VVD en CI III schieten niet zeer zwaar geschut op Cats' mammoet Minister Iaat het N.V.V. mogelijkheid overleg Wankelen op rand grondwet DR. TILANUS„MAMMONA EEN ONHEILSDIER Nog slechts steun van de KVP Mr. Cals weer in oude vorm Gezag vakbond moet worden gehandhaafd DAF-TRUCKS GEBR. VAN ULDEN Circa 6 weken mammoetwet Een nieuwe moderne kijk op smakelijk eten! Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 22 maart 1962 Derde blad no. 30610 STRUCTUUR VH VOORTGEZET ONDERW'JS VOLGENS HET WETSONTWERP' 55 (Van onze parlementaire redacteur) De eerste dag van het grootscheepse debat in i/e Tweede Kamer over het wetsontwerp op het voortgezet onderwijs heeft gisteren vier sprekers )pgeleverdvan wie er twee namelijk dr. W. Tilanus (CHU) en mevrG. V. van fomeren-Downer VVDheel sombere ge- lulden lieten horen. Wat vriendelijker gestemd over dit werkstuk van minister mr. J. M. L. Th. Cals en staats ecretaris drs. G. C. Stubenrouch waren de bei- ieKVP-ers dr. L. A. H. Albering en mej. A. A. Holte, al hadden ook zij nog wel bedenkingen. Mej. Nolte eigenlijk nog iets meer dan de heer Albering. Met een beetje goede wil zou men echter kunnen zeggen, dat de stand voor minister Cals na deze eerste dag 2-2 was, waarbij men wel moet bedenken, dat beide treffers van de thuis club door geestverwanten van de minister zijn gescoord. Bovendien kan hieruit niets geconclu deerd worden over de verdere gang van zaken in het debat, waarin eigenlijk pas in de loop van de vblgende week meer tekening zal komen. Volgens dr. Albering getuigt het wetsontwerp van een grote visie. Het is fcet meest omvattende ontwerp op onderwijsgebied sinds de bevrijding en de heer Albering wilde zich er graag positief tegenover stellen. Niettemin had hU aantal wensen, die voor hem in verband met de beoordeling un het hele ontwerp toch wel van belang waren. In het bijzonder vroeg hij een doeltreffende inschakeling van z.g. maatschappelijke organen bij het rodenrijs. Wat dit betreft vond hü het wetsontwerp te vaag. Zoals dit nu laidt kan de overheid de onderwerpen aanwijzen, waarover „erkende or ganen" van ouders, leraren, gemeente- of schoolbesturen de minister van idvies dienen. Deze ontmoetingsvorm tussen maatschappij en onderwijs zou dus volgens dr. Albering duidelijker uit de verf moeten komen. Open baar-bij zonder Het wetsontwerp stelt volgens dr. Ubering het openbaar onderwijs liet bij de bijzondere school ten chter, zoals mevrouw Van Some en meende. De heer Albering zag in de opzet van het ontwerp geen [Tijdigheid met de grondwet. Wel ou de regering onvoldoende oog lebben voor het principiële verschil ussen openbare en bijzondere chool. Er worden n.l. te dwingende isen gesteld voor deugdelijke in- ichting van het bijzonder onder- ïijs. Voorzover bijzondere scholen tp eigen kosten iets aan hun inrich- ing willen doen zouden zij daartoe c vrijheid moeten krijgen. Met kracht pleitte dr. Albering toor het behoud van de vierjarige ulo. Met de in het ontwerp voorge melde plan-procedure ging hij in be- insel akkoord. (Voor de stichting n bekostiging van scholen wil de egering namelijk komen tot een ieder jaar vast te stellen „scholen plan"). Aarzeling Mejuffrouw Nolte leek iets meer larzeling te tonen dan haar geest- ïerwant Albering. Zij was nogal be- tieesd voor hetgeen zich na de aan- raarding van het wetsontwerp zou paan ontwikkelen. Het leek haar ,een stap in het schemerduister". ,Als we deze mammoet verzwelgen ilikken we misschien tegelijk aller fel onbekende dingen in", zo rede- Deerde zij. Krijgt het onderwijs wel voldoen- ie ruimte om zich te ontplooien? Evenmin als de tuinman de plant maakt, kan de overheid het onder is maken. Het is een kwestie van poei. Mejuffrouw Nolte wilde het pinasium als zeer te waarderen 'oorbereiding voor het wetenschap pelijk onderwijs behouden. Het üheneum, dat in de