. Schild is tijdens de in De Jeugdhaven gehouden feeste lijke jaarvergadering .an d' Bond van Ambulante handelaren in bloe men en planten Rijnsburg en om streken benoemd tot ere-voorzitter. De heer Schild heeft de bond vele jaren trouw gediend als voorzitter. Daarvoor werd hem door voorzitter J. Zwaan dank gebracht. Het spijt de bond, zei hij, dat u wegens uw drukke werkzaamheden hebt moe ten bedanken. In zijn dankwoord zei de heer Schild, dat hij steeds op prettige wijze met de andere bestuursleden heeft samengewerkt. Hij wees erop, dat de plaatselijke bond de nodige activiteit zal moeten ontplooien om de nu ingenomen positie te behou den. Ook in hoger beroep is de 34-jarige Haagse politie-agent, die ervan be schuldigd werd, d2t hij op de avond van de 2e januari van het afgelopen jaar op de Segbroeklaan te Den Haag de scholier Pim Scholte met zijn sabel dodelijk heeft getroffen, vrijgesproken. Het Haagse gerechts hof bevestigde vanmorgen het vrij sprekende vonnis van de rechtbank in Den Haag. Zoals bekend, vond het tragisch gebeuren plaats tijdens de relletjes bij de kerstboomverbranding. Twee agenten, onder wie de verdachte, achtervolgden de scholier met de sa bel in de hand. Een van hen moet de jongen dodelijk geraakt hebben, maar het is niet duidelijk geworden wie van hen de steek heeft toege bracht. Ministers bijeen (Van onze Haagse correspondent) Hierna werden de jaarverslagen van secretaris en penningmeester voorgelezen en behandeld. Daaruit kon men constateren, dat er van een opgewekt verenigingsleven spra ke is. De kas sloot met een batig sal- so. Er werden daarna nog vele goede woorden gericht tot de heer Schild en tot het bestuur van de bond. De heer H J. den Haan prak namens de veilingvereniging Flora en de heer Segaar vertolkte de gevoelens van de veilingvereniging Bloemen- lust. Het feestelijke gedeelte van de avond werd verzorgd door de toneel de ..tweede rersnelline" uit te stel- j presidente, mevrouw K. Duindam-De I Groot, die opende met een meditatie len tot de ministerraad, die op 14 en over jona- 15 mei in Brussel wordt gehouden, i In de nationale administraties van De spreker voor dele avond ds. E. A. van Es had op het laatste mo de zes landen zullen echter voorbe- ment telegrafisch laten weten, dat reidingen worden getroffen om de hij niet kon komen, maar gelukkig had men ds. N. J. Cupédo, herv. pre- extra-verlagingen van de douane- diiam tareid Btvondfn v00r de"da. tarieven op I ingaan. juli a.s. te kunnen doen mes te spreken. Ds. Cupédo hield een boeiende causerie over het Methodisme, Inmiddels zal de Duitse delegatie stiCht door John Wesley en George overleg plegen met de commissie voor whitefield als reactie op het ratio- landbouw uit de Duitse Bondsdag I rialisme in die tijd, waarin het over de lijst van landbouwproduk- christendom dor en droog was en de ten. waarvoor eveneens een extra- verlaging zal worden toegepast. Tot dusverre hadden de Duitse T. parlementariërs zich verzet tegen vereniging De Grünerie uit Öegst- elke verlaging van tarieven voor geest, die op bijzonder verdienste- landbouwprodukten. Voor Nederland lijke wijze het spel in drie bedrij- j was het betrekken van agrarische ven „Daarom blijf ik" van A. Broere produkten in de versnelde afbraak paaid precede, onder regie van de heer H. Werk-van douanetarieven een absolute kent dit mooi: hoven over het voetlicht bracht. voorwaarde. Dooor de Ned. Gladiolusvereniging werd in samenwerking met de direc tie van Holland's Bloembollenhuis n wedstrjjd gehouden in het herken nen van soorten gladiolenknollen. Deze