LONDEN MOEDIGT EXTREMISTEN AAN i AGENDA Sir Welensky beschuldigt: DrinkJEMË m ij BEPERKT HOOP ZEGE MET EEN ENKEL WOORD Drie keer A in Enschede ds enige echte LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 3 MAART 1962 P DE ontwapeningsconferentie, welke medio maart in Ge- nève begint, heeft reeds heel wat schaduwen vooruit ge worpen. Zoals bekend is premier Chroesjtsjow voorstander van voorafgaand overleg tussen de achttien regeringsleiders, een denkbeeld waarvoor hij bij de Amerikanen geen enkel enthou siasme heeft kunnen wekken. Washington is namelijk, en be paald niet ten onrechte, beducht voor misbruik: de Sowjetrussische premier zou van zo'n bijeenkomst een propaganda-affaire kunnen maken, waarbij niemand en niets anders dan alleen hijzelf en het communisme gediend zouden zijn. Maar Chroesjtsjow van zijn kant mist nu eenmaal, zoals de Lon- dense „Times" opmerkte, vertrou wen in de ministers van Buiten landse Zaken. En kan men hem dat zo héél erg kwalijk nemen? Hij kent eigenlijk alleen maar Gromiko, een rasechte bureau craat en in feite de loopjongen van het Kremlin. Dat bijv. de En gelse minister van Buitenlandse Zaken, Lord Home, iemand is met een grote vrijheid van handelen, komt eenvoudig niet bij hem op. Hier wreekt zich de uiterst be perkte blik van de Russische pre mier, die de toestanden elders be oordeelt door misplaatste verge lijking met „thuis". Toch is men geneigd de vraag te stellen, of Chroesjtsjow wérkelijk zo onwe tend is. Of doet hij „alsof" en houdt hij zich van den domme, in een poging zijn zin door te drij ven? Kennedy's antwoord intus sen is duidelijk: waarom zouden we nu al een topconferentie hou den, terwijl er nog zoveel wezen lijke verschillen van mening be staan, die beter eerst door be sprekingen op lager niveau uit de weg geruimd kunnen worden? GAITSKELL, de Engelse socia listenleider, is dezer dagen „bekeerd" uit Amerika teruggekomen. De Verenigde Sta ten, zo verklaarde hij, kunnen er niet in berusten militair achterop te raken door maar steeds af te zien van hervatting der kern proeven. Dat was ook de kern van Kennedy's betoog van gister avond. Moskou staat dus voor de keus: het innemen van een rede lijk standpunt of het ontketenen van een wedloop, die levensge vaarlijk is voor de mensheid. Wat Moskou totnutoe wel heeft willen aanvaarden is controle op het verdwijnen van fabrieken van atoomwapens, maar het Westen heeft, begrijpelijk, de eis gesteld, dat het toch ook wel graag wil weten wat er dan nog zou over blijven. Tegenwerping van het Kremlin: het Westen wil dus(ü) „spioneren".... Dit ongerijmde standpunt zal Moskou nu moeten laten vallen. Zal het zover komen? De Amerikaanse minister Rusk verklaarde eergisteren, dat de afvaardiging van zijn land „door hoop bezield is". Misschien heeft hij, als ingewijde, meer re den voor ontimisme dan de bui- tenwach IN India is de Congrespartij van premier Nehroe erin ge slaagd de volstrekte meerder heid te verwerven. Een indruk wekkende prestatie voor een groep, die al vijftien jaar lang de last van het bestuur van een zo enorm land als India draagt. Nu dient daarbij wel aangetekend te worden, dat men er in Nieuw- Delhi niet in geslaagd is het Britse voorbeeld van een krach tige regering met stevige, tenvolle voor haar taak berekende opposi tie na te volgen. De andere par tijen bezitten niet het formaat, dat nodig is voor het overnemen van het bewind. Er is overigens wel oppositie, maar die beweegt zich binnen de grenzen van de Congrespartij zelf, als linker- en rechter-vleugel. Hoe dit zij, Neh roe kan voortgaan met zijn ko lossale taak, die bestaat in de op bouw van een land, dat op vele gebieden nog een groot aantal passen vooruit dient te maken. De spanning van de afgelopen maanden is, naar gehoopt mag worden, geweken en daarmee ook de noodzaak tot prikkeling der nationalistische gevoelens, zoals in de kwestie-Goa en -Kasjmier. De „New York Times" publiceerde dezer dagen een nogal zure ge lukwens, waarin citaten werden aangehaald uit verkiezingsrede voeringen van Nehroe's secon dant, de minister van Defensie Krisjna Menon. Deze had Ame rika de schuld gegeven van het conflict met Rood-China over de grens in de Himalaja, inderdaad een dwaas verwijt, dat men, nu de verkiezingen voorbij zijn, maar het beste met de mantel der liefde kan bedekken, al kan men zich levendig voorstellen, dat de Amerikanen meer vertrouwen hebben in de persoon van Nehroe dan in een nogal wilde figuur als Menon. (Van onze Londense correspondent) Welensky, als een wervelwind naar Londen gekomen, is gisteravond naar huis