Cornelis Veth (82) te Den Haag overleden Minister Cals opende Nieuwspoort per telex Viering Vlaggetjesdag op 19 en 20 mei a.s. Slachtoffers vliegramp zijn bij explosie op slag gedood Schotse schipper in Scheveningen Eén reiziger niet aan boord Een nieuwe moderne kijk op smakelijk eten! Publicist en karikaturist SPAARBANKBOEKJE 801 Tweede motel in Amsterdam komt vóór Pasen in gebruik Spoedig stroom spijtoptanten? Kerkelijk Leven Uitgebreid feestprogramma in één van de drie havenplaatsen rericht 1 maart 1860 Dinsdag 6 maart 1962 Derde blad no. 30596 Schok voor Zuid-Afrika Bij de vliegtuigramp in Kameroen gijn niet 111 maar 110 mensen om bet leven gekomen. Eén op de pas- pgierslüst vermelde reiziger bleek pamelyk niet aan boord van het toestel te zyn gegaan. Intussen is gebleken dat alle inzittenden op slag gedood zyn en wel door de ontplof fing toen het toestel de grond raakte. Reddingsploegen zijn nog al tijd bezig zwaar verminkte licha men naar het vliegveld Doeala te brengen. De Zuidafrikaanse premier dr. Verwoerd heeft de ramp een grote schok voor het land genoemd. Hy betuigde zijn deelneming en die van lijn land met de nagelaten betrek kingen der verongelukten. Tezamen met het verongelukte echtpaar Kraak, dat zich in Neder land wilde gaan vestigen, reisde een zuster van mevr. Kraak, de 21-jarige Calie van der Herwe uit Pretoria. Deze laatste had weer een vriendin bej. V. A. Steyn uit Pretoria, over- Eehaald ook naar Nederland te aan om daar werk te zoeken. Op de passagierslijst kwam zo als reeds gemeld ook voor de 32- iarige mevr. Inge Hoekstra (met Brits paspoort) uit Port Elizabeth, die op weg was naar Engeland om gich daar bij haar echtgenoot van Nederlandse afkomst, de heer A. F. Jloekstra, te voegen. Deze laatste Iwas vorige week reeds per vliegtuig (vertrokken en had zijn reis naar Baby uitbrandende zolder gered (Van onze correspondent) Op het nippertje is gistermiddag een acht maanden oude baby gered van een fel brandende zolder aan de Haringpakkerstraat in het wes telijk stadsdeel van Rotterdam. Op die zolder woonde de 32-jarige lood gieter C. Euser en zijn 27-jarige pchtgenote. De 32-jarige instrumentmaker J. Valkenburg en zijn 23-jarige collega B. van Soolen, beiden uit Rotterdam renden de trap op, waar hun een Verstikkende rook tegemoet kwam. Walm en vlammen loeiden over de zolder. Op de tast zochten zy hun weg naar het bedje, waar de kleine Cornelis lag. Nauwelijks hadden zij de baby eruit gehaald, of de vlam men stortten zich op het kamertje, Waarin het bedje stond. Buiten gaven de dappere redders bet kind over aan een totaal over stuur zijnde, maar zielsgelukkige grootmoeder. De brandweer was in middels met drie nevelstralen de strijd tegen het vuur begonnen. Een dompelaar had een gat in de vloer gebrand. Voorkomen kon echter worden dat de brand naar beneden doortrok. Het dak van het pand brandde finaal af. De schade be draagt ongeveer f35.000,-. Advertentie Wit of bruin per pak Ia sierlijke, plastic trommel gevuld met pak bruin 1.75 Engeland onderbroken voor een fa miliebezoek in Nederland. Mevr. Hoekstra, wier meisjesnaam Leh- mann was, en een zuster van haar waren de enige overlevenden van een door de nazi's in Duitsland om gebracht Joods gezin en vluchtten destijds als kinderen uit Duitsland. De heer Hoekstra, die nu tijdens zijn oponthoud in Nederland het nieuws van de ramp moest verne men, was een van de 64 passagiers die het er levend afbrachten toen een