S jonk je Dijkstra bleef Europa's ijskoningin WAT EEN ONTDEKKING! KAMSTEEG'S HVL kwam ook tegen OVC niet tot winst Amstelveense reed een sterke kür Cultuurprijs 1962 voor Gabriël Smit U.V.S.-HELMONDIA Kroll moet in Bonn op het matje komen Voetbalvaria Leidse Boys vierde feest In Hilversum uitgereikt LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 3 MAART 1962 Voor derdemaal in suceessie Telefoon uit Madrid De leiding van Real Madrid is er blijkbaar van overtuigd, dat Stan dard Luik het de Spaanse kam pioenen in de halve finales van de Europa-beker niet al te moei lijk zal maken. Een dezer dagen kreeg de directeur van het Am sterdamse Parkhotel een telefoon tje uit Madrid met de boodschap of hij voor de finale, die 2 mei in het Olympisch Stadion wordt ge speeld, maar even vijftig één-per soonskamers wilde reserveren Half uur Pele Santon kan het moeilijk stellen zonder sterspeler Pele. Dat bleek deze week weer eens overduidelijk tijdens de wedstrijd tegen Cferro (Paraguay) voor de competitie om het Zuidamerikaanse clubkam pioenschap. „De zwarte parel" speelde wegens een lichte blessure niet mee, doch toen de stand na een half uur nog steeds 00 was en het publiek door een massaal Pele-geroep zijn aanwezigheid eiste, kwam hij als invaller toch binnen de lijnen. De gevolgen wa ren desastreus voor Cerro. Binnen twee minuten had Pele eerst zelf gescoord en vervolgens Coutinho een niet te missen kans geboden. Het was nog slechts een voor proefje van wat er na rust gebeu ren zou. Meteen na de aftrap on dernam Pele een geweldige solo- rush, passeerde vijf tegenstanders en scoorde nummer drie. Vijf mi nuten later werd het op soortge lijke wijze 40, waarna Pele zijn medevoorwaartsen kwistig van passes ging voorzien. Dit resul teerde binnen vier minuten in vijf doelpunten, waarmee de stand op 90 was gebracht. Daarna ge loofde Santos het verder wel. Een half uur met Pele was voldoende geweest. Intertoto Volgende week zal worden uit gemaakt of de finale van de dit seizoen ingestelde intertoto-com- petitie in het Feijenoord-Stadion te Rotterdam dan wel ergens in Tsjecho-Slowakije wordt gespeeld. Dat hangt namelijk af van de re sultaten van de halve finales, waarin Ajax woensdagavond a.s. in het Olympisch Stadion aan treedt tegen Slovan Bratislava en waarin Feijenoord het donderdag avond a.s. in eigen huis opneemt tegen de tweede Tsjechische club, Banik Ostrava. Aleen als de finale een zuiver Tsjechische aangele genheid zou worden, zou zij voor Rotterdam verloren zijn. Bekervoetbal voor zaterclagclubs (Van onze Haagse correspondent) Het bestuur van de KNVB heeft besloten, na afloop van het seizoen bekerwedstrijden te organiseren, waaraan kan worden deelgenomen door alle standaardelftallen, uitko mende in de zaterdagcompetitie van de landelijke voetbalbond. Er zal, zo mogelijk districtsgewijze, volgens di rect afvalsysteem worden gespeeld. De Italiaan Guida. Carlesi is vrijdag winnaar geworden van de op Sardinië gehouden wegwedstrijd Sas- sariCagliari. Hij legde de 225 km af in 5 uur 36 minuten en 56 secon den, hetgeen neerkomt op een ge middelde snelheid van 40.065 km/uur. (Van onze speciale verslaggevei Genève, vrijdagavond In een van de zeventien kleedkamers van het ijsstadion Vernets in Genève zat vanavond, even na kwart voor tien, Sjouke Dijkstra, met haar blonde hoofd voorover in de handen. Toen zij zich na drie, vier minuten oprichtte, lachte zij breeduit. En met die lach brack de spanning van de vier minuten, waarin werd beslist of zij haar Europese titel kunst rijden, die zij twee jaar geleden in Garmisch-Parten- kirchen behaalde en het vorig jaar in West-Berlijn prolongeerde, voor de derde maal mee naar Nederland zou brengen. Toen Sjoukje zich oprichtte, be sefte zij, dat zij was geslaagd. Een harde training