Soekarno gaat zijn kabinet wijzigen AGENDA Strijd tegen OAS Voor doeltreffender bestuur Kennedy bewondert Soekarno Van Allen-gordel ongevaarlijk Ruwe handen PUROL Kans op besprekingen Mr. J. P. M. Aalberse voorzitter KVP? Commissaris der Kon. Groningen mr. C.L.W. Fock DOODSTRAF VOOR DIEVEN VAN LiPPÈNSTIFïHULZEN H. de Wolf - waarn. AVRO - directeur Banken mogen niet verder gaan dan 5% Belgische loodsen weer aan 't werk Naar eigen aard Nog 977 windmolens zijn in gebruik Betangsleiiing stijgt MET EEN ENKEL WOORD Conferentie richt de aandacht weer op groene kustweg SYRISCHE NOTA AAN V-RAAD Militairen contra Indianen in Pern LEIDSCH DAGBLAD - MAANDAG 5 MAART 1962 President Soekarno heeft verklaard, dat hij binnenkort een reorganisatie van het Indonesische Kabinet zal bekend maken. Hij zei dit tot verslaggevers na een twee uur durende bespre king met de Indonesische premier Djoeanda, de minister van Defensie, generaal Nasoetion, en de minister voor basisindustrieën en mijnbouw Chairoel Saleh. President Soekarno verklaarde, dat deze wijzigingen bedoeld zijn „om het algemene bestuur over het land doeltreffender te maken". De Indonesische president zei menten hebben. Minister Kennedy voorts, dat de besprekingen die hij gisteren heeft gevoerd met enkele le den van zijn kabinet betrekking had den op de ontwikkeling van het be- stiruir en van de defensie, met in begrip van „De strijd voor de bevrij ding van West-Irian". Gistermorgen heeft president Soe karno een onderhoud van een uur gehad met de Amerikaanse ambassa deur in Djakarta, Howard Jones. Ge sproken werd over de resultaten van de besprekingen van de Amerikaanse minister van Justitie, Robert Kenne dy in Den Haag over de kwestie- Nieuw-Guinea. De Amerikaanse minister van Justitie, Robert Kennedy, heeft gis teravond in een vraaggesprek voor de Amerikaanse televisie gezegd dat president Soekarno in Indonesië be reid is met de Nederlanders overleg te plegen over het vraagstuk-Nieuw- Guinca. De Nederlanders willen Nieuw-Guinea wel verlaten, maar niet op de door Indonesië gestelde voorwaarden. Verder zei minister Kennedy dat de Indonesiërs ervan overtuigd zijn dat Nieuw-Guinea hun lechtens toe behoort en zy daarvoor goede argu- beantwoordde vragen over zijn we reldreis. In antwoord op de vraag hoe hij het met president Soekarno kon vin den, zei minister Kennedy dat men veel bewondering moet hebben voor wat de president in het verleden voor zyn land heeft gedaan. Hij heeft voor onafhankelijkheid gestreden en 12 jaar in Nederlandse gevangen schap doorgebracht om die onaf hankelijkheid te verwerven. En nu is hij met dit grote streven naar West Nieuw-Guinea bezig. Volgens minis ter Kennedy neemt de bevo'king de?e zaak ernstig op en willen zij het ge bied op de één of andere wijze in handen krijgen. Volgens door de Amerikaanse luchtmacht gedane onderzoekingen is de onderste van de twee radioactie ve stralingsgordels, die de aarde om ringen, niet gevaarlijk voor ruimte vaarders. Dit werd in V/ashington door de luchtmacht bekendgemaakt. De mededeling is in tegenspraak met eerder geuite meningen, dat de gordel een groot gevaar voor de ruimtevaart zou zijn. De Amerikaanse luchtmacht baseert haar uitspraak op gegevens die een van haar satellieten heeft opgeleverd. De eerste gordel ligt ter hoogte van de evenaar 500 tot 1000 kilometer boven de aarde. oordeel te zijn dat hij nu bereid is tot overleg over de kwestie en wil proberen redelijke bepalingen uit te werken omdat de Nederlanders West Nieuw-Guinea willen verlaten. Over de Papoea's zei hij te geloven dat er maar drie afgestudeerden op de in totaal 700.000 inwoners zijn, als er zoveel zijn. Er zijn geen advoca ten en geen artsen en er is niets gedaan om deze mensen een oplei ding te geven. Hij zei te geloven dat er maar 30.000 zijn die een betaalde functie hebben .De rest woont in het oerwoud. Soekarno en velen van de andere leiders hebben veel voor de rest van Indonesië gedaan. Hij zei dat zij van mening zijn dat West Nieuw-Guinea rechtens tot Indonesië behoort en dat zij een sterk argument hebben. Verder zei minister Kennedy sterk de indruk te hebben dat de Indone siërs niet van plan zijn in de nabije I toekomst een aanval te ondernemen. In antwoord op de vraag of presi- j Zij wensen vreedzame besprekingen dent Soekarno bereid sch en te zijn j en onderhandelingen met de Neder- tot een compromis, zei Kennedy van I landers. Vervolg van pag. t Advertentie Vervolg van pag. 1 Minister Robert Kennedy is