De Ruyter en Popeyus zijn reeds kansloos.... Feijenoord versloeg Banik Ostrava: 1-0 Kangeroes kampioen na prachtige zege van vanöAAQ Sportvaria Gein*. Ivraan vallen terug Judo in Leiden ..Hou Stand" Nederland won Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 9 maart 1962 Vijfde blad no. 305S9 ipif 1 J SpORt Europees kampioenschap driebanden Korfbalprogramma Hoofdklasse B: RegenboogDeetos, HKVDeto, Ons Eibernest—Spangen, ZKC't Zuiden. Zuid-Holland I: ODOSperwers; ReadyZwervers; De Algemene HKV 2, Quick—Fluks. Zuid-Holland IIA: HKV 3—Die Haghe 2, 't Zuiden 2—HSV, Zuid-Holland IIB: ActiefHou Stand, Deetos 2Swift, Olympiaan Ons Eibernest 3, Ons HuisZuider kwartier. Zuid-Holland IIIA: De Danaiden ALO, MorskwartierSpartaan; DKC- Velox, GymnasiastenTjoba, Schie damPhoenix. Zuid-Holland IIIB: Morgenstond- Raven, Pams-TOV, TrekvogelsUni cum, AchillesWion, Crescendo-USV. Reserve le klasse: Regenboog 2 Zwervers 2, Ready 2Quick 2, De Al gemene 2Fluks 2 (12 uur), Rozen burg 2't Zuiden 3. Reserve 3A: HKV 4Rozenburg 3, Phoenix 2Deetos 5. ODO 2Span gen 3. Regenboog 3Ons Eibernest 5. Reserve 3B: Sperwers 4Achilles 3, Quick 3Phoenix 3. Deetos 4't Zui den 4, HSV 2Trekvogels 2. Leidse Korfbalbond Zaterdagmiddag, Senioren: 2e klasse: Vitesse 2Vitesse 3 (3.30 uur), Fluks 5Zijlkwartier (3.30 uur) Adspiranten: le klasse: Zuiderkwartier aDe Al gemene a (3.45 uur), Vitesse aKNS a (2 uur), De Danaiden aVic. Orientis a (3.45 uur). 2e klasse: Vitesse bKNS b (2 u.), Fluks cDe Danaiden b (.3.45 uur), Fluks bVic. Orientis b (2 uur), 3e klasse: Crescendo aVitesse a (3 uur). De Algemene bZijlkwartier a (3 uur). De Danaiden c-Vic. Orien tis c (2 uur). 4e klasse: Zuiderkwartier bVites se d (2 uur), Vic. Orientis dDe Al gemene c (3 uur). Zondag. Senioren: Promotie-afd.: Fluks 3—KNS 3 (2 uur), Vic. Orientis 4De Algemene 3 (12 uur). Degradatie-afd.: De Danaiden 3 Crescendo 2 (12 uur), Zuiderkwartier 2Noorderkwartier (2 uur). 2e klasse: KNS 4Crescendo 3 (12 uur). Jun. A: De Algemene AReady (10 uur), Vic. Orientis B—HSV (12 uur), Die HagheFluks (12 uur). Jun. B: Crescendo AMorskwartier A (12 uur), Fluks B—KNS A (12 U.). Adspiranten 4e klasse: Noorder kwartier aCrescendo b (12 uur). Christelijke Korfbalbond Hoofdkl. west: VES—PKC, Snel— Pernix, Rotterdam ZuidExcelsior, KinderdijkGKV, VEOVr.'schaar, le klasse A: DESFiks, Tonego KVS, WarmondIjsvogels. 2e klasse A: Ons Eiland 2Succes, Fluks—TOP, Pernix 3—Fiks 2. De in de Franse profschool geharde Roger Hanoun heeft Henny de Ruyter in het toernooi om het Europees kampioenschap te Kaatsheuvel een onverwachte nederlaag toegebracht. Nadat de Nederlandse kampioen eerst 14 en later zelfs 15 punten had voorgestaan, verloor hij ten slotte nog met een carambole verschil van de keiharde Franse titelhouder, die in de 55ste beurt de partij na een zeer spannend slot uitmaakte. Beiden speelden dus ruim boven de 1.00. Zij ble ven daarin niet alleen, want ook Scherz was in 55 beurten tegen Pereira klaar, waarna Raymond Ceulemans de derde ronde be sloot met een zeer fraaie winst partij in 52 beurten tegen Fon- tova. De Antwerpse zesdaagse is ge wonnen door het driemanschap Rik van Looy (Belg) Peter Post (Ned) Oscar Plattner (Zwits). Tweede werd het trio Rik van Steenbergen - Emile Severeijns (Belg) - Palle Lykke (Den). riet, de trotse winnaar werd toch beloond met een daverende ovatie voor zijn geweldig doorzettingsver mogen. Tweede tegenslag