Overgangsfase Algerije en politiek mijnenveld bllËX- Nederlandse zeeman staat weer terecht Los werkman „kocht peperdure kerst bout Nederlands-Vlaamse boekenweek 1962 ASSISTENTE VAN DE SCH00LTANDARTS De Gaulles hoogste spel Wegens „moord" op meisje Stroperij Geen prijsvraag geschenkboek SUDDENLY LAST SUMMER MAASDAM'S SLAGERIJEN l nette vakkundige slagersbedienden r--"--| gemeubileerde zit- slaapkamer verpleeghulpen vrijstaand huis ADMINISTRATIEVE KRACHT (M. OF V.) LEIDSCH DAGBLAD - DINSDAG 20 MAART 1962 (Van onze reisredacteur W. L. Brugsma) Genève In het hotelletje „Horizont Bleu" buiten Genève, heeft Ahmed Ben Bella gisteren na vijf jaar Franse gevangen schap zijn eerste dag vrijheid geproefd. Temidden van de door de onderhandelingen met Frankrijk doodvermoeide FLN-afgevaar- digden, heeft de man, die de Algerijnse revolutie begon en die straks misschien de leider van de Algerijnse staat zal worden, zich nogeens verdiept in de tekst van de Frans-Algerijnse akkoorden. Want die akkoorden vormen de einder waarachter de toekomst van Algerije verscholen ligt. Of die horizon even blauw en zorgeloos is als de naam van het vakantiehotel aangeeft, is een zorgelijke vraag. Het moet Ben Bella zyn opgeval- dat het eerste deel van het ak koord, dat de overganspcriode tot aan het komende referendum regelt, ten politiek mijnenveld is. In de „ge- jamenlijke verklaring", der beide de legaties komt men reeds op pagina drie de eerste gevaarlijke punten legen. De voorlopige Frans-Algerijnse executie moet Algerije in die over- ;ansperiode besturen, staat daar. De wag is: hoe? Het huidige Franse «tuur zit in het regeringscentrum loches Noires in een benauwd brug- jehoofd. Het kan nauwelijks secre- aresses vinden om de orders te tik- en die toch niet uitgevoerd worden, let regeert het laatste jaar al niet neer. Het reageert slechts op de ini- ïatieven van de OAS. Het akkoord zegt ook dat binnen kortst mogelijke tijd de burger- ike vrijheden zullen worden her leid. En alweer rijst de vraag: hoe? is in Algerije al sinds lange tijd een persvrijheid meer, vergaderin- en zjjn verboden, men kan zonder Form van proces geinterneerd wor- jen. Hoe kan men democratie bedrij en in een land, waar burgeroorlog ieerst? Verder is het in Algerije niet neer terzake doende of de Franse jering iets verbiedt, maar of de OAS iets gedoogt. En de OAS heeft, oals bekend, het akkoord van Evian liet ondertekend. Volgens dat ak- oord mag de FLN van heden af als ettige politieke organisatie optre- len. Maar de OAS houdt de vinger au de trekker. Zij zal dat ook doen wanneer de Igerijnse politieke gevangenen bin- en drie weken worden vrijgelaten, de gevangenissen konden de Al- erijnse rebellen althans een zekere eiligheid vinden. Op straat zullen vogelvrij zijn voor de moord- cmmando's van de OAS. Er is ver- er de voorbereiding van het refe- endum. Totnutoe konden de ver- iezingen in Algerije in feite alleen oor het leger worden georganiseerd, laar toen ging het erom dé Algerij- ien tot stemmen voor een Frans Al- erije te bewegen. Het leger zal op ijn minst passief blijven wanneer iet erom gaat een onafhankelijk Al- erije by de stembus te creëren. En OAS zal alles doen wat in haar ermogen ligt en dat is heel wat im door sabotage en intimidatie die olksraadpleging in de wielen te rij en. Misschien is dit een zwartgallige 'eerspiegeling, de gedachtegang van