Zuidafrikaans vliegtuig in sep tember 1960 bü Assioet in Egypte verongelukte en uitbrandde. Op 82-jarige leeftijd is gistermorgen de oud-journalist, letterkundige en tekenaar Cornelis Veth in het verzorgingshuis „De Heemsteden" in Den Haag overleden. Zaterdag j.l. was hij 82 jaar geworden. Anne Cornelis Veth werd op 3 maart 1880 in Dordrecht geboren. Hij kreeg een opleiding voor de han del te Dordrecht en Hilversum en kwam als volontair op een kantoor. Al spoedig ging hij tekenles nemen bij zijn oom, de portretschilder Jan Veth te Bussum. Ook studeerde hij bij Martinus van Regteren Altena in Bussum en bij Alolf Mayer in Ber lijn. Hij kreeg vervolgens grote be kendheid als kunstcriticus. (1918-'19), „Wissewas", burleske co- medie (1918), „De politieke prent in Nederland" (1920), „Geschiedenis van de Nederlandse caricatuur" (1921), „De advocaat" (1935), „De arts" (1926) en „Muziek en musici in de caricatuur" (1927), „Klappertjes" (1928), „De humor in de moderne Ne derlandse litteratuur" (1929), „De mode in de caricatuur" (1930), „De mie art in England" (1930), „Bonzo en de eeuw van het kind", satieriek blijspel (1930), „Die goede oude tijd" (1933), „Revolutionaire kunst" (1934), „De opvoeder in de caricatuur" (1934), „De ontluistering van ons land", samengesteld samen met J. A. C. Pillema en J. Jans (1936), „Onge regelde goederen" (1940), „Een eeuw Nederlandse caricatuur" (1941), „Be zet en beschermd" (1945), „De Ne derlandse schilderkunst in vogel vlucht" (1948). Veth heeft zich voorts bekendheid verworven als tekenaar van caricatu- ren, die hij ook exposeerde. Van zijn talrijke publikaties, deels van humoristische en satirieke aard, deels ernstige kunstbeschouwingen, noemen wij „Uzeltje", een prenten boek (1905), de drie delen „Prikkel idyllen" (1926-'30), „Parodieën" Grootse ontvangst krijgsgevangenen De Indonesische Marine heeft een oproep tot de bevolking gericht, in groten getale naar het vliegveld van Djakarta te komen om de 51 over levenden van de Indonesische motor torpedoboot Matjan Toetoel als hel den te verwelkomen, wanneer zy te rugkeren uit Nieuw-Guinea. De Matjan Toetoel werd tijdens het treffen met Nederlandse oorlogs schepen aan de zuidkust van Nieuw- Guinea tot zinken gebracht. Ulbricht oppert overleg tussen twee Duitslanden De Oostduitse communistische lei der Walter Ulbricht heeft gisteren in Leipzig geopperd, dat op de a.s. 18- mogendhedenconferentie over ont wapening in Genève besprekingen tussen Oost- en West-Dluitsland wor den gehouden. Volgens het Oostduitse persbureau ADN zei Ulbricht, dat het wellicht mogelijk is in Genève contact te ma ken tussen de twee Duitse staten om dat de sfeer daar misschien gunsti ger is. Hij zei, dat de regering van Oost-Duitsland bereid is tot bespre kingen met vertegenwoordigers van de Westduitse regering over al die maatregelen die het behoud van de vrede dienen en ook over zulke zaken als de wederzijdse erkenning van pas poorten enz. Ulbricht gaf toe, dat de arbeids- produktiviteit in West-Duitsland ho ger is dan in Oost-Duitsland. In West-Duitsland was men eerder ge reed gekomen met de wederopbouw, waarbij gebruik gemaakt was van Amerikaanse leningen. „Maar wat de kapitalisten in West-Duitsland heb ben gedaan, kunnen wy zelfs beter omdat de fabrieken van de arbeiders zjjn, beweerde hij. Ulbricht sprak op een receptie in het Russische paviljoen op de jaar beurs in Leipzig. In scherpe tegen stelling tot het geroezemoes in