Een tweede tegenslag was de ne derlaag in 73 beurten van Herman Popeyus tegen August Tiedtke, die de laatste negen punten in 6 beurten scoorde. Daarvoor was Popeyus ze ker niet. kansloos geweest. Hij had zelfs tot ver in de partij een kleine voorsprong kunnen handhaven (4139 in 55 beurten). Tiedtke had echter in de slotfase wel iets meer geluk dan de tweede Nederlandse vertegenwoordiger. Fontova weer zo sterk gestart (322 in 9 beurten), dat een verbetering van het. record van Vingerhoedt. evenals woensdagavond, binnen de mogelijkheden scheen te liggen. Maar na een 7 in zijn 15de beurt, waarmee Ceulemans zijn totaal op 31 punten had gebracht, kreeg de Belg een in zinking. waarvan Fontova echter niet voldoende profiteerde. De kleine Spanjaard deed wel erg zijn best, maakte zijn slechte begin weer goed met twee zessen, maar dichter dan tot op 7 punten (3845 in 40 beurten) kon hij de Belg niet naderen. En in tussen had Ceulemans de gelegen heid gehad om zich te herstellen. Hij kwam zijn inzinking te boven en be sloot de partij in de 52ste beurt uit eindelijk met ruim verschil (4160). Maar onkwetsbaar is deze super- driebander zeker niet. Uitgeschakeld 1,5 moeten spelen. En tot deze presta tie waren De Ruyter en Popeyus niet in staat. Vooral de Nederlandse kampioen leed een regelmatige nederlaag, die door de zeer constant spelende Scherz met series van zes, vier, vijf en vier in 48 beurten werd bewerk stelligd. Ware Herman Popeyus niet zo bij zonder slecht gestart (11 in 28 beur ten). hij zou wellicht, nog een kansje hebben gehad toen bij hem het her stel intrad. De oud-Rotterdammer haalde op tot 4640. maar toen nam Ceulemans geen halve maatregelen om het verschil op de eindstreep nog weer tot 17 punten te doen uitlopen. Een prachtige serie van 8 van de Belg in diens 52ste beurt betekende definitief het einde van de illusies van Popeyus. Uitslagen Advertentie Poule A: De Ruyter Hanoun Scherz Pereira Chris tensen Pereira Scherz De Ruyter 59 60 60 39 60 46 55 55 55 55 90 90 48 48 1.072 1.090 1.090 0.709 0.622 0.666 1.250 0.958 Stand in Poule A: 1. Scherz 3 gesp. 6 pnt., 1.146 alg. gem.; 2. Hanoun 350.800; 3. De Ruyter 320.906; 4. Pereira 420.649; 5. Christensen 3—1—0.676. Poule B: Fontova 41 52 6 0.788 Ceulemans 60 52 7 1.153 Popeyus 51 73 5 0.698 Tiedtke 60 73 6 0.821 Fontova 36 103 2 0.349 Blanc 60 103 3 0.582 Ceulemans 60 53 8 1.132 Popeyus 43 53 6 0.811 Stand in Poule B: 1. Ceulemans 3 gesp., 6 pnt., 1.285 alg. gem.; 2. Tiedtke 3—6—0.918; 3. Popeyus 3— 2—0.770; 4. Blanc 3—2—0.626; 5.Fon tova 400.538. Aan de Nederlandse hoop op een Europese titel maakten Raymond Ceulemans en Johann Scherz een paar uur later definitief een einde door respectievelijk Herman Popeyus en Henny de Ruyter met duidelijke cijfers te verslaan. De Nederlanders deden wel hun uiterste best om hun strooit Sportprognoses In de tweede divisie is De Baronie relatief de best geklasseerde ploeg. Dat UVS zondag in Breda alles zal moeten geven om uit dit voor beide elftallen uitermate belangrijke tref fen winst te halen, ligt dan ook voor de hand. Kansloos zijn onze stadge noten echter geenszins. De wedstrijd van zondag j.l. tegen Helmondia gaf het beeld van een blauwwitte ploeg die duidelijk het vertrouwen in eigen kunnen heeft herwonnen. Spijtig is het natuurlijk dat Gerard Duwel geblesseerd is ge raakt, maar men heeft voor de de fensie of Jan Kluivers of Jan Ver hoeven achter de