teruggekeerd. Vlak voor zijn vertrek heeft hij voor de pers zijn hart nog eens uitgestort. Het werd een fel, hoewel op rustige en vriendelijke toon uitgesproken requisitoir tegen Londen. Hij verklaarde, dat hij zijn vertrouwen in de Britse regering had verloren, maar dat hij desondanks zou trachten tot overeenstemming te komen. Welensky zei ook na zijn gesprekken met leden van de Britse regering even diep teleurgesteld te zijn als toen hij als ongenode gast in Engeland arriveerde. De premier van de Centraal-Afrl- kaanse Federatie zei van de Britse ministers geen enkel bevredigend of zelfs maar duidelijk antwoord ont vangen te hebben op de vraag, wel ke opvattingen de Britse regering heeft over de toekomst van de fede ratie, welke tenslotte een schepping van Londen is. Welensky beschul digde de Britse regering ervan de anti-federale krachten aan te moe digen. Volgens Sir Roy slaat Londen nauwelijks acht op de stem van de gematigden over de Afrikanen, die de meerderheid vormen in de fede ratie en die een werkelijk deelge nootschap tussen de rassen mogelijk maken. „De gematigden zijn reeds het slachtoffer van de extremisti sche intimidatie. Er zal geen plaats voor hen zyn, als de extremisten aan de macht komen". Afgescheiden van alle theorie over de nieuwe grondwet, koesterde Sir Roy grote vrees dac de gema tigden zo zullen worden geïntimi deerd dat zij niet zullen stemmen, waardoor de extremisten hun zin misschien niet onmiddellijk, maar zeker op den duur zullen kunnen doordrijven. Verkiezingen zullen waarschijnlijk pas over een jaar kunnen worden gehouden. Dan zal volgens Sir Roy blijken dat het sys teem niet werkt en „dat zal tot een onrust leiden waarvan de gevolgen neit te overzien zijn". Welensky zei. dat het denkbaar is, dat de Britse regering misschien juist aanstuurt op een vastlopen van de dingen in Noord-Rhodesië ten einde in staat te zijn zelf de con trole over te nemen, welke thans tot de federatieve bevoegdheden be hoort. Hij hoopte echter, dat zelfs op dit late uur de Britse regering bereid zal zijn haar politiek te her zien. Welensky herhaalde, dat hij zo nodig de grondwet van de federatie met geweld zou verdedigen. Deze (scherp bekritiseerde) uitlating was, zo zei hü, bedoeld voor de vijanden van de federatie, die voortdurend met geweld dreigen. Sir Roy zei, dat hij alles had gedaan om politieke moeilijkheden in de federatie te voorkomen. „De politieke onzeker heid heeft reeds tot werkloosheid en ander economisch leed in Zuid-Rho- desië en Njassaland geleid". Politieke stunt Eerder voor zijn vertrek heeft We lensky de bewering van de Afri kaanse nationalistische leider Kaoenda ontkend, dat hij van plan zou zijn de Britse gouverneur te ar resteren en Noord-Rhodesië met fe derale troepen over te nemen, wan neer zijn besprekingen in Londen zouden mislukken. „Niets anders dan gebazel", aldus Sir Roy, die be loofde voor honderd procent met de gouverneur te zullen samenwerken. Kaoenda zei later telefonisch vanuit Loesaka, dat hij betrouwbare bewij zen bezat voor de plannen en dat zijn verklaring geen politieke stunt was. Volgens hem zou Sir Roy ook de politiechefs en de hoofden van de koloniale dienst willen arresteren en de federatie onafhankelijk ver klaren, Indien hij geen verzekering zou krijgen dat deze zal worden ge handhaafd. Crisis-bijeenkomst Welensky heeft het federale par lement aanstaande dinsdag voor een crisis-bijeenkomst bijeengeroepen, waarin hij zijn standpunt voor het land zal uiteenzetten. Er heerst in Salisbury de verwachting dat We lensky zal aftreden of spoedig ver kiezingen zal uitschrijven als protest tegen de Britse grondwetsvoorstellen voor Noord-Rhodesië. Aan Labour-zijde in het Lager huis zijn er thans enkele vooraan staande figuren, die de zijde van Welensky hebben gekozen. Een troefkaart, welke Welensky nog in handen houdt, is de destijds door Macmillan tot hem gerichte brief, waarin deze de steun van de Britse regering toezegt voor de federatie. Maar het is wel duidelijk dat de federatie in haar oude vorm heeft afgedaan. Macmillan verzette de bakens, zo als men weet, tijdens zijn Afrikaan se reis, toen hij in het hol van de leeuw. Kaapstad, gewaagde van de veranderde wind. welke thans door Afrika waait. Hij zou thans tegen Welensky hebben gezegd dat deze wind inmiddels een storm is gewor den. zodat het noodzakelijk is nog sterker dan voorheen met de ontke tende krachten mee te laveren. Maar de eindindruk is voorlopig dat Welensky, die in Afrika woont, waarschijnlijk een realistischer kijk op de gebeurtenissen heeft dan de Britse