plaats moet ko men van de huidige hbs (als voor opleiding voor het hoger onderwijs) al zijn vorm volgens mej. Nolte oog moeten vinden. Deze spreekster ad verder veel bezwaren tegen het pogramma voor de exacte vakken, wals de minister zich dat bij het pjmnasium-b voorstelt. Het zou n.l. li veel eenvormigheid vertonen met dat van het atheneum. Waar om is hiet geen grotere verscheiden- teid mogelijk? Evenals mevrouw Van Someren stond mejuffrouw Nolte zeer twijfelend tegenover de 'corgestelde „brugklasse" als "selectie middel in het eerste jaar van het ïcortgezet onderwijs. Minister Cals, voor het eerst na zijn ziekte, weer achter de i j regeringstafel in de Tweede Ka- mer, heeft gisteren veel kritiek i op zijn geesteskind, het wets- j ontwerp tot regeling van het voortgezet onderwijs, moeten laanhoren, zelfs van zijn eigen f I geestvertwanten, al waren deze t I met hun bedenkingen vrij mild. De bewindsman toonde zich |weer geheel in zijn oude vorm: f met gespannen aandacht de a sprekers volgend, steeds gereed j een interruptie te plaatsen, in- tussen druk aantekeningen ma- J kend. Hij zal zijn „lievelings- f dier", de mammoet, ongetwijfeld j met bekwaamheid en verve ver- l dedigen. (I j De bewindsman komt overi- gens pas op 3 april voor het 1 eerst aan het woord voor de - verdediging van de algemene aspecten van zijn wetsontwerp. Daarna begint de artikelsgewij- ze behandeling, die lang en moeizaam belooft te worden, ook jal telt het ontwerp slechts 117 i artikelen. j ,Er zijn inmiddels al enige I tientallen amendementen inge diend. Een mammoet, door pij len beschoten in een wetgevend aerwoud f Het is nog de vraag, welke pij. 'len doel 'zullen treffen, wel Gtjxan er enkele met een klein i beetje gif besmeerd te zijn Sombere toon Op sombere toon sprak dr. Tila nus zijn voorlopige mening over de mammoetwet uit. Hij begon met een nogal bitter grapje. In een en- cjclopedie had hij eens opgezocht wat het woord mammoet betekent: uitgestorven olifant uit de ijstijd groot beest naam houdt waar schijnlijk verband met het Poolse woord „mammona" ofwel „onheils- dier". Een groot beest" is het huidige ontwerp niet. Het telt slechts 117 artikelen. Het is een zogenaamde raamwet, die nog vlees en bloed zal moeten krijgen door nadere algemene maatregelen van bestuur. Door deze uitvoeringsbesluiten zal het onder wijs echter in zijn kern worden ge raakt, aldus dr. Tilanus. Een der grote grieven van de woordvoerder der C.H.U. was, dat het wetsontwerp zwijgt over het overgangsrecht-.. En dit is toch een bijzonder gewichtig punt daar het bestaan van vele .scholen gemoeid is met de aanvaarding van de mam moetwet. Dr. Tilanus vond de sa menvatting van het hele voortgezet onderwijs in één wet bijzonder on praktisch. Ieder, die straks iets over een bepaald schooltype wil weten, zal eerst de wet uit elkaar moeten gaan plukken! De heer Tilanus be treurde dat het ulo aan de lager- onderwijswet zou worden onttrok ken. Het betreft hier een zeer be langrijke schoolvorm, die evenwel niet in de sfeer van het voorberei dend hoger en middelbaar onderwijs thuishoort. Voor planpolitiek voelt de CHU niet veel. Het is verder be zwaarlijk, zg- maatschappelijke or ganen in de wet op te nemen, zo lang we nog niet weten, wat deze precies betekenen, aldus dr. Tilanus, die hiermee de opvattingen van de K.V.P. bestreed. Brugklas De C.H.