Steekterweg bij Alphen wordt gereconstrueerd GROOTSTE SCHIP IN ONS LAND GEBOUWD, TE WATER ALPHENSE SCHAAK CLUB KAMPIOEN VAN L.S.B. Monocleleidt de O.A.S. in Frankrijk mzebottcljm... is zo gezond Twintig jaar voor moord P. BOOT IN LEIDERDORP TER AARDE BESTELD LORD HOME VIER SCHEPEN SMALDEEL V NAAR WESTKUST DER V.S. Verolme's Esso Hampshire Enorme groei van tankvaart LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 15 MAART 1962 Door gisteravond in Bodegraven met 27 te winnen van het eerste tiental van de schaakvereniging Bo degraven is het eerste tiental van de Alphense Schaak Club kampioen geworden van de eerste klasse van de Leidse Schaak Bond. De Alphe- naren mogen nu promotiewedstrij den gaan spelen met de kampioenen van de Rotterdamse en de Haagse schaakbonden. Twee van de drie kampioenen komen in aanmerking voor promotie naar de tweede klasse van de Kon. Ned. Schaak Bond. ASC verloor in de competitie slechts een ontmoeting, namelijk die tegen Voorschoten. De persoonlijke uitslagen van de gisteravond gespeelde wedstrijden zijn als volgt: D. Hagoort (Bodegra ven»—M. Donner (ASC) 0—1: W. v. BeekD. Posthuma 10; W. Koning C. Brunt 01; D. Boef (res.)H. J. Giesbergen (res.) 01; W. J. de Wolf—J. v. d. Wijngaard 01; Th. de Vries (res.)L. P. K. Kantebeen OPZIENBARENDE LIBERALE ZEGE IN ORPINGTON (Van onze correspondent in Londen) De liberalen hebben gisteren in de forensenplaats Orpington in Kent de sensationele en wellicht historische overwinning behaald, waarvan zy maandenlang hebben gedroomd. In deze conservatieve burcht slaagden zij er in de Tories achter zich te laten. Het is de eerste Lagerhuiszetel, welke de regering sinds de algemene verkiezingen van 1959 heeft verloren en de grootste klap die de conser vatieven is tocgebracnt. Het opzienbarende is dat de libe ralen iets gedaan hebben, wat in de Britse politiek tot ae grote zeldzaam heden behoort. Zij zetten een door de conservatieven in 1959 behaalde on aantastbaar geachte meerderheid van 14.760 om in een liberale meer derheid van 7.855. De uitslag was: Eric Lubbock, li beraal, 22.946 (in 159: 9.092), Peter Goldman, conservatief, 14.991 (24.303), Alan Jinkinson, Labour, 5.350 (9.543). IHet aantal door de liberalen be haalde stemmen was veel groter dan de meest optimistische verwachtin gen, welke de liberalen hadden ge koesterd. Orpington vormde de climax van een reeks tussentijdse verkiezingen, waar bij de liberalen over de hele linie hun stemmenaandeel hebben ver groot. Zij deden hierbij meer afbreuk aan de conservatieven dan aan La- bour. Tweemaal zoveel conservatie ve kiezers als Labourkiezers liepen over naar de liberalen. De liberalen bezetten nu zeven van de 630 zetels in het Lagerhuis. Advertentie 1.65 NEEMT VAKER ZWAARDEMAKER >2—% van Muiswinkelir. N. Buijsert 01; N. Veerman (res.)A. Post afgebr.; J. van Sterkenburg—A. Zweers en N. A. van Dam (res.)W. v. d. Roest 0—1. De voorzitter van de Bodegraafse Schaak Club was een van de eersten, die de kampioenen feliciteerde met het behaalde resultaat waarbij hij hen veel succes toewenste in de pro motiewedstrijden. Op de foto de kampioenen na de wedstrijd: Zittend van l.n.r. W. v. d. Roest, L. P. K. Kantebeen, ir. N. Buijsert en A. Zweers. Staande van l.n.r. A. Post, C. Brunt, W. Donner, D. Posthuma, H. J. Giesbergen en J. v. d. Wijngaard. (Foto Leidsch Dagblad) nik" in Leiderdorp hing de vlag gis teren halfstok. Des middags had nl. De rechtbank in Den Bosch heeft een 26-jarige kantoorbe diende uit Sprang-Capelle con form de eis van de officier van Justitie wegens een dubbele jij* oa icren naiisioK. ues middags naa ni. moord veroordeeld tot ZU jaar de begrafenis plaats van de vorige gevangenisstraf met aftrek van week op 72-jarige leeftijd overleden l ____x .„„j,, ere-voorzitter van de tennisclub, de het voorarrest en onvoorwaarde-1 heer P Boot jr De belangstelling lijke terbeschikkingstelling van voor deze teraardebestelling was bij- Ho ronronin izonder groot; er bleef in de aula tt..