van zes uur per dag eerst in Londen, daarna in Davos was beloond. De Zwitserse trainer Arnold Gerschwiler de man die Sjoukje naar de top van de Europese kunstrijdsters droeg liep enkele passen van zijn pupil weg en nam toen voorzichtig, alsof Sjoukje het niet mocht zien, mijn hand. „Be dankt", zei hij, „maar ik wacht liever nog even op de officiële uitslag". Maar geen van de bijna achtduizend toeschouwers in het ijsstadion be hoefde ook maar één seconde te gis sen naar de naam van de Europese kampioene 1962. Want de cijfers, die Sjoukje voor haar kür kreeg, waren zo hoog, dat de ruimte tussen haar en haar concurrente, de 19-jarige Weense Regine Heitzer. niet meer zou kunnen worden overbrugd. Slechts één Slechts één foutje ontsierde Sjoukje's kür. In een Cherry slipte haar linkerbeen even weg maar zij herstelde zich zo goed, dat de jury dit haar nauwelijks zal heb ben aangerekend. Een enkele Axel, direct gevolgd door een dubbele, gaf haar de zekerheid en de rust, die haar naar de Europese titel zouden voeren. Een dubbele Rittberger en een dubbele Lutz brachten haar nau welijks in moeilijkheden. Met een gemak alsof zij haar dagelijkse wandeling maakte, reeg zij de spron gen aaneen in een samenspel van zwierige bewegingen. Haar kür, even als vorig jaar gereden op muziek uit .Graduation Ball" van Strauss, had zij slechts op enkele vrij onbelang rijke onderdelen gewijzigd. Vier mi nuten lang gaf Sjoukje al haar kun de, al haar energie. De jury beloonde haar met viermaal 5,7 en vijfmaal 5,8, voor de inhoud en met eenmaal 5,7, zevenmaal 5,8 en eenmaal 5,9 voor de sportieve prestatie. SNEUÈVSËRVICE AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. Hoe komt mijn club uit? UVS Van Duyl, Duwel, Van Leeuwen, Theo van Kampen, Hak, Filippo, Kluivers, Wim van Kampen, Verhoeven, Breitner, v. Weerlee. LFC Van Leeuwen, H. Sira, Bruggeling, D. Sira, L. de Jong, C. v. d. Zeeuw, W. Nagtegeller, J. v. d. Heyden, H. Heymans, P. de Jong, A. Heymans. ASC Spoor, Oppenheimer, Zwa nenburg, W. Spiering, de Weyer, Bekkering, Vreeken, Staal, G. Spie ring, Raaphorst, Lasander. Docos Dubbeldeman, Brasker, Westgeest, Stuifzand, Ouwerling, Jansen, J. v. Marwijk, Mank, J. M. v. Marwijk, v. d. Broek, v. Rossen berg. Sportagenda Kikkerpolder (2.30 uur) UVS Helmondia. Boshuizerkade (2.30 uur) Oranje GroenVan Nispen. Zoeterwoudse Singel (2 uur) korf balwedstrij d FluksRozenburg 12 uur ko:f bal wedstrijd Fluks 2 Achilles 2. Montgomerystraat (2 uur) korf balwedstrijden De DanaidenVelox en CrescendoWion. Leidse Hout (2 uur) korfbal- wedstr. Vic. Oriëntis 2—Die Haghe 2. De Krogt (Oegstgeest) hockey wedstrijd LeidenLaren. Twee Europese kampioenen: onze landgenote Sjoukje Dijk stra, die gisteravond voor de derde maal in successie de titel veroverde en de Fransman Alain Calmat. Onbereikbaar Sjoukje Dijkstra was voor Regine Heitzer onbereikbaar geworden. Het Oostenrijkse meisje besefte dit zelf ook. Haar kür was vlak, haar spron gen waren niet zo vast als die van onze landgenote. Zij verloor weder om 25 kostbare punten aan Sjoukje. Om de derde plaats ontspon zich laat in de avond een verwoede strijd tussen de beide Oostenrijkse meisjes Karin Frohner en Helli Sengst- schmidt. Karin Frohner had een ste vige voorsprong op haar 16-jarige landgenote, maar deze zette het op getogen publiek zo'n voortreffelijk gereden kür voor, dat z(j slechts 14 punten achter Sjoukje bleef en 30 punten op Karin Frohner inliep. Het was voor Helli Sengstschmidt in wie velen de toekomstige Europese kampioene zien nog niet genoeg om het ere-podium te kunnen betre den. Die eer was weggelegd voor Ka rin Frohner, waarmee Oostenrijk dus twee meisjes bij de sterkste drie Europse rijdsters heeft. Opmerke lijk goed reed ook de Oostduitse Ga- briele Seyfferdt. Haar verplichte fi guren zijn nog te zwak om te kun nen doordringen tot de Europese kunstrij-elite, maar de kwaliteit van haar geestdriftig en knap gereden kür wijst erop, dat ook zij in de na bije toekomst zich zal aandienen voor een ereplaats. Uitslag De uitslag van het Europees kam pioenschap kunstrijden dames luidt: 1. en Europees kampioene: Sjoukje Dijkstra (Ned), plaatscijfer 9 - 2333.2 pnt, 2. Regine Heitzer (Oost), pl. c. 18 - 2267,3 pnt, 3. Karin Frohner (Oost), pl. c. 29 - 2145,5 pnt, 4. Helli Sengtschmidt (Oost) 43 - 2110.6, 5. Diane Clifton Peach (G.