„MOTEL ZWAMMERDAM" LANGS RIJKSWEG 12 Derde lustrum Laura begint 10 juli a*s. Dag van Europa" in 300 Ned. gemeenten WIJ HEBBEN HULP NODIG! 'ii meisje - 'n jongen VLIELAND voor DIER en TUIN BIDDAG VOOR HET GEWAS In het voorjaar van 1964 Mikojan in Oost—Berlijn VOLTGANGLRS: Groene E-vlag zal wapperen KUSSENKAST woninginrichter SCHEFFER OPTiEK LEIDSCH DAGBLAD - MAANDAG 5 MAART 1962 In het kleine Zwammerdam. dat midden in de „groene zone" tussen Amsterdam en Rotterdam is gelegen, verrijst binnenkort een groot en modern motel. Dit motel is een ontwerp van de Bussumse architect W. Kel der, die ook opdrachtgever voor de bouw is. Het wordt het vierde motel langs Rijksweg 12 van de Duit se grens tot Den Haag en Rot terdam. Reeds staat er één bij Arnhem, bij Maarsbergen en bij Bunnik. By het maken van de plannen is het oog van de heer Kelder gevallen op het perceel grond, dat gelegen is in de driehoek Rijksweg 12, oprit tot die Rijksweg en de Goudse Straats- weg. Het stuk grond en water, groot 2500 m2 is al aangekocht. Volgens de heer Kelder zal het ..Motel Zwammerdam" niet op een seizoen exploitatie, maar op een jaar exploitatie worden ingesteld. Zowel toeristen als zakenlieden kunnen er dus gebruik van maken. Bij het motel komen grote parkeer terreinen, tegenover het kaaspakhuis van Baas. Deze parkeerterreinen zul len plaats bieden aan 104 personen auto's en ruim 30 autobussen. Het gebouwencomplex wordt in een T vorm aangelegd met in het midden de keukens en dienstvertrekken. Ter weerszijden daarvan zijn twee grote restauratiezalen geprojecteerd. De toegang tot het motel is uitsluitend vanaf de parkeerterreinen mogelijk. Bij de ingang aan de Goudse Straatweg komt een benzinestation. Aan de zuidzijde is een grote zaal ruimte met daarboven een galerij en daarboven de slaapverdieping met 12 tweepersoons en 5 één persoonska mers. alle met badkamer. Het hoofdgebouw wordt in z g ske- letbouw uitgevoerd met de mogelijk heid tot uitbreiding in de hoogte. Aan de zuid-west en zuid-oostkant komen ruime terrassen, plantsoenen en vij vers. Met de gemeente Zwammerdam is over de bouw van dit motel reeds volledige overeenstemming bereikt. Ook met de Rijkswaterstaat zijn de plannen reeds uitvoerig besproken en is in princiepe overeenstemming be reikt. De enige bepaling werd ge maakt, dat de gebouwen minstens 100 meter uit de as van de Rijksweg moeten blijven, zulks met het oog op mogelijke uitbreiding van deze weg tot een zesbaans autoweg. Het ligt in de bedoeling hot nieuwe motel in het voorjaar 1964 in gebruik te nemen. Als in de vroege morgen van de 10de juli a.s. een groot aantal wiel rijders in Alphen van start gaat, be tekent dat het begin van de 15de Laura-rit. Gezien de inhoud van het 51ste Laura-nieuws, dat dezer dagen in een oplaag van 12.000 wordt ver- vonden behoeft men er niet aan te twijfelen of aan dit derde lustrum van de Alphense Rijwiel Vierdaagse zal de nodige aandacht worden be steed. In dit nummer wordt in de eerste plaats huldeg ebracht aan wijlen de heer H. E. Gastelaars, die in 1947 het initiatief nam tot de oprichting van deze Alphense Rywielvierdaagse. Wat de route betreft, de eerste dag gaat het naar Leiden, langs de Noordzeebadplaatsen Katwijk, Noord- wijk en Zandvoort vervolgens naar Haarlem en Amsterdam om via het Hollands merengebied Alphen weer te bereiken. De tweede dag wordt naar Den Haag gereden over Delft naar Maas sluis, Europoort, Brielle en Rotter dam. Een twee-jarig jongetje uit Lisse is in een wasketel kokend sop ge vallen. De ketel stond op de vloer van de keuken. Toen het jongetje achteruit liepen sloee