het paviljoen tijdens Ulbrichts woorden, was het volkomen stil toen de Rus sische eerste vice-premier Mikojan sprak. RECEPTIE IN DE ROLZAAL Den Haag en daarmee Neder land heeft nu zijn Internationaal Perscentrum. Met een geluk wens namens de regering van de minister van O. K. en W.. mr. J. M. L. Th. Cals, op dic- teersnelheid uitgesproken, is de officiële opening van de ..Nieuwspoort" een feit gewor den. Dat gebeurde gisteren in het kleine telexkamertje op de kelderverdieping van een oud pand aan de Haagse Hof Cingel. Met een man of tien is dat kamertje wel gevuld. Niettemin konden een 600 genodigden gadeslaan, hoe mej. Ligthart het dictaat naar het A.N.P. door- telexte, dankzij een groot aantal t.v.-toestellen, dat in de grafe lijke zalen van de Ridderzaal stond opgesteld en toonde en liet horen, wat er zo'n honderd meter verderop gebeurde. Aan deze officiële handeling was een bijeenkomst in de Haagse Rid derzaal voorafgegaan. „Tegen alle richtlijnen in", zoals mr. Cals tijdens zijn toespraak zei. Het Rijk is niet royaal met het ter beschikking stel len van dit oudste van alle residen tiële gebouwen. De opening van het nieuwe huis van de Nederlandse en internationale pers werd echter zo belangrijk gevonden, dat men van de strikte regels afstapte. Vele autori teiten waren naar het Binnenhof gekomen om de opening bi) te wonen. Minister-president prof. dr. J. de Quay, staatssecretaris drs. W. K. N. Schmelzer, de voorzitters der beide Kamers, mr, J. A. Jonkman en dr. L. G. Kortenhorst, de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, en de wethouders C. H. P. W. van den Oever, J. van Zwijn- dregt en D. W. Dettmeijer namens het Haagse gemeentebestuur. De rij van sprekers werd ingeleid door de voorzitter van de stichting perscentrum Nieuwspoort, dr. N. Cramer. Dr. Kortenhorst president curator van het perscentrum, sprak over de economische en politieke be tekenis van het perscentrum. Aan gezien ook zijn spreektijd naar par lementair gebruik beperkt was „voldoende maar kort" kwam het onderwerp er niet geheel uit, een feit, dat vooral de spreker vermaakte: „Het bureau van de Kamer heeft dit geesteskind vertroeteld als ware het zijn eigen vlees en bloed het cura torium beperkt zich thans in hoofd zaak tot het lezen van het Jaarver slag". Mr. Arthur Tietgen, voorzitter van de London Press Club, kwam de ge lukwensen van de Engelse zusterin stelling en een nauwe samenwerking aanbieden („maar helaas worden vrouwelijke collega's in ons cen- M. Bleich, vice-voorzitter van het perscentrum, heeft alle sprekers dank gebracht. Na het slotwoord begaf mr. aCls zich naar de Nieuwspoort voor de opening-per-telex-melding. Terwyl de receptie voortduurde in de rolzaal en de kelderzaal aan het Binnenhof, waar een Antiiliaans or kest zich liet horen, poogde men zo goed en zo kwaad als dat in de fon kelnieuwe, maar beperkte ruimten ging, het perscentrum te bezichtigen, 's Avonds is er nog lange tyd feest gevierd in de versierde studiezaal van de Tweede Kamer, die tussen de par lementsgebouwen en de Nieuwspoort ligt en door beide instellingen ge bruikt wordt. V.S. rapporteren over ruimteonderzoek De Verenigde Staten hebben de volkerenorganisatie gisteren een rapport voorgelegd betreffende 72 door Amerika gelanceerde voorwer pen die in de ruimte zijn geschoten. Het rapport werd ingediend door de Amerikaanse permanente afge vaardigde, Adlai E. Stevenson, in overeenstemming met de op 20 de cember jl. door