regering, hoewel Welensky tot nu toe te veel aan het verleden schijnt te willen vasthouden. Nie mand weet nog hoe hij het pro bleem zou willen oplossen behalve door vertraging van het tempo der emancipatie. Welensky's lunch gistermiddag met Koningin Elizabeth droeg uit sluitend een beleefdheiskarakter, zulks in overeenstemming met de gewoonte, wanneer Gemenebest-pre miers naar Londen komen. Toen Welensky gevraagd werd of hij de huidige moeilijkheden met de Ko ningin had besproken, antwoordde hij: „Natuurlijk niet!". Belgisch vorstenpaar naar Zwitserland (Van onze Brusselse correspondent) Koning Boudewjjn en Koningin Fa- biola zyn gisteren per vliegtuig naar geen verdere uitleg van dit bezoek gegeven, doch algemeen wordt aange nomen, dat de Koningin te Montreux een bekend gynaecoloog zal consul teren in verband met een te verwach ten blijde gebeurtenis in het konink lijk gezin. Advertentie VOOR CHEMISCH REINIGEN VERVEN Proces in Stuttgart Alle joden beefden voor Landau Tydens het proces in Stuttgart tegen de voormalige SS-Hauptschar- führer Felix Landau wegens moord op 21 joden in de Poolse plaats Dro- bobycz, zei de 70-jarige jurist dr. Mi chael Rudorfer dat zijn broer op last van Landau werd doodgeschoten. Omdat hij zelf ziek was, ging zijn broer Simon voor hem het brood rantsoen halen, waarbij deze met 19 andere joden werd neergeschoten. Drie Israëlische staatsburgers ver klaarden gezien te hebben dat Lan dau van het balkon van zijn woning een oude jood met een geweer neer schoot. Een van hen zei dat alle joodse arbeiders Landau kenden en voor hem beefden. Het proces wordt maandag voort gezet. Poes beeft kater na wandeling van honderd km Op 19 februari gaf de heer A. Breeuwsma te Stompetoren bij Alk maar zijn broer uit IJlst in Friesland, die bij hem op bezoek was, een twee jarige rode kater cadeau. Deze stopte het dier, verpakt in een zak in de ba gageruimte van zijn auto en reed ermee naar Friesland. Op zijn boerderij gaf hy de kater de vrijheid, die het dier gebruikte om op de hooizolder van de boerderij te kruipen. De volgende morgen bleek de poes verdwenen. Gisterochtend vroeg, dus 12 dagen later, was de kater weer terug op de boerderij in Stompetoren. De afstand tussen Stompetoren en IJlst bedraagt meer dan 100 km. Het dier was wel erg vermoeid, maar kennelijk opgelucht weer thuis te zijn. Nu wil de heer Breeuwsma zfjn ka ter niet meer missen. BINNENLAND De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. G. M. J. Veld kamp heeft geen reden te veronder stellen, dat net gevaar voor pokken door het te verwachten bezoek van be woners van West-Dultsland aan Ne derland dit Jaar voor de eigen bevol king bijzonder gevaar zal opleveren. In West-Dultsland zijn de nodige qua rantaine- en andere maatregelen ge nomen om de uitbreiding van pokken tegen te gaan. Dit heeft de minister geantwoord op schriftelijke vragen van het lid der Tweede Kamer mr. A. B. Roosjen (A.R.). De caravansectie van de Neder landse Federatie voor Kamperen en Caravanning heeft Industrie en handel voorgesteld voortaan bij Iedere nieuwe caravan een certificaat te voegen, waarop o.m. vermeld zullen worden het maximaal toelaatbare gewicht, het af leveringsgewicht en het motorrytul- genbelastlnggewlcht, van de desbetref fende caravan. Dit voorstel is gedaan, omdat tot dusverre bij de kopers ge makkelijk misverstanden konden ont staan over het gewicht van de cara van welke hy kocht. Het socialistische raadslid de heer L G. Becker heeft het college van B. en W. te Hilversum schrlfteiyk ge vraagd of het niet gewenst ls, het Ko ningin Wilhelmlnafonds voor kanker bestrijding mee te delen, dat het ma ken van propaganda vla Radio Veroni ca zich kwalijk verdraagt met het be roep op de gemeente om subsidie dat de vereniging doet. De heer Becker ls hierbij kenneiyk uitgegaan van de overweging, dat het K W F. letterlijk ln zee ls gegaan met een Illegale zend- lnstallatle om zijn geldmiddelen te ver sterken. BUITENLAND Bijna 400 Belgische Zee- en rivier- loodsen zijn sedert gisteren ln staking gegaan, zy verwyten de r gering, dat deze de besprekingen over de voor lopige overeenkomst met betrekking tot een salarisverhoging heeft onder broken. Zowel de loodsen te Vllsslngen als die te Gent en te Oostende hebben zich by de staking aangesloten en reeds liggen schepen te wachten tot zy de havens van die steden kunnen bin nenvallen. Gisteren ls Ingebroken ln Bel gisch kleinste JuwelTerswlnkel, gelegen In de Kleine Boterstraat achter de Grote Markt ln Brussel. De oppervlak te van dit winkeltje ls 1y2 by 3 meter. Vla een aangrenzend