hij achterover in het hete sop. Met ernstige brand wonden over zijn gehele lichaam is hij naar het Academisch Ziekenhuis Leiden vervoerd. Zijn toestand De derde dag gaat het naar hetwas gistermiddag wel zeer ernstig, oosten: Woerden, Montfoort, Jut-maar niet direct levensgevaarlijk. phaas, Houten, Bunnik. Zeist, Auster- litz, Soesterberg en Utrecht. De vierde en laatste dag gaat het langs de Reeuwijkse plassen naar Gouda, Stolwijk, Krimpenerwaard, Lopikenvaard, IJsselstein, Wilnis, Mijdrecht en Nieuwkoop, waarna in Aarlanderveen de stoet geformeerd wordt voor de grote intocht in Alphen. Nieuw ln deze routes is vooral de tocht op de tweede dag langs het Botlekgebied. Kleuter valt in kokend sop Beroep Van tier Putten 23 moart voor het Ambtenarengerecht Het door de Bussumse ex-defensie ambtenaar F. H. van der Putten aangetekende beroep tegen het aan hem op 27 november door de minis ter van Defensie wegens ongeschikt heid verleende ontslag, zal op vrij dag 23 maart door het Ambtenaren gerecht in Arnhem worden behan deld. In z\jn beroepschrift heeft de heer Van der Putten het Ambtena rengerecht gevraagd het ontslagbe sluit te vernietigen althans nietig te verklaren, aangezien het feitelijk strydig is met de toepasselijke alge meen verbindende voorschriften. Bo vendien Is hy van mening dat de minister zich door dit ontslagbesluit heeft schuldig gemaakt aan machts misbruik. In verband met de voor de behan deling van deze beroepszaak te ver wachten belangstelling zal het Amb tenarengerecht zitting houden in een van de zalen van het Geiechtshof in Arnhem De Amsterdamse advo caat mr. N. J. Geleijnse zal de heer Van der Putten als raadsman bij staan Als vertegenwoordigster van de minister van Defensie treedt op mej. mr. M. Wiggers. VENEZOLAANSE GUERRILEROS GEARRESTEERD Van officiële Venezolaanse zijde is medegedeeld, dat het in bergachtige gebied van de staat Merida veertien guerrilleros zijn gearresteerd. Onder de arrestanten zijn zes studenten. Twee hunner werden gewond in een vuurgevecht met militairen, dat aan de arrestatie vooraf ging. De gearresteerde guerrillastrijders waren in het bezit van wapens. Zij bezaten ook exemplaren van het boek „Guerrilla-oorlog", van de hand van de Cubaanse minister van Eco nomische Zaken Guevara. Dit is de eerste maal. dat er in Ve nezuela gewag is gemaakt van de ar restatie van gverillastrijders. De Sowjetrussische eerste vice-pre- mier Anastas Mikojan is zaterdag ochtend op het vliegveld Berlijn- Schönefeld aangekomen aan het hoofd van een Russische regerings afvaardiging naar de opening van de Leipziger Messe. In tegenstelling tot het gebruik was niet Walter Ulbricht, de voorzit ter van de Oostduitse staatsraad, ter begroeting van Mikojan aanwez!> maar de waarnemend voorzitter Wh- ly Stoph. Op diens welkomstwoord antwoordde Mikojan met o.a. te zeg gen, dat Moskou vertrouwde op het succes van de economische, culturele en intellectuele ontwikkeling van de D.D.R. en dat de jongste besprekin gen van Chroesjtjow en Ulbricht vol komen overeenstemming van opvat ting omtrent de internationale pro blemen hadden doen blijken. In een 's avonds gehouden toe spraak verklaarde Mikojan. dat de handel tussen de Sowjet-Unie en Oost-Duitsland aanzienlijk zal toe nemen. Betoging tegen religieuze dwang in ISRAEL Ongeveer tweeduizend aanhangers van de onlangs opgerichte joodse „Liga tegen religieuze dwang" neb ben zaterdag in Jeruzalem betoogd tegen een besluit om de wegen in het centrum van Jeruzalem gedu rende de sabbatdiensten in de syna goge voor motorverkeer af te slui ten. Het was de eerste betoging met een