j Bierman'sj Leidse oud - studenten speelden voortreffelijk toneel BUITENLANDSE STUDENTEN IN LEIDEN LEGGEN BASIS VOOR EEN EIGEN ,HOME' Bel nu uw handelaar op en zie morgenavond in uw eigen huiskamer de Europese kampioenschappen kunstrijden op de schaats op PHILIPS V.Y.D. nam afscheid van mr. J. Drijber en mr. L. Hamming Kandidaten voor Leidse raad Evenement voor amateurtoneel TELEVISIE Bestaande organisatie door te star volgehouden ^stijV niet capabel tot integratie BENDER Openbare Leeszaal „Reuvens koos nieuw (oud) bestuur Vanavond automobielbedrijf Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 28 februari 1962 Tweede blad no. 30S91 De burgemeester van Middelburg, onze oud-stadgenoot mr. J. Drijber, was gisteren naar „Het Gulden Vlies" in Leiden gekomen om nog eens in de kring van de Leidse VVD te verkeren. Een bezoek, dat de afdeling Leiden had aangegrepen om deze oud-secretaris, -raadslid en -wethouder te dan ken voor al hetgeen hij in het belang van de party en de gemeente op zo vele terrein heeft verricht. De afdelingsvoorzitter, prof. mr. D. van Praag—Taconis, 13. H. E. J. E. Jonkers schonk aandacht aan Jonker Roelants, 14. N. P. Langerak, 15. C. J. de Graaf, 16. prof. dr. C. J. De Toneelgroep van Oud-Studenten presenteerde gisteravond voor een publiek, dat de Schouwburg tot de laatste plaats bezette, het blijspel: „The Relapse or Virtue in Danger", met grote vrijmoedigheid, maar wèl zeer toepasselijk vertaald in: „Op het Lady-kantje af", door Sir John Verbrugh (1664—1726). Deze auteur van Belgische afkomst zijn grootvader vestigde zich in het begin der 17de eeuw in Londen - heeft in zijn veelbewogen leven (in Parijs waar hij in zijn jeugd ver blijf hield, maakte hij zelfs kennis met het interieur van de Bastille) kans gezien een aantal blijspelen te produceren, waarvan „The Relapse" (1696), vermoedelijk zijn eersteling is. Van zijn andere werken zijn: „The Provoked Wife" (1697), „The Mistake" (1706), „The Confederney", „The Journey to London", „The false Friend" en „The country house" de belangrijkste. Zijn affectie voor het toneel werd langzamerhand overvleugeld door zijn belangstelling voor de architec tuur, die hem tenslotte geheel in be slag nam. De voorbije puriteinse periode onder Cromwell had tot gevolg dat de schaal naar de andere zijde was doorgeslagen. Dan zijn het de deftige kringen, die de schouwbrug frequen teren en daar hun vermaak zoeken wat zij rijkelijk voorgeschoteld krij gen in de afspiegeling van hun on gebonden levenswijze. Galante avon tuurtjes en overspel vormen een on misbaar onderdeel van wat men als „goede manieren" beschouwt. Nam Vanbrugh's grote voorganger Shakespeare al geen blad voor de mond, honderd jaar later is het hek helemaal van de dam. Maar de vaak sterk gepeperde taal is zozeer verwe ven met de situatie en het tijdbeeld, dat een drastische beperking de me rites van het stuk zou schaden. Het lijvige stuk is met kennis van zaken besnoeid, de onsmakelijke uit drukkingen en toespelingen zijn ge coupeerd, wat de opvoering die op toneelgebied een evenement mag heten, ten goede is gekomen. Sir Novelty Fashion, de nieuw bakken Lord Foppington zoekt zich een gade, die hij vindt in Miss Hoy den, de dochter van de landedelman Sir Funbelly Clumsey. Daar hij niet bereid is de huwelijksmakelaar Cou pler het overeengekomen honora rium te betalen, wreekt deze zich door aan Tom Fashion, de doorlo pend op zwart zaad zittende jongere broer van His Lordship de tip te geven om deze vóór te zijn en zich van de bruid, die een goed jaargeld mee ten huwelijk brengt, meester te maken. Daarnaast maken we kennis met Loveless, die zich met zijn gade in Londen heeft geïnstalleerd, prompt in zijn