° jvan de algemene begraafplaats aan Hij stond op 1 maart terecht de Hoogmadeseweg geen plaats on- wegens het feit. dat hij op 1 sep-bezet- tember van het voriqe jaar de be-1 Behalve personeelsleden van de tt Ischeepswerf „De Hoop waarvan jaarde landbouwers A. en H. van Zeist met een stuk ijzer om Sobere plechtigheid Bij het clubgebouw van „De Mun- wijlen de heer Boot jarenlang di- het leven heeft gebracht. Met Noorderzon vertrokken Enige weken geleden is een Vee- nendaalse zakenman die ervan wordt verdacht verduistering tot een be drag van f 40.090 te hebben gepleegd, naar Amerika vertrokken. De man dreef in Veenendaal een zaak in radio- en televisietoestellen. Hij had daarbij tal van goederen in consignatie. Voor hij vertrok heeft hij inventaris en voorraad: verkocht; hij liet echter na zijn schulden te betalen. Nadat talrijke schuldeisers tever geefs hadden getracht gehoor te krijgen aan de verlaten zaak, werd de Veenendaalse recherche in de zaak gemengd. Zelfs de naaste bu ren waren van het vertrek in het on kundige gebleven. Het is niet bekend of hij op zijn reis wordt vergezeld door zijn vrouw en vier kinderen. waarschuwt zijn collega Gromiko De Britse minister van Bui tenlandse Zaken. Lord Home, heeft zijn Sowjetrussische colle ga Gromiko gewaarschuwd, dat hij mogelijk de ontwapenings conferentie in Genève zal ver laten wanneer de Russen voort gaan met het hinderen van Wes terse vliegtuigen in de luchtcor- ridors naar West-Berlijn. aldus diplomatieke bronnen in Wash ington. Hij zou op het punt hebben gestaan de piloot van het vliegtuig, waarmee hij naar Genève vloog, opdracht te geven naar Londen terug te keren, na dat hij tijdens zijn reis de be richten over de Russische mani pulaties met strookjes zilver papier had vernomen. Minister Gromiko had hierop natuurlijk geantwoord, dat hij van niets wist. In Genève ls vernomen, dat de j Russen na het protest van Lord Ho- ine geen radar - storingsmateriaal meer in de luchtcorridors hebben [gestrooid. Sedertdien is nog wel van dit materiaal uitgeworpen, maar bui- I ten de corridors. Dit zou in verband staan met Sowjetrussische oefenin- gen. I President Kennedy verklaarde gis teren op z(jn persconferentie dat de Russische belemmeringen in de luchtwegen naar Berlijn „het moei- I lijker zullen maken een oplossing te vinden voor het Beriynse vraagstuk" Hij noemde het afwerpen van stukjes zilverpapier „een bijzonder gevaarlijk optreden". Lord Home en diens Amerikaanse collega Rusk hadden bij Gromiko „bijzonder krachtig geprotesteerd". recteur is geweest, woonden loco- burgemeester C. Meerburg en ge meentesecretaris C. Hobo de sobere plechtigheid bij. Verder waren er nog verschillende figuren uit de scheepsbouwwereld aanwezig, even als een aantal afgevaardigden van de A.R. Kiesvereniging en de Leidse 3 Octobervereeniging. Ds. J. Banga, gereformeerd predikant, sprak in de aula woorden van troost, in het bij zonder gericht tot de vele familiele- j den van de overledene, terwijl de heer Stapel uit Spaarndam als ver tegenwoordiger van de scheepsbouw- industrie het woord voerde. Deze laatste wees in het bijzonder op de [kwaliteiten, die de heer Boot als voorzitter van het Centraal Scheeps- bouw-Bureau en daarvoor van de Ned. Scheepsbouw-Exportcentrale te Den Haag heeft gehad. Ds. Banga sprak vervolgens aan de groeve de geloofsbelijdenis uit, waarna de oudste zoon van de over ledene, de heer P Boot dankte voor de betoonde belangstelling. Castro propageert het communisme onder de jeugd De Cubaanse minister-president, Pide Castro, heeft in een toespraak in Havanna meegedeeld dat de jeugdafdeling van de in oprichting zijnde „Verenigde partij van de so cialistische revolutie" de organisatie of de „Vereniging van de communis tische jeugd" zal worden genoemd. Premier Castro die zijn toespraak op de treden