wedstrijd bestond uit twee gedeelten, n.l. één voor deelnemers, die meenden de honderd rassen gla diolen zonder voorafgaande bezich tiging wel op naam tc kunnen bren gen en één deel voor hen, die de knollen eerst wilden bezichtigen. Het aantal deelnemers had men wat groter verwacht, doch het resultaat van de soortenkennis van de deelne mers was verrassend en getuigde van groot vakmanschap. Men moet wel over veel vakkennis beschikken wil men van dc 100 gladiolenknollen er 95 goed hebben op het eerste ge zicht. Daarvoor moet men groot respect hebben.' Uitslag is: Groep A zónder voorafgaande be zichtiging: 1. Ch. Th. van Veen, Noordwykerhout, 95 goed: 2. Jan Nagtegaal, Leiden, 91 goed; 3. A. de Gier. Hillegom. 90 goed. Voorts wer den in deze groep diploma's toege kend aan de volgende deelnemers: C. J. van Veen. Noordwijkerhout 88 goed; Joh. Nagtegaah Rijnsburg 81; P. van der Klauw. Nieuw Vennep 75. Troostprijs werd toegekend aan: C. v. Leeuwen, Hillegom, 74 goed. Groep B met voorafgaande be zichtiging: 1. C. Zuidhoek, Noord- wijk-Binnen 93 goed: 2. J. Rozen broek. Sassenheim, 85 goed; 3. Jac. de Mooij. Sassenheim. 2 goed. In deze groep werd een diploma uitgereikt aan J Th. Bader. Sas senheim, die 77 soorten goed had, terwijl een troostprijs werd toege kend aan G. de Haan. IJmuiden, 74 De vergadering van de minister raad, die vanmorgen om 10 uur be gon. is om kwart over een onder broken voor de lunch. Om half drie zou de vergadering worden voortge zet. Zover wij konden nagaan, wa ren alle ministers, behalve prof. Zijlstra, aanwezig. evenals de staatssecretarissen De Jong, Cal- meijer en Bot. eEn woordvoerder ver- klaarde, dat het er niet naar uit- ziet dat een verklaring te verwach- ten is. Men is vanmorgen direct be gonnen met het eerste punt: bui- In verband met zijn vertrek naar tenlands beleid en dus Nieuw-Gui- Middelburg zal mr. J. Drijber in mei i nea. De indruk is gevestigd, dat aftreden als secretaris van de 3 Oc- geen beslissingen genomen zijn van Verlaten van een parkeerstrook NIEUWE SECRETARIS 3 OCTOBER-VEREENIGING. tober-Vereeniglng. Tot zijn opvolger is benoemd dokter D. C. den Haan, Pie terskerkhof 36, alhier. Correspondentie kan vanaf heden reeds worden gericht aan dit adres. militaire aard. Vermoedelijk zal het kabinet de gelegenheid blijven geven aan de onderhandelaren om het preliminaire gesprek tot een goed einde te brengen. (Van onze correspondent) I Zyn raadsman. mr. Geleynse, mocht niet bij het onderhoud tegen- Vanmorgen is de behandeling be- woordig zijn. gonnen van de zaak-Van der Putten i voor het Ambtenarengerecht te Am- „Het is een eindeloos onderhoud t hem. De belangstelling was bijzonder geworden", zei de heer van der Put- meente Gouda inzake de waterhuis- „root ten. Men wilde wel aannemen, dat houding ter plaatse werd wederom Zoals men weet, heeft de heer Van hij niets met de beschuldigingen in verlengd der Putten beroep aangetekend tegen liet Algemeen Dagblad te maken zijn ontslag als Rijksambtenaar op had. maar dan moet hü een ver- 1 27 november jl. door de minister van I klaring ondertekenen, dat hü zich Defensie, ir. S. H. Visser op grond distantieerde van deze beschuldigin- van het feit, dat hij geen gevolg !gen en dat geen onregelmatigheden heeft gegeven aan de sommatie van (door bedoelde groep officieren waren de minister te bewijzen dat door hem gepleegd. Dit weigerde klager, want geuite beschuldigingen aan het adres het ging in dat artikel over hoog- van bepaalde Nederlandse officieren verraad. Bovendien wenste hü geen in Indonesië op waarheid