-B.) 53 - 2082.7, 6. Nicole Hassler (Fr) 56 - 2077.1, 7. Franzi Schmidt (Zwits) 62 - 2060.6, 8. Jana Mrazkova (Tsjech) 69 -2040.-, 9. Jacqueline Harbord (G.-B.) 71 - 2044.5, 10. Eva Groza- jova (Tsjech) 84 - 2010.4. IJsdansen Bij het ijsdansen, waaraan geen Nederlanders deelnemen, leidt op het ogenblik het Franse echtpaar Christiane en Jean-Paul Guhel, met een plaatscijfer van 9,5 en 147,8 punten. Op de tweede plaats volgen Linda Shearman en Michael Phi lips (Engeland) met plaatscijfer 11,5 en 146 punten. Op de derde plaats wederom twee Engelsen, namelijk Mary Parry en Roy Mason, met plaatscijfer 23 en 140,6 punten. De jubilerende voetbalvereniging Leidse Boys kan terugzien op een voortreffelijk geslaagde feestavond, die gisteren in een overvolle Stads gehoorzaal werd gehouden. Een reeks bekende artiesten zorgde voor enige uren bijzonder prettige ontspanning. De voorzitter van de Contact-com missie, de heer C. van Berk el, opende de avond. Nadat hij een begroetings woord had gericht tot de afgevaar digden van de Afdeling Leiden van de KNVB, van de COVS en zusterver enigingen, verzocht hij het voltallige bestuur van Leidse Boys op het to neel te verschijnen. De reden hiervan werd al spoedig duidelijk. De heer v. Berkel bood de Games van de be stuursleden voor hun onmisbare steun en opoffering een doos bonbons aan, waarna de commissie met enkele ju bileum-geschenken voor de dag kwam. Eerst kwam er een nieuwe kalkwagen op het podium, vervolgens werden via een maquette enige nylon-doel- netten aangeboden. Een schrijfmachi ne en een zeer fraaie nieuwe vereni- gingsvlag sloten de rij van geschen ken. De bestuursleden kregen als per soonlijk aandenken een vierkleuren- ballpoint ten geschenke. Voorzitter G. Maas, had bij al die onverwachte ge schenken moeite de juiste woorden te vinden Tijdens de pauze maakte confe rencier Frans v. Dusschoten nog be kend dat de Contact-commissie be halve aan het jubileum van Leidse Boys ook nog aan een ander doel had gedacht. Bij klaverjaswedstrijden was een bedrag van ruim f200 ten bate van de kankerbestrijding ingezameld. Artiesten en feestgangers verhoogden dit bedrag gedurende de pauze nog aanzienlijk. De oud-doelman van het Neder lands elftal Frans de Munck, die mo menteel voor de eerste divisieclub Veendam uitkomt, is aan de sport- hogeschool in Keulen na een cursus van twee seizoenen geslaagd als oefenmeester. Het is vrijwel zeker dat de eind strijd om de Europa-Cup voor lands kampioenen, die op woensdagavond 2 mei te Amsterdam zal worden ge speeld, door de NTS zal worden uit gezonden. De Cultuurprijs 1962 der gemeen te Hilversum is gisteravond in de Burgerzaal van het raadhuis uitge reikt aan de Larense dichter Ga briël Smit. De prijs werd hem ter hand gesteld door burgemeester J. J. G. Boot. Tevoren had de burgemeester, tot grote hilariteit van de vele genodig den, een brief van Gabriël Smit uit 1958 voorgelezen, waarin deze zijn onmacht bekende om te voldoen aan het verzoek van de burgemeester, een gedicht te schrijven ter gelegen heid van de komst van Hilversums 100.000ste inwoner. „Ik ben zeker 25 keer aan mijn schrijftafel gaan zit ten, maar het lukt me doodeenvou dig niet", zo had de thans onder scheiden kunstenaar destijds