terug gekeerd met de indruk, dat Soekarno het niet op een oorlog wil laten aan komen en met de hoop, dat het mo gelijk zal zijn de Indonesiërs aan de conferentietafel te krijgen. Mr. Luns deelde mede, dat hij bij de Amerika nen begrip had gevonden voor de Nederlandse stelling, dat men niet behoort te onderhandelen, zolang In- aenesië als preconditie stelt dat de administratie over Nieuw-Guinea moet worden overgedragen aan de regering in Djakarta. De Nederlandse minister is ervan overtuigd, dat Ro bert Kennedy in Indonesië enige De Franse minister van Strijd krachten. Messmcr. heefi de militaire vooropleiding in Frankrijk voor een maand opgeschort wegens infiltratie door de OAS. De bedoelde opleiding is vrjjwillig en wordt door vele Fran- I sen gevolgd omdat dit betere promo- I tiekansen ?eeft in de normale öienst- j tijd. De politie heeft onlangs ver- schcidene instructeurs voor onder- vraging aangehouden omdat zij ver dacht werden van uiterst rechtee ac- I tivteit. Na reorganisatie zal de voor opleiding hervat worden. Drie OAS-leden waren in het Fran se departement Var met een auto naar het huis van de leider in dit ge- j bied van de UNR gereden, met het1 doel een kneedbom in hei, huis van 1 de Gaullist tot ontploffing te bren gen. De bom kwam evenwel reeds tot ontploffing, toen de auto zich voor de j woning van het uitgekozen slachtof- j fer bevond. De drie inzittenden wer- j den gedood, terwijl overblijfselen ven de totaal vernielde auto naar alle richtingen werden verspreid. Het partijbestuur van de KVP heeft besloten als kandidaat voor het voorzitterschap van de KVP aan de bestuursraad voor te dragen mr. P. J. M. Aalberse te Den Haag. Bij de benoeming van de huidige voorzitter van de KVP mr. Van Doorn tot voorzitter van de KRO is medegedeeld, dat mr. Van Doorn uiterlijk per 1 juli 1962 het partij voorzitterschap zal neerleggen. De bestuursraad komt bijeen op 23 juni. Mr. Petrus Josephus Mattheus Aal berse is 23 april 1910 geboren. Hjj is de enige zoon van wijlen prof. dr. P. J. M. Aalberse, die van 1918 tot 1925 minister van Arbeid is geweest. Na zijn gymnasiale opleiding stu deerde hij te Leiden rechten. Na zijn doctoraal examen is mr. Aalberse enige tijd in een ambtelijke functie werkzaam geweest. In 1935 vestigde hij zich als advocaat en procureur te Den Haag. Hij was o.m. juridisch ad viseur van de Nederlandse r.k. fa- brieksarbeidersbond St.-Willibrordus en andere sociale organisaties. Mr. Aalberse werd tevens landelijk se cretaris van de St.-Adelbertvereni- ging, van welke organisatie hij thans vice-voorzitter is. In 1940 werd hij benoemd ver klaard tot lid van de gemeenteraad van Den Haag. Deze benoeming kon hij echter niet aanvaarden wegens vestiging te Wassenaar. Van juli 1942 tot mei 1947 was mr. Aalberse se cretaris van de bedrijfsgroep bouw- industrie en het centraal college van bedrijfsorganisaties voor het bouw wezen „Cencobouw". Vervolgens heeft hij de advocatuur weer opge vat. Van 1945 tot 1954 is de heer Aal berse lid van de gemeenteraad van Wassenaar geweest waar hijfra ctie- voorzitter der KVP was. Na zijn vertrek naar Den Haag werd mr. Aalberse in 1958 gekozen tot lid van de gemeenteraad van de residentie; hij is voorzitter van de KV°-fractie. Hij is lid geweest van het college van herstel vr<n de technische hoge school te Delft. (Van onze Haagse correspondent) In Den Haag wordt als zeker aangenomen, dat binnen enkele dagen de benoeming zal afko men van mr. C. L. W. Fock, secretaris-generaal van het mi nisterie van Algemene Zaken, tot Commissaris van de Konin gin in de provincie Groningen. Een rechtbank in Moskou heeft een fabrikant van lippenstift en een van diens medewerkers ter dood ver oordeeld omdat zij zich hadden schuldig gemaakt aan diefstal van staatseigendom op grote schaal en aan financiële speculaties. Dit werd zaterdag bekend gemaakt in het Sowjetrussische dagblad „Mos- kowskaja Prawda". Het blad beschreef de fabrikant en zijn 74-jarige medeplichtige als „bij zonder gevaarlijke misdajfigers". Bei den waren al een keer veroordeeld. Vijf andere medeplichtigen werden tot langdurige gevangenisstraffen veroordeeld. Volgens het blad had de bende duizenden lippenstifhulzen ont vreemd uit een fabriek in Riga en deze met, eigen kosmetica gevuld. In hun huizen vond de politie cheque boeken. goud en diamanten. De doodstraf op diefstal en specu latie werd vorig jaar in het Sowjet russische strafrecht ingevoerd. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Seml- klass. gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Klassieke gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Kopeiork. 20.10 Bij de gratie Gods, klankb. 21.40 Walsmuz. (gr.) 22.00 Par- lem. comment. 22 15 Liedjes. 22.30 Nws 22.40 Avondovcrd. 22.55 Boekbespr. 23.05 Ket kerklied en zijn weg in de toonkunst, muz. lezing. 23.40 Het Evangelie ln Esperanto, lezing. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. en comment. 18.20 Act. 18.30 Planoduo. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Parlem. overz. 19.15 Regeringsultz.: Willem O. Duys presen teert de Radlo-zllvervloot 1962. 19.30 Lichte muz. 20.00 Nws. 20.05 De wilde vaart, cabaret. 20.35 Je neemt er wat van meequlzprogr. 21.20 Lichte muz. 21.45 In de stem weerklinkt het hart. klankb. 22.30 Nws. 22.40 Kamer- muz. 23.14 Act. 23.17 Spontane reac ties: muz. discussie. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Vader weet het beter. TV-feulll. 20.55 Voordr. 21.15 Doc. over de 2e wereldoorlog. 21.40 Fo rum. Mr. Aalberse is landelijk secretaris van het Katholiek Maatschappelijk Beraad. Te Wassenaar was hij voor zitter van het Wit-Gele Kruis. Meer dan 20.000 joden hebben Al- gerij 3 verlaten sinds het begin van de Algerijnse oorlog in 1954. De over- i:bleven 135.000 zijn militante voor stenders van een Frans Algerije. Zowel de OAS als de mohamme daanse FLN hebben getracht zich van de steun van de joden te verze- I l;?ren. De meeste joden zijn kleine zakenlieden. De FLN wil hen in het land houden in het belang van de economie In Noord-Afrika is het traditionele antisemitisme onder de mosl.ms veel minder dan in andere Arabische landsn. Maar omdat zü de kant van Frankrijk hebben gekozen, hebben de j?ien veel van geweldda den <ier moslims te lijden. Rijksbemidcfetears: Werkgevers en werknemers in het bankbedrijf waren voor de nieuwe C.A.O. een loonsverhoging van ze- vordering heeft gemaakt, doch men ven procent overeengekomen. Het bezit nog geen uitdrukkelijk verzeke- -- ring, dat Soekarno zijn preconditie wil laten varen. Totdusver hebben de Indonesiërs uitgemunt in het lan ceren van tegenstrijdige verklarin gen. Mr. Luns verwacht echter, dat er thans meer helderheid in de zaak zal komen. Minister Luns kenschetste intussen de situatie als delicaat en vergeleek haar met de situatie tussen Frankrijk en Algiers. Alles wijst er evenwel op dat het in dit stadium allereerst van belang is dat een formule wordt gevonden die beide partijen aan één tafel kan brengen. (Van onze Brusselse correspondent) De Belgische loodsen, die vrydag in staking waren gegaan, hebben reeds zaterdagmiddag het werk hervat. Het ministerie van Verkeer had de lood- senvereniging een nota gezonden, waarin principiële tegemoetko ming op het gebied van de wedde- verhoging werd toegezegd. Deze no ta is voorgelegd aan de algemene vergadering van de stakende loodsen te Óstcnde en daar is toen besloten het werk te hervatten. (Van onze t.v.-medewerker) Van 3 uur in de middag tot tegen middernacht heeft de VPRO het heft burg onwaardig. De rondleiding zou geschieden door Vinkenoog, maar we hebben zijn lijzige, aarzelende stem (gelukkig) gemist. Het getuigt echter van gebrek aan eerbied voor de kijker hem dan toch aan te kondigen en in handen gehad, slechts door enige NTS-bij dragen en een pauze voor de avondmaaltijd. Er werd een programma afge leverd, dat ons leek typisch voor de kleine, dappere omroep te zijn. Ori gineel. gedurfd soms, afwisselend, maar ook hier en daar wat onrijp of rommelig, soms zelfs hevig improvi serend. De opening van het avondprogram ma 's middags hebben we niet ge keken was een voltreffer. We heb ben genoten van Jules Verne, Hella Haasse en vooral van de prentjes van Doré en het kostelijk trefzekere samenvattende commentaar van Van der Horst jr. Jules Verne was niets te kras en dat kwam door het heer lijke „understatement" van de com mentator lekker uit de verf. „Vernissage" was een ontgooche ling. Een knap regisseur als Westen- nnderhrnken zonder excuus af te zwaaien, onaeroroaen T ^„f-^ Joes Odufré nam revanche op deze misser door zijn uiterst kundige pre sentatie van een modern ballet. Soms slepend, dan weer fel, maar steeds zeer beeldend in boeiende grilligheid. Dat moet voor de jeugdige jazzfans een groot moment geweest zijn. Het leek een enkele maal wat gewrongen en wat gezocht, maar dat kan in ons gezeten hebben. Van de negermenta- liteit, die toch zo sterk in die muziek doorklinken kan, merkten we