van de stoep van de uni versiteit te Havanna afstak, werd na deze woorden luid toegejuicht. Castro zei dat men onderscheid moet maken tussen socialisme en communisme. De huidige generatie leeft in een fase van socialistische opbouw en daarom wordt de revolu tie socialistisch genoemd. Maar de jeugd is de generatie van de toe komst n zal in een verdergevorder- de fase moeten kunnen leven, niet in die van het socialisme maar in die van het communisme. Eindelijk, zullen vele gebrui kers van de Steekterweg (Rijks weg 11zeggen, nu zij de voor bereidende werkzaamheden voor de reconstructie van deze zeer drukke verbindingsweg van west- naar midden-Nederland hebben waargenomen. Deze ver zuchting zal echter ook onge twijfeld geslaakt worden door de bewoners langs deze zo lang zamerhand berucht geworden levensgevaarlijke weg. Lang, naar veler mening zelfs veel te lang, heeft het geduurd voor men verbetering van deze rijksweg, die door de kantonrechter tijdens een zitting wel eens de „doden weg" werd genoemd, overging. Gisteren zijn de werkzaamheden begonnen. Het gaat om een lengte van precies 2400 meter, namelijk van het punt waar vroeger jaren een spoorbrug over de Oude Rjjn heeft gelegen tot aan de splitsing naar de Vinkebuurt bjj Zwammerdam. De weg, dat staat wel vast, zal grondig worden gereviseerd. Het werk zal in blokken van 600 meter lengte worden uitgevoerd, telkens over een zijde van de rijbaan, waar door het verkeer dus over deze af stand over een rijbaan moet wor den geleid. De 2400 meter worden in vier ge lijke delen verdeeld, telkens zullen twee vakken van 600 meter gelijk worden aangepakt, zodat het straks kan gebeuren, dat het autoverkeer in deze 2400 meter tweemaal voor rode stoplichten moet wachten. De bestaande grond zal op de meeste plaatsen tot een diepte van een meter worden afgegraven en af gevoerd. De aanvulling zal geschie den met zand en een 18 cm cement- laag. Daarover komt weer een 6 cm. dikke laag grindzand-asfalt, waar na het verkeer er weer op wordt toe gestaan. Als de gehele weg zo be- Karjalainen zal kabinet vormen De Finse president Urho Kekko- handeld is wordt er nog een 5 cm. dikke laag grind-asfalt opgebracht en dan weer 4 cm. betonasfalt als deklaag. Het werk dat in 40 werkbare we ken moet worden afgeleverd wordt uitgevoerd door de Heide Maat schappij onder directie van het kan toor te Alphen aan den Rijn. De rij breed to van de weg wordt zes meter binnen de witte strepen, die nog een halve meter ruimte bie den. De basis van de weg wordt to taal 8,50 meter, zodat geen zachte bermen meer zullen ontstaan. De bochten zullen hier en daar, voor zover mogelijk, afgeflauwd worden. Bij het Goudse Rijpad zal de situa tie aanmerkelijk verbeterd worden. Het rijwielpad zal daar zuidelijk ver lengd worden, waardoor in- en uit- voegstroken langs de rijbanen kun nen worden aangebracht Het autoverkeer zal reeds vanaf de Rijksweg 12 naby Bodegraven door Auto's wachten voor de stoplich ten bij de voormalige spoorbrug over De Oude Rijn. (Foto Leidsch Dagblad) speciale borden worden gewezen op deze reconstructiewerkzaamheden. Daardoor hoopt men het verkeer te kunnen omleiden over Rijksweg 12 naar Gouda, waar het verkeer voor de Rijnstreek deze weg kan verla ten. Zij die naar de kust- en bol lenstreek willen, moeten gebruik ma. ken van de rotonde bij Voorburg om daarna via Rijksweg 4A. weer op Rijksweg 11 te komen bij Zoeter - woude. De komende maanden zullen de automobilisten zich dus even moe ten schikken in de moeilijkheden langs de Steekterweg. Het staat ech ter reeds nu wel vast, dat in het najaar een veel betere en dus ook veiliger weg de verbinding west-oost zal vormen. Sterke groei van de handel tussen EEG-landen De handel tussen de zes E.E.G.