hand en voor de voorhoede of Han Verhoeks of Cees van Leeuwen. Voor de 2e klasse A staat er voor LFC aannemende dat de vorst geen roet in de voetbalmaaltijd aanspraken op het kampioenschap te handhaven, maar tegen het duo CeulemansScherz moet men van goede huize komen om succes te boe ken. Dan zal men zelf toch zeker met een gemiddelde van zoiets als een uitwedstrijd tegen ROGER HANOUN De nederlaag van Henny de Ruyter is wel te verklaren. De Waal wij ker had in het verleden Hanoun al twee maal ontmoet en beide keren had de Fransman gezegevierd. Als tegen een berg, zo zag De Ruyter tegen deze ontmoeting op. Hij meende echter een kans te hebben door zo snel mo gelijk van Hanoun weg te lopen en het zag er aanvankelijk naar uit dat de donkere zuiderling inderdaad aan het kortste emd zou trekken, toen De Ruyter in zijn 16de beurt- met een 7 zjjn voorsprong op 2713 bracht. Hanoun heeft echter in zijn proftijd wel voor hetere vuren gestaan. Hij toonde een verrukkelijke vechtlust en speelde met series van 5, 4 en 4 zijn achterstand byna geheel weg (3430 in 24 beurten). Toen was het woord weer aan De Ruyter, die in de vol gende negen beurten 17 punten scoorde en tot 5136 uitliep. Hij leek veilig Hij leek nu veilig en bovendien was een prachtig resultaat binnen zijn bereik. Maar nog bleek Hanoun zich niet gewonnen te hebben gege ven. Hü ging bekwaam de verdedi ging bespelen, waardoor De Ruyter's fraaie gemiddelde en diens moreel een geduchte knauw kregen. En in tussen maakte Hanoun ballen, die zijn grote kunde staafden en waar door hij weer op schootsafstand kon komen (5755 in 48 beurten). In de enerverende slotfase van de ze grandioze party bleken de zenu wen van De Ruyter het meest- aan getast te zijn. Hij naderde in zijn 52ste beurt de finish weliswaar tot op één punt, maar die allerlaatste carambole kwam er niet meer uit. En hoe teleurgesteld de Brabantse supporters ook waren over deze sen sationele nederlaag van hun favo- VUC op het programma. De kana- j ries, die weer de beschikking hebben over Van der Heiden, zijn het aan hun stand verplicht deze ontmoeting I te winnen. Roodenburg heeft een yrije dag. Intertoto-finale Nederlandse zaak Amateurs De Franse tennisleiders maken zich bezorgd omtrent de toe komst van Frankrijk in „de ivitte sport". Een van de maatregelen, die zij onlangs namen om talent volle spelers zo snel mogelijk naar de topklasse te brengen, was het engageren van de Amerikaan Tony Trabert, lid van Jack Kra mers profgroep en zakelijk ver tegenwoordiger van deze groep in Frankrijk. Totnutoe is de leergang een complete mislukking. Alle top- spelers werden door de bond voor de training onder Trabert uitge nodigd, maar de een na de ander zegde af. En het hoofdthema van de antivoorden was bijna gelijk luidend: „Bedankt voor de invita tie, maar wij hebben geen gele genheid er gebruik van te maken. Wij moeten verscheidene toer- nooiverplichtingen nakomen en afzeggen zou een financiële ramp voor ons betekenen" Hartslag Tijdens de Winter-Spartakiade, die dezer dagen in Sverdlovsk wordt gehouden, heeft de Russi sche Olympische kampioen Ev- gheni Grishin de 500 meter ge wonnen. Hij legde de afstand af met een klein radio-zendertje het apparaatje woog nog geen 100 gram onder zijn ijsmuts dat door een dun draadje verbon den was met een op zijn borst be vestigd plaatje en de werking van zijn hart registreerde. Op een spe ciale ontvanger konden