ge schreven. Hij was nu zeer erkente- Advertentle ZONDAG 2.30 UUR de belangrijke wedstrijd lijk voor de „grootmoedigheid en vergevingsgezindheid" van de ge meente. De jury, waarin o.a. prof. dr. G. Stuiveling, Anton van Duin kerken en F. W. van Heerikhuizen zitting hadden, was van oordeel, dat Gabriël Smit vooral in zijn persoon lijke geloofsgedichten een poëzie heeft voortgebracht, die geheel van deze tijd is en toch niet minder van alle tijden. Ook zijn complete psalm berijming is in de beschouwing be trokken, evenals zijn kritisch en es sayistisch werk, zijn sociale bewo genheid, zijn kameraadschappelijke hulpvaardigheid en zijn belangstel ling voor het artistieke leven in Het Gooi. In zijn dankwoord verklaarde Gabriël Smit, dat de gemeenschap, die een kunstenaar eert, in hem haar eigen meest beslissende levens kracht eert. Want een volk zonder kunst is een dood volk; het heeft geen stem, geen hart en geen ziel. De plechtigheid werd omlijst met voordracht en pianospel en besloten met een receptie. Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Zwembond heeft vrijdag de heren H. Keetelaar (Hilversum), B. P. Planjer (Utrecht) en F. Smol (Den Haag) benoemd tot leden van de zevental commissie. Op de tuinbouwveiling in Pur- merena zijn de eerste aardbeien in dit seizoen aangevoerd. Zij waren door leerlingen van de lagere tuinbouw school ln Beemster aangevoerd, die de aardbeien hebben gekweekt achter het glas in een schoollokaal. Deze eerste aanvoer een ons ging van de hand voor f3.50. Eigenaar werd de heer Knlbbe, groenteboer ln Lands meer. HHK! 'n Lekkere King Size Amerikaan.Gold Starl Daar zult U van opkijken. Negentig centl Wie GOLD STAR rookt heeft goed gekozen! (Van onze correspondent in Bonn) Hans Kroll, Westduits ambassadeur in Moskou en op dit moment middelpunt van een onverkwikkelijke roddelkwestie, moet in Bonn op het matje komen. Bondskanselier Adenauer stuurde gisteren een telegram naar Moskou, waarin stond, dat hij erop rekent dat Kroll gevolg zal geven aan de wens van staatssecretaris Carstens van het ministerie van Buitenlandse Zaken, om persoonlijk uitleg te komen geven over de woorden, die de bladen „Die Welt" en „Bildzeitung" de ambassadeur in de mond hebben gelegd. Volgens deze bladen zou Kroll in een gesprek met enige Bonner jour nalisten om. hebben gezegd, dat hij voor erkenning van de Oder-Neisse- linie als Duitse oostgrens is en toe treding van twee Duitse staten tot de Verenigde Naties voorstaat. Volleybalcompetitie Kangeroes-dames wonnen 3-1 In een zenuwslopende wed strijd wisten gisteravond de Kangeroes-dames de plaatselijke rivaal P.W. met 3—1 terug te wijzen. Een puntenverdeling zou hier de krachtsverhouding beter hebben weergegeven. HVL verloor van een tech nisch zeker niet sterker OVC. De Hagenaars bleken echter „in mentaal opzicht heel wat har der". Daardoor konden de O V.C.-ers de soms zeer aanvechtbare beslissingen van arbiter De Bruyn, die dat teke nen wij hierbij nadrukkelijk aan geen der beide ploegen bevoordeelde, beter verwerken. Overigens was de rel die na afloop ontstond omdat twee spelers van HVL naar aanlei ding van de laatste beslissing van de arbiter Ton Tielemans ving een keiharde service van OVC met de vingers op en op het geluid floot de heer De Bruyn af voor technische fout een opmerking over de lei- oing niet „binnen" konden houden, in feite weinig anders dan een af reageren van de spanning. HVL zag een 8—1 voorsprong ver anderen in een 914 achterstand. Over en weer werden toen services gemist. Het werd nog 1014, en de roodbaadjes hadden nog kansen. Op de reeds omschreven wijze kwam OVC echter aan de kostbare, volle winst. KangeroesPW Een wedstrijd waarin beide ploe gen ver beneden hun kunnen speel den. Het opvangen van de service was zowel bij Kangeroes