imand die voor iedere oplossing een loeilijkheid heeft. Het gaat ook niet voor geheel Algerije. Het Franse ?er zal zich de komende maanden goed als geheel uit „le bied", het innenland, terugtrekken. Dat bete ent ook dat de Franse kolonisten en 1 Franse burgers in de kleine steden een soort gyzelaarspositie zullen omen, hetgeen misschien de OAS rtoe zal bewegen haar beestachtig- leden in de grote steden tegen de aohammedaanse bevolking wat in te «rken. Krachtproef Voor die grote steden echter, vooral Algiers en Oran, ?s nauwelijks in te ten hoe de overgansperiode van drie tot zes maanden zonder een bloedige krachtproef kan verlopen. De uit komst van die krachtproef blijft on zeker. De FLN maakt zich geen illu sies. Het heeft aan de Franse rege ring een maximum aan garanties ge vraagd, maar beseft ook dat dit ma ximum geen zekerheid biedt. De FLN kan in de grote steden niets anders doen dan de moslims aanbevelen rustig te blijven en niet in te gaan op OAS-provocaties. De FLN heeft tenslotte een wapenstilstand ge tekend en zal niet gemakkelijk daar op inbreuk maken. Zo blijft het Franse leger in laatste instantie de garantie van die wapen stilstand. Een waterdichte is het niet. Mochten moslims op OAS-provoca- ties met wapengeweld, met contra- terreur, antwoorden, dan zal het tus senbeide moeten komen, wanneer de nieuw te vormen Algerijnse ordetroe pen de toestand niet de baas kunnen. En er zyn subtiele provocaties mo gelijk. De OAS kan. in Franse uni formen gestoken. FLN-eenheden aanvallen; of zy kan. in FLN-uni- formen, aanslagen op Franse troepen plegen. In al die gevallen kan een wankele toestand van de ene dag op de andere in gevaar komen. Er zijn optimisten die menen dat de Fransen in Algerije, die dus plot seling met de voor hun ongelooflijke werkelijkheid .worden geconfronteerd, zich bij die werkelijkheid zullen neerleggen. Het is mogelijk. Maar het is waarschijnlijker dat zij een laat ste poging zullen doen om het Franse leger aan hun kant te brengen. Hoe het leger, die zwijgzame kolos, de waakhond die zich soms tegen een regering keert om het vaderland te redden, daarop zal reageren, is een vraag die alleen de komende maan den kunnen beantwoorden. (Van onze Londense correspondent) In het paleis van justitie in Fleetstreet te Londen is gisteren in hoger beroep de zaak begonnen tegen een 29-jarige Nederlandse zeeman uit Amsterdam, die op 26 oktober 1961 door de rechtbank van Chester tot levenslange gevangenisstraf was veroordeeld, wegens moord op de 21-jarige dienstbode Mary Hughes. De moord werd gepleegd op 1 juli in het doktershuis in Menai Bridge in Anglesey, waar zij werkte. De zeeman wordt ervan beschuldigd 's nachts door het bad- kamerraam de woning te zijn binnengedrongen. Hij zou het meisje in haar slaapkamer hebben aangerand en gewurgd. De volgende dag weid hij. toen hy met zijn schip, de Nederlandse kustvaarder ..Wiema", in Liverpool was aangekomen, gearresteerd. Getuigen hadden gezien, dat hij de woning van het meisje op ver schillende tijdstippen, voorafgaande aan de moord, had bespied. De zeeman zelf verklaarde des- tyds onschuldig te zyn. Ook dat hy in de woning van het meisje was geweest, maar de bewus te avond had doorgebracht in een café ernaast. Zwijgzaam Tydens de zitting deed hy er het zwygen toe, hetgeen de indruk ver sterkte, dat hij de dader was. Men vond zijn vingerafdrukken