doktoren het signaal van Grishin's „hart- radio" opvangen. Geen van de tienduizenden schaatsenthousiasten, die de ijs baan omzoomden, bemerkten iets van het experiment dat volgens het Russische persbureau Tass het eerste in de geschiedenis van de schaatssport en volkomen ge slaagd zou zijn. De tijd van Gri shin over de 500 meter was 41,4 sec. Revanche? Het Engelse dames-hockeyteam ziet met angst en beven de ko mende zaterdag tegemoet, wan neer het in het Wembley-stadion te Londen tegen de Amerikaanse damesploeg zal uitkomen. Na de teleurstellende resultaten van het vorige seizoen in Hamburg iverd toen o.m. met 02 van West-Dyitsland verloren staan maar liefst zes debutanten in het nationale elftal opgesteld. De dames hopen op deze manier het record nog nooit verslagen op Wembley, te handhaven. Of ze daarin zullen slagen is echter nog lang niet zeker. Historici zijn n.l. van mening dat het Amerikaanse elftal dit maal met meer dan normale vechtlust zal aantreden, aange zien zeven leden van het team af komstig zijn uit het stadje Bran- dywine in de staat Pensylvania. En juist aan de Brandywine-ri- vier wonnen Britse troepen 185 jaar geleden (om precies te zijn: in 1777) onder bevel van generaal Howe een slag tegen de Amerika nen. Deze laatsten, aangevoerd door generaal Washington, moes ten toen zelfs toestaan dat Phila delphia door de Britten werd be zet. Hoewel hockeysticks ivel een iet- ivat vreedzamer uitrusting zijn dan geweren, kan men zich, aldus voornoemde historici, toch ivel afvragen of de Amerikaanse dames zaterdag a.s. hun voorva deren niet zullen gaan wreken In de derde klasse A de streekder- by Foreholte-Lisse, waarin we de kansen van de bezoekers iets hoger aanslaan. In de 4e klasse A komt Lugdu- num een stapje dichter bij de titel door een overwinning in de thuis wedstrijd tegen SVLV. De degrada tiekandidaten ASC en Oranje Groen zullen in hun uitwedsrijden tegen respectievelijk Altior en VVSB getwijfeld hun beste beentje voor zetten, maar of het lukken zal Indien Van Nispen dezelfde produk- tiviteit tentoonspreidt als in de twee voorgaande wedstrijden, lijkt ons de kans van het ontvangende Concor dia H minimaal. Zaterdagvoetbal Quick Boys zal in Rotterdam tegen Zwart Wit uitkomen en het zal onge twijfeld een moeilijke opgave voor de Katwykers zijn; en vooral nu, omdat Quick Boys zal spelen onder de druk van te moeten winnen. Noord wijk speelt eveneens uit en wel tegen Spij- kenisse. Als de terreinomstandighe den de Noordwijkers geen parten spelen dan zit er o.i. wel winst in voor de roodbroeken. Kozakken Boys komt thuis uit tegen 's-Gravenzan- de en zal wel geen fout maken. Ter Leede ontmoet hekkesluiter Zwalu wen. Een kleine Ter Leede-overwin- ning ligt in de lijn der volwachting. In 3 A speelt ARC de zeer belang rijke wedstrijd (uit) tegen koploper Hoogvliet. Zouden de Alphenaren er in slagen dit treffen te winnen, dan is een kampioenschap binnen ARC bereik. Wordt er verloren dan is Hoogvliet vrijwel zeker van de titel daar de voorsprong dan drie punten bedraagt. We hopen dat onze prog nose niet klopt, maar we verwachten een Hoogvliet zege. RCL heeft in 4 A een vrij moei lijke uitwedstrijd voor de boeg, want al staat Hoekse Boys niet zo hoog op de ranglijst, het zal toch niet mee vallen om de Boys in eigen huis te kloppen. Van een eventuele RCL- misstap zal SVOW kunnen profi teren als zij zelf de uitwedstrijd te gen Katwijk