berusten. „Engeltjes-verklaring" ten gunste Besloten werd G.S. te verzoeken een wijziging van het reglement uit te lokken strekkende tot opheffing van de vrydom van omslag van die openbare wegen en voetpaden of ge deelten daarvan, welke deze vrijdom nog naar de toestand van 1 januari 1928 genoten, alsmede tot verhoging van de minimum-omslag tot f. 1.50. BEURSO VERZICHT INTERNATIONALS LAGER; Scheepvaart vast Amsterdam, 23 maart. Het Damrak heeft voor de interna- I tionale waarden lagere koersen te j zien eegeven Wederom mocht Am sterdam van Wall Street geen steun j ondervinden, terwijl daarnaast de Westduitse beurzen aan de lage kant waren Philips opende 10 punten lager op 991. om daarna een kleinig- I heid aan té trekken. Unilever min f 1,10, waarna ook hier een licht her stel intrad. Hoogovens aangeboden op 797, tegen 807 als voorgaande slot- koers. AKU min 2 punten op 391,ter- wyl Kon. Olie op f 137,40 80 cent ver lies moest incasseren. De Scheepvaartaandelen lagen vast op gerichten dat de KPM een onver anderd dividend van 8% zal voor stellen. De aandelen in deze sector boekten 2 tot 3 punten koerswinst. In de cultuursector kwamen geen veranderingen van enige betekenis voor. Staatsfondsen ongeanimeerd. Het aanbod van de meelfabrieken der Nederlandse Bakkery voor het overnemen van „Zwaardemaker" werd druk besproken. Door speculatieve houders werden stukken aangeboden. Hierdoor werden certificaten meel fabrieken op 500 geadviseerd, tegen een laatstgedane notering van 515. De koers van aandelen Zwaardemaker zou aan de koers van certificaten Meelfabrieken worden aangepast. Dit zou neerkomen op een koers van 295 voor Zwaardemaker, voor de oude aandelen, tegen een laatstgedane no tering van 273. rede hoogtij vierde. Het methodisme legt het accent op de datum van de bekering. De predikant toonde aan, dat de bijbel anders leert. Ieder gelovige heeft een eigen weg en de bekering komt niet tot stand volgens een be- PHSCVÉBBMMHDe catechismus te kent dit mooi: een afsterving van de oude en opstanding van de nieuwe mens. Ds. Cupido meende, dat de beke ring het best getypeerd wordt in de gelykenis van de verloren zoon, die inkeerde tot zichzelf, zich afkeerde van de zonde en zich toekeerde tot God. Nadat ds. Cupédo enkele vragen had beantwoord bracht mevr. Smit- Plug in deze buitengewoon goed be zochte vergadering verslag uit van de provinciale vergadering. Prinses Beatrix bezoekt Hiswa Prinses Beatrix heeft, vanochtend een bezoek gebracht aan de Hiswa- Goed-Kamp tentoonstelling in het RAI-gebouw te Amsterdam. De Prinses wandelde gedurende bijna een uur langs de vele zeil- en motorjachten, caravans en tenten. Zij beklom enkele schepen en liet zich door de bouwers uitvoerig voor lichten. Bij de stand van de NV Witsen en Vis uit Alkmaar, informeerde zü. hoe het stond met de verbouwingen, die haar vaders jacht ,Budi" heeft moeten ondergaan. De heer Vis kon de hoge bezoekster meedelen dat het schip., o.a. enige meters langer is ge maakt over zes weken gereed zal zijn. Prinses Beatrix bracht ook geruime tyd door op de stands van de ANWB Na de rondgang werd de Prinses in de bestuurskamer van de RAI ont vangen door de voorzitter van de tentoonstellingscommissie, de heer G. de Vries Lentsch jr. WIELRIJDERS EN EROMMERS: Ook U dient de voetganger, die op een zebrapad oversteekt, voorrang te geven. Rijdt dus vooral niet rechts langs wachtende auto's op een punt, waar een zebrapad zou kunnen liggen. Achter die auto kunnen voor U on zichtbaar, voetgangers lopen, die even later uw pad kruisen. Dan is het te laat om