op het kozijn van het badkamer- raam en schilfers verf van het raam werden op de kleding van verdachte en op het lichaam van het meisje aangetroffen. Voorts werden afdruk ken gevonden van de rubberschoe nen van verdachte. Hij had deze schoenen later over boord gegooid, omdat deze, naar hy beweerde, oud en niet bruikbaar wa ren. Het belangrykste bewijsmateriaal was een brief, die de zeeman aan zyn vrouw had geschreven en die hij, nadat hy aan boord was terug gekeerd, aan een ander lid van de bemanning had overhandigd met het verzoek of deze de brief buiten Engeland zou willen posten. Toen de zeeman gearresteerd, werd, ging degene aan wie hy de brief had gegeven, ermee naar de kapitein, die deze zonder deze ge lezen te hebben aan de politie overrandigde. In de brief schreef de zeeman, dat hy iets verschrikkelyks had ge daan en dat hy zyn vrouw waar schijnlijk nooit meer zou zien. Omstreden brief Deze brief vormde gisteren het hoofdpunt van een urenlang betoog van de raadsman, de advocaat Phi lip Wien uit Cardiff. Hy verdedigde de stelling, dat op grond van het algemeen geldende recht een mededeling van een per soon aan zyn echtgenote niet als be- wysmateriaal mag worden aanvaard. Indien pleiter echter ongelyk mocht hebben, zou het volgens hem beter geweest zyn, dat de rechter zijn discretie had toegepast en de brief niet als bewysmateriaal had toegelaten. Rechter Ashworth wees dit punt meteen af. Tenslotte greep pleiter als zyn PRINS BERNHARD IN MAROKKO Prins Bernhard heeft gisteren te Rabat de lunch gebruikt by Koning Hassan II van Marokko. De Prins be zichtigde 's morgens Casablanca, waar hy zondag per vliegtuig uit Liberia was aangekomen. Hy werd vergezeld door de Nederlandse ambassadeur in Marokko, de heer H. Goemans en de consul in Casablanca, Filali. Daarna vertrok hij naar Rabat om gezamenlyk met Koning Hassan het noenmaal te gebruiken. De Prins ontving 's middags leden van de Nederlandse kolonie en ont moette 's avonds de plaatselyke Ma rokkaanse hoogwaardigheidsbekleders tijdens een banket. Prins Bernhard is vanochtend per vliegtuig naar Nederland terugge reisd. Voor de Leidse kantonrechter „Ik deed het voor mijn vrouw en kinderen, edelachtbare, want ik wilde hen met Kerstmis ook eens een konijnenboutje laten De 27ste boekenweek van de commissie voor de collectieve propaganda van het Nederlandse boek die van 31 maart tot 7 april wordt gehouden, zal dit jaar voor het eerst een Vlaams- Nederlands karakter dragen. De voorzitter van de C.P.N.B., de heer G. Lubberhuizen, deelde op een persconferentie in het Amsterdamse Concertgebouw mee dat het doel van de komende boekenweek o.a. is het bewustzijn te verstevigen van het feit dat Nederlanders en Vlamingen in één taalgebied wonen. Samenwerking is beider belang. De kinderboekenweek zal worden gereorganiseerd en even belangrijk moeten worden als de gewone boekenweek. Men overweegt het volgend jaar een Europese boekenweek te houden. Vervolgens maakte de voorzitter van de C.N.N.B. een aantal cyfers over de boekproduktie in 1961 be kend. De totale boekproduktie be droeg 9010 (in 1960 was dit 7893). Er verschenen 5062 nieuwe uitgaven en 3948 herdrukken. Van de totaalpro- duktie waren er 6086 oorspronkelijk derde en laatste wapen het feit aan, dat de rechter in het eerste proces de mogelijkheid, dat hier misschien sprake is geweest van doodslag, niet had