dergelijke strekking in Israel. Tot dusver kende men in Jerualem siechts betogingen tegen ontheili ging van de sabbat. De betogers droegen borden mee waarop stond „weg met religieuze dwang" en „terug naar de middel eeuwen". Zij raakten slaags met ge lovige jongeren, doch de politie wist de orde snel te herstellen Een van de doelstellingen van de liga is de invoering van het burger lijk huwelijk in Israël, waar men slechts het kerkelijke huwelijk er kent. Heftige aanval van socialisten op Adenauer De socialistische oppositie in West-Duitsland heeft, een ongekend heftige aanval op de regering van Adenauer gedaan. Franz Barsig. de woordvoerder van het socialistische partijbestuur, schrijft namelijk in het voorlichtingsblad van de partij dat het Duitse schip van staat „niet meer door vaste hand wordt be stuurd" en dat West-Duitsland bin nenkort „nog slechts een vakantie kanselier in Cadenabbia" zal heb ben (zoals bekend brengt Adenauer telken jare vakanties in deze plaats aan het Comomeer door en deze week is meegedeeld dat de Bonds kanselier medio maart daar weer naar toe zal gaan). „Waar men ook kijkt, overal ziet men een balans van niets-doen en dat komt doordat de leider van de regering klaarblijkelijk niet meer kan", aldus het artikel. Meisje slaat met hoofd door ijs Een negenjarig meisjes uit Lisse die aan het spelen was op een ver dieping van de in aanbouw zijnde hoogbouw in het Meer- en Duinplan viel naar beneden en kwam op het ys in de kelder terecht. Zij schoot met het hoofd door het ijs en zou verdronken zijn, als niet inderhaast toegeschoten voorbijgangers haar er Wilt U oversteken op een zebra- pao? U beeft daar voorrang «naar sta eerst stil op het trottoir en kijk uit ol het ryver'ieei U die voorrang nog geven kan dus tijdig kan rem men zonder ongelukken te veroor zaken essHHHBBBOBBBaaeani Op 7 maart a.s.: In circa 300 Nederlandse gemeenten zal woensdag a.s. van stadhuizen en scholen de groene E-vlag van de Europese beweging wapperen, ten teken van dev iering van de „Dag van Europa". Naar buiten zal deze viering zich plaatselijk manifesteren door speciale raadsvergaderingen, naamgevingen van pleinen of straten e.d. De nadruk van de viering ligt echter niet op spectaculaire manifestaties naar buiten, maar op de scholen en in de jeugdverenigingen. Op vele manieren, o.a. door speciale Europese lessen, zal die dag het ideaal der Europese eenwording onder de aandacht tan de jeugd worden gebracht. Vorig jaar is deze Europese dag voor het eerst in Nederland gevierd. Een simpele circulaire van de vereni ging van Nederlandse gemeenten aan de gemeentebesturen had toen tot gevolg dat in 122 gemeenten met in totaal circa eenderde van de Ne derlandse bevolking met een bonte verscheidenheid van plaatselijke ini tiatieven aandacht aan de Europese eenwording werd besteed. Aange spoord door dit succes >s de viering dit jaar breder opgezet. Het denkbeeld om elk jaar de eer ste woensdag in maart te vieren als de „Dag van Europa" is in 1959 ge boren op het internationale gemeen tecongres in Berlijn. Het denkbeeld werd het jaar daarop n^der uitge werkt en het verwierf vorig jaar sep tember, mede onder indruk van het in Nederland bereikte resultaat, de instemming van de raadgevende ver gadering van de Raad van Europa. Dit heeft overigens nog niet tot ge volg dat dit jaar reeds in alle 16 lan den van de Raad van Europa de dag wordt gevierd. Voorzover bekend wordt het Nederlanse voorbeeld dit jaar gevolgd in Engeland, Oostenrijk en de Westduitse deelstaat Noord- rijn-Westfalen. Pistoolschoten in Den Haag (Van onze Haagse correspondent) De