te remmen terwijl de voet gangers er op rekenen door te kun nen lopen. In verband met het afschaffen van de weeldebelasting voor enkele arti kelen werden aandelen „Kempen en Begeer" in een open hoek ruim ver handeld. De koers steeg van 160 tot 171 tegen gisteren aLs slotkoers 158%. Met voldoening werd er tennis Volgens de minister was de inhoud van officieren af te leggen. Tenslot m.lnnne soa., van genomen dat binnenkort rijks- ,an een d„or hem ingediend rapport te heeft na langdurige discussies dc ,n""oa= z°"'- goedkeuring zal worden verleend „„bevredigend en de heer Van den heer Van der Putten een verklaring Het met een auto verlaten van een parkeerstrook, zoals u die vaak vindt op autosnelwegen, gaat heel vaak niet volgens de methode zoals onbevredigend en de heer Van der j heer Van der Putten een verklaring voor de verbouwing van het eerder Putten werd ontslagen wegens on- i getekend, waarin de zinsnede om- aangekochte pand Breestraat 55. geschiktheid anders dan op grond trent de ongeregelmaiigheden was Dykgraaf en hoogheemraden zagen j Van ziels, of lichaamsgebreken. doorgehaald. zich gemachtigd dat werk te enta meren, om aldus zo spoedig mogelijk De heer Van der Putten, die opgaf te kunnen voorzien in de reeds lang werkeloos te zijn, begon zijn verkla- gevoelde dringende behoefte aan ring met het memoreren van een ar- meer kantoorruimte. tikel in het Algemeen Dagblad van De Vergadering stemde in met het j 30 september 1961, waarin voormalige voorstel tot verkoop* aan de gemeen te Bennebroek van de zogenaamde specieput aldaar, destijds bestemd voor berging van specie, afkomstig van de verdieping van Rijnlands boezemwateren in die omgeving. Voor het Hoogheemraadschap werd voorts een nieuwe legesveror dening in het leven geroepen, aan gepast aan de tegenwoordige behoef ten en het huidige prijspeil. Academische examens Aan de Leidse Universiteit is ge- Nederlandse officieren in Indië er van werden beschuldigd zich aan hoogverraad te hebben schuldig ge maakt. Dit artikel was verschenen nadat twee redacteuren klager had den bezocht. Hij verklaarde aan deze journalisten geen mededelingen te hebben kunnen verstrekken, aange zien hy dit als Rijksambtenaar niet mocht doen. In 1952 was dit met mi nister Staf extra overeengekomen, Op 6 november moest klager naar Den Haag om Inlichtingen te geven naar aanleiding van het artikel in het Algemeen Dagblad. Klager zei zich tegenover twee ambtenaren van slaagd voor het doet ex. Ned Recht. het Departement van Defensie ge- de heer F. E. van Haastert te Den heel te hebben gedistantieerd van dit Haag. I artikel. (Van onze Weense correspondent) Veel toeristen kennen in Wenen niet alleen het gerenommeerde hotel Sacher achter de Opera, maar ook de aristocratische lunchroom Demel op de Kohlmarkt. Indertyd stonden deze twee bedryven onder de leiding van de kordate mevrouw Anna Sa cher, die niet alleen sigaren rookte en overmoedige aartshertogen de les las maar die tevens vermaard is ge worden omdat zij het eigenlüke re cept van de Sachertaart heeft uitge vonden. Na haar dood kwam het hotel in het bezit van de ene familietak, ter- wyl de andere de lunchroom Demel erfde, maar in beide zaken maakte men de Sachertaart en ieder van de twee partijen beweerde dat hy de echte taart verkocht. Aan deze familietwist, die reeds in 1934 de publieke opinie bezighield, is nu een voorlopig einde gekomen door een uitspraak van het Weense ge rechtshof, volgens welke niet Demel maar het hotel Sacher het recht heeft om de bedoelde taart te propa geren als „echte Sachertorte". Het