weinig. Het was een typisch westerse inter pretatie. „Kermis in de regen" was een re clamefilmpje voor Kees Brusse's nieuwste produkt. Het werd aardig gepresenteerd, maar wel onverhuld. Van Oliver is hetzelfde te zeggen; reclame, goed uitgekiend, smakelijk gebracht en met een Oliver (en Leid- se Sleuteltjes) met een stem als een College van Rijksbemitiöelaars heeft echter laten weten, dat het hierme de niet akkoord kan gaan. De be trokken partyen hebben "ran het College te horen gekregen, dat zy slechts toestemming kunnen krijg°n voor een verhoging van de salaris schalen voor 1962 met vyf procent en een verdere verhoging van vier procent per 1 januari 1963. Nederland heeft thans 977 wind molens, waarvan er slechts 328 nog geregeld in gebruik zyn en waarvan circa 79 in een zeer vervallen toe- Van bevoegde Hide te Tokio is ver- stand verkeren, aldus een opgave van nomen dat minister Luns zijn Japan- de archivarissen der vereniging „De se ambtgenoot, Kosaka, vandaag de Hollandsche Molen" in het jaarver- verzekering heeft gegeven dat Neder- slag over 196!, dat zaterdagmiddag land voortaan zal voorkomen dat er 1 tijdens de jaarlijkse algemene le- moeilükheden in Japan ontslaan denvergadering in Krasnapolsky in door het transport van Nederlandse 1 Amsterdam is uitgebracht. Minister Luns sprak met Kosaka militairen naar YVestelyk Nieuw-Gui nea via het vliegveld Haneda. Tijdens een lang gesprek dat de twee ministers hebben gehad is ver der gesproken over de mogeliikheid van uitbreiding van de Japans-Ne derlandse handel en over de banden die in de toekomst kunnen worden aangeknoopt tussen Japan en de Europese Economische Gemeenschap. Nederlanders, Westduitsers en De nen hebben zich vrydag en zaterdag in Bremen het hoofd gebroken over het bevorderen van het toerisme langs de z.g. „groene kustweg". Zoals gemeld bestaan er plannen voor het aanliggen van een 1200 km lange toeristische route van het puntje van Jutland, langs de Deense en Sleeswyk-Holst-einse westkust naar Bremen en zo verder door Groningen en Friesland via de Afsluitdijk naar Amsterdam. Op deze vierde „groene-kustweg- conferentie" is gesproken over het verloop van de route ten noorden en ten oosten van Bremen. De afge vaardigden hebben zich persoonlijk op de hoogte gesteld van de toestand van de wegen en de toeristische aan trekkelijkheden tussen het veer Gluckstadt-Wischhafen over de Elbe en de stad Bremen. Zij brachten on- jn midden-Peru zijn zaterdag bij der meer een bezoek aan het oude i cerro de Pasco militairen slaags ge- Hanzestadje Stadje, aan Oosterholz weest met Indiaanse boeren, die zich ten noorden van Worpswede ten zui- j enkele maanden geleden meester den van het Teufelsmor. Ook dit jaar hadden gemaakt van drie particu- zal in zes talen propaganda worden I lieren boerderijen. Zeven Indianen gemaakt voor de groene kustweg. zouden om het leven zyn gekomen De kosten daarvan zullen worden 1 en zeventien gewond, gedragen door de VVV's in het westen De Indianen vielen de ongeveer BINNENLAND Tijdens een bijeenkomst op dins dagmiddag 27 maart ln hotel Witte- brug in Den Haag zal Prins Bernhard, ln zijn kwaliteit van algemeen voor zitter van de Stichting Nederlandse organisatie voor Internationale bijstand Novlb, de door de Nederlandse vereni ging van meelfabrikanten aan de stichting toegekende „zilveren brood- mand" ln ontvangst nemen. De toe kenning geschiedt gelijk gemeld wegens bijzondere verdiensten van de Novlb voor de voedselvoorziening. In het Wilhelminakanaal te Til burg is gisterochtend het stoffelijk overschot aangetroffen van de 65-Ja- rlge mevrouw Weustenraad-De Kort, die sinds zaterdagavond half acht ln het pension waar ze woonde werd ver mist Over de oorzaak tast men ln het duister. In het a s. zomerseizoen zal de pluimveehoudersbond van de NCB haar 40-jarig bestaan vieren. Het bestuur van de jubilerende vereniging heeft besloten om naast een feestvergadering een pluimveetentoonstelling te houden van 22 tot en met 25 Juni ln de Bra banthal van de veemarkthallen te 's-Hertogenbosch. Tal van organisaties, coöperaties, Instellingen of diensten op het gebied van de pluimveehouderij, zullen hieraan hun medewerking ver lenen. De 26-jarige ongeh. H. Schuur man uit Den Hulst is gistermiddag nabij café Hulsman ln Den Hulst door de politie levenloos uit de Dedems- vaart opgehaald. HM had zaterdagavond tegen eif uur cafe Huisman verlaten en was daarna niet ln de ouderlijke woning teruggekeerd De politie vond bij het dreggen ln