Haagse politie heeft in het af gelopen weekeinde een vergeefse jacht gehouden op drie jongeman nen in een lichte (gestolen) auto, die zich, ondanks het lossen van vyf pistoolschoten op de banden van hun wagen, steeds wéér met grote snelheid aan hun vervolgers konden onttrekken. Gisteravond om ongeveer zes uur belde een bewoner van de Linnaeus- straat te Den Haag de politie om te melden, dat hij in de Wenckebach- straat drie jongemannen verdacht om een auto had zien lopen en er daarna mee wegrijden. Hij gaf een kenteken op, dat hetzelfde was als van de auto. waarmee enige dagen eerder al diefstallen uit automaten waren gepleegd. Hiervan kregen alle surveillance wagens van de politie bericht met het gevolg, dat de bemanning van één van deze wagens de bewuste auto om kwart voor tien op de Ryswijk- seweg zag rijden. Toen zij merkten dat zij achtervolgd werden, doofden de jongelui hun lichten en verdwe nen met zeer hoge snelheid over de Geestbrugkade. Vijf maal schoot de politie op de banden van de wagen, maar de kogels misten hun doel. Daarna verloor de politie de auto uit het oog. Een half uur later werd de wagen door de bemanning van een andere politiewagen gezien op de Melis Stokelaan, maar wéér wist de bestuurder zich met grote snel heid uit de voeten te maken. Kort daarna werd de auto leeg op de Sinjeur Symeynsweg aangetrof fen. Van de inzittenden ontbrak ieder spoor. uit getrokken hadden. Het gelukte dokter Haase door middel van kunstmatige ademhaling de levens geesten weer op te wekken. Het meisje is naar de ouderlijke woning vervoerd. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN 3 maart Groenteveiling: waspeen per kist Al 15.30-17.40. A2 2.30-10.50. BI 14.50- 15.50, B2 1.20-4.90. Cl 8.10. Aanvoer 55 000 kg. waarvan 37.000 kg voor export en 2000 kg voor de in dustrie werd verkocht. RIJNSBURG. 3 maart Bloemen veiling Flora Narcissen: Fortuna 95- 100, Verger 70-85. Flower Record 70- 80, rinnocence 80-85, Semper Avanti 85-100, King Alfred 95-100, Rembrandt 90-105, Carlton 90-100-105, Tulpen: v. v. Eerde 145-160, Edith Eddy 140-145, Lustige 150-160, Prinses Beatrix 165- 175. Brillant Star 59-69-79; Cordell Hull 175-180, Pink Attraction 175-185. Apeldoorn 185-210. Vlctorlne Max 160- 165, Bellona 160-170, Remagen 175- 180, alles per bos. Mevr. Jars de Gubernatis overleden Oudste journaliste (81) in ons land In de Rudolf Steiner kliniek in Den Haag is vanmorgen overleden mevr. Livia Jars de Gubernatis, de oudste buitenlandse correspondente in Ne derland. Zy is 81 jaar geworden. Mevrouw de Gubernatis, dochter van een Belgische vader en een En gelse moeder en door haar huwelijk Fran<?aise, begon in 1911 haar jour nalistieke loopbaan bij de Gazette de Hollande. Kort daarna werd zij cor respondente in Nederland voor Le Matin, Illustration en Le Petit Pari- sien. Deze correspondentschappen vervulde zij tot de vooravond van de tweede wereldoorlog. Sinds 1945 was zij correspondente van Le Monde en Le Monde Diplomatique. Op 10 febr. 1961 gaf de buitenlandse persvereni ging een lunch ter ere van haar 80e verjaardag, waaraan o.a. de Belgische en de Franse ambassadeur en Neder landse autoriteiten aanzaten. Zij werd daarby geroemd voor haar kwa liteiten als mens en journaliste. Yoghurtpudding De langste tijd van de boerenkool de kapucijners en andere echte win- terkost ligt weer bijna achter ons. Wat vindt u van het idee, nu de lente weer in aantocht is, om de maaltijden eens af te ronden met een echte lentepudding. Gemakke lijk te bereiden met yoghurt, vruch tensap (b.v. een klein blikje ananas of aardbeien) en gelatine, is