pand. dat ge restaureerd wordt, zyn de dieven bin nengekomen, waarna zij uit het maga- zyn sieraden en horloges ter waarde van vyftlendulzend gulden meenamen. De Belgische radio en televisie zullen een nieuw onderdak krygen te Brussel. De kabinetsraad van gisteren heeft besloten, dat ln de loop van de eerstkomende vyftien Jaar 2.5 miljard Belgische franken (circa f 210.000.000) zullen worden uitgetrokken voor het bouwen en inrichten van nieuwe kan toren, technische installaties en stu dio's op de terreinen van de voormalige nationale schietbanen te Brussel. Een Amerikaans U-2-verkennlngs- vliegtulg van de luchtmachtbasis Ed wards ln Callfornië wordt sedert gister ochtend vroeg vermist. Het toestel was donderdag voor een oefenvlucht ge start en had vrydagavond om vijf uur moeten terugkeren. Volgens een woord voerder van de basis was de brandstof voorraad van de U-2 niet zo groot, dat het vliegtuig thans nog ln de lucht zou kunnen zyn. De U-2 is hetzelfde type als het verkenningstoestel waarin Francis Gary Powers ln mei I960 op Sowjetrussisch grondgebied terecht kwam. Twee Russen, die tijdens de twee de wereldoorlog in het Duitse leger dienden, zyn gisteren door een recht bank ln de Russische stad Nowgorod ter dood veroordeeld. De straf zal met de kogel worden voltrokken. De twee mannen, werden schuldig bevonden aan uitroeiing van burgers ln de Sow- Jet-Unle toen zy deel uitmaakten van het Duitse straf bataljon 667, dat voor namelijk was samengesteld uit naar de Duitsers overgelopen Russen. Het aantal slachtoffers van de watersnoodramp ln noordwest-Dults- land ls tot 343 gestegen. Onder de om gekomenen bevinden zich twaalf mpn- i sen die aan het reddingswerk deel- j namen. De cycloon, die woensdag het Franse eiland Reunion ln de Indische oceaan trof, heeft aan 27 mensen het leven gekost. Bovendien worden negen personen vermist. Toekomstdroom door diefstal verstoord In het Peelplaatsje Asten is het verleden week gehuwde echtpaar Van den HeuvelJacobs beroofd van al zijn spaargeld, ongeveer f 7.000.-. Het echtpaar had dit geld jarenlang by- een gespaard en onlangs van de bank gehaald, om de bruiloft, de uitzet en de inrichting van het huis te kunnen betalen. Dit werd echter door omstandighe den enkele dagen uitgesteld. Toen de heer Van den Heuvel het geld wilde pakken om de rekeningen te gaan betalen, was het geldkistje verdwe nen. Dit werd later leeg in de tuin teruggevonden. De politie neemt aan, dat de dief van de omstandigheden terdege op de hoogte moet zyn ge weest. ZATERDAG St.-AntoniusclubhulsJubileumfeest- avond Leidse Krachtsportver. 8 uur nam. Den Burcht: Carnaval „Nut en Ver maak". 8.30 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. „Litteris Sacrum" speelt „De huzaren". 8 uur nam. Stille MareOpenluchtsamenkomst Leger des Hells. 7.45 uur nam. Zaal Maria Gljzensteeg: Contact avond Padvinders groep Prinses Ma rijke. 8 uur nam. Wassenaar: Verenigings gebouw Kerkstraat. Bazaar van R.-K. Jongeren ten bate van de actie Coclois. Zaterdag 3-24 uur; zondag 12-24 uur. ZONDAG Museum voor Volkenkunde: Film voorstelling over Suriname. 2.30 uur nam. Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. J. Zijlstra. 10 uur voorm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. Wassenaar: Verenigings gebouw Kerkstraat. Bazaar van R.-K. Jongeren ten bate van de actie Coclois. Zondag 1224 uur. MAANDAG Den Burcht (grote zaal): Leidse Be- stuurdersbond. Spr. dr. L. van Egeraat over Italië. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer)N.R.V. Film avond „De Ryn met vakantie". 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nam. Stadszaal: Modeshow fa. Gronheid. 2.30 uur nam. Steenschuur 6: Splritisch Genoot schap. 8 uur nam. DINSDAG Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. P. Imbert van Den Haag. 8 uur nam. Zulderkerk: Lelds Kamerkoor en Re sidentie-kamerorkest voeren „Johan nes Passion" uit o.l.v. Willem Mizée. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Half uur van Bezinning. 1.tot 1.25 uur nam. Gerecht 10: Aanvang K. en O.-cur sus bloemschikken o.l.v. C. Kriest. 8 u. nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus „Kunnen levensmoeilijkheden ziekten doen ontstaan?" o.l.v. dr. B. B. Stokvis. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Feestavond Personeelsver. Sted. Lichtfabrieken. 8 uur nam. Wljkgebouw Levendaal: Jaarvergade ring Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Lei den Centrum. 8 uur nam. DONDERDAG Stadszaal (grote zaal): K. en O.-Resl- dentle-orkest o.l.v. Elie Poslawsky m.m.v. Marle Thérèse Fourneau. 