in winst weet om te zet ten, dat zal niet meevallen maar een kleine SVOW-zege verwachten we toch wel. GWSJAC moet voor de Hagenaars zyn, en Lisser Boys—Lei den voor de thuisclub. Koudekerk zal wel in staat zijn de thuiswed strijd tegen Oegstgeest tot winst te brengen. met vitamine A-}-C nü in handige doos tegen hoest de nieuwe jes vo°r za"9ers 1 voor rokers voor sprekers bij sport De Italiaan Mario Capio, die zijn titel verdedigt, heeft in de vijfde race voor het wereldkampioenschap in de Flying Dutchmanklasse te St. Peters burg in Florida een gemakkelijke overwinning behaald. Er werd dit maal met prachtig weer gezeild bij een lichte wind. Capio finishte met een voorsprong van 500 meter op de Westduitser Achim Kadelbach, die tweede werd, en de Zwitser Siegen- thaler, die als derde eindigde. De Nederlanders Bart en Henk Kraan bezetten de elfde plaats. Het algemeen klassement luidt na vijf races: 1. Hans Fogh (Den.), 5152 punten; 2. Rolly Tasker (Austr.), 4390 pnt; 3. Stuart Jardine (GR), 3350 pnt; 4. Harry Sindle (V.S.), 3112 punten; 5. Peter Lunde (Noorwegen), 3031 pnt; 9. Bart en Henk Kraan (Ned.» 2210 punten. De Afdeling Zuid-Holland van de Kon. Nederlandse Judo Bond organi seert zondag 11 maart in de Stads gehoorzaal de kampioenschappen van Zuid-Holland voor A en B-teams. De judoclub Leiden opent zondag morgen om 11 uur het programma met een wedstrijd tegen de JC Mor genstond. 's Middags om kwart over twee beginnen de A-teams de strijd om de kampioenstitel. Klaverjasloernooi De Federatie van Klaverjasvereni- gingen (afd. Leiden) heeft het plan opgevat in april en mei een klaver- jastoernooi te houden ten behoeve van „Dennenheuvel", vereniging tot verpleging van patiënten in herstel lingsoorden en sanatoria. Men re kent dat ongeveer 2500 spelers aan het toernooi zullen deelnemen. De finale van de intertoto- competitie 1961/1962 wordt een geheel Nederlandse aangelegen heid. Na de 51 zege van Ajax op Slovan Bratislava heeft Banik Ostrava gisteravond te vergeefs getracht Feijenoord de weg naar de eindstrijd te ver sperren. De Tsjechen gingen echter met ere ten onder, want pas in de voorlaatste minuut maakte Feijenoord's linksbinnen Bouwmeester met een gloeiend schot aan alle onzekerheid een einde. Feijenoord heeft in de beginperio de van deze gedurende de volle 90 minuten boeiende ontmoeting als goed gastheer het initiatief aan de Tsjechen gelaten. Deze maakten daarvan gebruik om enkele aanval len op te zetten die niet ongevaar lijk waren. Zo kon een ver schot van rechtsbinnen Wiecek door Pie- ters Graafland slechts met assisten tie van de lat worden gestuit. De combinaties werden echter vaak te ver doorgevoerd en de talrijke scho ten van te verre afstand gelost om de Feijenoord-goalie serieus te kun nen bedreigen. Afgebroken Na ongeveer een kwartier spelen werd het Banik-offensief abrupt afgebroken en nam Feijenoord het heft in handen. Doelman Mokrohar- sky moest zijn klasse tonen by fel le schoten van Kreijermaat en Van der Gijp en rechtsback Koehler werd door de dartelende Moulijn zo in verwarring gebracht dat hij naar unfaire middelen moest grijpen om Het doel van Banih Ostrava ontsnapt aan een Feijenoord- doelpunt. kwam hem naast een aantal vrije trappen ook op een waarschuwing van scheidsrechter Johansson te staan. Doelpunten van Feijenoord kwamen er niet in deze periode, hoe voortreffelijk Bennaers, Kreijermaat en Schouten vanuit het