deze pudding bovendien niet erg duur maar wel erg gezond. Voor 4 i 5 personen hebt u no dig: j liter yoghurt, 1 dl. vruchten sap, 6 blaadjes gelatine, 6 lepels basterdsuiker, sap van een citroen. Week de blaadjes gelatine in koud water gedurende de tijd dat u het vruchtensap, de suiker en het ci troensap tegen de kook aanbrengt. Gelatine goed uitknijpen en door het vruchtensap etc. roeren. Als de ze massa is afgekoeld en wat stijf is geworden, door de yoghurt roeren. U kunt de pudding in een beboter de vorm een dag laten stijf worden cf in een gewone schaal dezelfde dag opdienen. ROTTERDAM, 6 maart Veemarkt: Totale aanvoer 1249, vette koelen en ossen 1249 stuks. Prijzen (resp. le, 2e en 3e kwal.) vette koelen (in ets per kg) 300-330, 270-295, 250-270. Handel: aanvoer vette koelen even groter, handel tamelijk, prijzen als vorige week, prima's boven notering. SLEUTELTJES GEVRAAGD E Antieke tabaksdozen en enuifdozen en oude boeken over tabak te koop gevraagd. Boekhandel Beljen en Van Rooy, Nleuwsteeg 27. tel. 22115. 0 Oude zeldzame boeken en gravures en bibliotheken op eik gebied worden gaarne in gekocht door Boekhandel Beljen en Van Rooy, Nleuw steeg 27. tel. 22115. Jaarboekjes van de Vereen. Dud-Leiden en andere boeken E' Lelden te koop gevraagd, khandel Befjen en Van y, Nleuwsteeg 27. tel. 22115. h Jongeman. i« Jaar. zoekt fnaatslug als leerling-draaier, ln bezit diploma 3 jaar l.t.s. en volst avondschool Bmven bur van dit blad no. 17272 k. fS Wegens militaire dienst der tegenwoordige gevraagd. Jongeman voor magazijn- en winkelwerk. Bromfiets voor event, boodschappen aanwezig. Niet beneden 16 Jaar. Mooie gelegenheid om ln het vak te worden opgeleid. Klaassens, Breestr. 114 B. Bijverdienste-tlppen voor thuiswerk, folders bez. enz. Inl.: Postbus 21, H.I Ambacht. SZlt-slaapkamer met kookge- genheid gezocht. Brieven bur van dit blad no. 2273 k. B Welk meisje wil mevrouw v d. Bosch ln de ochtenduren heipen ln de hulshouding? Zaterdags vrij Dr. de Bruyne- straat 7, Leiderdorp, g Oud.es zoekt per 1 mei zit- en slaapkamer en kookgel. Br. bur. van dit blad no. 17278 k. 0 Te Oegstgeest flinke Jonge werkster gevraagd. Vrijdags 912.30 uur. Loon f 5.50. Tel. 30744 na 19 uur. Te koop gevraagd een motor, 00 cc., moet in goede staat zijn. Brieven: Rapenburg 22. Leiden. E In klein gezellig gezin is plaats voor een illnk meisje. Breestraat 89, tel, 23313, Lel- .den. Vriendelijk beschaafd meis je geve. in baniketbakkerii als verkoopster, goed met publiek kunnende omgaan. Prettige werkkring, hoog loon. Er. met uitv. inl no. 219 Adv. Bur. „Rijnland", Lelden. J. de Win straat 35. a Moederpoes gezocht voor 5 amesen, waarvan moeder ziek is. Desgewenst tegen ver goeding. Mevr. Moorman. Witte de Witmaan 1. Oegstgeest. Tel. 33412. Jonge hond te koop ge vraagd liefst Airedale Terrier of Herder Franchimontlaan 6. Si Papegaal te koop gevraagd, rieven m. prils bur. van dit blad onder no. 2348 k. 0 Receptioniste vraagt van eind maart tot 1 oktober slaap kamer met wasgelegenheid te Katwijk. Liefst ongemeubi leerd. Br. bur. v. d. blad on der nn. 2355 k. H Gevraagd werkster voor 2 ochtenden per weèk. Mevrouw Zaalberg. Witte Singel 7. AANGEBODEN B „Weg pech onderweg". Cur sus van 4 praktische lessen door gedlpl leraar Maandags 8 u. nam. f20.— Kwak's Verkeers- lnstltuut, telef 22803. Zoeter- woudse Singel 104. Leiden. B Rijles In V.W. en Daffodil. Kwak's Verkeerslnst. 0.1. v. oud-examinator. Zoeterw. Sin gel 104. Woensdags 8 n.m. ver- keersles voor leder, f2.