oude fout vervalt en smoorlijk verliefd wordt op Berinthia, die hij in de schouwbrug heeft gezien en die de nicht van zijn vrouw blijkt te zijn. Deze vraagt Berinthia te loge-- ren, onder welke wel bij uitstek gunstige omstandigheden het Love less geen moeite kost zijn doel bij de vlotte en toeschietelijke Berinthia te bereiken. Amanda, diep gegriefd door de ontrouw van haar echtgenoot, staat op het punt voor de liefdes verklaringen van de door Berinthia naar voren geschoven en op de hoogte gebrachte stadsmijnheer Worthy te bezwijken, doch de liefde voor haar echtgenoot en haar aan geboren trouw weerhouden haar. Intussen is Tom Fashion erin ge slaagd zijn oudere broer de bruid voor de neus weg te kapen door een geheim, inderhaast gesloten, maar niet minder wettig huwelijk. Als de echte Lord verschijnt, wordt hij als bedrieger beschouwd en opgesloten. Hij weet zich echter te legitimeren, waarop Tom de vlucht neemt. Fun belly, onkundig van haar eerste ver bintenis met Tom, laat zijn dochter voor de tweede maal, thans met Lord Foppington, in de echt verbinden. Maar Tom heeft de oudste papieren, de genegenheid van de bruid, en ge tuigen! En tijdens het bal, dat Lord Fop pington geeft ter ere van zijn huwe lijk, treedt Tom in zijn rechten, die hem een aantrekkelijke bruid en een aanzienlijk jaargeld opleveren. Advertentie Zoekt U een GOUDEN ARMBAND voor f 70.— en f 100.—. Of f 300 en* f 400. v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207, heeft het. Grote keuze in alle prijzen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Wilhelmina, dr van A. van Soest en E S M. Breedeveld, Anna Heieen, dr van D. A. van Beien en N. Harteveld, Michael Alexander, zn van A. N. Ka- sanof en M. P. Tulling, Andries, zn van A. Guijt en H. de Vries, Pieter Johan nes Cornells, zn van K. C. van Oos- sanen en K. E. Steens, Hillegonda So phia Maria, dr van J. M. Verhoeven en P T M Jansen, Bernard Wouter, zn van B. W. Heinen en J. P. v. d. Meij, Jacobus, zn van L. G. Teeuwen en E. M W van Kouwenhoven, Marjoleine, dr. van P. de Koning en D. J. L. Se ller, Johanna Wilhelmina. dr van A H. v. d. Wiel en J. W. Löwensteijn, Juan Carlos, zn van J. M. Meijer en S. Cha ves. Hendrik Jan, zn van J. C. Mulder en P. P. Gootjes. GETROUWD T. W. Pet en J. L. T. Cornet. OVERLEDEN A. M. de Wolf, 76 Jaar, wed. van D. A, Ververs. Onder de regie van mv. P. Cleve- ringa, die zich kenmerkte door een levendige mise en scène en tal van kostelijke vondsten, heeft de Toneel groep van Oud Studenten een op merkelijke voorstelling van „The Relapse" gegeven, die, wij zeiden het reeds, tot een evenement voor het amateur-toneel uitgroeide. In niet geringe mate droegen hier toe bij het gestileerde en uitermate praktische, bij open doek verwissel bare decor, ontworpen en geschilderd door Hans Eschauzier en gebouwd door C. Hoogeveen, benevens de op vallend fraaie kostuums, vervaar digd naar het ontwerp van Bep Wes tenberg. Voor de dansen, die op ecla tante wijze het tijdbeeld ondersteun den, stelt mevrouw Goekoop-Sant- hagens zich verantwoordelijk. De muziek werd door Koos Visser ge componeerd en onder zijn leiding uitgevoerd. Victor Varangot zorgde voor een vlotte en gemakkelijk aan sprekende vertaling. Een scène uit het toneelstuk „Op 't Lady-kantje af", dat gis teravond met uitbundig succes door de Leidse oud-Studenten onder de bekwame regie van mr. P. Cleveringa in de Schouwburg werd opgevoerd. (Foto L.D./Holvast) Van de executanten gaven mr. C. H. Goekoop als de stadsmijnheer Worthy, A. F. Zweers als de huwe lijksmakelaar Coupley, mej. A. de Boer als Berinthia, mej. M. F. N. B. Strengholt als Miss Hoyden, mej. I. J. Soer als juf, ir. H. E. Westenberg als