de Assemblee aan genomen resolutie. In deze resolutie werd aangedrongen op het geven van desbetreffende inlichtingen aan de VN-commissie inzake het vreed zame gebruik van de ruimte. Het Amerikaanse rapport betreft lanceringen die tussen 1 feb. 1958 en 15 feb. 1962 hebben plaats gehad en is het eerste document van deze soort, dat by secretaris-generaal Oe Thant is ingediend. Het is niet be kend of en wanneer Rusland een dergelyk rapport zal indienen. De ruimte-commissie waarin 28 landen zitting hebben, komt op 19 maart büeen. Ambonezen bieden request aan Zij vragen gesprek over Nieuw-Guinea (Van onze Haagse correspondent) Gistermiddag om ongeveer 2 uur verscheen op het Plein 1813 by het ministerie van Algemene Zaken in Den Haag een aantal autobussen, waarin zich ongeveer 100 Ambone zen, onder wie verscheidene kinderen, bevonden. Zy voerden spandoeken met zich mede. Zy verlangden toegang tot het mi nisterie om de minister-president een rekwest aan te bieden. Een delegatie, bestaande uit vier man, werd toege laten en ontvangen door de secre taris-generaal, mr. C. L. W. Fock. In het rekwest, dat door mr. Fock in ontvangst werd genomen, pleiten de Ambonezen, die naar Indonesië willen terugkeren, ervoor de bespre kingen tussen Nederland en Indone sië ten aanzien van Nieuw-Guinea te willen bevorderen. teneinde de scheidsmuur, die door deze kwestie tussen beide volkeren is opgetrokken zo spoedig mogelyk te siopen. Ook zegt men in het rekwest, dat de bewering, dat. Indonesië geen re kening zou willen houden met de wensen van de Papoea's, elke rede lijke grond mist. Verder zeggen de Ambonezen, dat een en ander doet denken aan het idee-fixe, dat de achtergrond vormde van de ongelukkige proclamatie van de Republiek der Zuid-Molukken. paarrekening is bekend onder bovenstaand ;cverv Vermeld dit óp de daarvoor aangegeven laats op de formulieren voor inleg en uilbetaling en tn brieven, welke U aan de Centrale Administratie van de Rijkspostspaarbank xendt. De STAAT wmrborgi de \aUedtgefakoming door de: Rijkspostspaarbank van de verpheh- tingen haat\ door of krachtens de h et opgelegd. dé Ppsiseoorbank I9i4) N*truk mrbodtn Hoofdstad zoekt hotelpersoneel (Van onze A'damse correspondent) Amsterdam zal met de aanstaande paasdagen de beschikking hebben over twee motels, want het Euro- Motel aan de Ryksweg Amsterdam Utrecht is reeds zover gevorderd dat het eind april de eerste gasten kan ontvangen. De officiële opening zal pas later in het seizoen kunnen plaatshebben. Dit tweede motel van Amsterdam is met zijn 216 bedden belangryk ruimer opgezet dan het reeds be staande motel aan de ryksweg Am sterdamDen Haag. Dit geldt met name voor het café-restaurant. In totaal zal Amsterdam dit ko mende zomerseizoen de beschikking krijgen over vier nieuwe hotels. Een probleem hierbij is het aantrekken van vakkundig personeel. Het inmid dels geopende Apolla-Hotel heeft de belangrijke functies kunnen bezetten met personeelsleden, die door de op heffing van het oude Hotel Des Pays Bas ter beschikking kwamen. Het nieuwe motel heeft 10Q man personeel nodig en het binnenkort te openen Hilton-Hotel zelfs meer dan 300. Ook de Casa Academica, die op 1 juni 800 hotelbedden in exploi tatie zal nemen, is bezig een perso- Uw dagelijkse beker gezondheid uit Zwitserland neelsstaf op te bouwen. Op enkele posten na. zullen hier uitsluitend werkstudenten worden aangesteld. Oude roofoverval berecht De 41-jarige man die byna 10 jaar