- d p. Tel 22803 B Zig-zag naaimachines f310. Nieuwe moderne elektr. naai machines aangeboden door im porteur. met Kleine lakfoutjes, bekend merk. 15 Jaar garantie. Gratis demonstratie binnen 10 dagen. Brieven bur. van dit blad onder no. 17288 k. STe koop Duitse kruissna- ze plano, mooie zware klank. Billijke prijs. Ververstraat 18. B Te koop Lambretta scooter 78, in goede staat. Haarl.weg 42 A. Lelden. B DAF verhuur, ffi.p. dag, 10.06 per km. Temminck- straat 26. B Knap de boel eens op! Alle materialen voor behangen, ver ven en witten. Wonderverf 1 x verven, prachtige glans. Enor me dekkracht. Goede voorlich ting. Rich. J. Blok, Hogewoerd 62 tel. 23123. Erkend schilder- behanger. B Leert autorijden bij Boom's Autorijschool Noord. Van Rle- beeckhof 46. Nic. Beetsetraat 112. Te!. 34152. B Aangeboden Rap Rockv, 15 mnd .oud In staat van nieuw, t. e. a. b. Haarlemmerstraat 155 B Eiken plano, in prima staat. Billijke prijs. Julianalaan 59, Sassenheim. B Jongeman, 28 J„ lasser, rll- bewijs A-B-E, zoekt een andere werkkring. Brieven bur. v. d. blad onder no. 2351 k. Te koop bromfiets. A^aros 1958. Special, f 150 Een Solex f 25, Terweeweg 14. Oegstgeest. D Aangeboden z.g.a.n, wrin ger Acmé .grote maat. Boshuizerkade 84. Kippegaas, harm.gaas, punt- raad, vlechtdraad. spaden, rieken, schoppen, graven tuin en bloemzaden, tuinbanken. Hartwijk, Nwe. Beestenmarkt 7—9—4. Leiden. Tel. 26627. B Aangeb. elektr. naaimachi nes, in koffer, als nieuw f 175 f 195, moderne handnaaima chines in koffer, als nieuw f 75—f 95. Handnaaimachines f 3l Tel. 32027 B Aangeb. prima t.v„ 43 cm., met. nieuwe beeldbuis. Graetz f300Beijerincklaan 1, Lel den. B Fiat 500 aangeb., bouwj. 1959, km .stand 38.000. geheel ln buitengewoon mooie staat. Ook genegen te ruilen voor iets Ïrotere wagen, niet ouder dan 955. Brieven bur. van dit blad onder no. 2349 k. B Rotan schelpstoel vanaf f 13.50, tafels met 5 mm. glas plaat vanaf f 14. Rotanstuur- mand met haken en hengsel, grote maat f 7. loperkussens voor elk model rotanstoel. Grote sortering rotanstoelen. wiegen, mandwerk enz. G. P. v. d. Vaart. Pleterskerk- koorsteeg 24. tel. 30534. B Goed tehuis gezocht voor straathondje, „zwerver", onge veer 1 laar oud, teef. Pioenstraat 3 a. B Aangeb. kinderledikant en commode. kinderstoel en tweellng-w and e 1 wagen en kln- derkleertjes. Mevr. Voordouw, Doezastraat 10. P In prima staat zynrie „Bella" scooter. Prijs. lncl. windscherm en res.wiel f 650.-. Baljuwstr. 32. h. Louwestr., Katwijk aan Zee. B Muziekhandel W. Grönloh, Burgsteeg 9, Leiden. Elektri sche gitaar als nieuw f 65. Te vens enige solide jazz- en Spaanse gitaren f 20 en f 25. Gevraagd 45- en 33-toeren platen, pickups enz. E Woonark te koop aangebo- n. Charlotte de Bourbonhof 3. Lelden. B Wat zakenmensen niet kun nen. kunnen vakmensen wel. Ga rechtstreeks met Uw repa raties naar beddenmaker: Brleèr om uw matrassen te laten overtrekken en bijvullen. In één dag gereed. Brlecr, Hooigracht A. Telef. 31459. [3 Aangeb. Austin A 40, pas gereviseerd Alleen aan parti culieren. Tel. 32680. B Bromfiets „Monarch" aan geboden, in pr ,st„ 7000 km. gelopen-, t.e a.b Na 19 uur. Marnixstraat 32. Lelden. Tel. 32196. B Te koop Triumph. 350 cc., ln goede staat, t e.a b. Na 6 u. BeatrLxstraat 17. Leiderdorp. Eethoekjes, bergmeubelen, stoelen tafels wandmeubelen ooekenrekken bijzettafels, pan- nenrekken schrijfbureaus keu kentafels keukenkrukken enz enz enz Vraagt prijs Voor- dilk's Houthandel Lange M re 106 tel 22017 Leiden S Rijbewijs? BondsrilHOhool endriks geeft vlugge, vei lige en goedkope lessen ln de nieuwste Dauphlne 1962 Lekstraat 55 tel 33623 S| Ook U kunt In het bezit omen van een klasse naaima chine. Na le aanbetaling reeds van f 5.