8 uur nam. VRIJDAG Bevrydlngskerk: Wereldgebedsdag. 8 uur nam. Den Burcht: 10x10 bal voor middel bare scholieren, 8 uur nam. Gerecht 10: K. en O.-cursus bloem schikken o.l.v. C. Kriest. 8 uur nam. Gulden Vlies: Ned. Ver. van Huls vrouwen. Spr. A. J. van Leusen over het wonder van het leven. 2.30 uur nam. Hooigracht 84: Jaarverg. Humanis tisch Verbond. 8 uur nam. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. Ecclesia". 8 uur nam. LakenhalOpening tentoonstelling ..Samen op de kiek". 8 uur nam. Lutherse Kerk: Klnderdienst Wereld gebedsdag. 7 uur nam. Marekerk: Wereldgebedsdag. 8 uur nam. Van 21 augustus tot en met 1 sep tember a.s. zal in het Volkspark te Enschede een grote internationale tentoonstelling worden gehouden. De onmiddellijke aanleiding tot deze ten toonstelling die A A A. drie keer activiteit: „Toen. thans en toekomst van Twente en zijn buren" zal he ten, is de herdenking van de grote brand van 7 mei 1862, op welke da tum Enschede bijna geheel door het vuur werd verwoest. Drie keer A. wordt een zo breed mogelijke expo sitie van en voor Twente en zijn Ne derlandse en Duitse buren. De organisatie is in handen van het bureau Jac. Kleiboer, die ook de or ganisator was van de E-55 in Rotter dam. Afgelaste wedstrijden De afdeling Leiden van de KNVB heeft alle voor morgen vastgestelde wedstryden afgelast. Ook het hockeyprogramma vindt geen doorgang. Het korfbalprogram ma werd eveneens geschrapt. A a A .A- Radiozenders voor trams en bussen in Stockholm De Gemeentelijke Vervoermaat- schaoDij van Stockholm heeft beslo ten al haar trams en autobussen te voorzien van radio-zenders. Hiermee wil men niet alleen trach ten de verkeerscontrole te verbeteren door direct contact tussen het rol lend materiaal en de bedrijfsleiding, maar ook een betere service bieden aan het publiek, doordat het nu mo gelijk is om de passagiers direct via de luidsprekers op de hoogte te stel len van wegomleggingen, verkeersop stoppingen en vertragingen. Ook zal het mogelijk zijn om ziek geworden passagiers sneller te helpen en verloren voorwerpen sneller te ach terhalen. De directie van de Ver voermaatschappij heeft berekend, dat de aanleg van de radio-installa tie een jaarlijkse besparing zal bete kenen van ongeveer 700.000 kr. Nieuwe uitgaven „MEESTERWERKEN DER MUZIEK" Bij de N.V. Dieben te Den Haag verscheen het derde deeltje van „50 meesterwerken der muziek" toege licht, door Marius Monnikendam. Deze beschrijft o.a. werken van Bach. Beethoven, Mahler, Vivaldi, Rossini, Respighi, Franck, d'Indy, Saint Saëns, Dukas, Roussel, Honeg- ger, Milhaud, Kodalv, Bartok.WW Moussorgsky, Rokofieff, Strawinsky en van de Nederlanders Orlando di Lasso, Sweelinck, Diepenbrock, Ba- dings. Leerzame opstellen, die vooral ook voor de regelmatige concertbezoeker hun nut zullen afwerpen. De naam van de componist Monnikendam vormt een waarborg voor de deskun digheid, waarmee een en ander be handelt is. 'V '.li f.':\-i OUDE VEST 189 - TEL. 24214 HAARL.STR. 42A - TEL 21797 Stadszaal (grote zaal): Concert Dan- zl-kwlntet voor My. voor Toonkunst. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag. 10-4 uur. zondag 1-4 uur. Lakenhal: Tentoonstelling Ap Sok Werkd. 10-4 uur, zon- en feestdagen 1-4 uur (tot 5 maart). Lakenhal: Tentoonstelling „De 50 best verzorgde boeken van 1960". Werkdagen 10-4 uur; zondag 1-4 uur (tot 5 maart). Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van maandag, dag. van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie, v. d. Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Ryksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Nederlandse opgravingen in Egypte" (tot 18 maart). Ryksmuseum voor Volkenkunde: Dag. 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Ryksmuseum van Oudheden: Dage- ïyks 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Ryksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dageiyks 10-4 uur. Zondag 1-4 uur. BIOSCOPEN Trianon: „Don Camlllo op de barri cade". A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Studio: „Een vrouw ls een vrouw". 18 Jaar. Dag.: 2,30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Genadeloze achtervolging". 14 Jaar. Dag.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Verboden liefde". Lido: „Uit angst voor schande". 14 Jr Dag.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De Comancheros". 14 Jaar. Dag.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag:' 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Fracasse, de onoverwinnelijke musketier". 14 Jaar. Dag.