-lan- den (Frankrijk, West-Duitsland, Ita lië, Nederland, België en Luxemburg) is in de-vier jaar, dat de gemeen schap bestaat met 73 procent of bijna 5 miljard dollar toegenomen, zo blijkt uit cijfers die gisteren in Brus sel zijn gepubliceerd. De handel steeg van ongeveer 7 miljard dollar in 1958 tot bijna 12 miljard dollar in 1961. Het tekort van Groot-Brittannië in zijn handel met de E.E.G. daalde van meer dan 200 miljoen dollar in 1960 tot minder dan 60 miljoen dollar in 1961. De Britse uitvoer naar de E.E.G. nam in 1961 in vergelijking met het voorafgaande jaar met 14 procent toe, terwijl de Britse invoer uit de E.E.G. slechts met 3 procent steeg. Nieuw lid Tweede Kamer In de vacature J. van Nierop (AR) is tot lid der Tweede Kamer benoemd verklaard dr. A. Veerman te Rijswijk (Z.-H.). 59 DOOR SALAN GESTUURD De leider van de burgerorga nisatie van de OAS in Frank rijk, die de codenaam „Missie- III" bleek te dragen, is ontmas kerd. Hij is geïdentificeerd als Be 47-jarige André Canal, bijge naamd „Monocle", een bekende Franse industrieel in Algerije, die vorig jaar november door ex-ge neraal Salan naar Frankrijk werd gezonden om de leiding van de „Missie-III" op zidi te nemen en de actie-, propaganda- en fi nanciële afdelingen van deze or ganisatie op poten te zetten. De politie kwam hiervan op de hoogte na de aanhouding van de da ders van de aanslag op de woning van minister Malraux. Zes leden van de „Missie-III" zijn gearres teerd en officieel in staat van be schuldiging gesteld wegens samen zwering tegen het gezag van de staat. De Franse regering heeft gisteren de ontbinding gelast van de bewe ging „Nationale Hergroepering" on der leiding van Soustelle, voormalig gaullistisch minister, die thans een verbitterde tegenstander van de Al gerijnse politiek van president De Gaulle is. De beweging, waarvan de oprichting in oktober 1960 door Soustelle werd bekendgemaakt, heeft nooit de concrete vorm van een po litieke partij gekregen. Eventueel voor optreden in N.-Guinea (Van onze Haagse correspondent) Naar aanleiding van een be richt over het voornemen van de Marine, om vier schepen van smald^l V vlagvertoonreizen te laten maken naar de Westkust van Amerika, vernamen wij in Den Haag het volgende: Van 16 tot 19 maart zouden de vier schepen, de onderzee bootjagers Limburg en Gronin gen en de onderzeeboten Zee leeuw en Dolfijn, behorende tot smaldeel V een bezoek brengen aan de Venezolaanse haven La Guaira. Na een bezoek aan de Bovenwindse Eilanden zouden de beide jagers op 26 maart de thuisreis aanvaarden. De Zeeleeuw en de Dolfijn zouden reeds 23 maart naar Nederland teruggaan. De wijziging van het vaarschema (Van onze correspondent) Natuurlijk was er champagne, die tegen de boeg spatte, en ook begroette de omliggende schepen in één machtig concert voor stoomfluit het nieuwe schip in zijn element: de Esso Hampshire, met zijn 78.000 ton d.w. het grootste schip dat tot dusver in Nederland werd gebouwd. Voor de rest was eigenlijk alles anders: de 260 meter lange reus was niet van stapel gelopen, maar vorig jaar al uitgedokt, waarbij hij nog niet zijn naam had gekre gen. Nu werd hij overgedragen aan de Esso Londen, zonder dat hij zijn proefvaart had gemaakt. Dat. gaat volgende week pas ge beuren: vijf dagen naar Noorwegen. Of de Engelse Esso dus vertrou wen heeft in scheepsbouwer Verolme die gisteren op zijn Rozenburgse werf enkele honderden gasten be- - ------ - jomicMnnoir0 groette, onder wie een Ierse minis- nen, heeft gistoren de ^missionaire |ter ambassadeurs 00k de Spaan minister van Buitenlandse Zaken Ahti se vanwege het feit dat er enkele honderden Spanjaarden bij Verolme tot kabinetsformateur Karjalainen benoemd. Professor Veli Merikosko (liberaal), heeft het verzoek tot het vormen van een nieuwe regering na enkele dagen durende besprekingen teruggegeven werken en burgemeesters uit de omliggende gemeenten, met burge meester mr. G. E. van Walsum van Rotterdam aan het hoofd. Natuur lijk was de heer Verolme een trots Woensdagavond maakte hij bekend man; niet; recht, want toen