- per ween. Komt U eens praten bij: P. J. v. Steijn. Nieuwe 46 B. (3 Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bolman. Hekkelaan 223, Den Haag, tel. 600355. B Verhuur van nieuwe luxe automobielen, o.a. Mercedes. Opel. Slmca. V.W en D A F. Bierman's Automobielbedrijf. Oude Singel 66. Lelden, telef 34430. Lelden B Dak herstellen. 34058 bellen. Ook goten, dakkapellen, mas- tiekdaken. Reparatie, onder houd. Metsel- en timmerwerk. N. Stouten. Valerlusstraat 102. Ook buiten Leiden. B Slapte na ziekte? Afgemat? Schiefer"s bloedwyn helpt snel BIJ Uw apoth. en erk. drogist. B Rijbewijs verlengen? Geef ons uw bescheiden Autorij school Roman getiipl ANWB- en vakgroepinstructeur. Serin genstraat 26. Leiden Tel 23112 9 Autorijschool Itoman. gedl- plom ANWB- en vakgroepin structeur Ook het adres voor het verlengen van Uw rijbe wijs. Seringenstraat 26 Telef. 23112. Leiden B Zaanse Friese staart- en stoelklokken. schippertje, mo derne Junghans wand- en schoorsteenklokken. koekoeks klokken keuken- en kantoor- klokken vindt ln enorme keuze bil: W Brouwer. Horlo- §er. Haarlemmerstraat 23. Tel 2076, Lelden. B t'orrespondeniJe Nederlands en handelskennis Opl. Assoc v. prakt.examens. Kon Erk Pitmanschool Plantsoen 65. Tel 26558 B Zlg-zag naaimachines vanaf f 350.-. met 3 jaar garantie en gratis les aan huls. P. J v. Steijn, Nieuwe Rijn 46 B, Lei den. S De grootste keuze merkhor- loges: Omega Alpino. Pontlac en Junghans vindt U bij: W Brouwer, geciipl horloge maker. Haarlemmerstraat 23 Tel 22076, Leiden g Voor al Uw lompen, papier en metalen naar P Voorzaat. Caecillastraat 49, hoei Lijs- bethsteeg Telefoon 26574 Wij halen ook af B Nieuwe auto's zonder chauf feur. Steeds de nieuwste mo dellen. Ook Volkswagenbusjes. Wlnterprijzen Garage Werk hoven. Maredijk 34a. tel. 22300 - 32735. B Rijschool Frans Goddljn geeft u een snelle dus voor delige opleiding ln nieuwe Opel Ook theorielessen. Madoera- straat 29, Garenmarkt 5, tel. 34430. B Aannemersbedrijf .Inc. Stou ten, alleen Schelpenkade 23, voor al uw metsel- en timmer werk. Tel 21751, Lelden Ouderwets, maar radicaal. Met hoogst geconcentreerde Piniol verkoudheldszalf wrijft U Uw kou weg. f 2 per pot bij Uw Apoth. en erk. Drogist. B Gulf smeerstaiion Serieuze aandacht voor Uw kostbare auto. Gulf Service Verdam straat 6. B Leert D.A.F. rijden. Feller, sneller. Inlichtingen bij Gebr. van Ulden, D.A.F.-dealer. Ver- damstraat 6. Tel. 23041. B Hoest Uw kind? Natter- mann's Melrosum Forte helpt, lost taal slijm op. smaakt goed Flacon f 2 bij elke drogist. B Nachtelijke tobberijen. Cal- ma Dragées brengen overspan nen zenuwen tot rust. f 2. bij elke drogist. B Nieuwe autos zonder chauf feur. Volkswagen. Chevrolet, Opel. Consul, V.W. busjes, be stelwagens. Blonk's automo bielbedrijf. Nieuwstraat 33 -41 Tel. 30600. B Schoonmaakartikelen. Bors tels. bezems, verf- en wit kwasten, raam- en vloerwis- sers. sponzen en zemen, eerste kwaliteit tegen onze bekende lage prijzen. Het Emaillehuls. Haarlemmerstraat 160 en 165 b B Reparatie alle soorten meu belen. Wy verzorgen ook Uw stof leerwerk. D. v. Smaalen, Herengracht 83, tel. 25626. B Sterke huishoudtrappen, 4 treden 7.80, tot 10 treden, voor iedere trede hoger. 195 meer. Met platvftm, 2.45 per trede. Met volle .-.axantle Alle treden trede. eschroefd. Het Emalllehuis. Haarlemmerstraat 160165 b. Heren polshorloges, 17 st. anker, schokvrij, onbr veer. waterproof, koopt U bij ons met garantie en goede service voor 1 29.75. De vaatzaak v. d. Water Haarlemmerstraat 207. Con tante verkoop. Uw voordeel. R50 gebruikte snelbrommers, e merken en prijzen. Finan ciering mogeiyk. Tevens rijwie len ah nieuw, met garantie. Tempo. Groenmarkt. hoek Schoolstraat 2. Den Haag. B Zeemlappen met volle ga rantie 1.98 2.40. 