als bij P.W. zonder meer slecht. Het was dan ook de service die in dit treffen een doorslaggevende rol speelde. P.W. won de eerste set met mini male marge en na veel spanning met 1715. In de tweede set deelde Kan geroes ook enige goede services uit. P.W. had daar niet van terug. Kans loos gingen de blauwwit ten onder, 15—2 en 1—1. Kangeroes domineer de nu en met een rustiger spel ln het achterveld en beter verzorgde passes. Er kwamen ook enkele aar dige smashes los. P.W. zag geen kans de bakens te verzetten. De pass bood de set-up in het gunstigste ge val alleen nog een doortik-mogelijk- heid en op die ballen was Kange roes, althans in dit stadium, zeer attent. Met 155 was de set-stand 21. De laatste set bracht een lich te spelverbeteriog aan weerszijden. Joke v. Gemeren, Ali Zonderop en een steeds beter spelende Sandra Kikkert waren bij P.W. de toonaan gevende figuren. Bij Kangeroes wa ren dat Karin Wantze, Suus Var- hoekx en Loes v. d. Eist. Het was Suus Verhoekx die de strijd in de laatste fase met de service in het voordeel van Kangeroes besliste. 17—15 en 3—1. HVL—OVC Tja, we hebben dit verhaal over de roodbaadjes al in de loop van deze competitie al enkele keren ver teld! Zij spelen niet vrij uit. Him acties zijn verkrampt. Duidelijk valt dat waar te nemen bij het opvan gen van de service. Er wordt geaar zeld met het instappen en als dat Volleybal, Afd. Leiden Nieuw Brunliilde en HVL wonnen de bekers De bekercompetitie-1962 van de Afdeling Leiden behoort weer tot het verleden. Bij de dames ging de trofee geheel volgens de verwachtingen dan gebeurt dan is dat te laat en moeten er allerlei capriolen worden verrioht om de bal van de grond te houden. Capriolen, die de arbiter veelal noodzaken de fluit te bespe len. OVC kwam in de eerste set met harde bovenhandse services op 40. HVL herstelde zich maar lang zaam van deze eerste klap. Bij 129 voor OVC een serie ergerlijke ser vice-missers van Hans Kwestroo c.s. OVC ging met 15—12 met de winst strijken en dat was niet onverdiend, want inderdaad hadden de gasten, die ook duidelijk onder de druk van dit treffen belangrijk voor een kans op een klassering bij de eerste acht speelden, het beste van het spel. In de tweede set een opleving bij HVL na een 25 achterstand Ton Tieleman onderscheidde zich met enkele keurige smashes en An- ■dré de Weijer kwam in het achter veld tweemaal met een redding op een harde smash voor de dag. Ge lijk op ging de strijd tot 1110 voor OVC. Toen drukten de Hagenaars, mede door enkele dubieuze beslissin gen van de arbiter, die HVL totaal van de kook brachten, door naar 1511 en 2—0. Een wissel, Joop Texier werd vervangen door Bonte, haalde niets uit. In de derde set kon Bonte met een serviceserie HVL op 81 brengen. Een veilig lijkende voorsprong, die OVC op dezelfde wijze te niet deed. Pas bij 88 kon HVL de service afdoende stoppen, maar het geloof in alsnog een zege ln de set was er niet meer. Punt na punt ging naar OVC, 1510 en 30. Een wedstrijd om snel te vergeten. Overigens zal HVL het praedicaat Hoofdklasse waarschijnlijk toch wel behouden. Er komt i.v.m. de eredivi sie vermoedelijk geen degradatie uit de hoofdklasse, die als zodanig on der de eredivisie blijft bestaas. naar Nieuw Brunhilde, terwijl bij de heren de reserves van HVL de beker veroverden. Alvorens de finale dames een aan vang kon nemen moest eerst worden uitgemaakt wie tegen Argos in het j strijdperk zou mogen treden: Nieuw' Brunhilde of KVC. Wederom bewees Nieuw Brunhilde dit jaar uitstekend in vorm te zijn, want KVC werd in twee vlotte sets verslagen: 157, 1510. In de finale wist Argos, dat onder leiding van mej. Rijsbergen bijzon der fel van zich af beet, de eerste set op haar naam te brengen (15-10) doch toen vonden de Nieuw Brunhil- des het welletjes. In de