het kanaal het lichaam van de heer Schuurman. Deze had een zeer slecht gezichtsvermogen. Het 149 ton metende Deense mo- torschip „Regnblln" ls, ln dichte mist. publiceerd, gezegd, dat het Israëli- i in het Kattegat (vaarwater tussen De- sche bevloeiingsprogram voor de Ne- nemarken en Zweden) ln botsing ge- gebwoestijn. waarbij water van het komen met het 250 ton grote Neder- meer van Tiberias gebruikt wordt, 1 Jandse schip Riet", eigendom van de een bedreiging vormt van de vrede rederij NAf. Wijne e^ Barends te Gro in het verslag wordt gewezen op de toenemende samenwerking met de provincies en de uitbreiding der ac tiviteiten om in het eigen gewest het behoud der molens sterk te bevorde ren. Bovendien neemt de publieke belangstelling voor de molens en hun behoud met de dag toe. Het ledental der vereniging steeg van 1453 op 1 januari 1961 tot 1500 op 1 januari 1962. Syrië heeft in een nota aan de Veiligheidsraad, die zaterdag is ge en veiligheid. De Syrische afgevaardigde by de V.N. heeft, verklaard, dat wanneer het project voltooid is, Israël enkele miljoenen mensen in het Negebge- bied kan onderbrengen „die een nieuwe bedreiging van de gehele Arabische wereld zullen zijn". Een woordvoerder van de Israëli sche delegatie heeft verklaard, dat de Syrische nota „een loos alarm" van Jutland Sleeswijk-Holstein Bre men. noord-West-Duitsland, Gronin gen, Friesland en het noorden van Holland. duizend militairen, die hen trachtten te verdryven, met stokken en ste nen aan. De troepen slaagden er niet in alle boeren te verdrijven. ningen. De ..Regnbün" ls na de aan varing gezonken. De opvarenden zijn aan boord van de „Riet" gegaan. BUITENLAND Mensen die op het Deense eiland Funen bij een ernstig verkeersongeluk zijn betrokken, kunnen ter plaatse van het ongeluk aan een onderzoek van een psycholoog worden onderworpen. Het doel ls zoveel mogelijk gegevens te verkrijgen over de oorzaak van het ongeluk. De autoriteiten hebben daar toe een ploeg ln het leven geroepen waarvan, behalve de psycholoog, ook een lid van de verkeerspolitie, een autodeskundlge en een specialist op het gebied van wegen deel uitmaken. De vragen van de psycholoog komen uiteraard niet in de plaats van de gewone politieverhoren. Militairen en politiemannen heb ben bij zuiveringsacties ln Noord- Kenla vijf leden van de Toerkanastam gedood en 123 geweren en 240 patro nen ln beslag genomen. De acties deur in Cairo. Walter Weber verklaard maakten deel uit van het optreden dat de Arabische landen vla diploma- tegen vogelvrtlen. die ook op het ge- tieke kanalen alles ln het werk zullen bied van Oeganda cn Soedan worden stellen om te voorkomen dat Israël bestreden De ln beslag genomen wa- I zich bij de Europese Economische Ge- pens waren van Italiaanse en "osten- I meenschap (EEG) aansluit. Hij deelde rijkse makelU. Zij zouden ln ri.il voor I Weber mede dat de economische raad vee uit Ethiopië en Soedan zijn ver- van de Arabische Liga dit in augustus kregen. 1 reeds had besloten. De Franse schrijver en lid van de Franse Academie sedert 1931 Pierre Eenoit ls te Saint-Jean-de-Luz zuidwest-Frankrijk overleden. In beginsel is besloten om de Tower Briüge, Ue beroemae Drug met ae twee noge torens over de l'ueems, aie tussen x88Ö en 1894 is geoouwa en tot net Kiassieit Londense staus- beelu oenoort, te vervangen aoor een tunnel. Maar net zal nog jaren duren voordat uit besluit zal woruen uitge voerd. Het plan dat vele miljoenen ponuen sterlmg zal kosten, zaï zeker stormen van protest uitlokken. D< lower Bridge, ule een ondeeloaar ge heel vormt met de Tower, Londens miudeleeuwse burcht aan de rivier, ls oneconomisch en ongeschikt voor het reusachtige verkeer in het havengebied, zeggen deskundigen. De leider van de nationalistische partij op Malta. Borg Olivier, is zater dag Deedigd als premier. Olivier ver klaarde zich vrijdag bereid een rege ring te vormen. Zoals bekend ls waren er na de verkiezingen op Malta enige moeilijkheden rona de kabinetsformatie ontstaan, omdat Olivier eerst enkele punten in de nieuwe grondwet, voor namelijk met betrekking tot de staats diensten en de politie, die onder Britse bevoegdheden vallen, opgehelderd wilde zien. Het Albaanse communistische partijblad „Zeri i Populllt" heeft vol gens een bericht uit Belgrado, de po litiek van het vreedzaam naast elkaar bestaan „een pacifistische illusie" ge noemd. Het bepleiten van dit beginsel was „zeer gevaarlijk voor de zaak van de vrede" en onverenigbaar met de strijd van