geleden deelnam aan een roofoverval in een speelhol in Rotterdam en zich sindsdien, tot voor kort althans, in Parys had weten schuil te houden, o.a. als kunstschilder, is vanmorgen door de rechtbank in Rotterdam ver oordeeld tot een gevangenisstraf van 8 maanden met aftrek van het voor arrest waarvan 3 maanden voorwaar- delyk met een proeftijd van 3 jaar. De rechtbank overwoog daarbij dat het misdrijf bijna was verjaard, dat verdachte zich nadien niet aan enig ander misdryf heeft schuldig ge maakt en dat hy zich kennelijk van zyn, verleden wil distantiëren. Er zyn volgens de KLM aanwü- zingen, dat binnenkort grote aantal- I len spijtoptanten uit Indonesië, op doorreis naar Nederland, in Bang kok zullen aankomen. De directie van de KLM heeft namelyk verno men, dat door de Indonesische auto- reiteten aan spytoptanten weer uit reisvisa zouden worden verleend. VOETGANGERS: U heeft wel voorrang op zebrapa den, maar het rüverkeer moet óók eens aan bod komen Steek dus bü voorkeur u groepjes over de drukke zebrapaden; ancers ontstaai. er irri teren ie vertragingen in het rijver- keer, welke automobilisten, brommers en wieirijders ln de verleiding zouden kunnen brenwen, het „toch nog maar even te proberen", zodat er van uw bescherming per slot van rekening weinig overblijft. Vorig jaar door Denen beschoten NED. HERV. KERK Beroepen te Hoogeveen (wykgem. I) (toez.) dr. C. Graafland te Woerden. Bedankt voor St.-Annaland R. J. van de Hoef, kand .te Lunteren. GEREF .KERKEN Aangenomen naar Drachten (vac. B. van Oeveren) J. W. Genult te Ze ven hoven-Woerdense Verlaat. Bedankt voor Dokkum (vac. H. Hogenhuls) D. van Keulen te Oldehove voor Rhooa H. J. Koffrle te Letmulden. Benoemd tot hulpprediker te Ede dr. R. Zijlstra, em. pred. aldaar ld. te Zuhpen (ge durende de militaire dienst van ds. A. J. Dondorp) ds. N. J. Gorls te Bar- chem. Tweetal te Arnemulden J. Nle- mantsverdrlet te Nleuwerkerk a/d IJs- sel en J. B. D. van der Meulen te Emmer-Compascuum Beroepen te Buenos Aires (Argentinië) (vac. C. van R(]n) W. H. van Halsema te Wltmar- sum te Mlddelstum A. Segger te Zoutkamp. Bedankt voor Owen Sound (Ontario. Canada) (Chr. Ref. Church) D. C. Los te Georgetown (Ontario, Canada) (laatstelijk pred. te Ferwerd). GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Aangenomen naar Pljnacker-Noot- dorp C. Bakker te Twïjzel, die be dankte voor Brampton (Canada) naar Maastricht M. Bakker, kand. te Haren, die bedankte voor Pernis. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Oud-Beljerland G. den Hertog te 's-Gravenhage-West voor Woerden W. Ruiter te Baarn. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Nleuwerkerk (Z.) A. Hofman te Zeist voor Dordrecht A. Vergunst te Rotterdam-Centrum. ÜOOPSGEZ. BROEDERSCHAP Aangenomen naar Heerenveen T. Hoogslag te Sint Anna Parochie. BAPTISTEN GEMEENTEN Aangenomen naar Stavoren J. H. Blenkers te Hoogeveen. Bedankt voor Hengelo (2de pred.pl.) J. Bourltius te Tweede Exloërmond. De ontwikkeling, die zich de laatste jaren bij de viering van Vlaggetjesdag ter opening van het nieuwe haringseizoen reeds manifesteerde, is nader geconcretiseerd. In de na-oorlogse jaren waren de drie belangrijke havenplaatsen Scheveningen, Vlaardin- gen en IJmuiden/Katwijk op Vlaggetjesdag bijzonder actief, waarbij om de beurt één van de drie een speciaal accent kreeg. Met ingang van dit jaar Vlaardingen is aan de beurt om het accent te hebben zal één plaats grote activiteit