Loveless, mr. A. Spruit als Sir Funbelly Clumsey en ir. A. Hadjida- kis als Buil, de huiskapelaan blijken van meer dan middelmatige aanleg door voldoende geschoold geluid, to neeltechnische vaardigheid en uit beeldingsvermogen. De nieuwbakken Lord Foppington, hoewel verdienste lijk gespeeld, had wat imposanter kunnen zijn. W. A. F. Stokliuyzen als Tom Fashion, de avonturier, hadden wij graag wat zwieriger gezien. De uit beelding van Amanda door mevr. J. L. G. HoetinkTer Meulen, getuigde van begrip, maar miste hier en daal de innerlijke bewogenheid, die van deze in dit milieu zo uitzonderlijke figuur kan uitgaan. Van de kleine rollen dienen met ere genoemd Lory, de knecht van Tom Fashion, door mr. C. F. G. de Men- thon Bake, La Varole door mr. A. F. Kist (en de pruikenmaker door mr. S. A. C. Begeer weergegeven. Na de pauze leidde Mr. Kist, bij ontstentenis van mr. H. R. Goudsmit die door ongesteldheid verhinderd was, op de hem eigen geestige wijze de Amerikaanse verkoop, die behalve een bedrag van f. 222,50 voor „Pro Juventute", een onafzienbare reeks bon mots voor het hogelijk geamu seerd publiek opleverde. Tenslotte werden namens het be stuur van „Pro Juventute" woorden van waardering en dank gericht tot allen, die voor dit mooie doel had den samengewerkt. Op 26 maart a.s. zal ten bate van „Pro Juventute", en op 27 maart d.a.v. ten bate van het Nationaal Reumafonds telkens een herhaling gegeven worden in het Kurhauspa- viljoen te Scheveningen. B.H. de bestuurlijke kwaliteiten van mr. Drijber, die reeds in zijn Leidse stu dententijd veel begrip aan de dag legde voor het aanvaarden en dra gen van verantwoordelijkheid. Niet alleen de V.V.D., aldus spreker, heeft in grote mate van uw helder ver stand en Uw inzicht in velerlei za ken geprofiteerd, doch vooral ook de Leidse en de Universitaire gemeen schap. Op tal van vooraanstaande posten heeft mr. Drijber stad en Universiteit gediend. De grote Leidse belangstelling bij Uw installatie als burgemeester van Middelburg, moet U de zekerheid hebben verschaft, dat Uw persoon en werk in de Sleu telstad zeer werden gewaardeerd, al dus prof. mr. Jonkers, die deze woor den van dank gepaard liet gaan met de aanbieding van een boek. Tevens werd deze avond afscheid genomen van mr. L. Hamming, die eveneens Leiden had verlaten en ook enkele jaren deel uitmaakte van het afdelingsbestuur. Prof. mr. Jon kers prees mr. Hamming als een uitstekend secretaris en een trouw propagandist van de V.V.D. Namens de afdeling werd ook mr. Hamming een boek aangeboden. Kandidaten voor gemeenteraad De kandidatenlijst yan de V.V.D. voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing werd deze avond als volgt samenge steld: 1. J. G. Hagens, 2. mr. F. Portheine, 3. dr. J. P. Duyverman, 4. L. Zitman, 5. ir. J. J.' G. van Hoek, 6. mevr. N. A. den Haan- Groen, 7. J. A. Harteloh, 8. mej. dr. J. C. Sohokkimg, 9. mr. D. van Eek, 10 mej. J. E. M. ten Dijk, 11. prof, mr. C. H. F. Polak, 12. mevr. mr. F. Böttcher en 17. mevr. mr. L. M. KukenheimGortei Zoals bekend maken thans vijf leden deel van de V.V.D.-raadsfrac tie uit. De behandeling van de jaarstuk ken gaf deze avond geen moeilijkhe den. Zij passeerden vlot de revue. Medegedeeld werd, dat een afdeling Leiderdorp was opgericht en dat mr. F. Portheine, die aftredend is. door de Leidse afdeling wederom kandi daat zou worden gesteld voor het hoofdbestuur. Tot bestuursleden werden herkozen mevr. mr. D. van PraagTaconds en de heren ir. J. J. G. Van Hoek en mr. F. Portheine en gekozen de heer H. E. Jonker Roelants. Mej. dr. J. C. Schokking, die zich reeds korte tijd belastte met het secretariaat, werd als secretaresse benoemd. De heer D. W. Dettmeijer. wethou der van