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Rivalen zien niet om". Astra-theater - Wassenaar „De ka nonnen van Navarone". 14 Jaar. Vry- dag t 'm donderdag 7.30 uur. Zondag- dagmiddag 2.30 uur. Weekelnde-dienst der tandartsen Voor spoedgevallen neemt waar tand arts Ch. A. M. Kengen, tel. 24516. Nacht- en zondagsdienst der Apotheken Zuider-apotheek (Lammenschans- weg 7): tel. 23553. De Oegstgeester Apotheek. Wilhel- minapark 8, tel. 26274 ls 's zondags geopend van 1213 uur. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp, wordt eveneens waargenomen door de Zul- der Apotheek. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Voor spoedgevallen zyn van zater dagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de dok toren Van Alphen. tel. 22268, Rooden- burg Vermaat, tel. 26655, Van Gent, tel. 22538 en De Jong, tel. 32877, Meel tel. 22522. Te Oegstgeest dokter J. B. Hugen- holtz, tel. 20390. B(J geen gehoor van Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. voor mensen die kwaliteit verlangen'. 1 VOOR HEDENAVOND tmachtkapel. 16.20 Promenade- ork. en zangsol. 17.00 Sportact. 17.10 Amateursprogr. 17.30 Boekbespr. 17.40 Nwe klass. gram.platen m. comment. 18.00 Kunstkron. 18.30 Jazzmuz. 18.50 U bent toch ook van de party?, lezing. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Wie het weet, mag het zeggen, muz. wedstr. 19.45 Lichtbaken, lezing. 19.55 Popul. klass. muz. 20.50 Vragenbeantw. 21.00 Tierelantijnen, gevar. progr. 22.00 Kop stukken, licht progr. 22.20 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Wil lulden de zondag ln. 23.00 Meesterwerken van de religieuze muz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. VARA: 14.10 V. d. Jeugd. 14.45 Boek bespr. 15.05 Lichte gram. 15.10 De Ko kospalm. blijspel. 17.00 Radio Jazz club. 17.30 Act. 18.00 Nws en comment. 18.20 Hammondorgelspel. 1835 Lichte muz. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Bybelse miniaturen, lezing 19.45 Kamermuz. 19.55 Deze week. praatje. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Sma ken verschillen, amus.progr. 21.15 Oude en nieuwe dansen. 21.50 Soc. comm. 22.05 Man in de stad. cabaret-fantasie. 22.30 Nws. 22 40 Vissen in troebel wa ter, hoorsp. (deèl 1). 23.10 Zlgeuner- ork. en zangsol. 23.40 Lichte gram.muz. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA VPRO: 15.00 Flitsen van de Ant werpse Zesdaagse. 15.45 Film over het leven van Jazzmusici. 16.30 Speelfilm. 17.00-17.35 V. d. kind. 19.30 Toekomst plaatjeskijken in de boeken van Jules Verne. NTS: 20.00 Journaal en weer- overz. VPRO: 20.20 Vernissage. 20.30 Jazz-ballet 20.50 Fllmfragm. 21.00 Mu sical-lledjes. NTS: 21.30 Eurovisie: Eu ropese kampioenschappen kunstrijden op de schaats te Genève. VPRO: 23.00- 23.40 Fllmfragm. VOOR ZONDAG 4 MAART Hilversum I, 402 m. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Klass. gram. 8 25 Inleiding Hoogm. 8.30 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nws en waterst. 9.45 Vocaal en semble m. orgelbegeleiding. IKOR: 10.00 Muziek van de zondag. 10.15 In leiding op de kerkdnst. 10.30 Nederl. Hervormde Kerkdnst. 11.30 Vragenbe antw. 11.45 De Kerk ln de spiegel van de pers, lezing. NCRV: 12.00 Kamer- ork. en orgel (gr.). KRO: 12.15 Bultenl. comment. 12.25 Lichte gram. 12.35 Lichte muz. m. zangsol. 12.55 De Kerk zijt gy, lezing. 13.00 Nws. 13.05 De Oelewappers, gevar. progr. 13 30 V. d. kind. 14.00 De luister van Uw huls. klankb. over liturgie en kerkmuz. 14.30 Kamermuz. 15.15 Boekbespr. 15.25 Muz. aspecten, muz. lezing. 16.00 Sportprogr. 16.30 Vespers. Convent van Kerken: 17.00 Geref. kerkdnst. 18.10 Catechi satie v. d. schippersjeugd, lezing. NCRV: 18.30 Orgel en hobo. 19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Godsd. samenzang en orgelrecital. 19.30 Door een geopen de deur in de hemel, lezing. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Testbemanning, hoor spel (23). 20.35 Gitaarspel (gr.) 20.45 Toernooi v. h. lichte lied. 21.10 Er zijn geen Belgen, lezing. 21.25 Kamermuz. (gr.) 22.00 In de vergulde baars, licht progr. 22.20???? .22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 In het land van de dichter, lit. lezing. 23 00 Avondgebed. 23.15 Klassieke ork 23.40 Zangrecital (gr.) 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 8.00 Nws. 8.18 Koperensem ble. 8.25 V. h. platteland, lezing. 8.35 Weer of geen weer, gevar. progr. 9.45 Geesteiyk leven, toespr. 10.00 Kamer- ork. en solisten. 10.30 Strijk en zet: gevar. progr. AVRO: 12.00 Theaterork. 12.30 Sportber. 12.32 Verzoekprogr. (or gel en piano). 13.00 Nws. 13.07 De toe stand ln de wereld, lezing. 