hij vijf niet in staat te zijn een meerder- heidsregering samen te stellen. De 39-jarige Karjaleinen is verte genwoordiger vai\ de Boerenpartij, sinds de verkiezingen van 4 februari de grootste in de Finse volksverte genwoordiging. jaar geleden de opdracht voor de bouw van vier supertankers binnen sleepte. moest hy nog aan de bouw van zijn Rozenburgse werf begin nen en de mensen om schepen te bouwen nog zien te vinden. Het is allemaal gelukt. Super-tankers Alleen, de vier super-tankers van 47.000 ton d.w werden drie Mam moettankers van resp. 78.000 ton (deze) en 86.000 ton. waarvan de één voor Esso New Jersey bijna klaar is en binnenkort wordt uitge dokt, terwijl de laatste van de drie, voor Esso Nederland, nog dit jaar op stapel wordt gezet. Volgend jaar moet ook die in de vaart zijn. Twee van 86.000 ton dus en als het moet bouwt Verolme ze nog gro ter. heeft hij gistermiddag tot zijn opdrachtgevers gezegd. Hij kan tot 110.000 ton gaan. Maar voor het ogenblik was iedereen al blij met deze Esso Hampshire, niet in het minst zijn doopster. Mevrouw Diede- ricka Elliott-Brever. echtgenote van mr. Lodewijk William Elliott, de vice-president van Standard Oil zou gisterochtend door prof. De Quay zijn medegedeeld aan de vaste com missies voor Buitenlandse Zaken en Defensie uit de Tweede Kamer, tij dens de uitvoerige inlichtingen om trent de laatste ontwikkelingen in Nieuw-Guinea. De minister-president was in gezel schap van de ministers Luns en Visser en de staatssecretarissen van Oorlog en Marine, Calmeyer en De Jong. De Karei Doorman, van welk vlag- geschip van smaldeel V wel wordt gezegd, dat het een ideaal schietdoel is, zal de oorspronkelijk ontworpen reis voortzetten en omstreeks half april in Nederland zijn. GunsHger positie Een blik op de kaart maakt duide lijk, dat de positie van de vier sche pen veel gunstiger is voor een even tueel optreden in Nieuw-Guinea, als zü aan de Westkust van het Ameri kaanse continent verblijven, dan aan de Oostzijde. Zij behoeven dan „slechts" de Stille Oceaan over te steken, om Nieuw-Guinea te berei ken. Dit vergt een vaartijd van nau welijks drie weken. Het ligt echter geenszins in de be doeling de schepen direct door te zenden naar Nieuw-Guinea. Mocht het nodig zijn zo heeft minister president De Quay maandagavond nog heel duidelijk gezegd dan zal Ne derland niet aarzelen versterkingen naar Nieuw-Guinea te zenden. En prof. De Quay zei ook: „Uit officiële publikaties van Indonesische zijde valt af te leiden, dat een hernieuw de invasiepoging inderdaad te ver wachten is". De berichten omtrent een bezoek van generaal Nasoetion, de Indone sische minister van Defensie, aan Oost Indonesië. de aankomst van nieuwe schepen uit Polen en Zuid-Slavië, de aanwezig- Polen en Zuid-Slavië, de aanwezig heid van de commandant van de „bevrijdingsoperaties voor West- Irian", generaal-majoor Soeharto, in Djakarta, schijnen er mede op te wij zen, dat Indonesië de gunstige moge lijkheden van de weersverwachtin gen voor de komende zes weken in het gebied van Nieuw-Guinea zou willen gebruiken. Voorts is bekend geworden dat Soekarno opdracht heeft gegeven de voorbereidingen voor een gewelddadige bevrijding van West-Irian voort te zetten. En tenslotte zou in de loop van deze maand een tweede golf van 10.000 vrijwilligers naar Oost-Indonesië worden overgebracht, dat wil zeggen zo dicht mogelijk In de nabijheid van het omstreden Nieuw-Guinea. Optimisme over troepenvervoer Over het vervoeren van militaire troepen is men in regeringskringen nogal optimistisch. Men meent te we ten zo werd ons althans door in siders meegedeeld dat 3ls het erom gaat agressief optreden van Endone- gen '48 26.000 ton, '52 32.000 ton, I sië af te slaan, er dan wel luchtha- '53 45.000 ton, '56 85.000 ton en '5f v?ns open zullen staan voor het ma- 104.500 ton. Wat dat betreft is d( km van tussenlandingen van Neder- Esso Hampshire, hoewel het