opengelaten, zodat de jury in werkelykheid geen keuze heeft ge had en zich moest bepalen tot een uitspraak inzake moord. Pleiter gaf toe, dat niet alleen de rechter, maar hemzelf blaam treft, want in Chester had hy de kwestie van doodslag niet aangeroerd. Het was volgens pleiter niet noodzakelij kerwijze verdachtes opzet geweest, om het meisje zwaar lichamelyk let sel toe te brengen. De openbare aanklager. A.T. Da- vies, betwistte dit onmiddelijk, om dat uit het rapport van de lijkschou wing zonneklaar blykt. dat de dood niet slechts accidenteel kan zyn in getreden. De dader moet hebben beseft, dat hij het slachtoffer zware verwondin gen toebracht, welke de dood ten gevolge zouden kunnen hebben. Het meisje was niet in staat haar over weldiger te weerstaan en er waren dus geen sporen van een worsteling. 99 JVur ■gmg 99 Er is ook geen sprake van, dat de zeeman slechts zachtjes de hand op haar mond had gehouden, om te voorkomen dat zy zou gillen. Er was een hevige druk op mond en neus uitgeoefend en hy had haar nek in zijn greep. Er is daarom geen twyfel, dat het meisje is gewurgd. Verdachte, die ernstig en rustig had zitten luiste ren naar het eindeloze juridische betoog, waarvan hy weinig of niets kan hebben begrepen, omdat zijn Engels daartoe niet bij machte is, zette zich echter schrap toen de de tails van de moord aan de orde kwa men. Hy steunde het neerhangen de hoofd op zyn hand. Vandaag ls de zaak voortgezet. in het Nederlands vertaald en 1334 boeken verschenen in een vreemde taal. De totale uitvoer van boeken in 1961 bedroeg ruim 40 miljoen exem plaren, waarvan 28.5% naar België. (In 1960 was de boekproduktie bijna 36 miljoen). Er werden het afgelopen jaar 17 miljoen boeken ingevoerd, waarvan 4.5 miljoen uit België. (In 1960 werden 13.5 miljoen boeken In gevoerd). Uit België werden 4.5 mil joen boeken ingevoerd. In 1960 was dit iets minder. De heer Luberhuizen vergeleek ver volgens de boekenweekcyfers van 1952 en 1962. Het aantal boekengid sen dat ter gelegenheid van de boe kenweek werd gedrukt, steeg in deze periode van 210.000 tot 415.000. Het aantal geschenk-boeken (dit jaar is dat „Een schot in de lucht" van An ton Koolhaas) steeg van 130.000 tot 190.000. In 1952 werden 30.000 exem plaren van „De muze" geproduceerd, dit jaar zijn dat er 40.000. Het premieboek voor dit jaar „Speels ABC der Nederlanden", is samengesteld door Gerrit Borgers, Karei Jonckheere en Chr. Leeflang. In 1960 werden 53.000 exemplaren van een soortgelyke uitgave gedrukt; dit jaar zyn het er 85.000. „De muze en de zeventien provinciën" is samen gesteld door Anton van Duinkerken. Er zal dit jaar geen prijsvraag waarbij men de auteur van het ge schenkboek moet raden, zijn. Hier tegen zijn bezwaren gerezen by de auteurs. De heer Lubberhuizen deel de mee dat wellicht in komende ja ren weer een prijsvraag wordt gehou den in andere vorm. eten". „Dan had U in dit geval goedkoper bij de poelier iets kunnen kopen," meende de kan tonrechter mr. W. de Koning. Dit moest verdachte, een 29- jarige los werkman uit Katwijk beamen want nu was hij tot zijn grote schrik de avond van de 23ste december op heterdaad be trapt bij het uitzetten van wild strikken in de Katwijkse duinen. In zyn requisitoir richtte de offi cier mr. C. Sluyk, zich over het hoofd van verdachte tot allen, die zich met de stroperij bezig houden. Ongeacht het strafbare feit, noemde