ontplooien en de beiHe andere plaatsen zullen minder actief zijn. Wel zullen ook zij de vloot ruimschoots bevlaggen en daarop de aandacht vesti gen, maar het organiseren van grote feestelijkheden en officieel vertoon bij de opening van de nieuwe haringteelt, blijft gereser veerd voor de plaats, die aan de beurt is. Dit jaar dus Vlaardin gen, volgend jaar IJmuiden/Katwijk en het jaar daarop Scheve ningen. In feite is dit de consequente doortrekking van de lijn, die de laatste jaren al gevolgd werd. Vertegenwoordigers van de plaat selijke redersverenigingen en de Vlaggetjesdagcomité's van de drie genoemde plaatsen hebben dit besluit tijdens een in Den Haag gehouden vergadering genomen. Een van de drie plaatsen krijgt de beurt van een trum niet toegelaten") en de heer H. uitgebreid feestprogramma. In de zich dan tot de viering van de zoge naamde Oudhollandse Vlaggetjesdag, het pavoiseren van de vloot met een beperkte omlijsting. Bestond de viering van de Vlagge tjesdag een stuk folklore in het verre verleden uitsluitend uit het pa voiseren van de fraai geschilderde Ted Wood, de Schotse schipper, die op 30 mei van het vorige jaar het slachtoffer was van het „treilerin- cident" tussen Engeland en Dene marken, heeft gisteren na de eerste dag van de zitting van het Hof van Arbitrage, de Scheveningse haven be zocht. Met het kennersoog van de visser bekeek hy de opgelegde log gers en de aan de markt zijnde trei- lers. Met genoegen herkende hü het hospitaalschip „De Hoop" een be kende verschyning voor vissers uit alle landen. Met interesse vernam hy de feiten over de verbetering van de Scheve ningse haven, de moeilykheden, waarmee de vleetvisserij heeft te kampen, en het tekort aan beman ningsleden. Veel van die moeilykhe den waren ook voor hem gesneden koek, want in Engeland kampt men met dezelfde problemen. Even nog ging hü in op het trei- lerincident. Op 30 mei 1961 werd hy door het fregat „Niels Abbessen" aan gehouden, omdat hij binnen de zes- mylszone van de Far-Oer-eilanden aan het vissen zou zün. Hü blüft twee andere plaatsen bepaalt men haringvloot, na de oorlog werden tel- kenjare ln Scheveningen. Vlaardingen en IJmuiden vele feestelükheden ge organiseerd. Om de drie jaren viel dan het accent op een van de plaat sen. zich o.a. uitend in de aanwezig heid van vele autoriteiten en het hfl- sen van de produktschapswimpel voor de bes tv er zorgde haring. Nu het een aantal Jaren op deze wüze is geschied, heeft het overleg tussen de redersverenigingen en de comité's geleid tot het besluit in de toekomst alleen het jaar waarin het accent op d,e plaats zou vallen, uit gebreide feestelükheden te organise ren. Dit jaar is dus Vlaardingen aan de beurt Het comité aldaar is reeds ge ruime tyd bezig met het programma. Naast Vlaardingen zal men evenwel ook in Scheveningen en IJmuiden de vlaggende haringvloot op 19 en 20 mei kunnen bewonderen. echter bü zün standpunt dat hü niet binnen de zes myl was. Nadat zün treiler „Red Crusader" was aange houden, kwamen twee (en niet ze ven) Deense matrozen aan boord om het schip naar de haven South Ha ven op te brengen, alwaar het geval verder uitgezocht zou worden. Maar schipper Ted Wood voelde daar wei nig voor. Met de twee Deense matro zen op de brug, nam hü de vlucht en koerste in zuidelijke richting. Het Deense fregat zette de achtervolging in en begon tenslotte te schieten. Met het 40 mm. kanon en mitrail leurs. „Er werd flink geschoten", zegt Ted Wood nu