Openbare Weiken te 's-Gra- venhage. hield deze avond een inlei ding over enkele paragrafen van het gemeenteprogram van de V.V.D. Spreker, die o.a. putte uit zijn in Den Haag opgedane ervaringen als wethouder, zette uiteen, dat bij de gemeentepolitiek steeds het alge meen belang moet prevaleren. Voorts dienen de gemeenten te streven naar een zo groot mogelijke zelfstandig heid en zullen zij de ingezetenen be langstelling bij moeten brengen voor gemeentelijke zaken. Voorts be lichtte spreker enkele aspecten van de ruimtelijke ordening, de monu mentenzorg en de recreatie. Zowel de heer Dettmeyer, als prof. mr. Jonkers (in zijn slotwoord) wezen op de steeds groeiende be langstelling voor de beginselen en de politiek van de V.V.D. Advertentie Vandaag is in Leiden een International Students Club officieel ge opend. Deze opening is verheugend voor de ongeveer 250 buiten landse studenten te Leiden, doch evenzeer beschamend voor de overige 95 procent van de Leidse studenten: want de reden van het initiatief tot dit eigen centrum voor buitenlandse studenten is, dat zij zich in grote meerderheid niet thuis kunnen voelen in de tot dusver bestaande organisaties, en dat zij daarin niet met be houd van eigen opvattingen ingevoegd kunnen worden. Zoals deze buitenlandse studenten het stellen: het gezelligheidsleven van de Leidse student past de buitenlander niet, en hij wordt daar door een typische nihilist zonder de algemene vorming door onderling contact, wanneer er niet een andere organisatie zou zijn, om hem op te vangen. Die organisatie is er dan thans. Ten voor dele van de buitenlander, en zoals reeds gezegd tten nadele van de Leidse studentengemeenschap, die hiermee getoond heeft een taak niet te beseffen en bovendien de baten van een ruimer werkelijk wenselijk contact verloren laat gaan. Niet internationaal in karakter Er zijn tijden geweest, dat er meer buitenlandse dan Nederlandse stu- Bewondering van anderen - voldoening bij U zelf... dat verwerft U met een van onze kleine, klankrijke piano's. En de prijs is nu geen hindernis meer. Bel of schrijf om onze foto-brochure nr. 60 A deskundig in klank Leiden, Hoogewoerd 90, tel. 20097 Amsterdam Arnhem - Breda Rotterdam Interscholair miiziekconcert Daar tijdens de laatste uitvoering van de demi-finale te Zwolle van het Interscholair Muziekconcours een tweetal muzikale afvaardigingen van scholen als winnaar werd aangewe zen, n.l. die van de Rijkskweekschool uit Heerenveen en van het Gemeen telijk Lyceum uit Emmen, zullen aan de finale van dit concours thans zeven muzikale afvaardigingen deelnemen. Deze finale heeft op 10 maart a.s. plaats in de Concertzaal van de „Stichting Singer Memorial Founda tion" te Laren (N.-H.). De volgende afvaardigingen hebben zich in de finale geplaatst: het meisjeskoor van de Kweekschool Mariënburg uit Den Bosch, Christiaan Norde (cello) be geleid door Freerk de Vos (piano) van het Nieuwe Lyceum te Hilversum, het gemengd koor met begeleiding van het Chr. Streeklyceum „Buitenvel- dert" te Amsterdam, het gemengd koor van de Bisschoppelijke Kweek school te Oudenbosch, Loek Krassen- burg (bariton) begeleid door Reggy Meij Ier (piano) van de Christelijke Kweekschool te Leiden, het gemengd schoolkoor van de Rijkskweekschool uit Heerenveen en het harmonie orkest van het Gemeentelijk Lyceum te Emmen. HOOGHEEMRAADSCHAP VAN RIJNLAND De vertegenwoordigers der gemeen tebesturen van Hillegom, Sassenheim, Oegstgeest en Lisse hebben tot hoofd ingeland van Rijnland voor het ge bouwd eigendom van die gemeenten benoemd de heer J. Baron van Kno- belsdorff, burgemeester van Sassen heim, thans hoofdingeland-plaatsver vanger. Verbouwingsplannen In de gisteravond gehouden leden