-spreker sloot zich bij de kritiek op de brugklas aan. Deze zou als selectiemiddel in het, eerste schooljaar maar een zeer gering nut hebben. Bovendien zou het wezen van het gymnasium erdoor worden aangetast (in de brugklas kan het Latijn n.l. vervallen). Dat het wetsontwerp in strijd zou zijn met de grondwet zou dr. Tila nus niet zonder meer durven bewe ren. Maar wel kan de regering hebben gedacht: hoe wandelen we langs dit historische monument heen zonder brokken te maken? De bewindslieden gebruiken in het ont werp nl. woorden en begrippen, die de grondwet niet kent, bijv. „basis- ouderwijs" inplaats var, „gewoon onderwijs". Zo kunnen zij alle mo gelijke termen uithollen en de grondwet omzeilen. Hoewel de artikelsgewijze behan deling van het wetsontwerp nog bij lange na niet aan de orde was, wil de dr. Tilanus nu al zeer ernstig bezwaar maken tegen een amende- ment-Kleijwegt (P.v.d.A.), waarin wordt voorgesteld, ook genootschap pen op geestelijke grondslag (bijv. Humanisten) in de gelegenheid te stellen in de lokalen van openbare scholen vormingsonderwijs te doen geven aan leerlingen, die dit willen. Het, wetsontwerp opent deze moge lijkheid thans alleen voor gods dienstonderwijs. Fundamenteel Van liberale zijde werden ernsti ge bezwaren naar voren gebracht door mevrouw Van Someren-Dow- ner. De positie van het openbaar onderwijs is fundamenteel voor haar en haar politieke vrienden. „Wij wensen de openbare school niet ge degradeerd te zien tot een vlucht heuvel waartoe men in arren moe de zijn toevlucht neemt", aldus mevr. Van Someren. Wil de behan deling van dit wetsontwerp voort gang kunnen vinden dan zal eerst bij de voorstanders van openbaar en van bijzonder onderwijs volledige overeenstemming moeten bestaan over de vraag of het wetsontwerp de bedoelingen van de grondwet recht doet wedervaren. Mevrouw Van Sommeren geloof de geen moment, dat minister Cals het openbaar onderwijs een slecht hart. toedraagt. Maar begrijpt hij het wezenlijke van het openbaar on derwijs wel? In het wetsontwerp spelen zogenaamde „maatschappelij ke organen" een belangrijke rol. Zij zouden zelfs een publiekrechtelijke functie bij het onderwijs krijgen. Mevrouw Van Someren vreesde op verscheidene gronden hier „verzui ling" van ons onderwijs van. De liberale spreekster zag verder een aantal problemen bij de in het wetsontwerp voorgestelde „brugklas- se", een eenvormige klasse voor vrijwel alle vormen van voortgezet onderwijs in het eerste jaar. Het selectieprobleem is bij kinde ren op jonge leeftijd vrijwel onop losbaar. De "uitvoering van de „brug- klasse" leek mevr. Van Someren op scholen voor voorbereidend weten schappelijk onderwijs buitengewoon moeilijk. Niet alleen het onderwijs in het Frans moet het gelag betalen maar het volledige gymnasium on dervindt ook de nadelen; in de brug- klasse zou het Latijn verdwijnen. Hierjnee tast de minister juist dat selectiemiddel aan, dat essentieel is voor deze vorm van voorbereidend wetenschappelijk onderwijs. De mi nister wil aan het gymnasium nog I meer ontnemen en dit is voor de V.V.D. naast de positie van het openbaar onderwijs een der ern stigste aangelegenheden. Waarom moet net gymnasium een grote veer laten? Volgens het wets ontwerp staan in de afdeling gym- nasium-b de wiskunde en de na tuurwetenschappen op de voor grond. Waarom heeft de minister het plan van een Grieksloze b-afde- lirig gelanceerd? Aan de Nederland se ouders wordt de vrijheid ontno men te kiezen tussen het volledige gymnasium en het lyceum, aldus mevr. Van Someren. Vanmiddag zouden de heren Kleijwegt (PvdA), Bruins Slot (AR), Engelbertink (KVP en Bakker (CPN) spreken. De laatste vijf spre kers komen dinsdag aan de beurt. SENAAT AANVAARDT „SOCIALE ZAKEN" (Van onze parlementaire redacteur) „Het is niet waar, dat het NVV de Stichting van de Arbeid in de lucht wil laten springen". Dit zei gisteren de heer C. W. van Wingerden in de Eerste Kamer. Men mag aan deze uitlating wel enige waarde toekennen, want de heer Van Wingerden heeft een respectabele staat van dienst bij het NVV. Er zou dus enige hoop kunnen zijn, dat het conflict, dat is ontstaan nadat deze vakbond zich had gedistantieerd van de recente aanwijzing van de rege ring inzake het loonakkoord van oud-Wassenaar, wordt bijgelegd. Minister Veldkamp liet de moge lijkheid tot