hy deze manier van jagen in stryd met het menselijk fatsoen en een zeer laaghartige methode om wild te doden. Daar het de eerste maal was, dat verdachte zich aan dit misdryf schuldig had gemaakt wilde de offi cier ditmaal nog geen vrijheidsstraf eisen en beperkte zich dus tot de ove rigens niet geringe eis van f75 boete subs 15 dagen. Zichtbaar geschrok ken bepleitte verdachte uiterste cle mentie. De kantonrechter las in het proces-verbaal, dat verdachte de agent die hem betrapte had gezwo ren zich nooit meer met stropen in te laten. „Zult u zich hieraan hou den?" informeerde hy belangstellend. Verdachte knikte heftig. „Dan voor ditmaal f 25 boete subs. 5 dagen", be sloot de kantonrechter. Mond- en klauwzeer Vacature Maenen in Eerste Kamer In de plaats van de heer J. H. J. Maenen <KVP> die is overgegaan naar de Tweede Kamer (vacature wijlen de heer Peters) is benoemd verklaard tot lid der Eerste Kamer de heer M. J. Dings te Roermond, die wegens zyn lidmaatschap van Ged. Staten van Limburg, zijn be noeming niet zal aanvaarden. Op hem volgt op de desbetreffende lyst de heer Hennekens te Geleen, voor zitter van de beambtenbond van ad ministratief personeel by de Mijnen. „U heeft destyds tegen verbalisant gezegd, dat u niet op de hoogte was met de bepalingen. Dat is voor een vakman als u bent dan een zeer ern stige tekortkoming met alle gevolgen van dien". De officier richtte deze opmerking tegen een 59-jarige vee houder uit Zoeterwoude, die terecht stond omdat hy op 2oktober jl. 2. runderen ouder dan 4 maanden naar de Leidse markt had gebracht zolder het hiertoe verplichte bewysstuk in zake de mond- en klauwzeerbepaling te hebben aangevraagd. Verdachte ontkende iets dergeiyks tegen de verbalisant te hebben ge zegd omdat hij wel degelijk van een en ander op de hoogte was, temeer „omdat hij al meer dan 40 jaar in het vak zit". De twee dieren waren volgens verdachte hoogstens 3 weken ouder dan 4 maanden en niet zoals I verbalisant had verklaard ruim 2 maanden. „Verbalisant is een des- kundige en die vergist zich geen 5 of 6 weken", merkte de kantonrechter I op. I „Ook al waren het maar drie we ken, dan had u zich toch moeten houden aan de bepaling, dat runde ren boyen de 4 maanden moeten worden ingeënt tegen mond- en klauwzeer", aldus de officier in zyn requisitoir. „Op het ogenblik wordt de varkensstapel ernstig aangetast I door deze ziekte en morgen kan deze overslaan naar het rundvee als de veehouders zich niet houden aan de wettelijke voorschriften", voegde hy er nog aan toe en eiste f 50 boete subs. 10 dagen. Hoewel het vonnis met f35 subs. 7 dagen iets milder uitviel vond de veehouder-vakman dat hy voor de paar luttele weken verschil veel te hoog beboet was. Voorkomen is duurder dan U denkt Terloops had by al zowel by de I deurwaarder Is by de parketwach ter geïnformeerd of het nog lang zou luren alvorens zyn zaak werd afge- Prof. Rogier geen K.V.P lid meer Prof. dr. L. J. Rogier, hoogteraat aan de r.k. universiteit te Nijme gen, reeft bedankt als lid van de K.V.P. De reden van zyn uittre den is, dat prof. Rogier de K.V.P. zienswijze met betrekking tot de kwestie Nieuw-Guinea niet deelt. De hoogleraar, weigerde commen taar te geven. Ten huize van prof. Duynstee, die reeds eerder uit de K.V.P. trad om dezelfde reden, werd ons medegedeeld dat prof. Rogier in de kwestie Nieuw-Guinea steeds achter prof. Duynstee heeft ge staan. In bassin gevallen en verdronken Gistermorgen is de 41-jarlge J. Burgering. werkzaam by het Provin ciaal Waterleiding Bedryf in Bergen (N.