hotel mag dus alleen het oorspronke lijk ronde zegel uit chocolade met het stempel „echte Sachertorte" versie ren. terwijl Demel zich tevreden moet stellen met het vierkante zegel zon der het woordje „echte" De raadsman, mr. Geleünse, deel de mede. dat hij na overleg met zijn cliënt een klacht tegen het Al gemeen Dagblad heeft ingediend bü de Raad voor de Journalistiek, wel ke klacht, is opgeschort. De heer G. H. J. M. Peynenburg, hoofd van de afdeling dienstplicht zaken van het departement, een van de twee ambtenaren, die met de heer Van der Putten heeft gesproken, zei dat er zeer lang gepraat is. Het was zeer moeilijk een formulering te vin den, die Van der Putten kon bevre digen. De quintessens was dat- hy de minister moest rapporteren. Ons werd niet duidelijk of hy dit na drukkelijk aan de heer Van dei- Putten had medegedeeld. Volgens deze ambtenaar had klager behoef te een heleboel te vertellen wat niets met de zaak te maken had. Getuige bleek niet op de hoogte te zijn van namen van officieren, die inderdaad hebben gecollaboreerd. (De zitting duurt voort) MINISTER LUNS REDDE ZIJN AUTO! Toen minister Luns voor de lunch de ministerraad in de Trèvcszaal verliet, zag hij zün limousine op het Binnenhof onbemand op de loop gaan. De neus van de wagen was al benauwend dicht bij een zuil van een der poortjes opzij van de Rid derzaal. Zien en ingrüpen was voor de mi nister een kwestie van seconden. Voor dit echte Weense niemendal- Met een paar grote stappen van zijn letje interesseert zich de gehele open- j lange benen was hy bij de rollende bare mening in Oostenrük, omdat 1 het hier gaat om twee gerenommeer de zaken die een historisch verleden hebben. Op de keper beschouwd b? staat het verschil alleen daarin da een „echte" Sachertaart in het mie' den een dubbele laag abrikozenjai heeft, de taart van Demel echte slechts een laagje onmiddellijk onde het glazuur van chocolade. Voor overige smaakt dit Weense produkt even goed bij Sacher als by Demel. wagen, rukte het linkervoorportier open enhad juist op tüd de hand rem beet. Zo werden deuken voor komen. Triomfant-elyk lachte hy naar zijn onthutste chauffeur, die achter de wagen aan kwam hollen. chauffeur had de wag en terug gezet om een ander uit parkeer- noeilijkheden te helpen, doch had vergeten de handrem aan te zetten op de bolronde keien van het Bin- I nenhof Tijdens de „Ryproef voor Gevorder den" moet de ANWB steeds weer de volgende instructie geven: We gaan er even van uit dat u zich op een parkeerstrook bevindt. Als u zich van hieruit weer in de verkeersstroom wil mengen, dan gaat u alvast rijden zonder te letten op het achteropkomende verkeer! Ver volgens voert u uw snelheid op tot dat u eenzelfde snelheid heeft als het verkeer naast u op de snelweg, terwijl u in uw achteruitkijkspie geltje kijkt of geen wagen achter u zit. Ziet u nu een „gat" in de auto- stroom dat voldoende ruimte heeft voor het invoegen van uw wagen, dan gaat u daar in. Omdat dit invoegen op een volko men natuuriyke manier gebeurt die aangepast is aan het rijverkeer, zijn verkeersgevaarlüke situaties uitge sloten. Amateurfotografen zagen meesterwerk Weerman J. den Tonkelaar ver zorgde een kleurendia-avond voor de amateurs van de Noordwijkse Foto club in „Noordzee". Voor hij het woord kreeg, vertoonde de heer J. Kleton zün reportagefilm van de eind vorig jaar gehouden fototen toonstelling „Oud- en nieuw Noord- wük" in de Chr. Kleuterschool. In deze bewonderenswaardige smalfilm bleek letterlük niets te zyn vergeten en filmisch gesproken was er een aantal uitstekende