groot- I I ndse vliegtuigen, ste schip van de Engelse tankerviool Binnen enkele dagen kunnen dan niet eens een uitschieter. In Japan met chartervliegtuigen honderden zijn er twee van 130.000 ton in aan- militairen naar Nieuw Guinea nor- bouw. den nvcrpphracht. Company in New Jersey. Mevrouw Elliott sprak tot ieders verrassing in vlot Nederlands een dankwoord. Zij is Nederlandse van geboorte. Reus van een schip Een reus van een schip: 260 me ter lang, ruim 34 meter breed en 19 meter van dek tot kiel. Van kiel tot rand schoorsteenpijp een flatge bouw met tien verdiepingen. De stoomturbine zorgt voor 26.500 p.k. waardoor het schip een snelheid van 17,5 knopen haalt. In één lading brengt het 105 miljoen liter aard olie mee: een kleine tien liter per Nederlander, elke keer als het schip in Europoort zal meren. Want tot de raffinaderij Esso Rotterdam kan deze kolos geladen niet eens door dringen. Daar komen maar tankers tot 50.000 ton. De bemanning, 75 koppen, is on dergebracht in eenpersoonshutten. De Esso Hampshire is het Neder landse bewijs van de enorme ontwik keling in de tankvaart, die steeds grotere schepen wil. De eerste tan ker voer in 1886 en had een draag vermogen van 3000 ton. Rond de eeuwwisseling was dat al 10.000 ton. maar tot de oorlog was men nog niet verder dan 20.000 ton gekomen. Sinds 1948 ging het met- spron- r NIGER Olie O Aardgas c=aQJie/e/ding Grens ^^ZandmjesHjn P Een nieuwe klandestiene organisa tie die zich met de initialen GAR tooit Groep voor Republikeinse Actie doet de laatste dagen in Parijs van zich spreken, zo meldt onze correspondent in de Franse hoofdstad. De GAR, waarin alle vakbonden en arbeiderspartijen zijn vertegenwoordigd, stelt zich ten doel de OAS de voet dwars te zet ten en de handlangers van het neo- nazisme in industrie, pers .bankwe zen en vooral het parlement te ont maskeren. Er zijn al diverse beto gingen gehouden en neo-fascistische parlementsleden hebben bovendien via de post de waarschuwing ont vangen, dat niet geduld zal wor den dat zij zich bij de aanstaande verkiezingen kandidaat zullen stel len. Achttien doden In Algerije zijn gisteren 38 aan slagen gepleegd, waarbij achttien personen om het leven zijn gekomen onder wie dertien moslims. Eenen dertig mensen werden gewond. Al leen al in Algiers, waar 29 aansla gen werden gepleegd, vielen elf do den. De OAS'ers in auto's hebben gis teren een politiekazerne in West-Al giers aangevallen met granaatwer pers en machinegeweren. Er zouden geen slachtoffers zijn gevallen. De tv-zender van Oran is gisteravond tijdens een uitzending door een kneedbomexplosie vernield. In OAS- vlugschriften in Algerije is gisteren „bevel" gegeven, dat de algemene staking na de afkondiging van een wapenstilstand 48 uur zal duren in plaats van 24 uur. Het niet gevolg geven aan het OAS-bevel zou als „verraad" worden beschouwd met al le gevolgen vandien. Ongeregeldheden in GUATEMALA De regering van Guatemala heeft voor vandaag een spertijd van 8 uur 's morgens tot vijf uur in de middag (plaatselijke tijd) afgekon digd, nadat studenten gisteren met stokken en stenen de straten onvei lig hadden gemaakt, het verkeer te genhielden en de politie uitdaagden. De spoorwegen zyn door militairen bezet omdat het spoorwegpersoneel uit sympathie met de studenten een staking heeft uitgeroepen. De rege ring heeft publikatie van nieuws over stakingen, sabotage en andere on dergrondse activiteiten verboden. De studenten zijn vrijdag in sta king gegaan uit protest tegen be weerde fraude tijdens de congres verkiezingen. Gisteren keurden zy een algemene staking goed. Een student die dinsdag bij botsin gen werd gewond is gisteren over leden. De moeilijkheden begonnen gisteren, toen studenten die zich naar school begaven bemerkten dat de deuren in de nacht op last van de regering met planken waren rtirhtcrosniikprd.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 13