-H.), tijdens het reinigen van de waterfilters vermoedelijk doordat hy onwel werd in een waterbassin ge vallen en verdronken. Een voorman, die hem miste, vond een uur later het ontzielde lichaam ln het water. De heer Burgering was gehuwd en vader van drie kinderen. roepen. Hy had een dringende af spraak en wilde ln geen geval ver stek laten gaan, want dan viel de boete altyd veel hoger uit dan wan neer je persoonlyk alles eens kwam toelichten. Even later stond hy dan in de ver- dachtenbank, een 36-jarige vertegen woordiger uit Leiden met naast zich de mede-verdachte in deze zaak, eeD 36-jarige Leidse monteur. Uit het onderzoek kwam naar voren, dat ds vertegenwoordiger met zyn auto op het Levendaal de vrachtauto van de monteur links had Ingehaald en wel met een zeer hoge snelheid ondanks het feit, dat de vrachtauto met uitgestoken richtingaanwyzer voorgesorteerd stond teneinde linksaf de Oranjeboomstraat te kunnen in draaien. De monteur begon aan zyn draai op het moment, dat de verte genwoordiger inhaalde en dienst auto kreeg dan ook een klap van de voor kant van de vrachtauto. Dat de vertegenwoordiger „een flink vaartje" had bleek wel uit het feit, dat de zware T-yzeren bumper van de vrachtauto in zyn geheel werd afgescheurd en enkele tiental len meters door de auto van de ver tegenwoordiger werd meegenomen. De totale schade bedroeg dan ook f 1700 a f 1800. De monteur was for meel ten laste gelegd, dat hy „do doorgang naast zich niet had vryge- laten voor achteropkomend verkeer". Hiermede was de monteur het in het geheel niet eens. „Hy zag duide lijk. dat ik voorgesorteerd stond met uitgestoken richtingaanwyzer en dat de weg voor my vrij was omdat het tegemoetkomend verkeer was gepas seerd", aldus bewees de monteur zyn onschuld in deze. „Hy had niet links af mogen slaan toen hy zag, dat ik hem wilde gaan inhalen", aldus de vertegenwoordiger, die van mening was, dat de monteur alle schuld droeg en hyzelf volkomen vrijuit ging. Gezien de Jurisprudentie inza ke dergelijke gevallen, achtte de of ficier de monteur wel degeiyk schul dig aan het hem ten laste gelegde feit en eiste f 15 boete subs. 3 dagen. „U had beter moeten uitkyken al vorens links af te slaan". Minder mild was zijn eis tegen de vertegen woordiger. U zag duideiyk, dat hy linksaf wilde en voorgesorteerd stond. Toch wilde u er nog net even lang met alle gevolgen van dien", aldus zyn mening over de gevaariyke ma noeuvre van de vertegenwoordiger, die hy gaarne met f 50 boete subs. 10 dagen gecorrigeerd zag. T.a.v. van de door de monteur be gane „overtreding" was de kanton rechter eveneens zeer mild en von niste dus met f 12 boete subs 2 da gen. Minder mild was hy ta.v. „de stunt", die de vertegenwoordiger had uitgehaald. Die achtte hy dermate afkeurenswaardig gezien het hiermee gepaard gaande niet denkbeeldige le vensgevaar voor derden, dat de eis hem te mild voorkwam. Het vonnis luidde f 75 boete subs. 15 dagen. nCHTLNG TER BEVORDERING VAN DE TAND- I0RGING van schoolgaande kinderen in het district IEN AAN DEN RIJN, roept sollicitanten op voor de ie van: Haar taak zal bestaan uit het assisteren by het tandheelkundig onderzoek op de scholen en by de behandeling van de .kinderen in de