vondsten in ver werkt. Uniek waren de dia's van de heer Den Tonkelaar. Af en toe een gees tig woord, prachtige muziek, volko men afgestemd op de vertoonde dia's uit Zuid-Slavië, Finland, Frankryk en Nederland, die stuk voor stuk meesterwerkjes bleken. Een magistrale serie kwam aan het slot: Nederland in de herfst en in de afgelopen winter, met üskris- tallen begroeid riet, besneeuwdeLL slootkanten, eenzame schaatsenrij ders en prachtige wolkenluchten. Voorzitter J. K. de Vries bood de heren Kleton en Den Tonkelaar na afloop een geschenk aa. Vrijdag 30 maart ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned '58 4% 101% 101% Ned' '59 4% 101% 101% Ned '60-1 4% 101% 101% Ned '60 11 4% 101% 101% Ned *59 4% 100,* 100,* Ned '60 4% 100% 100% Ned '61 4% 100% 100% Ned -53 3% 96% 96% Ned Gb obi 3% 81% 82GL Ned '47 3% 92% 92 H Ned '51 3% 97% 97%GB Ned '53 I-n 3% 95 95%GB Ned '56 3% 94% 95GB Ned '48 3% 89 89 Ya Ned bel cert 3y4 88 Ned '50 I-II 3% 89 89% Ned '54 I-II 3% 90H 90% Ned '55 13% 90% 90% Ned '55 II 3% 92% 92 %B Ned '37 3 91i 91% Ned G.b obi '46 3 92% 92% Ned dol Jn '47 3 92% 92% Ned Inv cert 3 99'sGB 99 i3ft Ned 62-64 3 99 A 99,3s Indië '37 3 98% Indië -37 3 94 94,', Ned won b.l '57 6 108% 108% Ned w b.l '58 4% 101% 101% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber Ver. HVA-my AKU Dell MU eert Hoogovens eert Philips gem bez Unilever cert Dordtse Petr "■nn P 50 a f 20 Holl Amer lyn Java China Pak KLM Kon Ned St.boot Kon Paket Mij Stoom Mü Ned Niev Goudr eert v Ommeren eert Kon. Rott Lloyd N Scbeepv Unie NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.l en Gem. leningen 117 117% 134% 133 392% 391 161.20 16250 807 792% 1001 %GB 991 188.90 187.50 647% 640 138.30 137.10GB 142% 144% 150% 151', 70.20 71.— 171% 173% 153% 158 168% 170% 143 142% 323 323 151 151% 151 %GB 153% A'dam '47 (3%) 3 idem 48 (3%) R'dam '52-1 (4%) ld -37 I-n (3 V4 Z - Holl *55 4% Bankwezen Bb N Gem 58 5% id NWB'52 (4%> BVG rspbr f 500 BVG rspbr *52 Industr. Obligaties Philips Doll. *51 96 96 100 95?» 100 104% 100% 197 143 L 94% 95% 104% 100% 197 142% L 94% Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 12% A'dam '56 I 2% A'dam '56 II 2% A'dam *56 III 2% Eindhoven '54 Enschede '54 2% Den Haag '5212% Idem n 2% R'dam '52 1 2% Idem n 2% Idem *57 2% Utrecht *52 2% Z.-Holl. 1957 2% Zuid-Holl '59 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Vorige Slotkoers koers v. heden 105% 106 86% 86% 86% 92 91% 91,* 91A 83% 83 B 84% 84 91% 92', 95 95''.j 92% 92 89% 96% 90% 88 88% 105 105 Robeco Amst Bank Cultuurbank Holl Bank U eert. Ned Handelmü Rott Bank Twentsche Bank Senembah 254.50 412% 35 227% 385 401 343 410B Industrie Ondernemingen Albert Heyn Berkel's Pat Borsumy-Wehry Calvè Delft eert. Electralasmy K. Pap v Gelder K Ned Grofsm Holl Constructie Ing our v Bjüj Internatio Int. Kunstst Ind v Kemp en Beg Leidse Wolspj^j Muller en Co N£ Ned Kabelfabr Philips pref Rott Droogd Mü Sikkens Groep Ver Touwfabr Walvisvaart Wernink's Betxnij Wilton Feljenoord v WUk - Heringa Zaalberg Münbouw en petroleum 730 295 79 919 380 371 180 444% 247 216 75 158% 550 497 605 307 550 942 408 105 235 338% 96 146 Blliton 2de r Kon Petr (f20) Am e rik fondsen Canad Pacific R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un. States Steel 504 136.20 25 79% 48% 42,», 56 56% 81% 56 40% 32A 71 254.— 410% 34% 226 390 405 345 410B 720 297 79% 916 378 371 184% 436 247% 221 75 554 490 600 304 546 940 408 101 233 339 96 146 507% 135.50 25 77% 48% 42 56% 55H 81% 56% 39% 32% 70%

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 11