volgende sets kreeg Argos geen voet aan de grond: 157, 157, 156. Vermelding ver dient nog het sublieme spel van mej. Van Puffelen bij Nieuw Brunhilde. Bij de heren waren het HVL 2 en Castellum, die het tot de finale ge bracht hadden. De eindstrijd was vooral in het begin zeer spannend. Herhaaldelijk kon men genieten van zeer behoorlijk spel. Vooral dank zij het zeer goede werk van Cees Vroege sleepte Castellum met 16—14 de eer ste set uit het vuur. Maar evenals bij de dames bleek de winnaar van die openingsset daarmee het beste kruit verschoten te hebben. In de resterende sets dicteerde HVL het spel doorlopend: 15—11, 155. 1510 Uitslagen van de door de competitie gespeelde wedstrijden luiden: Dames KI. I: KVC 1—Prof. Wijk 30; Nw. Brunhilde 2Argos 1 03. KI. II: Argos 2Prof. Wijk 3 30. KI. Ill: LVSV 2—Meerburg 1 3—0: Meerburg 1—Raaph. 1 1—3; Meer burg 1—Or. Groen 2 22. KI. IV: Raaph. 2—Alvo's 2 3—1; Alvo's 2Raaph. 2 22; Alvo's 1 Raaph. 2 13. Heren KI. II: PW 3—GGV 2 (PW niet voll. en geen sch.r.)HVL 3 Meerb. 1 30; Castellum 1Pr. Wijk 3 (Prof, Wiik niet opgekomen). KI. III: DES 1—Donar 3 (uite.)- WS 4—WPSS 1 (uitg.); VVS 5—PW 4 0—3. KI. IV: Raaph. 2—Advendo 1 2—2. Het Nederlandse bonds-zater- dagteam zal dinsdag 6 maart a.s. tegen de eerste divisie-club Go Ahead. De ontmoeting wordt in De venter gespeeld. Kroll heeft in Moskou onmiddellijk verklaard dat hij dit alles nooit ge zegd heeft en dat alles voorkomt uit een intrige, die tegen hem gespon nen wordt. Volgens geruchten in Bonn zouden tw.ee journalisten, die bij het ge wraakte gesprek met Kroll aanwezig waren, naar Moskou hebben getele foneerd om aan te bieden voor de ambassadeur te getuigen. Dat zal misschien ook wel nodig zijn, want Adenauer, wiens oogappel Kroll lan ge tijd was, slaat in zjjn telegram een toon aan, die niet van vriende lijkheid overvloeit. De tekst begint met te zeggen, dat de situatie, waarin Kroll zich be vindt .opgehelderd moet worden en eindigt met de verwachting uit te spreken dat Kroll zonder uitstel naar Bonn komt en zich zal onthouden van het afleggen van verklaringen. Woensdag denkt men het verhelde rende gesprek met Kroll te kunnen hebben. Men krijgt overigens de in druk dat alle geschut tegen Kroll in stelling wordt gebracht. De ambassa deur heeft een uitvoerig rapport naar Bonn gezonden over zijn vermeende uitlatingen, hetwelk nu sinds giste ren in de Westduitse hoofdstad, nauwkeurig wordt bestudeerd. Nie mand van het ministerie wil zich er echter over uitlaten of men Krolls uitleg aanvaardbaar acht of niet. Opvallend is overigens, dat de meestal zeer voorzichtige en altijd zeer goed geïnformeerde correspon dent van de „Neue Züricher Zeitung" in Bonn zich aansluit bij de critici van Kroll. In een scherp artikel over de kwestie worden de Kroll aange wreven uitlatingen zo stellig aan de Moskouse ambassadeur in de mond gelegd, dat het duidelijk is dat ook de „Neue Züricher Zeitung" gelooft, dat Kroll de gewraakte woorden sprak. Kortom, de positie van Hans Kroll hangt aan een zijden draad. Die draad bestaat waarschijnlijk alleen nog maar uit de vrees dat een ont slag van Kroll een zeer slechte in druk op de Russen zou maken, het geen West-Duitslands bondgenoten Amerika en Engeland, die evenals Kroll voor regelrecht Duits-Russisch contact zijn, onmogelijk welgevallig kan zijn. De secretaris-generaal van de Ver enigde Naties. Oe Thant, heeft gister middag in het V.N.-gebouw të New York een receptie gegeven ter ere van ruimtevaarder Qlenn. Behalve Glenn waren o m. aanwezig de collega-ruim tevaarders van Glenn, vice-president Lyndon Johnson, de permanente ver tegenwoordiger van de Verenigde Sta ten b(J de volkerenorganisatie. Adlal Stevenson, en enkele familieleden van. Glenn.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7