vergadering van de Openbare Lees zaal en Bibliotheek „Reuvens" heeft de voorzitter, mr. P. J. Teebaal, aller eerst meegedeeld, dat de koninklijke goedkeuring is verkregen op de ge wijzigde statuten. Van het College van B. en W. was een schrijven ingekomen, houdende bericht, dat namens de gemeente de heer O. Faber zitting zal nemen in het bestuur. De heer Faber, ter ver gadering aanwezig, werd door de voorzitter welkom geheten. Hij zal binnenkort het secretariaat over nemen van de heer A. van der Loo, die gedurende anderhalf jaar als waarnemend secretaris is opgetreden. Een tweede vertegenwoordiger van de gemeente zal worden aangewezen wanneer de nieuwe wethouder van Onderwijs zijn functie zal hebben aanvaard. De nieuwe statuten maakten de verkiezing van een bestuur noodza kelijk. De vergadering benoemde bij acclamatie tot voorzitter mr. P. J. Teebaal en op overeenkomstige wijze tot bestuursleden mevr. J. C. de Jong Diepe veen en de heren J. Brouwer, F. Diemer, J. C. van Schaik en H. H. Westhof, die allen ook in het vroegere dagelijkse bestuur zitting hadden. Tot leden van de Raad van Bijstand werden benoemd de dames S. van der Hoeve, A, G. de Jong-Broers, P. H. Smits-Witvliet, en dra. H. van der Vliet en de heren A. C. Bouwman, drs. J. Charité, G. A. de Jager, F. J. Libot, K. H. Liem, A. van der Loo, C. J. Overweel, F. H. Ringers, dr. H. Schilp, J. W. Schneider, drs. J. N. van Wessem, J. A. Wortman, H. van Wou denberg, K. Woudstra, H. Zunder- man jr. en W. Zwart. In een zestal vacatures zal op korte termijn worden voorzien. Na een toelichting door de pen ningmeester, de heer H. H. Westhof, werd de begroting 1963 in ontvang sten en uitgaven vastgesteld op een bedrag van f 143.150 met een ge raamd tekort van f 63.745. De voorzitter van de Bouwcommis sie, dc heer F. Diemer, gaf een uit voerige toelichting op het door ir. P. M. Schutte ontworpen plan voor een verbouwing van de Leeszaal, mogelijk geworden door het beschikbaar komen van het aangrenzende perceel Bree- straat 25, eigendom van „Reuvens" en thans bewoond door dokter Van Alphen. Deze verbouwing zal worden uitgevoerd mede op aandrang van het Rijkstoezicht op de openbare lees zalen, dat de huidige outillage en in richting niet in overeenstemming achtte met de eisen des tijds. Er zal een bedrag van ruim f 50.000 mee ge moeid zijn, waarvoor de medewerking van het gemeentebestuur is gevraagd. Over 5 a 7 jaar hoopt „Reuvens" een geheel nieuw gebouw te betrek ken. De vergadering machtigde het be stuur het plan verder te doen uit werken. De voorzitter deelde mee dat het voornemen bestaat om in het nieuwe gebouw van de Meisjes H.B.S. in de Kagerstraat een filiaal in te richten. Besprekingen hierover met het ge- denten een academische vorming in Leiden genoten. In die tijden was er ook een opmerkelijk groot aantal buitenlandse geleerden, dat hier een professoraat bekleedde. Het is begrij pelijk, dat deze situatie ruim een eeuw geleden grondig is veranderd. Het Latijn werd geleidelijk afge schaft als wetenschappelijke voer taal, en het Nederlands (of het Frans) werd ingevoerd, waardoor het steeds moeilijker werd voor buiten landers, de Nederlandse colleges te volgen. Niettemin heeft Leiden zich steeds beijverd, een internationaal weten schappelijk centrum te blijven. Dat is, wat betreft het zuiver weten schappelijk onderzoek (na een perio de van inzinkingen) sinds het begin van de twintigste eeuw ook volkomen gelukt. Maar het aantal buitenlandse stu denten is eerst in de laatste tien jaar weer enigszins op redelijk niveau ge komen. Het valt zeer te betreuren, dat de studentengemeenschap dit op zichzelf verheugende herstel van Leiden als internationaal vormingscentrum niet