volken voor nationale onaf hankelijkheid. Het vroegere hoofd van de Ver enigde Naties in Katanga, de Ier O'Brien, heeft een benoeming aan vaard als vice-kanseller van de nieuwe univesitelt van Ghana. Kanselier van de universiteit ls president Kwame Nkroema. De Zweedse regering wil zich bij de Europese organisatie voor ruimte onderzoek aansluiten en daartoe het proefgebied bij Kiruna in de pool streek ter beschikking stellen. Het parlement moet dit nog goedkeuren. De Bulgaarse premier Anton Yoegov zal van 21 tot 26 maart een staatsbezoek aan Gulnee brengen op uitnodiging van president Sekoe Toere. aldus heeft het Bulgaarse nieuws bureau bekendgemaakt. De opperbevelhebber van het Amerikaanse leger in Europa, generaal Bru#e C. Clarke, zal eind april naar de V.S. terugkeren en iriiet pensioen gaan. aldus verluidt van het hoofdkwartier in Heidelberg. Clarke volgde in april 1960 generaal Eddleman op. In Ferndale (Wales) is gisteren een 24-Jarige vrouw, een moeder van vier kinderen, aan pokken overleden. Haar zuster, die op 9 februari na een bevalling overleed, had volgens de gezondheidsautorltelten vermoedelijk ook pokken. Dc secretaris-generaal van de Ara bische Liga. Hassoena. heeft in een on derhoud met de Westdultse - Een uit communistisch-China af komstige „Mig-15" straaljager is zater dag te Tao Yoean, een luchtbasis op ruim vijftig km ten zuiden van Talpeh op het nationallstisch-Chlnese eiland Formosa geland. De piloot verklaarde dat hij vertrokken was van de lucht basis Loetsjlao aan de zuidkust van Tsjeklang Hij ls de eerste piloot uit communlstisch-Chlna die naar Formo sa ls gevlogen. Een piloot uit com- muni8tlsch-Chlna die ln Januari 1960 probeerde zijn Mlg-15 op Formosa aan de grond te zetten, verongelukte op de rotsachtige kuststrook waarbij hij zelf de dood vond en het toestel ern stig werd beschadigd. De heer H. de Wolf. programma leider van de A.V.R.O., zal in ver band met het overlyden van de di recteur. de heer D. Repko, met het waarnemen van de directie worden belast. Het hoofd van de afdeling ernstige muziek, de heer J. M. van Overvest. plaatsvervangend pro grammaleider, zal als programma leider optreden, in de plaats van de heer De Wolf. De begrafenis van het stoffelijk overschot van de heer Repko zal woensdag plaats hebben in Hilver sum op de Noorderbegraafplaats om half drie. Het televisieprogramma „AVRO-televisier" vervalt op die dag 's avonds. In de plaats daarvan wor den van 20 20-20.35 flitsen van de begrafenis uitgezonden. zilveren klokje en een uitstekende voordracht. Het ijsdansen was fraai en wat de Tsjechen betrof adembenemend. We reldkampioen in den dop, als men het ons vraagt. De pauze werd op een alleraange naamste wijze gevuld, mede door ons Sjoukje. Klapstuk was Simon van Collem ln zijn oude draaidoos. Van de gezellige zetel in een knus zaaltje was niets meer over. Het werd ineens een plechtige fauteuil, waarin Van Col lem alles wat hij de laatste weken had gepubliceerd men kan ook te veel aan warming-up doen ging herkauwen. Willy Forst kan daar wel tegen en hij hoefde heus niet gered te worden door Hans Moser. Wij voor ons wa ren bijzonder ingenomen met het knappe extract van „Mazurka", want dat kan Van Collem. Hij heeft over het algemeen een onfeilbaar instinct om het beste te kiezen, maar dat geldt dan ditmaal helaas uitsluitend voor de beelden, zoals men begrijpen zal. Den Burcht (grote zaal)Leldse Be- stuurdersbond. Spr. dr. L. van Egeraat over Italië. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer)N.R.V. Film avond „De Rijn met vakantie". 8 uur nam. Steenschuur 6: Spirltisch Genoot schap. 8 uur nam. DINSDAG Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. P. Imbert van Den Haag. 8 uur nam. Rapenburg 61: Leids Acad. Kunst centrum. Lyra-strijkkwartet. 8 uur nam. Zuiderkerk: Lelds Kamerkoor en Re sidentie-kamerorkest voeren „Johan nes Passion" uit o.l.v. Willem Mizée. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Half uur van Bezinning. 1.tot 1.25 uur nam. Gerecht 10: Aanvang K. en O.-cur sus bloemschikken o.l.v. C. Krlest. 8 u. nam. Geref. Gem. (Nieuwe Rijn 76): Bid dag voor het gewas. 10 uur v.m. en 3 en 7.30 uur nm. Rapenburg 61: K. en O.-cursus „Kunnen levensmoeilijkheden ziekten doen ontstaan?" o.l.v. dr. B. B. Stokvis. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Feestavond Personeelsver. Sted. Lichtfabrieken. 8 uur nam. Wljkgebouw Levendaal: Jaarvergade ring Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Lei den Centrum. 