nog, met lets van ont zag in zijn blik. Drie granaten sloegen in, één in de boeg, waar een groot gat boven de waterlün achterbleef, en twee ln de elektronische apparatuur. Toen kwamen het Engelse fregat „Troubridge" en de münenveger „Wotton" de „Red Crusader" te hulp en werd op zee een „wapenstilstand" gesloten. Nadat de Deense matrozen weer aan boord van de „Niels Ab bessen" waren gegaan, zetten de vier schepen koers naar Aberdeen. Voor dit incident, dat als een pri- vé-zaak door het Hof van Arbitrage in het Vredespaleis op het ogenblik in behandeling is, vertoeft schipper Ted Wood in Den Haag. HÜ en de Deense getuigen worden door een internationele commissie gehoord over het incident. Veel wilde en kon schipper Ted Wood over het proces niet vertellen. Daarvoor is het te zeer een privé-kwestie tussen Engeland en Denemarken. Schipper Ted Wood blüft minstens twee weken in Den Haag. Voor de andere getuigen (de opvarenden van het Deense fregat „Niels Abbessen", dat in de haven van Rotterdam ligt) is in samenwer king met de Koninklüke Marine een ontspanningsprogramma samenge steld. zodat die zich ook niet zullen vervelen in de eerstkomende weken. Als Ted Wood gevraagd wordt hoe de verhouding tussen de Engelsevis sers en Denemarken is, dan kan hy alleen maar bekennen, dat die na het incident goed is. „Er Is verder niets aan de hand", zegt dezezwüg- zame Schotse schipper, die zich overigens helemaal geen held voelt. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 6 maart, Veemarkt. Totale aanvoer 3966; weekaanvoer 5215; vette koeien en ossen 300; ge- bruiksvee 795; vette kalveren 400; graskalveren 209; nuchtere kalveren 2036; paarden 59; veulens 3; schapen of lammeren 139; weide zuiglamme- ren 4; bokken of geiten 21. Pryzen: vette koeien le kwal. 200 330, 2e kwal. 270—295; 3e kwal. 250— 270; vette klaveren 260—270, 250 260, 220250, in ets. per kg; graskal veren le kwal. 440, 2e kwal. 340, 3e kwal. 240 (in f. per stuk); nuchtere kalveren le kwal. 160, 2e kwal. 130, 3e kwal. 120 (in ets.)slachtpaarden le kwal. 275, 2e kwal. 245, 3e kwal. 230 (in ets. per kg.)schapen le kw. 130, 2e kwal. 100, 3e kwal. 90; lam meren le kwal. 130, 2e kwal. 100, 3e kwal. 85; kalf- en melkkoeien le kw. 1250, 2e kwal. 1100, 3e kwal. 950; vare koeien le kwal. 830, 2e kwal. 700 3e kwal. 600; vaarzen le kwal. 920, 2e kwal. 720, 3e kwal. 620; pinken le kwal. 600, 2e kwal. 500, 3e kwal. 425 (in f. per stuk). Vette koeien; aanvoer Iets meer, handel stil, prüzen onveranderd. Vette kalveren: aanvoer iets minder kalm bü afloop; handel lager; prüzen pri ma's boven notering. Graskalveren: aanvoer als vorige week; handel stroefprüzen wat lager. Slachtpaar den: Aanvoer gewoon; handel flauw; prüzen niet geheel prüshoudendl Schapen en lammeren: Aanvoer gro ter; handel redelük; prüzen iets ge drukt. Kalf- en melkkoeien: aanvoer gewoon; handel kalm; prüzen prüs- houdend. Vare koeien: aanvoer tame- lük: handel redelük; prüzen ongewü- zigd. Vaarzen en pinken: aanvoer matig; handel lui; prüzen vooral niet hoger. BODEGRAVEN, 6 maart, kaasmarkt. Aanvoer 16 partüen. Noteringen; 2.09—232. Handel kalm. Leidse Coöp. Groente- en Fruitvei ling, Leiden, 6 maart 1962. Andüvie 145157; kroten, gekookt 1637boerenkool 40—77; prei 150— 179; rabarber 86; spinazie 145—151; stoofsla 133; spruiten A 120—179; uiten Picklers 4563; waspeen 51— 55; winterpeen 36—45; witlof 70—129; sla A 21—38.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7