heeft weten bij te houden. Advertentie B is de SIMCA-SHOW in de m Stadsgehoorzaal voor het laatst g geopend. Komt alsnog de SIMCA-1000 5 bekijken en berijden. In Leiden is het niet-politieke in ternationale secretariaat van stu dentenorganisaties gevestigd, in Lei den bevindt zich ook het hoofdkwar tier van het Nederlands Bureau voor Buitenlandse Studentenbetrekkingen. Internationaal genoeg georiënteerde derhalve zou men over de Leidse stu dentengemeenschap kunnen zeggen. Neen, zeggen de buitenlandse stu denten. De Leidse studenten stellen veelal als „voorwaarde" voor integra tie van buitenlanders in hun organi saties, dat deze zich aanpassen aan bepaalde styien In het „gezelligheids leven" (waaronder meer verstaan wordt dan gezelligheid), stijlen overi gens welke gezien b.v. de opkomst van Catena bepaaldeiyk ook niet alle Nederlandse studenten als alleen zaligmakend wensen te aanvaarden. Met name het Leidsche Studenten Corps is naar het oordeel der buiten landse studenten tekort geschoten in het openen van mogelijkheden voor niet-Nederlanders, om de vruchten te plukken van een intensief contact tussen de studenten van een Univer siteit, die terecht een internationale faam als wetenschappeiyk centrum heeft, maar blijkbaar niet voldoende als internationaal vormingscentrum. Wanneer althans de vorming ruimer genomen wordt dan de directe vak opleiding, een standpunt dat de Leid se Universitaire gemeenschap beslist verdedigt. Verandering I OUDE SINGEL 66 meentebestuur zijn gaande. De heer K. Woudstra bepleitte een uitbrei ding van de accommodatie van het jeugdfiliaal aan de Plantage, wanneer de verwezenlijking van het plan-Ka- gerstraat daartoe de mogelijkheid opent. Aan het slot der vergadering sprak de voorzitter woorden van dank tot de scheidende waarnemend secreta- Het is de bedoeling van ere orga nisatoren van de vandaag officieel geinstalleerde International Students Club geweest, in deze situatie veran dering te brengen: Leiden als vor mingscentrum aantrekkelijk te m a- k e n ook voor buitenlanders, door in ternationaal studentencontact te be vorderen, thans buiten de Leidse stu dentenorganisaties om. Het is zelfs zo, dat men door deze organisatie een eigen „home" probeert te scheppen waar men zich in eigen sfeer thuis kan voelen. Dat wil heel wat zeggen, wanneer men weet dat het hier in genen dele gaat om studenten uit één land buiten Nederland, maar uit vele landen. Deze studenten ver wachten dus wel in niet-Nederlandse kring een eigen „home" te kunnen vinden van hoe uiteenlopende natio nale herkomst zij ook zijn, terwijl dit in de sfeer der bestaande Neder landse studentenorganisaties niet mogeiyk bleek! Dit eigen „home" is bovendien niet alleen bedoeld als onderling contact- centrum van buitenlanders, maar ook als ontmoetingsplaats met Ne derlandse studenten buiten de „Leid se stijl" die hiervoor onoverkomen- lilke hindernissen bleek op te werpen. Plen zoekt hier naar een internatio naal contact en begrip op zo ruim mogeiyke schaal. Het moet ons weer van het hart: hoe jammer dat de Leidse studen ten-organisaties niet de grote moge lijkheden hebben aangegrepen, die op dit gebied voor het oprapen la gen! Het wil ons voorkomen dat het behoud van tradities en stijl veel te duur gekocht is, wanneer het verrui mend nauwe contact met buitenlan ders daarvoor als prijs moet worden betaald. Is het niet juist steeds het „contact met anders georiënteerden" het belangrijkste argument geweest van de nagestreefde centralisatie of zo men wil eenheid van het „gezelligheidsleven? ruim ontmoetingscentrum moeten omvatten evenals een keuken waarin ook buitenlandse gerechten kunnen worden verzorgd, een gebouw waarin logeergelegenheid