8 uur nam. DONDERDAG 't Boshuis. Propaganda-avond CHU ln Leiden-Zuid-West. 8 uur n.m, Gebouw Chr. Soc. Belangen (Oude Singel 236)Jaarverg. Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel afd. Lelden. Snr. J. ten Heuvelhof over salarisver- betering. 8 uur n.m. Pieterskerk: Avondgebed. 7.15 uur nam. Stadszaal (grote zaal): K. en O.-Resi dentie-orkest o.l.v. Elle Poslawsky m.m.v. Marie Thérése Fourneau. 8 uur nam. Antoniusclubhuls: Contactavond Ver. Ouders van Emigranten. 8 uur n.m. Wereldgebedsdag. 8 Den Burcht: 10x10 bal voor middel bare scholleren. 8 uur nam. Gerecht 10: K. en O.-cursus bloem schikken o.l.v. C. Krlest. 8 uur nam. Gulden Vlies: Ned. Ver. van Huls vrouwen. Spr. A. J. van Leusen over het wonder van het leven. 2.30 uur nam. Hooigracht 84: Jaarverg. Humanis tisch Verbond. 8 uur nam. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Lakenhal: Opening tentoonstelling „Samen op de kiek". 8 uur nam. Lutherse Kerk: Kinderdienst Wereld gebedsdag. 7 uur nam. Marekerk: Wereldgebedsdag. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Concert Dan- zl-kwlntet voor Mij. voor Toonkunst. 8 uur nam. ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventkerk. 10- 11 uur v.m. bijbelstudie: 11-12 uur ds. J J. A. de Ruiter van Rotterdam Hooigracht 84: Receptie 50-Jarlg be staan Arbeiderstoneelver. DOS. 3-5 uur n.m. dr. ZONDAG Hooigracht 84: Hum. Verbond. J. Cohen. 10.15 uur v.m. Spr Steenschuur 6Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v m. TENTOONSTELLINGEN Legermuseum (Pesthulslaan)Met uitzondering van maandag, dag. van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie. v. d. Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Nederlandse opgravingen ln Egypte" (tot 18 maart). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag. 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur. Zondag 1-4 uur. BIOSCOPEN Trianon: „Don Camillo op de barri cade". A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Studio: „Een vrouw ls een vrouw". 18 Jaar. Dag.: 2.30. 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Genadeloze achtervolging". 14 Jaar. Dag.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4 45. 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Verboden liefde". Lldo: „Uit angst voor schande". 14 Jr Dag.: 2.30. 7 en 9.15 uur, zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De Comancheros". 14 Jaar. Dag.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. VOOR DINSDAG 6 MAART Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Klass. gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.45 Morgengebed en over weging. 8.00 Nws. 8.18 Lichte gram. 8 50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Te Deum. v. v. sol., koor en ork. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Lichte gram. 11.50 Volaan vooruit, lezing. 12.00 Middagklok noodklok. 12.04 Popul. gram. 12.30 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht pianospel. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Platennws. 13.30 Lichte or kestwerken (gr.). 14.05 Schoolradio. 14.35 V. d. plattelandsvrouwen. 14.45 Tierelantijnen, gevar. progr. (herh.). 15.50 Gram. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsultz.: De re gionale woonwagenkampen - II. ge sprek tussen mr. N. X. M. M. Vos de Wael, van het ministerie van maat schappelijk werk en de heer A. Y. Dle- mers. bureauhoofd van het ministerie van maatschappelijk werk ln de pro vincie Drente. KRO: 18 00 V. d. Jeugd. 18 20 Gram. 18.30 Metropoleork. en sol. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Lichte gram. 20 30 Hoe lang steekt de lepel ln de brijpot?, een carnavalesk klankb. 21.55 Wintertoer, licht progr. 22.15???? 22 25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.10 Operette- muz. (gr.) 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dagope ning. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman, praatje. 9.15 Kamermuz. (gr.). 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boek bespreking. 10.00 Lichte gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 V. d. zieken. 12.00 Plano en zang. 12.20 Regeringsultz.: Uitzending v. d. landb. 12.30 Medede lingen t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Metropole ork. 14.00 Lichte gram. 14.40 School radio. 15.00 Met naald en schaar, naai cursus. 15.30 ZangTecital. 16.00 Van mens tot mens. lezing. 16.15 Ham mondorgelspel. 16.30 V. d.Jeugd. 17.30 Amateursprogr. 17.55 New York calling, praatje. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Lichte muz. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Paris vous parle. praatje. 19.10 La ser- va padrona. opera (gr.). 20.00 Nws. 20.05 De Asser koerier, licht progr. 21.00 Gevar. progr. v. d. mil. 22.00 Viola da Gamba-kwartet. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 Carnavalsprogr. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Internationaal agrarisch nieuws. 20.00 Journaal. 20.20 Politieke lezing: P.S.P. 20.30 Documentaire film. 20.50 Muz. progr. 21.15-22.30 Speelfilm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Orkestconc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Discus sie. 15.00 Schoolradio. 16.00 Hoorsp. 16.30 Verzoekprogr. 17.15 Interview. 17.45 Praatje. 18.00 V. d. Jeugd. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South- East. reg. progr. 20.00 Kamermuz. 20.30 Klankb. 21.30 Ork.conc. 22.45 Lezing. 23.00 Nws. 23.30 Voordr. 23.45 Parlem.- overz. 24.00 Nws en weerber. 0.06-0.36 Kamermuz. Engeland. BBC, Light Programme, 1500 en 247 m. 12.Ou Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Fllmprogr. 13.00 Popul. gram. 13.31 V. d. arb. 14.00 Gevar. progr. 14.45 V. d. kleuters. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Lichte muz. 16.31 Muz. bij het werk. 17.15 Mrs. Dale's dagb. 17.31 Uitslagen van races. 17.34 Lichte gram. v. d. Jeugd. 18.31 Gevar. muz. en ber. 19.33 Sport. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws en Jour naal. 20.31 Gevar. progr. 21.00 Vragen- beantw. 21.31 Moderne volksdansen. 22.00 Hoorsp. 22.31 Verzoekprogr. 23.30 Nws en sport. 23.41 Dansmuz. 0.55-1.00 Nws. Nordivestdeutseher Rundfunk. 309 m. 12.00 Muz. voor blaaslnstr. 13.00 Nws 13.15 Moderne amus.muz. 16.00 Franse kamermuz. 17.20 Gitaarspel. 17.45 Lichte gram. 19.00 Nws. 19.15 Jazzmuz. 19.45 Karneval ln Rom, operette. 21.45 Nws. 23.25 Kamermuz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1 00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork.conc. 14.15 Ka mermuz. 14.45 Orkestconc. 17.00 Ka mermuz. 18.30 Nieuwe operasterren. 19.00 Nws. 20.00 Kamerork. en sol. 23.13 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 in.: 12.00 Nws. 12.03 Lichte gram. 12.30 Weerber. 12.35 Tulnbouwkron. I 12.40 Lichte muz. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 School- radio. 15.45 Amus.muz. 16.00 Beursber. 16.06 Duitse les. 16.21 Vlaamse kamer muz. 17.00 Nws. 17.15 Lichte gram. 17.40 Boekbespr. 17.50 V. d. Jeugd. 18 20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Econom. praatje. 20.00 Het ravijn van de vledermulzen, hoorspel. 21.15 Jazzmuz. 22.00 Nws. 22.15 Belgische muz. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 14.03 Lichte gram. 17.00 Nws. 17.15 Operamuz. 19.05 Gevar. muz. 19.30 Nws. 20.00 Klass. ork.muz. 21.30 Lichte gram. 22.00 Nws. 22.30 Jazzmuz. 22.55 Nws. Rex: „Fracasse. de onoverwinnelijke musketier". 14 Jaar. Dag 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag; 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Rivalen zien niet om". Astra-theater - Wassenaar „De ka nonnen van Navarone". 14 Jaar. Vrij dag t/m donderdag 7.30 uur. Zondag- dagmiddag 2.30 uur. Nacht- en zondagsdienst der Apotheken Zulder-apotheek (Lammenschans- weg 7): tel. 23553. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp, wordt eveneens waargenomen door de Zui- der Apotheek. BIJ geen gehoor van Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 aar). Ypenburg Vllsslngen Eelde De Bilt Twen the geh bew. zwaar bew. geh bew geh bew sneeuw Eindhoven sneeuw Z --Llmburgmotsneeuw Helsinki mist Stockholm lioht bew. Oslo mist Kopenhagen half bew Aberdeen onbewolkt Londen Ucht bew Brussel sneeuw L-uxemburg sneeuw Parijs sneeuw Bordeaux sneeuw Grenoble Nice Berlijn Frankfort MUnchen ZUrlch Genéve Locarno Wener Innsorur) Belgrado Athene Alacelo Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew. regen sneeuw ijzel geh bew. mist mist regen zwaar bew. zwaai bew £eh bew Ucht bew regen zwaar bew half bew zwaar bew. wind ti a a a neersl. 24 uur no 8 -2 0 ono 12 -0 0 no 6 -2 0 n 7 -1 0 no 6 -2 0 nno 5 -1 0 no 6 -1 0.5 nno 4 -1 0.1 nno 6 -1 2 nno 3 -19 0 w.stil 20 4 w.stll ■15 0.1 no: 6 -4 0 nnw 1 -5 1 nw 4 -3 0.1 nno 6 -1 0.1 nno 5 0 3 n 6 -1 2 w.stll -1 5 n 2 8 0.5 n 3 9 35 no 4 -1 4 no 4 -1 4 nw 2 0 6 nnw 2 0 2 w Stil 1 22 O 2 2 16 n 2 1 0 w.stll 2 0 ao 7 14 0 zo 6 11 0 O 13 6 w 3 8 3 wzw 6 12 2 nnw 7 7 19

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2