13.17 Me dedelingen of gram. 13.20 Knipperlicht, programma voor alle weggebruikers. 14.00 Boekbespr. 14.15 Concertgebouw- ork. en sol. I. d. pauze: Interview. 16.30 Sportrevue. VARA: Strijk en zet: ge var. progr. 17.30 V. d. Jeugd. 17.50 Nws sportuitsl. en sportjourn. VPRO: 18.30 Doopsgez. kerkdnst. IKOR: 19.00 V. d. Jeugd. 19.30 De Open Deur. lezingen. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Lichte ork- muz. 20.40 Fantasie en werkelijkheid, hoorspel. 21.00 Lichte ork.muz. en zangsol. 21.30 In het voetspoor der we tenschap. lezing. 21.45 Intern, volkslie deren. 22.00 Kamermuz. (gr.). 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Mededelingen en sportuitsl. 23.00 Klankb. 23.15 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. Radlo-Bloemendaal 9.30 uur ds. G. Toornvliet, 11 uur ds. G. Toornvliet uitzending dienst voor belangstel lenden, 2.45 uur Klnderdienst; 3.30 uur ds. P. N. Kruyswyk. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 10.30 Plechtige Hoogmis. NTS: 19.30 Weekjournaal. 20.00 Sportact. KRO: 20.30 De tante van Charlie, TV- klucht. 21.55 Pauze. 22.00 Amsterdams Kunstmaandork. en sol. 22.30 Epiloog. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.20 Gram.muz. m. comment. 13.10 Kritieken. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Klankb. 14.40 Praatje. 15.00 Wen ken v. d. tuin. 15.30 Symfonie-ork. (I. d. pauze: 16.30-16.50 Schlldery v. d. maand, lezing). 17.15 Filmkron. 17.45 Gram. 18.00 Hoorsp. 18.35 Voordr. 18.50 Praatje. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. en Journ. 19.45 Lichte muz. 20.30 Brief uit Amerika. 20.45 Godsd. progr. 21.25 Lief- dadigh.opr. 21.30 Hoorsp. 22.00 Blaas- ensemble en viool. 23.00 Nws. 23.10 Llefdadlgh.progr. 23.50 Epiloog. 24.00 Nws en weerber. 0.06-0.36 Kamermuz. Engeland. BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.30 Kerkdnst. 12.55 Progr.-overz. 13.00 Verzoekprogr. 14.30 Amus.progr. 15.00 Gevar. progr. 15.30 Hoorsp. 16.00 Filmprogr. 17.00 Popul. muz. 18.00 In terviews met gram. 19.00 Popul. lied jes. 19.30 Gevar. progr. 20 30 Nws. 20.35 Verzoekprogr. 21.30 Godsd. samenzang. 22.00 Vragenbeantw. 22.30 Operamuz. 23.15 Lichte muz. 23.30 Nws. 23.40 Lichte muz. 0.50 Meditatie. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.10 Operettemuz. 14.45 Kamermuz. 15.30 Lichte gram. 16.30 Dansmuz. 18.15Symf .- ork. en zangsol. 18.30 pianorecital. 19.00 Nws. 20.00 Beroemde walsmuz. 21.00 Ork.conc. 21.45 Nws. 22 15 Lichte gram. 23.00 Jazzmuz. 23.15 Amus.muz. 24.00 Nws. 0.05 Symf.ork. en Jazzork. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Fllharm. ork. en sol. 13.40 Hoorsp. 15.55 Le testament de la tante Caroline, opera buffa. 17.45 kestconc. 19.35 Lichte muz. 20.00 I :- dendaagse Franse muz. 22.15 Gram. 22.45 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Vlaamse muz. 12.30 Weerber. 12.35 Amus.ork. en zangsol. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Opera- en belcantoconc. 15.30 Sportultz. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 17.45 Sportuitsl. 17.50 Gram. 18.00 Pla norecital. 18.30 Godsd. uitzending. 19.00 Nws. 19.30 Lichte gram. 20.00 Amus.progr. 22.00 Nws. 22.10 Lichte muz. 23.00 Nws. 23.05 Dansmuz. 23.55- 24.00 Nws. 484 m.: 13.00 Nws. 13.15 Verzoek progr. 17.00 Nws. 17.45 Klass. orkest- muz. 18.50 Gevar. muz. 19.30 Nws. 20.00 VOOR MAANDAG 5 MAART Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.13 Lichte gram. 7.20 Sportuitsl. van za terdag. 7.30 Gewijde muz. 7.50 Het brood des levens, med. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Kinderkoor m. ork. (gr.). 8 50 Lichte gram. 9.00 V. d. zie ken. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. huisvrouw 10.10 Kamermuz. (gr.) 10.20 Thelog. etherleergang. 11.05 Viool en plano. 11.35 Lichte gram. 12.25 Voor boer en tuinder, lezing. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tulnb. 12.33 Meisjeskoor en lnstr. kwintet. 12.53 Gram., evt. act. 13.00 Nws. 13.15 Blaasork. 13.40 Llchto gram. 14.05 Schoolradio. 14.30 Donder- dagavondmozaiek, gevar. progr. (herh.) 15.30 Kamermuz. 16.00 Bijbeloverd. 16.30 Filharm. sextet. 17.00 V. d. kleu ters. 17.15 V. d. jeugd. 17.30 Jazzmuz. (gr.). 17.40 Beursber. 17.45 Regerings uitzending: De Hlndoestaanse bevol kingsgroep ln Suriname, door drs. J. D. Speckmann. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Seml- klass. gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Klassieke gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Koperork. 20.10 Bij de gratie Gods, klankb. 21.40 Walsmuz. (gr.) 22.00 Par- lem. comment. 