overleg duidelijk blijken: „De deur van Zeestraat 73 (het de partement) staat wijd open, al hoeft het nu ook weer niet een instuif te werden". Bij het overleg, dat deze week in de Stichting van de Arbeid plaats heeft, moet de verbroken een heid van de vakcentralen besproken worden, zo zei de minister. Hij hoop te. dat het gezag van de vakbewe ging in Nederland blijft wat het tot dusverre is geweest. Kunstjes „Het- NVV staat nog op het standpunt, dat Oud-Wassenaar niet is verlaten. Het houdt echter niet van kunstjes met de spelregels. Als we zien, dat er grote sommen aan zwarte lonen worden uitbetaald, zon der dat de economie is dolgedraaid, dan moeten de spelregels geen ver band houden met de werkelijkheid. Aan deze toestand moet een einde komen", merkte de heer Van Win gerden op. Het „uitstappen" van het NVV lijkt overigens een barst, en geen totale breuk. De bewindslieden moeten zoeken naar een oplossing, zei de heer Van Wingerden. Een oplos sing, waartoe ook de heer J. Middel huis (KVP), voorzitter van de KAB, nog wel mogelijkheden zag. Staatssecretaris Roolvmk kon mee delen, dat er omstreeks oktober-no- vember van dit jaar een nieuw over leg over de matiging zal plaatevin den met het bedrijfsleven. De moei lijkheden met de lonen waren vol gens hem eigenlijk erin gelegen, dat niet alleen de matigingsformule moest worden toegepast, maar ook de overige richtlijnen. De regering had zo lang mogelijk gewacht met het nemen van een be slissing, zei hij. Doorgedrukt De bedrijven hebben, tegen de zin van de regering, de vijfdaagse werk week „doorgedrukt", aldus de heer Roolvink in zijn antwoord aan prof. De Gaay Forttnan (AR), die zich had afgevraagd of andere zaken geen prioriteit hadden moeten heb ben. De AR-afgevaardigde bleek niet te overtuigen. De onderzoekingen zouden zich, naar de mening van de heer Rool vink, thans moeten richten op de 9- urige werkdag. Wat het arbeidsverbod voor 14-ja rige jongens betreft, verwachtte hij, Ten oosten van Rotterdam is een van de grootste bruggen van ons land, de Brienenoordbrug in aanbouwEen overzicht van de bouw van een van de pijlers in de Maas waarover de nieuwe verbinding van Dordrecht naar het noorden gelegd zal worden. Zuid-Afrika zorgt voor verdediging „De huidige toestand in de wereld vormt een waarschuwing voor Zuid- Afrika ervoor te zorgen dat zijn na tionale verdediging het hoofd kan bieden aan een aanval van buiten af en pogingen tot ondergraving van binnenuit", aldus verklaarde de Zuidafrikaanse minister van Finan ciën, dr. Eben Dönges bij het indie nen van zijn begroting in het Zuid afrikaanse Huis van Afgevaardig den. Hij vervolgde: „Versnelde ontwik keling van de Bantoe-gebieden is een maatschappelijk-politieke plicht, waaraan Zuid-Afrika zich niet mag onttrekken. Hierdoor zal worden aangetoond dat de Zuidafrikaanse politiek van gescheiden rassen ont wikkeling (apartheid) een ernstige poging is om een vraagstuk op te lossen, waarvoor andere landen geen oplossing hebben kunnen vinden". Sprekend over de economische po sitie van Zuid-Afrika verklaarde mi nister Dönges dat er een verbete ring was ingetreden in de Zuidafri kaanse betalingsbalans, die een „be perkte verzachting" van het toe zicht op de invoer rechtvaardigde. dat de SER hierover spoedig een ad vies zal uitbrengen. Minister Veld kamp beloofde prof. De Gaay Fort man, dat hij zich nog eens'reken schap wil geven van de staatsrechte lijke bezwaren inzake de fluoridering van het drinkwater. De dag tevoren had deze AR-afgevaardigde gezegd, dat iedereen het zelf moest weten, of hij „met een mond als een kerkhof wilde rondlopen of niet", subsidiair: gefluorideerd water niet drinken of wel. SYRIERS BLIJVEN VERSTERKINGEN AANVOEREN De toestand aan de Syrisch-Israe- lische grens blijft gespannen. Vol gens Israëlische journalisten gaan de Syriërs voort met de