middenveld de combinaties ook opbouwden. In verdediging Ook in de tweede helft poogden de Tsjechen door een kort openings offensief succes te boeken. Toen dit niet lukte, trokken zij zich steeds meer in de verdediging terug, vooral nadat midvoor Siry geblesseerd het veld had verlaten. De rappe vleugel spelers Pospichal en Valosek konden ook niet meer voor openingen zor gen zodat Feyenoord naar harte lust in de aanval kon gaan. Met vaak vloeiende combinaties rukten de Rotterdammers op in de richting van het Banik-doel, maar Makroharsky slaagde er aanvanke lijk in zijn doel schoon te houden al moest linksback Dvorak hem een maal assisteren bij een doorbraak van Berghoitz. De Feyenoord-rechts- buiten leek even later matchwinnaar te worden. Een iets te scherpe voor zet van Moulijn kon hij nog juist bereiken door zich languit in de baan van de bal te werpen, doch zyn kopbal suisde rakelings over de lat. Oppermachtig Een oppermachtig Feijenoord brak in de slotminuten het verzet van Banik toch. Mokroharsky stopte nog Volleybalcompetitie In de derde set was er maar één ploeg die speelde en dat was Kange roes. Maar er moet worden bijge voegd, dat de Leidenaars praktisch niets meer verkeerd konden doen. omver Alles lukte. De smash mocht nog zo ver van het net worden genomen, hij flitste onhoudbaar door de Rotter- v v f. damse gelederen. Met 15-4 werd het Kangeroes heeft gisteravond 3_o. Het laatste historische punt kwam op naam van Bert v. d. Leeden. Kangeroes was kampioen. ging BADMINTON Smash en VEGLO kanshebbers voor Oxford Cup In de strijd om de Oxford Cup kwamen Smash en Racketeers tegen elkaar uit. Smash startte overweldi gend en bracht de stand al spoedig op 5-0. Pas toen ontworstelde Racke teers zich wat aan de druk. In de resterende partijen kon men nog van goed en spannend badminton genieten. Dat Smash ook deze won was meer een kwestie van grotere routine dan van krachtsverschil. Aan de uitslag veranderde dit ech ter niets (9-0). In de match Stadhuis-Veglo had den de ambtenaren niet veel in te brengen, hoe vinnig zij zich ook weerden. Veglo toonde zich duidelyk superieur en won met 9-0. De forse nederlagen van Racke teers en Stadhuis zijn er hoe vreemd dat ook klinkt de oorzaak van dat de spanning aanzienlijk is toegenomen. Twee ploegen (Smash en Veglo) staan namelyk ongesla gen bovenaan en twee (Racketeers en Stadhuis) met nul punten on deraan. De ontmoeting Racketeers- Stadhuis van a.s. zondag (Plesman- laan 14.00 uur) is dus beslissend welke formatie de derde plaats zal innemen. Een zege met het geringst mogelijke verschil (5-4) lijkt het meest aannemelijk. Maar voor wie? Vrouwe Fortuna zal hier waarschijn lijk wel het laatste woord hebben. Voor de bezetting van de eerste en tweede plaats ligt de zaak al niet anders. De wedstrijd Smash-Veglo, die op 18 maart zal plaatshebben belooft bijzonder interessant te wor den! IJSHOCKEY Nederland heeft de eerste wedstryd in het toernooi om het wereldkam pioenschap ijshockey gewonnen. Onze landgenoten versloegen te Denver Australië met 6-4 (4-1 1-1 1-2). De uitslagen van de overige wedstrijden waren: Zwitserland Groot Brittannië 6-3 (1-2 1-0 4-1), CanadaFinland 8-1 (3-0 4-0 1-1), Ver. StatenNoorwegen 14-2 (0-0 8-16-1). tegen het Rotterdamse Hou Stand de kroon gezet op het zeer fraaie werk van dit seizoen. Stugge training en een zeer enthousiaste speelwijze heeft Kangeroes het kampioenschap gebracht. Slechts