daarvoor ingerichte behandelingsauto. alsmede het bijhou den van de administratie. Zij zal in staat moeten zijn deze auto te besturen. Tot aanbeveling dient het mulo-diploma en het. diploma voor dokters- of tand artsassistente. Indiensttreding omstreeks mei a.s. itatles. uitsluitend schriftelijk, vóór 8 april a.s. aan de kris der Stichting, Raadhuisstraat 102 te Alphen aan rijn, DONDERDAG 22 MAART in de Donderdagcyclus ®ABETH TAYLOR - MONTGOMERY CLIFT 18 jaar. is plaats voor passagieren tn Willemstad Marinemensen genieten aanzien. Waar ter wereld de marineman ook komt, overal erkent en respecteert men hem en wordt hij graag gezien. Men weet wie je bent: een gezonde kerel, een man die prat kan gaan op een gedegen gespecia liseerde opleiding en die op velerlei gebied zijn weetje weet. Je bent een kerel met twee rechter handen, een man die nog eens iets van de wereld krijgt te zien en veel meer een „iemand" dan menigeen in het burgerbestaan. Bovendien, als marineman kun je je bewegen: je traktement is lang niet voor de poes en de sociale voorzie ningen zijn welhaast nergens zo veelomvattend. Kortom... Bij de Koninklijke Marine is voor flinke jongemannen van 16 jaar en ouder weer plaats in vele dienstvakken en functies als: BIJ DE MARINE BEN ÜE BETER AFI matroos marinier elektromonteur (zowel sterkstroom als zwakstroom) elektronicamonteur machinist schrijver hof meester telegrafist seiner technisch personeel voor de marineluchtvaartdienst. Aanvangssalaris f 198.- per maand; maximum als adjudant-onderofficier f 721.- per maand. B naam leeftijd g ZEND DEZE BON AAN: I HET HOOFD MARINEWERVING. B STRAATPLAATS -BEZUIDENHOUTSEWEG 123, DEN HAAG of ga eens praten op een 'erzoekt toezending inlichtingenboekj- 1063-5 van onderstaande Wervingsbureaus. LEIDEN: Gemeentehuis elke maandag van 10.30—12.UU Bezuidenhoutseweg 123 (Kamer 1) maandag t.m. vrydag uur, elke woensdag v 19 00—20 00 uur ALPHEN A. D. van 8.1517.15 uur, buitendien elke maandag van 19.30 RIJN, Politiebureau elke le. 3e en event 5e maandag v. 20.30 uur. d maand v 13 00—14 30 uur en te 's-GRAVENHAGE. KONINKLIJKE A R I N E PLASTIC NAAM- EN NUMMERBORDEN in alle maten en kleuren. Uw adres: H. JANSE Haarlemmerstraat 129. Leiden - Telefoon 21808 Gevraagd voor terstond door heer met volledig pension, le st„ van 's maandags t.m. vrydag- morgen. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 45795. Gevraagd: VERPLEEGINRICHTING ZONNEWENDE, Boerhaavelaan 2 tel. 24821 Hout - board - triplex „DE HOUTHAL" HOGEWOERD 99 telefoon 22536 VENDUHUIS DER NOTARISSEN By de velling #1 van a.s. don- derdag 22 maart zal o.m. publiek worden verkocht: meubilaire goederen, elektrische koelkast, in pr. staat (Frigidaire), haarden, kachels, glas- en aardewerk, enz. Kykdag: woensdag a.s. van 104 uur. De Vendumeester, T. BEEUWKES. Aluminium en plastic PROFIELLIJSTEN voor al uw afwerkingen. H. JANSE Haarlemmerstraat 129, telefoon 21808 Te koop gevraagd te Lelden of naaste omgeving een met vier slaapkamers en centrale verwarming. Brieven met volledige inlich tingen aan het bureau van dit blad onder no. 45794. De ADMINISTRATIE van de ORTHOPAE- DISCHE WERKPLAATS der ANNA KLINIEK Mezenstraat 2 le LEIDEN, heelt plaats voor een Leeftyd 1620 jaar. Diploma typen vereist. Sollicitaties te richten aan de administrateur van de Anna Kliniek.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 11