aanvoer van aanzienlijke militaire versterkingen, waaronder tanks en zware artillerie. Jordaanse bladen meidtien gisteren, .dat Koning Hoessein van Jordanië I en Koning Saoed van Saoedi-Arabië spoedig een ontmoeting zullen heb ben om „de voortdurende aanvallen van Israël op Syrië's grenzen" te be. spreken en gezamenlijke Arabische maatregelen tegen de Israëlische „agressie" op te stellen. Israël heeft gisteren hij de Veilig heidsraad een tegenklacht tegen Sy rië ingediend en eveneens verzocht om een bijeenkomst van de raad. Is raël beschuldigt de regering in Da mascus van herhaalde aanvalsdaden op Israëlische burgers en Israëlisch grondgebied e'n van dreigementen die gericht, zijn tegen de territoriale on schendbaarheid en politieke on afhankelijkheid van het land. Syrisch afweergeschut heeft giste ren geschoten op Israëlische vlieg tuigen die boven het Meer van Ga- lilea vlogen. Een Israëlische leger- woordvoerder verklaarde, dat Israëli sche toestellen gisteren Syrische vliegtuigen die zich boven joods grondgebied bevinden, hebben ver* jaagd. Israël heeft hierover een klacht ingediend bij de wapenstil standscommissie. Revaluatie Aan prof. Witteveen (VVD) gaf minister Veldkamp te verstaan, dat zowel bij het huidige systeem van loonpolitiek, als bij een eventueel an der systeem, steeds een ingrijpen ad hoe mogelijk moet kunnen zijn. Ook bij de systemen, die prof. Witteveen voorstaat, zullen zwarte lonen niet kunnen worden voorkomen, tenzij men tot de methoden van een politie staat zou vervallen. Wat de revaluatie betreft, had de minister nog opgemerkt, dat het ef fect daarvan nog niet volledig zichtbaar is. „Misschien zeggen we zelfs over twee jaar, dat de revalua tie aan de hoge kant is geweest" al dus dr. Veldkamp. Een planning bij de verwezenlij king van de verschillende sociale de siderata, als verzocht door prof. De Gaay Fortman, achtte hij inderdaad noodzakelijk. De begroting van So ciale Zaken en Volksgezondheid werd door de senaat zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Advertentie i O K V DEALER VERDAMSTR. G - TEL. 23041 „Pak leugens" toeli vrijgegeven De Franse regering heeft het ver bod tot uitgifte van het boek „La Gangrene" waarin mishandeling van vier Algerijnen die in Parijs we gens ondergrondse activiteiten wa ren gevangen genomen wordt be schreven, vrijgegeven. Dit heeft de uitgeverij „Editions de Minuit" gis teren meegedeeld. Het boek werd bij zijn verschijnen in juni 1959 dooi de politie in beslag genomen. Enke le dagen later noemde premier De- bré in de Senaat het boek „een pak leugens van twee schrijvers die dooi de communistische partij worden be taald". Landbank koopt weer: een synagoge (Van onze Haagse correspondent) Een oude synagoge in Den Haag, eigendom van de Portugees-Israeli- tische gemeente is eigendom van de N.V. de Landbank geworden. Giste ren heeft de overdracht van het ge bouw plaats gehad aan de N.V. Drie- vliet, een dochteronderneming van de Maatschappü Laan /an Meerder- voort, die op haar beurt een dochter onderneming van de Landbank is Overeengekomen is dat de syna goge die op de monumentenlijst staat een bestemming zal krijgen die in overeenstemming is met het verleden van het gebouw. De syna goge staat tussen de Prinsessegracht en de Jan Evertsenstraat te Den Haag. Het gebouw is een schepping van de renaissance-architect Marot. Prinses Beatrix naar studentencongres Prinses Beatrix heeft, het voorne men een gedeelte bij te wonen van het landelijk congres van juridische studenten, dat op 2, 3 en 4 april a s. in het Vredespaleis te 's-Gravenhage zal plaats vinden en welk gewijd zal zijn a^n de Europese eenwording. Partij gestolen ringen achterhaald De Rotterdamse politie heeft drie mannen gearresteerd, die ervan wor den verdacht ringen uit etalages te hebben gestolen. Het zijn een 21-ja- rige kachelsmid, zijn 