voor nieuw aan komende studenten te vinden zou zijn, en waarin vergaderruimte kon den worden ingericht. Een troost voor Leiden is, dat zich aan de meeste min of meer interna tionaal georiënteerde Universiteiten in West-Europa dergelyke buiten landse studentencentra bevinden. Leiden staat dus niet alleen in het probleem van de integratie der stu denten ook in een zo internationaal georiënteerde sfeer als die der weten schap. In het comité van aanbeveling, dat zich voor deze internationale organi satie heeft gevormd, hebben zitting genomen prof. ir. E. F. Boon, mr. H. Burgersdijk, mr. N. Debrot, directeur van het Kabinet van de gevolmach tigd minister van de Antillen, nota ris J. C. van Eek te Leiden, dr. J. F. E. Einaar, directeur van het Kabinet van de gevolmachtigd minister van Suriname, prof. mr. J. F. Glastra van Loon, voorzitter van het dage lijks bestuur van de Stichting Pro Civitate Academica Lugduno Batava, ir. M. C. de Jong, directeur van de Kon. Ned. Grofsmederij, jhr. mr. F. H. van Kinschot, burgemeester van Leiden en curator van de Universi teit, mr. W. H. A. Mazel van de Shell Nederland NV, mr. J. Meynen, plaatsvervangend president directeur van de Algemene Kunstzijde Unie, mr. J. J. Oyevaar, directeur van Van Ommeren NV, prof. dr. G. Sevenster, rector magnificus van de Leidse Uni versiteit, en prof. dr. E. de Vries, rector van het Institute of So cial Studies te Den Haag. groot gebouw van de nieuwe inter nationale studentenclub. De officiële start van de club vond hedenmiddag plaats in het pand Rapenburg 13. Men streeft er naar, een doeltreffend werkend secretariaat te organiseren, diensten te verlenen aan buitenland se studenten, zo nodig contacten met ambassades te onderhouden evenals met nevenorganisaties in binnen- en ris, de heer A. van der Loo voor de buitenland en andere van dergeiyke door hem verrichte werkzaamheden activiteiten te ontplooien. Een rede- en de prettige samenwerking. I lijk omvangrijk clubgebouw zou een Op vakantie in Europa Er heerste gisteravond een prettige vakantiestemming in de foyer van de Stadsgehoorzaal. Geen wonder ook, wanneer men op één avond een tocht maakt langs bgna alle gerenom meerde vakantiecentra in Europa: Bern, de Italiaanse rivièra, Londen, Parijs, Innsbruck, Wenen en ons eigen Amsterdam. De avond werd georganiseerd door de Chr. Reisstichting. Deze stichting, organiseert nu reeds tien jaren korte groeps- en gezelschapsreizen naar het buitenland en tracht de kosten voor deze reizen zo laag mogeiyk te houden. In haar programma heeft de stichting sinds kort ook de zgn. Ité-vliegreizen opgenomen. Zo staat in het programma een 15-daagse reis vermeld naar Mallorca, dat prachtige eiland in de Middellandse Zee, waarvan men zegt, dat daar het mooiste klimaat ter wereld heerst. De voorzitter van de Chr. Réis- stichting, de heer J. Paulse uit Am sterdam vertoonde vijf films, aan de hand waarvan velen hun keuze heb ben kunnen maken. Zo zag men een film over België, het voor velen nog zo onbekende, niaar prachtige buur land. De omgeving van Varazze aan de Italiaanse Rivièra zal onge twijfeld ook dit jaar weer vele va kantiegangers trekken. „Gezicht op Europa" een prachtig filmpje, dat in opdracht van de KLM vervaardigd werd, nam de aanwezigen in een adembenemend tempo mee langs de Europese hoofdsteden, badplaatsen en dorpjes. Na de pauze werden twee films over Zwitserland en Oostenrijk ver- Pas een begin toond. Er is nog geen afdoende oplossing gevonden voor een eigen voldoende R1JVERKEKR: Geet vrije d organg aan voetgan gers op zebrapaden Sla niet met grote snelheid een hoek om Direct om die hoek kan een zebrapad liggen.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3