22.15 Liedjes. 22.30 Nws 22.40 Avondoverd. 22.55 Boekbespr. 23.05 Het kerklied en zijn weg in de toonkunst, muz. lezing. 23.40 Het Evangelie in Esperanto, lezing. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.23 Lichte gram. 8.00 Nws. 8.18 Lichte gram. 8.35 Van de voorpagina, praatje. 8.40 Amus.muz. (gr.). 9.00 Gymn. v. d. vrouw. 9.10 Lichte gram. VPRO: 10.00 Bezet of bezeten?, overd. VARA: 10.20 Zestig minuten voor boven de zestig. 11.20 Voordr. 11.35 Saxofoonkwartet. 12.00 Lichte ork.muz. met zangsolisten. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tulnb. 12.33 V. h. platteland, praatje. 12.38 Ork.muz. (gr.) 13.00 Nws. 13.15 V. d. middenstand, lezing. 13.20 Hammond- orgelspel. 13.45 Wikken en wegen, le zing. 14.00 Cello en piano. 14.30 V. d. jeugd. 15.15 Dansmuz. 15.50 Oude liedjes. 16.05 Muziekrevue. 16.45 Streekuitz.: Limburg. 17.10 Lichte gram. 17.25 Roemeens ork. 17.50 Mlllt. comment. VARA: 18.00 Nws. en comment. 18.20 Act. 18.30 Pianoduo. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Parlem. overz. 19.15 Regeringsuitz.: Willem O. Duys presen teert de Radio-zilvervloot 1962. 19.30 Lichte muz. 20.00 Nws. 20.05 De wilde vaart, cabaret. 20.35 Je neemt er wat van meequlzprogr. 21.20 Lichte muz. 21.45 In de stem weerklinkt het hart. klankb. 22.30 Nws. 22.40 Kamer muz. 23.14 Act. 23.17 Spontane reac ties: muz. discussie. 23.55-24.00 Nws. (Over de 4e lyn van 18-20 uur) I: Frederick Delius A song before sunrise. The Royal Philharmonic Or chestra o.l.v. Sir Thomas Beecham. II: Sir Edward Elgar: 1. Enigma Va riations op. 36. The Pittsburgh Sym phony Orchestra o.l.v. William Stein berg; 2. Concert voor cello en orkest in e kl. t. op 85 Adagio Lento. Allegro Sym- Sar- molto Adagio Allegro ma non troppo. Paul Tortellier, cello. The BBC Sj phony Orchestra o.l.v. Sir Malcolm gent. Ill: Gustav Hoist The Planets op. 32 Mars, the bringer of war; Venus, the bringer of peace; Mercury, the winged messenger; Jupiter, the bringer of Jol- lity; Saturn, the bringer of old age; Uranus, the magician; Neptune, the mystic. The BBC Women's chorus. The BBC Symphony Orchestra o.l.v. Sir Malcolm Sargent. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Vader weet het beter. TV-feuill. 20.55 Voordr. 21.15 Doc. over de 2e wereldoorlog, 21.40 Fo rum. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork.conc. I 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gevar. muz. 14.40 Schoolradio. 16.00 Hoorsp. 17.30 V. d. oudere luisteraars. 18.00 v. d. Jeugd. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East, reg. progr. j 20.00 Kamermuz. 20.30 Gevar. progr. 21.30 Hoorspel. 23.00 Nws. Voordr. 23.45 Parlem.overz. 24.00 Nws en weerber. 0.06-0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Lichte ork.muz. 13.00 Popul. gram. 13.31 Gevar. muz. 14.31 Piano spel. 14.45 V. d. kleuters. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Dansmuz. 16.31 Muz. by het werk. 17.15 Mrs. Dale's dagb. 17.31 I Uitslagen van races. 17.34 Lichte gram. v. d. jeugd. 18.31 Gevar. muz. en her. 19.33 Sport. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws en Journ. 20.31 Hoorsp. 21.00 Hoorspel. 21.31 Repertoire bokswedstrijden. 22.00 Hoorsp. 22.31 Lichte muz. 23.30 Nws en sport. 23.41 Gevar. progr. 0.55- 1.00 Nws. var. gram. 16.00 Omroepork. en zang sol. 17.45 Lichte gram. 19.00 Nws. 19.15 i Carnavalsprogr. 20.45 Dansmuz. 21.45 Nws. 22.15 Dansmuz. 21.45 Nws. 22.15 j Dansmuz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Bachfestival: ork. conc. 13.50 Gram. 14.25 ld. 14.30 Hoor spel. 16.00 Hedend. orkestmuz. 17.30 Gram. 18.05 Kamermuz. 19.00 Nws. 20.00 Fllharm. ork. en sol. 23.10 Ka- mermuz. 23.35 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Lichte muz. 12.30 Nws. 12.35 Landbouwkron. 12.42 Lichte gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nws 13.15 Kamermuz. 13.45 Klass. muz. 14.00 Schoolradio. 15.45 Vlaamse symf. I muz. 16.00 Beursber. 16.06 V. d. zie ken. 17.00 Nws. 17.15 Lichte gram. 17.45 Franse les. 18.00 Protest, uitzen ding. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.45 In en om i de opera. 20.00 Amus.muz. 20.40 De zeven kunsten. 20.55 Strijkkwart. en sol. 21.30 Lichte gram. 22.00 Nws. 22.15 Amus.ork. 22.35 Popul. volksmuz. 22.55 Nws. 23.00-23.15 V. d. zeelleden. 484 m.: 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. j 14.18 Kamerork. 15.03 Gram. 16.08 Operettemuz. 16.40 Gram. 17.00 Nws. 17.15 Klass. ork.muz. 18.48 Gram. 19.20 I Lichte muz. 19.30 Nws. 22.15 Jazzmuz. 22.55 Nws.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2