enkele inzin kingen heeft de nog zeer jonge ploeg gekend, maar „good old" Lex Karamoy heeft zijn team genoten altijd snel over die diep tepunten heen geholpen. De wedstrijd van gisteren tegen Hou Stand heeft onze stadgenoten alleen in de tweede set moeilijkheden opgeleverd. Op de service van Lex Karamoy namen de Kangeroes in de eerste set direct een 40 voorsprong, die geleidelijk tot 102 werd opge voerd. Hou Stand deed nog wel een poging om inderdaad „stand te hou den", maar zonder veel moeite liepen de Leidenaars naar 15—5. Op het sublieme spel volgde in de tweede set een reactie. Te weinig ge concentreerd werd er nu gespeeld. Bovendien namen de Rotterdammers geweldig veel risico op de services wat een groot aantal directe treffers tot gevolg had. Toen Kangeroes ook nog eens de servicebeurten ging ver knoeien. doemde er setwinst voor de mannen van Hou Stand op 912 Een wissel, waarby Kees Schoneveld in het veld kwam, redde Kangeroes. Via 1212 en 1214 werd het na een groot „avontuur" tenslotte 17—15 voor de Leidenaars In de eerste set kwamen onze stadgenoten er bijna niet aan te pas. Met 715 ging de eerste set voor PW 2 verloren. In de tweede set lukte alles veel beter bij PW en de Delta-verdediging kwam in grote moeilijkheden. In een geweldig slotoffensief probeerde Delta nog te redden, wat te redden viel. De achterstand was te groot geweest. Met 157 wonnen de PW-reserves. De Dordrechtenaren waren gewaar schuwd en pakten de zaken in de derde set steviger aan. Tot 55 ging de strijd gelijk op, waarna niets meer scheen te lukken bij de blauw-witten. Met 615 kwam Delta op 21. In de laatste set werden onze stadgenoten overspeeld. Het werd 2—10 en geen toeschouwer geloofde nog in de mogelijkheid van een gelyk spel. Doch het bleek, dat er nog steeds mysterieuze krachten in de sport rondwaren. Op floateservices van Paul Stikkelorum en Frans Zilveren- tant §inS Delta volkomen knock-out. FW 2 heeft gisteravond vriend en Geen punt konden de Dordrechte- vyand verrast door de grootste con- naren meer scoren en PW scoorde er current van Kangeroes. het Dordtse juist lustig op los. Met 15—10 sleep e Delta, een gelijk spel af te dwinger.. PW dus toch nog een gelijk spel 'uit Het spel van de Dordrechtenaren was het vuur Onze stadgenoten gaven ongetwijfeld fraaier van opzet, maar daarmee KVC gelegenheid zich nog op de tweede plaats te nestelen. De voorzitter van de Afdeling Lei den van de Nevobo, de heer J. v. Egmond, bood als eerste zyn geluk wensen aan, gevolgd door het districtsbestuur. Lex Karamov dank te de sprekers op de hem bekende, geestige wyze. PW 2—Delta niet constant. hy de bal uit een voorzet van links in de richting van de vrijstaande Bouwmeester sloeg. Tegen het zoe vende schot waarachter de Rotter damse linksbinnen al zyn kracht had gezet, was de dappere Tsjechi sche doelman kansloos; 1-0. Het eindsignaal van scheidsrech ter Johansson ging kort daarna by- wel schoten van Bouwmeester en na verloren in~ dé orkaan van toé- Van der Gyp, maar moest zich kort juichingen die de Feijenoordspel-rs de Rotterdammer te stuiten. Dat voor het einde gewonnen geven toen ten deel viel. Het team van Kangeroes. dat j. Wille. C. Schoneveld, L. Nie- het kampioenschap in de over- sen. knielend: Broersma. B. v. gangsklasse Wes? Ill veroverde d. Leeden en C. Taconis. staande v.l.n.r.: J. A. Karamoy. I

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 15