20-jarige broer, een havenarbeider en een 26-jarige man, eveneens havenarbeider. Het drietal dat afkomstig is uit Rotter dam. heeft bekend op 14 maart uit de uitstalkast van een horlogerie aan de Meester Arendstraat twee tableaus met ringen te hebben gestolen. Toen zfj de ringen aan de man wilde brengen, bleek dat de exempla ren van één tableau niet van goud waren. Het was étalagemateriaal. De volgende avond hebben zij hhn slag geslagen bij een juwelier in Baren- drecht, bij wie zij een grote partij ringen in de wacht sleepten. In bei de gevallen had een van hen een straattegel door de ruit gegooid. Een tweede deed dan een greep in de eta lage. Daarna reden zij weg in een auto, die zij speciaal voor dit doel hadden gehuurd. Een aantal ringen, die te Barendrecht waren buit ge maakt, kon bij een heler te Rotter dam, een 23-jarige matroos, in be slag worden genomen. Ook déze werd gearresteerd. In Barendrecht had de juwelier, die op het moment van de ruitentikkerij toevallig in zijn zaak was, de auto zien wegrijden. Na enig speurwerk van de Rotterdamse re cherche in samenwerking met de Rijkspolitie van Barendrecht is men tot arrestatie overgegaan. Het Bureau der Tweede Kamer streeft ernaar, op 12 juli het zomer reces te doen beginnen. Of dit luk ken zal, is nog niet te zeggen, want tal van zaken liggen nog op afdoe ning te wachten. Daar is in de eerste plaats de „mammoetwet", waarvan de behandeling gisteren is begonnen en die, met enige onderbrekingen, wel vijf zes weken in beslag zal nemen. De wijziging van de huurwet (de huurverhoging, welke op 1 juli a.s. zou moeten ingaan), vereist spoed. Er liggen dan nog wetsontwerpen, waarvan het wenselijk is, dat ze ook binnenkort worden afgedaan, zoals de medewerking aan de totstandko ming van een Congresgebouw in Den Haag. het wetsontwerp betreffende het bijstandskorps ambtenaren op Nieuw-Guinea, de wet op de kerner- gie en het verdrag met Duitsland. De regering heeft nog geen urgen tieprogram ingediend met betrekking tot wetsontwerpen, welke zij gaarne vóór het zomerreces zou zien afge daan, zodat nog niet gezegd kan wor den welke onderwerpen het eerst aan de orde zullen komen. Verwacht wordt in deze omstan digheden. dat het paasreces slechts kort zal duren. Worms krijgt geen inzage van stukkeu De proc.-generaal bij het Gerechts hof in Den Haag, mr. D. J. van Gilse. heeft de schroothandelaar de heer L. Worms inzage geweigerd van de processen-verbaal die opgemaakt zijn in de meineedzaak welke de heer Worms aanhangig heeft gemaakt te gen mr. J. A. Walkate. Mr. Walkate, voormalig beheerder van de schrootvereveningskas van de EGKS. thans directie-secretaris van de Hoogovens in IJmuiden. is zoals gemeld buiten vervolging gesteld ter zake van de meineedaanklacht. Desgevraagd deelde mr Van Gilse ons mee geen informaties over deze weigering te willen geven. De heer Worms wil de processen-verbaal die naar aanleiding van zijn meineed- aanklacht zijn opgemaakt omdat, zo zegt hij, „ik van goedingelichte zijde vernomen heb. dat mr. Walkate hier. in toegegeven heeft onwaarheid te hebben gesproken voor de rechter commissaris". De heer Worms zegt de gegevens uit, de processen-verbaal nodig te hebben voor de civiele procedure die hij voert tegen de ..Hansa Rohstoffen Verwertung A.G." VOETGANGERS: U heeft wel voorrang op zebrapa den, maar het rijverkeer moet óók eens aan bod komen. Steek dus bij voorkeur 'n groepjes over de drukke zebrapaden; anders ontstaan er irri terende vertragingen in het rijver- keer, welke automobilisten, brommers en wielrijders in de verleiding zouden kunnen brenwen, het „toch nog maar even te proberen", zodat er van uw bescherming per slot van rekening weinig overblijft. Wit of bruin per pak0.85 In sierlijke, plastic trommel gevuld met pak bruin1.75

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5