2.98. 3.25. 3.75 4.45 enz. Grote auto- of win- kelzemen 7.50. Het Emaille huls. Haarlemmerstraat 160 en 165 b. B Met een auto. gehuurd bi) garage Tip-Top geniet U vol op. Keuze uit Mercedes. Volks wagen. Taunus en V.W -busjes St.-Aagtenstraat 14, tel. 25709. fi Geld beschikbaar voor aan- oop van auto's, machines, motoren, tractoren, vee enz. Hypotheken vanaf 4£70. Ass. Kantoor J. Schouten, Van Boetzelaerstraat 93, Alphen a. d. Rijn. Tel. 01720 - 3449. B Opel Rekord .bouwjaar 1958, wegens omstandigheden, door particulier aangeboden Zeer weinig gereden. Twee kleuren, met radio, kachel, witte ban den enz. Prijs f 4250. Leiden, tel. 34733. Nu 18 uur. H DuivenUefhebbers. Prima kweekvoer. Tabakstelen. Rood steen. Grit. Broedschalen. Witte Molen- en Naturelvoer. F. Robbers. Haven 24. Leiden. Tel. 24107. Gratis bezorgen. DIVERSEN B In leder gezin hoort de Linkanito kortingkaart. 10% korting op alle voorjaarsaan kopen. Op alle aankopen voor gezin, woning of huwelijks uitzet. Schrijf een briefkaart aan Postbus 158, Leiden. B Toonkunstkoor. Aanmelding van nieuwe leden Iedere woens dagavond 7.30 uur. Muziek school Rapenburg 22 Verels- te enige notenkennis. In stu die: „Hohe Messe" ..Jeanne d'Arc au Bücher" B Boeken, wy verkopen zo goed als nieuwe boeken voor biliyke prijs. Wy kopen alle voor ons bruikbare boeken Gaarne aan bieding van Leeuwens boek handel, Lokhorststraat (Pie terskerkgracht) 3 Dansen, Iedere donderdag vanaf 8 uur in „Den Burcht" Jacobazaal). B Beloning van f 10, voor degene die mijn dTle jonge duiven terug brengt. De ring- nummers zijn: 152909-62 en 152910-62 en 152911-62. DrLftetraat 106. Leiden. jQ Weduwnaar, werkende stand met woning, zoekt kennisma king met weduwe. Leeftyd 65 68 Jaar. Br. bur. v. a. blad onder no. 2360 k. B Welke a.s. bewoner van een galerijflat in z.w.. wil die flat ruilen met gewone vlerkamer- flat (met groot souterrain, lagere huur) ln z.w.? Brieven bur. van dit blad no. 2352 k. van dit blad no. 2363 k. voor de HONDENSALON (opleiding tot hondenkapster). Voor de VOGELAFDELING (voederen van vogels enz.). Voor het KATTENPENSION (verzorging van katten) daarbij wat licht magazijnwerk, voorver pakken van voeders. .'om eens praten als je 15—18 jaar bent. Je krijgt er vast plezier in. Nieuwe Rijn 50 nu nog achter de schutting. ZWART'S SCHOENENMAGAZIJN 5 Meiplein 18 (Luifelbaan) vraagt net vriendelijk WINKELMEISJE Aanmelden tussen 68 uur Te koop aangeboden: zeer mooie antieke met wapen, olieverf schil-! derijen, etsen, enz. Boulevard 53, Katwyk aan Zee. Woninginrichting Fa. J. ROL SCHOOLSTRAAT 16, VOORSCHOTEN, vraagt voor spoedige indienst treding bekwaam Vast werk en goede arbeids voorwaarden. Zich te melden hedenavond of morgenavond na 18 uur aan het woonadres Veurseweg 64, AAW9BOEN? Jeuk, pijn en branderig gevoel verdwijnen spoedig na gebruik van RECTO.SEROL Vraag uw apotheker of drogist GEREF. GEMEEN7I NIEUWE RIJN 76 i.s. woensdag 10 uur, 15 u( 19.30 uur. Ds. A. ELSHOUT, van Scheveningen. j B Woningrull. Aangeb. hoven- woning. 4 kamers. aagweg- kwartler. voor flat. haagweg- X war tier. Brieven bur. van dit blad onder no. 2357 k. 8 4-kainerflat, v. Riebeeck- hof rullen voor woning, liefst Tarief „SLEUTEL fJES" 120 woorden f 1.25 130 woorden f2. (een woora noogstens 12 let ters) Bewijsnummer t 0 10 extra Toezending nummer- brieven f0.20 meer. 5 MEIPLEIN 50 - TEL. 333! Ziekenfondsleverancier.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 4